Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Εμένα είχαν ανέβει λίγο εκτός ορίων στις πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει. Στις τελευταίες που έκανα πριν 2-3 εβδομάδες έχουν πέσει λίγο και είναι εντός φυσιολογικων ορίων προς τα πάνω. Όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Και γω έχω διαβάσει αυτά που λες και στην αρχή όταν είδα τα φυσιολογικά αποτελέσματα ανησύχησα!

Τι ωραία νέα! Πήρατε και τη φωτογραφία σας! Νομίζω είσαι η πρώτη που έκανε β επιπέδου ε; 

Θυμάστε σε ποια βδομάδα περίπου κάνουμε καμπύλη ζαχάρου;

Ναι σου φεύγει ένα μεγάλο άγχος μετά την β επιπέδου σε λίγο καιρό έρχεται και η σειρά σου🌸Εγώ όταν κάνω την καμπύλη θα είμαι στην 25 η εβδομάδα νομίζω τότε ξεκινάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Εμένα είχαν ανέβει λίγο εκτός ορίων στις πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει. Στις τελευταίες που έκανα πριν 2-3 εβδομάδες έχουν πέσει λίγο και είναι εντός φυσιολογικων ορίων προς τα πάνω. Όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Και γω έχω διαβάσει αυτά που λες και στην αρχή όταν είδα τα φυσιολογικά αποτελέσματα ανησύχησα!

Τι ωραία νέα! Πήρατε και τη φωτογραφία σας! Νομίζω είσαι η πρώτη που έκανε β επιπέδου ε; 

Θυμάστε σε ποια βδομάδα περίπου κάνουμε καμπύλη ζαχάρου;

Κατάλαβα...Σε ευχαριστώ κορίτσι! Εγω νομιζω την κανω Ιουνιο,αλλά δε θυμάμαι σίγουρα... Επίσης φοβάμαι πολύ να κανω τη καμπυλη ζαχαρου και να ειμαι 3 ωρες σε ενα μικροβιολογικο, να βαζω κ να βγαζω τη μασκα και να πινω τη γλυκοζη απο ποτηρι και κουταλακι που θα μου πιασει αυτη που παιρνει αιμα απο αλλους...Μπορει να με θεωρησετε τραγικη αλλα φοβαμαι λογω κορονοιου....😓😓😓

στις πριν 23 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Εμένα είχαν ανέβει λίγο εκτός ορίων στις πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει. Στις τελευταίες που έκανα πριν 2-3 εβδομάδες έχουν πέσει λίγο και είναι εντός φυσιολογικων ορίων προς τα πάνω. Όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Και γω έχω διαβάσει αυτά που λες και στην αρχή όταν είδα τα φυσιολογικά αποτελέσματα ανησύχησα!

Τι ωραία νέα! Πήρατε και τη φωτογραφία σας! Νομίζω είσαι η πρώτη που έκανε β επιπέδου ε; 

Θυμάστε σε ποια βδομάδα περίπου κάνουμε καμπύλη ζαχάρου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2020 at 3:52 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/7 💗 👶

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

και εγω αγορακι έχω, όταν μπορείς βάλε με!Καλημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Χαιρομαι που σας διαβάζω! Είμαι 23 η εβδομάδα κ μόλις έκανα β επιπέδου :) όλα καλά βγήκαν ...

διαβασα κ κάποιες άλλες κοπέλες έχουν πόνους σαν περιόδου? Ο γιατρός μου είπε δεν είναι κάτι κ μ έδωσε μαγνήσιο κ είπε ξεκούραση ... 3ήμερο μέρα τώρα και ο πόνος πηγαινοέρχεται ... παίρνω σπασμοαποτελ το βράδυ .... με αγχώνει πολύ αυτή η κατάσταση γιατί μέχρι τώρα ήμουν πολύ καλά και χωρίς ενοχλήσεις 

 

ευχομαι να είμαστε όλες καλά και δυνατές με υγιή μωράκια! 

Αφροδίτη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2020 at 4:59 ΠΜ, ο/η Afroditidt είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Χαιρομαι που σας διαβάζω! Είμαι 23 η εβδομάδα κ μόλις έκανα β επιπέδου :) όλα καλά βγήκαν ...

