Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες🌸

πως είστε σήμερα;;;

να ρωτήσω δίνετε στα μπεμπέ σας πιπίλα;;;

εγω από την δεύτερη μέρα π γεννήθηκε καθώς η δικιά μ όταν θα φάει κ θα θέλει νάνι πρέπει να έχει κάτι στο στόμα,στον ύπνο μετά της πέφτει,δεν ξέρω αν το είχα αναφέρει ξανά πιο παλιά αλλά από τους υπερήχους πιπίλουσε συνέχεια τα χεράκια της,μέχρι κ την 3d φωτό με το χέρι στο στόμα την έχουμε!!!στο μαιευτήριο μ είπαν ότι δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αφού την μικρή την ήρεμη κ της αρέσει της δίνω επισης διάβασα ότι βοηθάει κ στους κολικούς 

Καλημέραα αγάπη 💗💗

Ήρθαμε για εξετάσεις θυροειδή στον μπέμπη προληπτικά εμείς, γιατί είχα κι εγώ οπότε έπρεπε τώρα να το δούμε..του έβγαλε τόσο αίμα από το ποδαράκι που το λυπόμουν δε μπορούσα να το βλέπω..του κράταγα το χεράκι κ ήταν ήσυχος ευτυχώς ο καημένος..λίγο έκλαψε :( 

Πιπίλα εμείς δεν του δίνουμε!! Δεν χρειάζεται γιατί κοιμάται στο στήθος και μετά το βάζω στην κούνια και είναι οκ..δεν κοιμάται στο στήθος εσένα; Κ εγώ ξέρω ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο στην αρχή, αλλά αφού δεν την επηρεάζει σε κάτι κ την ηρεμεί οκ

Χαχα θυμήθηκα τον υπέρηχο..η γλυκούλα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ρε εσυ ακριβώς λες και  περιγράφεις την δικιά μου κοιμάται συνέχεια στο στήθος και σε εμένα μόνο σαν να με μυρίζει λες και ξέρει ότι είμαι  το φαγητό της😂😂😂

και εμένα όταν δεν κοιμάται δεν κλαίει απλά έχει το μάτι γαρίδα κ μας κοιτάει🤪

εμας το μόνο θεματάκι είναι ότι η καημένη όταν κάνει κακά σφίγγεται εκεί βγάζει ένα παράπονο γίνετε κατακόκκινη και μετά ρίχνει κάτι αέρια δεν φαντάζεσαι κ μετά έχει μια ανακούφιση στο πρόσωπο της σκεψου ότι χαμογελάει ☺️☺️ 

Αχαχαχαχα και μας τα ίδια...καμιά φορά εκεί προσηλώνεται, μετά σκάει ένα χαμόγελο και γεμίζει το παμπερ κακά ..ανακουφίζονται όταν κάνουν κακά μάλλον 😄 κ εμάς μάλλον ζορίζεται με τα κακακια σφίγγεται..χθες μπορεί γι αυτό να μην κοιμόταν..καθόταν, είχε αέρια αλλά κακα δεν έκανε..κ λέω μπορεί να ήθελε κακά κ γι’αυτό να μην κοιμόταν..αλλά δε ξέρω

Παρόμοια τα μωράκια μας!! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κλαίει άμα της πειράζεις τα ποδαράκια ή πας να της πάρεις το στήθος;; Εμένα ή ξυπνάει έτσι ή δεν αντιδρά καθόλου(όταν θέλει να κοιμηθεί)..

Ναι εκνευριζεται κ κλαίει! Μαλλον εσεις εχετε ενα πολυ καλοβολο μωρακι! Μπραβο! Εμενα ειναι αρκετά νευρικη! Και ουτε καν δεν κοιμαται 3 ωρες σερι! Πολυ σπάνια! Μεχρι τωρα αντε να έχει κοιμηθεί 2 φορες τοσο συνεχόμενα! Και αλλη μια φορα οταν πηγαμε βόλτα με το αμαξι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα αγάπη 💗💗

