Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιο δημόσιο μαιευτήριο να επιλέξω


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ! Είμαι σχετικά νέο μέλος κ θα χρειαστώ τη βοηθεια σας! Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα κύησης ,όλα καλά με το έμβρυο μου που αρχικά δεν φαινόταν κ συνεχίζουμε. Είναι το δεύτερο μωράκι που περιμένουμε ,το πρώτο το γέννησα στο Ρέα επειδή ο γιατρός μου είναι εκεί,τώρα όμως που έχουμε περισσότερες οικονομικές δυσκολίες αναζητώ γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο. Έχω ακούσει από πολλές κοπέλες καλή αντιμετώπιση στο Έλενα κ στο Αρεταίειο. Θέλω να έχω γιατρό να με παρακολουθεί κ να είναι μαζί μου στην ώρα του τοκετού. Ποιο είναι καλύτερο ; Έχετε υπόψη να μου προτείνετε κ γιατρούς σε κάποιο από αυτά ; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2020 at 7:57 ΠΜ, ο/η Λιλλουκω είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Είμαι σχετικά νέο μέλος κ θα χρειαστώ τη βοηθεια σας! Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα κύησης ,όλα καλά με το έμβρυο μου που αρχικά δεν φαινόταν κ συνεχίζουμε. Είναι το δεύτερο μωράκι που περιμένουμε ,το πρώτο το γέννησα στο Ρέα επειδή ο γιατρός μου είναι εκεί,τώρα όμως που έχουμε περισσότερες οικονομικές δυσκολίες αναζητώ γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο. Έχω ακούσει από πολλές κοπέλες καλή αντιμετώπιση στο Έλενα κ στο Αρεταίειο. Θέλω να έχω γιατρό να με παρακολουθεί κ να είναι μαζί μου στην ώρα του τοκετού. Ποιο είναι καλύτερο ; Έχετε υπόψη να μου προτείνετε κ γιατρούς σε κάποιο από αυτά ; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα... Γέννησα στς 3 δεκεμβριου στο Ελενα... Το μωρό μ χρειάστηκε να μπει στν ΜΕΝΝ...  Έχουν από τις καλύτερες μεν σ όλη τν Ελλάδα εάν όχι η καλύτερη... Δεν έχω κανένα παράπονο από τν νοσηλεία ούτε από τ μεν... Ήμουν καλύτερα και από ιδιωτικό... Βέβαια θ χρειαστείς αρκετά πράγματα μαζί σ... Αλλά θ είναι εκεί αν χρειαστείς είτε ν ρωτήσεις κτ... Τώρα από γιατρο θα σ πρότεινα τον παπαδη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λουλακι μια και εχεις την εμπειρία.

Τι γινεται σε περίπτωση που σπάσουν τα νερα και το νοσοκομείο οπου είναι ο γιατρός σου δεν εφημερεύει; Πας ετσι κι αλλιως η γεννάς μόνο σε εφημερία και θα πρεπει να πας σε αλλο νοσοκομείο;

Εχω ακουσει διαφορα και τελικά δε ξερω τι να πιστεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@Λουλακι μια και εχεις την εμπειρία.

Τι γινεται σε περίπτωση που σπάσουν τα νερα και το νοσοκομείο οπου είναι ο γιατρός σου δεν εφημερεύει; Πας ετσι κι αλλιως η γεννάς μόνο σε εφημερία και θα πρεπει να πας σε αλλο νοσοκομείο;

Εχω ακουσει διαφορα και τελικά δε ξερω τι να πιστεψω!

