Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Γύρισε τη Δευτέρα ο άντρας μου και από τότε τρέχουμε να ετοιμαστούμε γι' αυτό και δεν έχω απαντήσει σε μηνύματα. Τα ξημερώματα σπάσαν τα νερά. Είμαι στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω πολύ άγχος

 

 

Αχ μπράβο ρε κορίτσι!!!! Με το καλό όλα!!! Είδες είχε προαισθημα η @Princess28 ότι θα προηγηθεις.... 

 Με το καλο να κρατάς το μπεμπάκι στην αγκαλιά σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Γύρισε τη Δευτέρα ο άντρας μου και από τότε τρέχουμε να ετοιμαστούμε γι' αυτό και δεν έχω απαντήσει σε μηνύματα. Τα ξημερώματα σπάσαν τα νερά. Είμαι στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω πολύ άγχος

 

 

Με το καλό και με ενα πόνο κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Γύρισε τη Δευτέρα ο άντρας μου και από τότε τρέχουμε να ετοιμαστούμε γι' αυτό και δεν έχω απαντήσει σε μηνύματα. Τα ξημερώματα σπάσαν τα νερά. Είμαι στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω πολύ άγχος

 

Καλημερα κοριτσι μου!

Αληθειαααα? Αχ τι ωραιααα😍😍😍

Με το καλο και με έναν πονο σου ευχομαι! Οταν μπορεσεις περιμενουμε να μας πεις την εμπειρια σου!

Οολα να σου πανε κατ ευχήν και συντομα να κρατας το μωρο σου αγκαλιά!🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Γύρισε τη Δευτέρα ο άντρας μου και από τότε τρέχουμε να ετοιμαστούμε γι' αυτό και δεν έχω απαντήσει σε μηνύματα. Τα ξημερώματα σπάσαν τα νερά. Είμαι στην κλινική. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω πολύ άγχος

 

 

Καλημέρααα

Τέλειαα ρε αγάπηη όπως τα’θελες!! Περίμενε ο μικρούλης να γυρίσει ο άντρας σου για να κάνει την εμφάνισή του ☺️☺️

Όλα θα πάνε καλά!! Μην αγχώνεσαι...σε λίγο θα τα έχεις ξεχάσει όλα θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά και θα λες δικό μου είναι αυτό; Από την κοιλιά μου βγήκε; Χαχαχ είναι ένα θαύμα, δε θα σε νοιάζει ούτε ο πόνος ούτε τίποτα απλά το μωρό σου!! 💗💗

Στείλε μας νέα όποτε μπορέσεις 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!

38 εβδομάδων σήμερα... Πηγα γιατρο , ενταξει η μπουμπου δεν πηρε αυτη τη φορα πολυ αν και μου ειπε οτι υπαρχει μια αποκλιση της ταξης των 400γρ γτ δεν μορουσε να την μετρησει καλά αυτη τη φορα! Μου την εβγαλε γυρω στα 3400! Μου εκανε εξεταση κολπικη... Πονεσα αρκετά, βασικα τσουξιμο περισσοτερο ηταν αλλα τα χρειαστηκα λιγο, αφου μου επεσε η πιεση 😅😅😂😂

Ενταξει ομως ολα καλα, δεν φαινεται να θελει να βγει συντομα παντως ..  ισως παω μέχρι τελους οπως ειχε πει η @Princess28! Αλλα ενταξει θα δουμε!

Εσεις πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ευχάριστα νέα αγάπη, μπράβο σας!!! Πολυ καλό αυτό με τον υπνο! Και μια χαρά οι μετρήσεις όπως σας είπε η παιδιατρος ε...Παντως πολυς υπνος... Ξέρω ότι συνήθως τις Πρώτες εβδομάδες δυο ωρες αφου ταιστουν και αλλαχτουν, ξυπνάνε μόνα τους... Δηλαδή ουτε. 3 ώρες δε κοιμουνται μετα τον θηλασμό... Έτσι μου εχουν πει... 

Μου είχε πει 39η κ στο προηγουμενο ραντεβου είπε 38+ κάτι... Του ειπα αμέσως αν μπορουμε 39η κ μου είπε στο προηγουμενο ραντεβου ότι δεν υπάρχει θεμα κ οπότε θέλω... 

