Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις On 12/8/2020 at 5:12 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Τόσο πολύ βρε αγάπη με τη μέση σου; Υπάρχει κάτι που σε ανακουφίζει τουλάχιστον; Υπομονή, δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάτι άλλο...

Τελικά πηγές σήμερα! Μπράβο όλα πολύ καλά!!!! Μήπως επειδή κατέβηκε στη λεκάνη σε πονάει η μέση και το πόδι; Όσο μπορείς και αντέχεις! Δοκίμασε το πέρα δώθε μέσα στο σπίτι ώστε αν κουραστεις να καθήσεις άμεσα! Εγώ έχω σε μια βδομάδα...

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Λιγότερους παλμούς; Σου εύχομαι να είναι όλα καλά και να μη χρειαστεί τίποτα αλλά 37 εβδομάδων θα είναι μια χαρά το μωράκι και να γεννηθεί. 

Χαχαχαχα η γλυκούλα!!!! Τέλεια και η ανάπτυξη της!!! Ανυπομονώ να ξεκινήσουν τα εβδομαδιαία ραντεβού αν και ο γιατρός μου τα κάνει κάθε 10 μέρες και όχι εβδομάδα αλλά θα αντέξω τρεις μέρες παραπάνω!

 

 

Άσε ναι πολύ θέμα με τη μέση!! Μάλλον το μωρό κάτι πιέζει ναι!! Δε με ανακουφίζει τίποτα, απλά κρατιέμαι απ’τον άντρα μου για να περπατάω, κ αυτός με κοροιδεύει έτσι όπως πάω, σα γιαγιά νιώθω χαχαχ....ο γιατρός μου είπε να παίρνω 1-2 ντεπον κ να περπατάω..το έκανα μια μέρα κ περπάτησα κοντά 2χλμ, ακόμη πόναγα πολύ αλλά άντεξα. Βέβαια μια απόσταση που την κάνει η φίλη μου σε 1 τέταρτο μαζί την κάναμε σε 1 ώρα αλλά οκ 😆 Θα περπατάω κ μες το σπίτι τώρα που λες, στη βεράντα.

Εμείς κάνουμε κάθε εβδομάδα ραντεβού, κάναμε στις 36εβδ στις 37εβδ κ τώρα στις 38..αλλά ξέρεις τι στα εβδομαδιαία δε χαίρεσαι τόσο όσο πριν, γιατί απλά κοιτάς πότε θα γεννήσεις οπότε είσαι στην αναμονή. Σίγουρα βέβαια καλύτερα τα εβδομαδιαία, γιατί αν περίμενα 2 βδομαδες για το επόμενο ραντεβού θα ‘χα γεννήσει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2020 at 6:46 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Αντε μια χαρά!!! Ετοιμάζεται σιγά σιγά!!! Μπορεί να σε βοηθήσει κιόλας λίγο το περπατημα με τη μέση(μπορεί να λέω κ βλακείες). Πάντως μια φίλη με προβλημα στη μέση από το γυμναστήριο περπάταγε γιατί της ειχε πει ο γιατρος ότι θα τη βοηθάγε πολυ... Βέβαια εσυ έχεις κ την κοιλιτσα να κουβαλάς  τώρα στο περπατημα... Ξεκινά λίγο περοατημα βλέπεις κ αυξάνεις 10 λεπτά τη βόλτα ανά δυο μερες πχ  .. 

Έχεις δίκιο ότι βοηθάει το περπάτημα στη μέση, έτσι μου είπε κ ο γιατρός!! Μωρέ η κοιλιά δε με ενοχλεί, ούτε βάρος νιώθω ούτε τπτ νιώθω πολύ ελαφριά..καλά δεν έχω κ μεγάλη κοιλιά γι’αυτό, κ ούτε έχω πάρει πολλά κιλά ούτε έχω πρηστεί..φαντάσου πήγα να πάρω σουτιέν θηλασμού κ με είδε η πωλήτρια που ήταν κ σύμβουλος κ μ λέει σε ποιο μήνα είσαι;7ο; Κ με είδε γυμνή φαντάσου 😆 κ ένας υπάλληλος στην τράπεζα που πήγα δε με πίστευε ότι γεννάω..έχω μικρή κοιλιά η αλήθεια είναι..η μαμά της κολλητής μου που με βλέπει λέει το χώνεψες το μωρό 😂 Στην αρχή αγχωνόμουν γτ έλεγα πού χωράει αν είναι έτσι μικρή η κοιλιά; Αλλά μετά ηρέμησα γιατί για να χει πάει 3κιλά χωράει λογικά 😄 Απλά αυτό με τη μέση με πεθαίνει ούτε να περπατήσω μπορώ ούτε ξαπλωμένη περνάει..μάλλον το μωρό όπως έχει κατέβει πιέζει τη λεκάνη τη σπονδυλική στήλη κάτι τέτοιο.

Και οι κράμπες στα πόδια πρέπει να ναι ενοχλητικές..ξύπνησα μια φορά πριν 2-3 μήνες με κράμπα τη νύχτα κ λέω ωχ έχει γούστο να αρχίσουν, αλλά ευτυχώς δε με έχει ξαναπιάσει..

Για τις συσπάσεις έχεις πει στο γιατρό σου; Είναι οκ να έχεις αφού παίρνεις κ μαγνήσιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2020 at 7:32 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Τελεια κορίτσι με το καλό και εσυ να μπεις στον μήνα σου!!!!

