Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η whatever είπε:

Χαχαχαχαχα εντάξει θα σε περιμένουμε και σένα!!! 

Εγώ το χω στο μυαλό μου όπως είπα και πριν να τον βγάζω βόλτα με το καρότσι αλλά εννοείται θα εξαρτηθεί από το πώς θα είμαστε και οι δύο! Χωρίς πίεση αν δω ότι μπορούμε θα βγούμε! Αν όχι θα πάρουμε τον χρόνο μας! 

Με γεια τα πραγματακια σας και καλές βόλτες!!!

Γενικώς τον αποστειρωτη τον θέλουμε για μπουκάλια και πιπίλες. Αλλά αν θέλεις να θηλασεις μπορείς για αρχή να μην πάρεις. Αν χρειαστεί τα βράζεις ολα και αν δεις ότι τα πράγματα με τον θηλασμό δεν τραβάνε και χρειάζεσαι τα μπουκάλια παιρνεις  τότε αποστειρωτη. 

 

Ναι εγώ θέλω να θηλάσω οπότε δεν θα τ χρειαστούμε στην αρχή πιστεύω..κ αν είναι κάτι το βράζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Dimitra91 αγάπη πώς είσαι; Όλα καλά;

Καλά είμαι κορίτσι μου, απλά υπάρχει μία αναστάτωση στη δουλειά μου διότι κλείνει οριστικά η εταιρεία που είμαι τώρα και υπάρχει ένας πανικός (ευτυχώς εμένα θα με κρατήσει στην άλλη εταιρεία τους όταν με το καλό επιστρέψω)....οπότε κουράζομαι λίγο τωρα και δεν προλαβαίνω να μπαίνω! 30 Ιουλίου βγαίνω σε άδεια οπότε ελπίζω μετά να αράξω αρκετά!!!!! Ήρθε και η κούνια και γενικώς σήμερα άρχισα και πλένω και τα ρουχαλάκια κτλπ  και φτιάχνουμε και πράγματα που θέλαμε στο σπίτι και καταλαβαίνεις!! Εσύ πως είσαι;;;

Γενικώς κι εγω θέλω να θηλάσω (είδα ότι μιλάτε λίγο γι αυτό), αλλά για καλό και για κακό έχω και 2 3 μπιμπερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια σε ολες σας!!!

Σας διαβαζω κάθε μερα και βλεπω οτι ειστε ολες πολυ καλα!!! Εχω τοσο τρεξιμο που αρχιζω πλεον και απελπιζομαι!! Εχω κουραστει και με τη δουλεια γιατι ειμαι στο αεροδρομιο και με τη μασκα αρχιζω να απελπιζομαι απλά κανω υπομονη μεχρι τις 25 που βγαινω σε αδεια!! Μπορω να φυγω και νωριτερα αλλα δεν θελω να τους κρεμασω...ειμαι πολλα χρονια στην εταιρια και ειναι και λιγο το συναισθηματικο!! 

Επεσα απο τη σκαλα την προηγουμενη βδομαδα αλλα ευτυχως ολα καλα με τον μπεμπη ουτε που το καταλαβε βεβαια εγω τρομαξα πολυ!!

Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα εχει παει 1400 γραμμαρια ειναι με το κεφαλι προς τα κατω ετοιμος αν και μπορει να αλλαξει αυτο μου ειπε!!!

Εγω ευτυχως κουνια καροτσι λικνο τα εχω απο την μικρη αρα μονο ρουχα χρειαζομαι που τα ετοιμαζω σιγα σιγα!! 

Κατα τα αλλα ηρεμα, ανυπομονω για το ντοπλερ μπας και τον δω παλι 3d αν μας κανει τη χαρη!! 

Κατι ευχαριστο που εμαθα ειναι οτι τελικα μπορει ο αντρας μου να μπει στη γεννα αρκει να κανει το τεστ για τον covid19 (εμενα θα μου το κανουν ετσι και αλλιως)! Κατι ειναι και αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου, απλά υπάρχει μία αναστάτωση στη δουλειά μου διότι κλείνει οριστικά η εταιρεία που είμαι τώρα και υπάρχει ένας πανικός (ευτυχώς εμένα θα με κρατήσει στην άλλη εταιρεία τους όταν με το καλό επιστρέψω)....οπότε κουράζομαι λίγο τωρα και δεν προλαβαίνω να μπαίνω! 30 Ιουλίου βγαίνω σε άδεια οπότε ελπίζω μετά να αράξω αρκετά!!!!! Ήρθε και η κούνια και γενικώς σήμερα άρχισα και πλένω και τα ρουχαλάκια κτλπ  και φτιάχνουμε και πράγματα που θέλαμε στο σπίτι και καταλαβαίνεις!! Εσύ πως είσαι;;;

Γενικώς κι εγω θέλω να θηλάσω (είδα ότι μιλάτε λίγο γι αυτό), αλλά για καλό και για κακό έχω και 2 3 μπιμπερό!

Γενικοτερα αποψη μου ειναι καλο να υπαρχουν 1-2 μπιμπερο και ενα κουτι γαλα γιατι ποτε δεν ξερεις πως μπορει να παει και τι μπορει να συμβει ειδικα μεσα στην νυχτα! Το πολυ πολυ να μην τα χρησιμοποιησεις ποτε και να χασεις 30€ μικρο το κακο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2020 at 3:22 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα

Τι κάνετε;; Έχει ηρεμήσει το γκρουπάκι τις τελευταίες μέρες!!

Έκανα σήμερα το ντοπλερ, όλα καλά μου είπαν!!

