Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι σίγουρα ειναι καλό... πέρυσι που είχα κάνει την ιδια εξεταση κ είχα ενδομητρίωση ήταν 65 η τιμή της... με όριο το 35.

Λακτακι μου είσαι πάρα πολύ καλά ,να πας στην Αθήνα και ενημέρωσε με κι εμένα τι σου είπαν !!! Εμένα τα αποτελέσματα της σα125 βγαίνει την Δευτέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Λακτακι μου είσαι πάρα πολύ καλά ,να πας στην Αθήνα και ενημέρωσε με κι εμένα τι σου είπαν !!! Εμένα τα αποτελέσματα της σα125 βγαίνει την Δευτέρα!!

Ναι αγαπημένη μου την Δευτέρα στις 9 το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό στο μητέρα..  έχω μαζέψει το πάντα κ όλα πολύ πρόσφατα... σήμερα αύριο περιμένω να πάρω κ το τεστ παπ κ έφυγααα...... Κυριακή θα είμαι εκεί..θα έχω τον ίδιο γιατρό με την @Tokyo.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Χθες συζητούσα με τον άντρα μου γιατί λέγαμε να προχωρήσω σε λαπαροσκόπηση και μετά αναλόγως και τα ευρήματα βέβαια θα προσπαθούσαμε λίγο ακόμα φυσιολογικά.

Πήραμε μια απόφαση χθες και είπαμε να κάνουμε μόνο υστεροσκόπηση και κατόπιν εξωσωματκή.

Νομίζω ότι ίσως κ η επιμονή στο χειρουργείο και μετά να προσπαθούμε θα είναι πιο ψυχοφθόρα αν δεν έρχεται η εγκυμοσύνη. Ενώ η εξωσωματική θα ξερουμε που βαδίζουμε και έχει περισσότερες πιθανότες.

Αφήστε που έχω  πολλά θέματα με σάλπιγγα κλειστή, η μια ωοθηκη δεν κανει συχνα ωαρια γτ ειναι χειρουργημενη και μικρη και κανει συνεχεια η δεξια που εχω την ανοιχτη σαλπιγγα ευτυχως. Αλλα δεν ερχεται εγκυμοσυνη..

Εχω και μικρη ωχρινικη σχετικα και νομίζω ότι έτσι τουλάχιστον θα δω τι γινεται και με τα ωαρια. Γιατι νομίζω εκεί είναι το θέμα.

@Tokyo @Αννια27 Τι λέτε εσείς; 

 

Κορίτσι μου όπως είπε και η Τόκυο είναι το τι αντέχει κάθε ζευγάρι!!! Εγώ σίγουρα θα πρότεινα την εξωσωματική γιατί δεν μπορώ την αβεβαιότητα , τουλάχιστον εκεί θέλοντας και μη παρακολούθησης όλο σου το σώμα και με εξετάσεις ,όχι όπως τώρα που προσπαθούμε να μαντέψουμε ποτέ κάναμε ωορηξια έκανε από την σωστή πλευρά; Και άλλα πολλά!!! Αλλά σίγουρα θέλει πολύ υπομονή,εάν αντέχει η ψυχή σου και η τσέπη σου μην το σκέφτεσαι για εμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι αγαπημένη μου την Δευτέρα στις 9 το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό στο μητέρα..  έχω μαζέψει το πάντα κ όλα πολύ πρόσφατα... σήμερα αύριο περιμένω να πάρω κ το τεστ παπ κ έφυγααα...... Κυριακή θα είμαι εκεί..θα έχω τον ίδιο γιατρό με την @Tokyo.. 

Στο Μητέρα;; Επειδή και ο δικός μου στο μητέρα είναι ,εάν επιτρέπεται ποιον έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ 👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι: ?

Karen: ?

silia: ?

Hope19: ?

Alex2016: ?

joycat: ?

misofeggaro: ?

Μari84:?

pangipot: 04/02

st3llina: 07/02

PAPA EVA: 09/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

diana8: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: ?

