Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Εγω στην κορη μου ειχα παρει μονο το 1-3 και της ηταν τεραστια! Ενταξει στις 40 μερες της ηταν ολα μια χαρα αλλα αρχικα χανοταν μεσα στα ρουχακακια της! 

Τωρα λοιπον του πηρα και 3 φορμακια το 0 και οσο τα βαλει! Ισα ισα να βγει ομορφουλης απο το μαιευτηριο που θα περιμενουν ολοι να τον δουν! 

Το "καλο" μας που θα βγουμε απο το μαιευτηριο το πηρα 0 απο τα prenatal μικρουλι μου φαινεται αλλα κ μια φορα να το βαλει χαλαλι του! 💙💙💙

Άρα εσύ λες να πάρουμε κ 0 ε;; Ή 1; Γτ υπάρχουν άλλα 0, άλλα 1 μηνός και άλλα 1-3 απ’ότι έχω δει κ έχω μπερδευτεί.. το 0 γιατί είναι; Κ το 1; 0 πρέπει να πάρουμε για να βγει απ’το μαιευτήριο δηλαδή; Δώσε μας τα φώτα σου 😅

Επίσης για να βγει απ’το μαιευτήριο πήρες απλό φορμάκι ή το άλλο που είναι σα σορτσάκι κάπως; Που έχει λίγο κ στα πόδια δε ξέρω αν καταλαβαίνεις όπως τ περιγράφω 😆

Α επίσης πόσα κιλά και πόσα εκατοστά είχε γεννηθεί η κόρη σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Γενικοτερα να ξερεις οτι η φορμα στα orchestra ειναι πολυ στενη...παντα θα χρειαζεσαι ενα νουμερο μεγαλυτερο απο την ηλικια του! Πλεον ψωνιζω με το ματι αλλα την πατησα αρκετες φορες μεχρι να μαθω!

Μπράβο αυτά να μας τα λες!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κορίτσια... Τι κάνετε??? Πως πάτε??? Μπαίνουμε στον μήνα μας οι περισσότερες ε??? Είστε έτοιμες να υποδεχτείτε τα μωράκια σάς????χάθηκα τελείως το ξέρω.. είχαμε την ανακαίνιση μπήκαμε στο σπίτι τέλος Ιουνίου μέχρι να τακτοποιηθουμε πέρασε ο καιρός...

Καλημέρα ρε αγάπηη...πού είσαι τόσο καιρό;;

Εγώ έχω ήδη μπει στο μήνα μου κ είμαι 37η εβδ τώρα!! Τις τελευταίες μέρες υποφέρω λίγο κ πονάω αλλά οκ....έχω κ κάποιες συσπάσεις γενικά. Δε ξέρω αν είμαι έτοιμη, απ’τη μία θέλω απ’την άλλη φοβάμαι λίγο..

Εσύ πώς νιώθεις;; 

Πώς πήγε η ανακαίνιση;; Τελειώσατε; Τα ψώνια του μωρού πώς πάνε;; 😄

Όπως είπε η Τίνα ευτυχώς πάνω κάτω όλες καλά είμαστε και ετοιμαζόμαστε ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσι τι κανείς ήσουν από τος πρώτες εδώ αν δεν κάνω λάθος μετά όντως χαθήκαμε....αγοράκι η κοριτσάκι έχεις συγνώμη απλά δεν θυμάμαι....🙈🙈

ναι μπαίνουμε στον μήνα μας, εγώ σε μια εβδομάδα μπαίνω και έχω αρχίσει και ανυπομονώ ,δόξα τον θεό όλα κυλάνε πολύ καλά για ολες μας και ήμαστε ετοιμες να υποδεχθουμε τα μπεμπέ μας😍....εσυ πως τα πας;;

Ναι ναι είχα ξεκινήσει την ομάδα...🙄 Αγοράκι περιμένω τώρα. Εσύ??έχεις ακόμα μια βδομάδα 3? Ε όλες οι τα είμαστε. 1 με 2 το πολύ 3 βδομάδες διάφορα.. να δούμε ποια θα κάνει την αρχή.. Ανυπομωνω και εγώ να δω την φατσούλα του...  Εγώ επειδή στο ντοπλερ φαινόταν ότι δεν παίρνει πολλά κιλά το στομάχι ήταν λίγο πιο μικρό γιατί έχω πλακούντα σε στάδιο 2 έχω σήμερα πάλι επαναληπτικό και θα δούμε πως πάει αν χρειαστεί να πάμε νωρίτερα ή όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα ρε αγάπηη...πού είσαι τόσο καιρό;;

