Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Δηλαδη φταίει ο πλακουντας που είναι στάδιο 2 σου είπαν;;;

Και εγώ έχω πλακουντα στάδιο 2...Στις 30 +1 έκανα το doopler, αλλά δε μου είπαν κάτι.  

Τελικά, πως πήγε η εξέταση;Καλά;;;

Έτσι μου είπαν ότι επηρεάζει λίγο. Στην μικρή στο ντοπλερ είχα στάδιο 1 ... Φαίνεται πάντως πιο μικρό το στομάχι και οι μετρήσεις αλλά λέει μεγαλώνει σωστά παρόλο αυτά. Εσένα πόσα κιλά είναι στον τελευταίο υπέρηχο που έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Έτσι μου είπαν ότι επηρεάζει λίγο. Στην μικρή στο ντοπλερ είχα στάδιο 1 ... Φαίνεται πάντως πιο μικρό το στομάχι και οι μετρήσεις αλλά λέει μεγαλώνει σωστά παρόλο αυτά. Εσένα πόσα κιλά είναι στον τελευταίο υπέρηχο που έκανες??

Άκυρο, ότι να ' ναι θυμόμουν... Στάδιο 1 είναι σε άλλη μέτρηση είχα θέμα κ το είχα μπερδέψει.... 

Αφου σου είπαν ότι μεγαλώνει σωστά,  μια χαρουλα!!! 

Ήταν 2.200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Άκυρο, ότι να ' ναι θυμόμουν... Στάδιο 1 είναι σε άλλη μέτρηση είχα θέμα κ το είχα μπερδέψει.... 

Αφου σου είπαν ότι μεγαλώνει σωστά,  μια χαρουλα!!! 

Ήταν 2.200

Εμένα κορίτσια στο ντοπλερ έλεγε στον πλακούντα ότι είναι grade 1-2 . Τι σημαίνει αυτό;; @ΚατεριναΣκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2020 at 4:07 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια, 

Το ντετολ το σκέφτηκα κ εγώ αλλά το θεωρώ  βαρυ... 

Πολλές καθαρίζουν το συρτάρι με καθαρό οινόπνευμα... 

Ο άντρας Μου βρήκε ένα sprey baby planet στο σουπερ χωρίς χλώριο, ασφαλές για μωρά κ καθαρισμα επιφανειών... Λέω να κάνω με αυτό το συρτάρι... 

Τώρα, για το καρότσι κ εγώ δεν έχω καταλήξει πως θα το κάνω... 

Έπισης, έχουμε έναν μικρό ατμοκαθαριστη από τα lidl(δεν τον έχω χρησιμοποιησει κ ποτε) και λέω αν δεν είναι πλενομενα τα υφάσματα στο καρότσι να το κάνουμε με αυτό... 

Δεν το ήξερα αυτό το σπρει, θα πάω να το πάρω αν είναι καλό ακούγεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2020 at 4:11 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Το moromou. gr έχει κάποιες νυχτικιες θηλασμου, απλά έχουν εξαντληθεί πολλα σχέδια τελευταία.. Μπες να ρίξεις μια ματιά κ εγω ψάχνω.. 

Επίσης το extan bebe έχει πολυ ωραια φορμακια εντυπωσιακά(κ λιγο υπερβολικά)... Βέβαια, μου αρέσουν πιο πολυ τα κοριτσιστικα, τα αγοριστικα μου φαίνεται να έχουν πολλα στας.... Ρίξε κ εκει μια ματιά... 

Τέλεια θα τα δω!! Σ ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2020 at 5:08 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Για φορμάκια Εξόδου κοριτσια έχει τελεια και το ζαρα εγώ της μπέμπας από εκεί της πήρα ένα ολόσωμο φλοραλ και πλεκτά παπουτσάκια σαν εσπαντρίγιες και ένα τουρμπανακι για το κεφάλι 

Αχ τι ωραίο σύνολο της πήρες, μεγια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2020 at 3:42 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Αχ, αλήθεια σε καταλαβαίνω.... Έτσι κ εγώ με το κλείσιμο... Μου φαίνεται βουνο, όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλεια... Σταμάτησα και τη δουλειά λόγω κορονωιου (εκανα κάποια μαθήματα διαδικατυακα στην καραντίνα, αλλά κ παλι πολυ λιγότερα, είμαι καθηγητρια). Γενικά, εχω μάθει κ εγώ να κάνω παντα κάτι, να είμαι έξω και δεν είμαι καθόλου σπιτογατα... Σκέψου ότι μπορεί κ να το πουλησει μέχρι να γεννήσεις.. Ποτε, δεν ξέρεις... 

