Μετάβαση σε περιεχόμενο

Self clear αρνητικό?


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! Η γυναικολόγος μου μου ειπε οτι μαλλον θα εχω ωορρηξία στις 13/2-14/2 και μαλλον στις 13/2 αργα το βράδυ έκανα και ωορρηξία γιατι πονεσα απο την αριστερη πλευρά. 2 ωρες πριν την  ωορρηξία ειχα επαφη. Απο την Δευτέρα 17/2 ειχα πονακια περιοδου, υγρά(όχι παρα πολλά) και πρησμένο στήθος. Τα συμπτώματα συνεχίζονται. Χθες το βραδυ είχα έντονους πονους στη μήτρα, οπότε σκέφτηκα ότι σημερα το πρωι θα κανω ενα self clear, που δειχνει 5 μερες μετα τη σύλληψη. Το εκανα σημερα πρωι και Βγηκε αρνητικό. Απογοητεύτηκα, ένιωθα πολυ έντονα τα πονακια περιόδου και το στήθος πολυ πρησμένο, οπως την προηγούμενη φορά που ημουν εγκυος(παλινδρόμη). Ξέρετε καμία περίπτωση που το self clear βγηκε αρνητικό ενω υπηρχε εγκυμοσύνη. Περιμενω περιοδο 28/2, τελευταία ημερα περιόδου 2/2. Σας ευχαριστώ πολύ, καλή επιτυχία σας εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sissh είπε:

Έκανες το τεστ παρά μα πάρα πολύ νωρίς!! Επανέλαβε όταν είναι να έρθει η περίοδος σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Σκεφτηκα οτι δειχνει 5 μερες μετα τη συλληψη και απο τις 13 Φλεβάρη σημερα ειναι 9 ημέρες. Δεν θα εδειχνε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου..είναι νωρίς,δεν είναι τόσο ευαίσθητα όπως λένε. 
σου εύχομαι να μας ενημερώσεις σε λίγες μέρες ότι είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να έδειχνε κορίτσι μου! Πέντε ημέρες μετά την σύλληψη πιθανότατα δεν έχει γίνει ούτε καν η εμφύτευση πως θα ανέβαινε η χοριακη! Πέντε ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου εννοεί.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..είναι νωρίς,δεν είναι τόσο ευαίσθητα όπως λένε. 
σου εύχομαι να μας ενημερώσεις σε λίγες μέρες ότι είσαι έγκυος!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι. Δεν μπορώ να καταλάβω, άλλα λενε και άλλα ισχυουν τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν υπάρχει περίπτωση να έδειχνε κορίτσι μου! Πέντε ημέρες μετά την σύλληψη πιθανότατα δεν έχει γίνει ούτε καν η εμφύτευση πως θα ανέβαινε η χοριακη! Πέντε ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου εννοεί.😘

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ειναι ξεκάθαρο οτι στο κουτι αναγραφει 5 ημέρες μετά τη σύλληψη. Μακάρι να κάνουν λαθος. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια γεια σας! Η γυναικολόγος μου μου ειπε οτι μαλλον θα εχω ωορρηξία στις 13/2-14/2 και μαλλον στις 13/2 αργα το βράδυ έκανα και ωορρηξία γιατι πονεσα απο την αριστερη πλευρά. 2 ωρες πριν την  ωορρηξία ειχα επαφη. Απο την Δευτέρα 17/2 ειχα πονακια περιοδου, υγρά(όχι παρα πολλά) και πρησμένο στήθος. Τα συμπτώματα συνεχίζονται. Χθες το βραδυ είχα έντονους πονους στη μήτρα, οπότε σκέφτηκα ότι σημερα το πρωι θα κανω ενα self clear, που δειχνει 5 μερες μετα τη σύλληψη. Το εκανα σημερα πρωι και Βγηκε αρνητικό. Απογοητεύτηκα, ένιωθα πολυ έντονα τα πονακια περιόδου και το στήθος πολυ πρησμένο, οπως την προηγούμενη φορά που ημουν εγκυος(παλινδρόμη). Ξέρετε καμία περίπτωση που το self clear βγηκε αρνητικό ενω υπηρχε εγκυμοσύνη. Περιμενω περιοδο 28/2, τελευταία ημερα περιόδου 2/2. Σας ευχαριστώ πολύ, καλή επιτυχία σας εύχομαι!

