Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα! Όντως ησυχασαμε πολύ τελευταία εδώ στο θέμα μας

Ευχαριστούμε πολύ! Λογικά μες στη βδομάδα θα το παραλάβουμε κιόλας! 

Εμάς μας έχει βολεψει η κάρτα μέχρι τώρα πολύ γιατί τη χρησιμοποιούμε και για δώρα. Και ειδικά για μεγάλα αντικείμενα όπως κάθισμα φαγητού που κάναμε δώρο έβγαινε πιο οικονομικό και από τη χαμηλότερη τιμή στο Σκρουτζ.

Από την 8η βδομάδα και μετά τα πήρα όλα. Απρίλη και Μάιο πήρα από ένα κιλό κάθε μήνα περίπου. Τωρα έχω λίγες μέρες να ζυγιστω και φοβάμαι ν το κάνω!

Είδα και στα επόμενα μηνύματα σου ότι τρως πολύ υγιεινά οπότε μην αγχώνεσαι που δεν βάζεις κιλά εσύ αφού το μωράκι αναπτύσεται κανονικα! Και γω μέχρι έτρωγα πολύ υγιεινά αν και λατρεύω όλα τα ανθυγιεινα αλλά τα σκ έρχομαι στο πατρικό μου και λίγο ξεφεύγω. Ευτυχώς που δουλεύω και μέσα στη βδομάδα συμμαζευεται η κατάσταση!

Ήδη μετράω αντίστροφα! Αν βγει η καμπύλη καλή μου έχω τάξει μια ωραία βάφλα με Μερέντα και παγωτό!!!

Ασε και εγώ λατρευω τα ανθυγιεινά!!! Αν δεν ήταν η καραντίνα δεν ξέρω ποσες πιτσες, σουβλάκια κλπ θα είχαμε φάει απ εξω.... Όσο για την καμπυλη κ εγώ την περιμενω πως κ πως.... Και τη φοβάμαι γιατί είχα λίγο ζάχαρο ανεβασμένο πριν την εγκυμοσυνη.... Και εγώ σκέφτομαι να κάνω δυο τρεις παρασπονδιες με γλυκά αν βγει καλη πρωτα ο θεος... 🤣😂😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2020 at 7:29 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Ελπιζω να είναι η υγιεινή διατροφή, γιατί είμαι κ λίγο αγχωδης κ φοβιτσιαρα οπως κατάλαβες...Το κρεβατάκι που προτεινε η Τινα είναι πραγματικα φανταστικό και σε τέλεια τιμή... Εμεις σκεφτόμαστε για κανένα οικονομικό λίκνο δίπλα στο κρεβάτι και μετά για κουνια που γίνεται πεοεφηβικο κρεβάτι.... Δεν έχω ψωνίσει ακόμα.... Λέω όμως να ξεκινήσω... Μόνο on line παρηγγειλα κάτι σαλιάρες, σελτεδακια και κάτι πανες αγκαλιάς.... Εσυ κατέληξες σε καρότσι;;;

Όχι ακόμη! Θα μας έδινε ένας γνωστός αλλά πρέπει να πάρουμε τελικά! Και έχω μπερδευτεί... Σίγουρα θα πάρουμε 3 σε 1, λέμε μάλλον να το πάρουμε στις εκπτώσεις γιατί είναι ακριβά ρε γαμώτο. Μου άρεσε πολύ αυτό που πήρε η @whatever αλλά είναι πολύ ακριβό..θα δούμε.. Εσύ κατέληξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2020 at 8:47 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ τα παράγγειλα από Γερμανία και επειδή ζω στην Γερμανία και εδώ υπάρχει και κατάστημα ήρθε σε δυο εβδομάδες περίπου,στην Ελλάδα δεν ξέρω αν έχει κατάστημα αλλά πιστεύω  και εκεί το πολύ σε 3εβδ θα το έχεις!!!

Ναι αυτά είναι τα σεντόνια είναι δυο σε αυτήν την τιμή,θα σου έρθουν δυο μαζί!!!

Τέλεια! Το παρήγγειλα κι εγώ το σκ, μαζί με αδιάβροχο κάλυμμα για το στρώμα και τα σεντονάκια..εντάξει όσο καιρό και να κάνει να έρθει θα είναι στην ώρα του πιστεύω! Τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη υπολογίζω να γεννήσω ούτως ή άλλως 😅 Καρότσι ψάχνουμε τώρα.. Βρήκατε εσείς;

Πώς είσαι γενικά; Πότε έχετε ξανά ραντεβού στο γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2020 at 8:51 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Θα τα καταφέρεις μην αγχώνεσαι και εμετό να κανείς δεν έγινε και κάτι σιγά,αλλά θα τα καταφέρεις το μυστικό είναι να το πιεις μονορούφι 🤪🤪

Θα προσπαθήσω 🤢😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε;

@Dimitra91 πού έχεις χαθεί εσύ;; Όλα καλά με το γάμο;

Εγώ ξανάρχισα εμετούς ενώ για 4-5 εβδομάδες είχα ηρεμήσει κ ανακατευόμουν μόνο..όχι όπως πριν αλλά κάνω πού κ πού κ ανακατεύομαι αρκετά..

Έκανα κ τις εξετάσεις αίματος, η γλυκόζη μου είναι στο κατώτατο όριο ακόμα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για το διαβήτη κ τη καμπύλη ζαχάρου, αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά! Τα ερυθρά αιμοσφαίρια κ ο αιματοκρίτης μου είναι ακόμα κάτω απ’το όριο, αλλά έχουν ανέβει από πριν γιατί παίρνω σίδηρο τον τελευταίο μήνα..οπότε ελπίζω να φτιάξουν..

Κατά τα άλλα καλά, μπαίνω 28η εβδομάδα αύριο φουσκώνω κι όλας σιγά σιγά, πλέον φαίνεται η κοιλίτσα 😊 αλλά δεν έχω παχύνει έχω μόνο κοιλιά! 

