Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.
Ακριβώς αυτές μου έγραψε ο γιατρός πριν 15 ημέρες και παίρνω ένα χαπάκι τη μέρα μου είπε για δύο μήνες περίπου. Έχω την D στο 7.
Όταν τον ρώτησα μου είπε ότι είναι σημαντική στην ανάπτυξη του εμβρύου, στα οστά του και η έλλειψη της D σε εγκυμοσύνη μπορεί να προκαλέσει ακόμη και αποβολή.
Στην σύλληψη μου είπε ότι δεν αποδείχτηκε κάτι τέτοιο επιστημονικά και μπορείς να πιάσεις ακόμη και με χαμηλή D απλά όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο να την ανεβάσεις, έτσι ώστε όταν αναπτύσσεται το έμβρυο σε περίπτωση σύλληψης, να αυξάνεται και η βιταμίνη σου!
Πάντως και άλλον που ρώτησα μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο στη σύλληψη αλλά στην ανάπτυξη.
Τώρα στο ίντερνετ βρήκα ένα άρθρο που έλεγε ότι παίζει ρόλο. Κάθε γιατρός και μια γνώμη. 

Αυτο διαβασα και εγω οτι λενε οτι παιζει ρολο.. τωρα ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη αποψη καλο ειναι να παιρνουμε τις βιταμινες μας και βλεπουμε .. ποτε δεν ξερουμε ισως παιζει ρολο 😊 απλα διαβασα οτι εαν ειναι σε καλα επιπεδα εχουμε πιο πολλες πιθανοτητες απ το να εχουμε ανεπαρκεια στην βιταμινη αυτη.!! Εγω παντως θα συνεχισω να τις παιρνω και μακαρι να βοηθησουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ποσο σου πήγαν;;;; Γιατί μάλλον πρέπει να αλλάξω το ραντεβού, δεν ξέρω ποτέ θα μου κλείσουν μετά κ θέλω να ξέρω αν μπορώ να το αντέξω το ποσο..

Τι εννοεις ποσο πηγαν..?οι ενεσεις ή ολα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Αυτο διαβασα και εγω οτι λενε οτι παιζει ρολο.. τωρα ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη αποψη καλο ειναι να παιρνουμε τις βιταμινες μας και βλεπουμε .. ποτε δεν ξερουμε ισως παιζει ρολο 😊 απλα διαβασα οτι εαν ειναι σε καλα επιπεδα εχουμε πιο πολλες πιθανοτητες απ το να εχουμε ανεπαρκεια στην βιταμινη αυτη.!! Εγω παντως θα συνεχισω να τις παιρνω και μακαρι να βοηθησουν 

Έτσι ακριβώς, καλό κάνουν κακό δεν κάνουν. Εγώ άργησα πολύ δυστυχώς να το ανακαλύψω ελπίζω για κάποιο λόγο να έγιναν όλα. Ένα άρθρο μάλιστα έλεγε ότι οι γυναίκες με ανεπάρκεια βιαταμίνης D3 έχουν λιγότερες πιθανότητες σύλληψης εως και 30%. 
Συνεχίζουμε και εύχομαι καλή μας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Τι εννοεις ποσο πηγαν..?οι ενεσεις ή ολα..?

Όλα τα φάρμακα που χρειάζεται να πάρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μουυυυ πήγαμε στο γιατρό σήμερα όλα είναι μια χαρά και εξελίσσονται όπως πρέπει και μας είπε ότι έχουμε μάλλον κοριτσακιιιιι είμαι τόσο χαρούμενη δεν το πιστεύω..σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε γρήγορα όλο αυτό το ταξίδι και πασπαλιζω κάθε μια ξεχωριστά με ροζ μπεμπεδοσκονη.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Όλα τα φάρμακα που χρειάζεται να πάρουμε..

