Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εμένα Μ λες κ τρελή αλλά αφού δεν ενδέικνυται εξωσωματικη αυτό το διάστημα , καθόμαστε κ μέσα ε βρε δε του δίνω να καταλάβει?χαχαα. Σήμερα είχα θετικό τεστακι ωορηξιας.. να νιώθω ότι κάνω κ εγώ κάτι βρε παιδί μου... Κ ας μη προκύψει το πολυπόθητο.. έχουμε κ την εξωσωματικη στα σκαριά.. 

Βουρρρρ σήμερα αύριο... 

Screenshot_20200322_102904_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Βουρρρρ σήμερα αύριο... 

Screenshot_20200322_102904_com.facebook.katana.jpg

Φοβερό!😆😆😆😆

Λοιπόν κορίτσια μου πραγματικό γεγονός. Όταν γεννούσε η μανούλα μου εμένα, κι ενώ πίστευαν ότι θα είναι αγόρι το μωρό, σκάω μύτη εγώ. 

Γιατρός: κορίτσι!!!!!!🥳

Χαρά η μαμά μου. Ήθελε και ένα κοριτσάκι η αλήθεια είναι. Με παίρνουν να με καθαρίσουν και πηγαίνουν την μαμά μου στο δωμάτιο. Τέλος πάντων ήρθε η ώρα να με φέρουν σε αυτήν.

Νοσοκόμα: Το μωράκι σας!😃

Μαμά: Μα αυτό είναι αγόρι!😲🥺

Ναι! Ναι! Της έφεραν λάθος μωρό.

Υ.Γ. Ευτυχώς της μοιάζω αλλιώς θα με είχαν ζωσει τα φίδια!😱

Υ.Γ. Παρόλα αυτά όμως η μαμά μου μου είπε ότι και κορίτσι να της έφερναν πάλι θα το καταλάβαινε. Ότι το ένιωσε ότι το μωρό που κρατούσε δεν ήταν το δικό της!☺️

Κι έτσι εγώ κοιμάμαι ήσυχη τα βράδια...😴

Ηθικό δίδαγμα: λάθη γίνονται αλλά το μητρικό ένστικτο είναι αλάνθαστο!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Όλες που ήταν εγγυες ακριβώς την ίδια φράση λέγανε: νόμιζα ότι θα Μ έρθει περίοδος αλλά δεν ερχόταν... 

Μακάρι να είσαι εγγυουλα.!!! Σίγουρα αν κάνεις πιστεύω θα δείξει αφού περάσες τις μέρες ακόμα κ του πιο μεγάλου κύκλου σου.. σωστά δε καταλαβα!?

Απο αυριο ναι εαν δεν ερθει και αυριο θα τις εχω περασει αυριο θα ειμαι 35η !!! 
θα σας ενημερωσω συντομα !!! Ομως ειμαι σιγουρη πως θα ερθει δε γινεται να ποναω και να μην ερθει τι να πω θα φανει :) ειχα κανει παντως την 29η που νομιζα πως θα μου ερθει και ηταν αρνητικο !!! Γιαυτο φοβαμαι πολυ πως παλι αρνητικο θα ειναι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Απο αυριο ναι εαν δεν ερθει και αυριο θα τις εχω περασει αυριο θα ειμαι 35η !!! 
θα σας ενημερωσω συντομα !!! Ομως ειμαι σιγουρη πως θα ερθει δε γινεται να ποναω και να μην ερθει τι να πω θα φανει :) 

Γίνεται! Γίνεται! Εγώ μάλιστα ήμουν σε μια κηδεία ( μακριά από εδώ αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτά) και είχα κάτσει σε μια γωνιά γιατί με πονούσε πολύ. Φοβήθηκα ότι θα μου έρθει και θα λερωθω. Επειδή το έχω ζήσει στο λέω ο πόνος είναι ίδιος! Αύριο το πρωί εγώ θα περιμένω να δω θετικό! Δεν δέχομαι τίποτα άλλο!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γίνεται! Γίνεται! Εγώ μάλιστα ήμουν σε μια κηδεία ( μακριά από εδώ αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτά) και είχα κάτσει σε μια γωνιά γιατί με πονούσε πολύ. Φοβήθηκα ότι θα μου έρθει και θα λερωθω. Επειδή το έχω ζήσει στο λέω ο πόνος είναι ίδιος! Αύριο το πρωί εγώ θα περιμένω να δω θετικό! Δεν δέχομαι τίποτα άλλο!🥰