Εγώ έχω ήδη μπει στο μήνα μου κ είμαι 37η εβδ τώρα!! Τις τελευταίες μέρες υποφέρω λίγο κ πονάω αλλά οκ....έχω κ κάποιες συσπάσεις γενικά. Δε ξέρω αν είμαι έτοιμη, απ’τη μία θέλω απ’την άλλη φοβάμαι λίγο..

Εσύ πώς νιώθεις;; 

Πώς πήγε η ανακαίνιση;; Τελειώσατε; Τα ψώνια του μωρού πώς πάνε;; 😄

Όπως είπε η Τίνα ευτυχώς πάνω κάτω όλες καλά είμαστε και ετοιμαζόμαστε ☺️☺️☺️☺️

Άσε το ξέρω χάθηκα.. απαράδεκτη είμαι.. ναι τέλος με την ανακαίνιση κάτι μικρό πράγματα μένουν στις αγορές για το σπίτι μόνο αλλά είναι δευτερεύοντα. Για τον μικρό τα έχω όλα από το πρώτο μωρό άρα δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα. Μου δώσανε και ρουχαλακια για αγοράκι και είχα και κάποια ουδέτερα από την κόρη μου άρα είμαι οκ. Τα έχω πλύνει τα σιδερωσα και τώρα ετοιμάζω την βαλίτσα. Μέσα στο Σκ θέλω να τα έχω τελειώσει..εσύ τα έχεις όλα έτοιμα??? γιατί και εγώ την Τετάρτη που πέρασε μπήκα στον μήνα μου.. είμαι στην 36η βδομάδα.. 35+2 σήμερα...  Και εγώ έχω συσπάσεις γι'αυτό πήγα και στο νοσοκομείο πριν κάνα 10ημερο και είχα κάτι μικρες έδειξε το καρδιοτοκογράφημα στο 20 πήγαινε κάνα 4 φορές σε 20 λεπτά. Και μου έδωσε πάλι μαγνήσιο να παίρνω. Εσύ έχεις κάνει καρδιοτοκογράφημα ή όχι ακόμα? Τώρα λογικά κάθε βδομάδα πρέπει να μας παρακολουθούν για καρδιοτοκογράφημα για να κοιτάνε συσπάσεις.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι ναι είχα ξεκινήσει την ομάδα...🙄 Αγοράκι περιμένω τώρα. Εσύ??έχεις ακόμα μια βδομάδα 3? Ε όλες οι τα είμαστε. 1 με 2 το πολύ 3 βδομάδες διάφορα.. να δούμε ποια θα κάνει την αρχή.. Ανυπομωνω και εγώ να δω την φατσούλα του...  Εγώ επειδή στο ντοπλερ φαινόταν ότι δεν παίρνει πολλά κιλά το στομάχι ήταν λίγο πιο μικρό γιατί έχω πλακούντα σε στάδιο 2 έχω σήμερα πάλι επαναληπτικό και θα δούμε πως πάει αν χρειαστεί να πάμε νωρίτερα ή όχι...

