Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Χαχααχχα θα τ την πεσω στν υπνο εκει δε θα καταλάβει πολλσ 😅

@Ελενακι12 κοριτσιι μ τι να σου πω καντε κανα ευχελαιο διαδοχικα ο ενασ μετα τν αλλο πεσατε ... περαστικά να ναι... 

Κορίτσια απο ψαρια η εγκυουλες τι επιτρέπεται να τρωνε γτ μαρεσουν...

Μαλλον θα χρειαστεί κουκλα μου.... Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην το γελάς καθόλου! Εγώ που τα έκοψα όλα αυτά στην εγκυμοσύνη πήρα μόνο 8 κιλά και ο άντρας μου έχασε καμιά δεκαριά! Τσιπούρα, σαρδέλες, γαύρο να τρως οποσδήποτε μέσα στη εβδομάδα. Α! Και όχι μελάτα αυγά ή παρασκευάσματα που έχουν αψητα αυγά όπως το τυραμισου. Δεν θυμάμαι βιταμίνη D έχεις κάνει; Φυλλικό οξύ παίρνεις;

Πρεπει ν παω για ψωνια νομιζω το σκ π θα ειναι κ ο κουβαλητης μου μαζι εγω δεν πιανω σακουλα πια δε μ αφηνει. Παιρνω τις βιταμινες babystart πλακα πλακα στο μηνσ πανω π τις ξεκινησα εμεινα εγκυος. Εξετασεις δεν εχω  κανει καμια κοριτσια μ θα εκανα τωρς π θα κατεβαινα για πασχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω τι περάσατε! Πόσο να αντέξεις στην κατάσταση σου κιόλας; Να αρρωστήσεις εσύ να αρρωστήσει και ο μικρός. Περαστικά σας κοριτσάκι μου! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση σε όλους σας. Εμείς εδώ καταστρωνουμε σχέδιά πως να αποπλανησουμε του αντρουλιδες μας😆. 🥰🥰🥰🥰

Αστα ποσο φοβηθηκα δεν λέγεται.... Χαχαχααχαχχααχα μην τους ρωτάτε πιαστε τους κ βαλτε τους κατω 😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Πρεπει ν παω για ψωνια νομιζω το σκ π θα ειναι κ ο κουβαλητης μου μαζι εγω δεν πιανω σακουλα πια δε μ αφηνει. Παιρνω τις βιταμινες babystart πλακα πλακα στο μηνσ πανω π τις ξεκινησα εμεινα εγκυος. Εξετασεις δεν εχω  κανει καμια κοριτσια μ θα εκανα τωρς π θα κατεβαινα για πασχα.

Έχεις κάποιο γυναικολόγο εδώ λίγο να σε καθοδηγήσει; Δεν τις ξέρω τις βιταμίνες κι αν σε καλύπτουν. Δεν τους ρωτάς αύριο αν μπορουν να δουν και την D σου. Είναι πολλή σημαντική στην εγκυμοσύνη. Στο λέω εκ πείρας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έχεις κάποιο γυναικολόγο εδώ λίγο να σε καθοδηγήσει; Δεν τις ξέρω τις βιταμίνες κι αν σε καλύπτουν. Δεν τους ρωτάς αύριο αν μπορουν να δουν και την D σου. Είναι πολλή σημαντική στην εγκυμοσύνη. Στο λέω εκ πείρας!💗

Εχω μια στην ελλαδα. Κ περιμενω η αυριο η αρχες την εβδομαδας να με παρει η μαια εκει θα μ κανει περαιτέρω εξετασεις αιματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου κ σενα @Kostef ευτυχως τονο δεν τρωω ειμαι αλλεργική κ σολομοσ δε μ πολυαρεσει. Αρα καμισ τσιπουριτσα μπορω. Πλεον βαζω τη σαλατα στ ξυδι με νερο κανα μισαωρο. Ειπαμε ν παραγγελναμε καμια ψητουρα μπασ κ νιωσουμε Τσικνοπέμπτη αλλα τ ειπα οχι γτ δεν ξερω τι κρεατα θα ειναι κ ποσο καλα ψημενα. Αρα τερμα κ τα delivery 😅 θα κανω κορμι εγω στην εγκυμοσύνη χαχαχα

Εγώ πάντως καμία φορά τα σουβλάκια μου τα έτρωγα, εντάξει να μη φάω σαλάτα απεξω, αλκοόλ, όχι πολλά γλυκά κλπ αλλά δε γινόταν να τα κόψουμε όλα!! Ειδικά προς το τέλος της εγκυμοσύνης ταραξα τα πιτογυρα και τ παγωτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εχω μια στην ελλαδα. Κ περιμενω η αυριο η αρχες την εβδομαδας να με παρει η μαια εκει θα μ κανει περαιτέρω εξετασεις αιματος.