διαβασα κ κάποιες άλλες κοπέλες έχουν πόνους σαν περιόδου? Ο γιατρός μου είπε δεν είναι κάτι κ μ έδωσε μαγνήσιο κ είπε ξεκούραση ... 3ήμερο μέρα τώρα και ο πόνος πηγαινοέρχεται ... παίρνω σπασμοαποτελ το βράδυ .... με αγχώνει πολύ αυτή η κατάσταση γιατί μέχρι τώρα ήμουν πολύ καλά και χωρίς ενοχλήσεις 

 

ευχομαι να είμαστε όλες καλά και δυνατές με υγιή μωράκια! 

Αφροδίτη

 

Γεια σου κοριτσι

Μην αγχώνεσαι, με το μαγνήσιο θα εισαι μια χαρά... Εγώ είχα μια έχω από την αρχή πονακια... Καμιά φίλη μου δεν ειχε.. Κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά τα πονακια, όλες τις φορές που τον ρώτησα... Αφου είναι καλή και η Β επιπεδου, μην αγχώνεσαι! Είδαν και τη μήτρα και τον πλακουντα στη Β επιπεδου,μη στεναχωριεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια,τη κάνετε ελπιζω να είστε όλες καλά!!!!εκανε καμία την β επιπέδου;;;

να ρωτήσω έχει βγάλει καμία εκείνη την περιβόητη σκούρα γραμμή στην κοιλιτσα της;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2020 at 10:48 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια,τη κάνετε ελπιζω να είστε όλες καλά!!!!εκανε καμία την β επιπέδου;;;

να ρωτήσω έχει βγάλει καμία εκείνη την περιβόητη σκούρα γραμμή στην κοιλιτσα της;;;

Καλησπερα!!!! 

Εγώ την έχω σε δυο εβδομάδες τη Β επιπεδου. Την περιμενω πως και πως... Επίσης την γραμμή δεν την εχω βγάλει... Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλησπερα!!!! 

Εγώ την έχω σε δυο εβδομάδες τη Β επιπεδου. Την περιμενω πως και πως... Επίσης την γραμμή δεν την εχω βγάλει... Εσυ;;;

Αααα ωραία πλησιάζει.....όχι ούτε εγώ...δεν την βγάζουν όλες νομίζω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2020 at 4:31 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Γεια σας κορίτσια, 

Ήθελα να ρωτήσω αν σε καμία έχουν ανέβει πολυ τα λευκά αιμοσφαίρια;;Εμένα είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια, αλλά διαβάζω ότι στην εγκυμοσυνη ανεβαίνουν... 

Καλησπέρα! Εμένα μου έχουν ανέβει αλλά ακόμη είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια...δηλαδή από 6500 περίπου που ήταν, έχουν πάει 9500. Εσένα πόσο είναι;

Επίσης έχουν πέσει κάτω απ’το όριο τα ερυθρά αιμοσφαίρια, η αιμοσφαιρίνη και ο αιματοκρίτης...ούτως ή άλλως είχα πάντα αναιμία, αλλά τώρα είχε ανέβει λίγο πριν μείνω έγκυος..τώρα έπεσαν πάλι..και μου έγραψε ο γιατρός σίδηρο και ασβέστιο. Να πω την αλήθεια αγχώθηκα λίγο γιατί ήταν πολλά έξω απ’τα όρια στις εξετάσεις αίματος.. 

Κατά τα άλλα το σάκχαρο ορού είναι ακόμη σε χαμηλά επίπεδα!!

Εσείς κάνατε εξετάσεις; Πώς πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2020 at 10:48 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια,τη κάνετε ελπιζω να είστε όλες καλά!!!!εκανε καμία την β επιπέδου;;;

να ρωτήσω έχει βγάλει καμία εκείνη την περιβόητη σκούρα γραμμή στην κοιλιτσα της;;;

Καλησπέρα!! Εγώ έχω τη γραμμούλα, αχνή...φαινόταν από πριν μείνω έγκυος όμως 😅 Εσύ;

Επίσης έκανα τη β’ επιπέδου, όλα καλά ευτυχώς.. Εσύ την έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε;

