Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Αχ πόσο σωστά τα λες. Λυπάμαι ειλικρινά που ζούμε σε τέτοια κοινωνία που πρέπει να περνάνε τέτοιες καταστάσεις τα βρέφη αλλά και που οι γυναίκες αναγκάζονται να κάνουν τέτοιες κινήσεις είτε από απελπισία είτε επειδή δεν είχαν στήριξη από κανένα.... Είναι κρίμα ειλικρινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλησπέρα....πιστεύω όλες οι γυναίκες μπορούν να σε καταλάβουν και ας μην έχουν περάσει τα ίδια...μπορείς να το δεις από την θετική πλευρά...ότι έμεινες στο παρελθόν μια φορά έγκυος σημαίνει ότι μπορεις να ξανά μείνεις και τώρα...!!!

Επισης σκέψου το αποτέλεσμα που θέλεις και ποσό πολύ αξίζει να προσπαθήσεις και πάλι για ένα μωρό...

Το μόνο που σου συνιστώ είναι να δεις αν είχες κάποιο πρόβλημα κ οδηγήθηκες εκεί ή αν συνέβη απλα!!!

Εχω περάσει πολλά και έχω καταλάβει ένα πράγμα...καλώς ή κακώς βρέθηκες σε μια κατάσταση χωρίς να το έχεις επιλέξει...!Αυτο όμως που περνάει από το χέρι σου είναι να βρεις τρόπο να ξεφύγεις από όλο αυτό..!Ειναι δύσκολο αλλά πιστεύω αξίζει να προσπαθήσεις να πεις στον εαυτό σου...αύριο θα ξυπνήσω και θα κάνω προσπάθειες για ένα μωρό..και τα υπόλοιπα θα προσπαθήσω να τα αφήσω πίσω!να βελτιώσεις λίγο την διατροφή σου..αν θέλεις να βάλεις λίγο στην ζωή σου την γυμναστική...Έτσι και τον οργανισμό σου θα προετοιμάζεις για ένα μωρό και η ψυχολογία σου θα αλλάξει..και πιστεύω θα αλλάξει κατευθείαν και του άντρα σου! 

Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο....υπάρχουν φορές με αισιοδοξία κ άλλες με καταπίνουν τα 3μιση χρόνια αποτυχιών! Ναι ξέρω ότι έμεινα μια φορά 4 μήνες μετά από χειρουργειο που βρήκαμε τυχαία διάφραγμα(το οποίο δεν είχε φανεί στη σαλπιγγογραφια) κ ότι αυτό εφταιγε....ωστόσο η κάθε αποτυχία είναι ένα μαχαίρι στη καρδιά σταθερό που απλά κάποιος το γυρνάει....

Εξετάσεις έχω κάνει σχεδόν τα πάντα πιστεύω πια...

Βρέθηκε ότι 15 μέρες μετά την αποξεση είχα ανεβασμένα κάποια αντισώματα που δημιουργούν δευτερογενώς θρομβώσεις(αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο-επικτητη θρομβοφιλια) 

Καρυότυπος ζεύγους καλός κυστική ίνωση στο 89% εγώ αρνητική ο συζυγος δεν έκανε. Λόγω αντιφωσφολιπιδικου συνδρόμου έλεγξα σχεδόν όλα τα αυτοάνοσα ήταν όλα οκ. Παλιότερα είχε κάνει κ ορμονικές κλπ ήταν φυσιολογικοτατες εκτός από την ΑΜΗ που ήταν κάπως χαμηλή για την ηλικία Μ αλλά δεν απασχόλησε ιδιαίτερα το γυναικολόγο.

Να σας πω εγώ δοσει περιθωριο μέχρι το Σεπτέμβρη μετά θα πάμε με σπερματεγχυση η εξωσωματική εχ εξαντλησει προ πολλού μεγάλο κομμάτι των ψυχολογικών αποθεμάτων Μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο....υπάρχουν φορές με αισιοδοξία κ άλλες με καταπίνουν τα 3μιση χρόνια αποτυχιών! Ναι ξέρω ότι έμεινα μια φορά 4 μήνες μετά από χειρουργειο που βρήκαμε τυχαία διάφραγμα(το οποίο δεν είχε φανεί στη σαλπιγγογραφια) κ ότι αυτό εφταιγε....ωστόσο η κάθε αποτυχία είναι ένα μαχαίρι στη καρδιά σταθερό που απλά κάποιος το γυρνάει....