Α! Εντάξει γιατί με τρόμαξες! Νόμιζα ότι θα κάνεις το Πάσχα και μου φάνηκε πολύ μεγάλο το διάστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ πάντως καμία φορά τα σουβλάκια μου τα έτρωγα, εντάξει να μη φάω σαλάτα απεξω, αλκοόλ, όχι πολλά γλυκά κλπ αλλά δε γινόταν να τα κόψουμε όλα!! Ειδικά προς το τέλος της εγκυμοσύνης ταραξα τα πιτογυρα και τ παγωτά! 

Καλέ το πασχα ερχομαι τα σουβλακια κ οι πιτες μ εχουν λειψει απίστευτα θεωρεις δε θα φαωωω??? Οι εγκυες νηστευουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Α! Εντάξει γιατί με τρόμαξες! Νόμιζα ότι θα κάνεις το Πάσχα και μου φάνηκε πολύ μεγάλο το διάστημα!

Οοοχιιι ρεεεε... σαββατο εμαθα οτι ειμαι εγκυος δευτερα πηγα στην οικογενειακη γιατρο να με αναφερει στι μαιες.  Κ μ πες τελος αυτης αρχεσ τησ αλλη βδομαδας  θα με παρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Καλέ το πασχα ερχομαι τα σουβλακια κ οι πιτες μ εχουν λειψει απίστευτα θεωρεις δε θα φαωωω??? Οι εγκυες νηστευουν?

Όχι βέβαια! Εγώ μεγάλη εβδομάδα μόνο δεν έφαγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όχι βέβαια! Εγώ μεγάλη εβδομάδα μόνο δεν έφαγα

Τελεια μονο μεγαλη βδομαδα νηστευω ετσι κ αλλιως εδω αγγλια δε νιωθεις πασχα το ιδιο με κατω... κ μετα την επομενη βδομαδα βουρ στα σουβλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Τελεια μονο μεγαλη βδομαδα νηστευω ετσι κ αλλιως εδω αγγλια δε νιωθεις πασχα το ιδιο με κατω... κ μετα την επομενη βδομαδα βουρ στα σουβλακιαααααα

Τις εξετάσεις να τις κάνεις πριν το Πάσχα αλλιώς βλέπω η χοληστερίνη να χτυπάει κόκκινο!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τις εξετάσεις να τις κάνεις πριν το Πάσχα αλλιώς βλέπω η χοληστερίνη να χτυπάει κόκκινο!😄

Οχι μωρε 1 2 θα φαωω τωρα εχω λογο να προσέχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:? 

Love13:07/3

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καφέ ε; Μμμ!🤔. Τα είδες καλά;🧐Βρε λες να μας την σκάσει το σπορακι!Καμιά φορά όταν χαλαρώνουμε και τα ξεχνάμε όλα έρχεται. Δεν μπορείς να το αποκλείσεις. Είναι λογικό να περνάει από το μυαλό σου. Μακάρι!!!!!! Μην βιαστείς να κάνεις το τεστ! Ένα το έχουμε! Περίμενε τουλάχιστον την ημέρα που είναι να σου έρθει. Και μετά φωτό και ανέβασμα στο forum! Να μην δούμε κι εμείς τις δύο πανέμορφες κατακόκκινες γραμμουλες;💗🥰

Kαλημέρααα.. Μπα δεν νομίζω. Δεν θα κάνω τεστ , θα κρατηθλω μάλλον γιατί είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος ούτε τώρα. Αμα το σκεφτώ λογικά προσπαθώ τόσο καιρό τώρα θα κάτσει? Αλλά δεν πειράζει. Εγώ ήδη κάνω όνειρα ότι σε λίγους μήνες ίσως δω θετικό τεστάκι με την εξωσωματικη..:wub:

Μακάρι να μας συμβεί και κάτι καλό γιατί τελευταία πολλά κακά πράγματα μας έχουν συμβεί στην οικογένεια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο. Είπα στο γιατρο μου να τα ψαξουμε όλα προληπτικά αφού θα κάνω και εξωσωματική και θα κάνω και εξετάσεις θρομβοφιλίας. Ξερετε ποσο στοιχιζουν και αν συνταγογραφουνται που τις κανω μηπως πιο φθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Evie2 καλημέρα ! Μάθαμε τα αποτελέσματα κορίτσι μου?