Εγώ έκανα τη β’ επιπέδου σήμερα που μπήκα στην 24η εβδομάδα..όλα καλά ευτυχώς! Μόνο που δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει και έμεινε έξω ο καημενούλης και στεναχωρήθηκε κι αυτός κι εγώ που τον ήθελα μαζί..ευτυχώς μου έδωσαν dvd από την εξέταση με φωτογραφίες και το είδαμε μετά μαζί!!❤️❤️ Εσείς την κάνατε;

Τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες επίσης νιώθω συνέχεια το μωρό και βλέπουμε τα χτυπήματά του, όσο πάει και περισσότερο..το νιώθουμε πλέον συνέχεια μες τη μέρα κ εγώ κ ο άντρας μου που του μιλάει κι όλας κ του κάνει κ παιχνίδια..😊❤️

Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;

Έχει αρχίσει και με απασχολεί και το θέμα των κιλών και διαβάζω στο ιντερνετ πόσα κιλά είναι φυσιολογικό να παίρνουμε κλπ..εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 4-5 κιλά και είμαι στον 6ο μήνα στη μέση .. Φοβάμαι μήπως τους τελευταίους μήνες παίρνεις τα περισσότερα, γιατί έτσι έχω ακούσει..κι εγώ μέχρι τον 5ο δεν είχα πάρει τίποτα, 5ο κ 6ο τα πήρα αυτά! Εσείς πόσα έχετε πάρει μέχρι τώρα;

Κατά τα άλλα θέλω να ψωνίσω ρουχαλάκια εγκυμοσύνης τώρα που έρχεται καλοκαίρι για να’μαι χαλαρή..φορεματάκια,κοντομάνικες μπλούζες, κανα σορτς κλπ..😅 ξέρετε κάποιο καλό σαιτ ή μαγαζί; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ έχω τη γραμμούλα, αχνή...φαινόταν από πριν μείνω έγκυος όμως 😅 Εσύ;

Επίσης έκανα τη β’ επιπέδου, όλα καλά ευτυχώς.. Εσύ την έκανες;

Εγώ έκανα την β επιπέδου πριν μια εβδομάδα και ήταν όλα καλά η μπουμπου μας μεγαλώνει και νιώθουμε τα χτυπήματα της....εγώ δεν έχω βγάλει αυτήν την γραμμή....

28/5 θα κάνω την καμπύλη ζαχαρου...εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε;

Εγώ έκανα τη β’ επιπέδου σήμερα που μπήκα στην 24η εβδομάδα..όλα καλά ευτυχώς! Μόνο που δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει και έμεινε έξω ο καημενούλης και στεναχωρήθηκε κι αυτός κι εγώ που τον ήθελα μαζί..ευτυχώς μου έδωσαν dvd από την εξέταση με φωτογραφίες και το είδαμε μετά μαζί!!❤️❤️ Εσείς την κάνατε;

Τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες επίσης νιώθω συνέχεια το μωρό και βλέπουμε τα χτυπήματά του, όσο πάει και περισσότερο..το νιώθουμε πλέον συνέχεια μες τη μέρα κ εγώ κ ο άντρας μου που του μιλάει κι όλας κ του κάνει κ παιχνίδια..😊❤️

Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;

Έχει αρχίσει και με απασχολεί και το θέμα των κιλών και διαβάζω στο ιντερνετ πόσα κιλά είναι φυσιολογικό να παίρνουμε κλπ..εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 4-5 κιλά και είμαι στον 6ο μήνα στη μέση .. Φοβάμαι μήπως τους τελευταίους μήνες παίρνεις τα περισσότερα, γιατί έτσι έχω ακούσει..κι εγώ μέχρι τον 5ο δεν είχα πάρει τίποτα, 5ο κ 6ο τα πήρα αυτά! Εσείς πόσα έχετε πάρει μέχρι τώρα;

Κατά τα άλλα θέλω να ψωνίσω ρουχαλάκια εγκυμοσύνης τώρα που έρχεται καλοκαίρι για να’μαι χαλαρή..φορεματάκια,κοντομάνικες μπλούζες, κανα σορτς κλπ..😅 ξέρετε κάποιο καλό σαιτ ή μαγαζί; 😊

Τελειααααααα 💕εμάς μας δώσανε μόνο φωτό 3D ούτε εμενα άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα ,εγώ είμαι τώρα στην 22 εβδομάδα και έχω πάρει 3 κιλά όσο για ρούχα εγκυμοσύνης έχω πάρει γιατί λόγο της κοιλιάς δεν μ κάνουν τα κανονικά,πήρα φουστανάκια φούστες ενα ολόσωμο τζιν και σουτιέν ,όσο για σάιτ επειδή ζω στο εξωτερικό πήρα από Ζάρα και hm που έχουν πολύ ωραία βαμβακερά και βισκοζι είναι δροσερά!!!

