Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα εμφυτευσης... Ίσως!


Katerina1993

Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας.... Οπως ξαναείπα προσπαθούμε για παιδάκι.... Ο κυκλος μου είναι 30 με 35 μέρες... Σήμερα το πρωί είχα αίμα ροζ όταν σκουπιστηκα και από τότε τίποτα...  Σε πόσες μέρες λέτε να κάνω τεστ αν δεν μου έρθει... Βρίσκομαι στην 30η μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Κορίτσια γειά σας.... Οπως ξαναείπα προσπαθούμε για παιδάκι.... Ο κυκλος μου είναι 30 με 35 μέρες... Σήμερα το πρωί είχα αίμα ροζ όταν σκουπιστηκα και από τότε τίποτα...  Σε πόσες μέρες λέτε να κάνω τεστ αν δεν μου έρθει... Βρίσκομαι στην 30η μέρα... 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Κάνε ένα αύριο με πρωινά ουρά...Κάνε από αυτά που δείχνουν πριν την καθυστέρηση για πιο «σίγουρα»..

σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκύουλα!! Να μας ενημερωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή της χοριακης αρχίζει να ανεβαίνει μετά την εμφυτευση. Οπότε ή κάνεις τα early ή για εμένα περιμένεις την πρώτη μέρα καθυστέρησης δλδ 36η ώστε να δείξει με σιγουριά το τέστ. Εύχομαι να είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Τελικά αδιάθετησα κανονικά σήμερα.... Δεν πειράζει... Ίσως τον άλλο μήνα.... 

Δεν πειράζει κορίτσι! Πάμε γερά τον επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι... Είμαι στην 4η μέρα και το αίμα είναι ροζ και λίγο.... Πρέπει να το θεωρήσω περίοδο? Έχει τύχει σε καμία άλλη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Θα σου μεταφέρω απλώς τη δική μου περίπτωση. Περίμενα περίοδο και όντως μου ήρθε. Είχα κανονικότατο αίμα την 1η μέρα, αλλά την επόμενη αντί για τη γνωστή πλημμύρα, το αίμα μειωνόταν... κι έτσι πήρα ένα τεστ εγκυμοσύνης - καθότι δεν θεώρησα καθόλου φυσιολογική τη μείωση, βάσει του κύκλου και της περιόδου μου - το οποίο βέβαια ήταν καραμπινάτο θετικό! Κ έτσι γέννησα την πανέμορφη πριγκίπισσά μου ❤️ Αυτή ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη. Στην πρώτη όλα όπως γενικά τα ξέρουμε... 

Οτιδήποτε σε προβληματίζει στον κύκλο σου και στη ροή, ρώτησέ το στον γιατρό σου. Τις τρεις ημέρες είχες κανονικότατη ροή; όπως πάντα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η demie_14 είπε:

Καλησπέρα! Θα σου μεταφέρω απλώς τη δική μου περίπτωση. Περίμενα περίοδο και όντως μου ήρθε. Είχα κανονικότατο αίμα την 1η μέρα, αλλά την επόμενη αντί για τη γνωστή πλημμύρα, το αίμα μειωνόταν... κι έτσι πήρα ένα τεστ εγκυμοσύνης - καθότι δεν θεώρησα καθόλου φυσιολογική τη μείωση, βάσει του κύκλου και της περιόδου μου - το οποίο βέβαια ήταν καραμπινάτο θετικό! Κ έτσι γέννησα την πανέμορφη πριγκίπισσά μου ❤️ Αυτή ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη. Στην πρώτη όλα όπως γενικά τα ξέρουμε... 

Οτιδήποτε σε προβληματίζει στον κύκλο σου και στη ροή, ρώτησέ το στον γιατρό σου. Τις τρεις ημέρες είχες κανονικότατη ροή; όπως πάντα; 

Οχι από την πρώτη μέρα έχω λίγο αίμα και καθόλου κομμάτια  αν και συνήθως βγάζω πολλά... Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην 26η μέρα του κύκλου μου κ σήμερα είδα ελάχιστο ροζ αίμα το πρωί κ από τότε τίποτα. Έχω ένα κύκλο ότι να είναι, από 30 ως 45 μέρες. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα δει μια ροζ-καφέ κηλίδα κ τίποτα άλλο. Τώρα θα περιμένω λίγες μέρες να δω πως θα εξελιχθεί και θα παω για χωριακη.Τεστ εγκυμοσυνης δεν κάνω γιατί όσες φορές έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη εβγαιναν λάθος. Υπομονή και ηρεμία χρειάζεται κ όλα θα γίνουν (τα λέω να τα ακουω εγω).Σου ευχομαι καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα, προσπαθούμε και εμείς για μωράκι, και σήμερα στην 22η μέρα του κύκλου μου είδα 2 σταγόνες καφέ αίμα στο εσσώρουχο μου, μπορεί αυτό να σημαίνει εμφυτευση? η κατι παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα, προσπαθούμε και εμείς για μωράκι, και σήμερα στην 22η μέρα του κύκλου μου είδα 2 σταγόνες καφέ αίμα στο εσσώρουχο μου, μπορεί αυτό να σημαίνει εμφυτευση? η κατι παρόμοιο?