Πώς πάτε εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όχι ακόμη! Θα μας έδινε ένας γνωστός αλλά πρέπει να πάρουμε τελικά! Και έχω μπερδευτεί... Σίγουρα θα πάρουμε 3 σε 1, λέμε μάλλον να το πάρουμε στις εκπτώσεις γιατί είναι ακριβά ρε γαμώτο. Μου άρεσε πολύ αυτό που πήρε η @whatever αλλά είναι πολύ ακριβό..θα δούμε.. Εσύ κατέληξες;

Δεν έχουμε παει σε μαγαζί ... Θέλω να δω απο κοντα το  καρότσι της φίλης μου,Vicenza της kikka boo  αν και είναι στα 470 περιπου... Μετά  είχαμε δει σε ένα πακετο γυρω στα 800€(κουνια που γίνεται προεφηβιξο κρεβάτι , μπανάκι, ριλαξ, προικα μωρου,καροτσι κ. α) ένα καρότσι lorelli αλλά δεν με ξετρέλανε... Φαντάσου έχει γυρω στα 230€ το καροτσι μόνο του που το έψαξα... Επισης στο βίντεο δεν φαινόταν καλό το στρώμα της καλαθουνας σε σχέση με τα αλλά καροτσια.Μεγάλη διαφορά στην τιμή με τα υπόλοιπα... αυτό της whatever μου άρεσε κ εμένα πολυ!!! Θα πρεπει να παμε από κοντά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια! Το παρήγγειλα κι εγώ το σκ, μαζί με αδιάβροχο κάλυμμα για το στρώμα και τα σεντονάκια..εντάξει όσο καιρό και να κάνει να έρθει θα είναι στην ώρα του πιστεύω! Τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη υπολογίζω να γεννήσω ούτως ή άλλως 😅 Καρότσι ψάχνουμε τώρα.. Βρήκατε εσείς;

Πώς είσαι γενικά; Πότε έχετε ξανά ραντεβού στο γιατρό;

Τελειαααααα με γεια🥰οταν το στήσετε και εσεις να μας στείλεις φωτό!!!!αχχχ τι ωραία που πλησιάζει η ώρα δεν έμεινε πολύ!!!🙈🙈

καροτσι παραγγείλαμε, θα έρθει τον Ιούλιο, το καροτσι είναι πάλι από γερμανικό σάιτ από Βερολίνο είναι μια εταιρία που τα φτιάχνει όπως θες,έχω στείλει φωτό στα προηγούμενα μηνύματα αν πας θα το δεις,η τιμή όμως είναι ακριβή υπερβολικά θα έλεγα  ,το πήραμε επειδή ο νονουλης της μπέμπας και η αδερφή μου ήθελαν να βάλουν και αυτοί χρήματα να μ κάνουν δώρο ένα μερος του,αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω!!!!

εκανα και μια άλλη αγορά για relax  που την θεωρώ πολύ καλή και το βρηκα μέσω reviews στο YouTube,λοιπόν είναι της stoke το trip trap είναι μια ξύλινη καρέκλα η οποία είναι καρέκλα φαγητού  απάνω όμως στερεώνετε το ριλαξ και αργότερα μπορείς να την χρισημοποιησεις σαν απλή καρέκλα και να κάτσει και ένας ενήλικας κοστίζει γύρο στα 350€ αλλά σκέψου ότι έχεις 3 σε ένα...

δοξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά, η Μπέμπα κλοτσάει αρκετά μέσα στην μέρα ειδικά όταν χαϊδεύουμε την κοιλιά της τραγουδάμε η ο μπαμπάς της την φιλάει,είναι ένα θαύμα,έχω βέβαια πόνους στην πλάτη και στην μέση ειδικά όταν κάνω δουλειές,από κιλά έχω πάρει 4 μόνο κοιλιτσα έχω η οποία φαίνεται αρκετά πλέον..

στο γιατρό έχω ραντεβού στης 18/6,εσυ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrita @Princess28 όντως είναι λίγο ακριβό και να σας πω την αλήθεια ούτε μεις θα καταλήγαμε εκεί αν δεν είχε την έκπτωση 50% τις δύο τελευταίες μέρες των εκπτώσεων, αλλά με την επιταγή της έκπτωσης 470€ σχεδόν πήραμε ήδη πολλά πράγματα για το μωρό, όπως μπανιερο και τέτοια. Το σκεπτικό μας ήταν με την επιταγή να πάρουμε κατευθείαν και το επόμενο κάθισμα αυτοκινήτου μετά το αυγό και τα υπόλοιπα χρήματα διάφορα πράγματα. 30% πάλι με μορφή επιταγής το είχαν στις αρχές των εκπτώσεων. Γενικώς κάντε τώρα την έρευνα σας και δείτε ξανά όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε;

@Dimitra91 πού έχεις χαθεί εσύ;; Όλα καλά με το γάμο;

Εγώ ξανάρχισα εμετούς ενώ για 4-5 εβδομάδες είχα ηρεμήσει κ ανακατευόμουν μόνο..όχι όπως πριν αλλά κάνω πού κ πού κ ανακατεύομαι αρκετά..

Έκανα κ τις εξετάσεις αίματος, η γλυκόζη μου είναι στο κατώτατο όριο ακόμα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για το διαβήτη κ τη καμπύλη ζαχάρου, αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά! Τα ερυθρά αιμοσφαίρια κ ο αιματοκρίτης μου είναι ακόμα κάτω απ’το όριο, αλλά έχουν ανέβει από πριν γιατί παίρνω σίδηρο τον τελευταίο μήνα..οπότε ελπίζω να φτιάξουν..

Κατά τα άλλα καλά, μπαίνω 28η εβδομάδα αύριο φουσκώνω κι όλας σιγά σιγά, πλέον φαίνεται η κοιλίτσα 😊 αλλά δεν έχω παχύνει έχω μόνο κοιλιά! 

Πώς πάτε εσείς;; 

Πάλι σε θυμήθηκαν ε; Άλλαξες μήπως κάτι τελευταία στη διατροφή σου ή κάποιο νέο φάρμακο που μπορεί να σε πειράζει?

