Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,με συνχωρητε που εξαφανίστηκαν αλλαααα...προσπαθώ να δω πως να σας το εξηγήσω!!! Κάποιες από εσάς θα θυμάστε ότι έπαιρνα αντικαταθλιπτικά λόγω κρίσεων πανικού και κατάθλιψης που είχα !!! Εφόσων όμως έχουμε ξεκίνησει τις διαδικασίες εξωσωματικής ,ο ψυχίατρος μου είπε ότι θα πρέπει να τα διακόψω όταν τον ρώτησα εάν θα έχω κάποια στερητικα σύνδρομα τα μου είπε πως ναι αλλά θα κρατήσουν λίγο και να σκέφτομαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο!!! Έτσι λοιπόν και εγώ εδώ και αρκετές εβδομάδες έχω ξεκινήσει την αποθεραπεία (διακόπτοντας σταδιακά τα χάπια) και εδώ και μια εβδομάδα είναι που δεν τα παίρνω καθόλου!!! Τα στερητικα όμως δεν θα κάναν διακρίση σε εμένα και φυσικά μου χτύπησαν την πόρτα!!! Ως αποτέλεσμα να είμαι από λίγο έως παρααααααα Πολύ κάπως αυτόν τον καιρό (δύο απανωτές κρίσεις με σπασμούς και εμετούς κλάμα πολύ και τέτοια) ο λόγος λοιπόν για να μην σας κουράζω που δεν έμπαινα είναι ότι επηρεάζομαι και ανχωνομαι πάρα πολύ αυτό το καιρό και το παραμικρό με ανχωνει φυσικά το πινακακι που έχω αναλάβει μου φαντάζει βουνό γι'αυτό εάν κάποια κοπέλα μπορεί να το αναλάβει μέχρι να συνέλθω θα με ευχαριστούσε πολύ!!! Δεν θα φύγω εδώ θα μείνω αλλά θέλω λίγο χρόνο για να πετάξω τα γαμωχαπα από την ζωή μου και να μην τα ξαναπάρω ΠΟΤΕ!!! ΤΟ ΤΊΜΗΜΑ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ!!! Για να καταλάβατε σε τη κατάσταση είμαι σας γράφω και κλαιωωωω ότι να ναιιιιιι!!!! Τεσπά σας αγαπώ εδώ θα είμαι απλά θέλω λίγο χρόνο!!!!!!!!! 

Εμείς πιστεύουμε σε σένα πολυυυυυ κι εσύ να πιστεύεις και όλα θα πάνε τέλεια..πρώτα για σένα και μετά και για το μωρουλι σου που θα έρθει θα δεις ότι θα τα καταφέρεις όλα φιλεναδαρα μου..σαγαπαμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Evie2 Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Επιτέλους ήρθε το πολυπόθητο!
Να κλείσεις και την 40η εβδομάδα σου εύχομαι και να κρατάς το μωρό σου γερό στην αγκαλιά σου!

@Αννια27 Κορίτσι μου σου εύχομαι γρήγορα να το ξεπεράσεις, κάνε υπομονή, κάθε φορά να σκέφτεσαι πως για κάποιο λόγο γίνονται όλα αυτά και μάλιστα τον σημαντικότερο!
Λογικό να σε αγχώνει το γκρουπάκι, σίγουρα προκαλεί έντονα συναισθήματα και όσα διαβάζεις εδώ μπορεί να σε επηρεάσουν ειδικά στη φάση που είσαι. 
Εύχομαι να μας γράψεις σύντομα τα δικά σου ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@Αννια27 κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι... Συγχαρητήρια σε όλα τα θετικά των κοριτσιών.. κ εγώ είμαι χάλια αυτές τις μέρες . Εκτός του ότι αγχώθηκα . Την εξωσωματικη κ τα χαρτιά μόλις χθες έμαθα ότι Μ πήρανε αναπληρώτρια παράλληλη στήριξη. Το σοκ μεγάλο... Διλήμματα Πόλλα. Είναι η ευκαιρία μου δε μπορώ να την αφήσω... Απ' την άλλη θα μείνω μια ζωή στην αγορά αν δε ρισκάρω τώρα... Σκέφτομαι κ το οικονομικό αφού θα απολυθω Ιούνιο κ θα περιμένω κάθε χρόνο να Μ πάρουν. . Πολύ άγχος κοριτσιαααα οι γύρω μου χαίρονται κ εγώ κοντεύω να λαλησω 