Ήρθαμε για εξετάσεις θυροειδή στον μπέμπη προληπτικά εμείς, γιατί είχα κι εγώ οπότε έπρεπε τώρα να το δούμε..του έβγαλε τόσο αίμα από το ποδαράκι που το λυπόμουν δε μπορούσα να το βλέπω..του κράταγα το χεράκι κ ήταν ήσυχος ευτυχώς ο καημένος..λίγο έκλαψε :( 

Πιπίλα εμείς δεν του δίνουμε!! Δεν χρειάζεται γιατί κοιμάται στο στήθος και μετά το βάζω στην κούνια και είναι οκ..δεν κοιμάται στο στήθος εσένα; Κ εγώ ξέρω ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο στην αρχή, αλλά αφού δεν την επηρεάζει σε κάτι κ την ηρεμεί οκ

Χαχα θυμήθηκα τον υπέρηχο..η γλυκούλα 😄

Κοιμάται στο στήθος κ εμένα αλλα μετά πρέπει να ρευτεί κ αυτό της τον χαλάει όποτε της δίνω πιπίλα αντί να την ξανά βάλω στο στήθος αλλιώς πιπίλα εί τα χέρια η δεν κοιμάται κ μας κοιτάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχαχαχαχα και μας τα ίδια...καμιά φορά εκεί προσηλώνεται, μετά σκάει ένα χαμόγελο και γεμίζει το παμπερ κακά ..ανακουφίζονται όταν κάνουν κακά μάλλον 😄 κ εμάς μάλλον ζορίζεται με τα κακακια σφίγγεται..χθες μπορεί γι αυτό να μην κοιμόταν..καθόταν, είχε αέρια αλλά κακα δεν έκανε..κ λέω μπορεί να ήθελε κακά κ γι’αυτό να μην κοιμόταν..αλλά δε ξέρω

Παρόμοια τα μωράκια μας!! 😄

Να σε ρωτήσω κ κάτι αλλο όταν έπεσε ο αφαλός μετά είχε κίτρινο σαν μυξουλα κ έρπει να το καθαρίζετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι εκνευριζεται κ κλαίει! Μαλλον εσεις εχετε ενα πολυ καλοβολο μωρακι! Μπραβο! Εμενα ειναι αρκετά νευρικη! Και ουτε καν δεν κοιμαται 3 ωρες σερι! Πολυ σπάνια! Μεχρι τωρα αντε να έχει κοιμηθεί 2 φορες τοσο συνεχόμενα! Και αλλη μια φορα οταν πηγαμε βόλτα με το αμαξι!

Νόμιζα ότι όλα έτσι είναι αλλά απότι βλέπω από τα άλλα μάλλον είναι ήρεμος ο γλυκούλης μου..ε οι γυναίκες είναι πιο γκρινιάρες πάντα 😄 βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, γιατί της αδερφής μου τον μικρό τον άκουγε όλη η γειτονιά 😆 κι εγώ που ήμουν κορίτσι ήμουν ήσυχη..μάλλον είναι στο μωρό.. ναι κοιμάται ευτυχώς..για να κοιμηθώ κι εγώ λίγο..εσάς πόσες ώρες κοιμάται συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Να σε ρωτήσω κ κάτι αλλο όταν έπεσε ο αφαλός μετά είχε κίτρινο σαν μυξουλα κ έρπει να το καθαρίζετε;;;

Ήταν λίγο περίεργο πιο μαλακό για καμια μέρα, κ είχε κ λίγο αίμα μετά καμιά φορά το έβλεπα στο φορμάκι του, αλλά το καθαρίζαμε με οινόπνευμα για 10 μέρες μας είχε πει η παιδίατρος ούτως ή άλλως να το κάνουμε..εσάς τι σας είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κοιμάται στο στήθος κ εμένα αλλα μετά πρέπει να ρευτεί κ αυτό της τον χαλάει όποτε της δίνω πιπίλα αντί να την ξανά βάλω στο στήθος αλλιώς πιπίλα εί τα χέρια η δεν κοιμάται κ μας κοιτάει 