Κοίτα εμένα δεν μ έσπασαν τα νερά αλλά... Έχεις 2 επιλογές αρχικά... Η μία είναι ν γεννήσεις σε εφημερία κ η άλλη με τον γιατρό σ(φακελάκι)... Εάν γεννήσεις μ τν γιατρό σ κ σ σπάσουν τα νερά επικοινωνείς μαζί τ σ λέει πήγαινε στ ελενα πχ και έρχομαι..είτε εφημερεύει είτε όχι.  Εάν όμως δν δώσεις φακελάκι πας όπου εφημερεύει αν και πάντα εφημερεύει εκτός από Κυριακή νομίζω... Κ αν σ τύχει οτιδήποτε και δεν εφημερεύει και πας εκεί σε δέχονται δν σ διώχνουν... Με το καλό τα μωράκια σας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα... Γέννησα στς 3 δεκεμβριου στο Ελενα... Το μωρό μ χρειάστηκε να μπει στν ΜΕΝΝ...  Έχουν από τις καλύτερες μεν σ όλη τν Ελλάδα εάν όχι η καλύτερη... Δεν έχω κανένα παράπονο από τν νοσηλεία ούτε από τ μεν... Ήμουν καλύτερα και από ιδιωτικό... Βέβαια θ χρειαστείς αρκετά πράγματα μαζί σ... Αλλά θ είναι εκεί αν χρειαστείς είτε ν ρωτήσεις κτ... Τώρα από γιατρο θα σ πρότεινα τον παπαδη... 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...έχω αγχωθει λιγάκι γιατί τα λεφτά για το ιδιωτικό δεν υπάρχουν ούτε για αστείο κ ψάχνω να βρω κάτι οικονομικότερο μα συνάμα κ αξιόπιστο. Σε ευχαριστώ κ πάλι για τη βοήθεια σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Λιλλουκω είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...έχω αγχωθει λιγάκι γιατί τα λεφτά για το ιδιωτικό δεν υπάρχουν ούτε για αστείο κ ψάχνω να βρω κάτι οικονομικότερο μα συνάμα κ αξιόπιστο. Σε ευχαριστώ κ πάλι για τη βοήθεια σου

 

Όλοι κορίτσι μ σ αυτή τ φάση είμαστε... Με τ καλό τ μωράκι σ... Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη κ αν χρειαστείς κάποια παραπάνω πληροφορία στείλε μ.. Πάντως εμένα μ βγήκε στ 1000€ γέννα και δωμάτιο... Μπορείς ν πας κ σ πιο οικονομικό δωμάτιο κ ν έχεις φυσικά άλλο γιατρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ,όλες οι μανουλες σε ενδιαφέρουσα ή όχι να έχουν αγκαλιά υγιή κ γερά παιδακια! Εμείς με τον άντρα μου υπολογίζουμε να δώσουμε 1000-1500 € προκειμένου να έχουμε δίπλα μας το γιατρό κ μονοκλινο δωματιο... Κ πάλι είναι πολύ λιγότερα από τα αντίστοιχα σε ιδιωτικό ! Πώς έρχομαι σε επαφή με το γιατρό? Κλείνω ραντεβού στις μέρες κ ώρες που δέχεται στο νοσοκομείο ή εχει κ ιατρείο εκτός νοσοκομείου ? Συγνώμη που σε καταιγιζω με ερωτήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λιλλουκω είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ,όλες οι μανουλες σε ενδιαφέρουσα ή όχι να έχουν αγκαλιά υγιή κ γερά παιδακια! Εμείς με τον άντρα μου υπολογίζουμε να δώσουμε 1000-1500 € προκειμένου να έχουμε δίπλα μας το γιατρό κ μονοκλινο δωματιο... Κ πάλι είναι πολύ λιγότερα από τα αντίστοιχα σε ιδιωτικό ! Πώς έρχομαι σε επαφή με το γιατρό? Κλείνω ραντεβού στις μέρες κ ώρες που δέχεται στο νοσοκομείο ή εχει κ ιατρείο εκτός νοσοκομείου ? Συγνώμη που σε καταιγιζω με ερωτήσεις !

Στο ελενα 4 μέρες στ απλό μονόκλινο 220 κ γιατρός μ πήρε 650... Ο παπαδης δεν παίρνει ταρίφα... Από όσο ξέρω γύρω στ 500 τ δίνουν αλλά είναι εξαιρετικός ιατρός κ υπέρ τ φυσιολογικού τοκετού... Θα πάρεις στο ελενα τηλ και θα ζητήσεις να κλείσεις ραντεβού μ τν παπαδη... Εύχομαι ν είσαι τυχερή κ ν σ δεχθεί... Εμένα δυστυχώς δν μπορούσε ν μ αναλάβει... Στο νοσοκομείο πηγαίνεις... Αν σ κλείνει πρωί νομίζω δν πληρώνεις επίσκεψη... Η πρωί η απόγευμα τώρα δεν τ ξέρω αυτά και πολύ καλα γτ εγώ πήγαινα σ εξωτερικό ιατρό π μ σύστησε τν τελευταίο μήνα ... Εσύ κοίταξε να δεις τ είναι καλύτερο για εσένα κ τν οικογένεια σου κ μην αγχώνεσαι... Όλα θ γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...