ναι είναι λίγο επώδυνο αλλά παλεύετε,το χειρότερο μ είναι ο ύπνος το βράδυ που δεν βολεύομαι αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι αλλο αυτά γιατί σε λίγο θα περάσουν όλα όποτε κάνω υπομονή 

Κι εγώ το βράδυ έχω αυπνίες κ δεν κοιμάμαι καλά, αλλά αυτό που λες προσπαθώ κι εγώ να σκεφτώ, ότι όλα θα περάσουν σε λίγο!! Το θέμα του ύπνου δε θα περάσει βέβαια, μάλλον κάνουμε προπόνηση τώρα γιατί μετά δε θα κοιμόμαστε καθόλου χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2020 at 7:36 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Πωπω οι κράμπες πονάνε όντως πολύ και το έχουν πολλές εγκυουλες εγώ ευτυχώς δεν το έχω,με πιάνει  μόνο όταν τεντώνομαι και ποναει  πολύ

και η γιατρός σήμερα αυτό μ ειπαι ότι τα πονάκια από εδώ κ πέρα θα τα έχω όλο κ πιο έντονα 

Ισχύει αυτό για τις συσπάσεις, εγώ πλέον έχω κάθε μέρα αλλά είναι που προετοιμάζεται η μήτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Έχεις δίκιο ότι βοηθάει το περπάτημα στη μέση, έτσι μου είπε κ ο γιατρός!! Μωρέ η κοιλιά δε με ενοχλεί, ούτε βάρος νιώθω ούτε τπτ νιώθω πολύ ελαφριά..καλά δεν έχω κ μεγάλη κοιλιά γι’αυτό, κ ούτε έχω πάρει πολλά κιλά ούτε έχω πρηστεί..φαντάσου πήγα να πάρω σουτιέν θηλασμού κ με είδε η πωλήτρια που ήταν κ σύμβουλος κ μ λέει σε ποιο μήνα είσαι;7ο; Κ με είδε γυμνή φαντάσου 😆 κ ένας υπάλληλος στην τράπεζα που πήγα δε με πίστευε ότι γεννάω..έχω μικρή κοιλιά η αλήθεια είναι..η μαμά της κολλητής μου που με βλέπει λέει το χώνεψες το μωρό 😂 Στην αρχή αγχωνόμουν γτ έλεγα πού χωράει αν είναι έτσι μικρή η κοιλιά; Αλλά μετά ηρέμησα γιατί για να χει πάει 3κιλά χωράει λογικά 😄 Απλά αυτό με τη μέση με πεθαίνει ούτε να περπατήσω μπορώ ούτε ξαπλωμένη περνάει..μάλλον το μωρό όπως έχει κατέβει πιέζει τη λεκάνη τη σπονδυλική στήλη κάτι τέτοιο.

Και οι κράμπες στα πόδια πρέπει να ναι ενοχλητικές..ξύπνησα μια φορά πριν 2-3 μήνες με κράμπα τη νύχτα κ λέω ωχ έχει γούστο να αρχίσουν, αλλά ευτυχώς δε με έχει ξαναπιάσει..

Για τις συσπάσεις έχεις πει στο γιατρό σου; Είναι οκ να έχεις αφού παίρνεις κ μαγνήσιο;

Καλο αυτό που δε νιώθεις βάρος... Εγώ νιώθω βάρος όταν σηκώνομαι από κρεβάτι, τουαλέτα, καναπέ... 

Τόσο μικρή κοιλιά ε;;;;Καλυτερα για να μη κουράζεσαι.... Κ εμένα μου λένε γνωστοί κ φιλοι ότι έχω μικρή κοιλιά για το μήνα που είμαι... Όσο για τα κιλα, τραγικό, μόνο ένα πηρα ακόμα τον προηγουμενο μήνα... Είναι βέβαια κ τα γλυκά που δεν τρωω και τα φαστ φουντ....

Για τις συσπασεις, δεν ξέρω αν έχω σίγουρα κ αν είναι συσπασεις... Έτσι όπως μου τις περιεγραψε η μαία ίσως να έχω, αλλά είναι ελάχιστες... Θα το πω στον γιατρό βέβαια την επόμενη εβδομάδα.... 

Εσυ συσπασεις έχεις;;αυτές τις προπαρασκευαστικες;;;Και για τον πονο τι να κάνεις, υπομονή.... Κοντευεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Καλο αυτό που δε νιώθεις βάρος... Εγώ νιώθω βάρος όταν σηκώνομαι από κρεβάτι, τουαλέτα, καναπέ... 

Τόσο μικρή κοιλιά ε;;;;Καλυτερα για να μη κουράζεσαι.... Κ εμένα μου λένε γνωστοί κ φιλοι ότι έχω μικρή κοιλιά για το μήνα που είμαι... Όσο για τα κιλα, τραγικό, μόνο ένα πηρα ακόμα τον προηγουμενο μήνα... Είναι βέβαια κ τα γλυκά που δεν τρωω και τα φαστ φουντ....

Για τις συσπασεις, δεν ξέρω αν έχω σίγουρα κ αν είναι συσπασεις... Έτσι όπως μου τις περιεγραψε η μαία ίσως να έχω, αλλά είναι ελάχιστες... Θα το πω στον γιατρό βέβαια την επόμενη εβδομάδα.... 

Εσυ συσπασεις έχεις;;αυτές τις προπαρασκευαστικες;;;Και για τον πονο τι να κάνεις, υπομονή.... Κοντευεις!!!! 

Μια χαρά είσαι, πόσα έχεις πάρει τώρα συνολικά;

Εγώ γλυκά δεν τρώω αλλά σουβλάκια και φαστ φουντ του δίνω και καταλαβαίνει χαχαχαχ .. Τώρα βρήκα και μπισκότα με σοκολάτα και μπάρες δημητριακών με σοκολάτα χωρίς ζάχαρη με στέβια!!

Αν νιώθεις πέτρωμα στην κοιλιά ή πόνους περιόδου χαμηλά νομίζω συσπάσεις είναι..ρώτα κ τ γιατρό σ αφού θα πας! Πότε είναι το ραντεβού σου;

Εγώ έχω κάθε μέρα συσπάσεις ναι..βράδια κυρίως...ναι κοντεύω!!δε ξέρω αν είναι καλύτερα το τώρα ή το μετά χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό 15αύγουστο να έχετε και χρόνια πολλά στους δικούς σας που γιορτάζουν!! 😀☺️

Εμείς έχουμε έρθει Εύβοια για το σκ, ελπίζω να περνάτε όλες καλά!!! 😄❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό 15αύγουστο να έχετε και χρόνια πολλά στους δικούς σας που γιορτάζουν!! 😀☺️

Εμείς έχουμε έρθει Εύβοια για το σκ, ελπίζω να περνάτε όλες καλά!!! 😄❤️❤️

Καλησπερααααα Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και η Παναγία μας να μας βοηθήσει όλες να γεννήσουμε τα μπεμπακια μας καλά!!!🥰🥰🥰