Αα..αν τη σηκώνεις απαλά κ τη βάζεις στην αγκαλιά σου μέχρι να ρευτεί ξυπνάει πάλι; Εγώ έτσι το βάζω να ρευτεί..συνήθως δεν ξυπνάει, κ αν ξυπνήσει το ξαναβάζω στο στήθος και κοιμάται πάλι μετά από λίγη ώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ήταν λίγο περίεργο πιο μαλακό για καμια μέρα, κ είχε κ λίγο αίμα μετά καμιά φορά το έβλεπα στο φορμάκι του, αλλά το καθαρίζαμε με οινόπνευμα για 10 μέρες μας είχε πει η παιδίατρος ούτως ή άλλως να το κάνουμε..εσάς τι σας είπε;

Εμεις μεθαύριο θα πάμε στην παιδίατρο σήμερα παρατήρησα λίγο αποξηραμένο αίμα κ ανησύχησα γιαυτο ρώτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αα..αν τη σηκώνεις απαλά κ τη βάζεις στην αγκαλιά σου μέχρι να ρευτεί ξυπνάει πάλι; Εγώ έτσι το βάζω να ρευτεί..συνήθως δεν ξυπνάει, κ αν ξυπνήσει το ξαναβάζω στο στήθος και κοιμάται πάλι μετά από λίγη ώρα..

 ξυπνάει κ πάλι  αλλά νομίζω ότι της αρέσει κιολας η πιπίλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εμεις μεθαύριο θα πάμε στην παιδίατρο σήμερα παρατήρησα λίγο αποξηραμένο αίμα κ ανησύχησα γιαυτο ρώτησα 

Α ναι κι εμάς είχε!! Φεύγει μετά, τώρα δεν έχει τπτ. Βάλε αν θέλεις λίγο οινόπνευμα, δεν κάνει κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Νόμιζα ότι όλα έτσι είναι αλλά απότι βλέπω από τα άλλα μάλλον είναι ήρεμος ο γλυκούλης μου..ε οι γυναίκες είναι πιο γκρινιάρες πάντα 😄 βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, γιατί της αδερφής μου τον μικρό τον άκουγε όλη η γειτονιά 😆 κι εγώ που ήμουν κορίτσι ήμουν ήσυχη..μάλλον είναι στο μωρό.. ναι κοιμάται ευτυχώς..για να κοιμηθώ κι εγώ λίγο..εσάς πόσες ώρες κοιμάται συνήθως;

Λιγο! Αν φαει συμπληρωμα γυρω στο 2ωρο αλλιως ξυπνάει καθε μιση ωρα! Σε σπανιες περιπτωσεις που θα ειναι κουρασμενη εχει κοιμηθει 4ωρο! Αλλα σε γενικες γραμμες κοιμαται λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Εμεις μεθαύριο θα πάμε στην παιδίατρο σήμερα παρατήρησα λίγο αποξηραμένο αίμα κ ανησύχησα γιαυτο ρώτησα 

Μην ανησυχείς! Της δικης μου εβγαζε και κια πολυ ασχημη μυρωδιά και μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι οκ και μετα απο 2 μερες επεσε!

Θα τον ρωτησω κι ςγω για την πιπιλα γιατί εχω την εντύπωση οτι και η δικια μου θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Λιγο! Αν φαει συμπληρωμα γυρω στο 2ωρο αλλιως ξυπνάει καθε μιση ωρα! Σε σπανιες περιπτωσεις που θα ειναι κουρασμενη εχει κοιμηθει 4ωρο! Αλλα σε γενικες γραμμες κοιμαται λιγο!

Νεογέννητο είναι μωρέ υπομονή..αυτά δεν κάνουν τίποτε άλλο τρώνε και κοιμούνται..θα μεγαλώσουν και θα ηρεμήσουμε κι εμείς αυτό σκέφτομαι, κάνω υπομονή 😊 όσο μεγαλώνουν θα έχουν πιο σταθερό ωράριο ύπνου, και μετά τους 6 μήνες αρχίζουν και οι στέρεες τροφές οπότε θα κοιμούνται περισσότερο και θα θηλάζουμε λιγότερο κι εμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Όχι δεν πονάω! Δεν σκέφτομαι να της το κόψω κορίτσι μου. Δεν είναι κακό να πίνει λίγο ξένο γάλα. Εμενα τουλάχιστον μου προσφέρει μία σιγουριά και είμαι πιο ήρεμη ψυχολογικά και έτσι πάνε όλα καλύτερα! Μην σε αγχώνει! Αλλά βέβαια αν θελεις ντε και καλά αποκλειστικό θηλασμό καλυτερα να ρωτησεις σύμβουλο!