Επίσης ότι το μωρό είναι ίδιο με μένα 😄🤣 

Τελικά ήταν πάλι με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια ψηλά, και δύσκολο να ξαναγυρίσει μου είπε η γιατρός γιατί είναι πολύ βαρύς ο εγκέφαλος, οπότε έτσι θα μείνει από δω και πέρα! Ένιωθα ούτως ή άλλως κλωτσιές ψηλά και λόξυγγα κάτω χαμηλά τόσο καιρό, όπως και το κεφαλάκι του που το νιώθω να μου πιέζει την ουρήθρα συνέχεια, οπότε είχα καταλάβει εδώ και τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες ότι είχε γυρίσει! Και ευτυχώς έχει κεφαλική προβολή!

Πλακούντας καλός, αμνιακό υγρό καλό και τράχηλος κλειστός!

Το επόμενο ραντεβού μου το έκλεισε σε 2 εβδομάδες, άρα ισχύει αυτό που λένε ότι στον 8ο σε βλέπουν πιο συχνά!! 😊 Στις 22 Ιουλίου είναι το ραντεβού και θα είμαι 34 εβδομάδων ακριβώς τότε!

Το μόνο κακό είναι ότι η μαία μου είπε ότι μπορώ να πάω διακοπές αλλά καλύτερα κάπου με το αμάξι 😒 Όχι ότι έχω ενδείξεις ότι θα γίνει κάτι μου είπε γιατί όλα είναι καλά, αλλά ποτέ δε ξέρεις μπορεί να σπάσουν τα νερά πχ, οπότε αν είμαστε κάπου κοντά προλαβαίνουμε να γυρίσουμε με το αμάξι, ενώ αν είμαστε σε νησί κ είναι νύχτα πχ δε θα μπορούμε να πάμε πουθενά..απογοητεύτηκα λίγο η αλήθεια είναι, έχετε καμιά ιδέα για διακοπές με αυτοκίνητο από Αθήνα;

Αντε αντε κοντευεις!!! Εσυ θα εισαι η πρωτη που θα μας πεις τα ευχαριστα!! 

Και μενα μετα τον 8 δεν με αφηνε να παω πουθενα μακρια! Βεβαια εμεις εδω ειμαστε νησι αρα ολο και καπου κοντα μπορεις να πας! Δεν πειραζει για τον γιο σου θα κανεις τα παντα!! Του χρονου θα πατε οπου θελετε οικογενειακα και θα ειναι ακομα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2020 at 4:56 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ωραίο το Δημήτρης μια χαρά! Του μπαμπά του άντρα σου ή δικού σου; Κ δεύτερο;

Εντάξει άρα ίσως δεν είναι απαραίτητος ο αποστειρωτής αρχικά..κι εμείς έχουμε κάποια ακόμα

Το όνομα του πατερα μου!!! Επειδή συνέλαβαν κοντά στα Θεοφάνεια ή ανήμερα σκέφτομαι κάτι σχετικό με το Φάνης.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2020 at 8:53 ΠΜ, ο/η Efi30 είπε:

Καλημέρα κοριτσια σε ολες σας!!!

Σας διαβαζω κάθε μερα και βλεπω οτι ειστε ολες πολυ καλα!!! Εχω τοσο τρεξιμο που αρχιζω πλεον και απελπιζομαι!! Εχω κουραστει και με τη δουλεια γιατι ειμαι στο αεροδρομιο και με τη μασκα αρχιζω να απελπιζομαι απλά κανω υπομονη μεχρι τις 25 που βγαινω σε αδεια!! Μπορω να φυγω και νωριτερα αλλα δεν θελω να τους κρεμασω...ειμαι πολλα χρονια στην εταιρια και ειναι και λιγο το συναισθηματικο!! 

Επεσα απο τη σκαλα την προηγουμενη βδομαδα αλλα ευτυχως ολα καλα με τον μπεμπη ουτε που το καταλαβε βεβαια εγω τρομαξα πολυ!!

Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα εχει παει 1400 γραμμαρια ειναι με το κεφαλι προς τα κατω ετοιμος αν και μπορει να αλλαξει αυτο μου ειπε!!!

Εγω ευτυχως κουνια καροτσι λικνο τα εχω απο την μικρη αρα μονο ρουχα χρειαζομαι που τα ετοιμαζω σιγα σιγα!! 

Κατα τα αλλα ηρεμα, ανυπομονω για το ντοπλερ μπας και τον δω παλι 3d αν μας κανει τη χαρη!! 

Κατι ευχαριστο που εμαθα ειναι οτι τελικα μπορει ο αντρας μου να μπει στη γεννα αρκει να κανει το τεστ για τον covid19 (εμενα θα μου το κανουν ετσι και αλλιως)! Κατι ειναι και αυτο!

Αχ, ευτυχώς δεν χτυπήσες... Υπομονή με τη δουλεια... Άντε να παρεις άδεια να ξεκουραστείς! Χαράς το κουράγιο σου με τη μάσκα.... Δεν παλαυεται με τίποτα, αλλά τι να κάνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2020 at 9:19 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου, απλά υπάρχει μία αναστάτωση στη δουλειά μου διότι κλείνει οριστικά η εταιρεία που είμαι τώρα και υπάρχει ένας πανικός (ευτυχώς εμένα θα με κρατήσει στην άλλη εταιρεία τους όταν με το καλό επιστρέψω)....οπότε κουράζομαι λίγο τωρα και δεν προλαβαίνω να μπαίνω! 30 Ιουλίου βγαίνω σε άδεια οπότε ελπίζω μετά να αράξω αρκετά!!!!! Ήρθε και η κούνια και γενικώς σήμερα άρχισα και πλένω και τα ρουχαλάκια κτλπ  και φτιάχνουμε και πράγματα που θέλαμε στο σπίτι και καταλαβαίνεις!! Εσύ πως είσαι;;;

Γενικώς κι εγω θέλω να θηλάσω (είδα ότι μιλάτε λίγο γι αυτό), αλλά για καλό και για κακό έχω και 2 3 μπιμπερό!