Οχι φυσικα .. θα παω απο εκει για τη 2 χοριακη σημερα κ μ πασ χθες στ τηλ ελπίζουν να μς ενημερώσουν στ τι έγινε μη στα πολυλογω μ ειπαν οτι φταιει τ ταχυδρομειο π αργησε να φτασει τ δειγμα στ εργαστηριο. Φθηνες δικαιολογιες. Αν δεν επαιρνα εγω 2η φορα χθες ακομα ια περιμενα πανω απο τ κινητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο. Είπα στο γιατρο μου να τα ψαξουμε όλα προληπτικά αφού θα κάνω και εξωσωματική και θα κάνω και εξετάσεις θρομβοφιλίας. Ξερετε ποσο στοιχιζουν και αν συνταγογραφουνται που τις κανω μηπως πιο φθηνα?

Καλημέρα κορίτσι μου....πλέον αρκετές εξετάσεις θρομβοφιλίας συνταγογραφούνται οπότε θα μπορέσεις να τις γράψεις..καλά το σκέφτηκες να τις κάνεις πριν ξεκινήσεις! Ελπίζω όμως να μη σου χρειαστούν😁😁

Εμένα κορίτσια μου ήρθε χθες τελικά...πφφφ το περίμενα αλλά ξενέρωσα λιγάκι!!τουλάχιστον έστρωσε ο κύκλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Evie2 καλημέρα ! Μάθαμε τα αποτελέσματα κορίτσι μου?

Οχι φυσικα .. θα παω απο εκει για τη 2 χοριακη σημερα κ μ πασ χθες στ τηλ ελπίζουν να μς ενημερώσουν στ τι έγινε μη στα πολυλογω μ ειπαν οτι φταιει τ ταχυδρομειο π αργησε να φτασει τ δειγμα στ εργαστηριο. Φθηνες δικαιολογιες. Αν δεν επαιρνα εγω 2η φορα χθες ακομα ια περιμενα πανω απο τ κινητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σημερα το στηθος δινει ρεστα απο πονοοοο... 

Κ αλλη μια ερωτηση... ρε παιδιά ξυπναω απο μονη καθε μερα πρωι πρωι 6 7 ποιοσ εγωωωωω π ειδικα καθημερινες π ελειπε για δουλιτσα ο συντροφος μ κοιμόμουν εστω εως 10...συμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Οχι φυσικα .. θα παω απο εκει για τη 2 χοριακη σημερα κ μ πασ χθες στ τηλ ελπίζουν να μς ενημερώσουν στ τι έγινε μη στα πολυλογω μ ειπαν οτι φταιει τ ταχυδρομειο π αργησε να φτασει τ δειγμα στ εργαστηριο. Φθηνες δικαιολογιες. Αν δεν επαιρνα εγω 2η φορα χθες ακομα ια περιμενα πανω απο τ κινητο 

Πραγματικά έλεος...υπομονή κορίτσι μου!! Κ ενημέρωσέ μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μου σημερα το στηθος δινει ρεστα απο πονοοοο... 

Κ αλλη μια ερωτηση... ρε παιδιά ξυπναω απο μονη καθε μερα πρωι πρωι 6 7 ποιοσ εγωωωωω π ειδικα καθημερινες π ελειπε για δουλιτσα ο συντροφος μ κοιμόμουν εστω εως 10...συμπτωμα?

Καλημέρα! Ναι μπορεί να είναι σύμπτωμα.... Σε κάθε μία είναι αλλιώς.. Μια φίλη μου κοιμοοοοοταν... Εγώ πάλι δεν είχα ιδιαίτερες αλλαγές. Θα σε επισκευθει και η συχνοουρια σε λίγο.... 

Χθες πήγα κ είδα μια φίλη που γέννησε. Ήταν τόσο μικρούλι το μωράκι!!! Να το ζήσουμε αυτό όλες κορίτσια! Τι υπέροχες στιγμές... Της λέω θέλω κι άλλο μωρό όπως ήθελα το πρώτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα! Ναι μπορεί να είναι σύμπτωμα.... Σε κάθε μία είναι αλλιώς.. Μια φίλη μου κοιμοοοοοταν... Εγώ πάλι δεν είχα ιδιαίτερες αλλαγές. Θα σε επισκευθει και η συχνοουρια σε λίγο.... 

Χθες πήγα κ είδα μια φίλη που γέννησε. Ήταν τόσο μικρούλι το μωράκι!!! Να το ζήσουμε αυτό όλες κορίτσια! Τι υπέροχες στιγμές... Της λέω θέλω κι άλλο μωρό όπως ήθελα το πρώτο!!! 

Ωωωωχου το μικρουλακιιιιι .. εμας την προηγουμενη παρασκευη ηρθε στη δουλεια μια συναδελφος με τη 2 μηνων μπεμπουλα της τοοοσο δααα..

Συχνουρια παντα ειχα γενικα τωρα εχω καταλάβει οτιβπαω λιγο πιο πολυ να δω αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...