Για το δικό μου παιδί ο μεικτός θηλασμός είναι το καλύτερο προς το παρόν! Κάθε παιδί είναι διαφορετικό αλλά και κάθε μαμά! Εγω δεν είμαι απο αυτες που έχουν κόλλημα μόνο με αποκλειστικό θηλασμό κτλπ είμαι ανοιχτή γενικά! Κάνω το καλύτερο για το παιδί μου! Αν θέλει παραπάνω γάλα και εγώ δεν έχω ακόμα θα του δώσω ξένο! Τα στοιχεία που χρειάζεται τα παίρνει απο τον θηλασμό έτσι κι αλλιώς ! Οπότε το συμπλήρωμα απλά μας βοηθάει λίγο στο να χορταίνει περισσότερο και να ξεκουραζόμαστε όλοι!

Κοίτα ήθελα αποκλειστικό και το ειχα έτσι στο μυαλο μου, χωρίς να σημαίνει ότι έχω κόλλημα...Δίνω ξένο επειδή εγώ δεν χω κ ξέρω  κ εγώ ότι είναι το σωστο αυτή τη στιγμή απλά στεναχωριεμαι που δεν έχω να του δώσω δικό μου.... Και εγώ νιώθω ασφάλεια όπως λες με το ξένο, απλά την ώρα που δεν θηλάζει από μένα κ πινει ξένο, δεν αυξάνεται η παραγωγή γάλατος, γεγονός που με προβληματιζει για το πως θα αυξηθεί το γάλα γενικά με βάση τις ολοένα κ αυξανόμενες ανάγκες του για σίτιση... 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Αγάπη εγώ έχω από τον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης τότε το είχα για ύπνο της theraline ετσι λέγεται είμαι υπέρ ευχαριστημένη γενικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς μαξιλάρι θηλασμού  αυτην την μάρκα την χρησιμοποιούν οι μαίες πολύ εδώ γιαυτο το πήρα!!!!

Κορίτσι τώρα διάβασα για την περιπέτεια σου σε αλλο ποστ με τον πυρετό,τελικά όλα καλά τώρα;;;

Καταλαβα ρε αγαπη...παρηγγειλα  διαδικτυακά ένα της kikκo και ο θεος βοηθός...μετανιωσα που δεν είχα πάρει νωρίτερα....Βγηκαν καλυτερα οι σημερινές εξετάσεις σε ευχαριστώ.... Γενικά είμαι τέρμα νευριασμένη με το σκηνικό... Αντι να αφιερώνομαι στο μωρό κουραστικα πολυ σωματικά κ ψυχολογικά κ πολυ άγχος γιατί ακόμα ποναω... Γενικά περιμένω να δω πως θα παει... Δεν έχω εμπιστοσυνη σε κανέναν γιατρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες🌸

πως είστε σήμερα;;;

να ρωτήσω δίνετε στα μπεμπέ σας πιπίλα;;;

εγω από την δεύτερη μέρα π γεννήθηκε καθώς η δικιά μ όταν θα φάει κ θα θέλει νάνι πρέπει να έχει κάτι στο στόμα,στον ύπνο μετά της πέφτει,δεν ξέρω αν το είχα αναφέρει ξανά πιο παλιά αλλά από τους υπερήχους πιπίλουσε συνέχεια τα χεράκια της,μέχρι κ την 3d φωτό με το χέρι στο στόμα την έχουμε!!!στο μαιευτήριο μ είπαν ότι δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αφού την μικρή την ήρεμη κ της αρέσει της δίνω επισης διάβασα ότι βοηθάει κ στους κολικούς 

