Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Εμενα μπορω να πω οτι στριφογυρίζει συνεχεια........ Και εχω και προβλημα με τον υπνο δεν βολεύομαι και ολο γυρίζει.... Περασε ο καιρός γρηγορα.... Πλησιάζουμε.... Εδω εκτος απο τον αντρα μ δεν αφήνουν κανεναν αλλον στην κλινική μας ειπαν.... Εγω βεβαια θα παρω μερικα μου μπουνιερακια για το καλο στην κλινική... Καο τα αλλα σπιτι

Εγώ μόλις μπήκα 37η κ να σ πω ότι αυτές οι τελευταίες εβδομάδες μου φαίνεται ότι δεν περνάνε με τίποτα κ ότι έχω πολύ ακόμα!! Κ εγώ έχω πρόβλημα με τον ύπνο πολλές αυπνίες όλο στριφογυρνάω στο κρεβάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω Κρήτη (Όχι Χανιά) και γενικοτερα δεν την αντεχω την ζεστη ποσο μαλλον τωρα! Αλλα τι να κανω, κανω ξερο κουραγιο 🤣🤣🤣

@Princess28

Στις 11.8 θα ειμαι 33 εβδ κ 4ημ!Ναι εκανα στις 30.7 το ντομπλερ!

Νιωθω υπεροχα, ειχα αναγκη το διάλειμμα να σου πω την αληθεια!

Οσον αφορα τα φορμακια εγω της πηρα για 1 μηνός ενα σετ με 5 φορμακια μονο για το μεαιυτηριο. Ολα τα αλλα τα εχω παρει 1-3! 

Κι εγω αυριο θα τα βαλω στη βαλιτσα τα πράγματα!! ❤❤❤

 

@Efi30

Κι εγω βρηκα κατι ωραια μπομπονιερακια για κερασμα και θα παρω αυριο να συνεννοηθω.... Απλα δε ξερω ποσα να πάρω!

Τέλεια ηρέμησε τώρα και απόλαυσε τις τελευταίες εβδομάδες σου 😊😄

Δημητρούλα είσαι 33εβδ τώρα, μου φαίνεται λίγο νωρίς να βάλεις τα πράγματα στη βαλίτσα..αλλά οκ αν το θες πολύ κ θα σ φτιάξει τη διάθεση κάντο ❤️❤️🥰

Εγώ τα έπλυνα 34-35εβδ και τώρα σκέφτομαι να ξαναπλύνω κάποια φαντάσου..σκέψου ότι έχεις 1μιση μήνα ακόμη κ ότι ακόμη κ να σε πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά έχεις πολύυυ χρόνο να ετοιμάσεις βαλίτσα..εγώ θα σ έλεγα να τη φτιάξεις μόλις μπεις στο μήνα σου έστω, η εγκυμοσύνη σου είναι καλή δεν έχεις πολλές πιθανότητες για πρόωρο τοκετό οπότε είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να συμβεί κάτι νωρίτερα..κ πάλι θα προλάβεις να την ετοιμάσεις..αλλά οκ εσύ όπως νιώθεις! Εμένα προχθές στο ραντεβού μου έδωσε η μαία το δικό τους χαρτί για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου που ήμουν 36εβδ φαντάσου..κ μ είπε όταν αρχίσουν πόνοι φτιάξε βαλίτσα κάνε μπανάκι κλπ..πολύ χαλαρή χαχαχ..εγώ θα αγοράσω βέβαια αυτές τις μέρες τις νυχτικές κ τα φορμάκια του μωρού, θα τα πλύνω κ θα τα βάλω στη βαλίτσα..πιο πολύ γιατί θέλω να ψάξω να πάρω κ κάτι ωραίο στο μπέμπη να βάλει όταν βγει απ’το μαιευτήριο, οπότε τελευταία στιγμή δε θα προλάβω να το βρω 😄

Θα το κάνω κι εγώ έτσι αν είναι ωραία η ιδέα σου 💕..θα πάρω λίγα 1μηνός κ τα άλλα 1-3..μη σ πω θα πάρω κ απ’τα δύο στο μαιευτήριο για να είμαι σίγουρη 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ έλειπα ένα τριήμερο στη Χαλκιδική και ευχαριστήθηκα θάλασσα! Γύρισα Θεσσαλονίκη και δεν έχει σταματήσει να βρέχει βέβαια....

