Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Συγνωμη κοριτσι μου ποσο χρονων εισαι και σκεφτεσαι την κλιμακτηριο??

Καλημεραααα.., 32 είμαι ... αλλά δεν ξέρω έχει αλλάξει πολύ ο κύκλος μου... και μ έχει πιάσει Φόβος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημεραααα.., 32 είμαι ... αλλά δεν ξέρω έχει αλλάξει πολύ ο κύκλος μου... και μ έχει πιάσει Φόβος 

Δεν χρειαζεται να στο πω καταλαβαινεις απο μονη σου οτι εισαι υπερβολικη!!! Εδω δεν ανυσηχουμε εμεις που κοντευουμε τα 42 για κλιμακτηριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μια γλυκιά Καλημέρα κι από εμένα σε όλες μας!🥰

Σκέφτομαι επίσης σαν τα κορίτσια πολλές φορές! Βλέπω αλλαγές στο σώμα μου ( όπως για παράδειγμα την μείωση υγρών στην ωορρηξία) και το μυαλό μου πάει στο κακό. Ότι δεν είμαι πια γόνιμη, ότι έχω κάποιο θέμα και άλλα χίλια δυο τρελά σενάρια! 

Εγω υγρα ωορυξιας δεν ειχα ουτε στα 16 που ηρθε πρωτη φορα περιοδος εχω δηλαδη αλλα κατι ελαχιστα γενικα δεν εχω σωματικα υγρα. Μπορει να εχει 40 βαθμους εξω να λιωνω απο τη ζεστη αλλα δεν θα ιδρωσω...ευτυχως δηλαδη που εχω σαλιο και δακρυα γιατι αλλιως θα πιστευα οτι ειμαι ζομπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν χρειαζεται να στο πω καταλαβαινεις απο μονη σου οτι εισαι υπερβολικη!!! Εδω δεν ανυσηχουμε εμεις που κοντευουμε τα 42 για κλιμακτηριο...

Το καταλαβαίνω ναι... απλά τον τελευταίο καιρό η περίοδος μ αλλάξε και είχα γενικά όλα αυτά τα συμπτώματα με εξάψεις και δεν καταλαβαίνω και την ωορρηξία και όλα αυτά στο κεφάλι μ μαζί και την κλεισούρα (που σίγουρα παίζει ρόλο ) με έκαναν να το σκέφτομαι.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μια γλυκιά Καλημέρα κι από εμένα σε όλες μας!🥰

Σκέφτομαι επίσης σαν τα κορίτσια πολλές φορές! Βλέπω αλλαγές στο σώμα μου ( όπως για παράδειγμα την μείωση υγρών στην ωορρηξία) και το μυαλό μου πάει στο κακό. Ότι δεν είμαι πια γόνιμη, ότι έχω κάποιο θέμα και άλλα χίλια δυο τρελά σενάρια! 

Καλημερααα❤️ Έτσι.,, και στην τελευταία εξέταση είδα κάποιες αλλάγες στα ορμονικά μου και για αυτό κε πήρε από κάτω.,· αλλά ο γιατρός που τις εοδες δεν μ ανέφερε κάτι πτι δεν είναι καλές.., αλλά είπαμε τρελα σενάρια... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Το καταλαβαίνω ναι... απλά τον τελευταίο καιρό η περίοδος μ αλλάξε και είχα γενικά όλα αυτά τα συμπτώματα με εξάψεις και δεν καταλαβαίνω και την ωορρηξία και όλα αυτά στο κεφάλι μ μαζί και την κλεισούρα (που σίγουρα παίζει ρόλο ) με έκαναν να το σκέφτομαι.,, 

οι εξαψεις ειναι και συμπτωμα εγκυμοσυνης προφανως ειναι παιχνιδια του μυαλου σου η προετοιμαζεται το σωμα σου για την εγκυμοσυνη που θα ερθει..γιατι θα ερθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγω υγρα ωορυξιας δεν ειχα ουτε στα 16 που ηρθε πρωτη φορα περιοδος εχω δηλαδη αλλα κατι ελαχιστα γενικα δεν εχω σωματικα υγρα. Μπορει να εχει 40 βαθμους εξω να λιωνω απο τη ζεστη αλλα δεν θα ιδρωσω...ευτυχως δηλαδη που εχω σαλιο και δακρυα γιατι αλλιως θα πιστευα οτι ειμαι ζομπι

