Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γέννα σε δημόσιο νοσοκομείο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, όσες έχετε γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται περίπου με το θηλασμό; Το μωρό μέχρι να συνελθετε σιτιζεται με μπουκάλι από τις μαιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλησπέρα σας, όσες έχετε γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται περίπου με το θηλασμό; Το μωρό μέχρι να συνελθετε σιτιζεται με μπουκάλι από τις μαιες;

Καλησπέρα κορίτσι μου κ με το καλό εύχομαι! Εγώ δεν έχω παιδάκι αλλά γνωρίζω από την νύφη μου γτ ήμουν σε όλα μαζί της. Γέννησε στο Αλεξάνδρας τη πρώτη μπουμπού μας φυσιολογικα κ της δώσανε κατευθείαν ξένο το almiron απ το μεαυτηριο κ μετά την φέρανε να τη θηλάσει.κ τώρα το καλοκαίρι στη δεύτερη μπουμπού που γεννήθηκε με καισαρική της δώσανε πάλι ξένο κ μετά τη θήλαζε κιόλας παράλληλα. Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις? Πιστεύω ότι πρέπει να συνεννοηθεις με τον γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 με το καλό! Με ένα πόνο εύχομαι και να πάνε όλα καλά!

Να ξέρεις ο γιατρός μας αρχίζει κ γίνεται φίρμα στο φόρουμ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου κ με το καλό εύχομαι! Εγώ δεν έχω παιδάκι αλλά γνωρίζω από την νύφη μου γτ ήμουν σε όλα μαζί της. Γέννησε στο Αλεξάνδρας τη πρώτη μπουμπού μας φυσιολογικα κ της δώσανε κατευθείαν ξένο το almiron απ το μεαυτηριο κ μετά την φέρανε να τη θηλάσει.κ τώρα το καλοκαίρι στη δεύτερη μπουμπού που γεννήθηκε με καισαρική της δώσανε πάλι ξένο κ μετά τη θήλαζε κιόλας παράλληλα. Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις? Πιστεύω ότι πρέπει να συνεννοηθεις με τον γιατρό σου. 

Δηλαδή απ ότι καταλαβαίνω τους δίνουν όταν γεννηθούν ξένο αναγκαστικά μέχρι να συνέλθεις γιατί πρέπει να σιτιστουν, απλά ήθελα να ξέρω μετά τι γίνεται αν πχ δε καταφέρει κάποια από τη πρώτη μέρα να θηλασει αν τα ταιζουν οι μαιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Bloublou85 με το καλό! Με ένα πόνο εύχομαι και να πάνε όλα καλά!

Να ξέρεις ο γιατρός μας αρχίζει κ γίνεται φίρμα στο φόρουμ 😂😂

Ευχαριστώ tokyo!!! Ε καιρός ήταν το αξίζει😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που γέννησα φυσιολογικα και τις δύο,δεν τους έδωσαν τίποτα,όμως με την καισαρική είναι αλλιώς αν κάνεις ολική ,ξέρω κοπέλες που έμειναν στην ανάνηψη κ πήρε αναγκαστικά το μικρό ξένο. Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε κάποιες περίπτωσης αναγκαστικά τους δίνουνε ξένο όπως στη δική μου περίπτωση γέννησα με καισαρική και ολική νάρκωση ήταν επόμενο ότι θα έπινε ξένο(εγώ δεν είχα βέβαια σκοπό να θηλασω αλλα αυτό δεν έχει σημασία)τώρα στον φυσιολογικό τοκετό δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Σε κάποιες περίπτωσης αναγκαστικά τους δίνουνε ξένο όπως στη δική μου περίπτωση γέννησα με καισαρική και ολική νάρκωση ήταν επόμενο ότι θα έπινε ξένο(εγώ δεν είχα βέβαια σκοπό να θηλασω αλλα αυτό δεν έχει σημασία)τώρα στον φυσιολογικό τοκετό δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.

Κι εγώ με ολική νάρκωση θα γεννησω, αρχικά σίγουρα θα δοθει ξένο.μετα από πόση ώρα συνερχεσαι κ σε πάνε στο δωμάτιο με την ολική? δηλαδή θα είναι εύκολο μετά από κάποιες ώρες να κρατήσεις το παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κι εγώ με ολική νάρκωση θα γεννησω, αρχικά σίγουρα θα δοθει ξένο.μετα από πόση ώρα συνερχεσαι κ σε πάνε στο δωμάτιο με την ολική? δηλαδή θα είναι εύκολο μετά από κάποιες ώρες να κρατήσεις το παιδί;

Εγώ γέννησα στης 10:20 και πήγα στο δωμάτιο στη 1,φυσικά και δεν ήμουν σε θέση να κρατήσω το παιδί το μόνο που ήθελα ήταν να κοιμηθώ.θυμαμαι ότι ήμουν  καλύτερα το απόγευμα. Εξαρτάται και πως αντιδρά ο κάθε οργανισμος στην ολική νάρκωση αλ λος συνέρχεται πιο γρήγορα και αλ λος πολύ πιο αργά.παντως δεν ήταν και ότι πιο εύκολο εγώ ήμουν και πολύ εξαντλημένη λογο του ότι είχα κάνει εισαγωγή τρεις ημέρες νωρίτερα και ήμουν μόνο με όρους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλο το νινι!Εγω γεννησα πριν έναμιση μηνα στο Ελενα με φυσιολογικο,μου τον εφεραν μετα από κανενα μισαωρο για να θηλασει αλλα δεν ηθελε και μου τον ξαναεφεραν λιγο αργοτερα..Ωστωσο εσυ αποφασίζεις αν θες να δωθει ξενο ή όχι! Τωρα αν συντρεχει λογος και δεν μπορεις να θηλασεις αμεσα,φανταζομαι σε ενημερωνουν ότι θα δωσουν ξενο..Υπαρχουν δημοσια μαιευτήρια φιλικα προς τα βρέφη που είναι υπερ του θηλασμου και αν χρειαστεί να δωσουν σκονη στο λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...