Μετάβαση σε περιεχόμενο

Yστεροσκόπηση και αμέσως μετά εξωσωματική?


Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα! Εύχομαι σε όλες χαρμόσυνα νέα και μόνο!

Να σας ρωτήσω την γνώμη σας θα ήθελα! Κάθε απάντηση δεκτή! 

Έκανα  υστεροσκόπηση στο Γ. Ο γιατρός μου είναι ο Σφ. Φλεγμονή μου είπε ότι βρήκε και την αφαίρεσε, μου έδωσε ένα κάρο αντιβιοτικά, 3 μέρες τώρα ακόμα πονάω... Και ζαλίζομαι... Είναι λογικό αυτό???

Αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη και θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ!!!! Όπως σας είπα έκανα την υστεροσκόπηση την Τρίτη και η 21η μέρα του κύκλου μου είναι η Δευτέρα δλδ αύριο!!!! Είναι δυνατόν να μου προτείνει τόσο σύντομα να ξεκινήσω τα φάρμακα της εξωσωματικής ???? 5 μέρες μετά την υστεροσκόπηση??? Και με τόσες αντιβιώσεις που μου έδωσε??? Σας ευχαριστώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο να κανείς μόνο διεργεση πιστεύω δεν έχεις θέμα.! Θέμα θα είναι αν κανείς και ευριομεταφορα μιας και έχεις φλεγμονή μπορεί να φέρνει αρνητικά αποτελέσματα ως την αντιμετώπιση φυσικά ιατρός δεν είμαι Αν ο ιατρός σου δεν έχει θέμα θα κανείς αυτό που σου λέει..!! Εγώ που είχα φλεγμονή μου έδωσε δυο κύκλους περιόδου αντιβίωση και μετά προχώρησα σε εξωσωματική όπως κι τώρα που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου μου έδωσε πάλι δυο κύκλους πριν ξανά κάνω να πάρω αντιβίωση για την φλεγμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Στο να κανείς μόνο διεργεση πιστεύω δεν έχεις θέμα.! Θέμα θα είναι αν κανείς και ευριομεταφορα μιας και έχεις φλεγμονή μπορεί να φέρνει αρνητικά αποτελέσματα ως την αντιμετώπιση φυσικά ιατρός δεν είμαι Αν ο ιατρός σου δεν έχει θέμα θα κανείς αυτό που σου λέει..!! Εγώ που είχα φλεγμονή μου έδωσε δυο κύκλους περιόδου αντιβίωση και μετά προχώρησα σε εξωσωματική όπως κι τώρα που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου μου έδωσε πάλι δυο κύκλους πριν ξανά κάνω να πάρω αντιβίωση για την φλεγμονή 

Δηλαδή είχες κι εσύ φλεγμονή στην μήτρα, σου την αφαίρεσε με ψαλίδι στην υστεροσκόπηση, πήρες και 2 μήνες αντιβίωση μετά έκανες εξωσωματική και έμεινες έγκυος?  Εξαιτίας της φλεγμονής δεν προχώρησε  η κύηση?

Πφφφφ θα σκάσω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ntona είπε:

Δηλαδή είχες κι εσύ φλεγμονή στην μήτρα, σου την αφαίρεσε με ψαλίδι στην υστεροσκόπηση, πήρες και 2 μήνες αντιβίωση μετά έκανες εξωσωματική και έμεινες έγκυος?  Εξαιτίας της φλεγμονής δεν προχώρησε  η κύηση?

Πφφφφ θα σκάσω.... 