Και στον αιφνίδιο..... χτυπάει ξυλο βοηθάει... Και  για αυτό θέλω να δώσω, αλλά η παιδιατρος είπε να περιμςνω 40 μέρες να εδραιωθεί ο θηλασμός(ποιος θηλασμός δηλαδη, τες πα)... Θα δώσω λίγο νωρίτερα σίγουρα... Πολλές μαμάδες δίνουν.... Καλά έκανες, αφου σου θηλάζει μια Χαρά..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ε αν δεν τρώει κ το έχει σαν πιπίλα μάλλον δεν πεινάει άλλο...όταν πεινάει θα το καταλάβεις ψάχνει με το στόμα, πιπιλάει με το χέρι ή στο τέλος κλαίει...όταν πεινάσει θα φάει 😄

(κ αν θες, μην περιμένεις να κλάψει για να το ταίσεις..όταν είναι να φάει λίγο πριν βάλτο στο στήθος..ή όταν δεις να αρχίζει να ψάχνει με το στόμα ή το χεράκι)

Τη τελευταία συμβουλή σου πρέπει να την υιοθετήσω!!!και όμως αν τον αφήσω στην κουνια ουρλιάζει, βάζει χέρια στόμα, πιπιλαει δάχτυλα, ανοίγει στόμα,ενώ πριν λίγο έχει από κοιμηθεί κ δεν ξυπνουσε πριν λίγο με τιποτα..... Αστα...Απλά αποκοιμιεται στο βυζι.... Μου είπε η παιδιατρος ότι κουράζεται λέει επειδή δεν κατεβαίνει ευκολα το γάλα ή δε βρίσκει γάλα... Θα δω τι θα μου πει η συμβουλος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αα σωστό κ αυτό δεν το’χα σκεφτεί...καλύτερα έτσι μη σου πω, γιατί όταν είναι γυμνό μας κατουράει κάποιες φορές χαχαχα

Μαξιλάρι θηλασμού έχω ένα από την αδερφή μου, δε ξέρω τι μάρκα είναι κ δεν το χρησιμοποιώ κ πολύ να σ πω την αλήθεια..εσείς που έχετε μεγάλο στήθος μπορεί να βοηθάει δε ξέρω..

Θα σου πω όταν το παραλαβω αν βοηθάει κ αν είναι καλό! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κοίτα ήθελα αποκλειστικό και το ειχα έτσι στο μυαλο μου, χωρίς να σημαίνει ότι έχω κόλλημα...Δίνω ξένο επειδή εγώ δεν χω κ ξέρω  κ εγώ ότι είναι το σωστο αυτή τη στιγμή απλά στεναχωριεμαι που δεν έχω να του δώσω δικό μου.... Και εγώ νιώθω ασφάλεια όπως λες με το ξένο, απλά την ώρα που δεν θηλάζει από μένα κ πινει ξένο, δεν αυξάνεται η παραγωγή γάλατος, γεγονός που με προβληματιζει για το πως θα αυξηθεί το γάλα γενικά με βάση τις ολοένα κ αυξανόμενες ανάγκες του για σίτιση... 🙄🙄

Δεν το βαζεις καθολου στο στήθος? Εγω την βαζω και ετσι σημερα εβγαλα και 60μλ με το θηλαστρο γτ λερωνομουν!  Αν βαζεις το μωρο σου να πιπιλιζει θα αυξηθει η παραγωγη! Επισης μη στεναχωριεσαι γιατί συνδέεται αμεσα με τον θηλασμό. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν πω πως δεν εχω γαλα τέλος! Δεν θα εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κοίτα ήθελα αποκλειστικό και το ειχα έτσι στο μυαλο μου, χωρίς να σημαίνει ότι έχω κόλλημα...Δίνω ξένο επειδή εγώ δεν χω κ ξέρω  κ εγώ ότι είναι το σωστο αυτή τη στιγμή απλά στεναχωριεμαι που δεν έχω να του δώσω δικό μου.... Και εγώ νιώθω ασφάλεια όπως λες με το ξένο, απλά την ώρα που δεν θηλάζει από μένα κ πινει ξένο, δεν αυξάνεται η παραγωγή γάλατος, γεγονός που με προβληματιζει για το πως θα αυξηθεί το γάλα γενικά με βάση τις ολοένα κ αυξανόμενες ανάγκες του για σίτιση... 🙄🙄

Αγάπη ένας τρόπος να αυξήσεις την παραγωγή γάλακτος είναι να κανείς αντλήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2020 at 10:53 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν το βαζεις καθολου στο στήθος? Εγω την βαζω και ετσι σημερα εβγαλα και 60μλ με το θηλαστρο γτ λερωνομουν!  Αν βαζεις το μωρο σου να πιπιλιζει θα αυξηθει η παραγωγη! Επισης μη στεναχωριεσαι γιατί συνδέεται αμεσα με τον θηλασμό. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν πω πως δεν εχω γαλα τέλος! Δεν θα εχω!