Καλησπέρα κορίτσι μου, ναι φυσικά και θα μπορούσε. Τι κύκλο έχεις; Την ωορρηξία σου την κατάλαβες; Σου εύχομαι να το πετύχεις το σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2020 at 6:48 ΜΜ, ο/η Stavria είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα, προσπαθούμε και εμείς για μωράκι, και σήμερα στην 22η μέρα του κύκλου μου είδα 2 σταγόνες καφέ αίμα στο εσσώρουχο μου, μπορεί αυτό να σημαίνει εμφυτευση? η κατι παρόμοιο?

Και φυσικά μπορεί να σημαίνει εμφυτευση..το λέω από προσωπική εμπειρία😊με κύκλο σταθερό 28αρη στην 22η ημέρα του κύκλου μου είδα καφέ σταγόνες οι οποίες κράτησαν μια μέρα και μετά πεντακάθαρη!την μεθεπόμενη ημέρα έκανα τεστ και βγήκε θετικό!και την επόμενη έκανα  χοριακη και βγήκε 136 στην 25η ημέρα του κύκλου μου!και τώρα έχω μια μπεμπουλα 3 μηνών!σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2020 at 1:25 ΠΜ, ο/η Treasure είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, ναι φυσικά και θα μπορούσε. Τι κύκλο έχεις; Την ωορρηξία σου την κατάλαβες; Σου εύχομαι να το πετύχεις το σπορακι!

Καλησπέρα, έχω πολυκυστικές ωοθήκες και περνώ ινοσιτολη και φολλικο οξύ, ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός αλλά αυτό τον μήνα νομίζω πως ένοιωσα την ωορηξια, και 4 μέρες μετά είδα 2 σταγόνες καφέ στο εσώρουχο μου, και την ίδια μέρα μετά την επαφή είχα ελάχιστο ροζ. Θέλω να πιστεύω πως είναι η εμφύτευση και να μην είναι ανομαλις του κύκλου μου επίσης είχα και λίγα πονακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Καλησπέρα, έχω πολυκυστικές ωοθήκες και περνώ ινοσιτολη και φολλικο οξύ, ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός αλλά αυτό τον μήνα νομίζω πως ένοιωσα την ωορηξια, και 4 μέρες μετά είδα 2 σταγόνες καφέ στο εσώρουχο μου, και την ίδια μέρα μετά την επαφή είχα ελάχιστο ροζ. Θέλω να πιστεύω πως είναι η εμφύτευση και να μην είναι ανομαλις του κύκλου μου επίσης είχα και λίγα πονακια

Καλημέρα και καλή σαρακοστή! Πιθανόν να είναι αιματακι από την ωορρηξία συμβαίνει πολλές φορές όπως και ο πόνος. Το αίμα της εμφύτευσης συνήθως συμβαίνει καμιά εβδομάδα μετά την ωορρηξία...αλλά ποτέ δεν ξέρεις!προσπαθείτε καιρό; Σου εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stavria είπε:

προσπαθούμε 3 μήνες τώρα, θα δείξει αν τελικά ήταν εμφύτευσης ή ωορηξίας. ευχαριστώ πολύ και καλή σαρακοστή!

Κοίτα να μην αγχώνεσαι προσπαθείτε λίγο καιρό! Απολαύστε στην όλη διαδικασία και πάρτε το χαλαρά. Και θα γίνει!!! Στο εύχομαι από καρδιάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Treasure είπε:

Κοίτα να μην αγχώνεσαι προσπαθείτε λίγο καιρό! Απολαύστε στην όλη διαδικασία και πάρτε το χαλαρά. Και θα γίνει!!! Στο εύχομαι από καρδιάς!!!

ευχαριστώ πολύ ! δεν αγχωνόμαστε καθόλου ευτυχώς είμαστε πολύ χαλαροί και οι δύο απλα ντάξει όσο ναναι το σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...