Ωχ κατάλαβα!! Πάλι καλά τουλάχιστον που θα σε κρατήσουν εσένα οπότε δεν κουράζεσαι τζάμπα! 😅 Κοντεύει και η άδεια σου!!

Εγώ καλά είμαι, περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάμε στο γιατρό και γενικώς με έχει πιάσει μια ανυπομονησία! Ψωνίζω πραγματάκια και ανυπομονώ να γεννήσω!! Ψώνισα σήμερα παμπερς, επιθέματα στήθους που θέλουν και στο μαιευτήριο, μαντηλάκια καθαρισμού στήθους για μετά το θηλασμό, σαμπουάν και αφρόλουτρο για το μωρό, κρέμα συγκάματος και ένα βρεφικό σετ περιποίησης με ψαλιδάκι θερμόμετρο βούρτσα χτένα κλπ της avent!

Κλείσαμε και διακοπές και ανυπομονώ και γι’αυτό! 😊 22 Ιουλίου έχουμε γιατρό και 23 φεύγουμε για Λευκάδα 😊😊

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι από συμπτώματα; Έχετε γιατρό τώρα κοντά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2020 at 8:53 ΠΜ, ο/η Efi30 είπε:

Καλημέρα κοριτσια σε ολες σας!!!

Σας διαβαζω κάθε μερα και βλεπω οτι ειστε ολες πολυ καλα!!! Εχω τοσο τρεξιμο που αρχιζω πλεον και απελπιζομαι!! Εχω κουραστει και με τη δουλεια γιατι ειμαι στο αεροδρομιο και με τη μασκα αρχιζω να απελπιζομαι απλά κανω υπομονη μεχρι τις 25 που βγαινω σε αδεια!! Μπορω να φυγω και νωριτερα αλλα δεν θελω να τους κρεμασω...ειμαι πολλα χρονια στην εταιρια και ειναι και λιγο το συναισθηματικο!! 

Επεσα απο τη σκαλα την προηγουμενη βδομαδα αλλα ευτυχως ολα καλα με τον μπεμπη ουτε που το καταλαβε βεβαια εγω τρομαξα πολυ!!

Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα εχει παει 1400 γραμμαρια ειναι με το κεφαλι προς τα κατω ετοιμος αν και μπορει να αλλαξει αυτο μου ειπε!!!

Εγω ευτυχως κουνια καροτσι λικνο τα εχω απο την μικρη αρα μονο ρουχα χρειαζομαι που τα ετοιμαζω σιγα σιγα!! 

Κατα τα αλλα ηρεμα, ανυπομονω για το ντοπλερ μπας και τον δω παλι 3d αν μας κανει τη χαρη!! 

Κατι ευχαριστο που εμαθα ειναι οτι τελικα μπορει ο αντρας μου να μπει στη γεννα αρκει να κανει το τεστ για τον covid19 (εμενα θα μου το κανουν ετσι και αλλιως)! Κατι ειναι και αυτο!

Πωπω κορίτσι να προσέχεις με τις σκάλες και τα πεσίματα!! Μην έχουμε καμιά λαχτάρα τώρα στο τέλος!!

Τέλεια και που θα μπει ο άντρας σου στη γέννα 😊 θα ξενέρωνα πάρα πολύ κι εγώ αν δεν τον άφηναν..!!

Σε ποια εβδομάδα πήγες που ήταν ο μπέμπης 1400; Ναι ακόμη έχουν χώρο και στριφογυρνάνε, σε λίγο δε θα μπορεί. Εγώ που πήγα την προηγούμενη εβδομάδα όταν ήμουν 32εβδ κ ήταν πάλι γυρισμένος με το κεφάλι κάτω, μου είπε δύσκολα να ξαναλλάξει τώρα γιατί είναι βαρύς ο εγκέφαλος. Οπότε ελπίζω θα μείνει έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2020 at 8:57 ΠΜ, ο/η Efi30 είπε:

Γενικοτερα αποψη μου ειναι καλο να υπαρχουν 1-2 μπιμπερο και ενα κουτι γαλα γιατι ποτε δεν ξερεις πως μπορει να παει και τι μπορει να συμβει ειδικα μεσα στην νυχτα! Το πολυ πολυ να μην τα χρησιμοποιησεις ποτε και να χασεις 30€ μικρο το κακο! 

Συμφωνώ!! Κι εγώ έχω 2 καλού κακού, ελπίζω να μη χρειαστούν αλλά ποτέ δε ξέρεις καλύτερα να υπάρχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2020 at 9:03 ΠΜ, ο/η Efi30 είπε:

Αντε αντε κοντευεις!!! Εσυ θα εισαι η πρωτη που θα μας πεις τα ευχαριστα!! 

Και μενα μετα τον 8 δεν με αφηνε να παω πουθενα μακρια! Βεβαια εμεις εδω ειμαστε νησι αρα ολο και καπου κοντα μπορεις να πας! Δεν πειραζει για τον γιο σου θα κανεις τα παντα!! Του χρονου θα πατε οπου θελετε οικογενειακα και θα ειναι ακομα καλυτερα!!!