στις On 31/7/2020 at 11:38 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Απλά να ξέρετε όλους  όσους  έχω ρωτήσει για την περινεοτομη μου έχουν πει ότι είναι το πιο ανώδυνο από όλη την διαδικασία της γεννάς καθώς είσαι τόσο μουδιασμένη εκεί κάτω που δεν καταλαβαίνεις τίποτα ούτε το σκίσιμο ούτε τα ράμματα μετά από κάποια ώρα μόνο νιώθεις ένα τσούξιμο,τώρα τι να πω θα δούμε!!!  

Είσαι μουδιασμενη λόγω του τοκετού ακόμη και αν δεν έχεις κάνει επισκληριδιο; Τι να σου πω μου δίνεις κουράγιο αν και θεωρώ δεδομένη την επισκληριδιο!

στις On 1/8/2020 at 8:48 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Εχεις δίκιο, η ασφάλεια του μωρου πάνω από όλα!!! Όσο για τις δουλειές αφου θα έχετε τελειώσει μέχρι 15,μια χαρά έχεις χρόνο! και εμείς όλο κάνουμε κάτι κ μετα βγαίνει κάτι άλλο... Οχι χοντρές, αλλά βγαίνουν... Δεν έχω και βοήθεια περαν του άντρα μου κ μου φαίνονται δυσκολα, αλλά δεν πςιραζει... Καλά κανεις κ δε σκέφτεσαι τον τοκετο.. Και εγώ όταν σκέφτομαι την καισαρική προσπαθω να το βγάλω από το μυαλό μου γιατί με αγχωνει πιο πολυ να πανε ολα καλα όσον αφορά το μωρό... 

Σήμερα θα έρθουν οπότε ελπίζω να τελειώσουμε και με την εγκατάσταση οπότε από Δευτέρα θέλω να ξεκινήσω τα πλυντήρια. 34η εβδομάδα είμαι, πρέπει κάποια στιγμή να ξεκινήσω! 

στις On 3/8/2020 at 2:06 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ απόταν μου είπε σα δεδομένο ότι θα κάνει περινεοτομή το έχω σίγουρο ότι θα κάνω επισκληρίδιο..πιο πριν το σκεφτόμουν

Εμείς τις ίδιες σκέψεις κάνουμε τελικά!!!

στις On 3/8/2020 at 2:09 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ τα ίδια αγάπη για την επισκληρίδιο και την περινεοτομή!! Κ για το φόβο του τοκετού..ουφ !! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά πλησιάζει ο καιρός κ αγχώνομαι..πιο πολύ για τη στιγμή που θα αρχίσει ξαφνικά χαχα

Αλλά μη στα λέω καλά κάνεις κ δεν τ σκέφτεσαι εσύ!!

Είπαμε όσο μπορώ τα απωθω! Κατά τ'αλλα ίδιες σκέψεις όπως είπα και πιο πάνω! 

στις On 3/8/2020 at 2:50 ΜΜ, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια επειδη σας βλεπω να συζητάτε για την γεννά και πλησιάζουν οι μερες..... Τελικα σκέφτεστε για επισκλιριδιο η οχι??? Εγω ελεγα να μην κανω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αυτο που λετε μην σκιστω και θελει ράμματα και ποναει... Και απο την αλλη ακουω διαφορα για την επισκλιριδιο

Εγώ όπως έχω ξαναγράψει τη θεωρώ δεδομένη. Και έχω ένα άγχος μη γίνει τίποτα νωρίτερα γιατί παίρνω σαλοσπιρ και σαλοσπιρ με επισκληριδιο δεν πάνε μαζί...

στις On 3/8/2020 at 6:28 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ξαναρώτησα σήμερα που πήγα τη μαία, και μου είπε τελικά ότι αν χρειαστεί θα κάνει, δεν είναι σίγουρο..κ μου είπε ότι αν σκιστεί από μόνο του είναι πολύ χειρότερα κ δεν επανέρχεται ποτέ, οπότε αν δουν ότι μπορεί να σκιστείς σε κόβει ώστε να είναι ελεγχόμενο

Γενικώς αυτό που φοβάμαι δεν είναι τόσο ο πόνος όσο το τι μπορεί να γίνει αν σκιστεί από μόνο του και σκιστεί ατσαλα. Δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός αλλά θα το συζητήσουμε στα επόμενα ραντεβού

στις On 4/8/2020 at 1:01 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε πώς είστε;

Πήγαμε σήμερα στο γιατρό, όλα καλά μας είπε!!