Σήμερα με έπιασε ένας πονος δεξιά απίστευτος, δε μπορουσα να κάνω βημα για δυο ωρες, πηγα άρον άρον στον γιατρό, μου έβαλε εξετάσεις παλι... Δεν είδε κάτι κ είπε να μπουμε την άλλη εβδομάδα στον άντρα μου που ήταν έξω κ έρχεται μέσα στο εξεταστηριο κ μου λέει λέμε για Τετάρτη ε;;;Τι να του έλεγα μέσα στον πονο μου;;;;όχι, ακόμα, παμε πιο μετά;;;;

Εχω τρομάξει παρα πολυ... Ο πονος δεν είναι ίδιος αλλά δε μπορω να ξαπλώσω καθόλου κ να κάτσω Άνετα στον καναπε.. Περιμένω κ τις εξετάσεις να βγουν.... Αστα...Λεει οτι ειναι η θέση του μωρου ή το έντερο... Δεν ξέρω τι είναι αλλά είναι σα να με τραβάει κάτι δεξιά με δυο χέρια πανω κ κάτω με πολλη δυναμη ... 😭😪😥😓

 

Άλλο ένα βράδυ που ξύπναγε συνέχεια χθες..🤣 αλλά εντάξει κοιμηθήκαμε και λίγο!

38+ ουσιαστικά είσαι 39η εβδ...αλλά σου είχε πει μετά τις 39; Χμμ δε ξέρω εσύ τι θες να κάνεις; Αν δεν υπάρχει λόγος μπορείτε να περιμένετε, αφού θες κι εσύ! Κέρδος για το μωράκι είναι!

Αα τώρα διάβασα παρακάτω! Οπότε κλείσατε για Τετάρτη;; 16/09; Πόσο θα είσαι τότε;

Αγάπη δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δυνατός είναι ο πόνος για να τρόμαξες...ίσως είναι το μωρό που πιέζει κάπου όπως είπε ο γιατρός...δε ξέρω τι άλλο να είναι εκεί δεξιά...😕 Μπορείς να πάρεις κάποιο ντεπον; Σε αφήνει ο γιατρός; Αχ, στεναχωριέμαι που πονάς τόσο...Πρέπει να κάνεις απλά υπομονή...😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!

38 εβδομάδων σήμερα... Πηγα γιατρο , ενταξει η μπουμπου δεν πηρε αυτη τη φορα πολυ αν και μου ειπε οτι υπαρχει μια αποκλιση της ταξης των 400γρ γτ δεν μορουσε να την μετρησει καλά αυτη τη φορα! Μου την εβγαλε γυρω στα 3400! Μου εκανε εξεταση κολπικη... Πονεσα αρκετά, βασικα τσουξιμο περισσοτερο ηταν αλλα τα χρειαστηκα λιγο, αφου μου επεσε η πιεση 😅😅😂😂

Ενταξει ομως ολα καλα, δεν φαινεται να θελει να βγει συντομα παντως ..  ισως παω μέχρι τελους οπως ειχε πει η @Princess28! Αλλα ενταξει θα δουμε!

Εσεις πως ειστε?

Καλησπέρα αγάπη!

Την προηγούμενη φορά πόσο ήταν;; Εντάξει πάντα υπάρχει μια απόκλιση..μπορεί τώρα να ήταν λίγο παραπάνω απόκλιση επειδή δε μπορούσε να την μετρήσει καλά..αλλά πάντα υπάρχει ένα 10-15% νομίζω ούτως ή άλλως..και μπορεί η απόκλιση να ήταν προς τα κάτω δε ξέρεις 😁 Θα ξαναπάς πάλι την άλλη εβδομάδα;

Περνάει καλά κι εσένα μέσα 🥰💗 Για να δούμε τις προβλέψεις μου, στη μία έπεσα μέσα...χαχαχαχ...για να δούμε εσύ θα πας μετά τις 39; ☺️ 

Εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε, τώρα τον έχω αγκαλίτσα και τρώει..💙 Είμαστε 8 ημερών σήμερα ☺️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα κ από εμένα🌸