Εξετάσεις έχω κάνει σχεδόν τα πάντα πιστεύω πια...

Βρέθηκε ότι 15 μέρες μετά την αποξεση είχα ανεβασμένα κάποια αντισώματα που δημιουργούν δευτερογενώς θρομβώσεις(αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο-επικτητη θρομβοφιλια) 

Καρυότυπος ζεύγους καλός κυστική ίνωση στο 89% εγώ αρνητική ο συζυγος δεν έκανε. Λόγω αντιφωσφολιπιδικου συνδρόμου έλεγξα σχεδόν όλα τα αυτοάνοσα ήταν όλα οκ. Παλιότερα είχε κάνει κ ορμονικές κλπ ήταν φυσιολογικοτατες εκτός από την ΑΜΗ που ήταν κάπως χαμηλή για την ηλικία Μ αλλά δεν απασχόλησε ιδιαίτερα το γυναικολόγο.

Να σας πω εγώ δοσει περιθωριο μέχρι το Σεπτέμβρη μετά θα πάμε με σπερματεγχυση η εξωσωματική εχ εξαντλησει προ πολλού μεγάλο κομμάτι των ψυχολογικών αποθεμάτων Μ...

Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και να μην χρειαστεί να πας σε εξωσωματική αν έχεις θρομβοφιλια να ξέρεις ότι όταν μείνεις έγκυος χρειάζεται έναν παρα πολύ καλό γιατρό και υπαρρινες συν τα χάπια που θα πρέπει να λαμβάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Φεγγαράκι μου το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα όταν το είδα στις ειδήσεις πως γίνεται ένας άνθρωπος να μην είδε αυτή τη γυναίκα να την ρωτήσει τι κάνει αν είναι καλά αν χρειάζεται βοήθεια..σκέφτομαι ότι αυτό το αγγελούδι αδικήθηκε με το που γεννήθηκε αλλά σκέφτομαι και αυτή τη γυναίκα που ποτέ δεν θα ξεπεράσει αυτό που έζησε..είναι τόσο σκληρό αυτό που έκανε και παρόλα αυτά στεναχωριέμαι και λυπάμαι τόσο πολύ γιαυτην..πιστεύω ότι πέραν των εξαιρέσεων καμιά γυναίκα δεν θα έκανε κάτι τέτοιο εκτός αν ήταν σε τελείως απελπιστική κατάσταση με τις ορμόνες και την επιλοχειο να έχουν πάρει τη σκυτάλη και κανένα άνθρωπο δίπλα να σου δίνει κουράγιο..πόσο μόνη πόσο άδικο αυτό που συνέβη.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Ρε συ αυτο ηθελα να γραψω τβρα γυρισα απο δουλεια κ το ειδα εγινε στην πολη μ π λες ε πιο μικρή κοινωνια δε θα γινει δεν ειμαστε . Διαβασα το πρωτο σχολιο στα σχολια κ η γυναικα λεει οτι το βρηκε ο αντρασ της κ αυτοι σαν ζευγαρι εχπυν χασει 3 μωρα κ οτι ο ανθρωπος δς μπορει να συνελθει. ανατριχιασα κ μονο π τ διαβασα... απελπισια μονο με επιασε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η whatever είπε:

Και γω απορώ γενικώς πόσο διαφορετικοί είναι οι γιατροί μεταξύ τους και ποσο διαφορετικά αντιμετωπίζουν τις διάφορες περιπτώσεις! Μεγάλη υπόθεση να βρεις έναν γιατρό που τον εμπιστεύεσαι. Τουλάχιστον τώρα το βρήκες αν και καθυστερημένα! Όλα καλά θα σου πάνε!