εχω αρχίσει και ψωνίζω και για την μικρούλα μου καρότσι κούνια βασικά όλα εκτός από ρουχαλάκια,το ξέρω είμαι βιαστική αλλά μου φτιάχνει την διάθεση όλο αυτό και ανυπομονώ πολύ🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ έκανα την β επιπέδου πριν μια εβδομάδα και ήταν όλα καλά η μπουμπου μας μεγαλώνει και νιώθουμε τα χτυπήματα της....εγώ δεν έχω βγάλει αυτήν την γραμμή....

28/5 θα κάνω την καμπύλη ζαχαρου...εσυ;;;

Τέλεια! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας. Μου είπε σήμερα ότι είναι μισό κιλό, πωπω! 🥰

Εμένα μου έκλεισε 27/5 ραντεβού στο ιατρείο, που θα είμαι στην 27η εβδομάδα..οπότε φαντάζομαι την 28η θα κάνω τη καμπύλη ζαχάρου.. νομίζω μέχρι 28η γίνεται η καμπύλη ζαχάρου..τέλος τέλος μου κάνουν όλες τις εξετάσεις 😅 

Εσύ σε ποια εβδομάδα έκανες τη β’ επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Τελειααααααα 💕εμάς μας δώσανε μόνο φωτό 3D ούτε εμενα άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα ,εγώ είμαι τώρα στην 22 εβδομάδα και έχω πάρει 3 κιλά όσο για ρούχα εγκυμοσύνης έχω πάρει γιατί λόγο της κοιλιάς δεν μ κάνουν τα κανονικά,πήρα φουστανάκια φούστες ενα ολόσωμο τζιν και σουτιέν ,όσο για σάιτ επειδή ζω στο εξωτερικό πήρα από Ζάρα και hm που έχουν πολύ ωραία βαμβακερά και βισκοζι είναι δροσερά!!!

εχω αρχίσει και ψωνίζω και για την μικρούλα μου καρότσι κούνια βασικά όλα εκτός από ρουχαλάκια,το ξέρω είμαι βιαστική αλλά μου φτιάχνει την διάθεση όλο αυτό και ανυπομονώ πολύ🥰🥰

Μια χαράα, λες πιο μετά να παίρνουμε περισσότερα κιλά; 

Εγώ ένα κολάν έχω πάρει μέχρι τώρα, που το είχα πάρει απ’την αρχή..κ φοράω κ κανα αλλο κολάν, κ από πάνω χαλαρές μπλούζες, δεν είναι κ πολύ μεγάλη η κοιλιά ακόμη οπότε είναι εντάξει..αλλά τώρα που έρχεται κ καλοκαίρι κ θα μπω στον 7ο σε λίγο λέω να ψωνίσω, θα μου φτιάξει κ τη διάθεση να πάρω καινούργια ρούχα 😄 θέλω κ εγώ σαλοπέτα έτσι ολόσωμο τζιν..είναι τέλειο για εγκύους κι όλας! Κοιτούσα κι εγώ h&m, έχουν πολλά..θα δω κ ζαρα, δεν ήξερα ότι έχει κ εκεί. Πού μένεις εσύ;

Για το μωράκι εμείς έχουμε κούνια, συρταριέρα κ κάτι ρουχαλάκια..μας έκαναν δώρο κ καρότσι, οπότε έχουμε να ψωνίσουμε μόνο κανα ρουχαλάκι που μας αρέσει εμάς, κανα παιχνίδι κ ψιλοπράγματα..του έχω πάρει ένα κουκλάκι μέχρι στιγμής ☺️ Μπορεί να αρχίσω κ εγώ να ψωνίζω τπτ γιατί μου φτιάχνει κ εμένα τη διάθεση 😄🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια! Μεγαλώνουν τα μωράκια μας. Μου είπε σήμερα ότι είναι μισό κιλό, πωπω! 🥰