@whatever κορίτσι μου τι ωραία νέα ευχομαι με το καλό και με έναν πόνο να έρθει ο μπεμπακος σας,στείλε μας νέα σου όταν μπορέσεις😍🥰

κοριτσια εγώ χάθηκα την τελευταία εβδομάδα καθώς υποφέρω από τις συσπάσεις και τους πονους(σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα) αλλά ακόμα δεν είναι τόσο συχνοί τους έχω ανά 20-25 λεπτό πήγα κ στο μαιευτήριο προχθές γιατί δεν την πάλευα η γιατρός εκεί μ είπε ότι είναι έτοιμη από μέρα σε μέρα ο τράχηλος είχε πέσει στο μηδέν είναι πολυ μαλακος κ περιμένουμε την διαστολή, μ είπε αν θέλω να κάτσω κ εκεί αλλά προτίμησα να έρθω σπίτι να είμαι πιο άνετη,σήμερα είμαι  39+3 η Μπέμπα ζυγίζει 3560 κ 53εκ ελπιζω το ΣΚ να έχω γεννήσει κ εγώ επιτέλους...

@Princess28 τι ωραία που περνάτε με το αστερακι  σας διάβασα τα νέα σας κ ανυπομονώ να τις ζήσω κ εγώ αυτές τις στιγμές!!! 
 

@Xritaποτέ σου έχει πει για την καισαρική;;;αν δεν κάνω λάθος για καισαρική δεν είχες πει;;;

@Dimitra91 μου φαίνεται οι μπέμπες μας θέλουν να πάρουν όλον τον μήνα μέσα,είχε δίκαιο η Princess 🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα κ από εμένα🌸

@whatever κορίτσι μου τι ωραία νέα ευχομαι με το καλό και με έναν πόνο να έρθει ο μπεμπακος σας,στείλε μας νέα σου όταν μπορέσεις😍🥰

κοριτσια εγώ χάθηκα την τελευταία εβδομάδα καθώς υποφέρω από τις συσπάσεις και τους πονους(σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα) αλλά ακόμα δεν είναι τόσο συχνοί τους έχω ανά 20-25 λεπτό πήγα κ στο μαιευτήριο προχθές γιατί δεν την πάλευα η γιατρός εκεί μ είπε ότι είναι έτοιμη από μέρα σε μέρα ο τράχηλος είχε πέσει στο μηδέν είναι πολυ μαλακος κ περιμένουμε την διαστολή, μ είπε αν θέλω να κάτσω κ εκεί αλλά προτίμησα να έρθω σπίτι να είμαι πιο άνετη,σήμερα είμαι  39+3 η Μπέμπα ζυγίζει 3560 κ 53εκ ελπιζω το ΣΚ να έχω γεννήσει κ εγώ επιτέλους...

@Princess28 τι ωραία που περνάτε με το αστερακι  σας διάβασα τα νέα σας κ ανυπομονώ να τις ζήσω κ εγώ αυτές τις στιγμές!!! 
 

@Xritaποτέ σου έχει πει για την καισαρική;;;αν δεν κάνω λάθος για καισαρική δεν είχες πει;;;

@Dimitra91 μου φαίνεται οι μπέμπες μας θέλουν να πάρουν όλον τον μήνα μέσα,είχε δίκαιο η Princess 🙈

Αντε κοντοζυγωνεις ρε κορίτσι... Υπομονή... Καλυτερα σπίτι σου κ όταν ενταθουν σε χρονο κ ποιοτητα οι πονοι πας.... Όπου νιώθεις δηλαδή κ εσυ καλυτερα... ... 

Ναι καισαρική Τετάρτη, εκτός κ αν δείξουν κάτι οι εξετάσεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Άλλο ένα βράδυ που ξύπναγε συνέχεια χθες..🤣 αλλά εντάξει κοιμηθήκαμε και λίγο!

38+ ουσιαστικά είσαι 39η εβδ...αλλά σου είχε πει μετά τις 39; Χμμ δε ξέρω εσύ τι θες να κάνεις; Αν δεν υπάρχει λόγος μπορείτε να περιμένετε, αφού θες κι εσύ! Κέρδος για το μωράκι είναι!