Αχ ρε κοριτσαρα μου πραγματικά μπαίνω στη θέση σου και έχεις τόσο δίκιο όλα μαζί..προσπάθησε να δεις τη θετική πλευρά και πίστεψε ότι όλα θα πάνε καλά γιατί θα πάνε..είμαστε σούπερ γουιμεν και θα τα καταφέρουμε όλα ένα ένα αλλά και όλα μαζί ❤️ που σε κάλεσαν στο μέρος σου η πρέπει και να μεταναστεύσεις??δασκάλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εμείς είμαστε μαζί 16 χρόνια και μπορώ να πω ότι 1-2 φορές τη βδομάδα δεν έχουμε επαφές αλλά ναι κι εγώ το βρίσκω λίγο ξενερωτικο το να προγραμματιζω επαφές.. Ο αντρουλης μου δεν επειρεαζεται γιατί δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι οι γόνιμες μέρες κι εμείς αυτό το μήνα πετύχαμε τις γόνιμες αλλά όχι την ωορρηξια δεν μας βγήκε εκείνη τη μέρα.. Και αυτό το τώρα πρέπει δεν το μπορώ 

1-2 τη βδομάδα στην καλύτερη, άσε έχει περάσει και μήνας. Αυτό το πρέπει κανείς δεν το μπορεί αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς. Εκείνη τη μέρα δε γίνεται να έχουμε πάντα χρόνο και όρεξη. Αυτό το μήνα είπα να μην πω τίποτα το σύζυγο για την ωορρηξία μου κλπ να το αφήσουμε στο φλου, επειδή όμως ξέρει πάνω κάτω ότι έχω σταθερό κύκλο το υπολόγιζε μόνος του και αγχώθηκε απο μόνος του. Τελικά καλύτερα να είναι άσχετος ο άντρας, η άγνοια είναι δύναμη που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@st3llina Κοριτσάρα μου που είσαι; Θέλουμε να μάθουμε πως το ανακοίνωσες και τις αντιδράσεις του συζύγου!!!
Καλά τώρα που χρόνος να μας γράψεις, εσύ πετάς στα σύννεφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,με συνχωρητε που εξαφανίστηκαν αλλαααα...προσπαθώ να δω πως να σας το εξηγήσω!!! Κάποιες από εσάς θα θυμάστε ότι έπαιρνα αντικαταθλιπτικά λόγω κρίσεων πανικού και κατάθλιψης που είχα !!! Εφόσων όμως έχουμε ξεκίνησει τις διαδικασίες εξωσωματικής ,ο ψυχίατρος μου είπε ότι θα πρέπει να τα διακόψω όταν τον ρώτησα εάν θα έχω κάποια στερητικα σύνδρομα τα μου είπε πως ναι αλλά θα κρατήσουν λίγο και να σκέφτομαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο!!! Έτσι λοιπόν και εγώ εδώ και αρκετές εβδομάδες έχω ξεκινήσει την αποθεραπεία (διακόπτοντας σταδιακά τα χάπια) και εδώ και μια εβδομάδα είναι που δεν τα παίρνω καθόλου!!! Τα στερητικα όμως δεν θα κάναν διακρίση σε εμένα και φυσικά μου χτύπησαν την πόρτα!!! Ως αποτέλεσμα να είμαι από λίγο έως παρααααααα Πολύ κάπως αυτόν τον καιρό (δύο απανωτές κρίσεις με σπασμούς και εμετούς κλάμα πολύ και τέτοια) ο λόγος λοιπόν για να μην σας κουράζω που δεν έμπαινα είναι ότι επηρεάζομαι και ανχωνομαι πάρα πολύ αυτό το καιρό και το παραμικρό με ανχωνει φυσικά το πινακακι που έχω αναλάβει μου φαντάζει βουνό γι'αυτό εάν κάποια κοπέλα μπορεί να το αναλάβει μέχρι να συνέλθω θα με ευχαριστούσε πολύ!!! Δεν θα φύγω εδώ θα μείνω αλλά θέλω λίγο χρόνο για να πετάξω τα γαμωχαπα από την ζωή μου και να μην τα ξαναπάρω ΠΟΤΕ!!! ΤΟ ΤΊΜΗΜΑ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ!!! Για να καταλάβατε σε τη κατάσταση είμαι σας γράφω και κλαιωωωω ότι να ναιιιιιι!!!! Τεσπά σας αγαπώ εδώ θα είμαι απλά θέλω λίγο χρόνο!!!!!!!!! 

