Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 24/2/2020 at 11:39 ΠΜ, ο/η Emmelia είπε:

Fairytale είχα κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη καφέ αιμα, όχι πολύ όμως! Από τη μέρα που υποτίθεται θα μου ερχόταν περίοδος μέχρι 6-7 εβδομάδα. Δεν θα είναι τπτ θα το δεις! Ξεκουραση μόνο!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ χθες είχα και κόκκινο. Σήμερα έκανα υπέρηχο.Εχω μικρή αποκόλληση εμβρυικού σάκου. Ξεκούραση για 10 μέρες, μέχρι να κολλήσει (ελπίζω!!) και πάλι υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 26/2/2020 at 9:51 ΜΜ, ο/η Faitytale είπε:

Καλησπέρα!

 

Χθές τα χρειάστηκα γιατί είχα ζωηρό κόκκινο αίμα, αρκετό σε ποσότητα.  Σήμερα έκανα εσπευσμένα υπέρηχο, ακούσαμε και καρδιά 😀...Όλα καλά μου είπαν, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση εμβρυικού σάκου. Οπότε ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση στο σπίτι, χωρίς να κάνω δουλειές. Σε δέκα μέρες πάλι θα με ξαναδεί. Αυξήσαμε και τα utrogestan.... ευτυχώς σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα...Για να δούμε... Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

 

Όλα μια χαρά θα πάνε θα δεις !!! Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση !!! Εγώ είμαι 7ε και εχθές ακούσαμε την καρδούλα !!! Τι ωραίο συναίσθημα !!! Είχε 125 παλμούς   νομίζω ο πιο όμορφος ήχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Όλα μια χαρά θα πάνε θα δεις !!! Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση !!! Εγώ είμαι 7ε και εχθές ακούσαμε την καρδούλα !!! Τι ωραίο συναίσθημα !!! Είχε 125 παλμούς   νομίζω ο πιο όμορφος ήχος!!!

Πραγματικά υπέροχο συναίσθημα!! Εμένα είχε 118 παλμούς. Μακάρι να πάνε όλα καλά, ευχαριστώ για την υποστήριξη....Ξεκούραση μόνο, εννοείται...

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου σε λίγους μήνες!!! Είναι το πρώτο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Faitytale είπε:

Πραγματικά υπέροχο συναίσθημα!! Εμένα είχε 118 παλμούς. Μακάρι να πάνε όλα καλά, ευχαριστώ για την υποστήριξη....Ξεκούραση μόνο, εννοείται...

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου σε λίγους μήνες!!! Είναι το πρώτο σου?

Σ ευχαριστώ πολύ και σένα εύχομαι τα καλύτερα και όλα να πάνε τέλεια !! Ναι το πρώτο αν και πέρσυ είχα μια αποβολή .. αλλά πάνε αυτά πέρασαν δεν θέλω να το σκέφτομαι ! Μόνο αισιοδοξία τώρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Πήγα γιατρό επιτέλους! Ακούσαμε καρδιά και ήταν γρήγορη με 165 παλμούς! Αν ισχύουν αυτά που λένε για τις καρδιές πάλι για κορίτσι με βλέπω! Είμαι 8 εβδ.

Faitytale μην αγχώνεσαι! Οι αποκολλήσεις είναι συνηθισμένες! Πολλές φίλες μου έχουν πάθει κ όλα καλά με ξεκούραση βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πήγα γιατρό επιτέλους! Ακούσαμε καρδιά και ήταν γρήγορη με 165 παλμούς! Αν ισχύουν αυτά που λένε για τις καρδιές πάλι για κορίτσι με βλέπω! Είμαι 8 εβδ.

Faitytale μην αγχώνεσαι! Οι αποκολλήσεις είναι συνηθισμένες! Πολλές φίλες μου έχουν πάθει κ όλα καλά με ξεκούραση βέβαια. 

Καλημέρα σε όλες!

Εmmelia πολύ χάρηκα με το μπεμπάκι σου! Γερό να είναι πάνω από όλα...Πρώτο σου  είναι? Με το καλό να έρθει!

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, είμαι αρκετά αγχωμένη γιατί ενώ τη μια μέρα δεν έχω τίποτα, την άλλη έχω ρόζ αίμα στο σκούπισμα και καφέ. Από τη μέρα που έκανα την τελευταία μου χοριακή  (10 μέρες πριν) κάθε μέρα κάτι διαφορετικό. Φοβάμαι να πάω τουαλέτα....Σε μια εβδομάδα θα πάω πάλι για υπέρηχο...Απλά φοβάμαι ότι όσο βλέπω αίμα, δεν υπάρχει πρόοδος στην επανακόλληση του σάκου.