Δυστυχώς δεν βρήκα ακόμη τον κατάλληλο γιατρό, και αυτός απατεώνας μας βγήκε. Ναι μεν μου έδωσε να κάνω την D3 και την ανακαλύψαμε αλλά είχε σκοπό να μου γράφει διαφορετικές εξετάσεις σε κάθε ραντεβού για να τα παίρνει. Αν δεις λίγο πιο πριν κάποιες σελίδες γράφω αναλυτικά. Την πρώτη φορά με εξέτασε και ήταν όλα τέλεια, τη δεύτερη ξαφνικά είδε πολυκυστικές. Την πρώτη μας είπε να μην πάμε σε σπερματέγχυση να προσπαθήσουμε μέχρι το καλοκαίρι και είμαστε μικροί, και τη δεύτερη μας είπε να μην το καθυστερούμε και να κάνω τον επόμενο μήνα. Γενικά ήθελε να με φέρνει χωρίς λόγο στο ιατρείο για να τον πληρώνω ραντεβού 50άρια  τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα. Τη πρώτη φορά είπε ότι η D παίζει ρόλο στη σύλληψη, τη δεύτερη ότι δεν παίζει. Δεν ξανα πήγα και ψάχνω για άλλον. Δυστυχώς δύσκολη η αναζήτηση να βρείς έναν τίμιο πάνω απ'ολα γιατρό και άνθρωπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να μου πείτε αν το πάθατε ποτέ αυτό!

Έκανα το Σάββατο το πρωί τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό, με τη δεύτερη πολύ έντονη κόκκινη γραμμή!
Κυριακή πρωί αρνητικό, Δευτέρα αρνητικό και είχε μείνει ένα τελευταίο τεστ και λέει ο σύζυγος κάνε και ένα σήμερα. Μα του λέω δεν υπάρχει λόγος να κάνω άλλο βγήκε το Σάββατο το πρωί θετικό!
Κι όμως κορίτσια, έκανα σήμερα το πρωί ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε ξανά θετικό! Τι γίνεται; Το έχει πάθει καμία; Σάββατο θετικό, Κυριακή, Δευτέρα Τρίτη αρνητικό και Τετάρτη ξανά θετικό;
Μήπως κάτι παίζει με αυτά της hometest?

Είχα πει να μην ξανα κάνω αλλά μπήκα στον πειρασμό αφού μου είχαν μείνει μερικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Εγώ πάλι βρε κορίτσια μου συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τις βρω ελαφρυντικά. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην μπορούσε να το μεγαλώσει ακόμα και να μη το ήθελε αλλά το να το αφήσει να πεθάνει το βρίσκω εξοργιστικο. Στην τελική ας το άφηνε στο νοσοκομείο σίγουρα θα είχε καλύτερη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια θέλω να μου πείτε αν το πάθατε ποτέ αυτό!

Έκανα το Σάββατο το πρωί τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό, με τη δεύτερη πολύ έντονη κόκκινη γραμμή!
Κυριακή πρωί αρνητικό, Δευτέρα αρνητικό και είχε μείνει ένα τελευταίο τεστ και λέει ο σύζυγος κάνε και ένα σήμερα. Μα του λέω δεν υπάρχει λόγος να κάνω άλλο βγήκε το Σάββατο το πρωί θετικό!
Κι όμως κορίτσια, έκανα σήμερα το πρωί ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε ξανά θετικό! Τι γίνεται; Το έχει πάθει καμία; Σάββατο θετικό, Κυριακή, Δευτέρα Τρίτη αρνητικό και Τετάρτη ξανά θετικό;
Μήπως κάτι παίζει με αυτά της hometest?

Είχα πει να μην ξανα κάνω αλλά μπήκα στον πειρασμό αφού μου είχαν μείνει μερικά.