Αχ μακάρι!! Ανυπομονώ τώρα δεν καταλαβαίνεις..ελπίζω να μη με παιδέψει πολύ κ έρθει τέλος τέλος, αν και έτσι πιστεύω 😆

Άσε κι εμένα μόνο με αμάξι μου είπε και όχι πολύ μακριά! Πού είσαι εσύ θύμισε μου; Εμείς κλείσαμε Λευκάδα τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ωχ κατάλαβα!! Πάλι καλά τουλάχιστον που θα σε κρατήσουν εσένα οπότε δεν κουράζεσαι τζάμπα! 😅 Κοντεύει και η άδεια σου!!

Εγώ καλά είμαι, περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάμε στο γιατρό και γενικώς με έχει πιάσει μια ανυπομονησία! Ψωνίζω πραγματάκια και ανυπομονώ να γεννήσω!! Ψώνισα σήμερα παμπερς, επιθέματα στήθους που θέλουν και στο μαιευτήριο, μαντηλάκια καθαρισμού στήθους για μετά το θηλασμό, σαμπουάν και αφρόλουτρο για το μωρό, κρέμα συγκάματος και ένα βρεφικό σετ περιποίησης με ψαλιδάκι θερμόμετρο βούρτσα χτένα κλπ της avent!

Κλείσαμε και διακοπές και ανυπομονώ και γι’αυτό! 😊 22 Ιουλίου έχουμε γιατρό και 23 φεύγουμε για Λευκάδα 😊😊

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι από συμπτώματα; Έχετε γιατρό τώρα κοντά; 

Ναι ευτυχώς δόξα το Θεό θα με κρατήσει!!!

Αχ τι ωραία όλα αυτά! Κι εγωτο σκεφτόμουν το σετ περιποίησης για το μωρό της avent και μπορεί να το παρω! Απο τα υπόλοιπα που είπες τα έχω πάρει όλα εκτός απο τα μαντηλάκια, το σκέφτομαι βέβαια!!! Εγώ τώρα με το που έπλυνα τα ρουχαλάκια μύρισε το σπίτι μπεμπίλα! Είναι απίστευτο!!!!

Με το καλό να πάτε τις διακοπές σας και να περάσετε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α !!! Εμάς για κάνα 3ημερο μας κόβω προς Χανιά μεριά, αλλά θα δούμε!

Μια χαρά είμαι δόξα το Θεό! Κανένα σύμπτωμα ιδιαίτερα ενοχλητικό! Μόνο αν δεν κάτσω καθόλου όλη μέρα έχω ελαφρύ πρήξιμο στα πόδια! Κατα τα άλλα ολα καλα! Εσένα σε άφησαν οι εμετοί;;;

Την Πέμπτη έχω γιατρό να δω το ζουζούνι μου! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε :D :D :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ωχ κατάλαβα!! Πάλι καλά τουλάχιστον που θα σε κρατήσουν εσένα οπότε δεν κουράζεσαι τζάμπα! 😅 Κοντεύει και η άδεια σου!!

Εγώ καλά είμαι, περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάμε στο γιατρό και γενικώς με έχει πιάσει μια ανυπομονησία! Ψωνίζω πραγματάκια και ανυπομονώ να γεννήσω!! Ψώνισα σήμερα παμπερς, επιθέματα στήθους που θέλουν και στο μαιευτήριο, μαντηλάκια καθαρισμού στήθους για μετά το θηλασμό, σαμπουάν και αφρόλουτρο για το μωρό, κρέμα συγκάματος και ένα βρεφικό σετ περιποίησης με ψαλιδάκι θερμόμετρο βούρτσα χτένα κλπ της avent!

Κλείσαμε και διακοπές και ανυπομονώ και γι’αυτό! 😊 22 Ιουλίου έχουμε γιατρό και 23 φεύγουμε για Λευκάδα 😊😊

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι από συμπτώματα; Έχετε γιατρό τώρα κοντά; 

Αντε με το καλό... Καλά να περασετε!!! 🥰😘Χαρτομάντιλα στήθους ε;;;;Δεν τα είχα σκεφτεί.... Επιθέματα εχω παραγγειλει και εγώ... Πηρες τα αντιβακτηριδοακα μιας χρήσεως ή τα πλενομενα;;;Μια φίλη μου είπε  ότι τη βόλεψαν πιο πολυ τα πλενομενα... Εγω παρηγγειλα τα μιας χρήσεως για αρχη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ευτυχώς δόξα το Θεό θα με κρατήσει!!!

Αχ τι ωραία όλα αυτά! Κι εγωτο σκεφτόμουν το σετ περιποίησης για το μωρό της avent και μπορεί να το παρω! Απο τα υπόλοιπα που είπες τα έχω πάρει όλα εκτός απο τα μαντηλάκια, το σκέφτομαι βέβαια!!! Εγώ τώρα με το που έπλυνα τα ρουχαλάκια μύρισε το σπίτι μπεμπίλα! Είναι απίστευτο!!!!

Με το καλό να πάτε τις διακοπές σας και να περάσετε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α !!! Εμάς για κάνα 3ημερο μας κόβω προς Χανιά μεριά, αλλά θα δούμε!