Κοριτσι μου εκανα παραγγελια πιστευω τριτη τεταρτη θα εχω τα τεστακια !!! Θα σας ενημερωσω οτι και να ειναι το αποτελεσμα και σας ευχαριστω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου εκανα παραγγελια πιστευω τριτη τεταρτη θα εχω τα τεστακια !!! Θα σας ενημερωσω οτι και να ειναι το αποτελεσμα και σας ευχαριστω :) 

Τρίτη Τετάρτη; Μας σκοτώνεις! Αν δεν πάμε από κορονοιο θα πάμε από εσένα! Πανδημία diana8!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τρίτη Τετάρτη; Μας σκοτώνεις! Αν δεν πάμε από κορονοιο θα πάμε από εσένα! Πανδημία diana8!😆

Και στεκφτομαι που θα αδιαθετησω και θα πρεπει να περιμενω να περασουν οι μερες και να παω γιατρο να δουμε τι ειναι ... και να κανω και ενα τεστ παπ οπως καθε χρονο !!! Κοριτσι μου δεν εχω ελπιδες δε ξερω γιατι νιωθω ετσι ... αλλα μακαρι να πεσω εξω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 
Ευχομαι συντομα να έχουμε όλες ένα θετικό τεστ! 
Εμεις προσπαθούμε από τν Οκτώβριο αλλά δεν έχει γίνει ακόμα το θαυματακι.... έχω κάνει κ εξετάσεις όλα καλά κ μου είπε ότι συντομα θα μείνω 

Σκεφτομαι να αρχίσω τα τεστ ωορρηξία. Τι γνώμη έχετε; Τα έχετε δοκιμάσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Την 25η Μαρτίου ήταν να κάνω χοριακή μου είπε ο γιατρός αλλά λόγω της ημέρας θα είναι κλειστά έτσι κι αλλιώς οπότε θα πάω στις 26 Μαρτίου.
Έχω τρία τεστάκια εγκυμοσύνης κρατημένα δεν τα έχω ξοδέψει καθώς ήταν Εγγλέζα η περίοδος όλους τους μήνες.
Αν έκανα τεστάκι πρώτα γιατί θα με φάει η αγωνία μέχρι τη Πέμπτη θα έβγαζε λέτε λανθασμένα θετικό λόγω της προγεστερόνης που παίρνω μετά τη σπερματέγχυση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Και στεκφτομαι που θα αδιαθετησω και θα πρεπει να περιμενω να περασουν οι μερες και να παω γιατρο να δουμε τι ειναι ... και να κανω και ενα τεστ παπ οπως καθε χρονο !!! Κοριτσι μου δεν εχω ελπιδες δε ξερω γιατι νιωθω ετσι ... αλλα μακαρι να πεσω εξω.. 

Εύχομαι να κάνεις λάθος! Γιατί δεν έχεις ελπίδες παρακαλώ; Αισιοδοξία! Πάντως μην θεωρείς ότι επειδή άργησε λίγο έχεις κάτι. Συμβαίνουν πολύ συχνά αυτά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 
Ευχομαι συντομα να έχουμε όλες ένα θετικό τεστ! 
Εμεις προσπαθούμε από τν Οκτώβριο αλλά δεν έχει γίνει ακόμα το θαυματακι.... έχω κάνει κ εξετάσεις όλα καλά κ μου είπε ότι συντομα θα μείνω 

Σκεφτομαι να αρχίσω τα τεστ ωορρηξία. Τι γνώμη έχετε; Τα έχετε δοκιμάσει; 