35+5 και είναι 2700 τώρα, έχει πάρει θέση με το κεφάλι κάτω και είναι χαμηλά κι όλας στη λεκάνη..όλα καλά ευτυχώς..θα με δει πάλι την άλλη εβδομάδα τώρα να δούμε πώς πάει!!

Ξέχασα να σας πω στο προηγούμενο ραντεβού που είχα πάει όταν ήμουν 34εβδ μας είχε πει ότι έχουν κατέβει οι όρχεις του, τους είδαμε κι όλας καθαρά 😄 και επίσης μας έδειξε και τα ούρα του, θα κατουρούσε σε λίγο χαχα

@Dimitra91 @whatever @Tina92 @Xrita @Efi30 @Roula2410

Τέλειο το βάρος του! Μια χαρά όλα! Και μας το είπε αυτό για τους όρχεις και ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό ότι θα μπορούσαν να μην είχαν κατέβει... Μέσα στην άγνοια ζω τελικά.... Και αρχίζω να αναρωτιέται για πόσα πράγματα δεν έχω ιδέα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Καλημέρα!! 

Νομιζω πως για να παρεις χρηματα απο τον οαεδ οπως το συμπληρωματικο επιδομα και το εξαμηνο πρεπει να εισαι σε ενεργη σχεση με τον εργοδοτη! Επισης λαθος μου πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια για το επιδομα μητροτητας και λοχειας!

Και γω αυτό που γράφεις έχω καταλάβει για το συμπληρωματικό και το εξάμηνο. 

Για το μητρότητας και λοχείας, όντως ισχύει σίγουρα ότι πρέπει να έχεις 200 τα τελευταία 2 χρόνια

στις πριν 15 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Εγώ ζοριστηκα δύο τρείς μέρες που είχε πολύ ζέστη και βγήκα ελάχιστα από το σπίτι. Όλη μέρα είχα κλιματιστικό. Φαντάζομαι εκεί στην Κρήτη ότι τα πράγματα από άποψη ζεστης θα είναι πολύ χειρότερα.... Από χθες εδώ έχουμε πολύ βροχή και έχει δροσίσει λιγάκι

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!

Ναι μια χαρά είναι!! Του έκαναν καλό οι διακοπές έτρωγε καλά μου είπε ο γιατρός 😂

Κι εγώ πιο πριν ανυπομονούσα, αλλά τώρα που πλησιάζει ο καιρός τα σκέφτομαι όλα κ φοβάμαι..πιο πολύ με αυτό το ξαφνικό που θα αρχίσουν οι πόνοι ή θα σπάσουν τα νερά..κ μετά όλη η διαδικασία μου φαίνεται πολύ επίπονη...αλλά θα χουμε το μπέμπη μας μετά κ θα ναι ωραία 😍

Άντε να πας να μας πεις 😍 Πόσο θα σαι τότε; Κι εγώ θα πάω 12 μάλλον, θα μαι 37 τότε ακριβώς να δούμε τι θα μας πει!! Μην αγχώνεσαι καλέ τα μωράκια μας το παίρνουν το βάρος τους όποτε θέλουν αυτά χαχα.. Γιατί σε 1μιση εβδομάδα; Είχες ξαναπάει τώρα κοντά;

Άντε να σας έρθει κ το καρότσι να τελειώσετε κ το δωμάτιο να τα’χετε όλα έτοιμα 😊 Πώς νιώθεις τώρα που δε δουλεύεις; 

Εγώ έχω πλύνει όλα του μωρού αλλά δεν τα’χω σιδερώσει..και δεν έχω φτιάξει βαλίτσα επίσης. Μου λείπει ακόμα να πάρω νυχτικιά, φορμάκια για το μωρό και σερβιέτες. Θα τα κάνω κι αυτά τώρα αυτές τις μέρες, γιατί μπαίνω 37η αύριο να τα’χω έτοιμα! Αλλά δε ξέρω φορμάκι για το μωρό να πάρω μέχρι 1μηνός ή 1-3; Αυτό με προβληματίζει γιατί δε ξέρω κ πόσα εκατοστά θα γεννηθεί!