Αα τώρα διάβασα παρακάτω! Οπότε κλείσατε για Τετάρτη;; 16/09; Πόσο θα είσαι τότε;

Αγάπη δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δυνατός είναι ο πόνος για να τρόμαξες...ίσως είναι το μωρό που πιέζει κάπου όπως είπε ο γιατρός...δε ξέρω τι άλλο να είναι εκεί δεξιά...😕 Μπορείς να πάρεις κάποιο ντεπον; Σε αφήνει ο γιατρός; Αχ, στεναχωριέμαι που πονάς τόσο...Πρέπει να κάνεις απλά υπομονή...😕

Ήταν όντως πολυ δυνατός... Σου λέω πατουσα λίγο το δεξί ποδι κ σε κάθε βήμα πονουσα... Καθόμουν κ πονουσα... Ξαπλωμένη δε μπορουσα καθόλου... Ακουμπάγα πλατη στον καναπέ κ πονουσα.. Περίμενα κ ενα δίωρο, έλεγα μήπως είναι το έντερο,μήπως το μωρό, προσπαθησα να περπατησω ... Ένα 5 λεπτό μπόρεσα... Δεν ήθελα να ξυπνήσω και τον άντρα μου γιατί είχε βαρδια στην υπηρεσία βράδυ κ κοιμόταν το πρωι... Ε κάπου στο τρίωρο που δεν έφευγε αρχισα να τρομάζω ότι κάτι δεν παει καλα, οποτε πηρα τη μαία να παω νωρίτερα στο ραντεβου... Αυτά... Θα δείξει τώρα... Καλυτερα πολυ,κατι έχει μείνει βέβαια σε ενοχληση... 

 

Τωρα με τις 2 ενεσεις κορτιζόνης που μου έκανε χτες για τους πνευμονες του μωρου μου έχει παει το ζάχαρο στα υψη... Εκανα κ άλλες δυο σημερα κ τέλος..ελπιζω να φτιάξει απο αυριο παλι....Δεν ηρεμώ λίγο.... 

Ναι θα είμαι 38+2 , ουσιαστικά 39η αλλά πολλη αρχή...θα δω, ότι πει.... Σε ευχαριστώ ρε αγάπη..... 💕💕💕

Εσεις κλεισατε βδομαδουλα ε;;;;❤🥰😋Τι γλυκοοοοοο... Σου έφυγε τελείως η ενόχληση από τις θηλες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα,

Ηρθα στις 4 η ωρα στο μαιευτηριο για καρδιοτοκογραφο ο οποιος δεν εδειχνε τιποτα απο συσπασεις αρα μετα απο μιση ωρα μου λεει η γιατρος μου δεν γεννας ακομα, κατσε να σε δω και απο κατω και φευγεις!

Μολις με εξετασε ειδε οτι εχω διαστολη 4 και το μωρο χαμηλα, επιανε το κεφαλι@ τρελαθηκε και αυτη και οι μαιες και εγω! Μου λεει δεν φευγεις γεννας! 

Σοκ εγω, ειχα ερθει μονη μου με το αμαξι και ο αντρας μου στη δουλεια! Στις 5 τον παιρνω τηλεφωνο να φερει τη βαλιτσα απο το σπιτι και να ερθει και εγω εκανα την εισαγωγη μου τηλεφωνικα με τη ρεσεψιον! 

Να μην τα πολυλογω, μεχρι να ερθει και να ειδοποιησουμε γονεις φιλους κτλ, πηγα διαστολη 6! Μου κανουν επισκληρηδιο και σε μιση ωρα πηγα διαστολη 10!

Στις 19.42 γεννησα εναν παιδαρο 3160 χωρις να το καταλαβω με τον αντρα μου μεσα ο οποιος εκοψε και τον λωρο! 

Δεν το εχω καταλαβει ακομα! Ευχομαι σε ολες σας να γεννησετε τοσο ευκολα και γρηγορα οσο εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,

Ηρθα στις 4 η ωρα στο μαιευτηριο για καρδιοτοκογραφο ο οποιος δεν εδειχνε τιποτα απο συσπασεις αρα μετα απο μιση ωρα μου λεει η γιατρος μου δεν γεννας ακομα, κατσε να σε δω και απο κατω και φευγεις!