Γειά σου κοπέλα μου! Θα σε βοηθήσουν τα τέστ για να κάνεις πιο στοχευμένες προσπάθειες. Ο άντρας σου έκανε εξετάσεις; Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά αναφέρεις μόνο τον εαυτό σου.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την 25η Μαρτίου ήταν να κάνω χοριακή μου είπε ο γιατρός αλλά λόγω της ημέρας θα είναι κλειστά έτσι κι αλλιώς οπότε θα πάω στις 26 Μαρτίου.
Έχω τρία τεστάκια εγκυμοσύνης κρατημένα δεν τα έχω ξοδέψει καθώς ήταν Εγγλέζα η περίοδος όλους τους μήνες.
Αν έκανα τεστάκι πρώτα γιατί θα με φάει η αγωνία μέχρι τη Πέμπτη θα έβγαζε λέτε λανθασμένα θετικό λόγω της προγεστερόνης που παίρνω μετά τη σπερματέγχυση;

Η προγεστερόνη αγάπη δε δειχνει ψευδώς θετικό.. η ένεση ovitrelle δείχνει αλλά καλύτερα να έχουν περάσει 10 τουλάχιστον μέρες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την 25η Μαρτίου ήταν να κάνω χοριακή μου είπε ο γιατρός αλλά λόγω της ημέρας θα είναι κλειστά έτσι κι αλλιώς οπότε θα πάω στις 26 Μαρτίου.
Έχω τρία τεστάκια εγκυμοσύνης κρατημένα δεν τα έχω ξοδέψει καθώς ήταν Εγγλέζα η περίοδος όλους τους μήνες.
Αν έκανα τεστάκι πρώτα γιατί θα με φάει η αγωνία μέχρι τη Πέμπτη θα έβγαζε λέτε λανθασμένα θετικό λόγω της προγεστερόνης που παίρνω μετά τη σπερματέγχυση;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καταρχήν καλή επιτυχία! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα! Για να σου είπε 25 του μηνός άρα είναι και ημερομηνία που δεν επηρεάζεται από κάτι. Αλλιώς θεωρώ ότι θα επηρέαζε και την χοριακη.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Η προγεστερόνη αγάπη δε δειχνει ψευδώς θετικό.. η ένεση ovitrelle δείχνει αλλά καλύτερα να έχουν περάσει 10 τουλάχιστον μέρες . 

A ναι; Εϊχα την εντύπωση ότι το έγραψαν κάποια κορίτσια εδώ παλαιότερα για την προγεστερόνη. Ovitrelle έχω σχεδόν δύο βδομάδες που έκανα. Έχουν περάσει 12 μέρες απο τη σπερματέγχυσηοπότε θα κάνω ένα το πρωί.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η I want a baby είπε:

A ναι; Εϊχα την εντύπωση ότι το έγραψαν κάποια κορίτσια εδώ παλαιότερα για την προγεστερόνη. Ovitrelle έχω σχεδόν δύο βδομάδες που έκανα. Έχουν περάσει 12 μέρες απο τη σπερματέγχυσηοπότε θα κάνω ένα το πρωί.
 

Μια χαρά τότε θα δείξει πιστεύω!!!! Μακάρι να είσαι!!περιμένουμε νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καταρχήν καλή επιτυχία! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα! Για να σου είπε 25 του μηνός άρα είναι και ημερομηνία που δεν επηρεάζεται από κάτι. Αλλιώς θεωρώ ότι θα επηρέαζε και την χοριακη.😘

Σ"ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι πως το ένστικτό μου μου λέει πως δεν είμαι. Δεν νιώθω τίποτα διαφορετικό να συμβαίνει στον οργανισμό μου, εκτός απο δύο μέρες που ένιωθα κάτι τσιμπήματα.
Ίσως απλά να με στέλνει για χοριακή γιατί με το αίμα φαίνεται η ακριβής τιμή της, η οποία θα φαινόταν αν ήταν εγκυμοσύνη, ή απλά μια μικρή αυξησούλα απο την προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κοπέλα μου! Θα σε βοηθήσουν τα τέστ για να κάνεις πιο στοχευμένες προσπάθειες. Ο άντρας σου έκανε εξετάσεις; Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά αναφέρεις μόνο τον εαυτό σου.💗

