Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Κοριτσια εγω πηγα χθες στον γιατρο 34 και 1 εβδ.... Και ηταν 2140 γραμμ. Εχθες εκανα το πρωτο καρδιοτοκογραφημμα και ηταν καλο.... Κοριτσια εχει φτιάξει καμια κοπελα το δωματιο του μωρου? 

Εγώ το έχω έτοιμο το δωμάτιο. Βέβαια τον χειμώνα θα τον έχω στην κρεβατοκάμαρα αλλά ήθελα να είναι έτοιμο το δωμάτιο του και να μη το φτιάχνω μετά. Άσε που μπαίνω και το χαζεύω! 

Αν κατάλαβα καλά από τον γιατρό μου στην 37η εβδομάδα θα κάνω πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο. Δεν είναι λίγο αργά; Βλέπω όλες ξεκινήσατε νωρίτερα. 

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια που θα γεννήσετε?? Όλες σε ιδιωτικό?? Εγώ στο Έλενα..

Εγώ σε ιδιωτικό στη Θεσσαλονίκη

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

να ρωτήσω κάτι θα κάνετε και εσεις το τεστ για τον β στρεπτόκοκκο, το κάνουν από την 35η έως την 37η εβδομάδα εμένα θα μ το κάνει την Τετάρτη,λένε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση και αγχώθηκα λίγο γιατί πολλές βγενουν θετικές και κατά την διάρκεια του τοκετού πρέπει να πάρεις απλά αντιβίωση αν είσαι θετική 

Ξέρω σίγουρα ότι θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού στην 37η για να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που μπορεί να περάσει στο μωρό κατά τον τοκετό ώστε να πάρω αντιβίωση αν χρειάζεται. Φαντάζομαι θα δούμε και για στρεπτόκοκκο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Εγώ το έχω έτοιμο το δωμάτιο. Βέβαια τον χειμώνα θα τον έχω στην κρεβατοκάμαρα αλλά ήθελα να είναι έτοιμο το δωμάτιο του και να μη το φτιάχνω μετά. Άσε που μπαίνω και το χαζεύω! 

Αν κατάλαβα καλά από τον γιατρό μου στην 37η εβδομάδα θα κάνω πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο. Δεν είναι λίγο αργά; Βλέπω όλες ξεκινήσατε νωρίτερα. 

Εγώ σε ιδιωτικό στη Θεσσαλονίκη

Ξέρω σίγουρα ότι θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού στην 37η για να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που μπορεί να περάσει στο μωρό κατά τον τοκετό ώστε να πάρω αντιβίωση αν χρειάζεται. Φαντάζομαι θα δούμε και για στρεπτόκοκκο. 

 

Αυτή είναι η εξέταση  που θα κανείς για στρεπτόκοκκο β γιαυτο τον λόγο την κάνουν για να μην περάσει στο μωρό εμένα θα μ την κάνει τώρα την Τετάρτη σου περνούν δείγμα από τον κόλπο και τον πρωκτό με μια μπατονέτα 😱😱😱😱😱😱Παναγία μου για το δεύτερο συγνώμη αν σας αηδίασα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Αυτή είναι η εξέταση  που θα κανείς για στρεπτόκοκκο β γιαυτο τον λόγο την κάνουν για να μην περάσει στο μωρό εμένα θα μ την κάνει τώρα την Τετάρτη σου περνούν δείγμα από τον κόλπο και τον πρωκτό με μια μπατονέτα 😱😱😱😱😱😱Παναγία μου για το δεύτερο συγνώμη αν σας αηδίασα  

Σίγουρα και από τα δύο; Αυτό δεν το ήξερα ομολογώ! Είχα μείνει στην καλλιέργεια του κολπικού υγρού μονό και όχι κάποιο δείγμα από τον πρωκτό... Αλήθεια από τον πρωκτό γιατί; Μωρέ αν πρέπει να το κάνουμε το ότι το αναφέρεις είναι το λιγότερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Σίγουρα και από τα δύο; Αυτό δεν το ήξερα ομολογώ! Είχα μείνει στην καλλιέργεια του κολπικού υγρού μονό και όχι κάποιο δείγμα από τον πρωκτό... Αλήθεια από τον πρωκτό γιατί; Μωρέ αν πρέπει να το κάνουμε το ότι το αναφέρεις είναι το λιγότερο!!!

Ετσι μου είπαν τώρα την Τετάρτη θα δούμε ελπιζω να είναι κάτι που θα γίνει γρήγορα δεν θέλω να το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Αυτή είναι η εξέταση  που θα κανείς για στρεπτόκοκκο β γιαυτο τον λόγο την κάνουν για να μην περάσει στο μωρό εμένα θα μ την κάνει τώρα την Τετάρτη σου περνούν δείγμα από τον κόλπο και τον πρωκτό με μια μπατονέτα 😱😱😱😱😱😱Παναγία μου για το δεύτερο συγνώμη αν σας αηδίασα  

