Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια και εμείς που είμαστε 22 ημερών και θηλάζω αποκλειστικά με τις ώρες ακόμα είμαστε ότι να ναι. Την ημέρα βασικά μπορεί να κάνει 3 ώρες να φάει κοιμαται  πιο πολύ αλλά το βράδυ τον πιάνει πολύ πείνα μιλάμε.. ξυπνάει ανά 1 1,5 2 ώρες.. κοιμάμαι πολύ λίγο.. και την ημέρα που κοιμάται δεν κοιμάται η κόρη μου δεν συγχρονίζονται καθόλου και έτσι κοιμάμαι στο σύνολο το πολύ 3 με 4 ώρες το 24 ωρο... Και εμένα είναι πολύ λαίμαργος... Πνίγεται σε κάθε γεύμα και πίνει μεγάλη ποσότητα και κάθε μέρα βγάζει σαν εμετό αρκετό γάλα. Αλλά μου είπε κ παιδίατρος είναι λογικό γιατί έχει πάρει κιλά άρα τρώει και παραπάνω από αυτό που πρέπει και έτσι το βγάζει.. αλλά συνέχεια ζητάει όλο τα χέρια στο στόμα τα βάζει...

Και μενα ετσι ολο τα χερια στο στομα και συνεχεια φαγητο.... Δεν της δινεις καθολου ξένο???  Εμενα καμια φορα ρς κοριτσια δηλαδη πολλες τρωει και την παίρνει ο ύπνος.... Αλλα με δυσκολία ξυπνάει για να συνεχίσει το γαλα..... Το κανουν και σε σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε/ορίσατε μικρουλια!!!

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!           👣 Γέννησε 3/9 👨‍👩‍👦

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!           👣 ???? 👨‍👩‍👦 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!                👣 Γέννησε 23/8 👨‍👩‍👦 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι!             👣 Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!                 👣 Γέννησε 1/9 👨‍👩‍👦 

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!                         👣 Γέννησε 11/9 👨‍👩‍👦 

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!                  👣 Γέννησε 11/9 👨‍👩‍👦 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!                       👣 Προγραμματισμένη 15/9 👨‍👩‍👦 

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!           👣 Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!                           👣  Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!            👣 ???? 👨‍👩‍👦 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλώς να ορίσετε/ορίσατε μικρουλια!!!

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!           👣 Γέννησε 3/9 👨‍👩‍👦

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!           👣 ???? 👨‍👩‍👦 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!                👣 Γέννησε 23/8 👨‍👩‍👦 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι!             👣 Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!                 👣 Γέννησε 1/9 👨‍👩‍👦 

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!                         👣 Γέννησε 11/9 👨‍👩‍👦 

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!                  👣 Γέννησε 11/9 👨‍👩‍👦 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!                       👣 Προγραμματισμένη 15/9 👨‍👩‍👦 

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!           👣 Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!                           👣  Εν αναμονή 👨‍👩‍👦 

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!            👣 ???? 👨‍👩‍👦 

Τι όμορφο πινακακι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Και μενα ετσι ολο τα χερια στο στομα και συνεχεια φαγητο.... Δεν της δινεις καθολου ξένο???  Εμενα καμια φορα ρς κοριτσια δηλαδη πολλες τρωει και την παίρνει ο ύπνος.... Αλλα με δυσκολία ξυπνάει για να συνεχίσει το γαλα..... Το κανουν και σε σας? 

Όχι δεν του δίνω καθόλου ξένο. Ούτε στην κόρη μου είχα δώσει. Ναι ετσι και εμένα τον παίρνει ο ύπνος και δεν ξυπνάει εκείνη την ώρα εύκολα....από περιέργεια όταν της δίνεις ξένο σου κοιμάται παραπάνω εκείνες τις ώρες σε σχέση με τον θηλασμό.?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

13ημερών.. Σορυ λαθος... 1 του μηνα γεννήθηκε.... 2780 βγήκαμε... Την θυλαζω απλα της δινω και συμπλήρωμα..... Πιο πολυ της δινω την νυχτα την υπόλοιπη μερα μονο την θυλαζω..... Ναι πραγματικα μονο το φαι..... Εχει και σενα ποναλακια? 