Όχι δεν έχει κάνει ακόμα εξετάσεις . 
Είπαμε να περιμένουμε λίγο και μετά να κάνει και αυτός. 
σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου που μου απάντησες 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Σ"ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι πως το ένστικτό μου μου λέει πως δεν είμαι. Δεν νιώθω τίποτα διαφορετικό να συμβαίνει στον οργανισμό μου, εκτός απο δύο μέρες που ένιωθα κάτι τσιμπήματα.
Ίσως απλά να με στέλνει για χοριακή γιατί με το αίμα φαίνεται η ακριβής τιμή της, η οποία θα φαινόταν αν ήταν εγκυμοσύνη, ή απλά μια μικρή αυξησούλα απο την προγεστερόνη.

Κορίτσακι μου εύχομαι να είναι θετικό πρώτα από όλα και δεύτερον και εγώ έχω την ίδια εντύπωση ότι δεν επηρεάζει η προγεστερόνη!!! Αλλά και το χέρι μου στη φωτιά δεν βάζω 😉 ,όπως και να έχει λίγες μέρες ακόμα και μετά θα γλενταμε για το θετικό σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Όχι δεν έχει κάνει ακόμα εξετάσεις . 
Είπαμε να περιμένουμε λίγο και μετά να κάνει και αυτός. 
σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου που μου απάντησες 😘

Κορίτσι μου καλησπέρα καλώς ηρθες και με το καλό αυτό τον μήνα κιόλας να δεις θετικο!!! Πραγματικά στο εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Και στεκφτομαι που θα αδιαθετησω και θα πρεπει να περιμενω να περασουν οι μερες και να παω γιατρο να δουμε τι ειναι ... και να κανω και ενα τεστ παπ οπως καθε χρονο !!! Κοριτσι μου δεν εχω ελπιδες δε ξερω γιατι νιωθω ετσι ... αλλα μακαρι να πεσω εξω.. 

Κορίτσι μου τι σε έπιασε;; Γιατί σκέφτεσαι έτσι;;; Δεν έχουμε πει ότι το σώμα και το μυαλό πρέπει να είναι χαλαρω για να πιαστεί το νινι;;!!! Σε παρακαλώ προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά και κοίτα να δεις που μπορεί να μας κάνεις την έκπληξη με ένα τεράστιο θετικοοοο :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου τι σε έπιασε;; Γιατί σκέφτεσαι έτσι;;; Δεν έχουμε πει ότι το σώμα και το μυαλό πρέπει να είναι χαλαρω για να πιαστεί το νινι;;!!! Σε παρακαλώ προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά και κοίτα να δεις που μπορεί να μας κάνεις την έκπληξη με ένα τεράστιο θετικοοοο :-):-)

Εννοειται κοριτσι μου ετσι ειναι απλα σκεφτομαι να μην εχω τιποτα κακο.. με την καθυστερηση αυτο φοβαμαι μονο !!!! Οσο δε ερχεται ελπιζω εννοειται και το θελω πολυ !!! 😊 τωρα περασαν τα πονακια ... και ακομα τπτ !!! Εχω παραγγειλει τεστ οταν ερθουν θα κανω!!! Εαν ερθουν χαχαχα με αυτα που γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Όχι δεν έχει κάνει ακόμα εξετάσεις . 
Είπαμε να περιμένουμε λίγο και μετά να κάνει και αυτός. 
σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου που μου απάντησες 😘

Τίποτα!😘 Για αυτό είμαστε εδώ. Όταν μπαίνουμε στην διαδικασία να ψαχτουμε αυτό αφορά και τους δύο. Στο λέω εγώ που έχω καεί από αυτό γιατί περίμενα 2 χρόνια για να εξεταστεί κι ο άντρας μου. Η αντρική υπογονιμότητα είναι εξίσου συχνή με την γυναικεία. Δεν είμαστε μόνες σε όλο αυτό. Εκτός αν έχεις το περιθώριο ηλικιακά να περιμένεις.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...