Τα χαπια ειναι πολλα κουτια  κ φθηνα

Τα Cyclacur εχουν περιπου 1.40 ευρω κ θελεις πολλα αλλα μηδαμινο εξοδο

Ενεσεις πηρα altermon περιπου 17 ευρω η μια πηρα 10

Orgalutran οι 5 περιπου 90 ευρω η συμετοχη μου τις εγραψε ο γιατρος (1 κουτι)

Η pregnyl νομιζω 40 ευρω

Κ τωρα οι ptolutex 2 κουτια με 7 μεσα 47 ευρω το ενα κουτι

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Έτσι ακριβώς, καλό κάνουν κακό δεν κάνουν. Εγώ άργησα πολύ δυστυχώς να το ανακαλύψω ελπίζω για κάποιο λόγο να έγιναν όλα. Ένα άρθρο μάλιστα έλεγε ότι οι γυναίκες με ανεπάρκεια βιαταμίνης D3 έχουν λιγότερες πιθανότητες σύλληψης εως και 30%. 
Συνεχίζουμε και εύχομαι καλή μας επιτυχία!

Ευχομαι να μας ερθουν συντομα τα μωρακια και αυτος να ηταν ο λογος !!! Εγω εκανα θυροειδη και βρηκαμε κ τα δυο αστα να πανε ευτυχως τον εχω ρυθμισει τ θυροειδη και τωρα την βιταμινη D :) !!! Καλη μας επιτυχια σε ολες κοριτσια μακαρι να ειναι πραγματα που ρυθμιζονται !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@I want a baby, @diana8. Κορίτσια μου επειδή διάβασα την συζήτηση σας θα σας πω από προσωπική εμπειρία ότι παίζει σημαντικό ρόλο. Σύμφωνα με την αιματολογο μου που θεωρείται και κορυφή είναι σημαντική στη σύλληψη αλλά περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Εγώ όταν συνέλαβα είχα 6. Όμως μου είπε ότι επειδή όλες οι εξετάσεις ήταν τέλειες πολύ πιθανόν να  το έχασα από αυτό το μωράκι μου! Δεν σας κρύβω ότι έπαθα σοκ όταν μου το είπε αλλά κάτι ξέρει παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσαρες μουυυυ πήγαμε στο γιατρό σήμερα όλα είναι μια χαρά και εξελίσσονται όπως πρέπει και μας είπε ότι έχουμε μάλλον κοριτσακιιιιι είμαι τόσο χαρούμενη δεν το πιστεύω..σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε γρήγορα όλο αυτό το ταξίδι και πασπαλιζω κάθε μια ξεχωριστά με ροζ μπεμπεδοσκονη.. ❤️

Τι ωραία! 😃Το ζουζουνακι μας μεγαλώνει!Κι άλλος κοριτσαρος! Πόσο είσαι frogel μου τώρα; Καλά είχε πει μια κοπέλα να βάλουμε δίπλα από τα ονόματα σας ΠΗΤ! Να έχουμε αγωνία κι εμείς και να χαιρόμαστε όσο πλησιάζει ο καιρός!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σχετικά με την D3 και η δική μου αιματολογος την θεωρεί εξίσου σημαντική και για την σύλληψη και για την πορεία της εγκυμοσύνης. Είναι η γνωστή αιματολογος στη Θεσσαλονίκη. Όπως επίσης και το φυλλικό οξύ πριν αρχίσουμε προσπάθειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι ωραία! 😃Το ζουζουνακι μας μεγαλώνει!Κι άλλος κοριτσαρος! Πόσο είσαι frogel μου τώρα; Καλά είχε πει μια κοπέλα να βάλουμε δίπλα από τα ονόματα σας ΠΗΤ! Να έχουμε αγωνία κι εμείς και να χαιρόμαστε όσο πλησιάζει ο καιρός!💗

Είμαι 14+1 αλλά το μωρό μας είναι λίγο μεγαλύτερο υπερηχογραφικά :) χιχχιχιχιχιχι Πητ έχουμε 9/8 σήμερα κορίτσια ένιωσα πιο μαμά από ποτέ...αχχχχχ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Είμαι 14+1 αλλά το μωρό μας είναι λίγο μεγαλύτερο υπερηχογραφικά :) χιχχιχιχιχιχι Πητ έχουμε 9/8 σήμερα κορίτσια ένιωσα πιο μαμά από ποτέ...αχχχχχ ❤️