Τη νύχτα μου έχει πει η αδερφή μου ότι έχεις την περισσότερη παραγωγή..δε ξέρω αν ισχύει αλλά πρόσεχε μη σου κοπεί...

Εμένα όχι δεν έχει ακόμα..ελπίζω να τη γλιτώσουμε αν και ξέρω ότι τα περισσότερα έχουν..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια και εμείς που είμαστε 22 ημερών και θηλάζω αποκλειστικά με τις ώρες ακόμα είμαστε ότι να ναι. Την ημέρα βασικά μπορεί να κάνει 3 ώρες να φάει κοιμαται  πιο πολύ αλλά το βράδυ τον πιάνει πολύ πείνα μιλάμε.. ξυπνάει ανά 1 1,5 2 ώρες.. κοιμάμαι πολύ λίγο.. και την ημέρα που κοιμάται δεν κοιμάται η κόρη μου δεν συγχρονίζονται καθόλου και έτσι κοιμάμαι στο σύνολο το πολύ 3 με 4 ώρες το 24 ωρο... Και εμένα είναι πολύ λαίμαργος... Πνίγεται σε κάθε γεύμα και πίνει μεγάλη ποσότητα και κάθε μέρα βγάζει σαν εμετό αρκετό γάλα. Αλλά μου είπε κ παιδίατρος είναι λογικό γιατί έχει πάρει κιλά άρα τρώει και παραπάνω από αυτό που πρέπει και έτσι το βγάζει.. αλλά συνέχεια ζητάει όλο τα χέρια στο στόμα τα βάζει...

Κι εμάς το ίδιο!! Τη μέρα κοιμάται πιο πολύ ενώ τη νύχτα ξυπνάει πολύ συχνά..με το που κοιμάμαι ξυπνάει κ θέλει πάλι να φάει..βγάζει κ εμάς πού κ πού γουλιές ή εμετό..

Πόσα κιλά έχει πάρει εσένα δηλαδή;; Γιατί εμάς ακόμη γραμμάρια παίρνει..πάντως από χθες που ήταν 10 ημερών έχει περάσει το βάρος που γεννήθηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και μενα ετσι ολο τα χερια στο στομα και συνεχεια φαγητο.... Δεν της δινεις καθολου ξένο???  Εμενα καμια φορα ρς κοριτσια δηλαδη πολλες τρωει και την παίρνει ο ύπνος.... Αλλα με δυσκολία ξυπνάει για να συνεχίσει το γαλα..... Το κανουν και σε σας? 

Ναι ναι..εμένα κοιμάται μόνο με φαγητό και στήθος...δεν κοιμάται χωρίς στήθος κ με ανησυχεί λίγο αυτό, αλλά σκέφτομαι ότι είναι μικρό ακόμη...ξένο κι εγώ καθόλου δεν της δίνω ούτε της έχω δώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κι εμάς το ίδιο!! Τη μέρα κοιμάται πιο πολύ ενώ τη νύχτα ξυπνάει πολύ συχνά..με το που κοιμάμαι ξυπνάει κ θέλει πάλι να φάει..βγάζει κ εμάς πού κ πού γουλιές ή εμετό..

Πόσα κιλά έχει πάρει εσένα δηλαδή;; Γιατί εμάς ακόμη γραμμάρια παίρνει..πάντως από χθες που ήταν 10 ημερών έχει περάσει το βάρος που γεννήθηκε..

Ναι άσε αυτό με το που κοιμάμαι ξυπνάει μετά από λίγο   λες και το κανει επίτηδες. Γεννήθηκε 3,020 έχασε κάποια γραμμάρια και στο 10 ήμερο και με ένα είχε πάρει ο;νω από το βάρος γεννήσεις 3,190. Τώρα που είμαστε 22 ημερών είναι περίπου 3700 έτσι όπως τον ζυγίζω εγώ εδώ.. αλλά δεν είναι ακριβείας.. στο περίπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι άσε αυτό με το που κοιμάμαι ξυπνάει μετά από λίγο   λες και το κανει επίτηδες. Γεννήθηκε 3,020 έχασε κάποια γραμμάρια και στο 10 ήμερο και με ένα είχε πάρει ο;νω από το βάρος γεννήσεις 3,190. Τώρα που είμαστε 22 ημερών είναι περίπου 3700 έτσι όπως τον ζυγίζω εγώ εδώ.. αλλά δεν είναι ακριβείας.. στο περίπου. 