να περασετε τελεια κορίτσι και τα υπόλοιπα κοριτσια το ιδιο 😊😊😊Εμεις έχουμε μαζευτεί με τα αδέρφια μου,εχθες ήρθαν και οι γονείς μου από Ελλάδα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό 15αύγουστο να έχετε και χρόνια πολλά στους δικούς σας που γιορτάζουν!! 😀☺️

Εμείς έχουμε έρθει Εύβοια για το σκ, ελπίζω να περνάτε όλες καλά!!! 😄❤️❤️

Χρόνια πολλα! Καλά να περνάτε ❤💕😘Και του χρόνου μαζί με τα μπεμπακια μας πρωτα ο θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερααααα Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και η Παναγία μας να μας βοηθήσει όλες να γεννήσουμε τα μπεμπακια μας καλά!!!🥰🥰🥰

να περασετε τελεια κορίτσι και τα υπόλοιπα κοριτσια το ιδιο 😊😊😊Εμεις έχουμε μαζευτεί με τα αδέρφια μου,εχθες ήρθαν και οι γονείς μου από Ελλάδα!!! 

Χρόνια πολλα! Η Παναγία να μας βοηθησει να είναι γερά τα μπεμπακια μας  αλλά και όλον τον κόσμο! Καλώς τους δέχτηκες κορίτσι!!! ❤😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2020 at 6:10 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά είσαι, πόσα έχεις πάρει τώρα συνολικά;

Εγώ γλυκά δεν τρώω αλλά σουβλάκια και φαστ φουντ του δίνω και καταλαβαίνει χαχαχαχ .. Τώρα βρήκα και μπισκότα με σοκολάτα και μπάρες δημητριακών με σοκολάτα χωρίς ζάχαρη με στέβια!!

Αν νιώθεις πέτρωμα στην κοιλιά ή πόνους περιόδου χαμηλά νομίζω συσπάσεις είναι..ρώτα κ τ γιατρό σ αφού θα πας! Πότε είναι το ραντεβού σου;

Εγώ έχω κάθε μέρα συσπάσεις ναι..βράδια κυρίως...ναι κοντεύω!!δε ξέρω αν είναι καλύτερα το τώρα ή το μετά χαχα

Μεχρι 3/8 που ζυγιστηκα  στο γιατρό 4 κιλά έδειξε να έχω συνολικά, αλλά είχα φάει μεσημεριανό... 

Μπισκότα έχω βρει κ εγώ χωρίς ζάχαρη αλλά όχι με σοκολατα.... Βασικά δεν έψαξα κιόλας.. Απλά ο πατερας μου μου τα είχε φέρει. .. Μωρέ πινω κ κανένα  αναψυκτικό με στεβια, την τέλεια μερεντα που μου είχες πει τρώω και κανένα παγωτακι αλλά νιώθω τυψεις μετά... Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχουν έρευνες χρόνων για τη στέβια στην εγκυμοσυνη και ότι είναι καλό να μην υπάρχει υπερκατανάλωση παρα τις υπάρχουσες ερευνες... 😓😓😓😓Το ίδιο ακριβώς μου είχε πει κ η διαβητολογος στον Ευαγγελισμό ότι δεν ξέρουμε κατά ποσο είναι ασφαλή (και ότι πρέπει να περασουν κ αλλά χρόνια για να σιγουρευτουμε για την αξιοποστια των υπαρχουσών ερευνών) και κατά ποσο μεταβολιζονται από το έμβρυο... Και μου είπε τα ίδια χωρίς να της πω τίποτα εγω, μόνο την ρώτησα αν είναι ασφαλής η στέβια... Μη σου κρυβομαι, το πινω το αναψυκτικό μου με στεβια έστω κ μισό ποτηρι κάθε μέρα... Τι να κάνουμε.... Όσο για τη μερεντα από τότε που μου την είπες είμαι στο τρίτο κουτί 😥😥😥😥😥😥

Ραντεβου έχω 26/8 και Ντόπλερ με τον άλλο γιατρό 19/8...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μεχρι 3/8 που ζυγιστηκα  στο γιατρό 4 κιλά έδειξε να έχω συνολικά, αλλά είχα φάει μεσημεριανό... 

Μπισκότα έχω βρει κ εγώ χωρίς ζάχαρη αλλά όχι με σοκολατα.... Βασικά δεν έψαξα κιόλας.. Απλά ο πατερας μου μου τα είχε φέρει. .. Μωρέ πινω κ κανένα  αναψυκτικό με στεβια, την τέλεια μερεντα που μου είχες πει τρώω και κανένα παγωτακι αλλά νιώθω τυψεις μετά... Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχουν έρευνες χρόνων για τη στέβια στην εγκυμοσυνη και ότι είναι καλό να μην υπάρχει υπερκατανάλωση παρα τις υπάρχουσες ερευνες... 😓😓😓😓Το ίδιο ακριβώς μου είχε πει κ η διαβητολογος στον Ευαγγελισμό ότι δεν ξέρουμε κατά ποσο είναι ασφαλή (και ότι πρέπει να περασουν κ αλλά χρόνια για να σιγουρευτουμε για την αξιοποστια των υπαρχουσών ερευνών) και κατά ποσο μεταβολιζονται από το έμβρυο... Και μου είπε τα ίδια χωρίς να της πω τίποτα εγω, μόνο την ρώτησα αν είναι ασφαλής η στέβια... Μη σου κρυβομαι, το πινω το αναψυκτικό μου με στεβια έστω κ μισό ποτηρι κάθε μέρα... Τι να κάνουμε.... Όσο για τη μερεντα από τότε που μου την είπες είμαι στο τρίτο κουτί 😥😥😥😥😥😥

Ραντεβου έχω 26/8 και Ντόπλερ με τον άλλο γιατρό 19/8...

