Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ gonal


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elli 20 είπε:

Καλησπερα, χαρίζω 1300 μονάδες gonal σε άριστη κατάσταση, συντηρημένες στο ψυγείο. Λήγουν αυτο το μήνα 

κορίτσι γράψε το και στο γκρουπάκι της εξωσωματικής όλο κ κάποια ψάχνει! Να είσαι καλά για την κίνηση που κάνεις να βοηθήσεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι γράψε το και στο γκρουπάκι της εξωσωματικής όλο κ κάποια ψάχνει! Να είσαι καλά για την κίνηση που κάνεις να βοηθήσεις!

 

Αλίμονο, ειναι χαρά μου! Όλες μας εχουμε ανάγκη αυτη τη βοήθεια! 

Πού να μπω δηλαδή; Τι πατάω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli 20 είπε:

Καλησπερα, χαρίζω 1300 μονάδες gonal σε άριστη κατάσταση, συντηρημένες στο ψυγείο. Λήγουν αυτο το μήνα 

Καλησπέρα, τις έχεις ακόμα; ξεκινάω την 11η προσπάθεια κ τις χρειάζομαι.. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli 20 είπε:

Αλίμονο, ειναι χαρά μου! Όλες μας εχουμε ανάγκη αυτη τη βοήθεια! 

Πού να μπω δηλαδή; Τι πατάω; 

κορίτσι βλέπω ότι η @mardi τις ζήτησε ήδη οπότε δεν χρειάζεται καν να μπεις εκεί! ελπίζω να πέτυχες και για αυτό να μην τις χρειάζεσαι πια :-) 

@mardi καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι βλέπω ότι η @mardi τις ζήτησε ήδη οπότε δεν χρειάζεται καν να μπεις εκεί! ελπίζω να πέτυχες και για αυτό να μην τις χρειάζεσαι πια :-) 

@mardi καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η mardi είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

επίσης στο γκρουπάκι της εξωσωματικής χαρίζει μια κοπέλα pergoveris δεν ξέρω αν σου κάνει...

αν θες να πεις φυσικά, γιατί έχεις τόσες πολλές προσπάθειες; δεν παίρνεις αρκετά έμβρυα ή δεν εμφυτεύονται; είμαι στην πρώτη προσπάθεια κ όπως καταλαβαίνεις πάω με βάρκα την ελπίδα! καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

επίσης στο γκρουπάκι της εξωσωματικής χαρίζει μια κοπέλα pergoveris δεν ξέρω αν σου κάνει...

αν θες να πεις φυσικά, γιατί έχεις τόσες πολλές προσπάθειες; δεν παίρνεις αρκετά έμβρυα ή δεν εμφυτεύονται; είμαι στην πρώτη προσπάθεια κ όπως καταλαβαίνεις πάω με βάρκα την ελπίδα! καλή επιτυχία!

δυστυχώς δεν με αφήνει ο γιατρός να κάνω mix φαρμάκων... έχω 2 αποβολές και τα υπόλοιπα όλα αρνητικά ... καλή επιτυχία με την 1η σου εύχομαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mardi είπε:

δυστυχώς δεν με αφήνει ο γιατρός να κάνω mix φαρμάκων... έχω 2 αποβολές και τα υπόλοιπα όλα αρνητικά ... καλή επιτυχία με την 1η σου εύχομαι :) 

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει δλδ ίσως αξίζει να δεις για προεμφυτευτικό έλεγχο... συνιστάται σε αποβολές κλπ. 

Σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή, μακάρι να σου πάνε όλα καλά και να αποκτήσεις το παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει δλδ ίσως αξίζει να δεις για προεμφυτευτικό έλεγχο... συνιστάται σε αποβολές κλπ. 

Σου εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή, μακάρι να σου πάνε όλα καλά και να αποκτήσεις το παιδάκι σου!

Σε ευχαριστώ πολύυυ :)

προς το παρόν δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα για να πάμε για προεμφυτικό το έχουμε όμως στα υπόψιν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mardi είπε:

Σε ευχαριστώ πολύυυ :)

προς το παρόν δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα για να πάμε για προεμφυτικό το έχουμε όμως στα υπόψιν :)

εύχομαι τότε τα καλύτερα και μακάρι αυτή να είναι κ η τελευταία! ❤️

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα @mardi και οποια άλλη ενδιαφέρεται.... Το κορίτσι που προσφέρει τα φάρμακά μου είπε να ενημερώσω ότι της έχει μπλοκάρει το σύστημα τα μηνύματα και δεν μπορεί να σας απαντήσει... Έχει κολλήσει για κάποιο λόγο. .

Επίσης ότι τα φάρμακα που διαθέτει δόθηκαν.... 

  • Thanks 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...