Εγώ το είπα και στο Ελενάκι top models θα βγάλει το πινακακι μας! Πως περνάει ο καιρός! Έτσι είναι και κάθε ημέρα θα το συνειδητοποιείς όλο και περισσότερο. Όταν αρχίσει να σε κλωτσαει κιόλας!🤗 Αν θέλεις να πούμε στην Αννια να βάλει την ημερομηνία δίπλα στο όνομα σου! Να κάνουμε tag και στα άλλα κορίτσια. Έτσι θα έχει πολύ ενδιαφέρον και το πάνω μέρος! Όπως ήμασταν μαζί στην προσπάθεια θα είμαστε μαζί και στο δρόμο προς την γέννα!💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@I want a baby, @diana8. Κορίτσια μου επειδή διάβασα την συζήτηση σας θα σας πω από προσωπική εμπειρία ότι παίζει σημαντικό ρόλο. Σύμφωνα με την αιματολογο μου που θεωρείται και κορυφή είναι σημαντική στη σύλληψη αλλά περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Εγώ όταν συνέλαβα είχα 6. Όμως μου είπε ότι επειδή όλες οι εξετάσεις ήταν τέλειες πολύ πιθανόν να  το έχασα από αυτό το μωράκι μου! Δεν σας κρύβω ότι έπαθα σοκ όταν μου το είπε αλλά κάτι ξέρει παραπάνω!

To πιστεύω κοπέλα μου, έτσι και αλλιώς αυτός ο γιατρός που μου είπε ότι δεν παίζει τόσο ρόλο στη σύλληψη η d ήταν αυτός ο απατεώνας που ήθελε να μου τ'αρπάξει άρα δεν θα του έδινα και πολλή βάση.
Αυτό για την D όμως στην ανάπτυξη του μωρού ότι είναι πιο σημαντική μου το είπανε και οι άλλοι. 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια σχετικά με την D3 και η δική μου αιματολογος την θεωρεί εξίσου σημαντική και για την σύλληψη και για την πορεία της εγκυμοσύνης. Είναι η γνωστή αιματολογος στη Θεσσαλονίκη. Όπως επίσης και το φυλλικό οξύ πριν αρχίσουμε προσπάθειες. 

Θα είναι λογικά σημαντική η D και για τη σύλληψη αφού το λένε και το έχουν ψάξει.
Αυτό με το φυλλικό οξύ στις προσπάθειες το είχα ακούσει απο φίλη μου και μια ξαδέρφη μου αλλά επειδή ο γιατρός τους τις είπε ότι αν το φυλλικό το παίρνεις για πολύ καιρό μπορεί να δημιουργήσει ακόμη και προβλήματα αυτισμού στο μωρό το φοβήθηκα. Φαντάσου να το έπαιρνα 14 μήνες πριν που ξεκίνησα τις προσπάθειες που θα είχε φτάσει; Δεν είναι καλό να είναι και σε τεράστιες ποσότητες στον οργανισμό. Άσε που η φίλη και η ξαδέρφη μου στους 4 μήνες περίπου έμειναν έγκυες.
Ξέρω ότι το φυλλικό οξύ οι περισσότεροι το δίνουν αφού ξεκινήσει η κύηση. Τώρα, με τόσους γιατρούς και όλα αυτά που ακούμε, όσοι γιατροί τόσες και οι γνώμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

To πιστεύω κοπέλα μου, έτσι και αλλιώς αυτός ο γιατρός που μου είπε ότι δεν παίζει τόσο ρόλο στη σύλληψη η d ήταν αυτός ο απατεώνας που ήθελε να μου τ'αρπάξει άρα δεν θα του έδινα και πολλή βάση.
Αυτό για την D όμως στην ανάπτυξη του μωρού ότι είναι πιο σημαντική μου το είπανε και οι άλλοι. 