Μια χαρά είμαι δόξα το Θεό! Κανένα σύμπτωμα ιδιαίτερα ενοχλητικό! Μόνο αν δεν κάτσω καθόλου όλη μέρα έχω ελαφρύ πρήξιμο στα πόδια! Κατα τα άλλα ολα καλα! Εσένα σε άφησαν οι εμετοί;;;

Την Πέμπτη έχω γιατρό να δω το ζουζούνι μου! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε :D :D :D 

Έτοιμη σε βρίσκω... !!!Τελεια....Εγώ τα εχω σε ένα συρτάρι λεω σιγά σιγά να ξεκινήσω να τα πλενω αν και ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ να τα πλυνω τώρα κ μετα λέει να τα ξαναπλυνουμε.... Κ μου φαίνεται υπερβολή να τ α πλυνω κ τωρα κ μετά... Τι μάρκα σαπουνι για βρέφη πηρες;;Και εγώ παρηγγειλα σετ βουρτσα χτένα αλλά όχι της avent νομίζω  cangaroo ή κάποια άλλη παιδικη μάρκα... Ήμουν σε δίλημμα με το σετ για τα νυχια αλλά μου είπαν ότι στην αρχή μόνο λίμα θα χρησιμοποιώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αντε με το καλό... Καλά να περασετε!!! 🥰😘Χαρτομάντιλα στήθους ε;;;;Δεν τα είχα σκεφτεί.... Επιθέματα εχω παραγγειλει και εγώ... Πηρες τα αντιβακτηριδοακα μιας χρήσεως ή τα πλενομενα;;;Μια φίλη μου είπε  ότι τη βόλεψαν πιο πολυ τα πλενομενα... Εγω παρηγγειλα τα μιας χρήσεως για αρχη... 

Ευχαριστούμε! 🥰☺️ Μαντηλάκια στήθους ναι..για να καθαρίζεις το στήθος μετά το θηλασμό..ούτε εγώ τα είχα σκεφτεί, τα είδα σήμερα και μου φάνηκαν καλή ιδέα γιατί σίγουρα θα χρειάζεται να τα καθαρίσουμε λίγο πριν βάλουμε τα ρούχα από πάνω..της chicco πήρα έχει 72 νομίζω μέσα..και επιθέματα της chicco πήρα μιας χρήσεως για αρχή, και το βλέπουμε μετά.. Είδαμε και τα ρούχα σήμερα με τον άντρα μου, έχουμε αρκετά γενικά, αλλά χρειαζόμαστε φορμάκια και ζιπουνάκια γιατί δεν έχουμε πολλά! Οπότε θα πάρουμε τώρα στις εκπτώσεις γιατί χρειάζονται αρκετά . Πώς πάτε εσείς από ψώνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Έτοιμη σε βρίσκω... !!!Τελεια....Εγώ τα εχω σε ένα συρτάρι λεω σιγά σιγά να ξεκινήσω να τα πλενω αν και ο άντρας μου λέει ότι είναι νωρίς κ να τα πλυνω τώρα κ μετα λέει να τα ξαναπλυνουμε.... Κ μου φαίνεται υπερβολή να τ α πλυνω κ τωρα κ μετά... Τι μάρκα σαπουνι για βρέφη πηρες;;Και εγώ παρηγγειλα σετ βουρτσα χτένα αλλά όχι της avent νομίζω  cangaroo ή κάποια άλλη παιδικη μάρκα... Ήμουν σε δίλημμα με το σετ για τα νυχια αλλά μου είπαν ότι στην αρχή μόνο λίμα θα χρησιμοποιώ....

Κι εμείς σήμερα είδαμε όλα τα ρούχα,σεντόνια, πετσέτες κλπ με τον άντρα μου και του είπα κι εγώ να τα πλύνουμε και λέει είναι νωρίς..αλλά σκέφτομαι ένας μήνας είναι ουσιαστικά, γιατί δε ξέρεις και πότε θα έρθει ο μπέμπης...πιστεύω είναι καλό να τα πλύνουμε τώρα να τα’χουμε έτοιμα.. 

Αυτό της avent που πήρα έχει και λίμες(3) και νυχοκόπτη και ψαλιδάκι για μωρά..και εκτός από αυτά έχει βούρτσα, χτένα, θερμόμετρο, βρεφική οδοντόβουρτσα και ρινικό πουάρ..και όλα μέσα σε μία ωραία θήκη..οπότε μου φάνηκε καλή λύση τα’χει όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ευτυχώς δόξα το Θεό θα με κρατήσει!!!

Αχ τι ωραία όλα αυτά! Κι εγωτο σκεφτόμουν το σετ περιποίησης για το μωρό της avent και μπορεί να το παρω! Απο τα υπόλοιπα που είπες τα έχω πάρει όλα εκτός απο τα μαντηλάκια, το σκέφτομαι βέβαια!!! Εγώ τώρα με το που έπλυνα τα ρουχαλάκια μύρισε το σπίτι μπεμπίλα! Είναι απίστευτο!!!!

Με το καλό να πάτε τις διακοπές σας και να περάσετε Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α !!! Εμάς για κάνα 3ημερο μας κόβω προς Χανιά μεριά, αλλά θα δούμε!

Μια χαρά είμαι δόξα το Θεό! Κανένα σύμπτωμα ιδιαίτερα ενοχλητικό! Μόνο αν δεν κάτσω καθόλου όλη μέρα έχω ελαφρύ πρήξιμο στα πόδια! Κατα τα άλλα ολα καλα! Εσένα σε άφησαν οι εμετοί;;;

Την Πέμπτη έχω γιατρό να δω το ζουζούνι μου! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε :D :D :D 

Να το πάρεις μου φαίνεται πολύ ολοκληρωμένο!! Ελπίζω να βολέψει!! Τα μαντηλάκια σήμερα τα είδα κι εγώ και μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα γι’αυτό τα πήρα!! Άντε ωραία 😍 Ποιο απορρυπαντικό πήρες; Εμείς έχουμε της lupilu αλλά σκεφτόμουν το προδέρμ..αλλά από τιμή καμία σχέση..γι’αυτό δε ξέρω έχουν διαφορές αυτά;

Ευχαριστούμε!! 😍😍 ανυπομονώ να πάμε!! Κι εσείς να περάσετε τέλεια! Πότε το σκέφτεσαι; Αύγουστο που θα’χεις άδεια;

Εμετό έχω 2-3 εβδομάδες να κάνω..οι ανακατωσούρες κλασικές όμως! Και η αναρρόφηση..το χειρότερο είναι ότι μου πιέζει το μωρό την ουροδόχο κύστη και νιώθω συνέχεια να κατουριέμαι...κ το καλό είναι ότι μου πέρασαν οι έντονες ζαλάδες τώρα που έκοψα τη ζάχαρη, άρα μάλλον ήταν από τις υπογλυκαιμίες..

