Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έντονοι πόνοι περιοδου στην 23 εβδομαδα


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anzeline1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. διαννυω την 23 εβδομαδα κυησης και εδώ και 4 μέρες έχω πόνους περιοδου που έρχονται και φεύγουν και έντονους πόνους στη μέση..

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.. Και στην πρώτη είχα συσπασεις από 4 μηνών.. 

Το ίδιο και τώρα...παίρνω 3 trofocart max την ημέρα και 3 utrogestan το ένα κολπικα .. 

Τράχηλος 3,1 τον μετρήσαμε πριν 1 εβδομαδα στην Β επιπέδου.. 

Έχω ανχοθει λίγο γιατί συσπασεις έχω ούτος ή άλλος..Είμαι αδύνατη,  είναι και η μήτρα μου δραστήρια και τα καταλαβαίνω όλα στο φουλ .. Αλλά αυτοί οι πόνοι με έχουν ανησυχήσει..

Ο γιατρός το μόνο που λέει κάθε φορά είναι ξεκούραση.. κου το έλεγε και στην 1η εγκυμοσύνη αλλά αυτό δε βοήθησε και πολύ.. 

Έχω ανχοθει μη γεννήσω από τώρα 😏😟

Οσο μπορείς μην αγχωνεσαι ξέρω είναι δύσκολο αλλά χειροτερεύεις την κατασταση κορίτσι μου μην κανείς σχεδόν τιποτα αν μπορείς τουαλέτα ξάπλα είναι συσπάσεις αλλά αν τις χειριστεις σωστά θα πανε όλα καλά απο την στιγμη που ο τράχηλος είναι καλός μην αγχωνεσαι να κάθεσαι στα πλαγια λένε ότι κανεις λιγότερες συσπάσεις και αν δεις οτι γίνονται πιο πολλές καλυτερα κάνε εκεί εισαγωγή να σε κρατάν με όρους οτι είναι καλύτερο για σενα και το μωρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anzeline1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. διαννυω την 23 εβδομαδα κυησης και εδώ και 4 μέρες έχω πόνους περιοδου που έρχονται και φεύγουν και έντονους πόνους στη μέση..

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.. Και στην πρώτη είχα συσπασεις από 4 μηνών.. 

Το ίδιο και τώρα...παίρνω 3 trofocart max την ημέρα και 3 utrogestan το ένα κολπικα .. 

Τράχηλος 3,1 τον μετρήσαμε πριν 1 εβδομαδα στην Β επιπέδου.. 

Έχω ανχοθει λίγο γιατί συσπασεις έχω ούτος ή άλλος..Είμαι αδύνατη,  είναι και η μήτρα μου δραστήρια και τα καταλαβαίνω όλα στο φουλ .. Αλλά αυτοί οι πόνοι με έχουν ανησυχήσει..

Ο γιατρός το μόνο που λέει κάθε φορά είναι ξεκούραση.. κου το έλεγε και στην 1η εγκυμοσύνη αλλά αυτό δε βοήθησε και πολύ.. 

Έχω ανχοθει μη γεννήσω από τώρα 😏😟

Καλησπέρα! Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις από 15εβδ + 3ημ. Έπαιρνα 3 trofocard max κι εγώ, 2 χάπια utrogestan και χάπια nifelat για τις συσπάσεις. 

Αυτό που λες το είχα πάθει κι εγώ. Είχα πόνους περιόδου που έρχονταν και φεύγανε μαζί με πόνο στη μέση, αλλά και συσπάσεις. Αυτό κράτησε 3 - 4 μέρες και με έπιανε το βράδυ. Μετά από κάποιο διάστημα το έπαθα πάλι.

Στις αρχές της εγκυμοσύνης καθόμουν στο πλάι για να μην κάνω πολλές συσπάσεις. Στο τέλος της εγκυμοσύνης όμως και στο πλάι ακόμα έκανα συσπάσεις. Γέννησα φυσιολογικά 37+3 με πρόκληση.

Έχεις καλό τράχηλο. Κι εγώ τόσο είχα στην Β' επιπέδου. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι, εμένα με βοηθούσε να κάνω έστω λίγο λιγότερες συσπάσεις. Σου λέω απλά την εμπειρία μου που δε γέννησα πρόωρα μήπως αυτό σε βοηθήσει κάπως στο άγχος σου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να έρθει το 2ο παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...