Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχηση sossss


Recommended Posts

καλησπερα σας..πρωτη φορα γραφω εδω κ δεν ξερω τθ να γραψω αλλα θα μπω κατευθεια στο ψητο ...εδω κ 4 χρονια παντρεμενη δεν τα εχουμε καταφςρει ακομα τον τελευται χρονο αρχισαμε να το ψαχνιυμε λιγο καλυτερα ..τιυς τελευταιους μηνες αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησει να με βλεπει ο γυναικολογος μου ωστε να βρουμε την καταληλη ημερα ωορηξια κ να ςρθουμε σε επαφη ...περασαν 3 μηνε ετσι πηαγινοντας εκει κ μετα κανοντας ovitrel αλλα τζιφος!λεμε κ εμεις να προχωρησουμε σε σπερματεγχηση ...εχει καμια κοπελα κανει σπερματεγχηση στημ λαμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Besy είπε:

καλησπερα σας..πρωτη φορα γραφω εδω κ δεν ξερω τθ να γραψω αλλα θα μπω κατευθεια στο ψητο ...εδω κ 4 χρονια παντρεμενη δεν τα εχουμε καταφςρει ακομα τον τελευται χρονο αρχισαμε να το ψαχνιυμε λιγο καλυτερα ..τιυς τελευταιους μηνες αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησει να με βλεπει ο γυναικολογος μου ωστε να βρουμε την καταληλη ημερα ωορηξια κ να ςρθουμε σε επαφη ...περασαν 3 μηνε ετσι πηαγινοντας εκει κ μετα κανοντας ovitrel αλλα τζιφος!λεμε κ εμεις να προχωρησουμε σε σπερματεγχηση ...εχει καμια κοπελα κανει σπερματεγχηση στημ λαμια?

Κορίτσι μου καλώς ήρθες και εύχομαι σύντομα εγκυουλα :-) εγώ σπερματενχυσης έχω κάνει αλλά όχι στην Λαμία !!! Ο γιατρός όμως τι σας είπε;; Σας βρήκε κάτι;; Και σημαντικό έχει κάνει και ο σύζυγός εξετάσεις;;; Σπερματοδιαγραμμα για παράδειγμα;; Μια συμβουλή θα σου δώσω εάν θέλεις να προχωρήσεις σε τέτοιες διαδικασίες καλό είναι να προχωρήσεις με κάποιο γιατρό - εξωσωματική και όχι απλό γυναικολόγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Besy είπε:

καλησπερα σας..πρωτη φορα γραφω εδω κ δεν ξερω τθ να γραψω αλλα θα μπω κατευθεια στο ψητο ...εδω κ 4 χρονια παντρεμενη δεν τα εχουμε καταφςρει ακομα τον τελευται χρονο αρχισαμε να το ψαχνιυμε λιγο καλυτερα ..τιυς τελευταιους μηνες αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξεκινησει να με βλεπει ο γυναικολογος μου ωστε να βρουμε την καταληλη ημερα ωορηξια κ να ςρθουμε σε επαφη ...περασαν 3 μηνε ετσι πηαγινοντας εκει κ μετα κανοντας ovitrel αλλα τζιφος!λεμε κ εμεις να προχωρησουμε σε σπερματεγχηση ...εχει καμια κοπελα κανει σπερματεγχηση στημ λαμια?

Καλημέρα κορίτσι,

θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Αννια27 καθώς παθούσα από απλό γυναικολόγο, μην κάνετε κάποια διαδικασία πριν δείτε ειδικό γιατρό υπογονιμότητας. Μπορεί να παιδεύεστε χωρίς λόγο. Εγώ πήγα για σπερματεύγχυση 2 φορές, έκανε λάθος ο γιατρός με την αγωγή και δεν προλάβαινε τα ωάρια, ωρίμαζαν πριν μου κάνει την ωορρηκτική  για να κάνουμε τη σπερματεύγχυση. Κλάμα κακό όπως αντιλαμβάνεσαι.. Πήγαμε επιτέλους σε κέντρο υπογονιμότητας όπου ο γιατρός μας κατεύθυνε σε εξωσωματική διότι είναι αλλού το θέμα και όχι εκεί που έλεγε ο απλός γυναικολόγος και δεν ενδείκνυται η σπερματεύγχυση.. Ηθικό δίδαγμα; Τζάμπα ταλαιπωρούμαστε εδώ και ένα χρόνο που έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πραγματικά για την ανταπόκριση σας... Έχουμε κάνει αρκετές εξετάσεις 2 σοβαρά προβλήματα είναι ότι έχουμε χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα κ σε εμένα να σπαει το "αυγό" μου νωρίτερα πριν ακόμα ωριμάσει.. Οπότε μου είπε να κάνω κάποιες ενέσεις ώστε να ωριμάσει εντελώς κ στην συνέχεια να το σπάσουμε με ovitrel την μέρα της σπερματεγχησης. Αυτά έχω να σας πω τώρα κ εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.. Να δοκιμάσω μια φορά έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Besy είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πραγματικά για την ανταπόκριση σας... Έχουμε κάνει αρκετές εξετάσεις 2 σοβαρά προβλήματα είναι ότι έχουμε χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα κ σε εμένα να σπαει το "αυγό" μου νωρίτερα πριν ακόμα ωριμάσει.. Οπότε μου είπε να κάνω κάποιες ενέσεις ώστε να ωριμάσει εντελώς κ στην συνέχεια να το σπάσουμε με ovitrel την μέρα της σπερματεγχησης. Αυτά έχω να σας πω τώρα κ εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.. Να δοκιμάσω μια φορά έτσι? 

Να δοκιμάσεις κορίτσακι μου ,απλά να ξέρεις ότι γενικά η σπερματενχυσης θέλουν καλό σπέρμα !!! Αλλά για μια φορά δεν έχεις να χάσεις κάτι , μπορεί να γίνει το μπεμπακι σου:-) στο εύχομαι από καρδιάς !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...