Προς όλες τις μέλλουσες μανούλες....Συμπτώματα έχετε? Εμένα πιο πολύ θα έλεγα μου κόπηκε η όρεξη...τίποτα άλλο προς στιγμήν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ και σένα εύχομαι τα καλύτερα και όλα να πάνε τέλεια !! Ναι το πρώτο αν και πέρσυ είχα μια αποβολή .. αλλά πάνε αυτά πέρασαν δεν θέλω να το σκέφτομαι ! Μόνο αισιοδοξία τώρα !!!

Ευχαριστώ πολύ!! Αμήν!

Να σκέφτεσαι θετικά...Το παρελθόν στο παρελθόν..... Το μωράκι είναι καθ οδόν....Σε πολύ λίγο στην αγκαλιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Faitytale πως είσαι σήμερα; Αφού έχεις μόνο στο σκούπισμα ροζ ή καφέ δεν είναι κάτι σοβαρό! Βέβαια γιατρός δεν είμαι αλλά αν είναι κόκκινο είναι πιο ανησυχητικο!

Έχω άλλο ένα παιδακι σχεδόν 4 χρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσια μ χθες ειχα εντονη αναγουλα, σμρ οχι  αλλα ειχα καφε σμρ κ το παω χαλαρα 

Καλημέρα!

Θέλει ξεκούραση πολύ. Και να μην κάνεις δουλειές.

Πόσο είσαι τώρα? Καρδούλα άκουσες από το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Faitytale είπε:

Καλημέρα!

Θέλει ξεκούραση πολύ. Και να μην κάνεις δουλειές.

Πόσο είσαι τώρα? Καρδούλα άκουσες από το μωράκι σου?

Είμαι 5και 6. Οχι την κυριαλη π μασ ερχετε εχπυμε κλεισει τον πρωτο υπερηχο  κ ελπιζω να ακουσω καρδουλα. Αχ τ ξερω οτι θελει ξεκουρασει. Ειχαμε ερθει 3ημερο κ παρασκευξ κουραστικεμα αρκςτα κ χθες πρωιξυπνησα με  τα καφετια κ σμρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Είμαι 5και 6. Οχι την κυριαλη π μασ ερχετε εχπυμε κλεισει τον πρωτο υπερηχο  κ ελπιζω να ακουσω καρδουλα. Αχ τ ξερω οτι θελει ξεκουρασει. Ειχαμε ερθει 3ημερο κ παρασκευξ κουραστικεμα αρκςτα κ χθες πρωιξυπνησα με  τα καφετια κ σμρ

Μίλα με τον γιατρό σου να σου χορηγήσει ίσως προγεστερόνη.  Για οποιαδήποτε αλλαγή βλέπεις κατευθείαν τον γιατρό κοριτσάκι μου και ξεκουράσου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Olgamosh είπε:

Μίλα με τον γιατρό σου να σου χορηγήσει ίσως προγεστερόνη.  Για οποιαδήποτε αλλαγή βλέπεις κατευθείαν τον γιατρό κοριτσάκι μου και ξεκουράσου...

Αχ εγω να την παρω. Αλλα εγω ειμαι αγγλια αυτη ελλαδα. Εδω δεν πουλανε προγεστερόνη δυστυχως.  Οποτε ξεκουραση μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αχ εγω να την παρω. Αλλα εγω ειμαι αγγλια αυτη ελλαδα. Εδω δεν πουλανε προγεστερόνη δυστυχως.  Οποτε ξεκουραση μόνο 

Επικοινώνησε όπως και να χει με τη γιατρό σου πάντως..  ξεκουράσου και ηρεμία..  Και γω σε μια παρόμοια κατάσταση ειμαι. Μια έρχονται μια φεύγουν αυτά τα καφέ..  υπομονή κορίτσι μου σε καταλαβαίνω αλλά μην αφήσεις φόβο να μπει στο κεφάλι σου.. ήρεμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Faitytale πως είσαι σήμερα; Αφού έχεις μόνο στο σκούπισμα ροζ ή καφέ δεν είναι κάτι σοβαρό! Βέβαια γιατρός δεν είμαι αλλά αν είναι κόκκινο είναι πιο ανησυχητικο!