Επίσης, λένε ότι όταν γεννηθεί το μωρο, δεν έχεις πολυ αντοχές κ δεν θέλεις να βγαίνεις έξω μέχρι να συνηθίσεις, ότι είσαι κουρασμένη, ότι χρειάζεσαι ξεκουραση,οτι δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς και αλλά τέτοια... Δεν ξέρω αν ισχυει... Αν ισχυει παντως σκέψου ότι θα μας παρει κανένα μήνα μέχρι να συνηθίσουμε(ελπιζω, οχι παραπανω), όποτε αυξάνεται κ το διάστημα να έχετε βρει άλλο αμάξι... 

Στην αρχή που θα έχει κ καλο καιρό θα μπορείτε να το πηγαινετε καμια βόλτα με το καρότσι,έστω κ χωρίς αμαξι... Θα φωνάζεις κ καμια φίλη σου σπίτι... Θα περναει ο καιρός , θα δεις!!! Κάπως έτσι το σκέφτομαι κ εγώ.... 

Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις!! 😄

Αχχ μακάρι να ναι όπως τα λες, γιατί εγώ κουράζομαι όταν κάθομαι σπίτι, οπότε δε μπορώ να φανταστώ να μην έχω αντοχή να βγω, αλλά μπορεί να ναι όπως τα λες θα δούμε..ούτε που θα κοιμόμαστε τις πρώτες μέρες απ’ό,τι λένε οπότε θα’μαστε πτώματα λογικά..

Ουφφ, ελπίζω να βρει αμάξι σύντομα!! Τώρα λέει να πάρει του πατέρα του για λίγο..θα δούμε..ελπίζω να το πουλήσει να πάρουμε τ αμάξι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπη εγώ έκανα εξέταση κολπικού υγρού μαζί με τις τελευταίες αίματος και βγήκε ότι έχω στρεπτόκοκκο.. το έκανα στις 32 βδομάδες... Έκανα θεραπεία μια βδομάδα. Δεν ξέρω αν τώρα θα μου πει να ξανά κάνω την εξέταση να δούμε αν έφυγε. Μου είχε πει τότε θα κάνουμε την θεραπεία και τελείωσε το θέμα εκεί.. τι να πω..  ε είχε αγχωσε λίγο...

Πωπω εγώ τώρα σκέφτομαι αν τ κάνω στο μαιευτήριο κ έχω κάτι κ εγώ θα μου πουν να κάνω καισαρική γι αυτό;; Καλύτερα να το έκανα από πριν να έπαιρνα την αντιβίωση να γεννήσω κανονικά..

Τουλάχιστον εσένα στο βρήκε σου έκανε τη θεραπεία κ είσαι μια χαρά, οπότε μην αγχώνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι κορίτσι ήμασταν οι πρώτες στο γκρούπ... Άρα τα έχεις όλα μια χαρά.. κοίτα μακριμανυκα καλύτερα να πάρεις 1-3 γιατί το 0-1 πόσο θα το φορέσει?? Κρίμα είναι.. 

Εγώ πηγαίνω και ψωνίζω εδώ στα καταστήματα στην αγορά. Έχει ένα μαγαζί που έχει ωραία πράγματα. Μέσο ίντερνετ δεν το έχω ψάξει πολύ.. εγώ δεν θα του πάρω κάτι άλλο από αυτά που έχω για την έξοδο. Ένα από τα φορμακια που έχω γενικά θα του βάλω... 

Α το μετράνε από 36 βδομάδες? Από 35 ήξερα.. τι να πω... Α και εγώ την Τετάρτη τώρα κλείνω 36 βδομάδες και μπαίνω στην 37η... Ναι σίγουρα πρέπει να γίνουν οι συσπάσεις τακτικές για να πεις ότι κάτι συμβαίνει.... Μάλλον έχουνε ακόμα...

