Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρέα και κουβεντουλα


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είμαι στο κέντρο του μητέρα με έναν εξερετικο  Ιατρό αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το πω 

Τέλεια αγαπη εντάξει δεν χρειάζεται να το πεις φτανει να ειναι καλός και να σου βγαζει εμπιστοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Έχω βρεθεί στη ζωή μου στη θέση που βρίσκεσαι να μην έχω κανένα μα κανένα να μιλήσω κ σε καταλαβαίνω.... Να ρωτήσω το παιδάκι σου τι ηλικία έχει? Οδηγας η είναι εύκολη η συγκοινωνία εκεί που μένεις? 

Έχω κ εγώ ένα παιδάκι 17 μηνών τώρα, επειδή το έχω ζήσει να είμαι μόνη και εμένα δουλεύει πολλές ώρες ο σύζυγος, από την αρχή που γέννησα επιδίωξαν να είμαι ανεξάρτητη. Ευτυχώς έτυχε κ γνώρισα μια φίλη που μένουμε κοντά στα μαθήματα θηλασμού. Αλλά κ πάλι είναι στιγμές που ολοι δουλεύουν η δεν μπορούν απλά γιατί έχουν αλλά προγράμματα από εμένα. Οπότε μόλις δω καλή μέρα παίρνω το αμάξι κ πάω βόλτα με το παιδί ή σε παιδότοπο. Μου έτυχε κ γνώρισα μαμάδες που ήταν στην ίδια φάση με εμένα στο δρόμο κ σε παιδότοπο.

Οπότε θέλω να πω ότι υπάρχουν κοπέλες που περνάνε ακριβώς όπως εσύ. Αν κυκλοφορήσεις λίγο θα συναντήσεις σίγουρα... 

Το παιδάκι μου είναι μόλις 4 ακόμη ο παιδίατρος δεν με αφήνει να πάω σε κλειστούς χώρους παρα μονο βόλτα με το καρότσι εξω πάω δεν λέω ετσι αντε μια ωρα κανω δουλειές κάνω μαγειρευμα οτι κανει μια γυναίκα αλλά βαριέμαι Ολη μέρα μονη μου σχεδόν το μωρο μου δεν με κουράζει αλλά είναι μικρός ακόμη παίζουμε Οσο μπορούμε αλλά δεν θέλω να με πει καμια αχάριστη θέλω και μια κοπελα να μιλώ ρε κορτσια οδηγαω αλλά δεν Εχω δικο μου αυτοκίνητο δυστηχως ναι είναι εύκολη η συγκοινωνία εδώ αλλά όπως είπα ΜΡ ενα μικρό μωρο οι επιλογές είναι λιγες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@Penny89 Να σαι καλά κορίτσι μου. Δυστυχώς όταν δεν έχεις κάποια δραστηριότητα πχ δουλειά,σχολείο κτλ. δεν κάνεις εύκολα παρέες. Να δεις που μόλις πάει το παιδάκι σου σχολείο τότε θα αποκτήσεις παρέες. Εγώ μετά απο 5 χρόνια φέτος μπορώ να πω ότι δεν προλαβαίνω απο τους πολλούς καφέδες🤣🤣🤣Και αυτό γιατί φέτος γράφτηκα παραδοσιακούς χορούς και απέκτησα κύκλο.