Κι εγώ φυσιολογικά με επισκληρίδιο θα πάω μάλλον...θα δούμε!! Όπως κ να γεννήσουμε θα έχουμε τα μωράκια μας στο τέλος κ αυτό έχει σημασία 🥰🤗

Αν θυμάμαι καλά έχω αγοράσει 2-3 ζιπουνακια και άλλα τόσα φορμακια για 1 μήνα. Τα υπόλοιπα τα πήρα 1-3. Θα δω πόσο θα βγει ο μπέμπης και θα πάρω μετά ότι χρειάζεται! Βέβαια για 1 μήνα έχω πάρα πολλα τελικά από μια φίλη που γέννησε πριν 1,5 μήνα και ότι δεν χωράει στον μπέμπη έρχεται σε μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ μόλις μπήκα 37η κ να σ πω ότι αυτές οι τελευταίες εβδομάδες μου φαίνεται ότι δεν περνάνε με τίποτα κ ότι έχω πολύ ακόμα!! Κ εγώ έχω πρόβλημα με τον ύπνο πολλές αυπνίες όλο στριφογυρνάω στο κρεβάτι

Μην μετράς άλλο εβδομάδες! Τώρα να μετράς αντίστροφα μέρες θα σου πρότεινα εγώ! Νομίζω φαίνονται λιγότερες! 

Και γω πολλές αϋπνίες πλέον. Όπως και αποψε! Ζοριζομαι πολύ 2-3 βράδια συνεχόμενα και το επόμενο δεν αντέχω και πέφτω σαν τουβλο. Και μετά ξανά τα ίδια!!! Αποφεύγω πλέον να κοιμάμαι το μεσημέρι για να κοιμάμαι καλύτερα το βράδυ αλλά ούτε αυτό πιάνει....

 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια! Τα υφάσματα από το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου θα τα βγάλετε να τα πλύνετε; Εγώ σκέφτομαι να τα βγάλω στον ήλιο, μετά να τα περάσω με το σπρέι ντετολ αυτό που δεν χρειάζεται να το ξεβγαλεις και μετά να τα σκεπασω με ένα σεντονακι να μη σκονιζονται. Θέλουν πλύσιμο οπωσδήποτε στο πλυντήριο λέτε; 

Τα πράγματα της κλινικής έχω ξεκινήσει ήδη και τα βάζω σε ένα συρτάρι ξεχωριστά αν και δεν τα έχω πλύνει ακόμη. Έχω αφήσει και μια λίστα μέσα στο συρτάρι με αυτά που μου λείπουν για τη βαλίτσα και τα συμπληρώνω σιγά σιγά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μην μετράς άλλο εβδομάδες! Τώρα να μετράς αντίστροφα μέρες θα σου πρότεινα εγώ! Νομίζω φαίνονται λιγότερες! 

Και γω πολλές αϋπνίες πλέον. Όπως και αποψε! Ζοριζομαι πολύ 2-3 βράδια συνεχόμενα και το επόμενο δεν αντέχω και πέφτω σαν τουβλο. Και μετά ξανά τα ίδια!!! Αποφεύγω πλέον να κοιμάμαι το μεσημέρι για να κοιμάμαι καλύτερα το βράδυ αλλά ούτε αυτό πιάνει....

 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια! Τα υφάσματα από το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου θα τα βγάλετε να τα πλύνετε; Εγώ σκέφτομαι να τα βγάλω στον ήλιο, μετά να τα περάσω με το σπρέι ντετολ αυτό που δεν χρειάζεται να το ξεβγαλεις και μετά να τα σκεπασω με ένα σεντονακι να μη σκονιζονται. Θέλουν πλύσιμο οπωσδήποτε στο πλυντήριο λέτε; 

Τα πράγματα της κλινικής έχω ξεκινήσει ήδη και τα βάζω σε ένα συρτάρι ξεχωριστά αν και δεν τα έχω πλύνει ακόμη. Έχω αφήσει και μια λίστα μέσα στο συρτάρι με αυτά που μου λείπουν για τη βαλίτσα και τα συμπληρώνω σιγά σιγά 

 