Εγώ πήγα για το επαναληπτικό ντοπλερ μου είπε οι μετρήσεις είναι σταθερές αυτό μας ικανοποιεί. Ήταν 2380 35+2 βδομάδων  αλλά στην εκατοστιαία θέση είναι στην 21η χαμηλά.. και το αμνιακό υγρό από 9 που είχα πριν ένα μην άστο ντοπλερ πήγε στο 7.. είναι στα κατώτερα φυσιολογικά... Τώρα την Τετάρτη θα πάω για καρδιοτοκογράφημα και θα τα συζητήσω και από κοντά μαζί της γιατί την εξέταση την κάνω αλλού.. 

Αα μικρούλι το μωράκι σου..αλλά μπορεί να πάρει πολύ μετά, δε ξέρεις!!

Με το αμνιακό υγρό δε ξέρω πώς πάει..πες το στ γιατρό σ να δεις τι θα σ πει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμένα κορίτσια στο ντοπλερ έλεγε στον πλακούντα ότι είναι grade 1-2 . Τι σημαίνει αυτό;; @ΚατεριναΣκ

Είναι η ωρίμανση του πλακουντα και δείχνει το αν τρέφεται το έμβρυο,αλλά δεν παει μόνος του ο δείκτης συνδυάζεται με άλλους, όποτε μια χαρά!!!... Όσο μεγαλώνει η κυηση ανεβαίνει το grade.. Στην αρχή είχαμε 0...εσυ έχεις μπει κ στον μήνα σου, μια χαρά πρέπει να ειναι(ο γιατρός θα σου έλεγε κάτι)!! Άλλες γεννάνε με grade 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Είναι η ωρίμανση του πλακουντα και δείχνει το αν τρέφεται το έμβρυο,αλλά δεν παει μόνος του ο δείκτης συνδυάζεται με άλλους, όποτε μια χαρά!!!... Όσο μεγαλώνει η κυηση ανεβαίνει το grade.. Στην αρχή είχαμε 0...εσυ έχεις μπει κ στον μήνα σου, μια χαρά πρέπει να ειναι(ο γιατρός θα σου έλεγε κάτι)!! Άλλες γεννάνε με grade 3

Όχι όταν είχα κάνει το ντοπλερ ήμουν 32εβδ..τότε ήταν grade 1-2 ο πλακούντας.

Grade 3 νομίζω σημαίνει ότι έχει γεράσει ο πλακούντας, γιατί είναι το τελευταίο στάδιο..λογικά στο τέλος σε όλες μας 3 θα’ναι..1-2 όμως δε ξέρω τι σημαίνει, και στις 32εβδ αν είναι καλό! Δε μου είπαν κάτι όμως οπότε φαντάζομαι οκ θα’ναι..

Έψαξα κ αυτό με το αμνιακό αλλά σ εμένα έλεγε «φυσιολογικό», δεν είχε νούμερο. Πού το βρήκες εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όχι όταν είχα κάνει το ντοπλερ ήμουν 32εβδ..τότε ήταν grade 1-2 ο πλακούντας.

Grade 3 νομίζω σημαίνει ότι έχει γεράσει ο πλακούντας, γιατί είναι το τελευταίο στάδιο..λογικά στο τέλος σε όλες μας 3 θα’ναι..1-2 όμως δε ξέρω τι σημαίνει, και στις 32εβδ αν είναι καλό! Δε μου είπαν κάτι όμως οπότε φαντάζομαι οκ θα’ναι..

Έψαξα κ αυτό με το αμνιακό αλλά σ εμένα έλεγε «φυσιολογικό», δεν είχε νούμερο. Πού το βρήκες εσύ;

Κοριτσια εμενα στην εβδομάδα 32 έλεγε grade 0 αυτό είναι φυσιολογικό;;;;η γιατρός δεν μ ειπαι κάτι απλ δεν ξέρω λογικά τώρα θα έχει ανεβεί κ εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2020 at 11:40 ΠΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπη εγώ έκανα εξέταση κολπικού υγρού μαζί με τις τελευταίες αίματος και βγήκε ότι έχω στρεπτόκοκκο.. το έκανα στις 32 βδομάδες... Έκανα θεραπεία μια βδομάδα. Δεν ξέρω αν τώρα θα μου πει να ξανά κάνω την εξέταση να δούμε αν έφυγε. Μου είχε πει τότε θα κάνουμε την θεραπεία και τελείωσε το θέμα εκεί.. τι να πω..  ε είχε αγχωσε λίγο...