Χαχαχα...εγώ τη μερέντα είμαι στο ίδιο κουτί που αγόρασα, έχω φάει μόνο 2 φορές από μια φετούλα ψωμί με μερέντα...γενικά δεν είμαι πολύ του γλυκού, απλά τώρα που μου τα έκοψαν έχω τρελαθεί κ μυρίζω παντού βάφλες κ κρέπες χαχα...μπισκότα χωρίς ζάχαρη παίρνω τα digestive, από αυτά έχω φάει 1 κουτί αυτούς τους 2 μήνες..τώρα βρήκα με σοκολάτα κ πήρα, αλλά δεν τα έχω ανοίξει ακόμη να σ πω την αλήθεια..κ αναψυκτικά δεν έπινα ούτως ή άλλως, οπότε ούτε τώρα πίνω..κανα παγωτάκι τρώω πού κ πού με στέβια, και καφέ που πίνω έναν κάθε μέρα με στέβια, τον πίνω κ γλυκό..τώρα αν πειράζει η στεβια δε ξέρω, ελπίζω να μην πειράζει! Λίγο έμεινε!!

Τίποτα δεν έχεις πάρει από κιλά..μείον θα βγεις από το μαιευτήριο χαχα.. Εγώ είχα μείνει καναδυο μήνες εκεί στα 6-7-8 ανεβοκατέβαινε, τώρα πήγα στα 8-9, φαγωμένη κι εγώ, δεν πιστεύω να πάρω άλλα..θα ζυγιστώ κ την Τετάρτη στο γιατρό να δούμε.

Τετάρτη έχεις κ εσύ ραντεβού ε;; Καλό θα είναι το ντοπλερ σου πιστεύω για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αν και λίγο καθυστερημένα χρόνια πολλα! Μεγάλη γιορτή η χθεσινή! Να χαίρεστε τους δικούς σας που γιορτάζουν!

στις On 14/8/2020 at 1:30 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Με τα πόδια ναι μωρέ, αλλά να πάμε κ πιο μακριά... θα δούμε!

Ναι είναι όλα καινούργια..προσπαθώ να σκεφτώ πώς θα είναι με ένα μωρό στο σπίτι κ δε μπορώ...μου φαίνεται πολύ περίεργο..και ο καιρός πλησιάζει!!

Εγώ έκανα εμετό 2 φορές την προηγούμενη εβδομάδα..στον 9ο φαντάσου 😆 μάλλον δεν τα γλιτώνουμε αυτά σε κανένα τρίμηνο 😆

Είχα ραντεβού την Τετάρτη, όλα καλά αλλά δε γεννάμε ακόμα!!Αυτές τις μέρες δηλαδή!! Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να δούμε πώς πάει!!

Επίσης μου είπε ότι αν βρουν κάτι στην κολπική εξέταση προλαβαίνουν εκείνη τη στιγμή και το αντιμετωπίζουν!! Οπότε οκ..για να το λέει!

Πώς είσαι εσύ; Πότε θα πας πάλι στο γιατρό;

Θα πάτε, θα πάτε!!!! Όλα θα γίνουν!!!

Θα είναι δύσκολα αλλά και τόσο όμορφα πιστεύω!!! Αυτό το πλασματακι θα είναι κομμάτι μας και του ανθρώπου μας... Απίστευτο...

Και φυσικά απλωμένα τα πράγματα του παντού!!! Έχετε συνειδητοποιήσει πόσα πράγματα έχουν τα άτιμα;;; 🤣 🤣 

Τίποτα, τίποτα.... Χαρά στο κουράγιο σου θα πω εγώ... Θα συνέλθεις μετά και ούτε εσύ δεν θα το πιστεύεις.... 

Για να το λέει βρε έτσι θα είναι!

Την Πέμπτη έχω επιτέλους, δυο μέρες πριν μπω στον μήνα μου, και μετά θα πηγαίνω κάθε 10

Καλά είμαι γενικώς. Την Τρίτη μπήκαν και τα πρώτα πλυντήρια, ξεκίνησαν και οι καθαριοτητες! Κουράστηκα βέβαια πολύ και μετά είχα πονακια τα οποία συνεχίζονται. Μίλησα με τον γιατρό γιατί κάνω και κάτι συσπασουλες, ακανόνιστες, έχω και ήπια πονακια περιόδου χαμηλά αλλά δεν είναι ανησυχητικά. Έχουν ξεκινήσει οι προπαρασκευαστικές οδύνες, παίρνω μικρή δόση μαγνησίου την οποία όμως δεν θα την αυξήσουμε απλά θα πρέπει να ξεκουράζομαι περισσότερο και σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε. Βέβαια το μωρό το νιώθω πολύ ψηλά ακόμη. Θα φανεί την Πέμπτη

Αυτή τη βδομάδα τελειώνω με όλα τα πλυντήρια, τη βαλίτσα μου και το δωμάτιο του μωρού και μετά χαλαρώνω και περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2020 at 1:44 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Άσε ναι πολύ θέμα με τη μέση!! Μάλλον το μωρό κάτι πιέζει ναι!! Δε με ανακουφίζει τίποτα, απλά κρατιέμαι απ’τον άντρα μου για να περπατάω, κ αυτός με κοροιδεύει έτσι όπως πάω, σα γιαγιά νιώθω χαχαχ....ο γιατρός μου είπε να παίρνω 1-2 ντεπον κ να περπατάω..το έκανα μια μέρα κ περπάτησα κοντά 2χλμ, ακόμη πόναγα πολύ αλλά άντεξα. Βέβαια μια απόσταση που την κάνει η φίλη μου σε 1 τέταρτο μαζί την κάναμε σε 1 ώρα αλλά οκ 😆 Θα περπατάω κ μες το σπίτι τώρα που λες, στη βεράντα.

Εμείς κάνουμε κάθε εβδομάδα ραντεβού, κάναμε στις 36εβδ στις 37εβδ κ τώρα στις 38..αλλά ξέρεις τι στα εβδομαδιαία δε χαίρεσαι τόσο όσο πριν, γιατί απλά κοιτάς πότε θα γεννήσεις οπότε είσαι στην αναμονή. Σίγουρα βέβαια καλύτερα τα εβδομαδιαία, γιατί αν περίμενα 2 βδομαδες για το επόμενο ραντεβού θα ‘χα γεννήσει χαχαχα

Χαχαχαχα δεν πειράζει καλέ! Άσε το χρονόμετρο στην άκρη! Όσο αντέχεις και μπορείς καλό είναι!!! Γύρω γύρω στη βεράντα λοιπόν!!! 🤣 

Κατάλαβα μεγαλύτερη αγωνία στα εβδομαδιαία.... Τώρα πότε πας; Θα κάνεις και καρδιοτοκογραφημα αυτή την εβδομάδα; 

Σε δύο εβδομάδες πάντως πιθανών όντως να έχεις γεννήσει!!!