Αννια μου! Κοριτσάκι μου καλό σημασία έχει να είσαι καλά! Πάρε τον χρόνο σου.... ηρέμησε και θα βρεις τον εαυτό. Είναι πολύ όμορφος για να τον στερήσεις στους γύρω σου. Το είπες πολύ καλά! Παλιοχαπια είναι! Ασήμαντα μπροστά στην ανθρώπινη δύναμη! Μην την υποτιμάς σε παρακαλώ. Έβαλες ένα στόχο και πρέπει να τον πετύχεις. Δεν είμαι ψυχολόγος όμως είμαι άνθρωπος που πιστεύει στους άλλους ανθρώπους! Δεν πρέπει να απομακρυνεσαι από όλους κι από όλα. Αυτή είναι η ζωή σου και εσύ είσαι το χαμόγελο για πολλούς. Ακόμα και για εμάς που δεν σε ξέρουμε προσωπικά αλλά έγινες κομμάτι της καθημερινότητας μας. Έλα σήκω, κοίταξε έξω από το παράθυρο και χαμογελα! Και θα δεις όλα θα φτιάξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Αχ ρε κοριτσαρα μου πραγματικά μπαίνω στη θέση σου και έχεις τόσο δίκιο όλα μαζί..προσπάθησε να δεις τη θετική πλευρά και πίστεψε ότι όλα θα πάνε καλά γιατί θα πάνε..είμαστε σούπερ γουιμεν και θα τα καταφέρουμε όλα ένα ένα αλλά και όλα μαζί ❤️ που σε κάλεσαν στο μέρος σου η πρέπει και να μεταναστεύσεις??δασκάλα??

Φιλόλογος ειδικής είμαι. Όχι στο νησί γιατί μόνο εδώ δήλωνα άλλωστε..  αλλά σ χωριο. Δε πειράζει όλα καλά θα ηρεμήσω .. δε το περιμενα. Ήμουν. 5 χρόνια στα ρούχα κ μέσα σ μια μέρα πρέπει να πάρω αποφάσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

1-2 τη βδομάδα στην καλύτερη, άσε έχει περάσει και μήνας. Αυτό το πρέπει κανείς δεν το μπορεί αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς. Εκείνη τη μέρα δε γίνεται να έχουμε πάντα χρόνο και όρεξη. Αυτό το μήνα είπα να μην πω τίποτα το σύζυγο για την ωορρηξία μου κλπ να το αφήσουμε στο φλου, επειδή όμως ξέρει πάνω κάτω ότι έχω σταθερό κύκλο το υπολόγιζε μόνος του και αγχώθηκε απο μόνος του. Τελικά καλύτερα να είναι άσχετος ο άντρας, η άγνοια είναι δύναμη που λένε!

Κι εγω δεν μπορώ να πω ότι έχω όρεξη κάθε μέρα αλλά όπως λέει μια παροιμία τρώγοντας έρχεται η όρεξη... Και προσπαθώ να μην χαθεί το πάθος όσο γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@Αννια27 κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι... Συγχαρητήρια σε όλα τα θετικά των κοριτσιών.. κ εγώ είμαι χάλια αυτές τις μέρες . Εκτός του ότι αγχώθηκα . Την εξωσωματικη κ τα χαρτιά μόλις χθες έμαθα ότι Μ πήρανε αναπληρώτρια παράλληλη στήριξη. Το σοκ μεγάλο... Διλήμματα Πόλλα. Είναι η ευκαιρία μου δε μπορώ να την αφήσω... Απ' την άλλη θα μείνω μια ζωή στην αγορά αν δε ρισκάρω τώρα... Σκέφτομαι κ το οικονομικό αφού θα απολυθω Ιούνιο κ θα περιμένω κάθε χρόνο να Μ πάρουν. . Πολύ άγχος κοριτσιαααα οι γύρω μου χαίρονται κ εγώ κοντεύω να λαλησω 

Καλως ηρθες στο club!! Υπάρχει σχετικο θεμα που το ανοιξε η @Noula94... (Αναπληρώτριες δασκάλες μητέρες) Εύχομαι ό,τι καλύτερο, οποία αποφαση και να παρεις! Σε πηραν μακρυα απο το τοπο διαμονής σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Φιλόλογος ειδικής είμαι. Όχι στο νησί γιατί μόνο εδώ δήλωνα άλλωστε..  αλλά σ χωριο. Δε πειράζει όλα καλά θα ηρεμήσω .. δε το περιμενα. Ήμουν. 5 χρόνια στα ρούχα κ μέσα σ μια μέρα πρέπει να πάρω αποφάσεις... 

