Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τροποποιημένος Φυσικός Κύκλος Εξωσωματικής!!!


Ριρίκα

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλα τα κορίτσια με υγεία και ότι η κάθε μία ποθεί!!! 

Θα ήθελα να μάθω αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο εξωσωματικής! Πώς ακριβώς γίνεται η διαδικασία, τι φάρμακα δίνονται και από ποιά μέρα του κύκλου τα ξεκινάμε; Τι εξετάσεις γίνονται και πότε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα..δηλ πηρα για 5 μερες τα χαπια serpafar  , νομιζω τα ξεκίνησα 2η  η  3η μερα του κύκλου ...παρακολουθούσα με υπέρηχο το ενδομήτριο κ μετα ovitrelle κ ωοληψια...καθολου ενέσεις διέγερσης...σκοπός ηταν 2 με 3 ωαρια αλλά εγω κ τους δυο μήνες πού εκανα αυτη τη θεραπεία πηρα 1 ωαριο τη φορα αλλά  Α ποιότητας.. έκανα ετ με τα 2 ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βέβαια  0 η χοριακη αλλά για αλλους λογους...Ήταν πολυ προχειρη η δουλειά...μια ξεπετα γιατρου κ εμβρυολογου γενετιστριας .  Αν κ τα πληρωσα χρυσαφι ολα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Βέβαια  0 η χοριακη αλλά για αλλους λογους...Ήταν πολυ προχειρη η δουλειά...μια ξεπετα γιατρου κ εμβρυολογου γενετιστριας .  Αν κ τα πληρωσα χρυσαφι ολα αυτά 

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου για την απάντηση σου! Εγώ μετά από 4 διεγέρσεις με όχι καλή ανταπόκριση,  θα πάω με φυσικό αλλά ακόμη δεν ξέρω αν θα κάνω τελείως φυσικό ή τροποποιημένο φυσικό. Απλά ήθελα να ξέρω λίγο τη διαδικασία πριν μιλήσω με τον γιατρό.

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; Άλλαξες γιατρό; Τι θεωρείς ότι δεν έκαναν σωστά γιατρός και εμβρυολόγος; Πόσο σου κόστισε η διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη..έγραψα λαθος το φάρμακο...τα femara πήρα....Είναι χάπια πού αναστέλουν τις ορμονες μΑς κ οταν τα σταματήσεις ο Οργανισμός μας τρελαινετα διότι ξέρει οτι δεν είναι σε εμμηνόπαυση κ παράγει λιγα περισσότερα ωαρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλαξα γιατρό , έβγαλα τα ινομυώματα κ εκανα διέγερση..έκανα ετ αλλά 0...τωρα θα κανω σκρατσινγκ κ αμεσως ετ με τα υπόλοιπα της καταψυξης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Αλλαξα γιατρό , έβγαλα τα ινομυώματα κ εκανα διέγερση..έκανα ετ αλλά 0...τωρα θα κανω σκρατσινγκ κ αμεσως ετ με τα υπόλοιπα της καταψυξης

Ευχομαι αυτη τη φορα να πάνε όλα καλά κοριτσι μου! Το σκρατσινγκ το κανουν όταν κάνουν και την ΕΤ δηλ. μπαίνοντας μία για τα στο χειρουργειο; Πόσο κοστίζει η ενέργεια αυτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Ευχομαι αυτη τη φορα να πάνε όλα καλά κοριτσι μου! Το σκρατσινγκ το κανουν όταν κάνουν και την ΕΤ δηλ. μπαίνοντας μία για τα στο χειρουργειο; Πόσο κοστίζει η ενέργεια αυτη;

γινεται συνηθως την 21 μερα του κυκλου και μολις αδιαθετησεις ξεκινας χαπια για ετ περιπου την 18 μερα,,,,,για χρηματα δεν ξερω ακομα....περιμενω τηλ απο το γιατρο για το ραντεβου....διοτι πλησιαζουν οι μερες,,,,01/01 ειχα αδιαθετησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2020 at 10:08 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

Εγω εκανα..δηλ πηρα για 5 μερες τα χαπια serpafar  , νομιζω τα ξεκίνησα 2η  η  3η μερα του κύκλου ...παρακολουθούσα με υπέρηχο το ενδομήτριο κ μετα ovitrelle κ ωοληψια...καθολου ενέσεις διέγερσης...σκοπός ηταν 2 με 3 ωαρια αλλά εγω κ τους δυο μήνες πού εκανα αυτη τη θεραπεία πηρα 1 ωαριο τη φορα αλλά  Α ποιότητας.. έκανα ετ με τα 2 ......