Χαχαχαχαχαχαχαχα τι ωραία θα ήθελα να αρχίσω και εγώ κάτι σαν απασχοληση αλλά δουλεύει μονο ο άνδρας μου και είναι λίγο δύσκολο απο οικονομική αποψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Το παιδάκι μου είναι μόλις 4 ακόμη ο παιδίατρος δεν με αφήνει να πάω σε κλειστούς χώρους παρα μονο βόλτα με το καρότσι εξω πάω δεν λέω ετσι αντε μια ωρα κανω δουλειές κάνω μαγειρευμα οτι κανει μια γυναίκα αλλά βαριέμαι Ολη μέρα μονη μου σχεδόν το μωρο μου δεν με κουράζει αλλά είναι μικρός ακόμη παίζουμε Οσο μπορούμε αλλά δεν θέλω να με πει καμια αχάριστη θέλω και μια κοπελα να μιλώ ρε κορτσια οδηγαω αλλά δεν Εχω δικο μου αυτοκίνητο δυστηχως ναι είναι εύκολη η συγκοινωνία εδώ αλλά όπως είπα ΜΡ ενα μικρό μωρο οι επιλογές είναι λιγες

Ναι είναι μικρό το μωράκι σου κάνε λίγο υπομονή και μόλις πάτε από 8 μηνών κ μετά ψάξε να βρεις δραστηριότητες να τον πηγαίνεις. Για να έρχεται σε επαφή με παιδάκια της ηλικίας του αλλά κ εσύ με μαμάδες. Μια επιλογή είναι μουσικό κινητική αγωγή βάλε στο γκουγκλ πχ μαθήματα μουσικοκινητικης κ τη πόλη σου να δεις τι θα βγάλει. Υπάρχουν τμήματα για βρεφακια από 7 η 8 μηνών νομίζω. Εγώ τον πήγα 2 3 φορές σε παιχνίδια δραστηριοτήτων messy play, έχει κ για μικρές ηλικίες. Είναι πραγματικά ωραία γιατί αλληλεπιδρουν τα παιδάκια μεταξύ τους κ το διασκεδάζουν. Σε 2 μήνες θα έχεις πιο πολλές επιλογές σίγουρα. 

Όταν ήμασταν στην ηλικία σας ήταν ακριβώς τέτοια εποχή περισυ οπότε επερνα το καρότσι ένα καφεδάκι και έκοβα βόλτες πάνω κάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

@vivika10Να φανταστώ στρατιωτικός ο σύζυγος; Απο πού είσαι;

Ναι,Εσύ πως και μένεις εκεί;εγώ είμαι από την Βέροια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 Εμένα ο άντρας μου είναι απο εδώ και έχουμε δικό μας μαγαζί που δουλεύει απο το πρωί μέχρι της 9 το βράδυ. Εγώ με τις διαδικασίες τις εξωσωματικής δυστυχώς δεν μπορώ να δουλέψω προς το παρόν. Βέροια έχουμε πολύ καλούς φίλους ,έχουμε έρθει πολλές φορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@vivika10 Εμένα ο άντρας μου είναι απο εδώ και έχουμε δικό μας μαγαζί που δουλεύει απο το πρωί μέχρι της 9 το βράδυ. Εγώ με τις διαδικασίες τις εξωσωματικής δυστυχώς δεν μπορώ να δουλέψω προς το παρόν. Βέροια έχουμε πολύ καλούς φίλους ,έχουμε έρθει πολλές φορές. 

Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!και εγώ δεν δουλεύω προς το παρόν γιατι έχω ένα μωράκι 8 μηνών.τι μαγαζί έχετε. Λογικά κάποια στιγμή θα ξανά έρθουμε στην πόλη σας για να μείνουμε κάποια χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι!!και εγώ δεν δουλεύω προς το παρόν γιατι έχω ένα μωράκι 8 μηνών.τι μαγαζί έχετε. Λογικά κάποια στιγμή θα ξανά έρθουμε στην πόλη σας για να μείνουμε κάποια χρόνια 

Έχουμε συνεργείο αυτοκινήτων.Να έρθετε να γνωριστούμε και απο κοντά😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Μια απο τα ιδια και εγω οτι παρεες εχω ειναι σε αλλες πολεις/χωρες 😋 δυσκολο πολυ.... Φυσικα και δεν ειμαστε αχαριστες και τα λατρευουμε τα μωρα μας αλλα πχ σημερα μιλησα πρωτη φορα σε ενηλικα 6μιση το απογευμα δεν το λες και ευκολο ψυχολογικα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μια απο τα ιδια και εγω οτι παρεες εχω ειναι σε αλλες πολεις/χωρες 😋 δυσκολο πολυ.... Φυσικα και δεν ειμαστε αχαριστες και τα λατρευουμε τα μωρα μας αλλα πχ σημερα μιλησα πρωτη φορα σε ενηλικα 6μιση το απογευμα δεν το λες και ευκολο ψυχολογικα... 