Και εγώ από φίλες μου γι καλλιέργεια κόλπου ξέρω ώστε αν υπάρχει μικρόβιο να βρεθεί κ να μην περασει στο μωρό όπως λες με τον τοκετό... Και από τον πρωκτο να γίνει λογικά έξω έξω θα παρει δείγμα ή τουλάχιστον αρκετά εξωτερικά πιστευω... Θα δεις τίποτα δεν θα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 3:55 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Άσε το ξέρω χάθηκα.. απαράδεκτη είμαι.. ναι τέλος με την ανακαίνιση κάτι μικρό πράγματα μένουν στις αγορές για το σπίτι μόνο αλλά είναι δευτερεύοντα. Για τον μικρό τα έχω όλα από το πρώτο μωρό άρα δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα. Μου δώσανε και ρουχαλακια για αγοράκι και είχα και κάποια ουδέτερα από την κόρη μου άρα είμαι οκ. Τα έχω πλύνει τα σιδερωσα και τώρα ετοιμάζω την βαλίτσα. Μέσα στο Σκ θέλω να τα έχω τελειώσει..εσύ τα έχεις όλα έτοιμα??? γιατί και εγώ την Τετάρτη που πέρασε μπήκα στον μήνα μου.. είμαι στην 36η βδομάδα.. 35+2 σήμερα...  Και εγώ έχω συσπάσεις γι'αυτό πήγα και στο νοσοκομείο πριν κάνα 10ημερο και είχα κάτι μικρες έδειξε το καρδιοτοκογράφημα στο 20 πήγαινε κάνα 4 φορές σε 20 λεπτά. Και μου έδωσε πάλι μαγνήσιο να παίρνω. Εσύ έχεις κάνει καρδιοτοκογράφημα ή όχι ακόμα? Τώρα λογικά κάθε βδομάδα πρέπει να μας παρακολουθούν για καρδιοτοκογράφημα για να κοιτάνε συσπάσεις.. 

 

Και σε σκεφτόμουν αλλά έβλεπα ότι δε μπαίνεις και λέω πάει χάθηκε...είχες ανοίξει και το γκρουπάκι όχι τίποτε άλλο, ήμασταν οι πρώτες τότε που περιμέναμε τα άλλα κορίτσια του Σεπτεμβρίου 😀

Εγώ είχα απ’τον ανιψιό μου πολλά, αλλά κυρίως πανάκια, κουβερτούλες, σεντονάκια, σαλιάρες, μπουρνούζια κ τέτοια..από αυτά έχω πολλά. Φορμάκια δεν είχα πολλά. Είχα λίγα, αγόρασα τώρα και άλλα 10, πιστεύω είμαστε οκ..καλοκαιρινά βέβαια. Θα πάρω κ κάποια φορμάκια μακρυμάνικα, γιατί μπορεί όταν γεννηθεί να’ναι καλοκαίρι, αλλά μέσα ή τέλη Σεπτέμβρη μπορεί να έχει δροσιά κάποιες μέρες ή βράδια. Να τα πάρω 0-1 αυτά τα μακρυμάνικα ή 1-3;

Θέλω να βρω και ένα ωραίο φορμάκι εξόδου ρε γαμώτο να του βάλω όταν βγούμε απ’το μαιευτήριο κ δε βρίσκω..ξέρεις κανένα μαγαζί ή σαιτ που να έχει έτσι ωραία; Και επίσης κανένα που να πουλάει νυχτικές με ρομπες έτσι σετ για το μαιευτήριο;;

Πρέπει να τα σιδερώσω όλα και αυτό μου φαίνεται βουνό !! 😫

Κι εγώ ρε γαμώτο όταν μπήκα στην 36η εβδομάδα έλεγα μπήκα στο μήνα μου..μετά από 3-4 μέρες ήταν και 2 Αυγούστου που λέω ωραία τώρα μπήκα επίσημα(γιατί έχω ΠΗΤ 2/9)..Πάω στο γιατρό 3 Αυγούστου που ήμουν 35+5 και μου λέει μεθαύριο μπαίνεις στο μήνα σου ε; Άρα αυτός το μετράει από όταν κλείνεις τις 36 εβδομάδες...κ εγώ έχω μπερδευτεί 😂 Τώρα είμαι 36+4 πάντως άρα έχω μπει σίγουρα 😆 Τετάρτη που θα πάω κ στο γιατρό κλείνω 37εβδ και μπαίνω 38η..και όσο περνάνε οι μέρες ο φόβος μου μεγαλώνει..

Εγώ δεν έχω κάνει καρδιοτοκογράφημα..μου είπε η μαία ότι μπορεί να μου κάνει ο γιατρός..άρα δε ξέρω σίγουρα..

Είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις νομίζω, είναι οι προπαρασκευαστικές..το πρόβλημα είναι αν γίνουν περιοδικές, ξέρεις ανά 10 λεπτά ανά 5 κλπ..εκεί μου είπε η μαία να την πάρω αμέσως ό,τι ώρα και να’ναι..οι άλλες που έχω μου είπε είναι φυσιολογικές. 

Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω στο γιατρό αλλά δε ξέρω αν θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 3:50 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι ναι είχα ξεκινήσει την ομάδα...🙄 Αγοράκι περιμένω τώρα. Εσύ??έχεις ακόμα μια βδομάδα 3? Ε όλες οι τα είμαστε. 1 με 2 το πολύ 3 βδομάδες διάφορα.. να δούμε ποια θα κάνει την αρχή.. Ανυπομωνω και εγώ να δω την φατσούλα του...  Εγώ επειδή στο ντοπλερ φαινόταν ότι δεν παίρνει πολλά κιλά το στομάχι ήταν λίγο πιο μικρό γιατί έχω πλακούντα σε στάδιο 2 έχω σήμερα πάλι επαναληπτικό και θα δούμε πως πάει αν χρειαστεί να πάμε νωρίτερα ή όχι...

Έκανες τελικά επαναληπτικό ντοπλερ; Τι σου είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 6:28 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Αχ βρε princess μη στεναχωριέσαι.... Σκέψου ότι κοντοζυγώνεις!!! Αυτό με τον εμετο το παλεψες τόσο πολυ κ τόσο καιρο, τι εμεινε;;Λιγάκι ακόμα... Όσο για το ποδι και τη μέση, ξεκουρασου λιγάκι... Θα νιώσεις καλυτερα σίγουρα... Σκέψου το μπεμπάκο που έρχεται κ θα σου φτιάξει η διάθεση!!! 

Ευχαριστώ ρε αγάπη..!!