Άσε ρε γμτο πολύ σπαστικό..να σ πω μέχρι πότε πρέπει να τα ξυπνάμε να τρώνε ξέρεις;; Κ πότε θα αρχίσουν να κοιμούνται πιο πολλές ώρες το βράδυ; 😅

Μια χαρά βάρος έχει πάρει ε; Τι σας λέει ο παιδίατρος;

Εμάς γεννήθηκε 3330 έχασε κι εμάς λίγο στην αρχή όπως όλα, αλλά στο 10ήμερο είχε πάει 3400..στις 11 μέρες 3440..να δούμε αύριο!

Εμείς έχουμε ζυγαριά στα 10γρ, αρκετά ακριβείας νομίζω..γερά να’ναι κ να παίρνουν βάρος να μην έχουμε κι αυτό το άγχος ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Άσε ρε γμτο πολύ σπαστικό..να σ πω μέχρι πότε πρέπει να τα ξυπνάμε να τρώνε ξέρεις;; Κ πότε θα αρχίσουν να κοιμούνται πιο πολλές ώρες το βράδυ; 😅

Μια χαρά βάρος έχει πάρει ε; Τι σας λέει ο παιδίατρος;

Εμάς γεννήθηκε 3330 έχασε κι εμάς λίγο στην αρχή όπως όλα, αλλά στο 10ήμερο είχε πάει 3400..στις 11 μέρες 3440..να δούμε αύριο!

Εμείς έχουμε ζυγαριά στα 10γρ, αρκετά ακριβείας νομίζω..γερά να’ναι κ να παίρνουν βάρος να μην έχουμε κι αυτό το άγχος ❤️❤️

 

Καλημέρα...

Ααα εγώ δεν τον ξυπνάω.. ξυπνάει μόνος του να φάει. Όταν ήρθε κ παιδίατρος στις 10 μέρες και είδες ότι παίρνει καλό βάρος μου είπε να μην το ξυπνάω. Και 5 ώρες να κοιμηθεί το βράδυ να τον αφήσω.. αλλά που τέτοια τύχη.. το ίδιο μου είχε πεί και στην κόρη μου.. εσένα σου έχει πει να τον ξυπνάς ανά 3 ώρες? Ναι ναι όταν ήταν να τον ζυγίσει μου είπε τον θέλω κάπου 3 κιλά.. και βλέπει 3190 και λέει τι ακριβώς κάνει εδώ η μάνα σου 😂 τέλεια μια χαρά είναι και σε σένα το βάρος του...

Εγώ δεν πήρα ζυγαριά. Γενικά δεν έχω άγχος με τα κιλά. Και αν θέλω να δω στο περίπου πόσο είναι ανεβαινω στην δική μας βλέπω πόσο είναι και μετά ανεβαίνω με το μωρό και αφαιρώ το βάρος μου και έτσι βλέπω πόσο είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα...

Ααα εγώ δεν τον ξυπνάω.. ξυπνάει μόνος του να φάει. Όταν ήρθε κ παιδίατρος στις 10 μέρες και είδες ότι παίρνει καλό βάρος μου είπε να μην το ξυπνάω. Και 5 ώρες να κοιμηθεί το βράδυ να τον αφήσω.. αλλά που τέτοια τύχη.. το ίδιο μου είχε πεί και στην κόρη μου.. εσένα σου έχει πει να τον ξυπνάς ανά 3 ώρες? Ναι ναι όταν ήταν να τον ζυγίσει μου είπε τον θέλω κάπου 3 κιλά.. και βλέπει 3190 και λέει τι ακριβώς κάνει εδώ η μάνα σου 😂 τέλεια μια χαρά είναι και σε σένα το βάρος του...

Εγώ δεν πήρα ζυγαριά. Γενικά δεν έχω άγχος με τα κιλά. Και αν θέλω να δω στο περίπου πόσο είναι ανεβαινω στην δική μας βλέπω πόσο είναι και μετά ανεβαίνω με το μωρό και αφαιρώ το βάρος μου και έτσι βλέπω πόσο είναι...

