Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύξηση χοριακής χωρίς διπλασιασμό


ΔΗΜΗΤΡΑ Τ.

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους! θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με την αύξηση της χοριακής μου η οποία αυξάνεται ναι μεν αλλά δεν διπλασιάζεται. ΤΕΡ: 1/1/2020.  1η χοριακή 10/2 -24.048 U/L, 2η χοριακή 12/2 - 38.761, 3η χοριακή 14/2 - 60.261. κάναμε έναν υπέρηχο στις 11/2 (5εβδ. +6 ημ.) αλλά είδαμε μόνο αμνιακό σάκο ενδομήτρια, δεν είδαμε λεκιθικό ή έμβρυο. ίσως είναι νωρίς ή ίσως και κενός σάκος είπε ο γιατρός, και μου είπε να κάνω διαδοχικές μετρήσεις χοριακής. μάλλον δεν πάνε καλά τα πράγματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Η χοριακη σταματάει να αυξάνεται κάθε 48 ώρες από περίπου 6.000 τιμή χοριακης!! Από κει και πάνω διπλασιάζεται κάθε 4-5 μέρες !! Ίσως είναι νωρίς όντως για να δεις κάτι μπορεί να είχες και καθυστερημένη σύλληψη! Πότε εχεις πάλι ραντεβού? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΔΗΜΗΤΡΑ Τ. είπε:

καλημέρα σε όλους! θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με την αύξηση της χοριακής μου η οποία αυξάνεται ναι μεν αλλά δεν διπλασιάζεται. ΤΕΡ: 1/1/2020.  1η χοριακή 10/2 -24.048 U/L, 2η χοριακή 12/2 - 38.761, 3η χοριακή 14/2 - 60.261. κάναμε έναν υπέρηχο στις 11/2 (5εβδ. +6 ημ.) αλλά είδαμε μόνο αμνιακό σάκο ενδομήτρια, δεν είδαμε λεκιθικό ή έμβρυο. ίσως είναι νωρίς ή ίσως και κενός σάκος είπε ο γιατρός, και μου είπε να κάνω διαδοχικές μετρήσεις χοριακής. μάλλον δεν πάνε καλά τα πράγματα;

Όταν πήγες στο γιατρό ήσουν σίγουρα 5εβ κ 6ημ ή μπορεί να έκανες καθυστερημένη σύλληψη; Εγώ είχα πάει κάπου 5εβ κ 4ημ και είχαμε δει και αμνιακό και λεκιθικό..αλλά ίσως παίζει ρόλο και το μηχάνημα του γιατρού δεν ξέρω..να ελπίζεις για το καλύτερο και να προσέχεις όσο μπορείς 💗

Ξαναέκανες χοριακή σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχώς όλα καλά κορίτσια. με είδε ο γιατρός, κάναμε υπέρηχο, είδαμε έμβρυο, ακούσαμε κ καρδούλα! σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας. μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε σύντομα υγιή μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΔΗΜΗΤΡΑ Τ. είπε:

ευτυχώς όλα καλά κορίτσια. με είδε ο γιατρός, κάναμε υπέρηχο, είδαμε έμβρυο, ακούσαμε κ καρδούλα! σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας. μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε σύντομα υγιή μωράκια.

Με το καλό να έχεις μια τέλεια υγιή και ήρεμη έγκυμοσυνη!!  💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...