Ουφφ...😞 και ότι κοντοζυγώνω είναι καλύτερα;; Με έπιασε χθες ένας τρόμος ότι μόλις γεννηθεί το μωρό θα με εγκλωβίσει..γιατί ήδη είμαι σπίτι όλη μέρα μόνη μου, είναι και καλοκαίρι τώρα και λείπουν όλοι..αν γεννηθεί το μωρό σκέφτηκα δε θα μπορώ να πάω πουθενά..γιατί το αμάξι μου πάει, του άντρα μου είναι διθέσιο και δεν το έχει πουλήσει ακόμη..το έχει βάλει αλλά είναι δύσκολο γιατί είναι ακριβό,κ τον έχουν πάρει μόνο για κάτι ανταλλαγές...και το μωρό θα με θέλει σνχ εκεί για να το θηλάζω...και τι θα κάνω για πόσο καιρό δε θα βγω απ’το σπίτι; 😢 δεν είμαι κ άνθρωπος που μπορώ να κάτσω πολύ μέσα, ήδη τώρα έχω φρικάρει..κ τώρα βγαίνουμε κ με τον άντρα μου, με το μωρό κ το διθέσιο πού θα πάμε;; Τώρα ξέρω θα με βρίσετε αλλά έτσι νιώθω ώρες ώρες, τα σκέφτομαι όλα κ με πιάνει ένας τρόμος 🙁😔

Σήμερα με πονάει λιγότερο η μέση όταν πατάω το πόδι κ μπορώ να περπατήσω λίγο καλύτερα..ελπίζω να περνάει 💙

Πώς είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 6:35 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Αχχχ κορίτσι υπομονή λίγο έμεινε αφού άντεξες  τις ανακατωσούρες τόσο καιρό είσαι ηρωίδα νομίζω είναι το πιο δύσκολο

εγώ κοριτσια υποφέρω από τις καούρες δεν κοιμάμαι το βράδυ και την ημέρα δεν μπορώ να φαω γιατί καίγομαι...  

Όντως είναι άσχημο, κ έχω κ τις ζαλάδες μου έχουν ξαναέρθει αυτές τις μέρες δε ξέρω γιατί..!

Υπομονή κ εσύ ρε αγάπη..τι να κάνουμε έχουμε πολλά να τραβήξουμε γι’αυτά τα μωράκια χαχα!! Λίγες εβδομάδες έμειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 7:07 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια που θα γεννήσετε?? Όλες σε ιδιωτικό?? Εγώ στο Έλενα..

Εγώ σε ιδιωτικό ναι στο Ρέα θα γεννήσω!! Αλλά το Έλενα έχω ακούσει είναι πολύ καλό!! Και το πρώτο στο Έλενα το γέννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 7:25 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

αααα πολύ ωραία καλά και εγώ δεν θα έχω θέμα καλό θα ήταν να τις κλείσει και τις 40 εβδομάδες αν και στην αρχή μ είχε βγάλει ΠΗΤ 8/9 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο μου μετά μου το πήγε μια εβδομάδα μετά ,η μικρή ήταν στις 29/7 που είχα ραντεβού 2360 και 47εκ και το επόμενο ραντεβού το έχω την Τετάρτη και απλά σκέφτομαι ότι και λίγο νωρίτερα αν βγει δεν θα έχει θέμα αλλά με τα κιλά ποτέ δεν ξερεις μπορεί τώρα να μην έχει πάρει πολύ ,με έχει πιάσει και  μια ανυπομονησία να την γνωρίσω ...όπως το είπες όμως πάνω από όλα να είναι υγειής τα μπεμπέ  μας  υγεία!!!😍😍😍

Άρα είχες 3 Δεκέμβρη τελευταία περίοδο σαν εμένα 😀😀 αλλά δε μετράει η ΠΗΤ βάσει περιόδου, αυτό το βλέπουν στην αρχή απλά για να ξέρουν στο περίπου την ηλικία της κύησης, επειδή στην αρχή αρχή δε μπορείς να ξέρεις φαίνεται απλά μια κουκιδίτσα..μετά στους υπέρηχους βλέπουν ακριβώς πόσο είναι το μωρό! Κι εγώ 8/9 είχα στην αρχή βάσει περιόδου, αλλά με τον υπέρηχο του γιατρού κ πιο πολύ με την αυχενική βγήκε μεγαλύτερο 6 μέρες και πήγε 2/9!! Αλλά φταίει ότι εγώ έχω κ μικρό κύκλο κ μάλλον έκανα νωρίς ωορρηξία και εμφύτευση γι’αυτό βγήκε μεγαλύτερο! 

Και τώρα βγαίνει μεγαλύτερο στους υπερήχους βάσει μετρήσεων δηλαδή τη τελευταία φορά βγήκε 28/8 ΠΗΤ, αλλά είπε ο γιατρός αυτά δε μετράνε, το επίσημο είναι το 2/9 που βγήκε στην αυχενική και αυτό κρατάμε 😄

Κι εγώ θα θελα να βγει νωρίτερα σε καταλαβαίνω..❤️❤️..αν είναι εντάξει κ στα κιλά του..αν κ τώρα όσο πλησιάζουν οι μέρες με έχει πιάσει φόβος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 1:08 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

να ρωτήσω κάτι θα κάνετε και εσεις το τεστ για τον β στρεπτόκοκκο, το κάνουν από την 35η έως την 37η εβδομάδα εμένα θα μ το κάνει την Τετάρτη,λένε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση και αγχώθηκα λίγο γιατί πολλές βγενουν θετικές και κατά την διάρκεια του τοκετού πρέπει να πάρεις απλά αντιβίωση αν είσαι θετική 

Εγώ ρώτησα τη μαία τη Δευτέρα που πήγα στο γιατρό, που ήμουν 35+5, και μου είπε ότι το έκαναν παλιά στο ιατρείο, αλλά επειδή το κάνουν και στο Ρέα μόλις κάνεις εισαγωγή ούτως ή άλλως, θα το κάνω κατευθείαν εκεί..