Και φυσικά μπορεί να είναι λάθος το τεστ το έκανες πάρα πολύ νωρίς. Περίμενε να δεις αν θα έρθει και ξανά κάνε τεστ μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Σκεφτηκα οτι δειχνει 5 μερες μετα τη συλληψη και απο τις 13 Φλεβάρη σημερα ειναι 9 ημέρες. Δεν θα εδειχνε κάτι;

Καλημέρα!! 5 μέρες μετά τη σύλληψη δεν έχει γίνει καν η εμφύτευση! Η εμφύτευση γίνεται από 6 έως και 12 μέρες μετά την σύλληψη!! Οπότε μην απογοητεύςσαι τζαπα ξανά κάνε ένα τεστακι την μέρα που περιμένεις περίοδο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sissh είπε:

Καλημέρα!! 5 μέρες μετά τη σύλληψη δεν έχει γίνει καν η εμφύτευση! Η εμφύτευση γίνεται από 6 έως και 12 μέρες μετά την σύλληψη!! Οπότε μην απογοητεύςσαι τζαπα ξανά κάνε ένα τεστακι την μέρα που περιμένεις περίοδο!! 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θεώρησα ότι αφου αναγράφεται οτι δινει αποτέλεσμα 5 ημερες μετα τη σύλληψη, οτι ηδη η χοριακη θα έχει εμφανιστεί, ανεξάρτητα απο την εμφύτευση. Δε φανταζόμουν οτι μπορεί να ειναι αβάσιμο αυτό που αναφέρουν. Σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Και φυσικά μπορεί να είναι λάθος το τεστ το έκανες πάρα πολύ νωρίς. Περίμενε να δεις αν θα έρθει και ξανά κάνε τεστ μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Νομιζα οτι είναι έγκυρα τα τεστ αυτα. Ο,τι καλύτερο και σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια. Το μονο που με ενθαρρύνει ειναι οτι ειχα πόνους περιόδου απο πολύ νωρις περιπου 13 ημέρες πριν την περίοδο και το στήθος μου έχει πραγματικά πρηστει πολύ, αλλες φορες που περίμενα δεν ειχε πρηστει τόσο. Το αποθαρρυντικο ειναι το τεστ που το εκανα την 8η ημερα και το οτι δεν εχω πολλά υγρά. Εχω καποια, αλλα οχι αυτος ο χαμός που ακούω απο διάφορες γυναικες να γίνεται, σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Τωρα ειμαι μια εβδομάδα πριν την περίοδο.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθεια. Το μονο που με ενθαρρύνει ειναι οτι ειχα πόνους περιόδου απο πολύ νωρις περιπου 13 ημέρες πριν την περίοδο και το στήθος μου έχει πραγματικά πρηστει πολύ, αλλες φορες που περίμενα δεν ειχε πρηστει τόσο. Το αποθαρρυντικο ειναι το τεστ που το εκανα την 8η ημερα και το οτι δεν εχω πολλά υγρά. Εχω καποια, αλλα οχι αυτος ο χαμός που ακούω απο διάφορες γυναικες να γίνεται, σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Τωρα ειμαι μια εβδομάδα πριν την περίοδο.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ και παλι

Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός δεν έχουμε όλοι ίδια συμπτώματα! Εγώ δεν είχα ποτέ ούτε ανεβασμένη θερμοκρασία ούτε πολλά υγρά!! Μην απογοητεύσαι από τώρα είναι πάρα μα πάρα πολύ νωρίς για να μιλάμε για τεστ και για συμπτώματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνώμη που αναρτώ ξανά, σας ζαλισα! Χθες που μέτρησα τη θερμοκρασία είχα 36.9, σημερα το πρωι το ίδιο και τώρα το απόγευμα 37.2. Αγχωθηκα, περα απο το οτι μαλλον δεν είμαι εγκυος, εχω και δέκατα! Μαλλον απο εκει νιώθω ο,τι νιώθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που αναρτώ ξανά, σας ζαλισα! Χθες που μέτρησα τη θερμοκρασία είχα 36.9, σημερα το πρωι το ίδιο και τώρα το απόγευμα 37.2. Αγχωθηκα, περα απο το οτι μαλλον δεν είμαι εγκυος, εχω και δέκατα! Μαλλον απο εκει νιώθω ο,τι νιώθω.

Πόσες μέρες μετά την ωορρηξια είπαμε ότι είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πόσες μέρες μετά την ωορρηξια είπαμε ότι είσαι; 

Νομίζω οτι έκανα ωορρηξία στις 13 Φεβρουαρίου βράδυ. Ειμαι δλδ σημερα στις 9 ημερες μετα την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ειναι ξεκάθαρο οτι στο κουτι αναγραφει 5 ημέρες μετά τη σύλληψη. Μακάρι να κάνουν λαθος. 😘

