Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Α ωραία επειδή κι εγώ αυτές έπαιρνα πρώτον είναι πολύ καλές και δεύτερον το γράφει πάνω στο κουτί ότι θέλουν ένα μήνα να δράσουν. 

Κάτσε να σου δείξω μου έχει μείνει ένα κουτί που δεν πρόλαβα να το χρησιμοποιήσω

C1942B50-A11E-4209-A5F2-097D9ABCDE2A.jpeg

Μπορεί να το είχες γράψει εσύ πιο παλιά ότι τις έπαιρνες κ να τις είδα από εσένα!! Εδώ στο φόρουμ πάντως διάβασα για βιταμίνες κ για τις συγκεκριμένες! 

@Karmeliet τέλεια πιστεύω κ εγώ κάτι λίγο μπορεί να συμβάλουν από τωρα... Έτσι κ αλλιώς σκεφτόμουν να τις πάρω ένα τρίμηνο! 

Όταν ειχα κάνει εξετάσεις το Νοέμβριο είχα βιταμίνη d 23 είναι καλό νούμερο? Έλεγε επάρκεια από 30... Το 23 λέτε να δημιουργεί θέμα στη σύλληψη?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Εγώ λέω να τα πετάξουμε όλες...εγώ δεν ξανά αγοράζω! Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ έμπιστα και εκτός και από αυτό σε εμένα προσωπικά δεν αλλάζει κάτι...αν είναι να κάνω σεξ θα κάνω έτσι κ αλλιώς ...αν δεν μπορώ και θετικό να βγει δεν κερδίζω κάτι 

Εγώ το έκανα ήδη! Δεν νομίζω να ξαναπάρω. Θα αρκεστω στο σπορ και ελπίζω να φέρει αποτελέσματα!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μπορεί να το είχες γράψει εσύ πιο παλιά ότι τις έπαιρνες κ να τις είδα από εσένα!! Εδώ στο φόρουμ πάντως διάβασα για βιταμίνες κ για τις συγκεκριμένες! 

@Karmeliet τέλεια πιστεύω κ εγώ κάτι λίγο μπορεί να συμβάλουν από τωρα... Έτσι κ αλλιώς σκεφτόμουν να τις πάρω ένα τρίμηνο! 

Όταν ειχα κάνει εξετάσεις το Νοέμβριο είχα βιταμίνη d 23 είναι καλό νούμερο? Έλεγε επάρκεια από 30... Το 23 λέτε να δημιουργεί θέμα στη σύλληψη?? 

 

Ιδανικά έχω διαβάσει μπορείς να βελτιώσεις την ποιότητα των ωαρίων στο διάστημα 90μέρες έως και 20 μέρες πριν την ωορρηξία, οπότε ίσως γι'αυτόν τον μήνα ίσως να είναι δύσκολο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...μπορεί να έχεις καθυστερημένη ωορρηξία αυτόν τον κύκλο. Από τον επόμενο όμως μπορείς να περιμένεις βελτίωση. 

Στη θέση σου θα ξαναέλεγχα τη βιταμίνη D, γιατι είναι σχετικά χαμηλή κι έχει μεσολαβήσει ο χειμώνας, άρα πολύ πιθανό τώρα να είναι ακόμα μια χαμηλή. Κι ανάλογα τα αποτελέσματα, σε συννενόηση με τον γιατρό σου φυσικά, ξεκίνησε με κάποιο συμπλήρωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μπορεί να το είχες γράψει εσύ πιο παλιά ότι τις έπαιρνες κ να τις είδα από εσένα!! Εδώ στο φόρουμ πάντως διάβασα για βιταμίνες κ για τις συγκεκριμένες! 

@Karmeliet τέλεια πιστεύω κ εγώ κάτι λίγο μπορεί να συμβάλουν από τωρα... Έτσι κ αλλιώς σκεφτόμουν να τις πάρω ένα τρίμηνο! 

Όταν ειχα κάνει εξετάσεις το Νοέμβριο είχα βιταμίνη d 23 είναι καλό νούμερο? Έλεγε επάρκεια από 30... Το 23 λέτε να δημιουργεί θέμα στη σύλληψη?? 