Μολις με εξετασε ειδε οτι εχω διαστολη 4 και το μωρο χαμηλα, επιανε το κεφαλι@ τρελαθηκε και αυτη και οι μαιες και εγω! Μου λεει δεν φευγεις γεννας! 

Σοκ εγω, ειχα ερθει μονη μου με το αμαξι και ο αντρας μου στη δουλεια! Στις 5 τον παιρνω τηλεφωνο να φερει τη βαλιτσα απο το σπιτι και να ερθει και εγω εκανα την εισαγωγη μου τηλεφωνικα με τη ρεσεψιον! 

Να μην τα πολυλογω, μεχρι να ερθει και να ειδοποιησουμε γονεις φιλους κτλ, πηγα διαστολη 6! Μου κανουν επισκληρηδιο και σε μιση ωρα πηγα διαστολη 10!

Στις 19.42 γεννησα εναν παιδαρο 3160 χωρις να το καταλαβω με τον αντρα μου μεσα ο οποιος εκοψε και τον λωρο! 

Δεν το εχω καταλαβει ακομα! Ευχομαι σε ολες σας να γεννησετε τοσο ευκολα και γρηγορα οσο εγω!!

Ααααα τι ωραία να σας ζήσει ο μπεμπουκος να είναι γέρος και ευλογημένος,καλε όλα γίνανε τόσο γρήγορα μακάρι να γεννήσουμε κ οι υπόλοιπες ετσι.....😍🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αντε κοντοζυγωνεις ρε κορίτσι... Υπομονή... Καλυτερα σπίτι σου κ όταν ενταθουν σε χρονο κ ποιοτητα οι πονοι πας.... Όπου νιώθεις δηλαδή κ εσυ καλυτερα... ... 

Ναι καισαρική Τετάρτη, εκτός κ αν δείξουν κάτι οι εξετάσεις.... 

Ναι κ εγώ ετσι πιστεύω ότι καλύτερα στο σπίτι τι να κάνω εκεί χωρίς διαστολή,είναι κ κοντά το μαιευτήριο....

αχχχχ αντε λίγο έμεινε αγάπη κ θα κρατάς κ εσυ το μωράκι σου στην αγκαλια σου με το καλό...περιμένω να μας πεις κ εστ τα ευχάριστα...😍🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα αγάπη!

Την προηγούμενη φορά πόσο ήταν;; Εντάξει πάντα υπάρχει μια απόκλιση..μπορεί τώρα να ήταν λίγο παραπάνω απόκλιση επειδή δε μπορούσε να την μετρήσει καλά..αλλά πάντα υπάρχει ένα 10-15% νομίζω ούτως ή άλλως..και μπορεί η απόκλιση να ήταν προς τα κάτω δε ξέρεις 😁 Θα ξαναπάς πάλι την άλλη εβδομάδα;

Περνάει καλά κι εσένα μέσα 🥰💗 Για να δούμε τις προβλέψεις μου, στη μία έπεσα μέσα...χαχαχαχ...για να δούμε εσύ θα πας μετά τις 39; ☺️ 

Εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε, τώρα τον έχω αγκαλίτσα και τρώει..💙 Είμαστε 8 ημερών σήμερα ☺️🥰

Ήταν 3200!!! Ξαναπάω την άλλη Παρασκευή εκτός απροόπτου! Ναι μάλλον έχει βολευτεί εκει μέσα!!! Απλά μετά την "ωραία" εμπειρία μου με την εξέταση με το χέρι πονάω όλη μέρα σήμερα.... Αλλά εντάξει!

Μπράβο τι ωραίααααα, τι ευτυχία, ποτε πέρασαν 8 ημέρες!!!!! Φανταστικα 🥰

στις πριν 2 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,

Ηρθα στις 4 η ωρα στο μαιευτηριο για καρδιοτοκογραφο ο οποιος δεν εδειχνε τιποτα απο συσπασεις αρα μετα απο μιση ωρα μου λεει η γιατρος μου δεν γεννας ακομα, κατσε να σε δω και απο κατω και φευγεις!

Μολις με εξετασε ειδε οτι εχω διαστολη 4 και το μωρο χαμηλα, επιανε το κεφαλι@ τρελαθηκε και αυτη και οι μαιες και εγω! Μου λεει δεν φευγεις γεννας! 