Καλημέρα κορίτσι. Επειδή κι εγώ φιλόλογος είμαι (όχι ειδικής) και δεν ασχολήθηκα ποτέ με αναπληρωτές καταστάσεις κτλ και το έχω σκυλομετανιωσει, σου λέω σαν πιο μεγάλη πως είναι η ευκαιρία σου. Θα αρχίσεις να παίρνεις μόρια και θα καταφέρεις κάποια στιγμή να καβατζωθεις σε μια δουλειά γάντι για μανούλες. Αν φυσικά μπορεί να σε στηρίξει ο σύζυγος, κάντο.. Στην αγορά πάντα θα μπορείς να βρεις δουλειά με την προϋπηρεσία που έχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εμείς είμαστε μαζί 16 χρόνια και μπορώ να πω ότι 1-2 φορές τη βδομάδα δεν έχουμε επαφές αλλά ναι κι εγώ το βρίσκω λίγο ξενερωτικο το να προγραμματιζω επαφές.. Ο αντρουλης μου δεν επειρεαζεται γιατί δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι οι γόνιμες μέρες κι εμείς αυτό το μήνα πετύχαμε τις γόνιμες αλλά όχι την ωορρηξια δεν μας βγήκε εκείνη τη μέρα.. Και αυτό το τώρα πρέπει δεν το μπορώ 

@I want a baby @Lacostaki Καλημέρα αρχικά!!!😊

Προφανώς και δεν μπορούμε να συγκριθούμε...είμαι σχεδόν 26 και έχουμε ένα χρόνο σχέση...(σίγουρα με τον καιρό αλλάζουν λίγο τα πράγματα)

Η κάθε σχέση είναι διαφορετική δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει ταμπού για αυτό!!απλα εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να αγχώνεται αυτές τις μέρες και να σκέφτομαι την επαφή σαν διαδικασία που πρέπει να γίνει....για αυτό το διόρθωσα...!!!Εγω σε αυτόν τον κύκλο χρησιμοποίησα τα τελευταία τεστ ωορρηξίας...είπα στον εαυτό μου ότι δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία...τα χρησιμοποίησα λίγους μήνες έτσι ώστε να μάθω λίγο τον κύκλο μου και ποτέ είναι συνήθως η ωορρηξία μου....!!!παρ όλα αυτά ποτέ δεν του έχω πει για τα τεστ ωορρηξίας...και μια μέρα από αυτές ήταν άρρωστος!!!απο την μια σκέφτηκα κρίμα να την αφήσουμε ανεκμετάλλευτη αλλά από την άλλη τι να του πω οταν έχει πυρετό;!Δεν μου βγαίνει να το κάνω επειδή πρέπει!Αυτός ήθελε και έγινε!!!

Είναι στον άνθρωπο και φυσικά στην αντοχή και τον χρόνο που έχει μπροστά του...‘Εμείς προσπαθούμε λίγο καιρό και σχετικά έχω μικρή ηλικία! Αν δεν έρθει σε 6-7 μήνες δεν ξέρω πως θα αντιδράσω,αλλά προς το παρών είμαι χαλαρή!!  
Συγνώμη αν είπα κάτι που δεν σου άρεσε ή που σε ενόχλησε...την άποψη μου απλα λέω.😊 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλως ηρθες στο club!! Υπάρχει σχετικο θεμα που το ανοιξε η @Noula94... (Αναπληρώτριες δασκάλες μητέρες) Εύχομαι ό,τι καλύτερο, οποία αποφαση και να παρεις! Σε πηραν μακρυα απο το τοπο διαμονής σου? 

Στο νησί που μένω με πήρανε αλλά σε χωριό θα κάνω κάνα 40λεπτο διαδρομή αλλά όλα μη τα θέλω Μ όλα δικά μου. Πρώτη φορά με καλούν ... Αλλά ξέρεις έχω αγχωθει για το αβέβαιο μέλλον. Θα με ξανά πάρουν δε θα με ξανά πάρουν του χρόνου??αυτά σκέφτομαι κ τυραννιεμαι. Γιατί τώρα παραιτήθηκα από τη δουλειά δε γινόταν αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

@I want a baby @Lacostaki Καλημέρα αρχικά!!!😊

Προφανώς και δεν μπορούμε να συγκριθούμε...είμαι σχεδόν 26 και έχουμε ένα χρόνο σχέση...(σίγουρα με τον καιρό αλλάζουν λίγο τα πράγματα)