Μπορεί να στην ξανακάνει για να δει αν έφυγε αλλά γενικά ενημερώθηκα ότι αν πάρεις αντιβίωση φεύγει όποτε μια χαρά...αντε να δω κ εγώ αύριο που θα πάω και θα την κάνω η αλήθεια είναι ότι διάβασα τις συνέπειες που μπορεί να έχει το μπεμπέ και αγχώθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμένα κορίτσια στο ντοπλερ έλεγε στον πλακούντα ότι είναι grade 1-2 . Τι σημαίνει αυτό;; @ΚατεριναΣκ

Τίποτα αγάπη αν οι άλλες μετρήσεις ήταν καλές.. εμένα πχ η εκατοστιαία θέση είναι χαμηλά και η κοιλίτσα πιο μικρή..από μόνο του όμως το στάδιο του πλακούντα δεν λέει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω εγώ τώρα σκέφτομαι αν τ κάνω στο μαιευτήριο κ έχω κάτι κ εγώ θα μου πουν να κάνω καισαρική γι αυτό;; Καλύτερα να το έκανα από πριν να έπαιρνα την αντιβίωση να γεννήσω κανονικά..

Τουλάχιστον εσένα στο βρήκε σου έκανε τη θεραπεία κ είσαι μια χαρά, οπότε μην αγχώνεσαι

Θα ήθελα βέβαια να κάνω ένα επαναληπτικό να δω αν έφυγε γιατί διάβασα ότι μπορεί να επανέλθει..  πάντως διάβασα ότι δεν σε πάνε για καισαρική αμέσως αν εκείνη την στιγμή σου το βρουν σου βάζουν εντοφλεβια αντιβίωση η οποία πρέπει να δράσει κάπου 2 με 3 ώρες και μετά μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όχι όταν είχα κάνει το ντοπλερ ήμουν 32εβδ..τότε ήταν grade 1-2 ο πλακούντας.

Grade 3 νομίζω σημαίνει ότι έχει γεράσει ο πλακούντας, γιατί είναι το τελευταίο στάδιο..λογικά στο τέλος σε όλες μας 3 θα’ναι..1-2 όμως δε ξέρω τι σημαίνει, και στις 32εβδ αν είναι καλό! Δε μου είπαν κάτι όμως οπότε φαντάζομαι οκ θα’ναι..

Έψαξα κ αυτό με το αμνιακό αλλά σ εμένα έλεγε «φυσιολογικό», δεν είχε νούμερο. Πού το βρήκες εσύ;

Το αμνιακό υγρό γράφει απο κάτω ή από πανω εκεί που λέει φυσιολογικό δείκτης αμνιακού υγρού.. πρέπει να γράφει και αναλογικά την βαθύτερη λίμνη κτλ.. εμένα τώρα ήταν στο 7.. ενώ στο πρώτο πριν ένα μήνα ήταν στο 9.. στο 6,4 που είχα στην κόρη μου έγραφε ελαττωμένο και στο επαναληπτικό είχε ανεβει 7,4 και έλεγε στα κατώτερα φυσιολογικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Το αμνιακό υγρό γράφει απο κάτω ή από πανω εκεί που λέει φυσιολογικό δείκτης αμνιακού υγρού.. πρέπει να γράφει και αναλογικά την βαθύτερη λίμνη κτλ.. εμένα τώρα ήταν στο 7.. ενώ στο πρώτο πριν ένα μήνα ήταν στο 9.. στο 6,4 που είχα στην κόρη μου έγραφε ελαττωμένο και στο επαναληπτικό είχε ανεβει 7,4 και έλεγε στα κατώτερα φυσιολογικά..

 Αχ κορίτσια... 

Κοίταζα το Ντόπλερ για να το στείλω στο διαβητολογο που μου το ζήτησε και ειδικότερα η τιμή FL ( μηριαιο οστό) είναι πανω απο το ανώτερο φυσιολογικό... 64.0 και αγχωθηκα... Και κοίταξα κ τη Β επιπέδου κ παλι ήταν πανω από το φυσιολογικό όριο, βεβαια αυτός που μου έκανε το Ντόπλερ δεν είπε κάτι.... 