Σοκ εγω, ειχα ερθει μονη μου με το αμαξι και ο αντρας μου στη δουλεια! Στις 5 τον παιρνω τηλεφωνο να φερει τη βαλιτσα απο το σπιτι και να ερθει και εγω εκανα την εισαγωγη μου τηλεφωνικα με τη ρεσεψιον! 

Να μην τα πολυλογω, μεχρι να ερθει και να ειδοποιησουμε γονεις φιλους κτλ, πηγα διαστολη 6! Μου κανουν επισκληρηδιο και σε μιση ωρα πηγα διαστολη 10!

Στις 19.42 γεννησα εναν παιδαρο 3160 χωρις να το καταλαβω με τον αντρα μου μεσα ο οποιος εκοψε και τον λωρο! 

Δεν το εχω καταλαβει ακομα! Ευχομαι σε ολες σας να γεννησετε τοσο ευκολα και γρηγορα οσο εγω!!

Ουάου έπαθα σοκ μόλις το διάβασα!!!!! Τι ωραία γέννα φαίνεται πως είχες, και πολύ γρήγορη!!!!

Μπράβο να είναι γερός, δυνατός, καλότυχος και ευτυχισμένος!!!!!! Να σας ζήσει!!!!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!

38 εβδομάδων σήμερα... Πηγα γιατρο , ενταξει η μπουμπου δεν πηρε αυτη τη φορα πολυ αν και μου ειπε οτι υπαρχει μια αποκλιση της ταξης των 400γρ γτ δεν μορουσε να την μετρησει καλά αυτη τη φορα! Μου την εβγαλε γυρω στα 3400! Μου εκανε εξεταση κολπικη... Πονεσα αρκετά, βασικα τσουξιμο περισσοτερο ηταν αλλα τα χρειαστηκα λιγο, αφου μου επεσε η πιεση 😅😅😂😂

Ενταξει ομως ολα καλα, δεν φαινεται να θελει να βγει συντομα παντως ..  ισως παω μέχρι τελους οπως ειχε πει η @Princess28! Αλλα ενταξει θα δουμε!

Εσεις πως ειστε?

Καλημέρα κορίτσι! 

Και εγώ χθες πηγα. Στην κολπική εξέταση δεν πονεσα καθόλου. Θα γεννησω τελικά την Τρίτη με καισαρική γτ ο μπεμπης δεν χωράει να μπει στην λεκάνη. Γι αυτό αισθανόμουν να με χτυπάει στα κόκκαλα της λεκάνης τόσες μέρες! Μου είπε ότι ουτε με τεχνητους θα τα καταφέρουμε. Όποτε Τρίτη πρωι έχουμε ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Και εγώ χθες πηγα. Στην κολπική εξέταση δεν πονεσα καθόλου. Θα γεννησω τελικά την Τρίτη με καισαρική γτ ο μπεμπης δεν χωράει να μπει στην λεκάνη. Γι αυτό αισθανόμουν να με χτυπάει στα κόκκαλα της λεκάνης τόσες μέρες! Μου είπε ότι ουτε με τεχνητους θα τα καταφέρουμε. Όποτε Τρίτη πρωι έχουμε ραντεβού! 

Αχ τελεια το ξέρεις και θα είσαι προετοιμασμένη! Με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλια σου!🥰🥰🥰

Πως γινεται και καμια σας δεν πονεσε βρε κοριτσια στην εξεταση με το χερι? Ειχατε μηπως επαφες με τους αντρες σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ τελεια το ξέρεις και θα είσαι προετοιμασμένη! Με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλια σου!🥰🥰🥰

Πως γινεται και καμια σας δεν πονεσε βρε κοριτσια στην εξεταση με το χερι? Ειχατε μηπως επαφες με τους αντρες σας?

Καλημέρα και εγώ πόνεσα στην εξέταση με το χέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Και εγώ χθες πηγα. Στην κολπική εξέταση δεν πονεσα καθόλου. Θα γεννησω τελικά την Τρίτη με καισαρική γτ ο μπεμπης δεν χωράει να μπει στην λεκάνη. Γι αυτό αισθανόμουν να με χτυπάει στα κόκκαλα της λεκάνης τόσες μέρες! Μου είπε ότι ουτε με τεχνητους θα τα καταφέρουμε. Όποτε Τρίτη πρωι έχουμε ραντεβού! 