Εμένα μου έκλεισε 27/5 ραντεβού στο ιατρείο, που θα είμαι στην 27η εβδομάδα..οπότε φαντάζομαι την 28η θα κάνω τη καμπύλη ζαχάρου.. νομίζω μέχρι 28η γίνεται η καμπύλη ζαχάρου..τέλος τέλος μου κάνουν όλες τις εξετάσεις 😅 

Εσύ σε ποια εβδομάδα έκανες τη β’ επιπέδου;

Εμένα πάλι μου τις κάνει στις αρχές 🤣

21 εβδομάδα μου έκανε την β επιπέδου

στην καμπύλη ζαχαρου θα είμαι 24η εβδομάδα πάλι στις αρχές  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαράα, λες πιο μετά να παίρνουμε περισσότερα κιλά; 

Εγώ ένα κολάν έχω πάρει μέχρι τώρα, που το είχα πάρει απ’την αρχή..κ φοράω κ κανα αλλο κολάν, κ από πάνω χαλαρές μπλούζες, δεν είναι κ πολύ μεγάλη η κοιλιά ακόμη οπότε είναι εντάξει..αλλά τώρα που έρχεται κ καλοκαίρι κ θα μπω στον 7ο σε λίγο λέω να ψωνίσω, θα μου φτιάξει κ τη διάθεση να πάρω καινούργια ρούχα 😄 θέλω κ εγώ σαλοπέτα έτσι ολόσωμο τζιν..είναι τέλειο για εγκύους κι όλας! Κοιτούσα κι εγώ h&m, έχουν πολλά..θα δω κ ζαρα, δεν ήξερα ότι έχει κ εκεί. Πού μένεις εσύ;

Για το μωράκι εμείς έχουμε κούνια, συρταριέρα κ κάτι ρουχαλάκια..μας έκαναν δώρο κ καρότσι, οπότε έχουμε να ψωνίσουμε μόνο κανα ρουχαλάκι που μας αρέσει εμάς, κανα παιχνίδι κ ψιλοπράγματα..του έχω πάρει ένα κουκλάκι μέχρι στιγμής ☺️ Μπορεί να αρχίσω κ εγώ να ψωνίζω τπτ γιατί μου φτιάχνει κ εμένα τη διάθεση 😄🤗❤️

Τι να πω ,ποσά κιλά να πάρουμε σε 3 μήνες άντε στο σύνολο να πάρουμε μέχρι 13,νομίζω αυτές που περνούν πολλά κιλά τα περνούν από την αρχή γιατί δεν έχουν αναγούλες και τρώνε,εγώ είχα αναγούλες τους πρώτους 3 μήνες!!

Μένω στην Γερμανία πιο συγκεκριμένα στην Κολωνία!!!

ναι η σάλοπετα είναι τελεια κ εμένα μ αρέσεις πολύ,και εγώ τώρα το έμαθα για τα Ζάρα τυχαία μπήκα κ ειδα.

εσύ είσαι τώρα στον έκτο μήνα,εγώ έχω μπερδευτεί με τους μήνες,όταν με ρωτάνε λέω τις περισσότερες φορές την εβδομάδα που είμαι....τώρα  είμαι 22 εβδομάδων άρα  στον πέμπτο μήνα ;;;γιατί ετσι λέω όταν με ρωτάνε🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα μου έχουν ανέβει αλλά ακόμη είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια...δηλαδή από 6500 περίπου που ήταν, έχουν πάει 9500. Εσένα πόσο είναι;

Επίσης έχουν πέσει κάτω απ’το όριο τα ερυθρά αιμοσφαίρια, η αιμοσφαιρίνη και ο αιματοκρίτης...ούτως ή άλλως είχα πάντα αναιμία, αλλά τώρα είχε ανέβει λίγο πριν μείνω έγκυος..τώρα έπεσαν πάλι..και μου έγραψε ο γιατρός σίδηρο και ασβέστιο. Να πω την αλήθεια αγχώθηκα λίγο γιατί ήταν πολλά έξω απ’τα όρια στις εξετάσεις αίματος.. 