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Στο Μητέρα;; Επειδή και ο δικός μου στο μητέρα είναι ,εάν επιτρέπεται ποιον έχεις;

σου εστειλα μνμ με πληροφορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου όπως είπε και η Τόκυο είναι το τι αντέχει κάθε ζευγάρι!!! Εγώ σίγουρα θα πρότεινα την εξωσωματική γιατί δεν μπορώ την αβεβαιότητα , τουλάχιστον εκεί θέλοντας και μη παρακολούθησης όλο σου το σώμα και με εξετάσεις ,όχι όπως τώρα που προσπαθούμε να μαντέψουμε ποτέ κάναμε ωορηξια έκανε από την σωστή πλευρά; Και άλλα πολλά!!! Αλλά σίγουρα θέλει πολύ υπομονή,εάν αντέχει η ψυχή σου και η τσέπη σου μην το σκέφτεσαι για εμένα!!!

Ναι Άννια μου το πήρα απόφαση. Νοιώθω ότι είναι σωστή η απόφαση. Δεν αντέχω αυτή την αβεβαιότητα. Αυτό που λες τουλάχιστον θα ξέρουμε τι μας γίνεται.

Καλα η τσέπη δεν το αντέχει αλλά τι να κάνουμε; Θα κάνουμε τα πάντα για να γίνουμε μανούλες!

Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει ο τρόπος αλλά το αποτέλεσμα.

Ψυχική δύναμη μόνο χρειζόμαστε και στήριξη.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Εγώ εκλεισα την αλλη Τεταρτη να παω στο ιατρείο να το συζητήσουμε με το γιατρό.

Εγω θα κανω οπωσδηποτε και υστεροσκοπηση να εχω το κεφαλι μου ησυχο και σχετικα με το ενδομητριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι Άννια μου το πήρα απόφαση. Νοιώθω ότι είναι σωστή η απόφαση. Δεν αντέχω αυτή την αβεβαιότητα. Αυτό που λες τουλάχιστον θα ξέρουμε τι μας γίνεται.

Καλα η τσέπη δεν το αντέχει αλλά τι να κάνουμε; Θα κάνουμε τα πάντα για να γίνουμε μανούλες!

Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει ο τρόπος αλλά το αποτέλεσμα.

Ψυχική δύναμη μόνο χρειζόμαστε και στήριξη.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Εγώ εκλεισα την αλλη Τεταρτη να παω στο ιατρείο να το συζητήσουμε με το γιατρό.

Εγω θα κανω οπωσδηποτε και υστεροσκοπηση να εχω το κεφαλι μου ησυχο και σχετικα με το ενδομητριο

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!Και καλη αρχη με τη διαδικασια της εξωσωματικης.Η υστεροσκοπηση μη σε φοβιζει,χειρουργειο θεωρειται μεν αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.Εκανα πριν 5 χρονια κ μου ειχαν βρει συμφυσεις στη μητρα.Βεβαια υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μη βρουν κ κατι κ ολα να ειναι καθαρα.Αν θες λεπτομερειες στειλε μου μηνυματακι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Στο Μητέρα;; Επειδή και ο δικός μου στο μητέρα είναι ,εάν επιτρέπεται ποιον έχεις;

nai στο μητέρα τώρα θα ξςκινήσω μαζί του. μη λέω ονόματα δημοσίως αν θες σ στελνω πμ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι αγαπημένη μου την Δευτέρα στις 9 το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό στο μητέρα..  έχω μαζέψει το πάντα κ όλα πολύ πρόσφατα... σήμερα αύριο περιμένω να πάρω κ το τεστ παπ κ έφυγααα...... Κυριακή θα είμαι εκεί..θα έχω τον ίδιο γιατρό με την @Tokyo.. 

Καλη αρχη Λακτακι μου!!!!Ολα να πανε καλα κοριτσι μου 💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

nai στο μητέρα τώρα θα ξςκινήσω μαζί του. Π.Γ. σου γράφω τα αρχικά του μη λέω ονόματα δημοσίως.. αν θες σ στελνω πμ.. έχεις τον ίδιο κ εσύ?