😆 Κι εγώ πολύ δύσκολα να ιδρώσω! Αλλά από όλα τα άλλα πάω καλά! Ειδικά από δάκρυα! Ταινία του Βουτσά να δω θα κλάψω! Με ανησυχεί που είχα πάντα πολλά υγρά μέσα στον κύκλο μου και ξαφνικά τίποτα. Σε κάνα δύο μήνες που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω. Μήπως μου δώσει να κάνω ορμονικές. Δεν έχω κάνει ποτέ, εκτός από τον θυρεοειδή, και αυτό με αγχωνει. Βέβαια δεν θυμάμαι καθόλου αν οι αιματολογος μου είχε κάνει. Ελπίζω να προλάβω και να μην χρειαστεί να κάνω τίποτα. Θα δείξει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερααα❤️ Έτσι.,, και στην τελευταία εξέταση είδα κάποιες αλλάγες στα ορμονικά μου και για αυτό κε πήρε από κάτω.,· αλλά ο γιατρός που τις εοδες δεν μ ανέφερε κάτι πτι δεν είναι καλές.., αλλά είπαμε τρελα σενάρια... 😂😂😂

Από ότι είδα κορίτσι μου είσαι μικρή άρα δεν πιστεύω ότι έχεις τέτοιο θέμα! Νομίζω η ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα. Η επιθυμία να τα καταφέρουμε μας προκαλεί αυτόν το φόβο. Αφού ο γιατρός δεν σου είπε τίποτα άρα όλα είναι καλά! Κάνε εσύ στοχευμένα και θα έρθει!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μου και κατι αλλο! Διαβασα εχθες οτι εχουν αναβληθει ολα τα πρωινα και απογευματινα ραντεβου του Ελενα λογω κορονοιου και υποθετω οτι το ιδιο γινεται με ολα τα δημοσια μαιευτηρια και αναρωτιεμαι οταν δουμε το θετικο σε ποιο γιατρο θα παμε? γιατι εκτος απο το οτι ο γιατρος μου ειναι στο Λονδινο και δεν τον βλεπω να επιστρεφει συντομα ειναι στο ιασω και εγω δεν εχω λεφτα για ιδιωτικο τους πληρωσα χρυσους με το χειρουργειο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι είδα κορίτσι μου είσαι μικρή άρα δεν πιστεύω ότι έχεις τέτοιο θέμα! Νομίζω η ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα. Η επιθυμία να τα καταφέρουμε μας προκαλεί αυτόν το φόβο. Αφού ο γιατρός δεν σου είπε τίποτα άρα όλα είναι καλά! Κάνε εσύ στοχευμένα και θα έρθει!🥰

Μακαρι να έρθει σε όλες μας σύντομα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

οι εξαψεις ειναι και συμπτωμα εγκυμοσυνης προφανως ειναι παιχνιδια του μυαλου σου η προετοιμαζεται το σωμα σου για την εγκυμοσυνη που θα ερθει..γιατι θα ερθει 

Μακαρι ❤️❤️Και εύχομαι σε όλες μας σύντομα να έρθει... αυτός ο εγκλεισμός έχει κάνει καλό στις επαφές αλλά ρε παιδιά το μυαλό όλο εκεί γυρίζει.,, ενώ με την δουλειά ξεχνιόμαστε και λίγο.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου;Τι κανετε;Συγχαρητηρια στις νεες εγκυουλες  με το καλο να ερθουν κι αλλες  κ να γεμισουμε με γερα κ τελειομηνα νινακια🍼🍼🍼.

@Ioann89 κοριτσι μου εισαι τοσο μικρη ηλικιακα,γιατι σκεφτεσαι για κλιμακτηριο κ βασανιζεσαι;Ο κυκλος μας αλλαζει απο διαφορες αιτιες,ειτε πχ λογω αγχους ή στεναχωριας,αν βαλουμε ή χασουμε αρκετα κιλα,με τις πρωτες ελευθερες επαφες ή ακομη κ λογω ορμονων.Αν δεν εχεις ιστορικο απο μαμα με προωρη κλιμακτηριο βγαλε αυτη την κακη σκεψη απο το μυαλο σου,μονο κακο σου κανει...Κανε τις επαφες σου,ρυθμισε θυρεοειδη αν χρειαζεται,κανε ο,τι εξετασεις χρειαζεται για να εισαι ηρεμη οτι δεν αφηνεις πραγματα στην τυχη κ αφεσου!Εγω πραγματικα ειχα ολες τις προδιαγραφες για να δυσκολευτω να μεινω εγκυος,κι ομως τα καταφερα.Βρες ενα καλο γιατρο που νιωθεις ανετα κ αυτος θα σε καθοδηγησει.Συντομα θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου θα δεις!