Εντωμεταξύ ζυγίστηκα σήμερα και με δείχνει 1μιση κιλό κάτω απότι με έδειχνε τις προηγούμενες εβδομάδες..περίεργο μου φάνηκε αλλά αυτά πάνε πάνω κάτω απ’τη μια μέρα στην άλλη νομίζω..θα ζυγιστώ πάλι τις επόμενες μέρες να δω. Ελπίζω το μωράκι να μεγαλώνει κανονικά.

Αχ άντε να πας να το δεις ❤️❤️ Πόσο θα είσαι τότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εμείς σήμερα είδαμε όλα τα ρούχα,σεντόνια, πετσέτες κλπ με τον άντρα μου και του είπα κι εγώ να τα πλύνουμε και λέει είναι νωρίς..αλλά σκέφτομαι ένας μήνας είναι ουσιαστικά, γιατί δε ξέρεις και πότε θα έρθει ο μπέμπης...πιστεύω είναι καλό να τα πλύνουμε τώρα να τα’χουμε έτοιμα.. 

Αυτό της avent που πήρα έχει και λίμες(3) και νυχοκόπτη και ψαλιδάκι για μωρά..και εκτός από αυτά έχει βούρτσα, χτένα, θερμόμετρο, βρεφική οδοντόβουρτσα και ρινικό πουάρ..και όλα μέσα σε μία ωραία θήκη..οπότε μου φάνηκε καλή λύση τα’χει όλα!!

Αααα καλό πακετο... Μάλλον βιάστηκα να παραγγειλω το άλλο... Θα δω μήπως το αλλάξω,γιατι το εχω παραγγειλει από το μαγαζι που παρηγγειλα το λίκνο κ το καρότσι, οποτε  θα μου έρθουν σε μια δυο εβδομάδες, άρα θα μπορω να της πω να μου βάλει κάτι άλλο εκτός απο τη βουρτσα με τη χτένα!!!!Μου άρεσε αυτό που περιεγραψες!!! 😀😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστούμε! 🥰☺️ Μαντηλάκια στήθους ναι..για να καθαρίζεις το στήθος μετά το θηλασμό..ούτε εγώ τα είχα σκεφτεί, τα είδα σήμερα και μου φάνηκαν καλή ιδέα γιατί σίγουρα θα χρειάζεται να τα καθαρίσουμε λίγο πριν βάλουμε τα ρούχα από πάνω..της chicco πήρα έχει 72 νομίζω μέσα..και επιθέματα της chicco πήρα μιας χρήσεως για αρχή, και το βλέπουμε μετά.. Είδαμε και τα ρούχα σήμερα με τον άντρα μου, έχουμε αρκετά γενικά, αλλά χρειαζόμαστε φορμάκια και ζιπουνάκια γιατί δεν έχουμε πολλά! Οπότε θα πάρουμε τώρα στις εκπτώσεις γιατί χρειάζονται αρκετά . Πώς πάτε εσείς από ψώνια;

Εσυ εισαι και η "πρωτη" Πιθανόν Της παρεας, άρα καλά σκέφτεσαιι να τα ετοιμάζεις... Εγώ είμαι 29 και 1 εβδομάδες, είμαι πιο πίσω από σένα, βέβαια ποτε δεν ξέρεις ποτε έρχεται.... Ίσως τα πλυνω και αφου τα σιδερωσω τα βάλω σε σεντόνι μέσα στο συρτάρι.... Από προίκα μωρου, νομίζω είμαστε εντάξει, 2-3 πετσετες-καπες θα αγοράσω ακόμα μόνο.. Όλα τα αλλά τ α πήραμε.... Και από ρουχα λίγα ζιπουνακια και φορμακια ακόμα... Όσο για τα ψιλολόγια, έχουν μείνει κάποια, όπως μπιμπερό που δεν πηρα ακόμα, αποστείρωτη, εχω βρει έναν της avent που είναι σε έκπτωση στ α prenatal, νυχτικα θηλασμου, σερβιέτες... Και περιμενω λίκνο, καρότσι, κουνια- relax και κάτι ψιλολόγια.... 

Να σας ρωτησω φωλιά θα παρετε για τον καναπέ;;;;;Λέτε να χρησιμοποιώ το port bebe του καροτσιου και να είναι περιττη η φωλιά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αααα καλό πακετο... Μάλλον βιάστηκα να παραγγειλω το άλλο... Θα δω μήπως το αλλάξω,γιατι το εχω παραγγειλει από το μαγαζι που παρηγγειλα το λίκνο κ το καρότσι, οποτε  θα μου έρθουν σε μια δυο εβδομάδες, άρα θα μπορω να της πω να μου βάλει κάτι άλλο εκτός απο τη βουρτσα με τη χτένα!!!!Μου άρεσε αυτό που περιεγραψες!!! 😀😀😀😀