στις On 14/8/2020 at 6:10 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ έχω κάθε μέρα συσπάσεις ναι..βράδια κυρίως...ναι κοντεύω!!δε ξέρω αν είναι καλύτερα το τώρα ή το μετά χαχα

Και γω κυρίως βράδυ έχω. Έτσι είναι το σύνηθες ή λόγω της κούρασης της ημέρας είναι περισσότερες τότε; Μήπως έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου; 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό 15αύγουστο να έχετε και χρόνια πολλά στους δικούς σας που γιορτάζουν!! 😀☺️

Εμείς έχουμε έρθει Εύβοια για το σκ, ελπίζω να περνάτε όλες καλά!!! 😄❤️❤️

Μια χαρά σε βρίσκω! Καλά να περνάτε!

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερααααα Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και η Παναγία μας να μας βοηθήσει όλες να γεννήσουμε τα μπεμπακια μας καλά!!!🥰🥰🥰

να περασετε τελεια κορίτσι και τα υπόλοιπα κοριτσια το ιδιο 😊😊😊Εμεις έχουμε μαζευτεί με τα αδέρφια μου,εχθες ήρθαν και οι γονείς μου από Ελλάδα!!! 

Τι ωραίες μαζώξεις ειναι αυτές!!! Να περάσετε τέλεια!!!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μεχρι 3/8 που ζυγιστηκα  στο γιατρό 4 κιλά έδειξε να έχω συνολικά, αλλά είχα φάει μεσημεριανό... 

Μπισκότα έχω βρει κ εγώ χωρίς ζάχαρη αλλά όχι με σοκολατα.... Βασικά δεν έψαξα κιόλας.. Απλά ο πατερας μου μου τα είχε φέρει. .. Μωρέ πινω κ κανένα  αναψυκτικό με στεβια, την τέλεια μερεντα που μου είχες πει τρώω και κανένα παγωτακι αλλά νιώθω τυψεις μετά... Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχουν έρευνες χρόνων για τη στέβια στην εγκυμοσυνη και ότι είναι καλό να μην υπάρχει υπερκατανάλωση παρα τις υπάρχουσες ερευνες... 😓😓😓😓Το ίδιο ακριβώς μου είχε πει κ η διαβητολογος στον Ευαγγελισμό ότι δεν ξέρουμε κατά ποσο είναι ασφαλή (και ότι πρέπει να περασουν κ αλλά χρόνια για να σιγουρευτουμε για την αξιοποστια των υπαρχουσών ερευνών) και κατά ποσο μεταβολιζονται από το έμβρυο... Και μου είπε τα ίδια χωρίς να της πω τίποτα εγω, μόνο την ρώτησα αν είναι ασφαλής η στέβια... Μη σου κρυβομαι, το πινω το αναψυκτικό μου με στεβια έστω κ μισό ποτηρι κάθε μέρα... Τι να κάνουμε.... Όσο για τη μερεντα από τότε που μου την είπες είμαι στο τρίτο κουτί 😥😥😥😥😥😥

Ραντεβου έχω 26/8 και Ντόπλερ με τον άλλο γιατρό 19/8...

4 μόνο ε;;; Δίκιο έχει η princess καλέ! Εσύ σίγουρα θα βγεις μείον από την κλινική! Επειδή είχα ρωτήσει και γω τον ενδοκρινολόγο μου στην αρχή για τη στέβια και τα γλυκαντικά, μου είχε πει καλύτερα να τα αποφεύγω αλλά αν θέλω με μέτρο μπορώ να τα καταναλώνω αρκεί να μην κάνω υπερκατανάλωση. Αν δεν έκανε ούτε αυτό το λίγο οι γιατροί θα στο είχαν ξεκόψει τελείως από την αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Αν και λίγο καθυστερημένα χρόνια πολλα! Μεγάλη γιορτή η χθεσινή! Να χαίρεστε τους δικούς σας που γιορτάζουν!

Θα πάτε, θα πάτε!!!! Όλα θα γίνουν!!!

Θα είναι δύσκολα αλλά και τόσο όμορφα πιστεύω!!! Αυτό το πλασματακι θα είναι κομμάτι μας και του ανθρώπου μας... Απίστευτο...

Και φυσικά απλωμένα τα πράγματα του παντού!!! Έχετε συνειδητοποιήσει πόσα πράγματα έχουν τα άτιμα;;; 🤣 🤣 

Τίποτα, τίποτα.... Χαρά στο κουράγιο σου θα πω εγώ... Θα συνέλθεις μετά και ούτε εσύ δεν θα το πιστεύεις.... 

Για να το λέει βρε έτσι θα είναι!

Την Πέμπτη έχω επιτέλους, δυο μέρες πριν μπω στον μήνα μου, και μετά θα πηγαίνω κάθε 10

Καλά είμαι γενικώς. Την Τρίτη μπήκαν και τα πρώτα πλυντήρια, ξεκίνησαν και οι καθαριοτητες! Κουράστηκα βέβαια πολύ και μετά είχα πονακια τα οποία συνεχίζονται. Μίλησα με τον γιατρό γιατί κάνω και κάτι συσπασουλες, ακανόνιστες, έχω και ήπια πονακια περιόδου χαμηλά αλλά δεν είναι ανησυχητικά. Έχουν ξεκινήσει οι προπαρασκευαστικές οδύνες, παίρνω μικρή δόση μαγνησίου την οποία όμως δεν θα την αυξήσουμε απλά θα πρέπει να ξεκουράζομαι περισσότερο και σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε. Βέβαια το μωρό το νιώθω πολύ ψηλά ακόμη. Θα φανεί την Πέμπτη

Αυτή τη βδομάδα τελειώνω με όλα τα πλυντήρια, τη βαλίτσα μου και το δωμάτιο του μωρού και μετά χαλαρώνω και περιμένω!