Αυριο εγω εχω την αυχενικη μου.Ανυπομονω  να ειναι ολα καλα με τα αποτελεσματα κ απο την αλλη στεναχωριεμαι που δεν επιτρεπουν στον αντρα μου να ειναι μαζι μου λογω του ιου.Αλλιως το φανταζομουν,να ειμαστε μαζι στον υπερηχο να δουμε το νινακι μας.Αχχχχ ας οψεται...Κατα τα αλλα καλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κοριτσια μου;Τι κανετε;Συγχαρητηρια στις νεες εγκυουλες  με το καλο να ερθουν κι αλλες  κ να γεμισουμε με γερα κ τελειομηνα νινακια🍼🍼🍼.

@Ioann89 κοριτσι μου εισαι τοσο μικρη ηλικιακα,γιατι σκεφτεσαι για κλιμακτηριο κ βασανιζεσαι;Ο κυκλος μας αλλαζει απο διαφορες αιτιες,ειτε πχ λογω αγχους ή στεναχωριας,αν βαλουμε ή χασουμε αρκετα κιλα,με τις πρωτες ελευθερες επαφες ή ακομη κ λογω ορμονων.Αν δεν εχεις ιστορικο απο μαμα με προωρη κλιμακτηριο βγαλε αυτη την κακη σκεψη απο το μυαλο σου,μονο κακο σου κανει...Κανε τις επαφες σου,ρυθμισε θυρεοειδη αν χρειαζεται,κανε ο,τι εξετασεις χρειαζεται για να εισαι ηρεμη οτι δεν αφηνεις πραγματα στην τυχη κ αφεσου!Εγω πραγματικα ειχα ολες τις προδιαγραφες για να δυσκολευτω να μεινω εγκυος,κι ομως τα καταφερα.Βρες ενα καλο γιατρο που νιωθεις ανετα κ αυτος θα σε καθοδηγησει.Συντομα θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου θα δεις!

Αυριο εγω εχω την αυχενικη μου.Ανυπομονω  να ειναι ολα καλα με τα αποτελεσματα κ απο την αλλη στεναχωριεμαι που δεν επιτρεπουν στον αντρα μου να ειναι μαζι μου λογω του ιου.Αλλιως το φανταζομουν,να ειμαστε μαζι στον υπερηχο να δουμε το νινακι μας.Αχχχχ ας οψεται...Κατα τα αλλα καλα 😊

Κορίτσι μ σου εύχομαι όλα καλά να είναι στην εξέταση σου αύριο...  

 

ούτε η μαμά μου ούτε η αδερφή μ έχουν τέτοιο θεμα... όταν μιλάω με τους γιατρούς και γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο είμαι οκ και μέσα στην αισιοδοξία .., μετά πάλι πέφτω.,,, έχω κάνει ότι εξετάσεις χρειάζεται και όλα είναι οκ,,, εντάξει και η προλακτινη που είναι το θέμα μ αλλά ακολουθώ αγωγή.,,δεν ξέρω γιατί με πήρε από κάτω.,, και ενώ υπάρχουν και φουλ επαφές.., προσπαθώ να το αλλάξω πάντως.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κοριτσια μου;Τι κανετε;Συγχαρητηρια στις νεες εγκυουλες  με το καλο να ερθουν κι αλλες  κ να γεμισουμε με γερα κ τελειομηνα νινακια🍼🍼🍼.

@Ioann89 κοριτσι μου εισαι τοσο μικρη ηλικιακα,γιατι σκεφτεσαι για κλιμακτηριο κ βασανιζεσαι;Ο κυκλος μας αλλαζει απο διαφορες αιτιες,ειτε πχ λογω αγχους ή στεναχωριας,αν βαλουμε ή χασουμε αρκετα κιλα,με τις πρωτες ελευθερες επαφες ή ακομη κ λογω ορμονων.Αν δεν εχεις ιστορικο απο μαμα με προωρη κλιμακτηριο βγαλε αυτη την κακη σκεψη απο το μυαλο σου,μονο κακο σου κανει...Κανε τις επαφες σου,ρυθμισε θυρεοειδη αν χρειαζεται,κανε ο,τι εξετασεις χρειαζεται για να εισαι ηρεμη οτι δεν αφηνεις πραγματα στην τυχη κ αφεσου!Εγω πραγματικα ειχα ολες τις προδιαγραφες για να δυσκολευτω να μεινω εγκυος,κι ομως τα καταφερα.Βρες ενα καλο γιατρο που νιωθεις ανετα κ αυτος θα σε καθοδηγησει.Συντομα θα εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου θα δεις!