Θα είναι λογικά σημαντική η D και για τη σύλληψη αφού το λένε και το έχουν ψάξει.
Αυτό με το φυλλικό οξύ στις προσπάθειες το είχα ακούσει απο φίλη μου και μια ξαδέρφη μου αλλά επειδή ο γιατρός τους τις είπε ότι αν το φυλλικό το παίρνεις για πολύ καιρό μπορεί να δημιουργήσει ακόμη και προβλήματα αυτισμού στο μωρό το φοβήθηκα. Φαντάσου να το έπαιρνα 14 μήνες πριν που ξεκίνησα τις προσπάθειες που θα είχε φτάσει; Δεν είναι καλό να είναι και σε τεράστιες ποσότητες στον οργανισμό. Άσε που η φίλη και η ξαδέρφη μου στους 4 μήνες περίπου έμειναν έγκυες.
Ξέρω ότι το φυλλικό οξύ οι περισσότεροι το δίνουν αφού ξεκινήσει η κύηση. Τώρα, με τόσους γιατρούς και όλα αυτά που ακούμε, όσοι γιατροί τόσες και οι γνώμες.

Εννοείται ότι αυτό ισχύει για όλες τις βιταμίνες. Αν ξεφεύγουν πάνω από τα ανώτερα όρια αναφέρονται πλέον σε τοξικότητα. Έτσι ακριβώς το γράφει και στα όρια των εργαστηρίων. Αυτό που αναφέρεις για αυτισμό δεν το έχω ξανακουσει αλλά αφου στο είπε γιατρός δεν σε αμφισβητώ. Συνήθως η δόση που δίνουν για φυλλικό πριν την εγκυμοσύνη είναι τέτοια ώστε να γίνεται συντήρηση των επιπέδων. Στη δική μου περίπτωση η ανεπάρκεια του φυλλικού ήταν αυτή που οδήγησε σε δύο βιοχημικές κυήσεις. Εννοείται ότι από τη στιγμή που ανέβηκε στα φυσιολογικά επίπεδα μείωσα πάρα πολύ τη δόση ώστε να γίνει συντήρηση. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και δεν ανταποκρίνεται σε κάθε κοπέλα.

Απλά το αναφέρω γιατί υπάρχουν κάποιες εξετάσεις τόσο απλές αλλά σημαντικές που δεν κοστίζουν και δεν καταλαβαίνω γιατί οι γιατροί δεν τις αναφερουν όταν ένα ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Εννοείται ότι αυτό ισχύει για όλες τις βιταμίνες. Αν ξεφεύγουν πάνω από τα ανώτερα όρια αναφέρονται πλέον σε τοξικότητα. Έτσι ακριβώς το γράφει και στα όρια των εργαστηρίων. Αυτό που αναφέρεις για αυτισμό δεν το έχω ξανακουσει αλλά αφου στο είπε γιατρός δεν σε αμφισβητώ. Συνήθως η δόση που δίνουν για φυλλικό πριν την εγκυμοσύνη είναι τέτοια ώστε να γίνεται συντήρηση των επιπέδων. Στη δική μου περίπτωση η ανεπάρκεια του φυλλικού ήταν αυτή που οδήγησε σε δύο βιοχημικές κυήσεις. Εννοείται ότι από τη στιγμή που ανέβηκε στα φυσιολογικά επίπεδα μείωσα πάρα πολύ τη δόση ώστε να γίνει συντήρηση. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και δεν ανταποκρίνεται σε κάθε κοπέλα.

Απλά το αναφέρω γιατί υπάρχουν κάποιες εξετάσεις τόσο απλές αλλά σημαντικές που δεν κοστίζουν και δεν καταλαβαίνω γιατί οι γιατροί δεν τις αναφερουν όταν ένα ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες

Νομίζω ότι τα πράγματα αλλάζουν ευτυχώς με τον καιρό. Τώρα οι περισσότεροι γιατροί τις βάζουν αυτές τις εξετάσεις. Εγώ μόλις του είπα ότι θέλω δεύτερο μου έβαλε να κάνω D. Για το φυλλικό κι εγώ δεν παίρνω κάθε ημέρα. Συνήθως δύο την εβδομάδα έτσι για συντήρηση.💗

Υ.Γ. Μάλλον την ίδια αιματολογο λέμε!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ το είπα και στο Ελενάκι top models θα βγάλει το πινακακι μας! Πως περνάει ο καιρός! Έτσι είναι και κάθε ημέρα θα το συνειδητοποιείς όλο και περισσότερο. Όταν αρχίσει να σε κλωτσαει κιόλας!🤗 Αν θέλεις να πούμε στην Αννια να βάλει την ημερομηνία δίπλα στο όνομα σου! Να κάνουμε tag και στα άλλα κορίτσια. Έτσι θα έχει πολύ ενδιαφέρον και το πάνω μέρος! Όπως ήμασταν μαζί στην προσπάθεια θα είμαστε μαζί και στο δρόμο προς την γέννα!💗

