Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Συγχαρητήρια στα θετικά μας τεστακια!!! Με το καλο!!

@Αννια27 καλα αποτελέσματα!!

Εγω μόλις πήρα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις του συζύγου..μου είπαν καποια πραγματα για τη μορφολογία κ τη ζωντάνια κυριως..εγω τα βλεπω πιο τραγικά ομως για καποιο λογο.. 

@Tokyo

Ως γιατρος της παρέας έχεις καποια ιδέα σχετικά;;;

 

IMG_20200204_130946.jpg

IMG_20200204_131011.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Εγω μόλις πήρα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις του συζύγου..μου είπαν καποια πραγματα για τη μορφολογία κ τη ζωντάνια κυριως..εγω τα βλεπω πιο τραγικά ομως για καποιο λογο.. 

@Tokyo

Ως γιατρος της παρέας έχεις καποια ιδέα σχετικά;;;

xaxa με έκανες κ γέλασα... είμαι γιατρός περιορισμένων γνώσεων... μόνο σε ότι μου έχει τύχει! Οπότε θα σου πω ότι είπα κ στην @Αννια27 που με ρώταγε για την ενδομητρίωση κ δεν είχα ιδέα! Δηλαδή τίποτα ουσιαστικά...

Με το σπέρμα εμείς ήμασταν οκ οπότε δεν ξέρω. Καθαρά αν το συγκρίνω με του δικού μου που όλοι (και ο εμβρυολόγος) είπαν τέλεια αποτελέσματα, μου φαίνεται όντως χαμηλό στις  φυσ. μορφές, του δικού μου ήταν 6% κ μας είχαν πει πρέπει πάνω από 4... επίσης θυμάμαι ότι σύνολο κίνησης προωθητικής πρέπει να είναι>32% εσείς είστε 36% άρα πρακτικά όριο όμως κ πάλι φυσιολογικό αν κ όντως τα ακίνητα είναι πολλά. Παρόλα αυτά η κίνηση σου λέω αν κ οριακή φαίνεται φυσιολογική. Νομιζω στη μορφολογια κατι παιζει. Πέρα από το 2% που είναι χαμηλό μου φαίνονται κάπως υψηλά κ τα επιμέρους (συγκριτικά πάντα με την εξέταση του άντρα μου). 

Παρόλα αυτά όπως σου είπα δεν το ψάξαμε καθόλου το θέμα σπέρμα οπότε τα παραπάνω είναι απλά μια σύγκριση που μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα. Πρέπει να στείλεις την εξέταση αρχικά στο γυναικολόγο σου και σε ένα ουρολόγο να σας πει τι σημαίνουν αυτά. Δλδ μπορεί να μην παίζουν κανένα ιδιαίτερο ρόλο... 

Επίσης αν έγινε σε απλό μικροβιολογικό δυστυχώς υπάρχει πάντα η πιθανότητα λάθους γιατί τα βάζουν σε ένα μηχάνημα αντί να τα εξετάσουν κανονικά... εσύ τελειωσες με τις εξετάσεις σου; 

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

@Αννια27 μου καθε ποτε μου ερχεται ε;Χμμμ δες τη φωτο.

Screenshot_20200204-131359_My Calendar.jpg

Ω Χρήστος και η Παναγία τι γίνεται εκεί;;;; γιατί;;;;;; Τι σου έχει πει ο γιατρός;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

xaxa με έκανες κ γέλασα... είμαι γιατρός περιορισμένων γνώσεων... μόνο σε ότι μου έχει τύχει! Οπότε θα σου πω ότι είπα κ στην @Αννια27 που με ρώταγε για την ενδομητρίωση κ δεν είχα ιδέα! Δηλαδή τίποτα ουσιαστικά...