Καλημέρα....δεν ξέρω ρε συ...εμένα τα τεστ ωορρηξίας όσες φορές και να τα κάνω έχω παρατηρήσει το εξής· ότι η γραμμή ελέγχου είναι πάντα πιο έντονη από την γραμμή αποτελέσματος...ενώ οι οδηγίες λένε ότι στην ωορρηξία  θα είναι ίδιου ή πιο έντονου χρώματος η γράμμα αποτελέσματος...!!!απλα καταλαβαίνω συγκριτικά με τις άλλες μέρες ποτέ είναι πιο έντονο το χρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια διαβάζω όλα όσα λέτε για την γυναικα που εγκατέλειψε το παιδι στην θάλασσα όταν έχασα το παιδι μου και ακουγα τέτοια στην τηλεοραση ήμουν πολύ εξοργισμένη την μητέρα δεν μπόρεσα ποτε να την σκεφτώ ούτε να την δικαιολογησω συγνώμη αλλά δεν υπάρχει καμια δικαιολογία για μια μητέρα να πετάξει το ίδιο της το παιδι ας το αφήσει κάπου τόσες οικογενειες ψάχνουν να βρουν να υιοθετήσουν Εχω σιχαθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια πληγωνομαι όταν έχασα το παιδι έλεγε γιατί εγώ έχασα το παιδι και αυτές έχουν παιδια και τα πετάνε με τον καιρό όταν ο πόνος μου μαλακωσε έλεγε οτι ετσι είναι να γίνεται λυπάμαι δεν μπόρεσα ποτε να μπω σε αυτήν την λογική δεν μπορω καμια να την καταλάβω Οχι αλλες μητέρες δίνουν εκατομμύρια να έχουν έστω ενα παιδί αλλες περνάνε απο αποξεσεις αλλες τα χίλια δυο αυτες ποιος τις σκέφτηκε λυπάμαι τόσο που είμαι άνθρωπος καποιες φορές δεν αξιζουμε τιποτα λυπάμαι τόσο μικρό μωρακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου. Ειλικρινά και εγώ μόλις άκουσα την είδηση εξοργ'ιστηκα. Συμφωνώ απόλυτα με την Πέννυ.  Έχω συγκλονιστεί!

Κοριτσάκια μου εγώ χθες πήγα στο γιατρό και ξεκινάμε τις διαδικασίες εξωσωματικής.

Περιμένω περίοδο σε 14 μέρες αφού είδαμε ότι χθες θα γινόταν οωρρηξία. Θα κάνω υστεροσκόπηση υπολογίζει τέλη Φεβρουαρίου αρχές Μαρτη και στο μεταξύ θα φτιάξω και το φάκελο για την επιτροπή. 

Ευελπιστώ μέχρι τον Μάιο να έχω προχωρήσει. Θα έλεγα νωρίτερα αλλά μας αργούν τα της επιτροπής.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια θέλω να μου πείτε αν το πάθατε ποτέ αυτό!

Έκανα το Σάββατο το πρωί τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό, με τη δεύτερη πολύ έντονη κόκκινη γραμμή!
Κυριακή πρωί αρνητικό, Δευτέρα αρνητικό και είχε μείνει ένα τελευταίο τεστ και λέει ο σύζυγος κάνε και ένα σήμερα. Μα του λέω δεν υπάρχει λόγος να κάνω άλλο βγήκε το Σάββατο το πρωί θετικό!
Κι όμως κορίτσια, έκανα σήμερα το πρωί ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε ξανά θετικό! Τι γίνεται; Το έχει πάθει καμία; Σάββατο θετικό, Κυριακή, Δευτέρα Τρίτη αρνητικό και Τετάρτη ξανά θετικό;
Μήπως κάτι παίζει με αυτά της hometest?

Είχα πει να μην ξανα κάνω αλλά μπήκα στον πειρασμό αφού μου είχαν μείνει μερικά.

Κοριτσάκι μου μήπως έκανες διπλή οωρρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσάκι μου μήπως έκανες διπλή οωρρηξία?

Κορίτσι έκανες διπλή οωρηξια αυτό είναι  . Σχεδόν κάθε μήνα το παθαινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ηθελα να ρωτησω εαν σας εχει τυχει να βγαινει θετικο ωορρηξιας 2 μερες πριν την περιοδο ... το εχω παρατηρησει και αλλες φορες αυτο.. να βγαινει θετικο πχ 14η κι μετα παλι λιγο πριν την περιοδο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου ηθελα να ρωτησω εαν σας εχει τυχει να βγαινει θετικο ωορρηξιας 2 μερες πριν την περιοδο ... το εχω παρατηρησει και αλλες φορες αυτο.. να βγαινει θετικο πχ 14η κι μετα παλι λιγο πριν την περιοδο ... 