Ααααα ωραία αν δεν κάνω λάθος έχεις ακόμα ένα παιδάκι;;;εμεις περιμένουμε κοριτσάκι!!!ποτε είναι η δίκη σου η ΠΗΤ;;νομίζω την αρχή και λογικά θα την κάνει η Princess,αλλά ποτέ δεν ξερεις 🤷🏻‍♀️Αυτό με τα κιλά μην σε αγχώνει κορίτσι το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό θα δεις τώρα θα είναι σε αυτά που πρέπει,ευχομαι ότι καλύτερο για την εξέταση,ποτέ έχεις ραντεβού;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Άσε το ξέρω χάθηκα.. απαράδεκτη είμαι.. ναι τέλος με την ανακαίνιση κάτι μικρό πράγματα μένουν στις αγορές για το σπίτι μόνο αλλά είναι δευτερεύοντα. Για τον μικρό τα έχω όλα από το πρώτο μωρό άρα δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα. Μου δώσανε και ρουχαλακια για αγοράκι και είχα και κάποια ουδέτερα από την κόρη μου άρα είμαι οκ. Τα έχω πλύνει τα σιδερωσα και τώρα ετοιμάζω την βαλίτσα. Μέσα στο Σκ θέλω να τα έχω τελειώσει..εσύ τα έχεις όλα έτοιμα??? γιατί και εγώ την Τετάρτη που πέρασε μπήκα στον μήνα μου.. είμαι στην 36η βδομάδα.. 35+2 σήμερα...  Και εγώ έχω συσπάσεις γι'αυτό πήγα και στο νοσοκομείο πριν κάνα 10ημερο και είχα κάτι μικρες έδειξε το καρδιοτοκογράφημα στο 20 πήγαινε κάνα 4 φορές σε 20 λεπτά. Και μου έδωσε πάλι μαγνήσιο να παίρνω. Εσύ έχεις κάνει καρδιοτοκογράφημα ή όχι ακόμα? Τώρα λογικά κάθε βδομάδα πρέπει να μας παρακολουθούν για καρδιοτοκογράφημα για να κοιτάνε συσπάσεις.. 

 

Καρδιοτοκογραφημα μου κάνει και εμένα σε κάθε επίσκεψη από την 30η εβδομάδα παρακολουθεί τις συσπάσεις και την καρδούλα της  μπέμπας,και εμένα ειναι από 15 μέχρι 25 στο αλλά σταθερά χωρίς αυξομειώσεις και η καρδούλα της μπέμπας κυμαίνεται από 135 μέχρι 140 παλμούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina92 είπε:

Καρδιοτοκογραφημα μου κάνει και εμένα σε κάθε επίσκεψη από την 30η εβδομάδα παρακολουθεί τις συσπάσεις και την καρδούλα της  μπέμπας,και εμένα ειναι από 15 μέχρι 25 στο αλλά σταθερά χωρίς αυξομειώσεις και η καρδούλα της μπέμπας κυμαίνεται από 135 μέχρι 140 παλμούς κο

Κοριτσια εγω πηγα χθες στον γιατρο 34 και 1 εβδ.... Και ηταν 2140 γραμμ. Εχθες εκανα το πρωτο καρδιοτοκογραφημμα και ηταν καλο.... Κοριτσια εχει φτιάξει καμια κοπελα το δωματιο του μωρου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όντως με μέρες φαίνεται πιο σύντομα!! 26 μέρες ακόμη είναι σήμερα!! 😍

Άσε κι εγώ...σήμερα με πιασαν τα κλάματα, γιατί πονάει η μέση μου όταν πατάω το αριστερό πόδι από χθες πολύ..επίσης με τσούζει η κοιλιά μου δε μπορώ να την ακουμπάω, το μωρό κουνιέται σνχ πάνω κ κάτω κάτω πολύ χαμηλά κ με ενοχλεί παντού πάνω κάτω..με τσούζει κ κατουριέμαι σνχ επίσης, κ με έπιασε μια απελπισία σήμερα 😪 έκανα και εμετό χθες πάλι αφού εφαγα, άσχημο..9ο μήνα φαντάσου ακόμα ανακατωσούρες 😢

Εγώ δεν τα έχω καθαρίσει τα υφάσματα απ’το καρότσι αλλά ίσως θα’πρεπε. Το ντετολ κάνει λες;

Τη βαλίτσα κ εγώ πρέπει να φτιάξω κ να πάρω ό,τι λείπει, γιατί είμαι 37η εβδ κ με έπιασε σήμερα ένα άγχος μη γίνει κτ ξάφνικό

Αχ βρε princess μη στεναχωριέσαι.... Σκέψου ότι κοντοζυγώνεις!!! Αυτό με τον εμετο το παλεψες τόσο πολυ κ τόσο καιρο, τι εμεινε;;Λιγάκι ακόμα... Όσο για το ποδι και τη μέση, ξεκουρασου λιγάκι... Θα νιώσεις καλυτερα σίγουρα... Σκέψου το μπεμπάκο που έρχεται κ θα σου φτιάξει η διάθεση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κορίτσια... Τι κάνετε??? Πως πάτε??? Μπαίνουμε στον μήνα μας οι περισσότερες ε??? Είστε έτοιμες να υποδεχτείτε τα μωράκια σάς????χάθηκα τελείως το ξέρω.. είχαμε την ανακαίνιση μπήκαμε στο σπίτι τέλος Ιουνίου μέχρι να τακτοποιηθουμε πέρασε ο καιρός...