Εγώ σήμερα μπήκα στην 25η εβδομάδα! Ζυγιστηκα και σήμερα και έχω πάρει 3,4 έως τώρα οπότε έχω φουσκώσει μόνο στην κοιλιά αλλά όχι τόσο ακόμη που να φαίνεται πάντα! Το μωρό πλέον το καταλαβαίνω πολύ αλλά μόνο όταν ξαπλώνω. Τις υπόλοιπες ώρα από καμμιά κλωτσιά!

Τώρα που το θυμήθηκα στις εκπτώσεις έβγαινε το inglesina trilogy 550€ από κάποια καταστήματα στο Σκρουτζ. Εχει γενικώς πολύ καλά σχόλια από αυτά που διάβασα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Σεπτέμβρη τι πιστεύετε ότι θα χρειαστούμε από φορμακια; Εσωτερικά έχω πάρει 0-3 κοντομανικα αλλά δεν ξέρω τι φορμακια να πάρω. Να πάρω και με κοντό ποδαράκι ή μακρυά λεπτα; 

Επίσης από κάπες-μπουρνουζια, πανες, πανακια και τέτοια ποσα θεωρείται πρέπει να έχουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Σεπτέμβρη τι πιστεύετε ότι θα χρειαστούμε από φορμακια; Εσωτερικά έχω πάρει 0-3 κοντομανικα αλλά δεν ξέρω τι φορμακια να πάρω. Να πάρω και με κοντό ποδαράκι ή μακρυά λεπτα; 

Επίσης από κάπες-μπουρνουζια, πανες, πανακια και τέτοια ποσα θεωρείται πρέπει να έχουμε;

Εγώ πήρα Body εσωτερικά κοντομάνικα  το 56 και φορμάκια πήρα το 56-62 και τα πήρα μακρυά γιατί όλες οι μαίες που ειδα στο YouTube αλλά και η δικιά μου μου ειπαι ότι τα νεογέννητα γενικά κρυώνουν γιατί το δερματάκι τους είναι λεπτό,και από κάπες πήρα για αρχή 3 πανακια πήρα αρκετά μπορεί και δέκα,πάνες ακόμα δεν έχω πάρει αλλά η μαία μου ειπαι ότι τους πρώτους μήνες τα περισσότερα μωρά θέλουν 8-12 φορές άλλαγμα!!

εγω να σας ρωτήσω έχετε αποφασίσει αν θα κάνετε φυσιολογικό τοκετό η καισαρική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια! 😊😊😊😊

Ποσο μου ελειψε το φορουμ! Εχω αρκετες υποχρεωσεις και τρέξιμο και τον χρονο που μου μενει απλα ξαπλωνω και ξεκουραζομαι! Δουλεύω κανονικα και θα δουλευω νεχρι και ολο τον Ιουλιο!

Στις 21.5 εκανα την Β επιπεδου ήταν μαζι και ο αντρας μου και ηταν ολα πολυ καλα παρ ολο που τακαιπωρηθηκαμε λιγο γιατι σε καποια φαση κοιμηθηκε η μπεμπα και δεν ξυπνουσε με τιποτα να τελειωσουμε τις μετρησεις! Την Πεμπτη παω στη γυναικολογο μου να με δει, να μου γραψει και τις καθιερωμενες εξετασεις αλλα και την καμπυλη σακχαρου. Ειμαι τωρα 23 εβδ κ 4ημερων ουσιαστικα εχω μπει στον 6ο! Ολα καλα με το μωρό κλωτσάει κανονικα και το απολαμβανω!😄

@Princess28 Κοριτσι μου ναι ολα καλα καναμε τον πολιτικό την επόμενη εβδομαδα του Πασχα και εφυγε κι αυτο απο τη μεση!  Πολυ χαρηκα για τον μπεμπουλη σας😍😍😍 Υπομονη με τους εμετους!

Εμεις παραγγειλαμε κουνια κ στρωμα για να φτιαξουμε το δωματιο της μικρης. Θέλαμε απλη κουνια οχι πολυμορφική και παραγγειλαμε αυτή (φωτο) και η αδερφη μου μας πηρε το λικνακι για το δωματιο μας. Οσο για καρότσι εμενα μ αρεσει το Iglesina trilogy αλλα είναι ακριβο...  η επομενη επιλογη μας ειναι το kikka boo Madrid που το εχω οδηγήσει και ειναι παναλαφρο. Αλλα θα περιμενω τις εκπτωσεις να δω!

Ρουχα κτλπ εχω παρει μερικα, αλλα περιμενω τις εκπτώσεις για τα υπολοιπα.... για 0-3 σας συμβουλευω να μην παρετε παρα πολλα γιατι το μωρο δεν θα προλαβει να τα βάλει! Εχω παρει κυρίως ζιπουνακια με κοντο μανικι και λεπτα μακρυμανικα φορμακια (μου ειπαν οχι κοντα).

Επισης, θα παρω τηλέφωνο στο ικα να γραφτω στα δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου που κανουν εδω, εφοσον το εγκρίνει η γιατρος μου! Εσεις εχετε κανει κατι τετοιο?

Αυτα τα νεα μου! Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο αλλα ηθελα να σας τα πω ολα?!🤗🤗🤗

Εσεις και τα μπεμπακια σας πως ειστε??❤❤❤

Screenshot_20200602-220016.jpg

Screenshot_20200602-220108.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Σεπτέμβρη τι πιστεύετε ότι θα χρειαστούμε από φορμακια; Εσωτερικά έχω πάρει 0-3 κοντομανικα αλλά δεν ξέρω τι φορμακια να πάρω. Να πάρω και με κοντό ποδαράκι ή μακρυά λεπτα; 

Επίσης από κάπες-μπουρνουζια, πανες, πανακια και τέτοια ποσα θεωρείται πρέπει να έχουμε;

Μπουρνουζια σιγουρα 2 να μη σου πω 3! Πανακια θα χρειαστουμε πολλα! εγω πηρα απο τζαμπο (γιατι ετσι κι αλλιως δεν χρειάζεται να ειναι σουπερ ποιοτητα καθως χρειαζόμαστε πρακτικοτητα) εχω παρει και 3 4 καλα! Επισης απο τζαμπο πηρα σελτεδακια με αδιαβροχο υφασμα απο κατω για οταν αλλαζω το μωρο!  Αν εννοεις  πανες αγκαλιας εχω 3 του λουσου (που λεμε εμεις εδω στην Κρητη) καλες δλδ ακριβες και 2 απο τις αλλες αλλα περιμενω τις εκπτωσεις για να τα ψωνισω κι αλλες γιατι θα χρειαστουν! Θελω να παρω και προικα μωρου και σεντονακια! Μου εχει κεντησει η μαμα μου 2 πανεμορφα σεντονακια καιβη γιαγια μου 2 εξισου υπεροχα κουβερτακια!