Κατά τα άλλα το σάκχαρο ορού είναι ακόμη σε χαμηλά επίπεδα!!

Εσείς κάνατε εξετάσεις; Πώς πάτε;

Έτσι απλά ρώτησε για τα λευκα... Εμένα ήταν 7.800 αλλά παντα ηταν πιο κάτω και για αυτό ρώτησα... Εμένα ο αιματοκριτης και η αιμοσφαίρινη είναι ακριβώς στο όριο και παιρνω και σίδηρο με το που έκλεισα τον τρίτο.... Υπομονή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Τι να πω ,ποσά κιλά να πάρουμε σε 3 μήνες άντε στο σύνολο να πάρουμε μέχρι 13,νομίζω αυτές που περνούν πολλά κιλά τα περνούν από την αρχή γιατί δεν έχουν αναγούλες και τρώνε,εγώ είχα αναγούλες τους πρώτους 3 μήνες!!

Μένω στην Γερμανία πιο συγκεκριμένα στην Κολωνία!!!

ναι η σάλοπετα είναι τελεια κ εμένα μ αρέσεις πολύ,και εγώ τώρα το έμαθα για τα Ζάρα τυχαία μπήκα κ ειδα.

εσύ είσαι τώρα στον έκτο μήνα,εγώ έχω μπερδευτεί με τους μήνες,όταν με ρωτάνε λέω τις περισσότερες φορές την εβδομάδα που είμαι....τώρα  είμαι 22 εβδομάδων άρα  στον πέμπτο μήνα ;;;γιατί ετσι λέω όταν με ρωτάνε🙈

Χαχα δε ξέρω..αγχώνομαι..αλλού ακούω ότι στο τέλος παίρνεις πιο πολλά..η αδερφή μου μέχρι τον 6ο είχε χάσει κι όλας 1 κιλό, γιατί ανακατευόταν κ μετά μέχρι τον 9ο πήρε 18 😂 κ εγώ είχα αναγούλες μέχρι τον 5ο κ έκανα 3-4 εμετούς τη μέρα κάθε μέρα..τις τελευταίες 3 εβδομάδες περίπου έχω σταματήσει τους εμετούς αλλά ακόμη ανακατεύομαι..εντάξει πιστεύω μέχρι 13 είναι καλά ε; Γιατι είναι κ το μωρό κ όλα οπότε φεύγουν μετά..

Ωραία 😊 η μαμά μου είναι Γερμανίδα αλλά από τη Βρέμη, πιο βόρεια.. κ εγώ έμενα Λονδίνο αλλά τώρα λόγω κορονοιού ήρθα για το γάμο μου κ «εγκλωβίστηκα» στην Ελλάδα οπότε είμαι εδώ από το Μάρτιο..Ιούνιο είναι να βγω σε άδεια, για να δούμε αν θα ξαναπάω..😛

Εγώ ναι είμαι στον 6ο, 22η-26η εβδομάδα είναι ο 6ος(έχει 5 εβδομάδες)..εγώ τώρα είμαι 24η άρα στη μέση..22η είναι η πρώτη εβδομάδα του 6ου, άρα κ εσύ μόλις μπήκες στον 6ο!! 

Θα μπω κι εγώ να δω για ρουχαλάκια, μ φτιάχνει κ τη διάθεση 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε;;Πως πατε;;;Καιρό έχουμε να τα πουμε... Κάνατε τη Β' επιπέδου;