Με το σπέρμα εμείς ήμασταν οκ οπότε δεν ξέρω. Καθαρά αν το συγκρίνω με του δικού μου που όλοι (και ο εμβρυολόγος) είπαν τέλεια αποτελέσματα, μου φαίνεται όντως χαμηλό στις  φυσ. μορφές, του δικού μου ήταν 6% κ μας είχαν πει πρέπει πάνω από 4... επίσης θυμάμαι ότι σύνολο κίνησης προωθητικής πρέπει να είναι>32% εσείς είστε 36% άρα πρακτικά όριο όμως κ πάλι φυσιολογικό αν κ όντως τα ακίνητα είναι πολλά. Παρόλα αυτά η κίνηση σου λέω αν κ οριακή φαίνεται φυσιολογική. Νομιζω στη μορφολογια κατι παιζει. Πέρα από το 2% που είναι χαμηλό μου φαίνονται κάπως υψηλά κ τα επιμέρους (συγκριτικά πάντα με την εξέταση του άντρα μου). 

Παρόλα αυτά όπως σου είπα δεν το ψάξαμε καθόλου το θέμα σπέρμα οπότε τα παραπάνω είναι απλά μια σύγκριση που μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα. Πρέπει να στείλεις την εξέταση αρχικά στο γυναικολόγο σου και σε ένα ουρολόγο να σας πει τι σημαίνουν αυτά. Δλδ μπορεί να μην παίζουν κανένα ιδιαίτερο ρόλο... 

Επίσης αν έγινε σε απλό μικροβιολογικό δυστυχώς υπάρχει πάντα η πιθανότητα λάθους γιατί τα βάζουν σε ένα μηχάνημα αντί να τα εξετάσουν κανονικά... εσύ τελειωσες με τις εξετάσεις σου; 

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!

Ευχαριστώ πολυ!!

Κ η κοπέλα εκεί μου ειπε πανω κατω αυτα που μου λες.. φυσιολογικά αλλα οριακα. Την μορφολογία πρέπει να φτιάξουμε που διορθώνεται λεει με βιταμίνες, η ζωντάνια μας ειναι καπως χαμηλη κτλ κτλ!!

Αυριο κανω προγεστερόνη κ με το βγουν τα αποτελέσματα, θα κλεισω ραντεβού με τη γιατρο!

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα ακομα κ ουτε βρηκα να κανω μέχρι στιγμης..σπασανε τα νεύρα μου!!! Πηρα σε καμια 10 διαγνωστικά αλλα τπτ!! Να τρελαίνεσαι!! Θα επιμείνω ομως κ δεν βρεθει κατι μαλλον θα ψαξω κατι στη Θεσσαλονίκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!

Κ η κοπέλα εκεί μου ειπε πανω κατω αυτα που μου λες.. φυσιολογικά αλλα οριακα. Την μορφολογία πρέπει να φτιάξουμε που διορθώνεται λεει με βιταμίνες, η ζωντάνια μας ειναι καπως χαμηλη κτλ κτλ!!

Αυριο κανω προγεστερόνη κ με το βγουν τα αποτελέσματα, θα κλεισω ραντεβού με τη γιατρο!

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα ακομα κ ουτε βρηκα να κανω μέχρι στιγμης..σπασανε τα νεύρα μου!!! Πηρα σε καμια 10 διαγνωστικά αλλα τπτ!! Να τρελαίνεσαι!! Θα επιμείνω ομως κ δεν βρεθει κατι μαλλον θα ψαξω κατι στη Θεσσαλονίκη!

Για σαλπιγγογραφία στη Θεσσαλονίκη μπορώ να σου προτείνω πολύ καλό κέντρο με ανώδυνη εξέταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!

Κ η κοπέλα εκεί μου ειπε πανω κατω αυτα που μου λες.. φυσιολογικά αλλα οριακα. Την μορφολογία πρέπει να φτιάξουμε που διορθώνεται λεει με βιταμίνες, η ζωντάνια μας ειναι καπως χαμηλη κτλ κτλ!!

Αυριο κανω προγεστερόνη κ με το βγουν τα αποτελέσματα, θα κλεισω ραντεβού με τη γιατρο!

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα ακομα κ ουτε βρηκα να κανω μέχρι στιγμης..σπασανε τα νεύρα μου!!! Πηρα σε καμια 10 διαγνωστικά αλλα τπτ!! Να τρελαίνεσαι!! Θα επιμείνω ομως κ δεν βρεθει κατι μαλλον θα ψαξω κατι στη Θεσσαλονίκη!