Αλλά σκέφτομαι τώρα αν το κάνω κ βγει θετικό δε θα προλάβω να πάρω αντιβίωση, θα πρέπει να μου κάνουν καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άρα είχες 3 Δεκέμβρη τελευταία περίοδο σαν εμένα 😀😀 αλλά δε μετράει η ΠΗΤ βάσει περιόδου, αυτό το βλέπουν στην αρχή απλά για να ξέρουν στο περίπου την ηλικία της κύησης, επειδή στην αρχή αρχή δε μπορείς να ξέρεις φαίνεται απλά μια κουκιδίτσα..μετά στους υπέρηχους βλέπουν ακριβώς πόσο είναι το μωρό! Κι εγώ 8/9 είχα στην αρχή βάσει περιόδου, αλλά με τον υπέρηχο του γιατρού κ πιο πολύ με την αυχενική βγήκε μεγαλύτερο 6 μέρες και πήγε 2/9!! Αλλά φταίει ότι εγώ έχω κ μικρό κύκλο κ μάλλον έκανα νωρίς ωορρηξία και εμφύτευση γι’αυτό βγήκε μεγαλύτερο! 

Και τώρα βγαίνει μεγαλύτερο στους υπερήχους βάσει μετρήσεων δηλαδή τη τελευταία φορά βγήκε 28/8 ΠΗΤ, αλλά είπε ο γιατρός αυτά δε μετράνε, το επίσημο είναι το 2/9 που βγήκε στην αυχενική και αυτό κρατάμε 😄

Κι εγώ θα θελα να βγει νωρίτερα σε καταλαβαίνω..❤️❤️..αν είναι εντάξει κ στα κιλά του..αν κ τώρα όσο πλησιάζουν οι μέρες με έχει πιάσει φόβος

Ναι τελευταία περίοδο είχα 3 Δεκέμβρη αλλά εμένα έγινε πιο μετά η ωρρηία μου είπε το αντίθετο από εσένα και μ το πήγε μια εβδομάδα πιο μετά χαχαχαχα 

και εμένα με έχει πιάσει μια αγωνία να πάνε όλα καλά τώρα για την γεννά το έχω πάρει απόφαση ότι θα πονέσω γιατί πρώτα ο θεός θέλω φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο όποτε τους πόνους ξέρω ότι δεν θα τους αποφύγω αρκεί να πάνε όλα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 2:04 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Κορίτσια από την Κρήτη αυτά τα μπομπονιερακια που λέτε είναι με κουφέτα; Κάτι παρόμοιο με τις κλασικές μπομπονιέρες; Δεν τα έχω ξανακουσει αλλά βλέπω είναι παραδοσιακό της Κρήτης!

Εμένα πάλι αυτή η μυρωδιά του καινούργιου μ' αρέσει τόσο πολύ!!! Μωρέ φοβάμαι αν τα βγάλω πως δεν θα μπορέσω να τα ξαναβάλω καλά γι' αυτό και σκέφτηκα dettol και ήλιο

Έχεις δίκιο θα βάλουμε και μια πανουλα και θα είναι μια χαρά! 

Ναι υποχρεωτικά. Αν υπάρξει λόγος και πάω με ραντεβού θ το κάνω σε εργαστήριο. Αν ο τοκετός έλθει μόνος του θα το κάνω στην κλινική. 100 ευρώ και δεν χρειάζεται να το κάνει και ο άντρας μου

Έτοιμοι να υποδεχθείτε το μικρουλι σας δηλαδή!!! Με το καλό να χαρείτε και το σπίτι σας!!!

Μια χαρά και γω! Το ευχαριστήθηκα αυτό το τριήμερο πολυ. Ήταν και κάποιοι φίλοι μαζί και περάσαμε πολύ ωραία! Ανυπομονώ να φτιάξει παλι ο καιρός εδώ και να ξαναπάω για βουτιά όσο προλαβαίνω!

Μα είσαι μες στο μυαλό μου!

Θέλει τουλάχιστον μία βδομάδα οπότε θα το σταματήσω μόλις μπω στον μήνα μου. Γι' αυτό αγχώνομαι λίγο μέχρι να περάσουν αυτές οι εβδομάδες και να μπορώ να κάνω επισκληριδιο. 

Χαχαχαχα και μεις κάπως έτσι! Γέλασα με τον άντρα μου όταν το είπε ο γιατρός, φούσκωσε από περηφάνια!!! Πιο σίγουροι δεν γίνεται για το φύλλο!!! 

Ανυπομονώ να ξεκινήσουν τα γεννητουρια της ομάδας μας! 

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου; Πέρασαν καθόλου? Δεν σταμάτησαν οι εμετοι τελείως καθόλου ε; Νομίζω θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση στο σώμα σου αφού γεννήσεις και περάσουν και λίγες μέρες.