Η κάθε σχέση είναι διαφορετική δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει ταμπού για αυτό!!απλα εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να αγχώνεται αυτές τις μέρες και να σκέφτομαι την επαφή σαν διαδικασία που πρέπει να γίνει....για αυτό το διόρθωσα...!!!Εγω σε αυτόν τον κύκλο χρησιμοποίησα τα τελευταία τεστ ωορρηξίας...είπα στον εαυτό μου ότι δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία...τα χρησιμοποίησα λίγους μήνες έτσι ώστε να μάθω λίγο τον κύκλο μου και ποτέ είναι συνήθως η ωορρηξία μου....!!!παρ όλα αυτά ποτέ δεν του έχω πει για τα τεστ ωορρηξίας...και μια μέρα από αυτές ήταν άρρωστος!!!απο την μια σκέφτηκα κρίμα να την αφήσουμε ανεκμετάλλευτη αλλά από την άλλη τι να του πω οταν έχει πυρετό;!Δεν μου βγαίνει να το κάνω επειδή πρέπει!Αυτός ήθελε και έγινε!!!

Είναι στον άνθρωπο και φυσικά στην αντοχή και τον χρόνο που έχει μπροστά του...‘Εμείς προσπαθούμε λίγο καιρό και σχετικά έχω μικρή ηλικία! Αν δεν έρθει σε 6-7 μήνες δεν ξέρω πως θα αντιδράσω,αλλά προς το παρών είμαι χαλαρή!!  
Συγνώμη αν είπα κάτι που δεν σου άρεσε ή που σε ενόχλησε...την άποψη μου απλα λέω.😊 

 

Οχι κοριτσάκι μου δεν είπες κάτι που με πείραξε εμένα τουλάχιστον... Εγώ απλά απαντησα στο ότι ένα ζευγάρι όταν είναι καιρό μαζί έχει επαφές 1-2 φορές την εβδομάδα... Προφανώς εμείς είμαστε η εξαίρεση... Πάντως κι εμένα με αγχώνουν οι γόνιμες κι εγώ έχω καταλάβει ότι εκείνες της μέρες δεν έχω διάθεση... Σε εμάς βοηθάνε και τα ωράρια γιατί δουλεύουμε κι δύο μόνο καθημερινές πολύ κοντά στο σπίτι μας εγώ δουλεύω 7-3 και ο άντρας μου 7-3:20 οπότε έχουμε όλο το απόγευμα μπροστά μας... Δεν ήθελα να θίξω κάποια απλά ήθελα να πω ότι δεν  υπάρχουν στάνταρ σε αυτά τα θεματα

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αν θέλετε στείλτε τις καινούργιες ημερομηνίες και ΠΗΤ να ξανά φτιάξουμε το πινακακι μας

Εγώ θα περιμένω τη Δευτέρα αν δεν έρθει να κάνω τεστ... Η πιο μεγάλη καθυστέρηση που είχα σε κύκλο ήταν 4 μέρες. Δευτέρα θα είναι η 5η...

Οποτε προς το παρόν κρατάω την παλιά 12/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

20200215_034947.thumb.jpg.52f1cd9ae9533eb65df0642b030b6af3.jpg

Δεν κανουν πουλακια τα ματια μου ετσι,???? Η ωρα ειναι 4 το ξημερωμα εδω κ ξυπνησα γτ ηθελα τουαλετα ειχω σκασει βασικα κ το εκανα. Ο αντρουλης μου διπλα κοιματε ξερος. Εμενα τωρα δε με παιρνει ο υπνος με τπτ.

20200215_034939.jpg

Αχχ πόσο χάρηκα για σένα 💗💗💗 είχαμε πει να είμαστε μαζί, αλλά τώρα είσαι λίιγο πιο μετά δεν πειράζει...σημασία έχει ότι το μωράκι ήρθε 👶💗💗 συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη γλυκό κορίτσι 😃 όσο για τους ζυγούς τι θα τραβήξεις, είναι τα πιο βολικά ζώδια 🤗 τυχερή είσαι που θα βγει ζυγός, κι εγώ ζυγό το ήθελα όχι παρθένο 😄 ή λέων που είναι ο αγαπημένος μου, αλλά έπεσα στη μέση τι να κάνουμε 😄 τι ζώδιο είσαι εσύ και σε δυσκολεύουν οι ζυγοί; 😄