Καλως την! 

Μεγια λοιπόν η ανακαίνιση!!! Με το καλό όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ βρε princess μη στεναχωριέσαι.... Σκέψου ότι κοντοζυγώνεις!!! Αυτό με τον εμετο το παλεψες τόσο πολυ κ τόσο καιρο, τι εμεινε;;Λιγάκι ακόμα... Όσο για το ποδι και τη μέση, ξεκουρασου λιγάκι... Θα νιώσεις καλυτερα σίγουρα... Σκέψου το μπεμπάκο που έρχεται κ θα σου φτιάξει η διάθεση!!! 

Αχχχ κορίτσι υπομονή λίγο έμεινε αφού άντεξες  τις ανακατωσούρες τόσο καιρό είσαι ηρωίδα νομίζω είναι το πιο δύσκολο

εγώ κοριτσια υποφέρω από τις καούρες δεν κοιμάμαι το βράδυ και την ημέρα δεν μπορώ να φαω γιατί καίγομαι...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Ααααα ωραία αν δεν κάνω λάθος έχεις ακόμα ένα παιδάκι;;;εμεις περιμένουμε κοριτσάκι!!!ποτε είναι η δίκη σου η ΠΗΤ;;νομίζω την αρχή και λογικά θα την κάνει η Princess,αλλά ποτέ δεν ξερεις 🤷🏻‍♀️Αυτό με τα κιλά μην σε αγχώνει κορίτσι το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό θα δεις τώρα θα είναι σε αυτά που πρέπει,ευχομαι ότι καλύτερο για την εξέταση,ποτέ έχεις ραντεβού;;

Ναι έχω ένα κοριτσάκι 2 χρόνων και 4 μηνών.. δύσκολη ηλικία αυτή και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν έχω και πολύ υπομονή... Άστα... ΠΗΤ έχω 9/9... Εσένα? Και εγώ έτσι νομίζω είναι η πρώτη τώρα εκτός απροόπτου ποτέ δεν ξέρεις...τώρα περιμένω εδώ στο ιατρείο. Έχει κόσμο.. λογικά όλα οκ θα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Roula2410 είπε:

Κοριτσια εγω πηγα χθες στον γιατρο 34 και 1 εβδ.... Και ηταν 2140 γραμμ. Εχθες εκανα το πρωτο καρδιοτοκογραφημμα και ηταν καλο.... Κοριτσια εχει φτιάξει καμια κοπελα το δωματιο του μωρου? 

Τέλεια.. μια χαρά κιλά έχει το μωρακι. Έχουμε ακριβώς 1 βδομάδα διάφορα. Σήμερα είμαι 35+2 και εσύ 34+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι έχω ένα κοριτσάκι 2 χρόνων και 4 μηνών.. δύσκολη ηλικία αυτή και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν έχω και πολύ υπομονή... Άστα... ΠΗΤ έχω 9/9... Εσένα? Και εγώ έτσι νομίζω είναι η πρώτη τώρα εκτός απροόπτου ποτέ δεν ξέρεις...τώρα περιμένω εδώ στο ιατρείο. Έχει κόσμο.. λογικά όλα οκ θα είναι...

Εγώ έχω 15/9 αλλά η γιατρός την τελευταία φορά μ ειπαι ότι τα κοριτσάκια συνήθως δεν τις κλείνουν τις 40 εβδομάδες τώρα θα δούμε εγώ έχω βέβαια ένα προαίσθημα ότι μέχρι 10/9 θα έχω γεννήσει αλλά ποτέ δεν ξερεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ έχω 15/9 αλλά η γιατρός την τελευταία φορά μ ειπαι ότι τα κοριτσάκια συνήθως δεν τις κλείνουν τις 40 εβδομάδες τώρα θα δούμε εγώ έχω βέβαια ένα προαίσθημα ότι μέχρι 10/9 θα έχω γεννήσει αλλά ποτέ δεν ξερεις 

Αχ εμένα η μικρή έκλεισε 40 βδομάδες και 2 μέρες...  Οπότε είναι να βγουν ας βγούν. Υγεία να έχουν πάνω από όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια που θα γεννήσετε?? Όλες σε ιδιωτικό?? Εγώ στο Έλενα..