Ξέρετε εσείς;;;😓😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια εμενα στην εβδομάδα 32 έλεγε grade 0 αυτό είναι φυσιολογικό;;;;η γιατρός δεν μ ειπαι κάτι απλ δεν ξέρω λογικά τώρα θα έχει ανεβεί κ εμένα 

Το grade Ο  είναι τέλειο... Σημαίνει ότι είναι τέλειος ο πλακουντας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όχι όταν είχα κάνει το ντοπλερ ήμουν 32εβδ..τότε ήταν grade 1-2 ο πλακούντας.

Grade 3 νομίζω σημαίνει ότι έχει γεράσει ο πλακούντας, γιατί είναι το τελευταίο στάδιο..λογικά στο τέλος σε όλες μας 3 θα’ναι..1-2 όμως δε ξέρω τι σημαίνει, και στις 32εβδ αν είναι καλό! Δε μου είπαν κάτι όμως οπότε φαντάζομαι οκ θα’ναι..

Έψαξα κ αυτό με το αμνιακό αλλά σ εμένα έλεγε «φυσιολογικό», δεν είχε νούμερο. Πού το βρήκες εσύ;

Και σε μένα ήταν 1 στις 30 +1 και το φοβάται ο εμβρυολογος  λόγω ζαχαρου Κ για αυτό θα κανω επαναληπτικο...Μια χαρά είναι λογικά σε σένα, απλα δε μετρα μόνο ο πλαμουντας το συνυπολογζουνε με την ευρύτερη αναπτυξη του μωρου...Κ σ'εμένα έλεγε το Αρνιακό φυσιολογικό  σκέτο. Μετά γραφε κάτι για δεξιά αριστερά με κάτι τιμές 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

 Αχ κορίτσια... 

Κοίταζα το Ντόπλερ για να το στείλω στο διαβητολογο που μου το ζήτησε και ειδικότερα η τιμή FL ( μηριαιο οστό) είναι πανω απο το ανώτερο φυσιολογικό... 64.0 και αγχωθηκα... Και κοίταξα κ τη Β επιπέδου κ παλι ήταν πανω από το φυσιολογικό όριο, βεβαια αυτός που μου έκανε το Ντόπλερ δεν είπε κάτι.... 

Ξέρετε εσείς;;;😓😥😥

Αγάπη εγώ να πω την αλήθεια σε όλες τις εξετάσεις όταν μ έλεγαν τι βλέπουν στον υπέρηχο τους ρωτούσα μόνο όλα καλά είναι φυσιολογικά και μ έλεγαν ναι και δεν ρώταγα λεπτομέρειες όποτε αυτό που λες δεν ξέρω να σου πω αλλά αν ήταν κάτι δεν θα μας το έλεγαν για να μην είπαν κάτι δεν θα είναι κιολας όποτε μην αγχώνεσαι η ρωτά τον γυναικολόγο στο επόμενο ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Αγάπη εγώ να πω την αλήθεια σε όλες τις εξετάσεις όταν μ έλεγαν τι βλέπουν στον υπέρηχο τους ρωτούσα μόνο όλα καλά είναι φυσιολογικά και μ έλεγαν ναι και δεν ρώταγα λεπτομέρειες όποτε αυτό που λες δεν ξέρω να σου πω αλλά αν ήταν κάτι δεν θα μας το έλεγαν για να μην είπαν κάτι δεν θα είναι κιολας όποτε μην αγχώνεσαι η ρωτά τον γυναικολόγο στο επόμενο ραντεβού 

Ρε αγάπη κ εγώ έτσι... Δεν είχα δει καν τις τιμές και την κουκκιδα που ήταν πάνω από το ανώτερο φυσιολογικό οριο... 😪Ναι θα τον ρωτήσω απλα το επομένο ραντεβου με τον γυναικολόγο είναι 26 του μήνα ... Θα ρωτησω αυτόν στο επαναληπτικό Ντόπλερ.... 

Σε ευχαριστώ παντως... Αυτό λέω, λογικά θα μου έλεγε όταν έκανε τον υπέρηχο αν ήταν κάτι... Απλα είμαι φοβητσιαρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

 Αχ κορίτσια... 

Κοίταζα το Ντόπλερ για να το στείλω στο διαβητολογο που μου το ζήτησε και ειδικότερα η τιμή FL ( μηριαιο οστό) είναι πανω απο το ανώτερο φυσιολογικό... 64.0 και αγχωθηκα... Και κοίταξα κ τη Β επιπέδου κ παλι ήταν πανω από το φυσιολογικό όριο, βεβαια αυτός που μου έκανε το Ντόπλερ δεν είπε κάτι.... 