Και μενα κοριτσια μου ειπε στην αρχη να την ξυπναω ανα 3 ωρες βεβαια ξύπναγε μονη της για να φαει.... Τωρα εχει αρχισει και κοιμαται περισσοτερο αλλα δεν την ξυπναω πλεον την αφήνω.... Μονο αν εχει κοιμηθει πολυ την ξυπναω γιατι δεν θα κοιμαται το βραδυ.... Βρε κοριτσια εχετε παρει μαρσιπο???  Μου εδωσαν ενα της Chicco.... Κανει για να το χρησιμοποιείσω τον αλλον μηνα?  Δηλαδη 2 μηνών? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2020 at 3:57 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Πωπωω ήδη 5 μωράκια έχουν γεννηθεί και την άλλη βδομαδα θα έχουμε σίγουρα άλλα 3 μαζί με της Τίνας, μπορεί κ παραπάνω...απίστευτο κορίτσια σε λίγο θα έχουμε όλες τα μωράκια μας πώς πέρασαν τόσοι μήνες 😍😍

Κοριτσια μου καλημέρα 🌸

Οχιιιιιιι ακόμα δεν γέννησα 🙈🙈🙈

σήμερα το πρωί πήγα τουαλέτα κ είδα το πομα που λένε ότι βγενει ήταν λίγο  αηδιαστικό,πήγα κ στην γιατρό μου είπε ότι η Μπέμπα είναι έτοιμη χαμηλά όλα μια χαρά αλλά δεν έχω ακόμα διαστολή κάτι το οποίο μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε στιγμή, και περιμένουμε....έχει φτάσει 3650 και 54εκ....κοριτσια μας έχει φάει η αγωνία 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@@nn@ @Tina92 

Κορίτσια τί έγινε?? Γεννησατεεεε? 🥰🥰🥰

 

Όχι αγάπη εγώ είμαι στην αναμονή,εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και μενα κοριτσια μου ειπε στην αρχη να την ξυπναω ανα 3 ωρες βεβαια ξύπναγε μονη της για να φαει.... Τωρα εχει αρχισει και κοιμαται περισσοτερο αλλα δεν την ξυπναω πλεον την αφήνω.... Μονο αν εχει κοιμηθει πολυ την ξυπναω γιατι δεν θα κοιμαται το βραδυ.... Βρε κοριτσια εχετε παρει μαρσιπο???  Μου εδωσαν ενα της Chicco.... Κανει για να το χρησιμοποιείσω τον αλλον μηνα?  Δηλαδη 2 μηνών? 

Εγώ πήρα μαρσιπο κ στην αρχή θα το χρισημοποιησω πολύ πιστεύω όταν με το καλό γεννηθεί η Μπέμπα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα 🌸

Οχιιιιιιι ακόμα δεν γέννησα 🙈🙈🙈

σήμερα το πρωί πήγα τουαλέτα κ είδα το πομα που λένε ότι βγενει ήταν λίγο  αηδιαστικό,πήγα κ στην γιατρό μου είπε ότι η Μπέμπα είναι έτοιμη χαμηλά όλα μια χαρά αλλά δεν έχω ακόμα διαστολή κάτι το οποίο μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε στιγμή, και περιμένουμε....έχει φτάσει 3650 και 54εκ....κοριτσια μας έχει φάει η αγωνία 🥳

Καλημέραα

Κι εγώ έλεγα ότι γέννησες 😁

40εβδ είσαι σήμερα ε;; Σου έχουν πει μέχρι πότε θα περιμένετε;

Εγώ σαν εσένα 40εβδ τη νύχτα έμπαινα για πρόκληση μετά τις 12 μου την έκαναν βέβαια όταν ήμουν 40+1 κ έτσι γέννησα 40+1 απόγευμα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ πήρα μαρσιπο κ στην αρχή θα το χρισημοποιησω πολύ πιστεύω όταν με το καλό γεννηθεί η Μπέμπα μας

Κι εμείς θα πάρουμε μάρσιπο. Ξέρεις από πότε μπορούμε να το χρησιμοποιούμε;; Από 0 δηλαδή ή μετά το 1ο-2ο μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα

Κι εγώ έλεγα ότι γέννησες 😁

40εβδ είσαι σήμερα ε;; Σου έχουν πει μέχρι πότε θα περιμένετε;