Εγώ μένω στο εξωτερικό και εδώ το σύστημα υγείας είναι διαφορετικό....πολύ καλό το Έλενα ,έχω ακούσει από όσες έχουν γεννήσει εκεί τα καλύτερα λόγια ακόμα κ σε σύγκριση με ιδιωτικά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ μένω στο εξωτερικό και εδώ το σύστημα υγείας είναι διαφορετικό....πολύ καλό το Έλενα ,έχω ακούσει από όσες έχουν γεννήσει εκεί τα καλύτερα λόγια ακόμα κ σε σύγκριση με ιδιωτικά  

Ναι έτσι έχω ακούσει και εγώ.. το πρώτο το γέννησα στο Αττικό. Ήταν και δίπλα από το σπίτι μου αλλά έφυγε η γιατρός μου και πήγε στο Έλενα. Και εγώ στο Έλενα γεννήθηκα πριν 28 χρόνια😂 

Α που μένεις?? Πως είναι εκεί? Όλα ιδιωτικά ? Δημόσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ εμένα η μικρή έκλεισε 40 βδομάδες και 2 μέρες...  Οπότε είναι να βγουν ας βγούν. Υγεία να έχουν πάνω από όλα...

αααα πολύ ωραία καλά και εγώ δεν θα έχω θέμα καλό θα ήταν να τις κλείσει και τις 40 εβδομάδες αν και στην αρχή μ είχε βγάλει ΠΗΤ 8/9 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο μου μετά μου το πήγε μια εβδομάδα μετά ,η μικρή ήταν στις 29/7 που είχα ραντεβού 2360 και 47εκ και το επόμενο ραντεβού το έχω την Τετάρτη και απλά σκέφτομαι ότι και λίγο νωρίτερα αν βγει δεν θα έχει θέμα αλλά με τα κιλά ποτέ δεν ξερεις μπορεί τώρα να μην έχει πάρει πολύ ,με έχει πιάσει και  μια ανυπομονησία να την γνωρίσω ...όπως το είπες όμως πάνω από όλα να είναι υγειής τα μπεμπέ  μας  υγεία!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι έτσι έχω ακούσει και εγώ.. το πρώτο το γέννησα στο Αττικό. Ήταν και δίπλα από το σπίτι μου αλλά έφυγε η γιατρός μου και πήγε στο Έλενα. Και εγώ στο Έλενα γεννήθηκα πριν 28 χρόνια😂 

Α που μένεις?? Πως είναι εκεί? Όλα ιδιωτικά ? Δημόσια?

Ααα τελεια και εσυ 28 εγώ 28 γίνομαι 3/9!!!

Μένω Γερμανία εδώ είναι όλα δημόσια υπάρχουν και  ιδιωτικά αλλά μετρημένα  δεν πηγαίνει βέβαια κανένας, δεν υπάρχει λόγος γιατί τα δημόσια είναι σαν ιδιωτικά ειδικά αν κανείς σύγκριση με τα ιδιωτικά της Ελλάδας δεν το λέω με την κακή έννοια μην παρεξηγηθώ απλά έχουν πολύ καλό σύστημα υγείας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Αχχχ κορίτσι υπομονή λίγο έμεινε αφού άντεξες  τις ανακατωσούρες τόσο καιρό είσαι ηρωίδα νομίζω είναι το πιο δύσκολο

εγώ κοριτσια υποφέρω από τις καούρες δεν κοιμάμαι το βράδυ και την ημέρα δεν μπορώ να φαω γιατί καίγομαι...  