Μετά τη σύλληψη εννοούν μετά την εμφύτευση και όχι μετά την ωορρηξία όπου όντως γίνεται η γονιμοποίηση. Και αυτό γιατί αν δεν γίνει εμφύτευση δεν παράγεται χοριακη την οποία ορμόνη ανιχνεύει το τεστ. Θα το δεις αν διαβάσεις προσεκτικά και τα ψιλά γράμματα. Οπότε πρέπει να υπολογίσεις 10-11 το λιγότερο από την ωορρηξία και πάλι ίσως είναι και νωρίς 12 - 14 ακόμα και για τα πιο ευαίσθητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μετά τη σύλληψη εννοούν μετά την εμφύτευση και όχι μετά την ωορρηξία όπου όντως γίνεται η γονιμοποίηση. Και αυτό γιατί αν δεν γίνει εμφύτευση δεν παράγεται χοριακη την οποία ορμόνη ανιχνεύει το τεστ. Θα το δεις αν διαβάσεις προσεκτικά και τα ψιλά γράμματα. Οπότε πρέπει να υπολογίσεις 10-11 το λιγότερο από την ωορρηξία και πάλι ίσως είναι και νωρίς 12 - 14 ακόμα και για τα πιο ευαίσθητα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν το ειχα καταλάβει έτσι. Μακάρι να εχω ελπίδες . Το έκανα την 8η ημερα μετα την πιθανη ωορρηξία. Δεν ειχα κηλιδα αιμα για να καταλάβω την εμφύτευση, απλά ένιωθα πονους περιόδου συτες τις ημέρες όλες. Πρησμενο στήθος. Απο χθες εχω 36.8 με 37.2. Εχει πλάκα να με γυροφέρνει καμια ίωση και νιωθω ετσι κουρασμένη. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dietician είπε:

Νομίζω οτι έκανα ωορρηξία στις 13 Φεβρουαρίου βράδυ. Ειμαι δλδ σημερα στις 9 ημερες μετα την ωορρηξία.

Μπορεί να είναι απλά δεκατα μπορεί και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω κι αν παρακολουθείς γενικά την θερμοκρασία σου. Πάντως όπως και να έχει έχεις ακόμα πολλές ελπίδες γιαυτό σταματά να αγχώνεσαι και ξανά κάνε τεστ μετά την καθυστέρηση. Αντε το πολύ πολύ αν δεν μπορείς να κρατηθεί την μέρα που περιμένεις περίοδο γιατί ποιο νωρίς μπορεί και να μην δειξει και είναι κρίμα να είσαι και να απογοητευτείς αδικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μπορεί να είναι απλά δεκατα μπορεί και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω κι αν παρακολουθείς γενικά την θερμοκρασία σου. Πάντως όπως και να έχει έχεις ακόμα πολλές ελπίδες γιαυτό σταματά να αγχώνεσαι και ξανά κάνε τεστ μετά την καθυστέρηση. Αντε το πολύ πολύ αν δεν μπορείς να κρατηθεί την μέρα που περιμένεις περίοδο γιατί ποιο νωρίς μπορεί και να μην δειξει και είναι κρίμα να είσαι και να απογοητευτείς αδικα

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα ότι τα δέκατα είναι σύμπτωμα. Γενικότερα δεν την παρακολουθω απλα ενιωσα ζεστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 21/2/2020 at 8:53 ΜΜ, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια γεια σας! Η γυναικολόγος μου μου ειπε οτι μαλλον θα εχω ωορρηξία στις 13/2-14/2 και μαλλον στις 13/2 αργα το βράδυ έκανα και ωορρηξία γιατι πονεσα απο την αριστερη πλευρά. 2 ωρες πριν την  ωορρηξία ειχα επαφη. Απο την Δευτέρα 17/2 ειχα πονακια περιοδου, υγρά(όχι παρα πολλά) και πρησμένο στήθος. Τα συμπτώματα συνεχίζονται. Χθες το βραδυ είχα έντονους πονους στη μήτρα, οπότε σκέφτηκα ότι σημερα το πρωι θα κανω ενα self clear, που δειχνει 5 μερες μετα τη σύλληψη. Το εκανα σημερα πρωι και Βγηκε αρνητικό. Απογοητεύτηκα, ένιωθα πολυ έντονα τα πονακια περιόδου και το στήθος πολυ πρησμένο, οπως την προηγούμενη φορά που ημουν εγκυος(παλινδρόμη). Ξέρετε καμία περίπτωση που το self clear βγηκε αρνητικό ενω υπηρχε εγκυμοσύνη. Περιμενω περιοδο 28/2, τελευταία ημερα περιόδου 2/2. Σας ευχαριστώ πολύ, καλή επιτυχία σας εύχομαι!

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.,, έκανα και εγώ 8 μέρες μετά τις γόνιμες και ήταν αρνητικό το τεστ.., στις ποσες μέρες τελικά έδειξε το τεστακι σου θετικο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...