Παντως σκεφτομαι οτι θα μας φέρουν πολλα τετοια λευκα ειδη οι συγγενεις μας στο μαιευτηριο.... Ισως δεν αγορασω πολλα πραγματα ωστε να δω τι θα γινει με τα δωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η whatever είπε:

@Xrita @Princess28 όντως είναι λίγο ακριβό και να σας πω την αλήθεια ούτε μεις θα καταλήγαμε εκεί αν δεν είχε την έκπτωση 50% τις δύο τελευταίες μέρες των εκπτώσεων, αλλά με την επιταγή της έκπτωσης 470€ σχεδόν πήραμε ήδη πολλά πράγματα για το μωρό, όπως μπανιερο και τέτοια. Το σκεπτικό μας ήταν με την επιταγή να πάρουμε κατευθείαν και το επόμενο κάθισμα αυτοκινήτου μετά το αυγό και τα υπόλοιπα χρήματα διάφορα πράγματα. 30% πάλι με μορφή επιταγής το είχαν στις αρχές των εκπτώσεων. Γενικώς κάντε τώρα την έρευνα σας και δείτε ξανά όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις.

Πάλι σε θυμήθηκαν ε; Άλλαξες μήπως κάτι τελευταία στη διατροφή σου ή κάποιο νέο φάρμακο που μπορεί να σε πειράζει?

Εγώ σήμερα μπήκα στην 25η εβδομάδα! Ζυγιστηκα και σήμερα και έχω πάρει 3,4 έως τώρα οπότε έχω φουσκώσει μόνο στην κοιλιά αλλά όχι τόσο ακόμη που να φαίνεται πάντα! Το μωρό πλέον το καταλαβαίνω πολύ αλλά μόνο όταν ξαπλώνω. Τις υπόλοιπες ώρα από καμμιά κλωτσιά!

Τώρα που το θυμήθηκα στις εκπτώσεις έβγαινε το inglesina trilogy 550€ από κάποια καταστήματα στο Σκρουτζ. Εχει γενικώς πολύ καλά σχόλια από αυτά που διάβασα.

 

Πολυ καλη έκπτωση... Συμφέρει παρα παρα πολυ όπως τα λες! Θα τα ψάξουμε! Σε ευχαριστουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 12:30 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε;

@Dimitra91 πού έχεις χαθεί εσύ;; Όλα καλά με το γάμο;

Εγώ ξανάρχισα εμετούς ενώ για 4-5 εβδομάδες είχα ηρεμήσει κ ανακατευόμουν μόνο..όχι όπως πριν αλλά κάνω πού κ πού κ ανακατεύομαι αρκετά..

Έκανα κ τις εξετάσεις αίματος, η γλυκόζη μου είναι στο κατώτατο όριο ακόμα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για το διαβήτη κ τη καμπύλη ζαχάρου, αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά! Τα ερυθρά αιμοσφαίρια κ ο αιματοκρίτης μου είναι ακόμα κάτω απ’το όριο, αλλά έχουν ανέβει από πριν γιατί παίρνω σίδηρο τον τελευταίο μήνα..οπότε ελπίζω να φτιάξουν..

Κατά τα άλλα καλά, μπαίνω 28η εβδομάδα αύριο φουσκώνω κι όλας σιγά σιγά, πλέον φαίνεται η κοιλίτσα 😊 αλλά δεν έχω παχύνει έχω μόνο κοιλιά! 

Πώς πάτε εσείς;; 

Αχ υπομονή με τους εμέ τους... Το ειχα παθει  κ εγώ στην αρχή... Μου είχαν σταματήσει οι αναγουλες 3 εβδομάδες κ μετα μου ξανά ήρθαν... Βέβαια μετά νομίζω μέχρι μέσα του 4ου είχαν φυγει παλι... Αν φας κανέναν κριτσινακι ή κρακερ δε σταματάνε λίγο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η whatever είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Σεπτέμβρη τι πιστεύετε ότι θα χρειαστούμε από φορμακια; Εσωτερικά έχω πάρει 0-3 κοντομανικα αλλά δεν ξέρω τι φορμακια να πάρω. Να πάρω και με κοντό ποδαράκι ή μακρυά λεπτα; 

Επίσης από κάπες-μπουρνουζια, πανες, πανακια και τέτοια ποσα θεωρείται πρέπει να έχουμε;

Εμένα οι δυο φίλες μου μου είπαν να έχω μακρυμάνικο που να μπαίνει το ποδαρακι μέσα αλλά βαμβακερό, οχι το χειμωνιάτικο το χοντρο.. Εγώ  παρηγγγειλα δυο καπες από τα τζάμπο κ λίγες σαλιαρες.... Έτσι για αρχή.... Οι φίλες μου μου ειπαν πολλες σαλιαρες...Οσο για το νουμερο η καθεμία λέει το δικό της...πιστευω ότι τα 0-3 για αρχή είναι μια χαρά...Πανακια τι εννοείς;;;;Εννοείς τα πανακια που έχουμε στον ώμο για να ρεφτουν με το καλό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 1:57 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Τελειαααααα με γεια🥰οταν το στήσετε και εσεις να μας στείλεις φωτό!!!!αχχχ τι ωραία που πλησιάζει η ώρα δεν έμεινε πολύ!!!🙈🙈

καροτσι παραγγείλαμε, θα έρθει τον Ιούλιο, το καροτσι είναι πάλι από γερμανικό σάιτ από Βερολίνο είναι μια εταιρία που τα φτιάχνει όπως θες,έχω στείλει φωτό στα προηγούμενα μηνύματα αν πας θα το δεις,η τιμή όμως είναι ακριβή υπερβολικά θα έλεγα  ,το πήραμε επειδή ο νονουλης της μπέμπας και η αδερφή μου ήθελαν να βάλουν και αυτοί χρήματα να μ κάνουν δώρο ένα μερος του,αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω!!!!