Τι κανείς κορίτσι;;;σας σκεφτόμουν όλες και όλο ήθελα να γράψω αλλά τον τελευταίο καιρό τρέχω λίγο....καλά είμαστε δόξα τον θεό!!!εσυ;;;έχουμε αρχίσει και επικοινωνούμε με την μπουμπου τις μιλάω και την χαϊδεύω και μ κλοτσάει επισης φαίνονται τα χτυπήματα και στην κοιλιά μου ειδικά όταν βάζω το φλας από το κινητό μάλλον την ενοχλεί  και χτυπάει,δυο φορές το έκανα είχε γέλιο δεν το ξανακάνω όμως γιατί μάλλον δεν της είναι ευχάριστο 🙈🙈🙈επισης η κοιλιά έχει μεγαλώσει αλλά από κιλά είμαστε ακόμα καλά έχω βάλει 5 ελπιζω να συνεχίσουμε ετσι😬😬
την Πέμπτη 28/5 έχω την καμπύλη ζαχαρου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2020 at 10:12 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Τι κανείς κορίτσι;;;σας σκεφτόμουν όλες και όλο ήθελα να γράψω αλλά τον τελευταίο καιρό τρέχω λίγο....καλά είμαστε δόξα τον θεό!!!εσυ;;;έχουμε αρχίσει και επικοινωνούμε με την μπουμπου τις μιλάω και την χαϊδεύω και μ κλοτσάει επισης φαίνονται τα χτυπήματα και στην κοιλιά μου ειδικά όταν βάζω το φλας από το κινητό μάλλον την ενοχλεί  και χτυπάει,δυο φορές το έκανα είχε γέλιο δεν το ξανακάνω όμως γιατί μάλλον δεν της είναι ευχάριστο 🙈🙈🙈επισης η κοιλιά έχει μεγαλώσει αλλά από κιλά είμαστε ακόμα καλά έχω βάλει 5 ελπιζω να συνεχίσουμε ετσι😬😬
την Πέμπτη 28/5 έχω την καμπύλη ζαχαρου!!

 

Καλα και εγώ.... Εκανα τη Β επιπέδου την Τρίτη... Δεν μου είπε κάτι κακό, απλά έκανε πολλη ώρα κ κοίταζε κάποια σημεία πολλη ώρα κ με άγχωσε λίγο.... Με έδιωξε κιόλας στη μέση του υπερηχου γιατί δεν άλλαζε θέση κ πηγα να φάω γλυκο κ να περπατησω(χωρις αποτελεσμα βέβαια!!!)Και εμένα άρχισε την τελευταία εβδομάδα να κλωτσάει παραπανω... 😜😜😜😜.... Πρέπει να είχε πολλη πλακα αυτό που περιγράφεις με το φλας του κινητου σου!!!! Καλη επιτυχία με την καμπύλη!!!! Να σε ρωτησω καταλήξατε σε μάρκα καροτσιου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλα και εγώ.... Εκανα τη Β επιπέδου την Τρίτη... Δεν μου είπε κάτι κακό, απλά έκανε πολλη ώρα κ κοίταζε κάποια σημεία πολλη ώρα κ με άγχωσε λίγο.... Με έδιωξε κιόλας στη μέση του υπερηχου γιατί δεν άλλαζε θέση κ πηγα να φάω γλυκο κ να περπατησω(χωρις αποτελεσμα βέβαια!!!)Και εμένα άρχισε την τελευταία εβδομάδα να κλωτσάει παραπανω... 😜😜😜😜.... Πρέπει να είχε πολλη πλακα αυτό που περιγράφεις με το φλας του κινητου σου!!!! Καλη επιτυχία με την καμπύλη!!!! Να σε ρωτησω καταλήξατε σε μάρκα καροτσιου;;;;

Σε ευχαριστώ καλή μου,μην αγχώνεσαι εν ήταν κάτι θα το είχε δει και θα στο είχε πει,Θα ξαναπάς για την εξέταση;;εσυ την καμπύλη ποτέ θα την κανείς;;

Το καρότσι το παραγγείλαμε απλά θα είναι έτοιμο τέλος Ιουλίου είναι μια Μάρκα από το Βερολίνο που φτιάχνει λίγο βιντάζ και το φτιάχνεις όπως θες, λέγεται MyAngelcab σου στέλνω φωτό,εσεις αποφασίσατε;;;

63CABF25-B698-401B-BE42-EA10C78D6A5C.png

34960CD2-7100-4714-849C-126D130FB110.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου,μην αγχώνεσαι εν ήταν κάτι θα το είχε δει και θα στο είχε πει,Θα ξαναπάς για την εξέταση;;εσυ την καμπύλη ποτέ θα την κανείς;;

Το καρότσι το παραγγείλαμε απλά θα είναι έτοιμο τέλος Ιουλίου είναι μια Μάρκα από το Βερολίνο που φτιάχνει λίγο βιντάζ και το φτιάχνεις όπως θες, λέγεται MyAngelcab σου στέλνω φωτό,εσεις αποφασίσατε;;;