κατάλαβα... τίποτα δεν είναι η σαλπιγγογραφία πάντως μην φοβάσαι! Λογικά έχετε δυσκολευτεί για όλα αυτά τα θεματάκια που λέμε κ δε νομίζω πια να βρεις κάτι άλλο...

Αχρείαστη να είναι αλλά κράτα υπόψη σου να κάνεις την κλασσική εξέταση και όχι μια νέα που υπάρχει με υπερήχους (hycosy κάπως έτσι αν το λέω σωστά) γιατί δεν τη δέχονται σε επιτροπές εξωσωματικής κλπ. Δε στο λέω γιατί θεωρώ ότι θα χρειαστεί, είσαι άλλωστε πολύ μικρή ακόμα, απλά να το έχεις υπόψη μην κ τυχόν το βρεις ποτέ μπροστά σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η gorgona είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Και εγώ το ελπιζω !!! Αλλά κρατάω μικρό καλάθι !!! 

Μπράβο βρε κορίτσι μπράβο!!!! ο μήνάς πάει σφαίρα με τα θετικά!!! @Αννια27 δώσε πόνο στο πινακάκιι.. φουλλ!!!! χαχαχα!! έτσι έτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Συγχαρητήρια στα θετικά μας τεστακια!!! Με το καλο!!

@Αννια27 καλα αποτελέσματα!!

Εγω μόλις πήρα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις του συζύγου..μου είπαν καποια πραγματα για τη μορφολογία κ τη ζωντάνια κυριως..εγω τα βλεπω πιο τραγικά ομως για καποιο λογο.. 

@Tokyo

Ως γιατρος της παρέας έχεις καποια ιδέα σχετικά;;;

 

IMG_20200204_130946.jpg

IMG_20200204_131011.jpg

Όχι και τραγικά κορίτσι μου! Κι εγώ από την ελάχιστη πείρα που έχω θα σου πω ότι καταρχήν ο αριθμός είναι μια χαρά. Έχουμε αρκετά!!! Η κινητικότητα και η μορφολογία κυρίως θεωρώ ότι πρέπει να φτιάξουν! Μήπως έχει κιρσοκήλη; Εμάς μας είχε πει ο ανδρολογος ότι επηρεάζει πολύ την μορφολογία. Το σημαντικότερο είναι να το δει ειδικός. Μόνο εκείνος ξέρει! Μπορεί με μια απλή θεραπεία να διορθωθεί. Βασικά είμαι σίγουρη! Θα δεις ότι θα στο πει κι ο γιατρός. Μην στεναχωριέσαι χωρίς λόγο!😘💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

xaxa με έκανες κ γέλασα... είμαι γιατρός περιορισμένων γνώσεων... μόνο σε ότι μου έχει τύχει! Οπότε θα σου πω ότι είπα κ στην @Αννια27 που με ρώταγε για την ενδομητρίωση κ δεν είχα ιδέα! Δηλαδή τίποτα ουσιαστικά...

Με το σπέρμα εμείς ήμασταν οκ οπότε δεν ξέρω. Καθαρά αν το συγκρίνω με του δικού μου που όλοι (και ο εμβρυολόγος) είπαν τέλεια αποτελέσματα, μου φαίνεται όντως χαμηλό στις  φυσ. μορφές, του δικού μου ήταν 6% κ μας είχαν πει πρέπει πάνω από 4... επίσης θυμάμαι ότι σύνολο κίνησης προωθητικής πρέπει να είναι>32% εσείς είστε 36% άρα πρακτικά όριο όμως κ πάλι φυσιολογικό αν κ όντως τα ακίνητα είναι πολλά. Παρόλα αυτά η κίνηση σου λέω αν κ οριακή φαίνεται φυσιολογική. Νομιζω στη μορφολογια κατι παιζει. Πέρα από το 2% που είναι χαμηλό μου φαίνονται κάπως υψηλά κ τα επιμέρους (συγκριτικά πάντα με την εξέταση του άντρα μου). 