Και μένα τσούζει πολύ η κοιλιά μου από τα δεξιά και ψηλα και δεν μπορώ να την ακούμπησω καθόλου. Είναι πολύ συχνό πλέον αλλά ευτυχώς όχι συνέχεια. Ανήσυχησα κιόλας αλλά είναι φυσιολογικό που είπε ο γιατρός. Με βοηθάει πολύ το λαδακι και να ξαπλώνω. Απ' ότι κατάλαβα είναι από το τράβηγμα προς τα κάτω λόγω του βάρους γιατί όσο στέκομαι ή κινούμαι γίνομαι χειρότερα. Η θάλασσα με ανακουφίζει και σε αυτό γι' αυτό υποθέτω ότι είναι λόγω του βάρους της κοιλιάς

Δεν είμαι και σίγουρη αλλά σκέφτομαι αν τα ψεκάσουμε από τώρα για απολύμανση μέχρι να τα χρειαστούμε δεν θα έχουν μυρωδιές από το σπρέι. Εναλλακτικά λένε πολύ καλό απολυμαντικό είναι το λευκό ξύδι διαλυμένο σε ζεστό νερό και πέρασμα με πανακι. Το dettol all in one είναι το σπρέι του σκέφτομαι που κάνει για υφάσματα

Ναι να την ετοιμάσεις. Αν όχι να τα βάλεις στη βαλίτσα να τα έχεις όλα μαζί συγκεντρωμένα και πλυμένα για να έχεις μια έγνοια λιγότερη! Μην ξεχάσεις και ότι χρειάζεται από έγγραφα και τέτοια

 

Καλησπέρα!!

Χαχα ισχύει!! Τι ζώδιο είσαι;

Πωπω άγχος κ αυτό..νταξει πιστεύω αν τα σταματήσεις μόλις μπεις στο μήνα σου θα είσαι οκ. Αν περάσει κ 1 εβδομάδα θα σ φύγει κ το άγχος.

Κι εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουν τα γεννητούρια για όλες μας,και να συζητάμε μετά για αυτά!! ☺️

Όχι τελείως δε σταμάτησαν σε καμία φάση της εγκυμοσύνης..πάντα είχα κ εμετούς κ ανακατωσούρες..😕

Πώς είσαι εσύ;;

Κι εγώ έτσι με την κοιλιά!! Αφού σου είπε ο γιατρός σ οκ πάλι καλά, γιατί το σκεφτόμουν λίγο μήπως είναι κάτι.. 😆 αλλά έλεγα οκ αφού τεντώνεται το δέρμα λογικά φυσιολογικό θα’ναι.

Το ξύδι κάνει; Ή ενοχλεί η μυρωδιά; Dettol έχω κ εγώ αλλά δε ξέρω αν κάνει. Ήθελα να καθαρίσω κ τα ντουλάπια που θα μπουν τα ρούχα του μωρού, κ αυτά δε ξέρω με τι.

Ναι θα τα ετοιμάσω να τα έχω όλα συγκεντρωμένα, δε ξέρω αν θα τα βάλω στη βαλίτσα γιατί και να πιάσουν οι πόνοι προλαβαίνεις κ μπάνιο να κάνεις κ βαλίτσα να ετοιμάσεις. Αν έχω φτάσει 39εβδ βέβαια οκ θα τα βάλω κ βαλίτσα. Έχεις δίκιο για τα χαρτιά τα είχα ξεχάσει. Κ αυτά είναι που δεν προλαβαίνεις τελευταία στιγμή πρέπει να τα’χουμε από πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 2:42 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Εγώ το έχω έτοιμο το δωμάτιο. Βέβαια τον χειμώνα θα τον έχω στην κρεβατοκάμαρα αλλά ήθελα να είναι έτοιμο το δωμάτιο του και να μη το φτιάχνω μετά. Άσε που μπαίνω και το χαζεύω! 

Αν κατάλαβα καλά από τον γιατρό μου στην 37η εβδομάδα θα κάνω πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο. Δεν είναι λίγο αργά; Βλέπω όλες ξεκινήσατε νωρίτερα. 

Εγώ σε ιδιωτικό στη Θεσσαλονίκη

Ξέρω σίγουρα ότι θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού στην 37η για να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που μπορεί να περάσει στο μωρό κατά τον τοκετό ώστε να πάρω αντιβίωση αν χρειάζεται. Φαντάζομαι θα δούμε και για στρεπτόκοκκο. 

 

Εγώ αγάπη δεν έχω κάνει καρδιοτοκογράφο κ μπαίνω 37η σε λίγες μέρες.. Έχω ραντεβού Τετάρτη Πέμπτη για να δούμε θα μου κάνει;

Αυτή η καλλιέργεια κολπικού υγρού είναι για τον στρεπτόκοκκο!! Κ για άλλα μικρόβια κλπ που μπορεί να υπάρχουν..εμένα ούτε αυτή θα μου κάνουν, γιατί την κάνουν κ στο μαιευτήριο λέει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ ρε αγάπη..!!

Ουφφ...😞 και ότι κοντοζυγώνω είναι καλύτερα;; Με έπιασε χθες ένας τρόμος ότι μόλις γεννηθεί το μωρό θα με εγκλωβίσει..γιατί ήδη είμαι σπίτι όλη μέρα μόνη μου, είναι και καλοκαίρι τώρα και λείπουν όλοι..αν γεννηθεί το μωρό σκέφτηκα δε θα μπορώ να πάω πουθενά..γιατί το αμάξι μου πάει, του άντρα μου είναι διθέσιο και δεν το έχει πουλήσει ακόμη..το έχει βάλει αλλά είναι δύσκολο γιατί είναι ακριβό,κ τον έχουν πάρει μόνο για κάτι ανταλλαγές...και το μωρό θα με θέλει σνχ εκεί για να το θηλάζω...και τι θα κάνω για πόσο καιρό δε θα βγω απ’το σπίτι; 😢 δεν είμαι κ άνθρωπος που μπορώ να κάτσω πολύ μέσα, ήδη τώρα έχω φρικάρει..κ τώρα βγαίνουμε κ με τον άντρα μου, με το μωρό κ το διθέσιο πού θα πάμε;; Τώρα ξέρω θα με βρίσετε αλλά έτσι νιώθω ώρες ώρες, τα σκέφτομαι όλα κ με πιάνει ένας τρόμος 🙁😔

Σήμερα με πονάει λιγότερο η μέση όταν πατάω το πόδι κ μπορώ να περπατήσω λίγο καλύτερα..ελπίζω να περνάει 💙

Πώς είσαι εσύ;

Αχ, αλήθεια σε καταλαβαίνω.... Έτσι κ εγώ με το κλείσιμο... Μου φαίνεται βουνο, όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλεια... Σταμάτησα και τη δουλειά λόγω κορονωιου (εκανα κάποια μαθήματα διαδικατυακα στην καραντίνα, αλλά κ παλι πολυ λιγότερα, είμαι καθηγητρια). Γενικά, εχω μάθει κ εγώ να κάνω παντα κάτι, να είμαι έξω και δεν είμαι καθόλου σπιτογατα... Σκέψου ότι μπορεί κ να το πουλησει μέχρι να γεννήσεις.. Ποτε, δεν ξέρεις... 