εκανα και μια άλλη αγορά για relax  που την θεωρώ πολύ καλή και το βρηκα μέσω reviews στο YouTube,λοιπόν είναι της stoke το trip trap είναι μια ξύλινη καρέκλα η οποία είναι καρέκλα φαγητού  απάνω όμως στερεώνετε το ριλαξ και αργότερα μπορείς να την χρισημοποιησεις σαν απλή καρέκλα και να κάτσει και ένας ενήλικας κοστίζει γύρο στα 350€ αλλά σκέψου ότι έχεις 3 σε ένα...

δοξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά, η Μπέμπα κλοτσάει αρκετά μέσα στην μέρα ειδικά όταν χαϊδεύουμε την κοιλιά της τραγουδάμε η ο μπαμπάς της την φιλάει,είναι ένα θαύμα,έχω βέβαια πόνους στην πλάτη και στην μέση ειδικά όταν κάνω δουλειές,από κιλά έχω πάρει 4 μόνο κοιλιτσα έχω η οποία φαίνεται αρκετά πλέον..

στο γιατρό έχω ραντεβού στης 18/6,εσυ;;;;;;;

Τέλεια θα το βγάλω να σας το στείλω 😄

Καρότσια θα δούμε τώρα να πάρουμε μια ιδέα, αλλά θα το αγοράσουμε στις εκπτώσεις! Ελπίζω μόνο να μην έχει μεγάλο χρόνο παράδοσης γιατί τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη που θα γεννήσω το χρειάζομαι..οπότε πρέπει να κοιτάξουμε κάποιο ετοιμοπαράδοτο ή έστω να έχει παράδοση μέσα σε ένα μήνα..

Θα κοιτάξω και αυτό το ριλάξ που είπες 😊 άλλη μια αγορά που πρέπει να κάνουμε! Εντωμεταξύ εμείς τώρα φτιάχνουμε και το σπίτι και έχουμε αγοράσει τα πάντα για αυτό, τα πάντα για το μωρό, μετά είναι κ η γέννα που θα γεννήσω σε ιδιωτικό, έχουμε τρελά έξοδα...😕 Το καλό είναι ότι από το Μάρτιο είμαι Ελλάδα λόγω της καραντίνας, και τώρα βγήκα σε άδεια από τη δουλειά μου οπότε είμαι εδώ «νόμιμα» πλέον χαχα

Άχου μωρέ ο γλυκούλης ο άντρας σου❤️ καλά κάνει να του μιλάει κ να τραγουδάει για να μάθει τη φωνή του! Κι εγώ το νιώθω συνέχεια να κλωτσάει κ χαίρομαι πολύ, γιατί ξέρω ότι είναι καλά το μωράκι μου κ ανακουφίζομαι ☺️ Καλά είστε όλες από κιλά, εγώ έχω πάρει 6 αλλά κι εμένα μόνο κοιλίτσα φαίνεται, και δε καταλαβαίνουν και όλοι έξω ότι είμαι έγκυος 😆 αλλά είμαι στον 7ο μήνα, ελπίζω να μην αυξηθούν πολύ μέχρι το τέλος κ πάρω άλλα 10 😆

Εγώ έχω ραντεβού 17 Ιουνίου, μαζί είμαστε 😄 την άλλη εβδομάδα θα πάω για καμπύλη ζαχάρου, κ την παράλλη στο γιατρό..ανυπομονώ να το ξαναδώ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 10:12 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια! 😊😊😊😊

Ποσο μου ελειψε το φορουμ! Εχω αρκετες υποχρεωσεις και τρέξιμο και τον χρονο που μου μενει απλα ξαπλωνω και ξεκουραζομαι! Δουλεύω κανονικα και θα δουλευω νεχρι και ολο τον Ιουλιο!

Στις 21.5 εκανα την Β επιπεδου ήταν μαζι και ο αντρας μου και ηταν ολα πολυ καλα παρ ολο που τακαιπωρηθηκαμε λιγο γιατι σε καποια φαση κοιμηθηκε η μπεμπα και δεν ξυπνουσε με τιποτα να τελειωσουμε τις μετρησεις! Την Πεμπτη παω στη γυναικολογο μου να με δει, να μου γραψει και τις καθιερωμενες εξετασεις αλλα και την καμπυλη σακχαρου. Ειμαι τωρα 23 εβδ κ 4ημερων ουσιαστικα εχω μπει στον 6ο! Ολα καλα με το μωρό κλωτσάει κανονικα και το απολαμβανω!😄

@Princess28 Κοριτσι μου ναι ολα καλα καναμε τον πολιτικό την επόμενη εβδομαδα του Πασχα και εφυγε κι αυτο απο τη μεση!  Πολυ χαρηκα για τον μπεμπουλη σας😍😍😍 Υπομονη με τους εμετους!

Εμεις παραγγειλαμε κουνια κ στρωμα για να φτιαξουμε το δωματιο της μικρης. Θέλαμε απλη κουνια οχι πολυμορφική και παραγγειλαμε αυτή (φωτο) και η αδερφη μου μας πηρε το λικνακι για το δωματιο μας. Οσο για καρότσι εμενα μ αρεσει το Iglesina trilogy αλλα είναι ακριβο...  η επομενη επιλογη μας ειναι το kikka boo Madrid που το εχω οδηγήσει και ειναι παναλαφρο. Αλλα θα περιμενω τις εκπτωσεις να δω!

Ρουχα κτλπ εχω παρει μερικα, αλλα περιμενω τις εκπτώσεις για τα υπολοιπα.... για 0-3 σας συμβουλευω να μην παρετε παρα πολλα γιατι το μωρο δεν θα προλαβει να τα βάλει! Εχω παρει κυρίως ζιπουνακια με κοντο μανικι και λεπτα μακρυμανικα φορμακια (μου ειπαν οχι κοντα).