 

Δεν νομίζω. Δεν είναι τόσο χαμηλή. Με λίγη βοήθεια θα είσαι σούπερ. Εγώ είχα 6 όταν έμεινα έγκυος!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Μολις εκανα χοριακη κ μ πε τα αποτελέσματά αυριο πολυ τσαντιστηκα  κ της παρασκευησ π θα κανω τη δευτερα

😤😤😤😤. Έπρεπε να της πεις κι εσύ ότι δεν περιμένεις μόνο εσύ! Τόσα κορίτσια είμαστε που αγωνιούμε! Εγώ για αυτό έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη μου σε ένα συγκεκριμένο στην πόλη μου που βγάζει τα αποτελέσματα σε λίγες ώρες. Ειλικρινά δεν θα άντεχα παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😤😤😤😤. Έπρεπε να της πεις κι εσύ ότι δεν περιμένεις μόνο εσύ! Τόσα κορίτσια είμαστε που αγωνιούμε! Εγώ για αυτό έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη μου σε ένα συγκεκριμένο στην πόλη μου που βγάζει τα αποτελέσματα σε λίγες ώρες. Ειλικρινά δεν θα άντεχα παραπάνω!

ρεεε στο τηλεφωνο οταν εκλεισα ραντεβου στα κεντρικα  μ ειπε η κοπελα στο τελος της μερασ θα τ εχεις. Παω εκει τον ρωταω κ μ λεει αυριο εως τ τελος της μερασ θα ξέρουμε τ λεω η κοπελα στ τηλ μ ειπε σμρ ομως μ λεει αποκλειετε αναψαν λιγο τα λαμπακια μου αλλα συγκρατηθηκα γτ αυτος κραταγε την βελόνα.  Οποτε τωρα υπομονη. Θα παω ν  κανω μια σπανακόπιτα να κακομαθω τν αντρουλη μ να ξεχασρω κ λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ πάντως που καταλαβαίνω την ωορρηξία μου, με το τεστάκι την επιβεβαίωσα 😃 αλλά έχεις δίκιο σίγουρα το καλύτερο είναι να κάνεις όποτε θέλειιις και έχεις όρεξη εσύ και ο άντρας σου να το κάνετε με αγάπη και πάθος! Ούτως ή άλλως ξέρουμε πάνω κάτω τις μέρες και αν έχεις επαφές όποτε θες όλο το μήνα, ακόμη και στο τέλος να κάνεις ωορρηξία θα την πετύχεις 😄😄

Έτσι ακριβώς! Κι εγώ την καταλαβαίνω. Απλά τους τελευταίους μήνες μειώθηκαν τα υγρά και φοβήθηκα ότι δεν κάνω ωορρηξία. Τον προηγούμενο μήνα πονούσα πολύ και όντως με το που έκανα βγήκε θετικό. Αυτήν τη φορά όμως πονάω δύο ημέρες συνεχόμενες. Κι αυτό μου βγήκε σχεδόν ίδιο και τις δύο ημέρες.

Θα τα αφήσω κι εγώ εντελώς και θα προσπαθήσω έτσι γιατί μου προκαλούν παραπάνω άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι ακριβώς! Κι εγώ την καταλαβαίνω. Απλά τους τελευταίους μήνες μειώθηκαν τα υγρά και φοβήθηκα ότι δεν κάνω ωορρηξία. Τον προηγούμενο μήνα πονούσα πολύ και όντως με το που έκανα βγήκε θετικό. Αυτήν τη φορά όμως πονάω δύο ημέρες συνεχόμενες. Κι αυτό μου βγήκε σχεδόν ίδιο και τις δύο ημέρες.

Θα τα αφήσω κι εγώ εντελώς και θα προσπαθήσω έτσι γιατί μου προκαλούν παραπάνω άγχος!

Βουρ αγαπηη ξεζουμισε τον..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

💃🔥🔥 Θα γίνει χαμός!🦸🔥🔥🔥

Ναιιιι!!!!!! Τον μαυροτσουκαλο μ θυμισες στ ευτυχισμενοι μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια εγώ τα παρατάω! Παω να ζήσω στα βουνά παρέα με τις καλιακουδες! Να με φάνε τα τσακάλια να ηρεμήσω! 