Καλημέρα με το καλό και έναν πόνο ευχομαι🌸
 

κοριτσια ποιες έχουμε μείνει;;;

@Dimitra91 εσυ κ εγώ αν δεν κάνω λάθος;;;🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κορίτσια μου! Εγώ θα το χω διπορτο εδώ και στα μωράκια Οκτωβρίου.. 🤦‍♀️ η μικρή μας είναι μπλεγμένη με τον λώρο είναι πολύ ψηλά και ο γιατρός μας είπε πως μπορεί να γεννήσουμε και τέλη Σεπτεμβρίου θα τη παρακολουθούμε.. 35+5 Είμαστε τώρα..  έχω αγχωθεί λίγο είναι η αλήθεια.. αλλά ότι είναι καλύτερο για το μωρό..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Ααααα τι ωραία να σας ζήσει ο μπεμπουκος να είναι γέρος και ευλογημένος,καλε όλα γίνανε τόσο γρήγορα μακάρι να γεννήσουμε κ οι υπόλοιπες ετσι.....😍🌸

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου, και στα δικα σου με το καλο και με ενα πονο!!! Στο ευχομαι να γεννησεις ετσι και καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ήταν 3200!!! Ξαναπάω την άλλη Παρασκευή εκτός απροόπτου! Ναι μάλλον έχει βολευτεί εκει μέσα!!! Απλά μετά την "ωραία" εμπειρία μου με την εξέταση με το χέρι πονάω όλη μέρα σήμερα.... Αλλά εντάξει!

Μπράβο τι ωραίααααα, τι ευτυχία, ποτε πέρασαν 8 ημέρες!!!!! Φανταστικα 🥰

Ουάου έπαθα σοκ μόλις το διάβασα!!!!! Τι ωραία γέννα φαίνεται πως είχες, και πολύ γρήγορη!!!!

Μπράβο να είναι γερός, δυνατός, καλότυχος και ευτυχισμένος!!!!!! Να σας ζήσει!!!!!!!🥰

Ευχαριστω πολυ Δημητρα μου και στα δικα σου με το καλό! Αντε λιγο εμεινε κοντευεις και εσυ! Σου ευχομαι να μας πεις ετσι ξαφνικα και εσυ τα ευχαριστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,

Ηρθα στις 4 η ωρα στο μαιευτηριο για καρδιοτοκογραφο ο οποιος δεν εδειχνε τιποτα απο συσπασεις αρα μετα απο μιση ωρα μου λεει η γιατρος μου δεν γεννας ακομα, κατσε να σε δω και απο κατω και φευγεις!

Μολις με εξετασε ειδε οτι εχω διαστολη 4 και το μωρο χαμηλα, επιανε το κεφαλι@ τρελαθηκε και αυτη και οι μαιες και εγω! Μου λεει δεν φευγεις γεννας! 

Σοκ εγω, ειχα ερθει μονη μου με το αμαξι και ο αντρας μου στη δουλεια! Στις 5 τον παιρνω τηλεφωνο να φερει τη βαλιτσα απο το σπιτι και να ερθει και εγω εκανα την εισαγωγη μου τηλεφωνικα με τη ρεσεψιον! 

Να μην τα πολυλογω, μεχρι να ερθει και να ειδοποιησουμε γονεις φιλους κτλ, πηγα διαστολη 6! Μου κανουν επισκληρηδιο και σε μιση ωρα πηγα διαστολη 10!

Στις 19.42 γεννησα εναν παιδαρο 3160 χωρις να το καταλαβω με τον αντρα μου μεσα ο οποιος εκοψε και τον λωρο! 

Δεν το εχω καταλαβει ακομα! Ευχομαι σε ολες σας να γεννησετε τοσο ευκολα και γρηγορα οσο εγω!!

Να σας ζησει! Να είναι γερο και τυχερό! Πρέπει να ήταν απίστευτη εμπειρια κ να έγιναν όλα τόσο τόσο γρήγορα που δεν προλαβες να τα καταλάβεις ε.... 