Εγώ σαν εσένα 40εβδ τη νύχτα έμπαινα για πρόκληση μετά τις 12 μου την έκαναν βέβαια όταν ήμουν 40+1 κ έτσι γέννησα 40+1 απόγευμα 😁

Μου είπε ότι ο πλακούντας το αμνιακό το καρδιοτοκογραφημα  όλα είναι μια χαρά όποτε δεν υπάρχει λόγος να την πιέσουμε  θα περιμένουμε μέχρι την άλλη Τρίτη κ μετά θα δούμε ,σήμερα έκλεισα τις 40 εβδομάδες ,ραντεβού έχω πάλι την Πέμπτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κι εμείς θα πάρουμε μάρσιπο. Ξέρεις από πότε μπορούμε να το χρησιμοποιούμε;; Από 0 δηλαδή ή μετά το 1ο-2ο μήνα;

Εγώ πήρα ένα που το χρησιμοποιήσεις από 0 κ η μαία μ είπε ότι τότε το έχουν πιο πολύ ανάγκη να είναι σε επαφή με το δέρμα σου και μαζεμένα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα...

Ααα εγώ δεν τον ξυπνάω.. ξυπνάει μόνος του να φάει. Όταν ήρθε κ παιδίατρος στις 10 μέρες και είδες ότι παίρνει καλό βάρος μου είπε να μην το ξυπνάω. Και 5 ώρες να κοιμηθεί το βράδυ να τον αφήσω.. αλλά που τέτοια τύχη.. το ίδιο μου είχε πεί και στην κόρη μου.. εσένα σου έχει πει να τον ξυπνάς ανά 3 ώρες? Ναι ναι όταν ήταν να τον ζυγίσει μου είπε τον θέλω κάπου 3 κιλά.. και βλέπει 3190 και λέει τι ακριβώς κάνει εδώ η μάνα σου 😂 τέλεια μια χαρά είναι και σε σένα το βάρος του...

Εγώ δεν πήρα ζυγαριά. Γενικά δεν έχω άγχος με τα κιλά. Και αν θέλω να δω στο περίπου πόσο είναι ανεβαινω στην δική μας βλέπω πόσο είναι και μετά ανεβαίνω με το μωρό και αφαιρώ το βάρος μου και έτσι βλέπω πόσο είναι...

Καλημέραα

Εμάς μας είχε πει για τον ίκτερο, να τον ξυπνάω τη μέρα ανα 2 ώρες κ τη νύχτα ανα 3...τώρα δε ξέρω, γιατί στα κιλά του είναι καλά νομίζω...σήμερα πήγε 3560 από 3440 που ήταν χθες..πήρε άλλα 120γρ δηλαδή..και ούτως ή άλλως ξυπνάει μες τη νύχτα πολύ, δεν προλαβαίνει να χτυπήσει το ξυπνητήρι...

Εμείς πήραμε γιατί λόγω ίκτερου κάτσαμε μια μέρα παραπάνω, οπότε την επόμενη που βγήκαμε ήθελε κ η παιδίατρος να πάρουμε για να το ζυγίζουμε να δούμε μη χάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2020 at 12:28 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου 💙💙

Ταλαιπωρήθηκες κι εσύ τόσες ώρες στο μαιευτήριο, αλλά ευτυχώς αφού δεν είχες διαστολή δεν πόναγες ε;

Τι ώρα γέννησες;; Εγώ 18:50, κάπου κοντά κι εσύ ε; Κι εμένα βεντούζα χρησιμοποίησε στο τέλος, και με 3 εξωθήσεις είχε βγει 😄 αλλά μέχρι να φτάσουμε εκεί είχα ταλαιπωρηθεί πολύ πολλές ώρες και πολύς πόνος..πράγματι η επισκληρίδιος σωτήρια, εγώ κάθε φορά που περνούσε κ άρχιζαν οι πόνοι φώναζα πού είναι ο αναισθησιολόγος 😂 και ράμματα φυσικά μου έκαναν όπως κι εσένα, που με πονάνε ακόμα, ευτυχώς πολύ λιγότερο...εσένα σε πονάνε; Μου έδιναν στο μαιευτήριο βολταρεν υπόθετο πρωί βράδυ αλλά πάλι πονούσα...