Καλημέρα🌸

Και εγώ το παθαίνω αυτό με τον ύπνο μπορεί να μην κοιμηθώ καλά για 2 μέρες και μετά κοιμάμαι κάτι 10ωρα σερί🤪

τωρα για αυτό με τα υφάσματα από το κάθισμα και το καρότσι εγώ θα τα πλένω πιο πολύ κοολασ Γιατί μ μυρίζουν καινούργιλα 😂και μετά θα βάλω ετσι και αλλιώς στο κάθισμα αυτοκινήτου μια πάνα αγκαλιάς από πάνω και μετά το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη μην αγχώνεσαι!! Αυτά αρχικά είναι στο περίπου...κατα δεύτερον τα μωράκια κάνουν άλματα ανάπτυξης και μπορεί ένα διάστημα να μην παίρνει πολύ βάρος και ένα άλλο διάστημα να το παίρνει όλο μαζεμένο...αφού ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολόγος σου λένε ότι είναι μια χαρά τότε μην αγχώνεσαι. Αν είναι κάτι θα στο πουν

Δικιο έχεις! Σε ευχαριστωωω❤🥰😘Και εγώ έτσι λέω, δε μπορεί κ οι δυο να κάνουν λάθος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Δικιο έχεις! Σε ευχαριστωωω❤🥰😘Και εγώ έτσι λέω, δε μπορεί κ οι δυο να κάνουν λάθος... 

Βρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι.... Οσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική σας είπανε για να κανετε το τεστ για το κορωνοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι.... Οσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική σας είπανε για να κανετε το τεστ για το κορωνοιο? 

Ναι εγω θα γεννησω στι Μητερα στο Ηρακλειο και θα μου κανουν το τεστ και αν θελει να μπει και ο αντρας μου στη γεννα θα πρεπει να το κανει και αυτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αλλά όταν θα γεννηθεί θα του κάνουν τα 1-3;; Αυτό αναρωτιέμαι

Εγω στην κορη μου ειχα παρει μονο το 1-3 και της ηταν τεραστια! Ενταξει στις 40 μερες της ηταν ολα μια χαρα αλλα αρχικα χανοταν μεσα στα ρουχακακια της! 

Τωρα λοιπον του πηρα και 3 φορμακια το 0 και οσο τα βαλει! Ισα ισα να βγει ομορφουλης απο το μαιευτηριο που θα περιμενουν ολοι να τον δουν! 

Το "καλο" μας που θα βγουμε απο το μαιευτηριο το πηρα 0 απο τα prenatal μικρουλι μου φαινεται αλλα κ μια φορα να το βαλει χαλαλι του! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Ναι εγω θα γεννησω στι Μητερα στο Ηρακλειο και θα μου κανουν το τεστ και αν θελει να μπει και ο αντρας μου στη γεννα θα πρεπει να το κανει και αυτος!

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Ναι εγω θα γεννησω στι Μητερα στο Ηρακλειο και θα μου κανουν το τεστ και αν θελει να μπει και ο αντρας μου στη γεννα θα πρεπει να το κανει και αυτος!

Εμας στα χανια θα το κανω εγω μονο..... Αλλα θα ερθει και ο αντρας μ κανονικα.. Μας ειπαν δεν χρειαζεται και οι δυο να το κανουμε... Ποσο σου είπανε οτι κοστίζει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω Κρήτη (Όχι Χανιά) και γενικοτερα δεν την αντεχω την ζεστη ποσο μαλλον τωρα! Αλλα τι να κανω, κανω ξερο κουραγιο 🤣🤣🤣

@Princess28

Στις 11.8 θα ειμαι 33 εβδ κ 4ημ!Ναι εκανα στις 30.7 το ντομπλερ!

Νιωθω υπεροχα, ειχα αναγκη το διάλειμμα να σου πω την αληθεια!

Οσον αφορα τα φορμακια εγω της πηρα για 1 μηνός ενα σετ με 5 φορμακια μονο για το μεαιυτηριο. Ολα τα αλλα τα εχω παρει 1-3! 

Κι εγω αυριο θα τα βαλω στη βαλιτσα τα πράγματα!! ❤❤❤

 

@Efi30

Κι εγω βρηκα κατι ωραια μπομπονιερακια για κερασμα και θα παρω αυριο να συνεννοηθω.... Απλα δε ξερω ποσα να πάρω!