Αστα κορίτσι μου εμένα γενικά η ψυχολόγια δεν είναι και πολύ καλη τωρα τελευταία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!βλέπω είμαστε πολλές που είμαστε σε παρόμοια κατάσταση!Έχω μια μπέμπα 8 μηνών,φίλες χωρίς παιδιά που δουλεύουν,φίλες με παιδιά λίγο πιο μικρά η πιο μεγάλα που είτε είναι άρρωστα αυτά είτε ήταν η δική μου και γενικά κλείστηκα στο σπίτι από τον Οκτώβριο!αποτέλεσμα συν 11 κιλά που πλέον προσπαθώ να χάσω!οπότε έχει καλό καιρό παίρνω το καρότσι και την πάω στης κούνιες τον τελευταίο μήνα και έχω γνωρίσει και άλλες μανούλες εκεί!μιλάμε και είναι ωραία!περνάει η μέρα!Ο άντρας μου και εμένα δουλεύει (αν και όχι όλη μέρα αλλά έχει βάρδιες!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!βλέπω είμαστε πολλές που είμαστε σε παρόμοια κατάσταση!Έχω μια μπέμπα 8 μηνών,φίλες χωρίς παιδιά που δουλεύουν,φίλες με παιδιά λίγο πιο μικρά η πιο μεγάλα που είτε είναι άρρωστα αυτά είτε ήταν η δική μου και γενικά κλείστηκα στο σπίτι από τον Οκτώβριο!αποτέλεσμα συν 11 κιλά που πλέον προσπαθώ να χάσω!οπότε έχει καλό καιρό παίρνω το καρότσι και την πάω στης κούνιες τον τελευταίο μήνα και έχω γνωρίσει και άλλες μανούλες εκεί!μιλάμε και είναι ωραία!περνάει η μέρα!Ο άντρας μου και εμένα δουλεύει (αν και όχι όλη μέρα αλλά έχει βάρδιες!)

Αχ αυτα τα κιλα αστα... Εχουμε και την βαφτιση και δεν φευγουν τα ατιμα... Λιγο το ξενυχτι λιγο το τρεξιμο λιγο ο θηλασμος δεν μπορω να προσεχω και ολη μερα και αυτα εκει μπαστακωθηκαν 😂

Υ. Γ. Το μωρο σε ξενυχταει ακομα ετσι; 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Κόλλησε σε παράθεση καλημερα κορίτσια τι κάνετε σήμερα; εδώ έχει πολύ κρύο έχει χιονίσει στα βουνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κόλλησε σε παράθεση καλημερα κορίτσια τι κάνετε σήμερα; εδώ έχει πολύ κρύο έχει χιονίσει στα βουνά

Καλημέρα κι σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!εμεις μενουμε αθηνα Μεσόγεια!Το πρωί ειχαμε ήλιο αν και είχε βρεθεί το βράδυ, μετά άρχισε να βρέχει και χιόνισε και λιγάκι!