Έχω άλλο ένα παιδακι σχεδόν 4 χρ

Καλημέρα!

Καλύτερα είμαι σήμερα...ευτυχώς ελαττώθηκαν και οι καφέ εκκρίσεις...είχα πριν 4 περίπου μέρες κόκκινο και τα χα παίξει...ευτυχώς την επόμενη έκανα υπέρηχο και όλα καλά...

Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και με το παραμικρό τρομάζω...δεν ξέρω αν είναι και τόσο φυσιολογικό αυτό...

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γερό και καλότυχο να είναι. Με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Faitytale είπε:

Καλημέρα!

Καλύτερα είμαι σήμερα...ευτυχώς ελαττώθηκαν και οι καφέ εκκρίσεις...είχα πριν 4 περίπου μέρες κόκκινο και τα χα παίξει...ευτυχώς την επόμενη έκανα υπέρηχο και όλα καλά...

Είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και με το παραμικρό τρομάζω...δεν ξέρω αν είναι και τόσο φυσιολογικό αυτό...

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γερό και καλότυχο να είναι. Με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια!

 

 

 

 

Καλησπερα  μελλοντικές μανούλες Οκτωβρίου  !! Αν και εγώ ανήκω στις μελλοντικές καλοκαιριού  να σου πω ότι στο 1ο μου παιδάκι  δεν είχα τίποτα ούτε καφέ ούτε αίμα ούτε φάρμακα τίποτα όλα κύλησαν πολύ ομαλά χωρίς άγχος....Στο 2ο όμως...από την 7η εβδομάδα είχα καφέ χωρίς αίμα Αλλά η αποκόλληση ήταν μεγάλη...κι όμως με σχετική ξεκούραση και ενέσιμη προγεστερόνη στη κοιλιά με τις ενέσεις τις μικρές με το που έκλεισα τον 3ό έκανα αυχενικη και όχι απλά δε ξαναείδα καφέ Αλλά γέννησα και 41ή εβδομάδα δηλ το τερμάτισα...προτείνω αν είναι το 1ό σου παιδάκι και δεν έχεις υποχρεώσεις δηλ ένα παιδί να φροντίσεις  να ξεκουράζεσαι  πάρα πάρα πολύ και να τρέφεται σωστά όλα θα πάνε τέλεια! Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια !Εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών ! Στις 19/02 είδαμε σάκο όλα τέλεια !Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την πρώτη μέρα της αναμενόμενης περιόδου μου έχω καφέ υγρά ,παίρνω κολπικά utrogestan και βιταμινες fertilimax 2 την μέρα  ! Την Πέμπτη έχουμε τον επόμενο υπέρηχο και περιμένουμε να ακούσουμε καρδούλα! Γενικά η γιατρός μου δεν την είδα να ανησυχεί ιδιαίτερα για τα καφέ υγρά ..εγώ προσπαθώ να μην κουράζομαι και γενικά να μην κάνω τίποτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Καλησπερα  μελλοντικές μανούλες Οκτωβρίου  !! Αν και εγώ ανήκω στις μελλοντικές καλοκαιριού  να σου πω ότι στο 1ο μου παιδάκι  δεν είχα τίποτα ούτε καφέ ούτε αίμα ούτε φάρμακα τίποτα όλα κύλησαν πολύ ομαλά χωρίς άγχος....Στο 2ο όμως...από την 7η εβδομάδα είχα καφέ χωρίς αίμα Αλλά η αποκόλληση ήταν μεγάλη...κι όμως με σχετική ξεκούραση και ενέσιμη προγεστερόνη στη κοιλιά με τις ενέσεις τις μικρές με το που έκλεισα τον 3ό έκανα αυχενικη και όχι απλά δε ξαναείδα καφέ Αλλά γέννησα και 41ή εβδομάδα δηλ το τερμάτισα...προτείνω αν είναι το 1ό σου παιδάκι και δεν έχεις υποχρεώσεις δηλ ένα παιδί να φροντίσεις  να ξεκουράζεσαι  πάρα πάρα πολύ και να τρέφεται σωστά όλα θα πάνε τέλεια! Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά!

