Μετάβαση σε περιεχόμενο
melita29

Προϊόντα που μας ικανοποίησαν και μας απογοήτευσαν για τα μπεμπάκια μας

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες! Μιας και έχω δυσκολευτεί κάπως στα προϊόντα που χρησιμοποιώ για τον μπέμπη μου , ειδικά στη λοσιόν σώματος. Έχουμε λίγη ξηροδερμία στα ποδαράκια και δεν έχω βρει κάποια που να του ταιριάζει απόλυτα. 

Σκέφτηκα λοιπόν  να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις. Εσάς ποια προϊόντα σας άρεσαν για τα μωράκια σας και ποια όχι; Όχι απαραίτητα μόνο είδη περιποίησης. Πχ πιπίλες , μπιμπερό, μασητικά  κλπ. :) 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 2 ώρες, ο/η melita29 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Μιας και έχω δυσκολευτεί κάπως στα προϊόντα που χρησιμοποιώ για τον μπέμπη μου , ειδικά στη λοσιόν σώματος. Έχουμε λίγη ξηροδερμία στα ποδαράκια και δεν έχω βρει κάποια που να του ταιριάζει απόλυτα. 

Σκέφτηκα λοιπόν  να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις. Εσάς ποια προϊόντα σας άρεσαν για τα μωράκια σας και ποια όχι; Όχι απαραίτητα μόνο είδη περιποίησης. Πχ πιπίλες , μπιμπερό, μασητικά  κλπ. :) 

Γειά σου κορίτσι μου! Καλή χρονιά! Να χαίρεσαι τον μικρούλη σου. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένη με την frezyderm. Και για ενυδάτωση και για το συγκαμα. Ειδικά η τελευταία τον βοηθούσε πάρα πολύ. Με μια φορά έφευγε η κοκκινίλα. Βέβαια έχει να κάνει και με το κάθε παιδί. Πιπίλα πήρε ελάχιστα και μπιμπερο καθόλου κι έτσι δεν έχω εμπειρία από αυτά. 💗

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Καλή χρονιά! Να χαίρεσαι τον μικρούλη σου. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένη με την frezyderm. Και για ενυδάτωση και για το συγκαμα. Ειδικά η τελευταία τον βοηθούσε πάρα πολύ. Με μια φορά έφευγε η κοκκινίλα. Βέβαια έχει να κάνει και με το κάθε παιδί. Πιπίλα πήρε ελάχιστα και μπιμπερο καθόλου κι έτσι δεν έχω εμπειρία από αυτά. 💗

Συμφωνώ για frezyderm η κρέμα για το σύγκαμα πολύ καλή , μας έχει ταιριάξει . Η λοσιόν για ενυδάτωση δυστυχως όχι 😕 

στις πριν 6 ώρες, ο/η melita29 είπε:

Καλησπερα να χαιρεσε το μωρακι σου! Ποσό ειστε τωρα;

Διαφέρουν τα προϊόντα απο παιδί σε παιδί και το πως δρουν εγω και στα δυο παιδιά μου χρησιμοποιώ frezyderm προϊόντα αλλα για την νινιδα σαν της mustela τη δουλειά κανένα άλλο.

μπιμπερο κ ολα τα σχετικα τα ειχα αμ της ΜΑΜ προϊόντα κ επίσης τα αντικόλικ τα θεωρω πιο υγειήνά στο πλύσιμο μιας κ ξεβιδώνεις τον πάτο.

ολα αυτά ομως ειναι γενικα να το ξαναπώ διοτι αν το παιδί μ είχε πχ κάποιο θεμα δεν θα δεχόταν ενα χ ή ψ προϊόν 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα να χαιρεσε το μωρακι σου! Ποσό ειστε τωρα;

Διαφέρουν τα προϊόντα απο παιδί σε παιδί και το πως δρουν εγω και στα δυο παιδιά μου χρησιμοποιώ frezyderm προϊόντα αλλα για την νινιδα σαν της mustela τη δουλειά κανένα άλλο.

μπιμπερο κ ολα τα σχετικα τα ειχα αμ της ΜΑΜ προϊόντα κ επίσης τα αντικόλικ τα θεωρω πιο υγειήνά στο πλύσιμο μιας κ ξεβιδώνεις τον πάτο.

ολα αυτά ομως ειναι γενικα να το ξαναπώ διοτι αν το παιδί μ είχε πχ κάποιο θεμα δεν θα δεχόταν ενα χ ή ψ προϊόν 

Σε λίγες ημέρες γινόμαστε 4 μηνών!
Φυσικά και στο κάθε παιδί ταιριάζουν διαφορετικά προϊόντα ειδικά αν αντιμετωπίζει κάποιο θεματάκι όπως λες,  αναλόγως και το δερματακι του :) 

καλησπέρα!!!2 παιδιά και στα δύο frezyderm, mustela & a derma για ατοπία.