Καλους θηλασμους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Και εγώ χθες πηγα. Στην κολπική εξέταση δεν πονεσα καθόλου. Θα γεννησω τελικά την Τρίτη με καισαρική γτ ο μπεμπης δεν χωράει να μπει στην λεκάνη. Γι αυτό αισθανόμουν να με χτυπάει στα κόκκαλα της λεκάνης τόσες μέρες! Μου είπε ότι ουτε με τεχνητους θα τα καταφέρουμε. Όποτε Τρίτη πρωι έχουμε ραντεβού! 

Αντε με το καλό! Όλα να πανε κατ' ευχήν!! Μαζί είμαστε εμείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Olgamosh είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου! Εγώ θα το χω διπορτο εδώ και στα μωράκια Οκτωβρίου.. 🤦‍♀️ η μικρή μας είναι μπλεγμένη με τον λώρο είναι πολύ ψηλά και ο γιατρός μας είπε πως μπορεί να γεννήσουμε και τέλη Σεπτεμβρίου θα τη παρακολουθούμε.. 35+5 Είμαστε τώρα..  έχω αγχωθεί λίγο είναι η αλήθεια.. αλλά ότι είναι καλύτερο για το μωρό..  

Αντε με το καλό... Να πανε ολα καλα και ευχομαι να μείνει στην κοιλιτσα σου όσο περισσοτερο μπορέσει... Σίγουρα ό,τι είναι καλό για το μωρακι και ο, τι πει ο ιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2020 at 6:25 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Ήταν όντως πολυ δυνατός... Σου λέω πατουσα λίγο το δεξί ποδι κ σε κάθε βήμα πονουσα... Καθόμουν κ πονουσα... Ξαπλωμένη δε μπορουσα καθόλου... Ακουμπάγα πλατη στον καναπέ κ πονουσα.. Περίμενα κ ενα δίωρο, έλεγα μήπως είναι το έντερο,μήπως το μωρό, προσπαθησα να περπατησω ... Ένα 5 λεπτό μπόρεσα... Δεν ήθελα να ξυπνήσω και τον άντρα μου γιατί είχε βαρδια στην υπηρεσία βράδυ κ κοιμόταν το πρωι... Ε κάπου στο τρίωρο που δεν έφευγε αρχισα να τρομάζω ότι κάτι δεν παει καλα, οποτε πηρα τη μαία να παω νωρίτερα στο ραντεβου... Αυτά... Θα δείξει τώρα... Καλυτερα πολυ,κατι έχει μείνει βέβαια σε ενοχληση... 

 

Τωρα με τις 2 ενεσεις κορτιζόνης που μου έκανε χτες για τους πνευμονες του μωρου μου έχει παει το ζάχαρο στα υψη... Εκανα κ άλλες δυο σημερα κ τέλος..ελπιζω να φτιάξει απο αυριο παλι....Δεν ηρεμώ λίγο.... 

Ναι θα είμαι 38+2 , ουσιαστικά 39η αλλά πολλη αρχή...θα δω, ότι πει.... Σε ευχαριστώ ρε αγάπη..... 💕💕💕

Εσεις κλεισατε βδομαδουλα ε;;;;❤🥰😋Τι γλυκοοοοοο... Σου έφυγε τελείως η ενόχληση από τις θηλες;;;;

Υπομονή αγάπη..σε λίγες μέρες θα περάσουν όλα!!

Γιατί κάνατε ενέσεις κορτιζόνης; Έχω ακούσει κι άλλες κοπέλες που κάνουν για τα πνευμόνια του μωρού, αλλά δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις γίνεται..!

Αα θα είσαι αρχή 39ης όντως..δε γινόταν να πάει πιο μετά;

Ναιι κλείσαμε..είμαστε 9 ημερών πλέον ☺️🥰 Οι οποίες πέρασαν πολύ γρήγορα, ούτε που τις κατάλαβα...

Οι θηλές είναι πολύ καλύτερα, εδώ και κάποιες μέρες ούτε ψευδοθηλές βάζω ούτε κρέμα...καμιά φορά πονάνε λίγο αλλά το αντέχω..άλλες φορές δεν πονάνε καθόλου, ίσα ίσα μ’αρέσει κι όλας...😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...