Επισης, θα παρω τηλέφωνο στο ικα να γραφτω στα δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου που κανουν εδω, εφοσον το εγκρίνει η γιατρος μου! Εσεις εχετε κανει κατι τετοιο?

Αυτα τα νεα μου! Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο αλλα ηθελα να σας τα πω ολα?!🤗🤗🤗

Εσεις και τα μπεμπακια σας πως ειστε??❤❤❤

Screenshot_20200602-220016.jpg

Screenshot_20200602-220108.jpg

Καλησπέρα!! 

Τέλεια άρα όλα καλά! 😊 Πόσα γραμμάρια ήταν;

Εγώ είμαι στον 7ο τώρα, 27+2 σήμερα, κ εμένα κλωτσάει συνέχεια όλη μέρα και χαίρομαι να βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται κ να το νιώθω κ να ξέρω ότι είναι καλά το μωράκι ! Φεύγει ένα άγχος όσο να πεις!

Κ εμένα μ άρεσε το inglesina trilogy, και αυτό που πήρε η @whatever αλλά είναι πολύ ακριβό..είδα κ το foppa pedretti up3, αλλά θα περιμένω τις εκπτώσεις ούτως ή άλλως κ ελπίζω να προλάβω να το έχω μέχρι να γεννήσω..

Ωραίο το λίκνο σας και το κρεβάτι μεγειά 😊 Εμείς πήραμε το λίκνο που έδειξε η Τίνα, ξετρελάθηκα όταν το είδα οπότε το παραγγείλαμε κ θα ρθει από Γερμανία σε κανα μήνα!

Ρούχα έχω πάρει λίγα φορμάκια,3-6 μακρυμάνικα γιατί θα είναι πιο φθινόπωρο, κ 0-3 τα πιο καλοκαιρινά..εγώ θα γεννήσω τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη, και είμαι μπερδεμένη γιατί θα έχει μεν ζέστη, αλλά τα μωρά ξέρω ότι κρυώνουν..οπότε δε ξέρω να πάρω κοντομάνικα ή μακρυμάνικα;

Εγώ γράφτηκα σε κάτι μαθήματα που έχουν κ για εγκυμοσύνη, και ανώδυνο τοκετό κ μαθήματα γυμναστικής..ξεκίνησαν αυτή την εβδομάδα αλλά είναι online ,και δεν έκανα τα δύο γυμναστικής γιατί δεν έχω χώρο στο σπίτι..τ εγκυμοσύνης ξεκινάνε σήμερα.

Κατά τα άλλα καλά εκτός από τις ανακατωσούρες!

Εσύ πώς είσαι;

Δουλεύεις κανονικά δηλαδή τώρα; Εγώ ευτυχώς καθόμουν απ’το Μάρτιο λόγω καραντίνας, και τώρα βγήκα σε άδεια και επίσημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 5:42 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

@Xrita @Princess28 όντως είναι λίγο ακριβό και να σας πω την αλήθεια ούτε μεις θα καταλήγαμε εκεί αν δεν είχε την έκπτωση 50% τις δύο τελευταίες μέρες των εκπτώσεων, αλλά με την επιταγή της έκπτωσης 470€ σχεδόν πήραμε ήδη πολλά πράγματα για το μωρό, όπως μπανιερο και τέτοια. Το σκεπτικό μας ήταν με την επιταγή να πάρουμε κατευθείαν και το επόμενο κάθισμα αυτοκινήτου μετά το αυγό και τα υπόλοιπα χρήματα διάφορα πράγματα. 30% πάλι με μορφή επιταγής το είχαν στις αρχές των εκπτώσεων. Γενικώς κάντε τώρα την έρευνα σας και δείτε ξανά όταν αρχίσουν οι εκπτώσεις.

Πάλι σε θυμήθηκαν ε; Άλλαξες μήπως κάτι τελευταία στη διατροφή σου ή κάποιο νέο φάρμακο που μπορεί να σε πειράζει?

Εγώ σήμερα μπήκα στην 25η εβδομάδα! Ζυγιστηκα και σήμερα και έχω πάρει 3,4 έως τώρα οπότε έχω φουσκώσει μόνο στην κοιλιά αλλά όχι τόσο ακόμη που να φαίνεται πάντα! Το μωρό πλέον το καταλαβαίνω πολύ αλλά μόνο όταν ξαπλώνω. Τις υπόλοιπες ώρα από καμμιά κλωτσιά!

Τώρα που το θυμήθηκα στις εκπτώσεις έβγαινε το inglesina trilogy 550€ από κάποια καταστήματα στο Σκρουτζ. Εχει γενικώς πολύ καλά σχόλια από αυτά που διάβασα.

 

Όχι δεν άλλαξα κάτι! Δε ξέρω τι φταίει..

Εγώ το νιώθω συνέχεια..πιστεύω όσο μεγαλώνει θα το νιώθεις και περισσότερο 😊

Το trilogy είναι ωραίο, εμείς νομίζαμε ότι θα έχουμε καρότσι αλλά τελικά πρέπει να αγοράσουμε..κ είναι μεγάλο έξοδο και έχω μπερδευτεί με τόσα καρότσια γαμώτο! Ίσως στις εκπτώσεις έχουν πάλι καλές προσφορές. Αλλά φοβάμαι και λίγο να περιμένω μέχρι τις εκπτώσεις, γιατί θα είναι ένα μήνα περίπου πριν γεννήσω και δε θέλω να το αφήσω τελευταία στιγμή..