Ναι πολλά! Εμείς εντάξει τα ρούχα του και όλαυτα θα τα βάλουμε σε ντουλάπες, το καρότσι πορτ μπεμπε κλπ είναι έξω, και το λίκνο..αλλά σιγά σιγά θα γεμίσουν πράγματα. Παιχνίδια έχουμε λίγα προς το παρόν, σίγουρα θα μας φέρουν κ άλλα, αλλά δε θέλω πολλά να σ πω την αλήθεια, γιατί έχουμε τον ανιψιο μου που μένει μαζί μας(στο πατρικό μου που έμενα κ εγώ πριν μείνω με τον άντρα μου), και έχει χιλιάδες παιχνίδια όλα άχρηστα κ με πιάνει ασφυξία μου φαίνεται ότι χάνει κ το νόημά του μετά.

Εγώ έχω την Τετάρτη, που μπαίνω κ 39η εβδομάδα τότε οπότε να δούμε τι θα μας πει. 

Για να δεις κ εσύ τι θα σου πει και για τις συσπάσεις!!

Εγώ έφερα εδώ στη μητέρα μου τα ρούχα πετσέτες σεντόνια κουβέρτες κ όλα του μωρού τελοσπαντων που τα είχαμε πλύνει και τα σιδέρωσε όλα, οπότε αύριο θα φτιάξω βαλίτσα με όλα τα πράγματα, εντάξει 38η εβδομάδα είμαι νομίζω είναι καιρός χαχα...τα έχω αγοράσει όλα, είναι πλυμένα σιδερωμένα οπότε με το που τα βάλω αύριο είμαι έτοιμη να έρθει το μωρό όποτε θέλει! Θα του στρώσω κ το κρεβάτι αύριο θα βάλω το υπόστρωμα κ το σεντόνι, είναι καλά λέτε ή να περιμένω αφού γεννήσω να πω στον άντρα μου ή στη μαμά μου να το στρώσει πριν γυρίσουμε απ’το μαιευτήριο;

Πώς το νιώθεις αν είναι ψηλά; Γτ εγώ δεν ένιωθα κάτι, ο άντρας μου μου είπε ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και είναι χαμηλά, κ έτσι το παρατήρησα εγώ. Νιώθω βέβαια το κεφάλι του πολύ πολύ χαμηλά αλλά κ πάλι δε μπορώ να καταλάβω αν το μωρό γενικά είναι χαμηλά ή ψηλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Χαχαχαχα δεν πειράζει καλέ! Άσε το χρονόμετρο στην άκρη! Όσο αντέχεις και μπορείς καλό είναι!!! Γύρω γύρω στη βεράντα λοιπόν!!! 🤣 

Κατάλαβα μεγαλύτερη αγωνία στα εβδομαδιαία.... Τώρα πότε πας; Θα κάνεις και καρδιοτοκογραφημα αυτή την εβδομάδα; 

Σε δύο εβδομάδες πάντως πιθανών όντως να έχεις γεννήσει!!!

Και γω κυρίως βράδυ έχω. Έτσι είναι το σύνηθες ή λόγω της κούρασης της ημέρας είναι περισσότερες τότε; Μήπως έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου; 

Μια χαρά σε βρίσκω! Καλά να περνάτε!

Τι ωραίες μαζώξεις ειναι αυτές!!! Να περάσετε τέλεια!!!

4 μόνο ε;;; Δίκιο έχει η princess καλέ! Εσύ σίγουρα θα βγεις μείον από την κλινική! Επειδή είχα ρωτήσει και γω τον ενδοκρινολόγο μου στην αρχή για τη στέβια και τα γλυκαντικά, μου είχε πει καλύτερα να τα αποφεύγω αλλά αν θέλω με μέτρο μπορώ να τα καταναλώνω αρκεί να μην κάνω υπερκατανάλωση. Αν δεν έκανε ούτε αυτό το λίγο οι γιατροί θα στο είχαν ξεκόψει τελείως από την αρχή. 

Περπατάμε και λίγο εδώ στην Εύβοια..εντάξει μωρέ το παλεύω! Παίρνω και ντεπόν

Τώρα πάω Τετάρτη, δε μου έχει πει κάτι για καρδιοτοκογράφο..μπορεί να μη μου κάνει δε ξέρω!

Σε 2 εβδομάδες λογικά θα έχω γεννήσει γιατί 2 εβδομάδες μου μένουν τώρα μέχρι την ΠΗΤ.. Για να δούμε!!

Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό για τις συσπάσεις να σου πω την αλήθεια..γτ τις θεωρώ φυσιολογικές στην εβδομάδα που είμαι οπότε απλά του είχα πει ότι έχω όταν με ρώτησε!

Εντωμεταξύ εγώ δεν έχω ρωτήσει κανέναν για τη στέβια, από μόνη μου υπέθεσα ότι μπορώ να τρώω αφού δε μπορώ να φάω ζάχαρη 🤣 ελπίζω να μην μου την πει η ενδοκρινολόγος..τώρα τελείωσε ούτως ή άλλως γεννάμε ! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Περπατάμε και λίγο εδώ στην Εύβοια..εντάξει μωρέ το παλεύω! Παίρνω και ντεπόν

Τώρα πάω Τετάρτη, δε μου έχει πει κάτι για καρδιοτοκογράφο..μπορεί να μη μου κάνει δε ξέρω!

Σε 2 εβδομάδες λογικά θα έχω γεννήσει γιατί 2 εβδομάδες μου μένουν τώρα μέχρι την ΠΗΤ.. Για να δούμε!!

Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό για τις συσπάσεις να σου πω την αλήθεια..γτ τις θεωρώ φυσιολογικές στην εβδομάδα που είμαι οπότε απλά του είχα πει ότι έχω όταν με ρώτησε!