Ναιι κ εγώ το είχα δει πολύ καιρό και το ήθελα 😃😃 Δες αν μπορείς να το αλλάξεις, εμένα μου φάνηκε πολύ καλό 😊 ή μήπως έχει το μαγαζί που παρήγγειλες το λίκνο και πράγματα της avent 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Εσυ εισαι και η "πρωτη" Πιθανόν Της παρεας, άρα καλά σκέφτεσαιι να τα ετοιμάζεις... Εγώ είμαι 29 και 1 εβδομάδες, είμαι πιο πίσω από σένα, βέβαια ποτε δεν ξέρεις ποτε έρχεται.... Ίσως τα πλυνω και αφου τα σιδερωσω τα βάλω σε σεντόνι μέσα στο συρτάρι.... Από προίκα μωρου, νομίζω είμαστε εντάξει, 2-3 πετσετες-καπες θα αγοράσω ακόμα μόνο.. Όλα τα αλλά τ α πήραμε.... Και από ρουχα λίγα ζιπουνακια και φορμακια ακόμα... Όσο για τα ψιλολόγια, έχουν μείνει κάποια, όπως μπιμπερό που δεν πηρα ακόμα, αποστείρωτη, εχω βρει έναν της avent που είναι σε έκπτωση στ α prenatal, νυχτικα θηλασμου, σερβιέτες... Και περιμενω λίκνο, καρότσι, κουνια- relax και κάτι ψιλολόγια.... 

Να σας ρωτησω φωλιά θα παρετε για τον καναπέ;;;;;Λέτε να χρησιμοποιώ το port bebe του καροτσιου και να είναι περιττη η φωλιά;;;

Αχ ναι ελπίζω να μη με σκάσει..η μαμά μου και η αδερφή μου γέννησαν τελευταία εβδομάδα τα πρώτα..οπότε πιστεύω κ εμένα κάπως έτσι θα πάει..αν και θα’θελα νωρίτερα..! Την αδερφή μου που ήταν δεύτερη τη γέννησε η μαμά μου δυο εβδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ αλλά οκ τα δεύτερα συχνά γεννιούνται νωρίτερα.

Έχεις ακόμη 2 μήνες δηλαδή..ίσως τα έπλενα κι εγώ λίγες εβδομάδες πιο μετά για να μη σκονιστούν..αλλά είναι κ αυτό το άγχος που μας πιάνει εμάς να τα’χουμε όλα έτοιμα, οι άντρες δεν καταλαβαίνουν 😅 κ εγώ μπαίνω 34η τώρα γι’αυτό θέλω να τα πλύνω όλα, οκ είναι 1 μήνα πριν αλλά όπως λες κι εσύ δε ξέρεις πότε θα’ρθει. Στην 36η εβδ είναι καλό να τα’χουμε όλα έτοιμα, άρα αυτές τις 2 εβδομάδες θέλω να πλύνω όλα τα ρούχα σιγά σιγά να φτιάξω και τη βαλίτσα ώστε στη 36η να είμαι έτοιμη. Πάμε και διακοπές την άλλη εβδομάδα οπότε δεν έχουμε και πολύ χρόνο, 1 εβδομάδα ουσιαστικά για να τα φτιάξω όλα μέχρι να φύγουμε διακοπές, όταν γυρίσω από διακοπές θα’μαι ήδη 36η..

Εμείς από πετσέτες-κάπες, σεντόνια, κουβέρτες, παπλώματα, σαλιάρες, πανάκια ρεψίματος κ αγκαλιάς κ όλα αυτά έχουμε πολλάαα...γιατί είχαμε από την αδερφή μου και μου έκανε και δώρο πολλά καινούργια ο μπαμπάς μιας φίλης μου που δουλεύει σε μια εταιρεία με λευκά είδη και έχουμε πάρα πολλά από αυτά..ζιπουνάκια και φορμάκια θέλουμε μόνο γιατί δεν έχουμε πολλά και αυτά χρειάζονται. Και ψιλολόγια όπως λες, δηλαδή σερβιέτες λοχείας, σφουγγαράκι για το μωρό και κανα σουτιέν θηλασμού ακόμη..αυτά..πυτζάμες θηλασμού έχω πάρει 2, ίσως πάρω κ καμιά νυχτικιά για το μαιευτήριο, γιατί δε ξέρω αν θα βολεύει το σορτς αν πονάμε..και θέλουμε και καρότσι το βασικότερο 😕 και ριλαξ που θα πάρουμε μετά τη γέννα.

Φωλιά είναι χρήσιμη και για το λίκνο λένε για να κοιμάται εκεί, δε ξέρω αν θα πάρουμε γιατί αν έχουμε ριλαξ, πορτ μπεμπε, λίκνο κ την αγκαλιά μας μπορεί να είναι λίγο άχρηστο..λένε ότι νιώθουν ασφαλή εκεί μέσα αλλά δε ξέρω αν θα πάρω τώρα δε νομίζω. Εσύ σκέφτεσαι να πάρεις; 

Κάτι άλλο εκτός από σερβιέτες λοχείας έχω δει και κάτι βρακάκια μιας χρήσεως, ποια βολεύουν πιο πολύ λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2020 at 12:44 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Να το πάρεις μου φαίνεται πολύ ολοκληρωμένο!! Ελπίζω να βολέψει!! Τα μαντηλάκια σήμερα τα είδα κι εγώ και μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα γι’αυτό τα πήρα!! Άντε ωραία 😍 Ποιο απορρυπαντικό πήρες; Εμείς έχουμε της lupilu αλλά σκεφτόμουν το προδέρμ..αλλά από τιμή καμία σχέση..γι’αυτό δε ξέρω έχουν διαφορές αυτά;

Ευχαριστούμε!! 😍😍 ανυπομονώ να πάμε!! Κι εσείς να περάσετε τέλεια! Πότε το σκέφτεσαι; Αύγουστο που θα’χεις άδεια;

Εμετό έχω 2-3 εβδομάδες να κάνω..οι ανακατωσούρες κλασικές όμως! Και η αναρρόφηση..το χειρότερο είναι ότι μου πιέζει το μωρό την ουροδόχο κύστη και νιώθω συνέχεια να κατουριέμαι...κ το καλό είναι ότι μου πέρασαν οι έντονες ζαλάδες τώρα που έκοψα τη ζάχαρη, άρα μάλλον ήταν από τις υπογλυκαιμίες..