Την καμπύλη ζαχάρου πότε θα την κάνεις εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 10:19 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπουρνουζια σιγουρα 2 να μη σου πω 3! Πανακια θα χρειαστουμε πολλα! εγω πηρα απο τζαμπο (γιατι ετσι κι αλλιως δεν χρειάζεται να ειναι σουπερ ποιοτητα καθως χρειαζόμαστε πρακτικοτητα) εχω παρει και 3 4 καλα! Επισης απο τζαμπο πηρα σελτεδακια με αδιαβροχο υφασμα απο κατω για οταν αλλαζω το μωρο!  Αν εννοεις  πανες αγκαλιας εχω 3 του λουσου (που λεμε εμεις εδω στην Κρητη) καλες δλδ ακριβες και 2 απο τις αλλες αλλα περιμενω τις εκπτωσεις για να τα ψωνισω κι αλλες γιατι θα χρειαστουν! Θελω να παρω και προικα μωρου και σεντονακια! Μου εχει κεντησει η μαμα μου 2 πανεμορφα σεντονακια καιβη γιαγια μου 2 εξισου υπεροχα κουβερτακια!

Παντως σκεφτομαι οτι θα μας φέρουν πολλα τετοια λευκα ειδη οι συγγενεις μας στο μαιευτηριο.... Ισως δεν αγορασω πολλα πραγματα ωστε να δω τι θα γινει με τα δωρα!

Σεντονάκια αγοράσαμε κι εμείς 2 μαζί με το λίκνο..και αδιάβροχο κάλυμμα για το στρώμα. Μου έφεραν δώρα και πάπλωμα,κάπα για το μπάνιο κ πετσετούλες, σεντονάκια, 2-3 σαλιάρες, κουβερτούλα αγκαλιάς, μερικά ρουχαλάκια που αγόρασα εγώ κ πανάκι αγκαλιάς..σίγουρα θα πάρω κ άλλα..ειδικά φορμάκια ξέρω ότι θέλουν πολλά γιατί τα λερώνουν! Α αγόρασα χθες και μια τέλεια αλλαξιέρα 😊🥰 Κι εγώ δε θέλω να πάρω υπερβολικά κ να μείνουν, μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που μέχρι να πλύνεις δυο φορές ένα ρούχο θέλουν μεγαλύτερο νούμερο 😅 Θα μας φέρουν κ δώρα όπως λες.. Α κ κουβερτούλες κ τέτοια θέλω, αλλά έχω κ απ’την αδερφή μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2020 at 1:41 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Αχ υπομονή με τους εμέ τους... Το ειχα παθει  κ εγώ στην αρχή... Μου είχαν σταματήσει οι αναγουλες 3 εβδομάδες κ μετα μου ξανά ήρθαν... Βέβαια μετά νομίζω μέχρι μέσα του 4ου είχαν φυγει παλι... Αν φας κανέναν κριτσινακι ή κρακερ δε σταματάνε λίγο;;;

Εγώ είχα μέχρι τον 5ο εμετούς φουλ, μετά μόνο ανακατωσούρες κ τώρα απ’τα μέσα του 6ου πάλι και εμετούς.. Ανακατεύομαι όποτε τρώω κ κάνει ώρες να μου περάσει😞...καμιά φορά τρώω λίγο φρυγανιά κ βοηθάει λίγο..το κακό είναι ότι δε κάνω κ καλή διατροφή κ ίσως βαραίνω το στομάχι μου .. πώς είσαι εσύ;; Πώς πάνε τα ψώνια; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 8:13 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο! Σεπτέμβρη τι πιστεύετε ότι θα χρειαστούμε από φορμακια; Εσωτερικά έχω πάρει 0-3 κοντομανικα αλλά δεν ξέρω τι φορμακια να πάρω. Να πάρω και με κοντό ποδαράκι ή μακρυά λεπτα; 

Επίσης από κάπες-μπουρνουζια, πανες, πανακια και τέτοια ποσα θεωρείται πρέπει να έχουμε;

Εγώ τα εσωτερικά έχω πάρει μερικά κοντομάνικα 0-3..εξωτερικά φορμάκια ζακετούλες κλπ προτιμώ 3-6 γτ έχω πάρει μακρυμάνικα κ θα τα φορέσει κ πιο μετά..θα πάρω κ καναδυο 0-3 βέβαια..αλλά περιμένω γτ πιστεύω είναι ανάλογα κ αν θα γεννηθεί μεγάλο το μωρό ή μικρό..αυτό που με μπερδεύει που έλεγα κ στη Δήμητρα είναι να πάρω κοντομάνικα φορμάκια αφού θα γεννήσω τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη, ή καλύτερα μακρυμάνικα γτ τα μωράκια κρυώνουν περισσότερο;

Κάπες-μπουρνούζια 2-3 πιστεύω, κ λίγο μεγαλύτερα για να κρατήσουν..εγώ έχω 2 μέχρι στιγμής. Πάνες κ πανάκια τι εννοείς;; Πάνες αγκαλιάς αρκετές 5-10 πιστεύω σίγουρα.. Πόσα σκέφτεσαι να πάρεις εσύ; Τι έχεις πάρει μέχρι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 9:46 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ πήρα Body εσωτερικά κοντομάνικα  το 56 και φορμάκια πήρα το 56-62 και τα πήρα μακρυά γιατί όλες οι μαίες που ειδα στο YouTube αλλά και η δικιά μου μου ειπαι ότι τα νεογέννητα γενικά κρυώνουν γιατί το δερματάκι τους είναι λεπτό,και από κάπες πήρα για αρχή 3 πανακια πήρα αρκετά μπορεί και δέκα,πάνες ακόμα δεν έχω πάρει αλλά η μαία μου ειπαι ότι τους πρώτους μήνες τα περισσότερα μωρά θέλουν 8-12 φορές άλλαγμα!!