Παρόλα αυτά όπως σου είπα δεν το ψάξαμε καθόλου το θέμα σπέρμα οπότε τα παραπάνω είναι απλά μια σύγκριση που μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα. Πρέπει να στείλεις την εξέταση αρχικά στο γυναικολόγο σου και σε ένα ουρολόγο να σας πει τι σημαίνουν αυτά. Δλδ μπορεί να μην παίζουν κανένα ιδιαίτερο ρόλο... 

Επίσης αν έγινε σε απλό μικροβιολογικό δυστυχώς υπάρχει πάντα η πιθανότητα λάθους γιατί τα βάζουν σε ένα μηχάνημα αντί να τα εξετάσουν κανονικά... εσύ τελειωσες με τις εξετάσεις σου; 

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!

Καλησπέρα κορίτσια! Θα σας πω κ εγώ τη δική μου μικρή εμπειρία μήπως κ βοηθήσω, όσον αφορά το σπέρμα. Προσπαθούμε 1,5 χρόνο... Στο 6μηνο επέμενα για εξετάσεις αν κ ο γιατρός κ ο σύζυγος μου (επίσης γιατρός) με θεωρούσαν παράλογη. Όλες οι εξετάσεις βγαίνουν άριστες (οι δικές μου)... Στο σπέρμα όλα φυσιολογικα.. Μα χαμηλή μορφολογία 1-2%.ο γυναικολόγος μας είπε ως ένα μεμονωμένο πρόβλημα δε χρειάζεται να του δώσουμε τόση σημασία. Ρωτάω αν χρειάζεται να κάνουμε άλλη εξέταση όσον αφορά το σπέρμα, μου λέει όχι. Επαναλαμβάνουμε τις εξετάσεις 6 μήνες αργότερα σε πανεπιστημιακο εδώ στη Γερμανία(όπου μένουμε) .... Οι οποίοι έκαναν τα πάντα υπεραναλυτικα... Η μορφολογία βγαίνει 0-1%,μας είπαν είμαστε αυστηροί γενικά αλλά η μορφολογία σας έχει θέμα. Στην καλλιέργεια εντοπίζεται ουρεόπλασμα. Μας λένε να πάρουμε αντιβίωση για μια εβδομάδα κ οι δύο. Κ να επαναλάβουμε εξετάσεις σε 75 μέρες. Απορώ γιατί δε μας έκαναν κ. Καλλιέργεια στο 6μηνο κ χάσαμε τόσο χρόνο! Παίρνω όλες τις εξετάσεις κ πάω σε έναν πολύ καλό γιατρό, ειδικό εξωσωματικο... Μου λέει είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η μορφολογία συνδέεται με το ουρεόπλασμα γιατί αν ήταν κάτι άλλο θα είχε επηρεαστεί πολύ κ ο αριθμός κ η κινητικότητα. Κάνε υπομονή κ θα δεις μου λέει. Επαναλαμβάνουμε σε ούτε 75 μέρες.. Τεράστια βελτίωση στα νούμερα. Ο αριθμός από 50 εκατομμύρια πήγε 233 εκατομμύρια, η κινητικότητα στα ύψη κ η μορφολογία 6%. Τώρα πια αρχίζουμε να προσπαθούμε με τα νέα δεδομένα. Εύχομαι όλες να έχουμε γιατρούς π να μας κατευθύνουν σωστά κορίτσια μου κ σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήρα τηλ μήπως έχουν βγει βγήκαν και φυσικά αρνητικό !!!! Δεν πειράζει το ήξερα οπότε πάμε δυναμικά για εξωσωματική :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ μήπως έχουν βγει βγήκαν και φυσικά αρνητικό !!!! Δεν πειράζει το ήξερα οπότε πάμε δυναμικά για εξωσωματική :-)

Λυπάμαι κορίτσι μου... όμως κρατάμε το ηθικό ψηλά και με αισιοδοξία συνεχίζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ μήπως έχουν βγει βγήκαν και φυσικά αρνητικό !!!! Δεν πειράζει το ήξερα οπότε πάμε δυναμικά για εξωσωματική :-)