Χοριακή εδώ Αγγλία δύσκολο να κάνεις..αλλά να πας στο νοσοκομείο αν θες σου κάνουν εξέταση με ούρα νομίζω, μια φίλη μου έτσι το επιβεβαίωσε γιατί μένει κι αυτή εδώ..και μετά σε γράφουν κανονικά και κανονίζουν τα ραντεβού σου! Απλά εδώ να ξέρεις κάνουν το πρώτο υπέρηχο ανάμεσα στη 12η-14η εβδομάδα..αν θες νωρίτερα πρέπει να πας ιδιωτικά ή Ελλάδα. Και αν θες χοριακή μόνο ιδιωτικά αλλά είναι ακριβή, το λιγότερο 50λίρες και μπορεί και 80 κ 90...κάνε μία θα σου έλεγα αν είναι την Τρίτη... Επίσης δε ξέρω αν θες να γεννήσεις εδώ ή Ελλάδα, αν θες Ελλάδα πάντως πρέπει να βρεις γιατρό κι εκεί και να πηγαίνεις για τις εξετάσεις! Εγώ ευτυχώς όταν το έμαθα ήμουν Ελλάδα για τις γιορτές, οπότε πήγα σε γιατρό εκεί..μετά ξανακατέβηκα και άκουσα καρδούλα και τώρα σε λίγες μέρες θα πάω πάλι Αθήνα για την αυχενική..τι να κάνω το έχω πάρει απόφαση ότι θα κατεβαίνω για τις εξετάσεις! Βλέπω και τους δικούς μου οπότε καλύτερα! Ούτως ή άλλω κατέβαινα αρκετά σκ. Εσύ σκέφτεσαι να γεννήσεις εδώ ή Ελλάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ θα περιμένω τη Δευτέρα αν δεν έρθει να κάνω τεστ... Η πιο μεγάλη καθυστέρηση που είχα σε κύκλο ήταν 4 μέρες. Δευτέρα θα είναι η 5η...

Οποτε προς το παρόν κρατάω την παλιά 12/2

Πωπωπω κάτι μου λέει ότι το επόμενο θετικό έρχεται 🤗😁💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπωπω κάτι μου λέει ότι το επόμενο θετικό έρχεται 🤗😁💗

Μακάρι κορίτσι μου αλλά κρατάω μικρό καλάθι.... Έκανα τεστ στις 13 και βγήκε αρνητικό, δεν είχαμε κ πολλές επαφές γιατί δεν τα καταφέραμε με τα ωράρια κ δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα κάτι... Δε θέλω να το πιστέψω κ να προσγειωθω απότομα μετά... 

Σήμερα που θα πάω σε ένα γάμο καλού κακού θα πιω κόκα κόλα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αν θέλετε στείλτε τις καινούργιες ημερομηνίες και ΠΗΤ να ξανά φτιάξουμε το πινακακι μας

Εμένα βάλτε μου ΠΗΤ 06/09 και αν αλλάξει κάτι με την αυχενική σε λίγες μέρες θα σας πω 😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Μακάρι κορίτσι μου αλλά κρατάω μικρό καλάθι.... Έκανα τεστ στις 13 και βγήκε αρνητικό, δεν είχαμε κ πολλές επαφές γιατί δεν τα καταφέραμε με τα ωράρια κ δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα κάτι... Δε θέλω να το πιστέψω κ να προσγειωθω απότομα μετά... 

Σήμερα που θα πάω σε ένα γάμο καλού κακού θα πιω κόκα κόλα χαχαχα

Χαχαχα καλά να ξέρεις εγώ 2 μέρες πριν κάνω το τεστ είχα πάει σε γάμο και ήπια αρκετά! Όπως κ τις προηγούμενες μέρες γιατί ήταν γιορτές Χριστούγεννα κλπ οπότε καταλαβαίνεις 😂 και ήμουν ήδη έγκυος τότε που έπινα 😂😅 μετά το έκοψα μαχαίρι όπως καταλαβαίνεις 😅 πάντως πιες κανα δυο ποτήρια κρασί, και να είσαι είναι πολύ αρχή, και ούτως ή άλλως αυτά επιτρέπονται και αργότερα, δε νομίζω να βλάψουν τώρα 😁