Επίσης, λένε ότι όταν γεννηθεί το μωρο, δεν έχεις πολυ αντοχές κ δεν θέλεις να βγαίνεις έξω μέχρι να συνηθίσεις, ότι είσαι κουρασμένη, ότι χρειάζεσαι ξεκουραση,οτι δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς και αλλά τέτοια... Δεν ξέρω αν ισχυει... Αν ισχυει παντως σκέψου ότι θα μας παρει κανένα μήνα μέχρι να συνηθίσουμε(ελπιζω, οχι παραπανω), όποτε αυξάνεται κ το διάστημα να έχετε βρει άλλο αμάξι... 

Στην αρχή που θα έχει κ καλο καιρό θα μπορείτε να το πηγαινετε καμια βόλτα με το καρότσι,έστω κ χωρίς αμαξι... Θα φωνάζεις κ καμια φίλη σου σπίτι... Θα περναει ο καιρός , θα δεις!!! Κάπως έτσι το σκέφτομαι κ εγώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!!

Χαχα ισχύει!! Τι ζώδιο είσαι;

Πωπω άγχος κ αυτό..νταξει πιστεύω αν τα σταματήσεις μόλις μπεις στο μήνα σου θα είσαι οκ. Αν περάσει κ 1 εβδομάδα θα σ φύγει κ το άγχος.

Κι εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουν τα γεννητούρια για όλες μας,και να συζητάμε μετά για αυτά!! ☺️

Όχι τελείως δε σταμάτησαν σε καμία φάση της εγκυμοσύνης..πάντα είχα κ εμετούς κ ανακατωσούρες..😕

Πώς είσαι εσύ;;

Κι εγώ έτσι με την κοιλιά!! Αφού σου είπε ο γιατρός σ οκ πάλι καλά, γιατί το σκεφτόμουν λίγο μήπως είναι κάτι.. 😆 αλλά έλεγα οκ αφού τεντώνεται το δέρμα λογικά φυσιολογικό θα’ναι.

Το ξύδι κάνει; Ή ενοχλεί η μυρωδιά; Dettol έχω κ εγώ αλλά δε ξέρω αν κάνει. Ήθελα να καθαρίσω κ τα ντουλάπια που θα μπουν τα ρούχα του μωρού, κ αυτά δε ξέρω με τι.

Ναι θα τα ετοιμάσω να τα έχω όλα συγκεντρωμένα, δε ξέρω αν θα τα βάλω στη βαλίτσα γιατί και να πιάσουν οι πόνοι προλαβαίνεις κ μπάνιο να κάνεις κ βαλίτσα να ετοιμάσεις. Αν έχω φτάσει 39εβδ βέβαια οκ θα τα βάλω κ βαλίτσα. Έχεις δίκιο για τα χαρτιά τα είχα ξεχάσει. Κ αυτά είναι που δεν προλαβαίνεις τελευταία στιγμή πρέπει να τα’χουμε από πριν

Κορίτσια, 

Το ντετολ το σκέφτηκα κ εγώ αλλά το θεωρώ  βαρυ... 

Πολλές καθαρίζουν το συρτάρι με καθαρό οινόπνευμα... 

Ο άντρας Μου βρήκε ένα sprey baby planet στο σουπερ χωρίς χλώριο, ασφαλές για μωρά κ καθαρισμα επιφανειών... Λέω να κάνω με αυτό το συρτάρι... 

Τώρα, για το καρότσι κ εγώ δεν έχω καταλήξει πως θα το κάνω... 

Έπισης, έχουμε έναν μικρό ατμοκαθαριστη από τα lidl(δεν τον έχω χρησιμοποιησει κ ποτε) και λέω αν δεν είναι πλενομενα τα υφάσματα στο καρότσι να το κάνουμε με αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Και σε σκεφτόμουν αλλά έβλεπα ότι δε μπαίνεις και λέω πάει χάθηκε...είχες ανοίξει και το γκρουπάκι όχι τίποτε άλλο, ήμασταν οι πρώτες τότε που περιμέναμε τα άλλα κορίτσια του Σεπτεμβρίου 😀

Εγώ είχα απ’τον ανιψιό μου πολλά, αλλά κυρίως πανάκια, κουβερτούλες, σεντονάκια, σαλιάρες, μπουρνούζια κ τέτοια..από αυτά έχω πολλά. Φορμάκια δεν είχα πολλά. Είχα λίγα, αγόρασα τώρα και άλλα 10, πιστεύω είμαστε οκ..καλοκαιρινά βέβαια. Θα πάρω κ κάποια φορμάκια μακρυμάνικα, γιατί μπορεί όταν γεννηθεί να’ναι καλοκαίρι, αλλά μέσα ή τέλη Σεπτέμβρη μπορεί να έχει δροσιά κάποιες μέρες ή βράδια. Να τα πάρω 0-1 αυτά τα μακρυμάνικα ή 1-3;