Το παθαινα και εγώ πριν δυο τρεις εβδομαδες έντονα.... Σε κάθε μπουκιά μεσημεριανου φαγητου που κατάπινα με έπιανε καουρα, άσχετα με το τι είδους φαγητό έτρωγα... Μετά απλά έφυγαν... Λένε ότι έρχονται πολλες καουρες στον 9ο...Ελπιζω να μην το έχουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα 

να ρωτήσω κάτι θα κάνετε και εσεις το τεστ για τον β στρεπτόκοκκο, το κάνουν από την 35η έως την 37η εβδομάδα εμένα θα μ το κάνει την Τετάρτη,λένε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση και αγχώθηκα λίγο γιατί πολλές βγενουν θετικές και κατά την διάρκεια του τοκετού πρέπει να πάρεις απλά αντιβίωση αν είσαι θετική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Το παθαινα και εγώ πριν δυο τρεις εβδομαδες έντονα.... Σε κάθε μπουκιά μεσημεριανου φαγητου που κατάπινα με έπιανε καουρα, άσχετα με το τι είδους φαγητό έτρωγα... Μετά απλά έφυγαν... Λένε ότι έρχονται πολλες καουρες στον 9ο...Ελπιζω να μην το έχουμε... 

Αχχχ εγώ υποφέρω την τελευταία εβδομάδα ελπιζω να μην το έχουμε μέχρι να γεννήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Κορίτσια από την Κρήτη αυτά τα μπομπονιερακια που λέτε είναι με κουφέτα; Κάτι παρόμοιο με τις κλασικές μπομπονιέρες; Δεν τα έχω ξανακουσει αλλά βλέπω είναι παραδοσιακό της Κρήτης!

στις On 6/8/2020 at 8:00 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα🌸

Και εγώ το παθαίνω αυτό με τον ύπνο μπορεί να μην κοιμηθώ καλά για 2 μέρες και μετά κοιμάμαι κάτι 10ωρα σερί🤪

τωρα για αυτό με τα υφάσματα από το κάθισμα και το καρότσι εγώ θα τα πλένω πιο πολύ κοολασ Γιατί μ μυρίζουν καινούργιλα 😂και μετά θα βάλω ετσι και αλλιώς στο κάθισμα αυτοκινήτου μια πάνα αγκαλιάς από πάνω και μετά το μωρό...

Εμένα πάλι αυτή η μυρωδιά του καινούργιου μ' αρέσει τόσο πολύ!!! Μωρέ φοβάμαι αν τα βγάλω πως δεν θα μπορέσω να τα ξαναβάλω καλά γι' αυτό και σκέφτηκα dettol και ήλιο

Έχεις δίκιο θα βάλουμε και μια πανουλα και θα είναι μια χαρά! 

στις On 6/8/2020 at 9:10 ΜΜ, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι.... Οσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική σας είπανε για να κανετε το τεστ για το κορωνοιο? 

Ναι υποχρεωτικά. Αν υπάρξει λόγος και πάω με ραντεβού θ το κάνω σε εργαστήριο. Αν ο τοκετός έλθει μόνος του θα το κάνω στην κλινική. 100 ευρώ και δεν χρειάζεται να το κάνει και ο άντρας μου

στις On 7/8/2020 at 12:06 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κορίτσια... Τι κάνετε??? Πως πάτε??? Μπαίνουμε στον μήνα μας οι περισσότερες ε??? Είστε έτοιμες να υποδεχτείτε τα μωράκια σάς????χάθηκα τελείως το ξέρω.. είχαμε την ανακαίνιση μπήκαμε στο σπίτι τέλος Ιουνίου μέχρι να τακτοποιηθουμε πέρασε ο καιρός...

Έτοιμοι να υποδεχθείτε το μικρουλι σας δηλαδή!!! Με το καλό να χαρείτε και το σπίτι σας!!!

στις On 7/8/2020 at 1:11 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα!!

Καλά είμαι εσύ; Καλά κάνεις απόλαυσε τις διακοπές σου κ τα μπάνια σου 😍😃

Πραγματικά, κι εγώ το έχω παρατηρήσει ότι κάνουμε τις ίδιες σκέψεις 😄

Πωπω ναι για την επισκληρίδιο πρέπει να έχεις κόψει το σαλοσπιρ λίγο πριν ε. Πόσο θέλει;

Χαχαχαα ούτε εγώ το είχα σκεφτεί καν κ ξαφνιαστήκαμε όταν το’πε, και όταν τους είδαμε κι όλας κανονικοί εκεί 😂 Το είχα διαβάσει κάπου ότι κατεβαίνουν κάποια εβδομάδα αλλά δεν το είχα στο νου μου. Κ επειδή μας είδε που ξαφνιαστήκαμε λέει Τι; Έτσι θέλουμε να είναι. Έτσι πρέπει καλό είναι. Κ εκεί λέω πάλι επιβεβαιώνεται άλλη μια φορά ότι είναι αγόρι δηλαδή 😂😂 

Μια χαρά και γω! Το ευχαριστήθηκα αυτό το τριήμερο πολυ. Ήταν και κάποιοι φίλοι μαζί και περάσαμε πολύ ωραία! Ανυπομονώ να φτιάξει παλι ο καιρός εδώ και να ξαναπάω για βουτιά όσο προλαβαίνω!