Αυριο εγω εχω την αυχενικη μου.Ανυπομονω  να ειναι ολα καλα με τα αποτελεσματα κ απο την αλλη στεναχωριεμαι που δεν επιτρεπουν στον αντρα μου να ειναι μαζι μου λογω του ιου.Αλλιως το φανταζομουν,να ειμαστε μαζι στον υπερηχο να δουμε το νινακι μας.Αχχχχ ας οψεται...Κατα τα αλλα καλα 😊

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα μου άρεσε που ο άντρας μου ήταν συνεχώς δίπλα μου σε όλα. Ο γιατρός μου είχε πει μια φορά ότι υπάρχουν ζευγάρια που βλέπει στην γέννα τον πατέρα του παιδιού. Κι απόρησα πως δεν είχαν την περιέργεια έστω να πάνε να δουν έναν υπέρηχο. Το ότι θέλει να είναι μαζί σου είναι το σημαντικό. Και το ότι θα είστε αγκαλιασμενοι οι τρεις σας σε λίγους μήνες. Όλα τα άλλα θα είναι απλά αναμνήσεις!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μ σου εύχομαι όλα καλά να είναι στην εξέταση σου αύριο...  

 

ούτε η μαμά μου ούτε η αδερφή μ έχουν τέτοιο θεμα... όταν μιλάω με τους γιατρούς και γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο είμαι οκ και μέσα στην αισιοδοξία .., μετά πάλι πέφτω.,,, έχω κάνει ότι εξετάσεις χρειάζεται και όλα είναι οκ,,, εντάξει και η προλακτινη που είναι το θέμα μ αλλά ακολουθώ αγωγή.,,δεν ξέρω γιατί με πήρε από κάτω.,, και ενώ υπάρχουν και φουλ επαφές.., προσπαθώ να το αλλάξω πάντως.,,, 

Συγνώμη που σε ρωτάω κορίτσι μου αλλά ο άντρας σου το έχει ψάξει;  Επειδή αναφέρεις μόνο εσένα. Και πάλι συγνώμη αν το έχεις γράψει και δεν το θυμάμαι.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγνώμη που σε ρωτάω κορίτσι μου αλλά ο άντρας σου το έχει ψάξει;  Επειδή αναφέρεις μόνο εσένα. Και πάλι συγνώμη αν το έχεις γράψει και δεν το θυμάμαι.😘

Όχι η αλήθεια είναι ότι  δεν το έχει ψάξει..,, στην ουσία είναι ο δεύτερος μήνας εντατικών προσπαθειών!!! Ο γιατρός είπε να χαλαρώσω και το βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι η αλήθεια είναι ότι  δεν το έχει ψάξει..,, στην ουσία είναι ο δεύτερος μήνας εντατικών προσπαθειών!!! Ο γιατρός είπε να χαλαρώσω και το βλέπουμε! 

Α! Τώρα ξεκινήσατε προσπάθειες στην ουσία. Τότε μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου. Θα έρθει! Προσπάθησε μόνο να μην το έχεις στο μυαλό σου συνεχώς και απόλαυσε τις στιγμές σας.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι η αλήθεια είναι ότι  δεν το έχει ψάξει..,, στην ουσία είναι ο δεύτερος μήνας εντατικών προσπαθειών!!! Ο γιατρός είπε να χαλαρώσω και το βλέπουμε! 

Προσπαθείτε λιγο καιρό για να σε παίρνει από κατω... Χαλάρωσε και θα έρθει!!