Τελευταίο μήνα κάνω τέστ ωορρηξίας! Είναι δυνατόν να βγάζει δύο μέρες θετικό;

Και μένα και τις δύο μέρες συνεχόμενα ήταν σχεδόν το ίδιο θετικό! Τι σε πειράζει αν ξέρεις ότι κάπου εκεί κάνεις ωορρηξία αυτό έχει σημασία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ααααχ αντε αντε ολες ανυπομονουμε... θα δουν κ φυλο?

Δε ξέρω πιστεύω θα ναι νωρίς ακόμα! Σε κάποιες περιπτώσεις βλέπουν βέβαια κ απ’την αυχενική νομίζω, απλά δεν είναι σίγουρο 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε; 

Εγω πριν λιγες ωρες εκανα την σαλπιγγογραφια..Ενιωσα λιγο πονο κ μια δυσφορία, ανακατοσουρα αφου τελειωσε αλλα μου ειπαι οτι τελικως ολα οκ! Η αριστερή ηταν ελάχιστα κλειστή αλλα όχι τπτ τρομερο.

Μου εδωσε αντιβίωση για 4 μερες κ μου ειπε αυτο το μηνα καλο ειναι να μην το κυνηγήσουμε γιατι υπάρχει περίπτωση αποβολής.. 

@Ευάγγελοςτ απλα κλαιω με τα μνμ σου!! Χθες βραδυ γελουσα σαν την χαζη μονη!!! 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δε ξέρω πιστεύω θα ναι νωρίς ακόμα! Σε κάποιες περιπτώσεις βλέπουν βέβαια κ απ’την αυχενική νομίζω, απλά δεν είναι σίγουρο 100%

Συνήθως δίνουν ποσοστό. Δύσκολα λένε με βεβαιότητα το φύλο. Εμένα για παράδειγμα επειδή μου έκανε κολπικό υπέρηχο ( λόγω οπίσθιας κάμψης της μήτρας) δεν μου το είπε καθόλου γιατί πόνεσα αρκετά κατά την εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια πως είστε; 

Εγω πριν λιγες ωρες εκανα την σαλπιγγογραφια..Ενιωσα λιγο πονο κ μια δυσφορία, ανακατοσουρα αφου τελειωσε αλλα μου ειπαι οτι τελικως ολα οκ! Η αριστερή ηταν ελάχιστα κλειστή αλλα όχι τπτ τρομερο.

Μου εδωσε αντιβίωση για 4 μερες κ μου ειπε αυτο το μηνα καλο ειναι να μην το κυνηγήσουμε γιατι υπάρχει περίπτωση αποβολής.. 

@Ευάγγελοςτ απλα κλαιω με τα μνμ σου!! Χθες βραδυ γελουσα σαν την χαζη μονη!!! 😊

 

Με αποκαλείς γελοία;😆😆😆😆 Εντάξει το δέχομαι! Είμαι λιγάκι... καλά όχι λιγάκι αρκετά.... καλά όχι αρκετά πολύ!😄😄😄😄

Είδες που δεν ήταν τίποτα κορίτσι μου. Εντάξει νιώθεις λίγο περίεργα και αρκετό πόνο πολλές φορές αλλά σημασία έχει ότι όλα είναι καλά! Δεν νιώθεις ότι σου έφυγε ένα βάρος; Εγώ ένιωσα μεγάλη ανακούφιση! Επίσης είναι καλό κιόλας γιατί εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι βοηθάει κι αυτό. 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συνήθως δίνουν ποσοστό. Δύσκολα λένε με βεβαιότητα το φύλο. Εμένα για παράδειγμα επειδή μου έκανε κολπικό υπέρηχο ( λόγω οπίσθιας κάμψης της μήτρας) δεν μου το είπε καθόλου γιατί πόνεσα αρκετά κατά την εξέταση. 