Θέλω να βρω και ένα ωραίο φορμάκι εξόδου ρε γαμώτο να του βάλω όταν βγούμε απ’το μαιευτήριο κ δε βρίσκω..ξέρεις κανένα μαγαζί ή σαιτ που να έχει έτσι ωραία; Και επίσης κανένα που να πουλάει νυχτικές με ρομπες έτσι σετ για το μαιευτήριο;;

Πρέπει να τα σιδερώσω όλα και αυτό μου φαίνεται βουνό !! 😫

Κι εγώ ρε γαμώτο όταν μπήκα στην 36η εβδομάδα έλεγα μπήκα στο μήνα μου..μετά από 3-4 μέρες ήταν και 2 Αυγούστου που λέω ωραία τώρα μπήκα επίσημα(γιατί έχω ΠΗΤ 2/9)..Πάω στο γιατρό 3 Αυγούστου που ήμουν 35+5 και μου λέει μεθαύριο μπαίνεις στο μήνα σου ε; Άρα αυτός το μετράει από όταν κλείνεις τις 36 εβδομάδες...κ εγώ έχω μπερδευτεί 😂 Τώρα είμαι 36+4 πάντως άρα έχω μπει σίγουρα 😆 Τετάρτη που θα πάω κ στο γιατρό κλείνω 37εβδ και μπαίνω 38η..και όσο περνάνε οι μέρες ο φόβος μου μεγαλώνει..

Εγώ δεν έχω κάνει καρδιοτοκογράφημα..μου είπε η μαία ότι μπορεί να μου κάνει ο γιατρός..άρα δε ξέρω σίγουρα..

Είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις νομίζω, είναι οι προπαρασκευαστικές..το πρόβλημα είναι αν γίνουν περιοδικές, ξέρεις ανά 10 λεπτά ανά 5 κλπ..εκεί μου είπε η μαία να την πάρω αμέσως ό,τι ώρα και να’ναι..οι άλλες που έχω μου είπε είναι φυσιολογικές. 

Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω στο γιατρό αλλά δε ξέρω αν θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο

Το moromou. gr έχει κάποιες νυχτικιες θηλασμου, απλά έχουν εξαντληθεί πολλα σχέδια τελευταία.. Μπες να ρίξεις μια ματιά κ εγω ψάχνω.. 

Επίσης το extan bebe έχει πολυ ωραια φορμακια εντυπωσιακά(κ λιγο υπερβολικά)... Βέβαια, μου αρέσουν πιο πολυ τα κοριτσιστικα, τα αγοριστικα μου φαίνεται να έχουν πολλα στας.... Ρίξε κ εκει μια ματιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Το moromou. gr έχει κάποιες νυχτικιες θηλασμου, απλά έχουν εξαντληθεί πολλα σχέδια τελευταία.. Μπες να ρίξεις μια ματιά κ εγω ψάχνω.. 

Επίσης το extan bebe έχει πολυ ωραια φορμακια εντυπωσιακά(κ λιγο υπερβολικά)... Βέβαια, μου αρέσουν πιο πολυ τα κοριτσιστικα, τα αγοριστικα μου φαίνεται να έχουν πολλα στας.... Ρίξε κ εκει μια ματιά... 

Για φορμάκια Εξόδου κοριτσια έχει τελεια και το ζαρα εγώ της μπέμπας από εκεί της πήρα ένα ολόσωμο φλοραλ και πλεκτά παπουτσάκια σαν εσπαντρίγιες και ένα τουρμπανακι για το κεφάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 3:50 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι ναι είχα ξεκινήσει την ομάδα...🙄 Αγοράκι περιμένω τώρα. Εσύ??έχεις ακόμα μια βδομάδα 3? Ε όλες οι τα είμαστε. 1 με 2 το πολύ 3 βδομάδες διάφορα.. να δούμε ποια θα κάνει την αρχή.. Ανυπομωνω και εγώ να δω την φατσούλα του...  Εγώ επειδή στο ντοπλερ φαινόταν ότι δεν παίρνει πολλά κιλά το στομάχι ήταν λίγο πιο μικρό γιατί έχω πλακούντα σε στάδιο 2 έχω σήμερα πάλι επαναληπτικό και θα δούμε πως πάει αν χρειαστεί να πάμε νωρίτερα ή όχι...

Δηλαδη φταίει ο πλακουντας που είναι στάδιο 2 σου είπαν;;;

Και εγώ έχω πλακουντα στάδιο 2...Στις 30 +1 έκανα το doopler, αλλά δε μου είπαν κάτι.  

Τελικά, πως πήγε η εξέταση;Καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Για φορμάκια Εξόδου κοριτσια έχει τελεια και το ζαρα εγώ της μπέμπας από εκεί της πήρα ένα ολόσωμο φλοραλ και πλεκτά παπουτσάκια σαν εσπαντρίγιες και ένα τουρμπανακι για το κεφάλι 

Αααα,θα πάω να ρίξω μια μάτια...Αχ πολυ γλυκουλι σετ φαίνεται!!! Μεγια σας! 😛😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Αααα,θα πάω να ρίξω μια μάτια...Αχ πολυ γλυκουλι σετ φαίνεται!!! Μεγια σας! 😛😘

Ευχαριστουμε αγάπη ,ναι να πας έχει κ για αγοράκια πολύ ωραία και είναι όλα 100% βαμβακερά,καλά ψωνιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2020 at 1:08 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

να ρωτήσω κάτι θα κάνετε και εσεις το τεστ για τον β στρεπτόκοκκο, το κάνουν από την 35η έως την 37η εβδομάδα εμένα θα μ το κάνει την Τετάρτη,λένε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση και αγχώθηκα λίγο γιατί πολλές βγενουν θετικές και κατά την διάρκεια του τοκετού πρέπει να πάρεις απλά αντιβίωση αν είσαι θετική 