εγω να σας ρωτήσω έχετε αποφασίσει αν θα κάνετε φυσιολογικό τοκετό η καισαρική;;;

Όλα τα πήρες μακριά; Πότε γεννάς εσύ περίπου; Και το καλοκαίρι κρυώνουν δηλαδή απότι είδες;

Εγώ φυσιολογικό σκέφτομαι..για ποιο λόγο να κάνεις καισαρική αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα; Εσύ τι σκέφτεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2020 at 3:18 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Εμένα οι δυο φίλες μου μου είπαν να έχω μακρυμάνικο που να μπαίνει το ποδαρακι μέσα αλλά βαμβακερό, οχι το χειμωνιάτικο το χοντρο.. Εγώ  παρηγγγειλα δυο καπες από τα τζάμπο κ λίγες σαλιαρες.... Έτσι για αρχή.... Οι φίλες μου μου ειπαν πολλες σαλιαρες...Οσο για το νουμερο η καθεμία λέει το δικό της...πιστευω ότι τα 0-3 για αρχή είναι μια χαρά...Πανακια τι εννοείς;;;;Εννοείς τα πανακια που έχουμε στον ώμο για να ρεφτουν με το καλό;;;

Ναι βαμβακερό σίγουρα..πιο μετά θα θέλουν το χοντρό,φθινόπωρο..μέγεθος είναι ανάλογα κ το μωρό πιστεύω,πόσο μεγάλο θα γεννηθεί..σίγουρα λίγα 0-3 για αρχή πάντως πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 

Τέλεια άρα όλα καλά! 😊 Πόσα γραμμάρια ήταν;

Εγώ είμαι στον 7ο τώρα, 27+2 σήμερα, κ εμένα κλωτσάει συνέχεια όλη μέρα και χαίρομαι να βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται κ να το νιώθω κ να ξέρω ότι είναι καλά το μωράκι ! Φεύγει ένα άγχος όσο να πεις!

Κ εμένα μ άρεσε το inglesina trilogy, και αυτό που πήρε η @whatever αλλά είναι πολύ ακριβό..είδα κ το foppa pedretti up3, αλλά θα περιμένω τις εκπτώσεις ούτως ή άλλως κ ελπίζω να προλάβω να το έχω μέχρι να γεννήσω..

Ωραίο το λίκνο σας και το κρεβάτι μεγειά 😊 Εμείς πήραμε το λίκνο που έδειξε η Τίνα, ξετρελάθηκα όταν το είδα οπότε το παραγγείλαμε κ θα ρθει από Γερμανία σε κανα μήνα!

Ρούχα έχω πάρει λίγα φορμάκια,3-6 μακρυμάνικα γιατί θα είναι πιο φθινόπωρο, κ 0-3 τα πιο καλοκαιρινά..εγώ θα γεννήσω τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη, και είμαι μπερδεμένη γιατί θα έχει μεν ζέστη, αλλά τα μωρά ξέρω ότι κρυώνουν..οπότε δε ξέρω να πάρω κοντομάνικα ή μακρυμάνικα;

Εγώ γράφτηκα σε κάτι μαθήματα που έχουν κ για εγκυμοσύνη, και ανώδυνο τοκετό κ μαθήματα γυμναστικής..ξεκίνησαν αυτή την εβδομάδα αλλά είναι online ,και δεν έκανα τα δύο γυμναστικής γιατί δεν έχω χώρο στο σπίτι..τ εγκυμοσύνης ξεκινάνε σήμερα.

Κατά τα άλλα καλά εκτός από τις ανακατωσούρες!

Εσύ πώς είσαι;

Δουλεύεις κανονικά δηλαδή τώρα; Εγώ ευτυχώς καθόμουν απ’το Μάρτιο λόγω καραντίνας, και τώρα βγήκα σε άδεια και επίσημα!

Tέλεια!!! Ευχαριστούμε μεγειά και σε σας και με το καλό να έρθει και ότι παραγγείλατε!!!! :lol:

Εχθές ήταν 560 γραμάρια! Είμαι 24 εδβομάδων ακριβώς και μπαίνω στις 25 Αυγούστου στο μήνα μου οπότε θα γεννήσω πρώτα ο Θεός Σεπτέμβριο! 

Κορίτσια εμάς εδώ απο το μαιευτήριο που θα γεννήσω (εκεί γέννησε και η κουμπάρα μου),της είπαν ότι τα εσωρουχάκια απο μέσα πρέπει να είναι κοντομάνικα και όχι μακρυμάνικα για αυτήν την εποχή! Τα εξωτερικά ναι να είναι μακρυμάνικα λεπτά! Αλλά εμείς εδω έχουμε και άλλες θερμοκρασίες. Σεπτέμβρης είναι ακομα καλοκαίρι!

Καλά είμαι! Ναι έκατσα στην καραντίνα 2,5 μήνες και τώρα αναπληρώνουμε.... ευτυχώς βασικά γιατί με βόλεψε έτσι ωστε να μην μπώ οαεδ, γιατί η σύμβασή μου είναι ορισμένου χρόνου κάθε σχολική χρονιά. Οπότε τωρα θα πάει συνεχομενα μέχρι 30 Ιουλίου που βγαίνω σε άδεια και δεν θα μείνω καθόλου χρωίς ασφάλεια!!!! 

Την άλλη Παρασκευή θα κάνω και την καμπύλη σακχάρου και με τόσα γλυκά που έχω φάει τωρα τελευταία τρέμω αλλά εντάξει θα φανεί!

Να σε ρωτήσω, έχεις κάνει τα χαρτιά σου στο ΙΚΑ; Ή είσαι εξωτερικό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όλα τα πήρες μακριά; Πότε γεννάς εσύ περίπου; Και το καλοκαίρι κρυώνουν δηλαδή απότι είδες;

Εγώ φυσιολογικό σκέφτομαι..για ποιο λόγο να κάνεις καισαρική αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα; Εσύ τι σκέφτεσαι;

Εγώ γεννάω 15/9 αλλά ζούμε στην Γερμανία και εδώ τον Σεπτέμβρη δεν κάνει την ζέστη που κάνει στην Ελλάδα η μαία μ ειπαι ότι για να καταλάβουμε ότι τα μωρά μας δεν κρυώνουν θα τους βάζουμε μια στρώση ρούχα παραπάνω από αυτά που φοράμε εμείς αυτό είναι το κόλπο...

και εγώ φυσιολογικό θέλω θεού θέλοντος,συμφωνώ μαζί σου μόνο αν υπάρχει λόγος καισαρική☺️
απλα ρώτησα γιατί υπάρχουν πολλές μανούλες που θέλουν καισαρική από την αρχή,όχι ότι το κρίνω,ο καθένας όπως νιώθει άνετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...