Πωπω ναι; Γενικά πόναγες με τους κολπικούς υπέρηχους ή μόνο εκείνη τη φορά; 

Ναι ξέρω ότι το βλέπουν αλλά όχι 100%, ή μπορεί και να μη φανεί καν! Εξαρτάται! Εγώ δε νομίζω να φανεί σε μένα από τόσο νωρίς! Πόσο ήσουν ακριβώς όταν είχες κάνει αυχενική θυμάσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω ναι; Γενικά πόναγες με τους κολπικούς υπέρηχους ή μόνο εκείνη τη φορά; 

Ναι ξέρω ότι το βλέπουν αλλά όχι 100%, ή μπορεί και να μη φανεί καν! Εξαρτάται! Εγώ δε νομίζω να φανεί σε μένα από τόσο νωρίς! Πόσο ήσουν ακριβώς όταν είχες κάνει αυχενική θυμάσαι;

Όχι δεν πονάω ποτέ όταν κάνω υπέρηχο. Μόνο εκείνη την ημέρα. Με πατούσε πολύ για να το δεί! Αφού στο τέλος ο ίδιος μου είπε οτι δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει άλλο για αυτό δεν θα μου δώσει ποσοστό.

Πήγα και το είδα.... ήμουν 12+4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με αποκαλείς γελοία;😆😆😆😆 Εντάξει το δέχομαι! Είμαι λιγάκι... καλά όχι λιγάκι αρκετά.... καλά όχι αρκετά πολύ!😄😄😄😄

Είδες που δεν ήταν τίποτα κορίτσι μου. Εντάξει νιώθεις λίγο περίεργα και αρκετό πόνο πολλές φορές αλλά σημασία έχει ότι όλα είναι καλά! Δεν νιώθεις ότι σου έφυγε ένα βάρος; Εγώ ένιωσα μεγάλη ανακούφιση! Επίσης είναι καλό κιόλας γιατί εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι βοηθάει κι αυτό. 🥰🥰🥰🥰

Γελοία οχι με τπτ. Σε ειχα φίλη μου ΑΝΕΤΑ!!! 🙂🙂

Ναι ναι σίγουρα εφυγε ενα βάρος. Ειδικά απ τη στιγμή που μου ειπε πως ολα ειναι καλά. Θα τα δει κ η γυναικολόγος μου μεθαύριο βέβαια!

Ααα αυτος εκεί μου είπε κ κατι ακομα, οτι η μήτρα λεει ειχε κλιση προς τα πισω..🤔 Το διορθωσαμε ομως κ αυτο!!! Τραβα απο δω τραβα απο κει ευθυγραμιστηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Γελοία οχι με τπτ. Σε ειχα φίλη μου ΑΝΕΤΑ!!! 🙂🙂

Ναι ναι σίγουρα εφυγε ενα βάρος. Ειδικά απ τη στιγμή που μου ειπε πως ολα ειναι καλά. Θα τα δει κ η γυναικολόγος μου μεθαύριο βέβαια!

Ααα αυτος εκεί μου είπε κ κατι ακομα, οτι η μήτρα λεει ειχε κλιση προς τα πισω..🤔 Το διορθωσαμε ομως κ αυτο!!! Τραβα απο δω τραβα απο κει ευθυγραμιστηκε!!

Πλάκα κάνεις; Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Εγώ έχω οπίσθια κάμψη αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει σχέση με γονιμότητα. Είναι καθαρά ανατομικό και όχι παθολογικό. Όπως για παράδειγμα ο δεξιόχειρας και ο αριστερόχειρας. Πω πω τρομάζω και μόνο που το σκέφτομαι! Τι τραβάνε (κυριολεκτικά)  τα καημένα τα πραγματακια μας εκεί κάτω!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το οτι να μην προσπαθήσουμε αυτό το μήνα γιατι υπάρχει πιθανότητα σύλληψης κ αποβολής το ξανα ακούσατε; Έμεινα όταν μου το είπε! Βέβαια ο άνθρωπος το ειπε με ολη την καλή πρόθεση, απ ότι καταλαβα, γιατι λέει ειναι κ το πρώτο μην τυχόν συμβεί κάτι κ απογοητευτειτε κτλ κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αυτο το οτι να μην προσπαθήσουμε αυτό το μήνα γιατι υπάρχει πιθανότητα σύλληψης κ αποβολής το ξανα ακούσατε; Έμεινα όταν μου το είπε! Βέβαια ο άνθρωπος το ειπε με ολη την καλή πρόθεση, απ ότι καταλαβα, γιατι λέει ειναι κ το πρώτο μην τυχόν συμβεί κάτι κ απογοητευτειτε κτλ κτλ

Δεν θυμάμαι να μου είπε κάτι τέτοιο εμένα! Ρώτα όμως τον γιατρό να σου πει κι αυτός την άποψη του. 

