Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμος + Συμπληρωμα


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Περα απο το θηλασμο δινω και λιγο συμπληρωμα στο μωρακι μου(1 μηνος) μετα απο συσκεψη με παιδιατρο διοτι δεν επαιρνε πολυ βαρος και φαινοταν οτι δεν χορταινε..

Χρησιμοποιω και θηλαστρο για να αποθηκευω γαλα αλλα παρατηρω καθε φορα οτι πανω απο 50 ml με το ζορι θα βγουν κι αν...Απο το καθε στηθος...

Και νομιζω οτι πρεπει να περασει ωρα για να ξαναγεμισει...

Μπορω καπως να την καλυτερευσω την κατασταση...;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα το ίδιο προβλήμα με την διαφορά ότι το δικό μου το μωρό δεν έπιανε μπιμπερο με τίποτα. Και είχα αγχωθει ότι δεν τρώει επαρκώς κ τί να κάνω κλπ...τελικά αυξήθηκε το γάλα σιγά σιγά...έφτιαχνα κ τσάι από μαραθοσπορο.. τέλος πάντων πολύ άγχος η γονεϊκοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σ ζήσει το μωράκι σου!!!αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το μωρό συνέχεια στο στήθος έτσι ώστε να αυξηθεί η παραγωγή σου..θέλει πολύ υπομονή κ θελήσει❤ Επίσης η συχνή χρήση του θηλαστρου μειωνει την παραγωγή σου!!!

Επεξεργάστηκε από Angela7
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2020 at 5:37 ΜΜ, ο/η Joannaero είπε:

Είχα το ίδιο προβλήμα με την διαφορά ότι το δικό μου το μωρό δεν έπιανε μπιμπερο με τίποτα. Και είχα αγχωθει ότι δεν τρώει επαρκώς κ τί να κάνω κλπ...τελικά αυξήθηκε το γάλα σιγά σιγά...έφτιαχνα κ τσάι από μαραθοσπορο.. τέλος πάντων πολύ άγχος η γονεϊκοτητα

πολυ αγχος δεν θα πει τιποτα!!!θα το δοκιμασω κι αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2020 at 5:44 ΜΜ, ο/η Angela7 είπε:

Να σ ζήσει το μωράκι σου!!!αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το μωρό συνέχεια στο στήθος έτσι ώστε να αυξηθεί η παραγωγή σου..θέλει πολύ υπομονή κ θελήσει❤ Επίσης η συχνή χρήση του θηλαστρου μειωνει την παραγωγή σου!!!

Σε ευχαριστω πολύ!! Αυτό προσπαθω οσο μπορω να το εχω εκει,αλλα όταν πλεον εχει αδειασει γκρινιαζει και σιγουρα με βριζει από μεσα του!!! θηλαστρο κανω 1-2 φορες τη μερα κι αυτό για να υπαρχει καβατζα αν τυχει να κανω ένα μπανιο εκεινη την ωρα και του ρθει να φαει..που συνηθως ετσι θα γινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ!! Αυτό προσπαθω οσο μπορω να το εχω εκει,αλλα όταν πλεον εχει αδειασει γκρινιαζει και σιγουρα με βριζει από μεσα του!!! θηλαστρο κανω 1-2 φορες τη μερα κι αυτό για να υπαρχει καβατζα αν τυχει να κανω ένα μπανιο εκεινη την ωρα και του ρθει να φαει..που συνηθως ετσι θα γινει!!

Εαν βλέπεις ότι αδειάζει το ένα στήθος βάλτον στο άλλο στήθος!! Πάντως για να αυξηθεί η παραγωγή σου θέλει συνέχεια στο στήθος σκουλαρίκι που λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Εαν βλέπεις ότι αδειάζει το ένα στήθος βάλτον στο άλλο στήθος!! Πάντως για να αυξηθεί η παραγωγή σου θέλει συνέχεια στο στήθος σκουλαρίκι που λέμε!!

Sofia mou,κ μένα δεν πήρε βάρος οπότε άρχισα να την έχω αυτοκόλλητη στο στήθος συνέχεια σε σημείο εξάντλησης βέβαια για μένα μπας κ μου κατεβάσει πιο γρήγορα το γάλα.Κ εγώ ξεκίνησα αφέψημα με μάραθο κ μαγιά μπύρας κ τελικά τώρα βλέπω ότι υπάρχει πολύ γάλα κ η μικρή επιτέλους σιτίζεται καλύτερα!Θέλει όμως υπομονή για να είστε όλη μέρα μαζί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...