Εντωμεταξύ εγώ δεν έχω ρωτήσει κανέναν για τη στέβια, από μόνη μου υπέθεσα ότι μπορώ να τρώω αφού δε μπορώ να φάω ζάχαρη 🤣 ελπίζω να μην μου την πει η ενδοκρινολόγος..τώρα τελείωσε ούτως ή άλλως γεννάμε ! 😀

Καλημερα κοριτσια... Εγω εχθες μπήκα στον μηνα μ.... Και εχω αρχισει να εχω ποναλακια χαμηλά.. Την πεμπτη θα παω στον γιατρο..... Τα ποδια εχουν πριστει παρα πολυ.... Τελειώσατε εσεις τα δωματια των μωρών σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια... Εγω εχθες μπήκα στον μηνα μ.... Και εχω αρχισει να εχω ποναλακια χαμηλά.. Την πεμπτη θα παω στον γιατρο..... Τα ποδια εχουν πριστει παρα πολυ.... Τελειώσατε εσεις τα δωματια των μωρών σας? 

Καλημέρα Ρούλα!! 

Εμείς τελειώσαμε με όλα, τη βαλίτσα φτιάχνω σήμερα και είμαι έτοιμη!!

Τα πόδια μου δεν έχουν πρηστεί ευτυχώς, και γενικά δεν έχω πρηστεί..ποναλάκια έχω κι εγώ!!

Τετάρτη θα πάω γιατρό εγώ..να μας πεις τι θα σου πει! 😊

Τελείωσες εσύ το δωμάτιο του μωρού και τα ψώνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2020 at 11:02 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Χρόνια πολλα! Η Παναγία να μας βοηθησει να είναι γερά τα μπεμπακια μας  αλλά και όλον τον κόσμο! Καλώς τους δέχτηκες κορίτσι!!! ❤😘😘

Ευχαριστώ αγάπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2020 at 11:31 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Μεχρι 3/8 που ζυγιστηκα  στο γιατρό 4 κιλά έδειξε να έχω συνολικά, αλλά είχα φάει μεσημεριανό... 

Μπισκότα έχω βρει κ εγώ χωρίς ζάχαρη αλλά όχι με σοκολατα.... Βασικά δεν έψαξα κιόλας.. Απλά ο πατερας μου μου τα είχε φέρει. .. Μωρέ πινω κ κανένα  αναψυκτικό με στεβια, την τέλεια μερεντα που μου είχες πει τρώω και κανένα παγωτακι αλλά νιώθω τυψεις μετά... Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν υπάρχουν έρευνες χρόνων για τη στέβια στην εγκυμοσυνη και ότι είναι καλό να μην υπάρχει υπερκατανάλωση παρα τις υπάρχουσες ερευνες... 😓😓😓😓Το ίδιο ακριβώς μου είχε πει κ η διαβητολογος στον Ευαγγελισμό ότι δεν ξέρουμε κατά ποσο είναι ασφαλή (και ότι πρέπει να περασουν κ αλλά χρόνια για να σιγουρευτουμε για την αξιοποστια των υπαρχουσών ερευνών) και κατά ποσο μεταβολιζονται από το έμβρυο... Και μου είπε τα ίδια χωρίς να της πω τίποτα εγω, μόνο την ρώτησα αν είναι ασφαλής η στέβια... Μη σου κρυβομαι, το πινω το αναψυκτικό μου με στεβια έστω κ μισό ποτηρι κάθε μέρα... Τι να κάνουμε.... Όσο για τη μερεντα από τότε που μου την είπες είμαι στο τρίτο κουτί 😥😥😥😥😥😥

Ραντεβου έχω 26/8 και Ντόπλερ με τον άλλο γιατρό 19/8...

Καλε τελεια τα πηγές με τα κιλά τίποτε μια χαρουλα!!!καλα αποτελέσματα για το ντοπλερ ευχομαι!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Αν και λίγο καθυστερημένα χρόνια πολλα! Μεγάλη γιορτή η χθεσινή! Να χαίρεστε τους δικούς σας που γιορτάζουν!

Θα πάτε, θα πάτε!!!! Όλα θα γίνουν!!!

Θα είναι δύσκολα αλλά και τόσο όμορφα πιστεύω!!! Αυτό το πλασματακι θα είναι κομμάτι μας και του ανθρώπου μας... Απίστευτο...

Και φυσικά απλωμένα τα πράγματα του παντού!!! Έχετε συνειδητοποιήσει πόσα πράγματα έχουν τα άτιμα;;; 🤣 🤣 

Τίποτα, τίποτα.... Χαρά στο κουράγιο σου θα πω εγώ... Θα συνέλθεις μετά και ούτε εσύ δεν θα το πιστεύεις.... 

Για να το λέει βρε έτσι θα είναι!

Την Πέμπτη έχω επιτέλους, δυο μέρες πριν μπω στον μήνα μου, και μετά θα πηγαίνω κάθε 10

Καλά είμαι γενικώς. Την Τρίτη μπήκαν και τα πρώτα πλυντήρια, ξεκίνησαν και οι καθαριοτητες! Κουράστηκα βέβαια πολύ και μετά είχα πονακια τα οποία συνεχίζονται. Μίλησα με τον γιατρό γιατί κάνω και κάτι συσπασουλες, ακανόνιστες, έχω και ήπια πονακια περιόδου χαμηλά αλλά δεν είναι ανησυχητικά. Έχουν ξεκινήσει οι προπαρασκευαστικές οδύνες, παίρνω μικρή δόση μαγνησίου την οποία όμως δεν θα την αυξήσουμε απλά θα πρέπει να ξεκουράζομαι περισσότερο και σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε. Βέβαια το μωρό το νιώθω πολύ ψηλά ακόμη. Θα φανεί την Πέμπτη

Αυτή τη βδομάδα τελειώνω με όλα τα πλυντήρια, τη βαλίτσα μου και το δωμάτιο του μωρού και μετά χαλαρώνω και περιμένω!

Τέλεια έτοιμη και εσυ🥰🥰🥰

και εγώ τα έχω όλα έτοιμα και περιμένουμε μπήκα το Σάββατο στον μήνα μου...οσο για τις συσπάσεις μια από τα ίδια και εγώ με μαγνήσιο αλλά τώρα είναι φυσιολογικά αυτά είναι κ καλό σημάδι ότι η ώρα πλησιάζει 🙏🏻😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η whatever είπε:

Χαχαχαχα δεν πειράζει καλέ! Άσε το χρονόμετρο στην άκρη! Όσο αντέχεις και μπορείς καλό είναι!!! Γύρω γύρω στη βεράντα λοιπόν!!! 🤣 

Κατάλαβα μεγαλύτερη αγωνία στα εβδομαδιαία.... Τώρα πότε πας; Θα κάνεις και καρδιοτοκογραφημα αυτή την εβδομάδα; 

Σε δύο εβδομάδες πάντως πιθανών όντως να έχεις γεννήσει!!!