Ξέρετε εσείς;;;😓😥😥

Καλέ μην αγχώνεσαι!! Πάνω από την εβδομάδα σου εννοείς; Εμένα όλες οι μετρήσεις είναι πάνω ή κάτω από την εβδομάδα μου, καμία δεν είναι ακριβώς!! Αφού όλα τα μωρά αναπτύσσονται αλλιώς, άλλο έχει πιο μακριά πόδια άλλο πιο κοντά, άλλο πιο μεγάλη κοιλιά άλλα πιο μικρή, άλλα πιο μεγάλο κεφάλι άλλα πιο μικρό..εξάλλου κ αυτές οι μετρήσεις έχουν απόκλιση δεν είναι ακριβείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Και σε μένα ήταν 1 στις 30 +1 και το φοβάται ο εμβρυολογος  λόγω ζαχαρου Κ για αυτό θα κανω επαναληπτικο...Μια χαρά είναι λογικά σε σένα, απλα δε μετρα μόνο ο πλαμουντας το συνυπολογζουνε με την ευρύτερη αναπτυξη του μωρου...Κ σ'εμένα έλεγε το Αρνιακό φυσιολογικό  σκέτο. Μετά γραφε κάτι για δεξιά αριστερά με κάτι τιμές 

 

1 πιστεύω είναι οκ..βέβαια πάει άναλογα κ τι εβδομάδα είσαι. 1-2 τι είναι όμως; Κ το 0 δε ξέρω αν είναι τέλειο για 32 εβδομάδες, μήπως το 1 είναι το τέλειο;; Ούτε εγώ ρώτησα τους γιατρούς, ρώτησα αν ειναι όλα εντάξει κ μου είπαν ναι..δε μου είπαν λεπτομέρειες..φαντάζομαι στον πλακούντα τους νοιάζει μόνο αν είναι «γερασμένος», δλδ 2 ή 3, ανάλογα την εβδομάδα..αλλά το 1-2 είναι 1 ή 2; Αυτό δε ξέρω. Αλλά μου είχαν πει όλα οκ φαντάζομαι αν ήταν κάτι θα μου το έλεγαν..

Εμένα δε λέει κάτι ρε γαμώτο στο αμνιακό ούτε δίπλα, μόνο φυσιολογικό σκέτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ρε αγάπη κ εγώ έτσι... Δεν είχα δει καν τις τιμές και την κουκκιδα που ήταν πάνω από το ανώτερο φυσιολογικό οριο... 😪Ναι θα τον ρωτήσω απλα το επομένο ραντεβου με τον γυναικολόγο είναι 26 του μήνα ... Θα ρωτησω αυτόν στο επαναληπτικό Ντόπλερ.... 

Σε ευχαριστώ παντως... Αυτό λέω, λογικά θα μου έλεγε όταν έκανε τον υπέρηχο αν ήταν κάτι... Απλα είμαι φοβητσιαρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ρε αγάπη κ εγώ έτσι... Δεν είχα δει καν τις τιμές και την κουκκιδα που ήταν πάνω από το ανώτερο φυσιολογικό οριο... 😪Ναι θα τον ρωτήσω απλα το επομένο ραντεβου με τον γυναικολόγο είναι 26 του μήνα ... Θα ρωτησω αυτόν στο επαναληπτικό Ντόπλερ.... 

Σε ευχαριστώ παντως... Αυτό λέω, λογικά θα μου έλεγε όταν έκανε τον υπέρηχο αν ήταν κάτι... Απλα είμαι φοβητσιαρα... 

Όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι αν ήταν κάτι θα το έλεγαν, ρωτά εσυ στον επαναληπτικό για να ηρεμήσεις, και εγώ   φοβάμαι αλλά σκέψου και πάλι αυτό π σου ειπα αν είναι κάτι το λένε εγώ ετσι σκέφτομαι και μετά μ φεύγει το άγχος 😊😊

κοριτσια να ρωτήσω με τα πονάκια πως τα πάτε εγώ έχω μέσα στην εβδομάδα κάτι πονάκια περιόδου που με πιάνουν συνήθως πρωινές ώρες .....άλλες μέρες νιώθω σαν να μην είμαι έγκυος γεμάτη ενέργεια και άλλες νιώθω ότι τώρα θα γεννήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...