Εμένα δεν την πείραξε από όσο μου είπε απλά μου έδωσε δυο μήνες αντιβίωση μαζί με ένα ακόμη χάπι δλδ κάναμε αποστείρωση στην μήτρα έκανα εξωσωματική κανονικά και μάλλον όταν έμεινα υπήρχε ακόμη η φλεγμονή και δεν άφησε να προχώρηση η εγκυμοσύνη.! Από την στιγμή που εσένα την αφαίρεσε δεν χρειάζεται να σκας.! Θα ακούσεις καθαρά τον ιατρό σου.! Όπως σου είπα και στο πρωιγουμενο πόστ ότι δεν είμαι ιατρός και σου λέω απλά την εμπειρία μου.! Αν έχεις κάποια αμφιβολία μιλά ξανά με τον ιατρό σου.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα δεν την πείραξε από όσο μου είπε απλά μου έδωσε δυο μήνες αντιβίωση μαζί με ένα ακόμη χάπι δλδ κάναμε αποστείρωση στην μήτρα έκανα εξωσωματική κανονικά και μάλλον όταν έμεινα υπήρχε ακόμη η φλεγμονή και δεν άφησε να προχώρηση η εγκυμοσύνη.! Από την στιγμή που εσένα την αφαίρεσε δεν χρειάζεται να σκας.! Θα ακούσεις καθαρά τον ιατρό σου.! Όπως σου είπα και στο πρωιγουμενο πόστ ότι δεν είμαι ιατρός και σου λέω απλά την εμπειρία μου.! Αν έχεις κάποια αμφιβολία μιλά ξανά με τον ιατρό σου.! 

Nαι βρε κούκλα μου το ξέρω ότι δεν είσαι γιατρός! Όμως πίστεψέ με ή δική σου εμπειρία είναι αυτό που περνάω τώρα εγώ και επειδή είμαι πάρα πολύ "παλιά" στις εξωσωματικές έχω μάθει να ακούω άτομα που το έχουν περάσει! Ο κάθε γιατρός, όσο καλός κι αν είναι, λόγω τεράστιου φόρτου, δεν σε βλέπει εξατομικευμένα όχι τόσο όσο θα έπρεπε τουλάχιστον! Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ntona είπε:

Nαι βρε κούκλα μου το ξέρω ότι δεν είσαι γιατρός! Όμως πίστεψέ με ή δική σου εμπειρία είναι αυτό που περνάω τώρα εγώ και επειδή είμαι πάρα πολύ "παλιά" στις εξωσωματικές έχω μάθει να ακούω άτομα που το έχουν περάσει! Ο κάθε γιατρός, όσο καλός κι αν είναι, λόγω τεράστιου φόρτου, δεν σε βλέπει εξατομικευμένα όχι τόσο όσο θα έπρεπε τουλάχιστον! Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα κι σε εσένα και σύντομα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! βρε σεις να ρωτήσω... όλες αυτές τις φλεγμονές κλπ που σας οδήγησαν στην υστεροσκόπηση πως τις βρήκατε; είχατε κάποια ένδειξη ή την κάνατε εντελώς προληπτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλημέρα κορίτσια! βρε σεις να ρωτήσω... όλες αυτές τις φλεγμονές κλπ που σας οδήγησαν στην υστεροσκόπηση πως τις βρήκατε; είχατε κάποια ένδειξη ή την κάνατε εντελώς προληπτικά;

Όχι δεν έχεις καμία ένδειξη εγώ την υστεροσκοπιση την δεύτερη όπου βρέθηκε και η φλεγμονή την έκανα λόγο ότι στην σαλμπιγκογραφια είχα περίεργες σκιές στην μήτρα όπου ο ιατρός μου είπε να κάνουμε υστεροσκοπιση όπου να δούμε τι ακριβώς ήταν αυτές η σκιές Ε όταν κάναμε την υστεροσκοπιση είδε και της φλεγμονές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Όχι δεν έχεις καμία ένδειξη εγώ την υστεροσκοπιση την δεύτερη όπου βρέθηκε και η φλεγμονή την έκανα λόγο ότι στην σαλμπιγκογραφια είχα περίεργες σκιές στην μήτρα όπου ο ιατρός μου είπε να κάνουμε υστεροσκοπιση όπου να δούμε τι ακριβώς ήταν αυτές η σκιές Ε όταν κάναμε την υστεροσκοπιση είδε και της φλεγμονές 

Σε ευχαριστω πολύ κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...