Το ξερω γιαΤη στεναχωρια! Έχεις δίκιο! Απλά δεν το ελέγχω πάντα! 

Έβγαλες 60 και από τα δυυ ή μόνο από το ένα;Εννοείς 60αφου θηλασες;;

Εμένα δεν τρέχει το γάλα ☹️😪😪😪Απλά αν το κάνω με το χέρι βγαίνει μπολικο....Τον βάζω στήθος σε όλα τα τάισματα εκτός από ένα βραδινό που δίνω ξενο.. Γενικά φαίνεται να λερώνει πάνες με τσίσα και όταν έχει πολλη ώρα να πιει ξένο... Θα δείξει... Τώρα δυο Μερες δεν έχει παρει γραμμάρια πολλα.. Θα δείξει πως θα παει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2020 at 11:07 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Αγάπη ένας τρόπος να αυξήσεις την παραγωγή γάλακτος είναι να κανείς αντλήσεις!!!

Σε ευχαριστωωω...Ναι το διαβασα κ μου το είπε κ η Συμβουλος θηλασμου από το τηλ.... Κανεις αντλήσεις εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστωωω...Ναι το διαβασα κ μου το είπε κ η Συμβουλος θηλασμου από το τηλ.... Κανεις αντλήσεις εσυ;;

Όχι αγάπη γιατί τρέχει το γάλα κ το στήθος μου μόλις αδειάσει ξανά γεμίζει γρήγορα κ πονάω όποτε η μαία μ είπε να μην κάνω,εγώ πλέον θηλάζω αποκλειστικά σήμερα έχουμε ραντεβού στο γιατρό όποτε θα δω ποσά έχει πάρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Το ξερω γιαΤη στεναχωρια! Έχεις δίκιο! Απλά δεν το ελέγχω πάντα! 

Έβγαλες 60 και από τα δυυ ή μόνο από το ένα;Εννοείς 60αφου θηλασες;;

Εμένα δεν τρέχει το γάλα ☹️😪😪😪Απλά αν το κάνω με το χέρι βγαίνει μπολικο....Τον βάζω στήθος σε όλα τα τάισματα εκτός από ένα βραδινό που δίνω ξενο.. Γενικά φαίνεται να λερώνει πάνες με τσίσα και όταν έχει πολλη ώρα να πιει ξένο... Θα δείξει... Τώρα δυο Μερες δεν έχει παρει γραμμάρια πολλα.. Θα δείξει πως θα παει... 

Και απο τα 2 εβγαλα 60και εχθες που δεν την θηλασα καθολου το βραδυ ξεχασα και δεν εβαλα επιθεματα στηθους και ξυπνησα μούσκεμα απο τα γάλατα προφανως. Εντομεταξυ ρε κορίτσια εγω απο εχθες ανεβαζω πυρετό.... 37.8 με 38 ο παιδιατρος που πηγα σημερα να μου ζυγισει τη μικρη (ολα καλα έχουμε φτασει το βαρος γεννησης) μου ειπε να τη θηλάζω κανονικά! Απλα λιγο ανησυχω με τον πυρετό...  Δεν εχω άλλο σύμπτωμα αλλα ξερω γω? Ελεγα πως είναι από την κουραση και την αϋπνία αλλα εχω κανει και καισαρικη... Μαλλον αυριο θα επικοινωνήσω με τη γιατρο μου για σιγουριά!

Κοριτσι μου αφου τρεχει οταν το πιεζεις το μωρο σου θηλαζει! Μη στεναχωριεσαι! Σιγα σιγα θα εχεις περισσότερο! Ετσι συμβαινει και σε εμενα... Και εχω απο το 1 στηθος περισσοτερο γαλα απ οτι στο αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...