Στη μικρη μου ειχα κανει 120 αλλα ειχα πολυ κοσμο στο μαιευτηριο...τωρα πηρα 80 γιατι οτι κ να ναι δεν θα ερθουν ολοι στο σπιτι! Πιο πολυ για τους βασικους τα πηρα και για τους συναδελφους μου στη δουλεια που θα στειλω! Κ τωρα λογω κορωνοιου ακομα και εκει λιγοι ειμαστε γιατι δεν εχουν παρει κανεναν εποχιακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω Κρήτη (Όχι Χανιά) και γενικοτερα δεν την αντεχω την ζεστη ποσο μαλλον τωρα! Αλλα τι να κανω, κανω ξερο κουραγιο 🤣🤣🤣

@Princess28

Στις 11.8 θα ειμαι 33 εβδ κ 4ημ!Ναι εκανα στις 30.7 το ντομπλερ!

Νιωθω υπεροχα, ειχα αναγκη το διάλειμμα να σου πω την αληθεια!

Οσον αφορα τα φορμακια εγω της πηρα για 1 μηνός ενα σετ με 5 φορμακια μονο για το μεαιυτηριο. Ολα τα αλλα τα εχω παρει 1-3! 

Κι εγω αυριο θα τα βαλω στη βαλιτσα τα πράγματα!! ❤❤❤

 

@Efi30

Κι εγω βρηκα κατι ωραια μπομπονιερακια για κερασμα και θα παρω αυριο να συνεννοηθω.... Απλα δε ξερω ποσα να πάρω!

Στη μικρη μου ειχα κανει 120 αλλα ειχα πολυ κοσμο στο μαιευτηριο...τωρα πηρα 80 γιατι οτι κ να ναι δεν θα ερθουν ολοι στο σπιτι! Πιο πολυ για τους βασικους τα πηρα και για τους συναδελφους μου στη δουλεια που θα στειλω! Κ τωρα λογω κορωνοιου ακομα και εκει λιγοι ειμαστε γιατι δεν εχουν παρει κανεναν εποχιακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

 

Εμας στα χανια θα το κανω εγω μονο..... Αλλα θα ερθει και ο αντρας μ κανονικα.. Μας ειπαν δεν χρειαζεται και οι δυο να το κανουμε... Ποσο σου είπανε οτι κοστίζει? 

100€ για τον αντρα μου! Για μενα δεν το ξεκαθαρισα αν θα το πληρωσω αλλα θεωρω οτι κ εγω θα το πληρωσω! Θα το διευκρινισω σε λιγες μερες που θα παω για τον προεγχηριτικο μου ελεγχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Η πωλητρια στο orche.. ra μου είπε να μην παρω καθόλου ρουχα 1 μηνα,γιατι.μολις γεννηθεί λέει θα παω σε μια εβδομαδα να παρω 1-3...και οι δυο φίλες μου τα ίδια μου είπαν 1-3 να παρω μόνο!!! 😘😘😘

Γενικοτερα να ξερεις οτι η φορμα στα orchestra ειναι πολυ στενη...παντα θα χρειαζεσαι ενα νουμερο μεγαλυτερο απο την ηλικια του! Πλεον ψωνιζω με το ματι αλλα την πατησα αρκετες φορες μεχρι να μαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

100€ για τον αντρα μου! Για μενα δεν το ξεκαθαρισα αν θα το πληρωσω αλλα θεωρω οτι κ εγω θα το πληρωσω! Θα το διευκρινισω σε λιγες μερες που θα παω για τον προεγχηριτικο μου ελεγχο!

Και μας 100 ευρω μας ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Στη μικρη μου ειχα κανει 120 αλλα ειχα πολυ κοσμο στο μαιευτηριο...τωρα πηρα 80 γιατι οτι κ να ναι δεν θα ερθουν ολοι στο σπιτι! Πιο πολυ για τους βασικους τα πηρα και για τους συναδελφους μου στη δουλεια που θα στειλω! Κ τωρα λογω κορωνοιου ακομα και εκει λιγοι ειμαστε γιατι δεν εχουν παρει κανεναν εποχιακο!