Εντωμεταξύ ζυγίστηκα σήμερα και με δείχνει 1μιση κιλό κάτω απότι με έδειχνε τις προηγούμενες εβδομάδες..περίεργο μου φάνηκε αλλά αυτά πάνε πάνω κάτω απ’τη μια μέρα στην άλλη νομίζω..θα ζυγιστώ πάλι τις επόμενες μέρες να δω. Ελπίζω το μωράκι να μεγαλώνει κανονικά.

Αχ άντε να πας να το δεις ❤️❤️ Πόσο θα είσαι τότε;

Κοριτσια δεν ειναι νωρις.... Δεν θέλω να καταστροφολογώ αλλά και η γιατρός μου μoυ ειπε στον 7ο να τα ετοιμαζω σιγα σιγα γιατι ανθρωποι ειμαστε, μπορει να τυχει το οτιδηποτε (χτυπα ξυλο). Επειδη στο σοι μου την εχουν πατησει 2 3 άτομα και ετρεχαν και δεν εφταναν θελω να ειμαι σιγουρη. Πηραμε το baby planet το ροζ και ειναι τέλειο! Σκεφτομουν το προδερμ η της pharmasept αλλα ενταξει σογουρα θα δοκιμασω κι αλλα αργοτερα. Τα εχω αποθηκευσει καλα, δεν σκονιζονται οποτε ολα καλα! 😁😁😁

Αν παμε ελεγα Τελος Ιουλιου ή αρχες Αυγούστου! 

Πολυ καλο που σιυ περασαν οι ζαλαδες! Οσο για την πιεση στην ουροδοχο κυστη προβλεπεται! Κι εμενα με πιεζει καμια φορα αλλα τιποτα τραγικο ακομα! Λογικό να χάσεις εφοσον προσεχεις την διατροφη σου αλλα μην αγχωνεσαι το μωρο σου μεγαλώνει κανονικοτατα! 😊😊

Την Πεμπτη που θα πάω θα ειμαι 29εβδ και 6ημερων!

Πως περναει ο καιρος!🤗🤗🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Εσυ εισαι και η "πρωτη" Πιθανόν Της παρεας, άρα καλά σκέφτεσαιι να τα ετοιμάζεις... Εγώ είμαι 29 και 1 εβδομάδες, είμαι πιο πίσω από σένα, βέβαια ποτε δεν ξέρεις ποτε έρχεται.... Ίσως τα πλυνω και αφου τα σιδερωσω τα βάλω σε σεντόνι μέσα στο συρτάρι.... Από προίκα μωρου, νομίζω είμαστε εντάξει, 2-3 πετσετες-καπες θα αγοράσω ακόμα μόνο.. Όλα τα αλλά τ α πήραμε.... Και από ρουχα λίγα ζιπουνακια και φορμακια ακόμα... Όσο για τα ψιλολόγια, έχουν μείνει κάποια, όπως μπιμπερό που δεν πηρα ακόμα, αποστείρωτη, εχω βρει έναν της avent που είναι σε έκπτωση στ α prenatal, νυχτικα θηλασμου, σερβιέτες... Και περιμενω λίκνο, καρότσι, κουνια- relax και κάτι ψιλολόγια.... 

Να σας ρωτησω φωλιά θα παρετε για τον καναπέ;;;;;Λέτε να χρησιμοποιώ το port bebe του καροτσιου και να είναι περιττη η φωλιά;;;

Κοντρά ειμαστε!  Εγω ειμαι 29 και 4! Άλλα οπως ειπες και συμφωνώ ποτε δεν ξερεις ποτε θα ερθει το μωρό, οποτε ας ειμαστε προνοητικες!

Στα σεμιναρια που παρακολουθούσα η μαια ελεγε οτι η φωλια ειναι περιττό εξοδο! Γιατι σκεφτομουν κι εγω να παρω, αλλα αφου εκεινη ειπε οτι ειναι περιττη δεν θα παρω για την ωρα γιατι ειναι και ψιλοακριβες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοντρά ειμαστε!  Εγω ειμαι 29 και 4! Άλλα οπως ειπες και συμφωνώ ποτε δεν ξερεις ποτε θα ερθει το μωρό, οποτε ας ειμαστε προνοητικες!

Στα σεμιναρια που παρακολουθούσα η μαια ελεγε οτι η φωλια ειναι περιττό εξοδο! Γιατι σκεφτομουν κι εγω να παρω, αλλα αφου εκεινη ειπε οτι ειναι περιττη δεν θα παρω για την ωρα γιατι ειναι και ψιλοακριβεςψιλοακριβες

Ναι, είμαστε κοντά! Δεν θα τα φρεσκαρεις μετά παλι τα ρουχα ε;;;Τα έβαλες απλα στη ντουλάπα ή σε κανένα σεντονακι μέσα;;Σε ρωτάω για να παρω καμια ιδέα...Εγώ βρήκα τις πιο φθηνές γυρω στα 40 ευρώ.... Έχει κ πιο ακριβές.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...