Και γω κυρίως βράδυ έχω. Έτσι είναι το σύνηθες ή λόγω της κούρασης της ημέρας είναι περισσότερες τότε; Μήπως έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου; 

Μια χαρά σε βρίσκω! Καλά να περνάτε!

Τι ωραίες μαζώξεις ειναι αυτές!!! Να περάσετε τέλεια!!!

4 μόνο ε;;; Δίκιο έχει η princess καλέ! Εσύ σίγουρα θα βγεις μείον από την κλινική! Επειδή είχα ρωτήσει και γω τον ενδοκρινολόγο μου στην αρχή για τη στέβια και τα γλυκαντικά, μου είχε πει καλύτερα να τα αποφεύγω αλλά αν θέλω με μέτρο μπορώ να τα καταναλώνω αρκεί να μην κάνω υπερκατανάλωση. Αν δεν έκανε ούτε αυτό το λίγο οι γιατροί θα στο είχαν ξεκόψει τελείως από την αρχή. 

Ναι είχαμε συγκινήσεις γιατί οι γονείς μ  ήθελαν  να με δουν έγκυος με την κοιλιά τούρλα και επειδή είμαι  η μικρότερη από τα αδέρφια μ (στα 42 της μ είχε κάνει) συγκινήθηκαν που θα γίνω κ εγώ μανούλα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι πολλά! Εμείς εντάξει τα ρούχα του και όλαυτα θα τα βάλουμε σε ντουλάπες, το καρότσι πορτ μπεμπε κλπ είναι έξω, και το λίκνο..αλλά σιγά σιγά θα γεμίσουν πράγματα. Παιχνίδια έχουμε λίγα προς το παρόν, σίγουρα θα μας φέρουν κ άλλα, αλλά δε θέλω πολλά να σ πω την αλήθεια, γιατί έχουμε τον ανιψιο μου που μένει μαζί μας(στο πατρικό μου που έμενα κ εγώ πριν μείνω με τον άντρα μου), και έχει χιλιάδες παιχνίδια όλα άχρηστα κ με πιάνει ασφυξία μου φαίνεται ότι χάνει κ το νόημά του μετά.

Εγώ έχω την Τετάρτη, που μπαίνω κ 39η εβδομάδα τότε οπότε να δούμε τι θα μας πει. 

Για να δεις κ εσύ τι θα σου πει και για τις συσπάσεις!!

Εγώ έφερα εδώ στη μητέρα μου τα ρούχα πετσέτες σεντόνια κουβέρτες κ όλα του μωρού τελοσπαντων που τα είχαμε πλύνει και τα σιδέρωσε όλα, οπότε αύριο θα φτιάξω βαλίτσα με όλα τα πράγματα, εντάξει 38η εβδομάδα είμαι νομίζω είναι καιρός χαχα...τα έχω αγοράσει όλα, είναι πλυμένα σιδερωμένα οπότε με το που τα βάλω αύριο είμαι έτοιμη να έρθει το μωρό όποτε θέλει! Θα του στρώσω κ το κρεβάτι αύριο θα βάλω το υπόστρωμα κ το σεντόνι, είναι καλά λέτε ή να περιμένω αφού γεννήσω να πω στον άντρα μου ή στη μαμά μου να το στρώσει πριν γυρίσουμε απ’το μαιευτήριο;

Πώς το νιώθεις αν είναι ψηλά; Γτ εγώ δεν ένιωθα κάτι, ο άντρας μου μου είπε ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και είναι χαμηλά, κ έτσι το παρατήρησα εγώ. Νιώθω βέβαια το κεφάλι του πολύ πολύ χαμηλά αλλά κ πάλι δε μπορώ να καταλάβω αν το μωρό γενικά είναι χαμηλά ή ψηλά

Αγάπη εμένα το κρεβάτι θα μ το στρώσει η μαμά μου θα έρθει μια μέρα πριν βγω από το μαιευτήριο στο σπίτι να κάνει ένα φρεσκάρισμα καθαριότητας κι θα μ το φτιάξει τότε και εγώ πλυμένα τα έχω, όποτε κ εσυ μην το στρώνεις από τώρα για να μην σκονιστεί να είναι φρέσκο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια... Εγω εχθες μπήκα στον μηνα μ.... Και εχω αρχισει να εχω ποναλακια χαμηλά.. Την πεμπτη θα παω στον γιατρο..... Τα ποδια εχουν πριστει παρα πολυ.... Τελειώσατε εσεις τα δωματια των μωρών σας? 

Καλημέρα και σε εσένα κορίτσι!!!

αντε κοντεύουμε δεν έμεινε πολύ😊

εγω το Σάββατο μπήκα στον μήνα μου από πονάκια μια από τα ίδια και εγώ ,εμένα τα πόδια ευτυχώς δεν είναι πρησμένα αν εξετάσεις ότι τις μέρες που έχει ζέστη τα νιώθω λίγο βαριά,αλλά το πρήξιμο είναι φυσιολογικό οι πιο πολλές το έχουν...

Και εμεις όλα έτοιμα τα έχουμε και περιμένουμε... ραντεβού έχω στις 27/8 και μετά θα με βλέπει κάθε εβδομάδα

εσεις έτοιμοι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Αγάπη εμένα το κρεβάτι θα μ το στρώσει η μαμά μου θα έρθει μια μέρα πριν βγω από το μαιευτήριο στο σπίτι να κάνει ένα φρεσκάρισμα καθαριότητας κι θα μ το φτιάξει τότε και εγώ πλυμένα τα έχω, όποτε κ εσυ μην το στρώνεις από τώρα για να μην σκονιστεί να είναι φρέσκο 😊

Έχεις δίκιο θα το κάνω κι εγώ έτσι 😊

Θα κάτσουν μέχρι να γεννήσεις τώρα οι γονείς σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...