χαχαχα τρέξαμε όλες και στείλαμε μνμ! του έχουμε κάνει τρελή διαφήμιση φίλη μου! Από ένα σημείο και μετά κ γω σταμάτησα να γράφω ονόματα, όμως θεωρώ ότι από τη στιγμή που γράφουμε θετικά πράγματα ίσως να είναι καλό να τα λέμε γιατί μπορεί να διαβάσει και μια άλλη άσχετη κοπέλα και να βοηθηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχα τρέξαμε όλες και στείλαμε μνμ! του έχουμε κάνει τρελή διαφήμιση φίλη μου! Από ένα σημείο και μετά κ γω σταμάτησα να γράφω ονόματα, όμως θεωρώ ότι από τη στιγμή που γράφουμε θετικά πράγματα ίσως να είναι καλό να τα λέμε γιατί μπορεί να διαβάσει και μια άλλη άσχετη κοπέλα και να βοηθηθεί...

ε ναι λοιπόν... ο αγαπημένος Παρτσινέβελος Γεώργιος.. χαχαχα .. μακάρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο φιλενάδα γιατί θα σαλτάρω.... η εξέταση όπως είδες μια χαρά... να πάω να του τα δείξω όλα να μ πει τι έχω κ τι δεν έχω να ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

ε ναι λοιπόν... ο αγαπημένος Παρτσινέβελος Γεώργιος.. χαχαχα .. μακάρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο φιλενάδα γιατί θα σαλτάρω.... η εξέταση όπως είδες μια χαρά... να πάω να του τα δείξω όλα να μ πει τι έχω κ τι δεν έχω να ξέρω...

χαχαχα αυτός λοιπόν! Κοίτα αν είχα αρνητική εμπειρία  με γιατρό θα την έλεγα σε προσωπικό μνμ αλλά ως εκεί γιατί μην τρομάζουμε κοπέλες ούτε να κάνουμε δυσφήμιση. Όμως τα θετικά καλό είναι να τα λέμε γιατί μπορεί να πάρει γνώμη και κάποια άλλη τρίτη κοπέλα...

Κοριτσάκι δεν έχω ιδέα για αυτή την εξέταση... δεν την έχω κάνει ποτέ αλλά αφού είναι εντός ορίων προφανώς και είναι καλό!!! Ευτυχώς που το πήρες απόφαση να έρθεις Αθήνα να μπεις σε μια σειρά... ειλικρινά του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη γιατί τον έχω δει ότι δεν κάνει τίποτα χωρίς να το έχει μελετήσει. Θα τα πούμε και πάλι εμείς 😉φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!Και καλη αρχη με τη διαδικασια της εξωσωματικης.Η υστεροσκοπηση μη σε φοβιζει,χειρουργειο θεωρειται μεν αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.Εκανα πριν 5 χρονια κ μου ειχαν βρει συμφυσεις στη μητρα.Βεβαια υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μη βρουν κ κατι κ ολα να ειναι καθαρα.Αν θες λεπτομερειες στειλε μου μηνυματακι 😁

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Όπως τα υπολογίζω θα μου παρει ενα τριμηνο γιατι ο αντρας μου εχει ενα σπερμοδιαγραμμα απο τον Ιουλιο αρα θελει δυο καινουρια με αποσταση μεταξυ τους.

Να κανω και εγω την υστεροσκοπηση γιατι μου ειπε ο γιατρος ειναι απαραιτητη ωστε να φτιαξουμε αν τυχον κατι εμποδειζει την εμφυτευση. Φλεγμονή κλπ κλπ.Να ειμαστε προετοιμασμενοι.

Θελω να δω τι αλλα χρειαζονται τωρα. Ευτυχως εχω σαλπιγγογραφια προσφατη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Μην ανεβαζεις τετοια κ με πηραν τα ζουμια...