Γενικά έχεις συχνά καθυστέρηση, ή αυτή η 4 μέρες έτυχε μόνο μία φορά πχ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,με συνχωρητε που εξαφανίστηκαν αλλαααα...προσπαθώ να δω πως να σας το εξηγήσω!!! Κάποιες από εσάς θα θυμάστε ότι έπαιρνα αντικαταθλιπτικά λόγω κρίσεων πανικού και κατάθλιψης που είχα !!! Εφόσων όμως έχουμε ξεκίνησει τις διαδικασίες εξωσωματικής ,ο ψυχίατρος μου είπε ότι θα πρέπει να τα διακόψω όταν τον ρώτησα εάν θα έχω κάποια στερητικα σύνδρομα τα μου είπε πως ναι αλλά θα κρατήσουν λίγο και να σκέφτομαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο!!! Έτσι λοιπόν και εγώ εδώ και αρκετές εβδομάδες έχω ξεκινήσει την αποθεραπεία (διακόπτοντας σταδιακά τα χάπια) και εδώ και μια εβδομάδα είναι που δεν τα παίρνω καθόλου!!! Τα στερητικα όμως δεν θα κάναν διακρίση σε εμένα και φυσικά μου χτύπησαν την πόρτα!!! Ως αποτέλεσμα να είμαι από λίγο έως παρααααααα Πολύ κάπως αυτόν τον καιρό (δύο απανωτές κρίσεις με σπασμούς και εμετούς κλάμα πολύ και τέτοια) ο λόγος λοιπόν για να μην σας κουράζω που δεν έμπαινα είναι ότι επηρεάζομαι και ανχωνομαι πάρα πολύ αυτό το καιρό και το παραμικρό με ανχωνει φυσικά το πινακακι που έχω αναλάβει μου φαντάζει βουνό γι'αυτό εάν κάποια κοπέλα μπορεί να το αναλάβει μέχρι να συνέλθω θα με ευχαριστούσε πολύ!!! Δεν θα φύγω εδώ θα μείνω αλλά θέλω λίγο χρόνο για να πετάξω τα γαμωχαπα από την ζωή μου και να μην τα ξαναπάρω ΠΟΤΕ!!! ΤΟ ΤΊΜΗΜΑ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ!!! Για να καταλάβατε σε τη κατάσταση είμαι σας γράφω και κλαιωωωω ότι να ναιιιιιι!!!! Τεσπά σας αγαπώ εδώ θα είμαι απλά θέλω λίγο χρόνο!!!!!!!!! 

Κορίτσι μου πάρε το χρόνο σου και κάνε όπως νιώθεις εσύ....δίνεις δύναμη σε πολλές κοπέλες εδώ μέσα, τώρα πρέπει να βρεις τη δύναμη και για τον εαυτό σου και αυτό θα το κάνεις με τους χρόνους σου...έχω περάσει από κρίσεις πανικού και αγχώδη διαταραχή και εγώ και το αγόρι μου και ξέρω πόσο δύσκολο είναι! Ούτε εγώ μπορώ να πάρω κάποια ηρεμιστικά πλέον που έπαιρνα πού και πού, αλλά σκέφτομαι ότι είναι για το μωράκι μου και πρέπει να είμαι δυνατή οπότε προσπαθώ να τα ξεπερνάω όλα μόνη μου γι’αυτό! Κι εσύ να σκέφτεσαι το ίδιο και να παίρνεις δύναμη!! Δε χρειάζεται να μπαίνεις όσο σε αγχώνει ούτε να ασχολείσαι με κάτι εδώ...ασχολήσου με την αποθεραπεία και όποτε νιώσεις ότι θέλεις να μας μιλήσεις εμείς είμαστε εδώ και σ’αγαπάμε καμία δε θα φύγει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα καλά να ξέρεις εγώ 2 μέρες πριν κάνω το τεστ είχα πάει σε γάμο και ήπια αρκετά! Όπως κ τις προηγούμενες μέρες γιατί ήταν γιορτές Χριστούγεννα κλπ οπότε καταλαβαίνεις 😂 και ήμουν ήδη έγκυος τότε που έπινα 😂😅 μετά το έκοψα μαχαίρι όπως καταλαβαίνεις 😅 πάντως πιες κανα δυο ποτήρια κρασί, και να είσαι είναι πολύ αρχή, και ούτως ή άλλως αυτά επιτρέπονται και αργότερα, δε νομίζω να βλάψουν τώρα 😁

Γενικά έχεις συχνά καθυστέρηση, ή αυτή η 4 μέρες έτυχε μόνο μία φορά πχ;

Ε θα το πιω τότε ένα ποτηράκι! Πάντως σίγουρα θα σπάσω τη δίαιτα... 

Όταν δεν προσπαθούσα δεν σημείωνα καθόλου ημερομηνίες και δεν ξέρω. Τα τελευταία δύο χρόνια έχει τύχει μια φορά 4 μέρες καθυστέρηση κ μετά ήρθε κανονικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ε θα το πιω τότε ένα ποτηράκι! Πάντως σίγουρα θα σπάσω τη δίαιτα... 

Όταν δεν προσπαθούσα δεν σημείωνα καθόλου ημερομηνίες και δεν ξέρω. Τα τελευταία δύο χρόνια έχει τύχει μια φορά 4 μέρες καθυστέρηση κ μετά ήρθε κανονικά... 