Λενε ότι αν το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό πριν τιν περίοδο υπάρχει μια μικρή περιπτωση να πιάνει την εγκυμοσύνη κάνε ενα τεστ εγκυμοσύνης ποτε δεν ξέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Λενε ότι αν το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό πριν τιν περίοδο υπάρχει μια μικρή περιπτωση να πιάνει την εγκυμοσύνη κάνε ενα τεστ εγκυμοσύνης ποτε δεν ξέρεις

Εκανα κοριτσι μου αυριο περιμενω περιοδο.. αρνητικο βγηκε !! :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Diana μου. Έχεις φωτό από το οωρρηξίας. ΠΑράξενο μου φαίνεται. Κι εγώ έχω ακούσει ότι βγαίνει θετικό σε περίπτωση εγκυμοσύνης 😃

Μήπως το εγκυμοσύνης δεν δείχνει ακόμα; Με πρωινά ούρα το έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σου Diana μου. Έχεις φωτό από το οωρρηξίας. ΠΑράξενο μου φαίνεται. Κι εγώ έχω ακούσει ότι βγαίνει θετικό σε περίπτωση εγκυμοσύνης 😃

Μήπως το εγκυμοσύνης δεν δείχνει ακόμα; Με πρωινά ούρα το έκανες;

@diana8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

image.thumb.jpg.5f89adf9da1e822ec58aed33f930fa18.jpg

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

το εκανα χθες !!! Σημερα το πρωι εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο όποτε αυριο θα ερθει στην ωρα της !!! :) 
..και το τεστ σημερα το πρωι.!!

απλα μου κανει εντυπωση πριν την περιοδο να ειναι ετσι@Hope19

F6CCCBD4-7DAE-48D5-AD72-AFEFEE75BAF9.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

image.thumb.jpg.5f89adf9da1e822ec58aed33f930fa18.jpg

το εκανα χθες !!! Σημερα το πρωι εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο όποτε αυριο θα ερθει στην ωρα της !!! :) 
βγηκε ετσι αμεσως με δυο γραμμες...

απλα μου κανει εντυπωση πριν την περιοδο να ειναι ετσι@Hope19

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετό έντονο. Εμένα συνήθως μου ήταν έτσι και την επόμενη μέρα γίνονταν οι γραμμές ίδιες στην οωρρηξια! Λογικά δεν θα έπρεπε να ήταν πάρα πολύ πιο αχνή ή να μην υπήρχε πριν την περιοδο?

Επειδή έχω κάνει κι εγώ προν την περίοδο πάντα βγαίνει τόσο αχνή που σχεδόν δεν  φαίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Εκανα κοριτσι μου αυριο περιμενω περιοδο.. αρνητικο βγηκε !! :)  

Κρίμα κορίτσι μου δεν πειράζει συνέχισε της προσπαθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ περίμενα χθες σύμφωνα με το ημερολόγιο αλλά ακόμα τίποτα. Έκανα ένα τεστ κ σήμερα δεν κρατήθηκα κ βγήκε αρνητικό. Πιστεύω ότι δεν είμαι έγκυος νιώθω τη περίοδο να έρχεται...  Δεν κατάλαβα κ την ωορρηξια μου τον προηγούμενο μήνα οπότε αν έγινε πιο αργά είναι λογική η καθυστέρηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετό έντονο. Εμένα συνήθως μου ήταν έτσι και την επόμενη μέρα γίνονταν οι γραμμές ίδιες στην οωρρηξια! Λογικά δεν θα έπρεπε να ήταν πάρα πολύ πιο αχνή ή να μην υπήρχε πριν την περιοδο?

Επειδή έχω κάνει κι εγώ προν την περίοδο πάντα βγαίνει τόσο αχνή που σχεδόν δεν  φαίνεται..

Δεν πειραζει θα ερθει και θα κανω τις προσπαθειες μου τ επομενο μηνα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...