Μα είσαι μες στο μυαλό μου!

Θέλει τουλάχιστον μία βδομάδα οπότε θα το σταματήσω μόλις μπω στον μήνα μου. Γι' αυτό αγχώνομαι λίγο μέχρι να περάσουν αυτές οι εβδομάδες και να μπορώ να κάνω επισκληριδιο. 

Χαχαχαχα και μεις κάπως έτσι! Γέλασα με τον άντρα μου όταν το είπε ο γιατρός, φούσκωσε από περηφάνια!!! Πιο σίγουροι δεν γίνεται για το φύλλο!!! 

στις On 7/8/2020 at 1:19 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Όντως με μέρες φαίνεται πιο σύντομα!! 26 μέρες ακόμη είναι σήμερα!! 😍

Άσε κι εγώ...σήμερα με πιασαν τα κλάματα, γιατί πονάει η μέση μου όταν πατάω το αριστερό πόδι από χθες πολύ..επίσης με τσούζει η κοιλιά μου δε μπορώ να την ακουμπάω, το μωρό κουνιέται σνχ πάνω κ κάτω κάτω πολύ χαμηλά κ με ενοχλεί παντού πάνω κάτω..με τσούζει κ κατουριέμαι σνχ επίσης, κ με έπιασε μια απελπισία σήμερα 😪 έκανα και εμετό χθες πάλι αφού εφαγα, άσχημο..9ο μήνα φαντάσου ακόμα ανακατωσούρες 😢

Εγώ δεν τα έχω καθαρίσει τα υφάσματα απ’το καρότσι αλλά ίσως θα’πρεπε. Το ντετολ κάνει λες;

Τη βαλίτσα κ εγώ πρέπει να φτιάξω κ να πάρω ό,τι λείπει, γιατί είμαι 37η εβδ κ με έπιασε σήμερα ένα άγχος μη γίνει κτ ξάφνικό

Ανυπομονώ να ξεκινήσουν τα γεννητουρια της ομάδας μας! 

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου; Πέρασαν καθόλου? Δεν σταμάτησαν οι εμετοι τελείως καθόλου ε; Νομίζω θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση στο σώμα σου αφού γεννήσεις και περάσουν και λίγες μέρες.

Και μένα τσούζει πολύ η κοιλιά μου από τα δεξιά και ψηλα και δεν μπορώ να την ακούμπησω καθόλου. Είναι πολύ συχνό πλέον αλλά ευτυχώς όχι συνέχεια. Ανήσυχησα κιόλας αλλά είναι φυσιολογικό που είπε ο γιατρός. Με βοηθάει πολύ το λαδακι και να ξαπλώνω. Απ' ότι κατάλαβα είναι από το τράβηγμα προς τα κάτω λόγω του βάρους γιατί όσο στέκομαι ή κινούμαι γίνομαι χειρότερα. Η θάλασσα με ανακουφίζει και σε αυτό γι' αυτό υποθέτω ότι είναι λόγω του βάρους της κοιλιάς

Δεν είμαι και σίγουρη αλλά σκέφτομαι αν τα ψεκάσουμε από τώρα για απολύμανση μέχρι να τα χρειαστούμε δεν θα έχουν μυρωδιές από το σπρέι. Εναλλακτικά λένε πολύ καλό απολυμαντικό είναι το λευκό ξύδι διαλυμένο σε ζεστό νερό και πέρασμα με πανακι. Το dettol all in one είναι το σπρέι του σκέφτομαι που κάνει για υφάσματα

Ναι να την ετοιμάσεις. Αν όχι να τα βάλεις στη βαλίτσα να τα έχεις όλα μαζί συγκεντρωμένα και πλυμένα για να έχεις μια έγνοια λιγότερη! Μην ξεχάσεις και ότι χρειάζεται από έγγραφα και τέτοια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...