 

Είναι τέλειο αυτό που λες εννοείται πως θέλω και σας θέλω να μοιράζομαι όλα αυτά που συμβαίνουν ❤️ άσε τη μια μέρα λέω πως πέρασε έτσι ο καιρός και την επόμενη μου φαίνεται τόσο μακριά ο Αύγουστος που με πιάνει ανυπομονισια.. σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου είναι ωραίο να μοιράζεσαι τόσο τις ανησυχίες σου αλλά και όταν μοιράζεσαι τη χαρά σου πάλι είναι υπέροχο.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η whatever είπε:

Εννοείται ότι αυτό ισχύει για όλες τις βιταμίνες. Αν ξεφεύγουν πάνω από τα ανώτερα όρια αναφέρονται πλέον σε τοξικότητα. Έτσι ακριβώς το γράφει και στα όρια των εργαστηρίων. Αυτό που αναφέρεις για αυτισμό δεν το έχω ξανακουσει αλλά αφου στο είπε γιατρός δεν σε αμφισβητώ. Συνήθως η δόση που δίνουν για φυλλικό πριν την εγκυμοσύνη είναι τέτοια ώστε να γίνεται συντήρηση των επιπέδων. Στη δική μου περίπτωση η ανεπάρκεια του φυλλικού ήταν αυτή που οδήγησε σε δύο βιοχημικές κυήσεις. Εννοείται ότι από τη στιγμή που ανέβηκε στα φυσιολογικά επίπεδα μείωσα πάρα πολύ τη δόση ώστε να γίνει συντήρηση. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και δεν ανταποκρίνεται σε κάθε κοπέλα.

Απλά το αναφέρω γιατί υπάρχουν κάποιες εξετάσεις τόσο απλές αλλά σημαντικές που δεν κοστίζουν και δεν καταλαβαίνω γιατί οι γιατροί δεν τις αναφερουν όταν ένα ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες

Ευτυχώς στο φυλλικό οξύ ήμουν μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα, όπως και στις υπόλοιπες βιταμίνες εκτός απο την D.
Ναι το είχε πει ο γιατρός στην ξαδέρφη μου και μου το είπε, αλλά αν ψάξεις σε διάφορα ιατρικά άρθρα (αν και δεν παίρνουμε τοις μετρητοίς όλα όσα γράφουν) λένε για το φυλλικό οξύ σε αυξημένες ποσότητες τι προκαλεί στο έμβρυο. Όλα λοιπόν με μέτρο, έλλειψη βιταμινών είναι πρόβλημα αβιταμίνωση, και η αυξημένη ποσότητα πάλι πρόβλημα, υπερβιταμίνωση!
Φαντάσου την D και τόσους μήνες ένας γιατρός δεν με έστειλε να την κάνω που σιγά την εξέταση και το κόστος! Ακόμη απορώ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Σήμερα γινόμαστε 13 εβδομάδων 👼🏻
Την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε για την αυχενική.. Όλα μια χαρά 😋

Μαλιστα η γιατρός είδε το φύλο και μας το έκλεισε σε φάκελο και θα το μάθουμε την Πέμπτη όλοι μαζί με την οικογένεια..Ανυπομονώ!! 🥰

Κοριτσαρες μου σας στέλνω μπεμπεδόσκονη! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα όλες θα ζήσετε το θαυματάκι μέσα σας!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Σήμερα γινόμαστε 13 εβδομάδων 👼🏻
Την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε για την αυχενική.. Όλα μια χαρά 😋

Μαλιστα η γιατρός είδε το φύλο και μας το έκλεισε σε φάκελο και θα το μάθουμε την Πέμπτη όλοι μαζί με την οικογένεια..Ανυπομονώ!! 🥰

Κοριτσαρες μου σας στέλνω μπεμπεδόσκονη! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα όλες θα ζήσετε το θαυματάκι μέσα σας!! ♥️