μπιμπερο-πιπίλες mam!!!!

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️: Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶 Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶 Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶 Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶 Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶 Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶 Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶 Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶 Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶 LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶 vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶 gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶 St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶 Fanioko:θετικο👶 Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶 Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶 Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 Marba:Θετικο👶 St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶 Σταυρι:?  Hope19: 17/4 Alex2016: ? Marselntina:01/3                                                                       ioannastr: 08/3 Kostef: 14/3 Maroulita? : 27/4 diana8: 17/03 Lacostaki: 30/4 I want a baby:22/04 pangipot: 29/02  Sillia:15/2                                                                              Aννια27:01/04 Εαυγγελοςτ: 28/04 Μari84:04/04 misofeggaro: 06/04 PAPA EVA: 10/03 Lactaki:08/4 Love13:24/4 Smurf88:19/3 Sofia0294:20/3 Tzina819:16/4      Elisa91:16/4 Basoula2:28/4            
    • Ευτυχώς που έχω και εσας.. Το τονίζω.. Δεν εχω μιλησει σε κανεναν γι αυτό το θεμα.. @elena0212 συγνώμη τι επεμβαση έκανες εσυ, κορίτσι μου?
    • Κατ αρχας καλή σας ημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Αχ εχεις δικιο κορίτσι μου.. Δεν ειμαστε παντρεμένοι ειμαστε σύντροφοι αλλα ειπαμε να προσπαθήσουμε για μωρο.. Με επιασε όντως μαυρη απελπισια καιτοσες μερες τα βλεπω πολύ αρνητικά.. Εχει ιστορικό κρυψορχίας , εχει κανει διορθωτική επεμβαση σε παιδικη ηλικια και εκανε εξετασεις για ελεγχο σπερματος και εως και 10-12 χρονια πριν ήταν οκ.. τωρα..0. Μπορει να είναι μονιμο.. Συγνωμη κορίτσια, θα μου πειτε πως μιλας και τι λες και ισως θα επρεπε να ντρεπομαι γιατι είναι σα να χανω την ''πιστη'' μου ακομη δεν πηγε σε ουρολογο να τον κατευθυνει..Σημερα νομιζω θα επικοινωνουσε ηθελε να περασει το ΣΚ.. Επειδή και ο ιδιος του είναι αρνητικος..δηλ νιωθει ότι μπορει να είναι μονιμη κατασταση το 0 και να μην υπαρχει ουτε 1 σπερμα.. δε ξερω και εγω πως να συμπεριφερθώ.. και πως να το διαχειριστω.. Ολες αυτές τις μερες διαβαζω πολλά και από αλλε συζητήσεις σε αλλα φορουμ και σε αυτό που ειμαστε φυσικά και παιρνω δυναμη.. Δε ξερω..  Θα σας πω νεοτερα όταν θα ξερω..Ευχομαι σημερα να μου τηλ ο σύντροφος μου να μου πει, εκλεισα ραντεβού...  
    • Καλημέρα, Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Κ εμένα ο μικρός μου είναι 12 μηνών. Έχουμε σταματήσει τα αλεσμένα από 10μηνων περίπου. Από φαγητά τρώει ότι κ εμείς εννοείται χωρίς άλατι κ τις περισσότερες φορές όπου είναι δυνατόν προτιμώ να τα κάνω στον ατμό κλπ ...1-2 φορές ψάρι(σούπα) 2-3 φορές μοσχάρι (μπιφτέκι, γιουβαρλάκια, κιμά με μακαρόνακι, ή γιουβέτσι με το κρέας σε ίνες) 1 φορα κοτόπουλο κ όσπρια κ λαδερα γενικά τρώει τα πάντα!!! Πρωινό τις περισσότερες φορές αυγό(βραστό) είτε μαζί με λίγο τοστ ή με φρούτα ή με τυρί μόνο....κάποια μέρα του κάνω βρώμη με φρούτα κ ταχίνι...του έχω δοκιμάσει τυροπιτάκια, σπανακοπιτακια(σπιτικά) ...αν δεν φαει το πρωί φρούτα τότε του δίνω(κομματάκια) ενδιάμεσα από μεσημεριανό κ απογευματινό!!!κ για απογευματινό ή μισό από το μεσημεριανό ή γιαούρτι ή τραχανά η τοστ....κρέμες έτοιμες πότε δεν του άρεσαν κ ούτε εγώ ήθελα να τρώει πολλές...κ μετά πάντα πίνει γάλα όπως κ το πρωί αλλά κ κατά τη διάρκεια της νύχτας ακόμα!!!☺️  Επίσης τα μόνα που ακόμα θέλω να λιώνω είναι το μήλο γιατί τον δυσκολεύει όσο μικρό κομμάτι κ αν του δώσω κ το αχλάδι εκτός κ αν είναι πολύ μαλακό όποτε το τρώει.
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...