Συγνώμη κορίτσακι μου δεν ήθελα να σε στεναχωρήσω ,εγώ το θεώρησα τιμή για τις γυναίκες αυτό το άγαλμα γι'αυτό σας το έδειξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; θέλω να σας πω ότι σας θαυμάζω πραγματικά όλες για την επιμονή και την υπομονή σας. Εγώ ναι θέλω πολύ να κάνω ένα παιδί αλλά όχι με κάθε κόστος δεν νομίζω ότι έχω την ψυχική αντοχή να το παλεύω για χρόνια όπως κάποιες από εσάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; θέλω να σας πω ότι σας θαυμάζω πραγματικά όλες για την επιμονή και την υπομονή σας. Εγώ ναι θέλω πολύ να κάνω ένα παιδί αλλά όχι με κάθε κόστος δεν νομίζω ότι έχω την ψυχική αντοχή να το παλεύω για χρόνια όπως κάποιες από εσάς. 

Λακοστακι μου γιατί το λες αυτό;;; Εγώ καλά είμαι επιτέλους αδιαθετησα και θα ξεκινήσω τις διαδικασίες εξωσωματικής!! Εσύ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κι εγώ αδιαθετησα σήμερα!☹️ @Αννια27 μου βάλε με στις 4/3. Που θα πάει δεν θα έρθει κάποια στιγμή η άτιμη! Τώρα αν θα είναι από εγκυμοσύνη ή από κλιμακτηριο θα δείξει!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ αδιαθετησα σήμερα!☹️ @Αννια27 μου βάλε με στις 4/3. Που θα πάει δεν θα έρθει κάποια στιγμή η άτιμη! Τώρα αν θα είναι από εγκυμοσύνη ή από κλιμακτηριο θα δείξει!😆

Εεελαααα μην ακούω τετοιααααα !!! Αλλά μαρεσει σε αυτήν την παρέα που μπορεί να στεναχωριομαστε αλλά το κάνουμε με χιούμορ 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Εεελαααα μην ακούω τετοιααααα !!! Αλλά μαρεσει σε αυτήν την παρέα που μπορεί να στεναχωριομαστε αλλά το κάνουμε με χιούμορ 😋

Ειλικρινά δεν μπορείς ή καλύτερα νομίζω ότι μπορείς να φανταστείς πόσο στεναχωριέμαι. Θέλω να μπω κάτω από την κουβέρτα και να αρχίζω να κλαίω αλλά όχι δεν θα το κάνω. Δεν το αξίζω πιστεύω. Γι' αυτό προσπαθώ να το αντιμετωπίζω με χιούμορ!💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ειλικρινά δεν μπορείς ή καλύτερα νομίζω ότι μπορείς να φανταστείς πόσο στεναχωριέμαι. Θέλω να μπω κάτω από την κουβέρτα και να αρχίζω να κλαίω αλλά όχι δεν θα το κάνω. Δεν το αξίζω πιστεύω. Γι' αυτό προσπαθώ να το αντιμετωπίζω με χιούμορ!💗 

Αυτό είναι το κορίτσι μας !!!! Το χαρούμενο γλυκό μας πλάσμα , αλλά εντάξει κάνα κλάμα εκεί κάτω από την κουβέρτα μπορείς να το ρίξεις 😉 μην σκάσουμε κιόλας !!! Για λίγο όμως ΕΕ;;!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Λακοστακι μου γιατί το λες αυτό;;; Εγώ καλά είμαι επιτέλους αδιαθετησα και θα ξεκινήσω τις διαδικασίες εξωσωματικής!! Εσύ πως είσαι;;

Εγώ ορμονολογικα είμαι μια χαρά.. Σαλπιγγρογραφιες και τέτοια δεν έχω κάνει.. Δεν μου πρότεινε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου. Αν και θέλω να πιστεύω ότι από τη στιγμή που έγινε ανοιχτό χειρουργείο τα είδε όλα. Η ηλικία είναι μόνο λίγο εναντίον μου. Κάνω τις προσπαθειες μου κι αν έρθει καλώς. Τώρα περιμένω στις 14

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...