Υ.Γ. Ξέχασα να σου πω ευχαριστώ! Με τιμάει και μόνο που το λες!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μουυυυ όμορφες και ναζιαρικες τι κάνετε;;;;; :-):-) εγώ ήδη νιώθω πολύ καλύτερα !!! Βέβαια να σας πω ότι μας έτυχαν και άλλα ο σύζυγός έπαθε κήλη στο νεύρο του ποδιού παραλίγο γλιτώσαμε την παράλυση και τώρα είναι με ενέσεις μέχρι να δούμε τι θα γίνει και εγώ από τα νεύρα μου βαρεσα το χέρι μου με αποτέλεσμα να το στραμπουλιξω και ναι επίσης είμαστε το ζευγάρι του ΚΑΤ !!!! 😆 Ομωςςςς έχω και καλά νέα η κύστη εξαφανίστηκε τελείως ,πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό και τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική με βραχύ προτωκολο και ανταγωνιστές !!! Γιολοοοο :-):-)🥳!!!!!! @Tokyo @Σταυρι τα φώτα σας!!!! Κορίτσια μου σας διαβάζω και ανυπομονώ για τα θετικααααα σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πλάκα κάνεις; Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Εγώ έχω οπίσθια κάμψη αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει σχέση με γονιμότητα. Είναι καθαρά ανατομικό και όχι παθολογικό. Όπως για παράδειγμα ο δεξιόχειρας και ο αριστερόχειρας. Πω πω τρομάζω και μόνο που το σκέφτομαι! Τι τραβάνε (κυριολεκτικά)  τα καημένα τα πραγματακια μας εκεί κάτω!😆

Καλησπέρα κι από εμένα, και καλή επιτυχία να σας ευχηθώ κατ'αρχάς με τις προσπάθειές σας! Απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το ποστ της @Maroulita?  σχετικά με την οπίσθια κλίση τη μήτρας. Κι εγώ με οπίσθια κλίση, στην δική μου περίπτωση ίσως αποτέλεσμα των συμφύσεων από σοβαρή ενδομητρίωση μου έχουν πει, αλλά ποτέ και κανείς γιατρός δεν μου ανέφερε πως μπορεί να δημιουργήσει θέμα με γονιμότητα. Ανατρίχιασα και μόνο στην ιδέα να τραβάνε απο έδω κι εκεί να την επαναφέρουν!😬😬😬

Πραγματικά τι τραβάμε με τα μητρικά μας!😏

 @Maroulita? Ενημερωτικά θα ήθελα να σε ρωτήσω, σου εξήγησε ο γιατρός σου για ποιο λόγο έπρεπε να διορθωθεί η κλίση της μήτρας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα, και καλή επιτυχία να σας ευχηθώ κατ'αρχάς με τις προσπάθειές σας! Απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το ποστ της @Maroulita?  σχετικά με την οπίσθια κλίση τη μήτρας. Κι εγώ με οπίσθια κλίση, στην δική μου περίπτωση ίσως αποτέλεσμα των συμφύσεων από σοβαρή ενδομητρίωση μου έχουν πει, αλλά ποτέ και κανείς γιατρός δεν μου ανέφερε πως μπορεί να δημιουργήσει θέμα με γονιμότητα. Ανατρίχιασα και μόνο στην ιδέα να τραβάνε απο έδω κι εκεί να την επαναφέρουν!😬😬😬

Πραγματικά τι τραβάμε με τα μητρικά μας!😏

 @Maroulita? Ενημερωτικά θα ήθελα να σε ρωτήσω, σου εξήγησε ο γιατρός σου για ποιο λόγο έπρεπε να διορθωθεί η κλίση της μήτρας; 

Κορίτσια νομίζω και εμένα ο γυναικολόγος μου είχε κάνει ένα τέτοιο σχόλιο για την κλίση της μήτρας αλλά δεν μου είπε κάτι άλλο ;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...