Επίσης, καλό ειναι να κατι κ ο άντρας σου κάποιες εξετάσεις εφόσον μπήκατε σε τέτοια διαδικασία. Για αυτούς ειναι πιο εύκολο και ανώδυνο απ οτι για μας, πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

 @Denizz σήμερα δεν ήταν η 2η χοριακη σου;; Όλα καλά;;

Συγνώμη κορίτσια...δουλεύω πολλές ώρες και κάπως τα έχω χαμένα....!!!Ναιιιι ευχαριστώ που το θυμάσαι ☺️
η 1η ήταν 20,4 και οι δεύτερη πήγε 688.1 

 

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα μνμ σας τι κάνετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα και κάτι ακόμα....Γνωρίζει κάποια από εσάς αν ισχύει ότι και οι έγκυες δικαιούνται την ειδική άδεια σκοπού ; Κοιτάξτε τι διάβασα!!!!αλλα δεν καταλαβαίνω ότι λέει η απομάκρυνση εννοεί αυτήν την άδεια; Ή θα χρειαστεί να πάρω την  κανονική άδεια μ; 

BC6B923F-1CC0-4A08-926F-B2DD23703A8F.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Συγνώμη κορίτσια...δουλεύω πολλές ώρες και κάπως τα έχω χαμένα....!!!Ναιιιι ευχαριστώ που το θυμάσαι ☺️
η 1η ήταν 20,4 και οι δεύτερη πήγε 688.1 

 

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα μνμ σας τι κάνετε;;;

Η επόμενη πάνω από 1000!!! Μπράβο κορίτσι..Με το καλό!!! 👶👶

Όσο για το άλλο, με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν το έχω ακούσει κάπου, λογικά εννοεί απομάκρυνση με άδεια ειδικού σκοπού! Οποιαδήποτε άλλη άδεια αυτό τον καιρό θεωρείται άκυρη, ακόμη κ αν την έχει αιτηθεί ο εργαζόμενος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Η επόμενη πάνω από 1000!!! Μπράβο κορίτσι..Με το καλό!!! 👶👶

Όσο για το άλλο, με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν το έχω ακούσει κάπου, λογικά εννοεί απομάκρυνση με άδεια ειδικού σκοπού! Οποιαδήποτε άλλη άδεια αυτό τον καιρό θεωρείται άκυρη, ακόμη κ αν την έχει αιτηθεί ο εργαζόμενος.

Δεν έχει επόμενη!!! Μίλησα με την γιατρό και μου είπε την άλλη Δευτέρα να την πάρω τηλέφωνο να κλείσουνε μέσα στην βδομάδα ραντεβού!

Με προβληματίζει το γεγονός ότι όταν πάω  στην γιατρό θα ακούσουμε (πρώτα ο θεός) και καρδούλα αλλα θα έχουν περάσει 10 μέρες...ενώ αν πήγαινα αύριο σε άλλον γιατρό θα μου επιβεβαίωνε την κύηση(με ενδοκολπικο ή κανονικό υπέρηχο) και θα έβγαινα σε άδεια! 🧐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δεν έχει επόμενη!!! Μίλησα με την γιατρό και μου είπε την άλλη Δευτέρα να την πάρω τηλέφωνο να κλείσουνε μέσα στην βδομάδα ραντεβού!

Με προβληματίζει το γεγονός ότι όταν πάω  στην γιατρό θα ακούσουμε (πρώτα ο θεός) και καρδούλα αλλα θα έχουν περάσει 10 μέρες...ενώ αν πήγαινα αύριο σε άλλον γιατρό θα μου επιβεβαίωνε την κύηση(με ενδοκολπικο ή κανονικό υπέρηχο) και θα έβγαινα σε άδεια! 🧐

Γιατί δεν παίρνεις την γιατρό σου μα της το εξηγήσεις;;; Ότι θέλεις να βγεις σε άδεια λόγω της κατάστασης ... δεν νομίζω να σου αρνηθεί .., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Δεν έχει επόμενη!!! Μίλησα με την γιατρό και μου είπε την άλλη Δευτέρα να την πάρω τηλέφωνο να κλείσουνε μέσα στην βδομάδα ραντεβού!

Με προβληματίζει το γεγονός ότι όταν πάω  στην γιατρό θα ακούσουμε (πρώτα ο θεός) και καρδούλα αλλα θα έχουν περάσει 10 μέρες...ενώ αν πήγαινα αύριο σε άλλον γιατρό θα μου επιβεβαίωνε την κύηση(με ενδοκολπικο ή κανονικό υπέρηχο) και θα έβγαινα σε άδεια! 🧐

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Γιατί δεν παίρνεις την γιατρό σου μα της το εξηγήσεις;;; Ότι θέλεις να βγεις σε άδεια λόγω της κατάστασης ... δεν νομίζω να σου αρνηθεί .., 

...ή έστω να σου δώσει μια βεβαίωση που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί ώστε να δικαιολογήσει την άδεια. *Μπορεί να λέω βλακεία αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...