Μικρούλης είναι μωρέ..τάιζε τον πολύ να μη χάσει πολύ βάρος ο γλυκούλης 💗 Γιατί δεν τα πας πολύ καλά με το θηλασμό;; Αν έχεις κάποιο πρόβλημα κ μπορώ να βοηθήσω πες μου..

Αχ κι εμένα λένε όλοι ίδιος εγώ 😄

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Όχι δεν ποναγα καθόλου μέχρι το μεσημέρι που μου έβαλαν τεχνητούς πόνους. Και όταν άρχισαν να με ζοριζουν οι πόνοι έκανα επισκληριδιο και δεν είχα κανένα θέμα

18:55 γέννησα εγώ! Πολύ κοντά δηλαδή! Ωχ ακούω για τους δικούς σου πόνους και αλήθεια τρομάζω. Εγώ δεν είχα ιδιαίτερα. Πέντε παρά ξεκίνησαν να ενοχλούν οι πόνοι και έκανα επισκληριδιο, μετά από μιάμιση ώρα άλλη μια δόση και 7 είχα γεννήσει. Νομίζω ανέφερα αρκετές φορές στον γιατρό μου και στον αναισθησιολογο πόσο αγάπησα την επισκληριδιο!!! Όχι ιδιαίτερα. Ψιλοενοχλουν την ώρα που κάθομαι και δεν έχω ιδέα πόσα ειναι. Και ούτε θέλω να μάθω.... Στην κλινική μου έδιναν πρωί βράδυ υπόθετο και μένα αλλά δεν πονουσα πάντα. Απλά μου συνέστησε ο γιατρός μου να μην περιμένω να πονέσω και να παίρνω παυσίπονο. 

Κουράζεται πολύ εύκολα ο γλυκούλης μου και κοιμάται ενώ θηλάζει. Έχω εισεχουσες θηλές και προς το παρών χωρίς ψευδοθηλες δεν μπορώ να θηλάσω γιατί όταν πιάνει ο μπέμπης γυρνάνε προς τα μέσα. Και είναι λίγο μπελάς με τις ψευδοθηλες αλλά δεν έχω εναλλακτική. Μου είπαν οι μαίες στην κλινική ότι με τις ψευδοθηλες μπορεί να φτιάξουν όσο τις ρουφάει ο μπέμπης.

Χιχιχιχιχι περηφάνεια και μονο, για την ομοιότητα!

στις On 13/9/2020 at 8:17 ΠΜ, ο/η Efi30 είπε:

Συγχαρητηρια να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Εμεις γεννησαμε μαζι τα αγορια μας 11/9! 💙💙💙

Να χαίρεσαι και συ κορίτσι μου το παλικαρακι σου! Να είναι γερός και τυχερός! Ναι ίδια μέρα γεννήθηκαν τα παλικάρια μας! Στις 7 εμείς στις 8 εσείς!

Πωπω είδα είχες πολύ γρήγορα γέννα! Μπράβο σου!

στις On 13/9/2020 at 3:18 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Μια χαρά βγήκε το μωράκι σας!!! Θα πάρει πολύ γρήγορα βάρος μην αγχώνεσαι γι αυτό!!!

Να σας ζήσει, να είναι γερός και ευτυχισμένος!!!!!!!🙏❤️🥰

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Με το καλο περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ πήρα ένα που το χρησιμοποιήσεις από 0 κ η μαία μ είπε ότι τότε το έχουν πιο πολύ ανάγκη να είναι σε επαφή με το δέρμα σου και μαζεμένα😍

Κοριτσια τι μαρσιπο εχετε παρει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Γεννησα σημερα το μεσημερι μια κούκλα 3700 στις 38 εβδ κ 4 ημ! Θηλαζουμε κανονικα!

Είναι πανέμορφη! Θα σας πω λεπτομέρειες οταν μπορεσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γεννησα σημερα το μεσημερι μια κούκλα 3700 στις 38 εβδ κ 4 ημ! Θηλαζουμε κανονικα!

Είναι πανέμορφη! Θα σας πω λεπτομέρειες οταν μπορεσω!

Να σας ζήσει η μπουμπου σας να είναι γερή κ ευλογημένη😍😍😍πωπω ολόκληρος κοριτσαρος!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...