Αγάπη εγώ έκανα εξέταση κολπικού υγρού μαζί με τις τελευταίες αίματος και βγήκε ότι έχω στρεπτόκοκκο.. το έκανα στις 32 βδομάδες... Έκανα θεραπεία μια βδομάδα. Δεν ξέρω αν τώρα θα μου πει να ξανά κάνω την εξέταση να δούμε αν έφυγε. Μου είχε πει τότε θα κάνουμε την θεραπεία και τελείωσε το θέμα εκεί.. τι να πω..  ε είχε αγχωσε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Και σε σκεφτόμουν αλλά έβλεπα ότι δε μπαίνεις και λέω πάει χάθηκε...είχες ανοίξει και το γκρουπάκι όχι τίποτε άλλο, ήμασταν οι πρώτες τότε που περιμέναμε τα άλλα κορίτσια του Σεπτεμβρίου 😀

Εγώ είχα απ’τον ανιψιό μου πολλά, αλλά κυρίως πανάκια, κουβερτούλες, σεντονάκια, σαλιάρες, μπουρνούζια κ τέτοια..από αυτά έχω πολλά. Φορμάκια δεν είχα πολλά. Είχα λίγα, αγόρασα τώρα και άλλα 10, πιστεύω είμαστε οκ..καλοκαιρινά βέβαια. Θα πάρω κ κάποια φορμάκια μακρυμάνικα, γιατί μπορεί όταν γεννηθεί να’ναι καλοκαίρι, αλλά μέσα ή τέλη Σεπτέμβρη μπορεί να έχει δροσιά κάποιες μέρες ή βράδια. Να τα πάρω 0-1 αυτά τα μακρυμάνικα ή 1-3;

Θέλω να βρω και ένα ωραίο φορμάκι εξόδου ρε γαμώτο να του βάλω όταν βγούμε απ’το μαιευτήριο κ δε βρίσκω..ξέρεις κανένα μαγαζί ή σαιτ που να έχει έτσι ωραία; Και επίσης κανένα που να πουλάει νυχτικές με ρομπες έτσι σετ για το μαιευτήριο;;

Πρέπει να τα σιδερώσω όλα και αυτό μου φαίνεται βουνό !! 😫

Κι εγώ ρε γαμώτο όταν μπήκα στην 36η εβδομάδα έλεγα μπήκα στο μήνα μου..μετά από 3-4 μέρες ήταν και 2 Αυγούστου που λέω ωραία τώρα μπήκα επίσημα(γιατί έχω ΠΗΤ 2/9)..Πάω στο γιατρό 3 Αυγούστου που ήμουν 35+5 και μου λέει μεθαύριο μπαίνεις στο μήνα σου ε; Άρα αυτός το μετράει από όταν κλείνεις τις 36 εβδομάδες...κ εγώ έχω μπερδευτεί 😂 Τώρα είμαι 36+4 πάντως άρα έχω μπει σίγουρα 😆 Τετάρτη που θα πάω κ στο γιατρό κλείνω 37εβδ και μπαίνω 38η..και όσο περνάνε οι μέρες ο φόβος μου μεγαλώνει..

Εγώ δεν έχω κάνει καρδιοτοκογράφημα..μου είπε η μαία ότι μπορεί να μου κάνει ο γιατρός..άρα δε ξέρω σίγουρα..

Είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις νομίζω, είναι οι προπαρασκευαστικές..το πρόβλημα είναι αν γίνουν περιοδικές, ξέρεις ανά 10 λεπτά ανά 5 κλπ..εκεί μου είπε η μαία να την πάρω αμέσως ό,τι ώρα και να’ναι..οι άλλες που έχω μου είπε είναι φυσιολογικές. 

Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω στο γιατρό αλλά δε ξέρω αν θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο

Ναι κορίτσι ήμασταν οι πρώτες στο γκρούπ... Άρα τα έχεις όλα μια χαρά.. κοίτα μακριμανυκα καλύτερα να πάρεις 1-3 γιατί το 0-1 πόσο θα το φορέσει?? Κρίμα είναι.. 

Εγώ πηγαίνω και ψωνίζω εδώ στα καταστήματα στην αγορά. Έχει ένα μαγαζί που έχει ωραία πράγματα. Μέσο ίντερνετ δεν το έχω ψάξει πολύ.. εγώ δεν θα του πάρω κάτι άλλο από αυτά που έχω για την έξοδο. Ένα από τα φορμακια που έχω γενικά θα του βάλω... 

Α το μετράνε από 36 βδομάδες? Από 35 ήξερα.. τι να πω... Α και εγώ την Τετάρτη τώρα κλείνω 36 βδομάδες και μπαίνω στην 37η... Ναι σίγουρα πρέπει να γίνουν οι συσπάσεις τακτικές για να πεις ότι κάτι συμβαίνει.... Μάλλον έχουνε ακόμα...

Εγώ πήγα για το επαναληπτικό ντοπλερ μου είπε οι μετρήσεις είναι σταθερές αυτό μας ικανοποιεί. Ήταν 2380 35+2 βδομάδων  αλλά στην εκατοστιαία θέση είναι στην 21η χαμηλά.. και το αμνιακό υγρό από 9 που είχα πριν ένα μην άστο ντοπλερ πήγε στο 7.. είναι στα κατώτερα φυσιολογικά... Τώρα την Τετάρτη θα πάω για καρδιοτοκογράφημα και θα τα συζητήσω και από κοντά μαζί της γιατί την εξέταση την κάνω αλλού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ σε ιδιωτικό ναι στο Ρέα θα γεννήσω!! Αλλά το Έλενα έχω ακούσει είναι πολύ καλό!! Και το πρώτο στο Έλενα το γέννησες;

Στο Αττικό την μικρή μου γιατί ρίξει ήταν η γιατρός μου και με βόλευε και όλας γιατί πήγαινα με τα πόδια.. μένω δίπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...