Αυτά τα χάπια serpafar πόσο κοστίζουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

γινεται συνηθως την 21 μερα του κυκλου και μολις αδιαθετησεις ξεκινας χαπια για ετ περιπου την 18 μερα,,,,,για χρηματα δεν ξερω ακομα....περιμενω τηλ απο το γιατρο για το ραντεβου....διοτι πλησιαζουν οι μερες,,,,01/01 ειχα αδιαθετησει

Να είσαι καλά κοριτσι μου και αυτή τη φορά να τα καταφέρεις εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγω έχω κάνει παρα πολλούς φυσικούς Τροποποιημένους..Έχουμε ξαναμιλήσει!   πάω από 8η μέρα περιόδου και παρακολουθούμε το ωάριο του  μήνα, κάθε 2 μέρες περίπου καθώς  και το ενδομήτριο..Επίσης μου παίρνουν αίμα και βλέπουμε τα οιστρογόνα..    κατά την 12η-13η μέρα περίπου ξεκινάω για 2-3 μέρες φάρμακα (Ενέσεις, gonal, meriofert, ότι βρω)  150 μονάδες μαζί με ανταγωνιστές.. μετά κάνουμε ωοληψια, γονιμοποίηση με ICSI και κατάψυξη. Εγώ τα έβαζα 2 ημερών, ο γιατρός και εμβρυολογος ήθελαν 5 ημερών.. Φοβόμουνα να περιμένω μέχρι 5 ημερών.. έκανα αυτή τη διαδικασία 8 φορές, μάζεψα δυο και τα έβαλα. Εμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς 9 εβδομάδων και 2 ημερών παλινδρομησε.. Είχα λίγο αιματακι και είδαμε πως σταμάτησε η καρδιά του.. 

Η απώλεια πάντα ποναει.. ευτυχώς έχω ήδη ένα παιδάκι.. από την άλλη είναι μια απώλεια και ποναει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Έγω έχω κάνει παρα πολλούς φυσικούς Τροποποιημένους..Έχουμε ξαναμιλήσει!   πάω από 8η μέρα περιόδου και παρακολουθούμε το ωάριο του  μήνα, κάθε 2 μέρες περίπου καθώς  και το ενδομήτριο..Επίσης μου παίρνουν αίμα και βλέπουμε τα οιστρογόνα..    κατά την 12η-13η μέρα περίπου ξεκινάω για 2-3 μέρες φάρμακα (Ενέσεις, gonal, meriofert, ότι βρω)  150 μονάδες μαζί με ανταγωνιστές.. μετά κάνουμε ωοληψια, γονιμοποίηση με ICSI και κατάψυξη. Εγώ τα έβαζα 2 ημερών, ο γιατρός και εμβρυολογος ήθελαν 5 ημερών.. Φοβόμουνα να περιμένω μέχρι 5 ημερών.. έκανα αυτή τη διαδικασία 8 φορές, μάζεψα δυο και τα έβαλα. Εμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς 9 εβδομάδων και 2 ημερών παλινδρομησε.. Είχα λίγο αιματακι και είδαμε πως σταμάτησε η καρδιά του.. 

Η απώλεια πάντα ποναει.. ευτυχώς έχω ήδη ένα παιδάκι.. από την άλλη είναι μια απώλεια και ποναει.. 

12η-13η μέρα ξεκινάς τις gonal; Μου φαίνεται πολύ αργά αλλά προφανώς ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο, άλλες κοπέλες ξεκινάνε κάτι χάπια (femara) 2η-3η μέρα του κύκλου για μερικές μέρες...Ίσως υπάρχουν και διαφορετικά πρωτόκολλα και στον τροποποιημένο φυσικό!

Λυπάμε κορίτσι μου για ότι σου συνέβει...εννοείται ότι είναι μία απώλεια που πάντα πονάει όσα παιδάκια και αν έχεις! Εκεί που λες ότι τα κατάφερες και νιώθεις να πετάς στα σύννεφα ξαφνικά γκρεμίζονται όλα!

Τι σου είπε ο γιατρός, που μπορεί να οφείλεται η παλίνδρομη εκεί που είχατε ακούσει και καρδούλα και όλα έδειχναν καλά; Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι, θα ξανά προσπαθησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...