Μμμ κατάλαβα κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι...επειδή είμαστε μεγάλο σόι  έλεγα να πάρω γύρω στα 120 (είναι και το 1ο εγγόνι των γονιών μου)..., σίγουρα θα έρθουν σπίτι ή θα στείλουν δώρο οπότε και σε αυτούς στελνω μπομπονιεράκια λογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι.... Οσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική σας είπανε για να κανετε το τεστ για το κορωνοιο? 

Ναι, χρειάζεται! Το έχει βάλει σε χαρτί ο γιατρός στη γραμματεία του ιατρείου του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Γενικοτερα να ξερεις οτι η φορμα στα orchestra ειναι πολυ στενη...παντα θα χρειαζεσαι ενα νουμερο μεγαλυτερο απο την ηλικια του! Πλεον ψωνιζω με το ματι αλλα την πατησα αρκετες φορες μεχρι να μαθω!

Καταλάβαα..... Σε ευχαριστώ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ναι, χρειάζεται! Το έχει βάλει σε χαρτί ο γιατρός στη γραμματεία του ιατρείου του... 

Καλημέρα  κοριτσιααα..... Μηπως πληρωθηκατε σημερα απο ικα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... Τι κάνετε??? Πως πάτε??? Μπαίνουμε στον μήνα μας οι περισσότερες ε??? Είστε έτοιμες να υποδεχτείτε τα μωράκια σάς????χάθηκα τελείως το ξέρω.. είχαμε την ανακαίνιση μπήκαμε στο σπίτι τέλος Ιουνίου μέχρι να τακτοποιηθουμε πέρασε ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κορίτσια... Τι κάνετε??? Πως πάτε??? Μπαίνουμε στον μήνα μας οι περισσότερες ε??? Είστε έτοιμες να υποδεχτείτε τα μωράκια σάς????χάθηκα τελείως το ξέρω.. είχαμε την ανακαίνιση μπήκαμε στο σπίτι τέλος Ιουνίου μέχρι να τακτοποιηθουμε πέρασε ο καιρός...

Κορίτσι τι κανείς ήσουν από τος πρώτες εδώ αν δεν κάνω λάθος μετά όντως χαθήκαμε....αγοράκι η κοριτσάκι έχεις συγνώμη απλά δεν θυμάμαι....🙈🙈

ναι μπαίνουμε στον μήνα μας, εγώ σε μια εβδομάδα μπαίνω και έχω αρχίσει και ανυπομονώ ,δόξα τον θεό όλα κυλάνε πολύ καλά για ολες μας και ήμαστε ετοιμες να υποδεχθουμε τα μπεμπέ μας😍....εσυ πως τα πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2020 at 4:45 ΠΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ έλειπα ένα τριήμερο στη Χαλκιδική και ευχαριστήθηκα θάλασσα! Γύρισα Θεσσαλονίκη και δεν έχει σταματήσει να βρέχει βέβαια....

Είσαι μουδιασμενη λόγω του τοκετού ακόμη και αν δεν έχεις κάνει επισκληριδιο; Τι να σου πω μου δίνεις κουράγιο αν και θεωρώ δεδομένη την επισκληριδιο!

Σήμερα θα έρθουν οπότε ελπίζω να τελειώσουμε και με την εγκατάσταση οπότε από Δευτέρα θέλω να ξεκινήσω τα πλυντήρια. 34η εβδομάδα είμαι, πρέπει κάποια στιγμή να ξεκινήσω! 

Εμείς τις ίδιες σκέψεις κάνουμε τελικά!!!

Είπαμε όσο μπορώ τα απωθω! Κατά τ'αλλα ίδιες σκέψεις όπως είπα και πιο πάνω! 

Εγώ όπως έχω ξαναγράψει τη θεωρώ δεδομένη. Και έχω ένα άγχος μη γίνει τίποτα νωρίτερα γιατί παίρνω σαλοσπιρ και σαλοσπιρ με επισκληριδιο δεν πάνε μαζί...

Γενικώς αυτό που φοβάμαι δεν είναι τόσο ο πόνος όσο το τι μπορεί να γίνει αν σκιστεί από μόνο του και σκιστεί ατσαλα. Δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός αλλά θα το συζητήσουμε στα επόμενα ραντεβού

Τέλειο το βάρος του! Μια χαρά όλα! Και μας το είπε αυτό για τους όρχεις και ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό ότι θα μπορούσαν να μην είχαν κατέβει... Μέσα στην άγνοια ζω τελικά.... Και αρχίζω να αναρωτιέται για πόσα πράγματα δεν έχω ιδέα...