@eirini2 όταν κοιμάται αρχίζω και τρώω ότι να ναι!Έχω πάει από τον Νοέμβρη σε διατροφολόγο έχω χάσει 5 κιλά αλλά θέλω ακόμα!Βέβαια μια τρώω μια προσέχω που δεν είναι καλό και αυτό αλλά τι να κάνω!έχει ελαττώσει η καλή μου το ξενύχτι! έβγαλε σε μια βδομάδα 3 δόντια πριν ένα μήνα περίπου και τώρα πάλι έχει ενοχλήσεις οπότε ξυπνάει επειδή πονάει αλλά ξανά κοιμάται εύκολα!2 φορές περάσαμε δύσκολα μια με του κολικούς ένα μήνα κοντά και μια με τα δόντια τώρα σε συνδυασμό με το ότι ήταν άρρωστη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις Θεσσαλονίκη αερα και συννεφια... Σπιτι και σημερα καλα ημασταν τοσες μερες....

 

@stasa199 πωπω αυτά τα δοντια... Εμεις τα περιμενουμε ακομα και μονο στην ιδεα πολυ τον λυπαμαι... Εμενα παλι κοιμαται καλα αλλα τον παιρνει δυσκολα ο υπνος... απο την αρχη με παιδευει σε αυτο το θεμα θελω να πιστεύω θα το βρει καποια στιγμη, δεν με φανταζομαι να κουναω μωρο 2 χρονων 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini2 Αχ άσε και εμένα μου άρεσε που την έβγαζα βόλτα!Αφού σκέφτομαι να την πάω στο σούπερ μάρκετ για να βγούμε λίγο!ποσο ειναι ο μικρος σου;μπορώ να πω πως τώρα δεν ήταν Οπ ως στα πρώτα δόντια!Και  μια απ'τα ίδια στον ύπνο!νομίζω δε θα αλλάξει ποτέ συνήθεια!Σήμερα μίλαγα με μια φιλη και άφησε τον μικρό στο καρότσι όσο μιλούσαμε του έδωσε και την πιπίλα και κοιμήθηκε!Και της λέω πες μου πώς το κάνεις!!!!!!!!Για να κοιμηθεί μου βγάζει την πίστη!Πρέπει να την αφήσω να εξαντληθεί για να κοιμηθεί γρήγορα αλλά και πάλι μου ξυπνάει από τις ενοχλήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@eirini2 Αχ άσε και εμένα μου άρεσε που την έβγαζα βόλτα!Αφού σκέφτομαι να την πάω στο σούπερ μάρκετ για να βγούμε λίγο!ποσο ειναι ο μικρος σου;μπορώ να πω πως τώρα δεν ήταν Οπ ως στα πρώτα δόντια!Και  μια απ'τα ίδια στον ύπνο!νομίζω δε θα αλλάξει ποτέ συνήθεια!Σήμερα μίλαγα με μια φιλη και άφησε τον μικρό στο καρότσι όσο μιλούσαμε του έδωσε και την πιπίλα και κοιμήθηκε!Και της λέω πες μου πώς το κάνεις!!!!!!!!Για να κοιμηθεί μου βγάζει την πίστη!Πρέπει να την αφήσω να εξαντληθεί για να κοιμηθεί γρήγορα αλλά και πάλι μου ξυπνάει από τις ενοχλήσεις!

6 μηνων! Αυτα τα μωρα που τα αφήνεις και κοιμούνται μόνα τους πολύ τα θαυμάζω 😂 τι να πω; ισως βοηθουσε μια πιπιλα την εδωσα αργα και δεν την ηθελε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
στις On 5/2/2020 at 2:31 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Εμείς μένουμε μυτιληνη. Πολύ ομορφα τα Γιάννενα περάσαμε στο ταξίδι του μέλιτος και απο κει... πεθαίνω με  τα γιαννιώτικα σας 

Καλημέρα!!!! Είσαι απο Μυτιλήνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η MariasStas90 είπε:

Και εγω!!!! Αλλά μένω Αθήνα!!!

Εγώ μόνιμη κάτοικος εδώ στο νησί.. Από που είσαι;; αν θες στηλε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ μόνιμη κάτοικος εδώ στο νησί.. Από που είσαι;; αν θες στηλε πμ

Είμαι απο Πολιχνίτο!!! Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...