Λυπάμαι, αλλά δεν πειράζει. Πάμε δυναμικά για την εξωσωματική και όλα θα πάνε καλά. Θα δεις σίγουρα + σε λίγο καιρό κορίτσι μου.. Σου στέλνω μια αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου πήρα τηλ μήπως έχουν βγει βγήκαν και φυσικά αρνητικό !!!! Δεν πειράζει το ήξερα οπότε πάμε δυναμικά για εξωσωματική :-)

Δεν πειράζει γλυκό μου κοριτσάκι. Συνεχίζουμε δυναμικά! Δεν χάνουμε τον στόχο μας!💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες όμορφες δεν πειράζει δεν είναι μακρυά σας τα θετικά τεστακια και οι χοριακες να το ξέρετε.. <3 @misofeggaro μας σήμερα πέσε όσο θες αλλά αύριο ξανασηκω σε χρειάζεται και η ομάδα ΚΙΑ ο εαυτός σου και το μελλοντικό μωρό σου..πιστεύω σε σένα κοριτσι μου ..

Φιλενάδα μου @Αννια27 μην σκας θα έρθει το μωρό σου τώρα που μπήκες και στη διαδικασία θα περάσουν οι μέρες και θα σου κάνουμε παρέα σε όλη τη διάρκεια.. <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, ευχομαι ο, τι καλύτερο σε όλες τις κοπέλες και σύντομα να γεμίσουν οι αγκαλιές σας! Μετα απο αποβολή, χαρίζω 1300 μονάδες gonal άριστα συντηρημένες στο ψυγείο, που λήγουν αυτο το μήνα.. ειμαι στην Αθήνα, οποια κοπέλα τις χρειαζεται ας μου στειλει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λυπάμαι, αλλά δεν πειράζει. Πάμε δυναμικά για την εξωσωματική και όλα θα πάνε καλά. Θα δεις σίγουρα + σε λίγο καιρό κορίτσι μου.. Σου στέλνω μια αγκαλιά.

💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσαρες όμορφες δεν πειράζει δεν είναι μακρυά σας τα θετικά τεστακια και οι χοριακες να το ξέρετε.. ❤️ @misofeggaro μας σήμερα πέσε όσο θες αλλά αύριο ξανασηκω σε χρειάζεται και η ομάδα ΚΙΑ ο εαυτός σου και το μελλοντικό μωρό σου..πιστεύω σε σένα κοριτσι μου ..

Φιλενάδα μου @Αννια27 μην σκας θα έρθει το μωρό σου τώρα που μπήκες και στη διαδικασία θα περάσουν οι μέρες και θα σου κάνουμε παρέα σε όλη τη διάρκεια.. ❤️

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσαρες όμορφες δεν πειράζει δεν είναι μακρυά σας τα θετικά τεστακια και οι χοριακες να το ξέρετε.. <3 @misofeggaro μας σήμερα πέσε όσο θες αλλά αύριο ξανασηκω σε χρειάζεται και η ομάδα ΚΙΑ ο εαυτός σου και το μελλοντικό μωρό σου..πιστεύω σε σένα κοριτσι μου ..

Φιλενάδα μου @Αννια27 μην σκας θα έρθει το μωρό σου τώρα που μπήκες και στη διαδικασία θα περάσουν οι μέρες και θα σου κάνουμε παρέα σε όλη τη διάρκεια.. <3

Το ξέρω κορίτσια μου θα έρθει η στιγμή για όλες !!!! Λίγο κουράγιο ακόμα και θα τα καταφέρουμε :-) !!! Frogel μου φιλενάδα μου το ξέρω και σε ευχαριστώ και εσένα και όλες που έστω και νοερά είστε δίπλα μας !!!!! 🤐😙😙😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Μισοφέγγαρο μου άκουσε με λίγο την ζωή δεν την προβλέπουμε ούτε είπε κανείς ότι είναι εύκολη!!! Αλλά παλεύουμε και πιστεψε με σε παρακαλώ πίστεψέ με μαμά θα γίνεις σίγουρα !!!!! Είμαστε στο 2020 όλα γίνονται ειδικά αυτά !!!! Σήκωσε το κεφαλάκι σου και σκέψου ότι τώρα θα ηρεμήσω και θα έρθει στον επόμενο μήνα και εάν όχι στον πάρα επόμενο εγώ θα σε περιμένω και θα γίνει στο υπόσχομαι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Αχ ρε κορίτσι μου έχεις δικιο σε καταλαβαίνω είναι πολύ δύσκολο μερικές φορές να μην πέσουμε..μην δίνεις σημασία σε τίποτα και κανέναν όλοι οι αρνητικοί άνθρωποι ας μείνουν σε απόσταση εσύ να κοιτάς εσένα και τον άντρα σου και το στόχο σου..<3 αύριο θα είσαι καλύτερα θα δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Κορίτσι μου δε θα σου πω να μην επηρεάζεσαι από αυτά που ακούς γιατί είναι αδύνατο. Σκέψου όμως ότι δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία, είμαστε πολλές αυτές που παλεύουμε :))