 

Καλημέραα!!

Καλά είμαι εσύ; Καλά κάνεις απόλαυσε τις διακοπές σου κ τα μπάνια σου 😍😃

Πραγματικά, κι εγώ το έχω παρατηρήσει ότι κάνουμε τις ίδιες σκέψεις 😄

Πωπω ναι για την επισκληρίδιο πρέπει να έχεις κόψει το σαλοσπιρ λίγο πριν ε. Πόσο θέλει;

Χαχαχαα ούτε εγώ το είχα σκεφτεί καν κ ξαφνιαστήκαμε όταν το’πε, και όταν τους είδαμε κι όλας κανονικοί εκεί 😂 Το είχα διαβάσει κάπου ότι κατεβαίνουν κάποια εβδομάδα αλλά δεν το είχα στο νου μου. Κ επειδή μας είδε που ξαφνιαστήκαμε λέει Τι; Έτσι θέλουμε να είναι. Έτσι πρέπει καλό είναι. Κ εκεί λέω πάλι επιβεβαιώνεται άλλη μια φορά ότι είναι αγόρι δηλαδή 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2020 at 5:27 ΠΜ, ο/η whatever είπε:

Μην μετράς άλλο εβδομάδες! Τώρα να μετράς αντίστροφα μέρες θα σου πρότεινα εγώ! Νομίζω φαίνονται λιγότερες! 

Και γω πολλές αϋπνίες πλέον. Όπως και αποψε! Ζοριζομαι πολύ 2-3 βράδια συνεχόμενα και το επόμενο δεν αντέχω και πέφτω σαν τουβλο. Και μετά ξανά τα ίδια!!! Αποφεύγω πλέον να κοιμάμαι το μεσημέρι για να κοιμάμαι καλύτερα το βράδυ αλλά ούτε αυτό πιάνει....

 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια! Τα υφάσματα από το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου θα τα βγάλετε να τα πλύνετε; Εγώ σκέφτομαι να τα βγάλω στον ήλιο, μετά να τα περάσω με το σπρέι ντετολ αυτό που δεν χρειάζεται να το ξεβγαλεις και μετά να τα σκεπασω με ένα σεντονακι να μη σκονιζονται. Θέλουν πλύσιμο οπωσδήποτε στο πλυντήριο λέτε; 

Τα πράγματα της κλινικής έχω ξεκινήσει ήδη και τα βάζω σε ένα συρτάρι ξεχωριστά αν και δεν τα έχω πλύνει ακόμη. Έχω αφήσει και μια λίστα μέσα στο συρτάρι με αυτά που μου λείπουν για τη βαλίτσα και τα συμπληρώνω σιγά σιγά 

 

Όντως με μέρες φαίνεται πιο σύντομα!! 26 μέρες ακόμη είναι σήμερα!! 😍

Άσε κι εγώ...σήμερα με πιασαν τα κλάματα, γιατί πονάει η μέση μου όταν πατάω το αριστερό πόδι από χθες πολύ..επίσης με τσούζει η κοιλιά μου δε μπορώ να την ακουμπάω, το μωρό κουνιέται σνχ πάνω κ κάτω κάτω πολύ χαμηλά κ με ενοχλεί παντού πάνω κάτω..με τσούζει κ κατουριέμαι σνχ επίσης, κ με έπιασε μια απελπισία σήμερα 😪 έκανα και εμετό χθες πάλι αφού εφαγα, άσχημο..9ο μήνα φαντάσου ακόμα ανακατωσούρες 😢

Εγώ δεν τα έχω καθαρίσει τα υφάσματα απ’το καρότσι αλλά ίσως θα’πρεπε. Το ντετολ κάνει λες;

Τη βαλίτσα κ εγώ πρέπει να φτιάξω κ να πάρω ό,τι λείπει, γιατί είμαι 37η εβδ κ με έπιασε σήμερα ένα άγχος μη γίνει κτ ξάφνικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι.... Οσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική σας είπανε για να κανετε το τεστ για το κορωνοιο? 

Ναι κ εγώ κ ο άντρας μου θα το κάνουμε μόλις κάνουμε την εισαγωγή στο μαιευτήριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...