Σ'ευχαριστώ για την ένεση αισιοδοξίας και ελπίδας που μόλις μου έκανες! Έχω στο νου μου μήπως χρειαστεί να μείνω κρεββατωμένη μέχρι τέλους και είναι πολύ παρήγορο να ακούω την περίπτωσή σου. Το πρώτο είναι γι αυτό τρομάζω με το παραμικρό! ευχαριστώ και για τις συμβουλές, θα τις ακολουθήσω...

Καλή λευτεριά και σε σένα, σου εύχομαι με έναν πόνο! Με το καλό να κρατήσεις και το δεύτερο στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η xelona είπε:

καλησπέρα κορίτσια !Εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών ! Στις 19/02 είδαμε σάκο όλα τέλεια !Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από την πρώτη μέρα της αναμενόμενης περιόδου μου έχω καφέ υγρά ,παίρνω κολπικά utrogestan και βιταμινες fertilimax 2 την μέρα  ! Την Πέμπτη έχουμε τον επόμενο υπέρηχο και περιμένουμε να ακούσουμε καρδούλα! Γενικά η γιατρός μου δεν την είδα να ανησυχεί ιδιαίτερα για τα καφέ υγρά ..εγώ προσπαθώ να μην κουράζομαι και γενικά να μην κάνω τίποτα !

Καλημέρα!

εγώ είμαι 6ε 5η σήμερα!! Στις 22/2 είδα εγώ το σάκο....και στις 26/2 ακούσαμε καρδιά (πήγα τόσο σύντομα γιατί είχα καφέ εκκρίσεις και μια μέρα πριν κόκκινο αίμα στο σκούπισμα, τελικά αποκόλληση εμβρυικού σάκου είχα).

Πολλές κοπέλες έχουν καφέ εκκρίσεις, μην ανησυχείς. Είναι αρκετά συνηθισμένο. Ξεκούραση συστήνεται και αύξηση προγεστερόνης, σε συνεννόηση με το γιατρό σου φυσικά. Εγώ έχω κάνει λακούβα στον καναπέ!! Μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι (βέβαια άλλη περίπτωση είμαι).

Με το καλό να ακούσεις και καρδούλα!! Υπέροχο συναίσθημα...Εμείς το τραβήξαμε βιντεάκι... Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε πως πάνε οι εγκυουλες??  Θα ήθελα να σας ρωτήσω εσείς έχετε κάνει καλλιέργεια?? Εγώ έκανα την Παρασκευή και πήρα σήμερα τα αποτελέσματα και μου βρήκαν ουρεοπλασμα.  Και απ' ότι είδα στο ίντερνετ είναι επικίνδυνο αλλά η γυναικολόγος Μ είπε ότι αν ήταν δεν είχαμε φτάσει ως εδώ και να μήν ανησυχώ και στον 5ο μήνα θα πάρω αντιβίωση. Έχετε παρόμοια εμπειρία ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια !! τι κανετε?? εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα και τα αποτελεσματα εδειξαν μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα και στρεπτοκοκο....εχω αγχωθει πολυ!! ειχε καμια κατι παρομοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evi1996 είπε:

καλησπερα κοριτσια !! τι κανετε?? εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα και τα αποτελεσματα εδειξαν μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα και στρεπτοκοκο....εχω αγχωθει πολυ!! ειχε καμια κατι παρομοιο??

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

κι εμενα μου εδωσε αντιβιωση 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σο

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

υ είπε ??

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα μου έβγαλε θετικό ουρεοπλασμα αλλά η γυναικολόγος μου είπε να μην αγχωθω και στον 5ο μήνα να πάρω αντιβίωση . Εσένα τι σου είπε ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2020 at 8:27 ΜΜ, ο/η evi1996 είπε:

καλησπέρα σε όλες!

Fanioko και Evi1996 εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα μικρόβια που έχετε...Εμπιστευτείτε τους γιατρούς σας και όλα θα πάνε καλά!!

Εγώ ξαφνικά σήμερα μετά από πολλές μέρες που δεν είχα κανένα πρόβλημα, είδα αίμα...κόκκινο...και ήμουν σε φάση ξεκούρασης...σε δυο μέρες θα πάω για υπέρηχο... εν αναμονή λοιπόν...

οι υπόλοιπες εγκυούλες μας τι κάνουν?

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2020 at 3:14 ΜΜ, ο/η Faitytale είπε:

 

ευχομαι ολα να πανε καλα!!! ξεκουραση και παλι ξεκουραση για οσο χρειαστει !! να μας πεις τι σου ειπε ο γιατροσ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...