Και η ηλικία δεν έχει απαραίτητα σχέση, γιατί εγώ που είμαι μικρή παιδεύομαι πολύ. 

Και να μη τα καταπίνεις όλα, για να μην κάνεις μπαμ! Αν σήμερα δεν βρίσκεις την διάθεση, τότε αύριο κανόνισε να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί για να σου αλλάξει η διάθεση!

Έτσι κι αλλιώς, με κακή διάθεση δεν καταφέρνουμε και τίποτα παρα μόνο να μιζεριάζουμε...

Τα λέω να τα ακούω κι εγώ γιατί πολύ έχω στεναχωρηθεί με τα καφετιά...

@Αννια27 παρέα μας βλέπω :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Ψηλά το κεφάλι κοριτσάκι μου και μην ακούς κανέναν ο καθένας τη γνώμη του να την κρατήσει για τον εαυτό του ακόμα κι αν πρόκειται για την μάνα μας... Και τι πάει να πει οι άνθρωποι πρέπει να κάνουν παιδιά μικροί;; δηλαδή εσύ μεγάλη είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Όσο περνάνε οι ώρες τόσο πιο πολύ πέφτω.. Είπε και κάτι βλακιες η μάνα μου και στεναχωρηθηκα, ότι πρέπει να κάνουν μικροί οι άνθρωποι παιδιά κτλ, γενικά το είπε, αλλά αυτή η γυναίκα ποτέ δεν είχε ενσυναισθηση και μας έχει καταστρέψει... 

Με το ζόρι στέκομαι αλλά δεν ξέρω έως πότε θα τα καταπίνω όλα χωρίς να κάνω μπαμ. 

Αννια μου θα μπεις σε σειρά, είσαι και μικρή και θα τα καταφέρεις. 

Εμένα τώρα όλα ΜΑΎΡΑ μου φαίνονται... 

Έχεις δίκιο κοριτσι!Να σου πω κάτι;;;Μετά από αυτά που μας έχει πει  αξίζεις ένα μωρό και ο θεουλης το ξέρει και θα στο δώσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Μισοφέγγαρο μου άκουσε με λίγο την ζωή δεν την προβλέπουμε ούτε είπε κανείς ότι είναι εύκολη!!! Αλλά παλεύουμε και πιστεψε με σε παρακαλώ πίστεψέ με μαμά θα γίνεις σίγουρα !!!!! Είμαστε στο 2020 όλα γίνονται ειδικά αυτά !!!! Σήκωσε το κεφαλάκι σου και σκέψου ότι τώρα θα ηρεμήσω και θα έρθει στον επόμενο μήνα και εάν όχι στον πάρα επόμενο εγώ θα σε περιμένω και θα γίνει στο υπόσχομαι!!!!!!!

Αννια μου τα λες μια Χαρά...Έτσι πρέπει να αντιμετωπίζουμε όλα τα θέματα!Είσαι απίστευτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δεν είδε τίποτα...εχθές ήμουν 23 ημέρα....μου είπε ότι λογικά θα κάνω μεγάλο κύκλο πάλι!! Και πως η θα γίνει αργότερα η μπορεί κ καθόλου η ωορρηξία! 😢😢😢 Δεν έχω κάνει ποτέ τέστ! Και αγχώνομαι λίγο!! Από πότε να ξεκινήσω εφόσον εχθές δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο;;;
    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...