Τέλεια! Μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας! Για να δούμε θα συνεχίσουμε με κορίτσια ή θα μας έρθει το αντράκι! Αν και εγώ υποψιάζομαι τι είναι! Να μας στείλεις κι εσύ κορίτσι μου αν θέλεις την ΠΗΤ να την βάλουμε δίπλα στο όνομα σου για να ανυπομονούμε κι εμείς μαζί!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια 2 μερες έμειναν κ δεν περνανε με τπτ..ενω ξερω οτι δεν εχω πιθανότητες κατι με τρωει απο χθες..  Εν τω μεταξύ εχω ενα τεστ early, πως κρατιεμαι κ δεν το κανω ενας Θεός ξερει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αχ κοριτσια 2 μερες έμειναν κ δεν περνανε με τπτ..ενω ξερω οτι δεν εχω πιθανότητες κατι με τρωει απο χθες..  Εν τω μεταξύ εχω ενα τεστ early, πως κρατιεμαι κ δεν το κανω ενας Θεός ξερει!!

Εχεις σταθερο κυκλο;Ποσο νωριτερα δειχνει το early?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αχ κοριτσια 2 μερες έμειναν κ δεν περνανε με τπτ..ενω ξερω οτι δεν εχω πιθανότητες κατι με τρωει απο χθες..  Εν τω μεταξύ εχω ενα τεστ early, πως κρατιεμαι κ δεν το κανω ενας Θεός ξερει!!

Κάντο εκεί να πάει στην ευχή! Αφού το έχουμε να μην το χρησιμοποιήσουμε; Κρίμα είναι!😆 Μη λες όμως ότι δεν έχεις πιθανότητες.... καμιά φορά έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Αχ κοριτσια 2 μερες έμειναν κ δεν περνανε με τπτ..ενω ξερω οτι δεν εχω πιθανότητες κατι με τρωει απο χθες..  Εν τω μεταξύ εχω ενα τεστ early, πως κρατιεμαι κ δεν το κανω ενας Θεός ξερει!!

Και βασικα γιατι λες οτι δεν εχεις πιθανοτητες;Ποτε δεν το ξερεις αυτο...Αμα τρωγεσαι καντο!Ισως ομως καλυτερα με τα πρωινα ουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Αχ κοριτσια 2 μερες έμειναν κ δεν περνανε με τπτ..ενω ξερω οτι δεν εχω πιθανότητες κατι με τρωει απο χθες..  Εν τω μεταξύ εχω ενα τεστ early, πως κρατιεμαι κ δεν το κανω ενας Θεός ξερει!!

Και εγώ είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι.... Με τσιγκλαγε ολο το απόγευμα ο σύζυγος είσαι έγκυος είσαι έγκυος. Του λέω στο τέλος να κάνω ένα τεστ να ησυχάσεις να δεις ότι δεν είμαι... Έκανα ένα onestep βγήκε αρνητικό ησύχασαμε όλοι χάχα...

Το καλό είναι τουλ ότι άρχισα δίαιτα κ λίγο άσκηση έχασα ήδη 1,5 κιλό κ συνεχίζω. Να ανεβει λίγο η ψυχολογία να πέσουν τα ψωμάκια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κάντο εκεί να πάει στην ευχή! Αφού το έχουμε να μην το χρησιμοποιήσουμε; Κρίμα είναι!😆 Μη λες όμως ότι δεν έχεις πιθανότητες.... καμιά φορά έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις!😉

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Και βασικα γιατι λες οτι δεν εχεις πιθανοτητες;Ποτε δεν το ξερεις αυτο...Αμα τρωγεσαι καντο!Ισως ομως καλυτερα με τα πρωινα ουρα.

Εχω σταθερό κυκλο κ βαση ωορρηξίας περιμενω τελικα στις 12..

Δεν εχω τπτ απο συμπτωματα και οι προσπάθειες λογω σπερμοδιαγραμματος ηταν ελάχιστες. Απλα με παρεξενεψε ενα ροζ σημαδακι που σας είπα που τελικα μπορεί να ήταν κ της φαντασίας μου 😒 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...