63CABF25-B698-401B-BE42-EA10C78D6A5C.png

34960CD2-7100-4714-849C-126D130FB110.jpeg

Α πολυ ωραίο το καροτσι! Ειδικα, αυτό που διάλεξες για το απο πανω μέρος του καροτσιου είναι φοβερό!!!!!Αντε με το καλό!!! Για καρότσι μόνο μέσα απο το ιντερνετ έχουμε δει και απο κοντα έχω δει απο τις φίλες μου το hauck  rapid και το  kikka boo Vicenza  ...Ισως παμε απο κοντα να δουμε πριν παρουμε...Τώρα που πηγα να κάνω την Β επιπέδου μου είπε η μαία οτι θα μου πει ποτε θα  κάνω την καμπυλη στον προγραμματισμενο ραντεβου με το γιατρό την ερχόμενη εβδομάδα... Να σε ρωτησω.. Καταλήξατε αν θα έχετε στην αρχή λίκνο ή κουνια;;Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτά τα δυο και στην καλαθουνα του καροτσιου...Μια φιλη μου το πρωτο τετράμηνο το κοιμιζε στην καλαθουνα του καροτσιου, γιατί δεν το χρησιμοποιουσε έξω για βόλτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Α πολυ ωραίο το καροτσι! Ειδικα, αυτό που διάλεξες για το απο πανω μέρος του καροτσιου είναι φοβερό!!!!!Αντε με το καλό!!! Για καρότσι μόνο μέσα απο το ιντερνετ έχουμε δει και απο κοντα έχω δει απο τις φίλες μου το hauck  rapid και το  kikka boo Vicenza  ...Ισως παμε απο κοντα να δουμε πριν παρουμε...Τώρα που πηγα να κάνω την Β επιπέδου μου είπε η μαία οτι θα μου πει ποτε θα  κάνω την καμπυλη στον προγραμματισμενο ραντεβου με το γιατρό την ερχόμενη εβδομάδα... Να σε ρωτησω.. Καταλήξατε αν θα έχετε στην αρχή λίκνο ή κουνια;;Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτά τα δυο και στην καλαθουνα του καροτσιου...Μια φιλη μου το πρωτο τετράμηνο το κοιμιζε στην καλαθουνα του καροτσιου, γιατί δεν το χρησιμοποιουσε έξω για βόλτα.... 

Αααα της hauck το έχει μια φίλη  μου και μ έχει πει ότι είναι πολύ βολικό!!

τελειαααα άντε να περάσει και αυτή η καμπύλη γιατί έχω ακούσει ότι είναι λίγο δύσκολη λόγο της γλυκόζης πολλές δεν το αντέχουν δεν έχω κάνει και ποτέ μου όποτε είμαι περίεργη να δω😬😬😬

όσο για ανάμεσα σε κούνια και λίκνο εμείς επειδή δεν έχουμε πολύ μεγάλη κρεβατοκάμαρα για κούνια και ήθελα κάτι το οποίο να μπορώ να το μεταφέρω από την κρεβατοκάμαρα στο σαλόνι και το ανάποδο πήρα αυτό λικνο δηλαδή η αλλιώς μικρή κούνια  σ στέλνω φωτό το οποίο αν βγάλεις τα μπροστινά κάγκελα μπαίνει ένα επιπλέων κομμάτι και ενώνεται με το κρεβάτι όποτε το έχεις δίπλα το μπεμπέ  επίσης είναι πολύ σταθερό καλό ποιοτικά  και η τιμή του είναι μόλις 135€ και στα δίνει όλα όπως το βλέπεις +μαξιλαράκι για νεογέννητα και μικρή κουβερτούλα  εκτός του παιχνιδιού που έχω κρεμάσει🤣🤣🤣 η εταιρία λέγετε Comfortbaby

*το ξέρω είμαι λίγο τρελή που τα έχω πάρει όλα από τώρα αλλά λόγο καραντίνας και λόγο το ότι μ φτιάχνει την διάθεση τα πήρα🙈🙈

207A3381-2F2D-493B-B676-BF2E6B43582B.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...