Τη δίαιτα πιστεύω θα την σπάσεις και αν μείνεις έγκυος ούτως ή άλλως ε..😅😅😂

Οπότε έχεις πολύ σταθερό κύκλο γενικά δε σου κάνει τέτοιες καθυστερήσεις άρα τώρα γιατί; Ας ελπίσουμε για το καλύτερο 🤞😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου και μια πιο καθαρη φωτο χωρις καμια επεξεργασια!! Στην τελευταια οντως φαινεται κατι ... ομως σε ολες νομιζω πως βλεπω κατι
ειναι στις 13 το πρωι !! Χθες περιμενα να αδιαθετησω και τπτ ακομα.!! Δεν ξερω κιολας μπορει να ειναι απο το τοσοοο πολυ που το θελω και να βλεπω γραμμες ... κοριτσια βλεπετε κατι εσεις ? Σκεφτομαι εαν δεν ερθει μεχρι αυριο να κανω τεστ!!! Συνηθως ειναι 28-30 ο κυκλος μου πολυ σπανια θα παει 2 μερες μετα !!!

47DC215D-653E-40EB-AC8E-7972A0646AC7.jpeg

E3735E03-3FF8-4013-BF09-702A531A339D.jpeg

1BC2C6E6-4E44-4EA6-A741-AC740C1D1076.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Αχχ πόσο χάρηκα για σένα 💗💗💗 είχαμε πει να είμαστε μαζί, αλλά τώρα είσαι λίιγο πιο μετά δεν πειράζει...σημασία έχει ότι το μωράκι ήρθε 👶💗💗 συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη γλυκό κορίτσι 😃 όσο για τους ζυγούς τι θα τραβήξεις, είναι τα πιο βολικά ζώδια 🤗 τυχερή είσαι που θα βγει ζυγός, κι εγώ ζυγό το ήθελα όχι παρθένο 😄 ή λέων που είναι ο αγαπημένος μου, αλλά έπεσα στη μέση τι να κάνουμε 😄 τι ζώδιο είσαι εσύ και σε δυσκολεύουν οι ζυγοί; 😄

Χοριακή εδώ Αγγλία δύσκολο να κάνεις..αλλά να πας στο νοσοκομείο αν θες σου κάνουν εξέταση με ούρα νομίζω, μια φίλη μου έτσι το επιβεβαίωσε γιατί μένει κι αυτή εδώ..και μετά σε γράφουν κανονικά και κανονίζουν τα ραντεβού σου! Απλά εδώ να ξέρεις κάνουν το πρώτο υπέρηχο ανάμεσα στη 12η-14η εβδομάδα..αν θες νωρίτερα πρέπει να πας ιδιωτικά ή Ελλάδα. Και αν θες χοριακή μόνο ιδιωτικά αλλά είναι ακριβή, το λιγότερο 50λίρες και μπορεί και 80 κ 90...κάνε μία θα σου έλεγα αν είναι την Τρίτη... Επίσης δε ξέρω αν θες να γεννήσεις εδώ ή Ελλάδα, αν θες Ελλάδα πάντως πρέπει να βρεις γιατρό κι εκεί και να πηγαίνεις για τις εξετάσεις! Εγώ ευτυχώς όταν το έμαθα ήμουν Ελλάδα για τις γιορτές, οπότε πήγα σε γιατρό εκεί..μετά ξανακατέβηκα και άκουσα καρδούλα και τώρα σε λίγες μέρες θα πάω πάλι Αθήνα για την αυχενική..τι να κάνω το έχω πάρει απόφαση ότι θα κατεβαίνω για τις εξετάσεις! Βλέπω και τους δικούς μου οπότε καλύτερα! Ούτως ή άλλω κατέβαινα αρκετά σκ. Εσύ σκέφτεσαι να γεννήσεις εδώ ή Ελλάδα;

Αχ κ εσυ αγγλια? Σε πιο μερος??? Ρε δεν εχω ιδεα δεν εχω προλάβει να σκεφτώ τπτ. Σκέφτηκα οτι θα κατεβω για πασχα κ θα παω γυναικολογο σιγουρα. Θα παρω τηλ να κανω σε ιδιωτικο χοριακες.  Σκ δεν εχω την ευχέρεια να κατεβαινω δε μενω κοντα σε αεροδρομιο.  Ειμαι καρκινος με ωροσκοπο ζυγο. Ο συντροφος μ ζυγός.  Προφανως για πλακα τ λεω οτι θα εχω προβλημα απλα ξερω απο τν αγαπημενο μου οτι ξερει κ με τουμπαρει εχει παντα επιχειρηματα  κ δε κερδιζω χαχαχαααχαχαχ φαντασου ενα μπομπιρακι ιδιο να με κανουν οτι θέλουν.. κ προφανως παλι κανω πλακα ασ με κανουν οτιιι θελουν αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...