Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

16 ΚΑΙ 4...Απλα το εχεις στο νου σου τωρα και εγω ετσι ειμαι, αν μου πουν κατι το σκεφτομαι κ το μεγαλοποιω ως συμπτωμα...Μια χαρα θα εισαι με το μανγησιο...Δυο παιρνεις ή ενα τη μερα;;

Ναι ετσι οπως τα λες ειναι! Ενα τη μερα μου εδωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Να μην αγχώνεσαι δεν είναι κάτι!! Κι εγώ έχω ακούσει κι άλλες κοπέλες που έχουν! Όλα οκ είναι 😊

Στο τέλος για να κατέβει βοηθάει😅 Αλλά γενικά χρειάζεται άσκηση, και το περπάτημα κάνει καλό..εγώ κάνω 3-4 άντε 5χλμ το πολύ συνήθως! Ίσως εσύ περπάτησες πολύ γι’αυτό..ή επειδή έχεις συσπάσεις να μην κάνει..αφού σου είπε η γιατρός να ξεκουράζεσαι να το κάνεις 🤗

Ναι μαλλον ισχύει! Θα ξεκουραστω τωρα λιγο ωστε την επομενη φορα να ειναι ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι μαλλον ισχύει! Θα ξεκουραστω τωρα λιγο ωστε την επομενη φορα να ειναι ολα οκ!

Καλή μου και εγώ έχω και πίνω μαγνήσιο μην ξεχνάμε ότι οι εβδομάδες που είμαστε η μήτρα μεγαλώνει ραγδαία και είναι φυσιολογικό να έχουμε σύσπασουλες και πονάκια όλα θα πάνε τελειαααα,εγώ πριν μια εβδομάδα πήγα νοσοκομείο για κάτι πονάκια γιατί η γιατρός μ ήταν κλειστή και μου κάναν όλες τις εξετάσεις και ήταν όλα καλά αυτά είναι φυσιολογικά μ είπαν θέλει απλά λίγη ξεκούραση  και να μην ζοριζόμαστε όταν τα έχουμε🌸


κορίτσια να ρωτήσω παίρνει καμία σας πολυβιταμίνες;;εγώ παίρνω εδώ και έναν μήνα τις femibion έχει δυο κάψουλες μέσα με όλες τις βιταμίνες π χρειαζόμαστε μ τις σύστησε η γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Πολυ ενθαρρυντικα τα λογια σου! Σε ευχαριστω!! Με το καλο να ξαναδεις το μωρακι σου!!

Χαίρομαι που σε έκανα έστω και λίγο να αισθανθείς καλύτερα!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα, αλλά εκεί κι εγώ συνήθως 30-40 λεπτά!! Κι εγώ κουράζομαι πιο εύκολα τώρα...η εγκυμοσύνη θα φταίει μάλλον 😄 αλλά εννοείται πρέπει να ακούμε το γιατρό..γιατί σε κάποιες περιπτώσεις θέλει πιο πολύ ξεκούραση..ευτυχώς δε μου έχει απαγορέψει τπτ μέχρι τώρα, ούτε άσκηση ούτε επαφές ούτε κάτι άλλο😅 μια φίλη μου πχ της έχει πει να μην έχει επαφές γιατί είναι πολύ χαμηλά ο πλακούντας της..τι να κάνουμε..ό,τι χρειαστεί θα κάνουμε γι’αυτά τα μωράκια 😅🤗❤️😇

Πώς είσαι εσύ κορίτσι μου;;

Και γω γενικώς απαγόρευσης δεν έχω σε τίποτα μέχρι τώρα τουλάχιστον, μόνο λίγο περιορισμό στο αλάτι και να μη ξεφύγω στο βάρος. 

Μια χαρά είμαι! Μετράω την πίεση καθημερινά και είναι πολύ καλές οι μετρήσεις. Πήγα και στον καρδιολόγο και όλα είναι πολύ καλά! Οπότε τώρα σε αναμονή μέχρι τη β επιπέδου! 

Εσύ πως είσαι; Είδα σταμάτησαν επιτέλους οι εμετοί ε; Πολύ σε ταλαιπώρησαν...

 

Να ρωτήσω κιόλας. Τραβηγματακια και τσιμπηματακια έχετε από κάτω; Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό και τα είχα πριν το ραντεβού μας οπότε με είδε κιόλας, αλλά αναρωτιέμαι αν τα έχετε και σεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά!! Ευτυχώς που σου έφυγε γιατί δεν παλεύεται η συνεχής ανακατωσούρα κ οι εμετοί, ξέρω καλά...😣😣 εμένα τώρα σταμάτησαν οι εμετοί, που την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 6ο φαντάσου..ανακατωσούρες έχω ακόμη αλλά όχι τόσες ευτυχώς.. Ποια μέρα έχεις ραντεβού;

Τρίτη το ραντεβού...Η αλήθεια είναι ότι απο χτες κάτι με έχει πιασει πάλι...Γενικά το είχα παθει και στις αρχες..2 εβδομάδες ανακατοσούρα,δυο βδομαδες σταματησε και μετά πάλι...Ελπίζω να φύγουν οριστικά σε όλες μας...Εγώ πρώτα ο θεός την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 5ο..Καλή Ανάσταση με υγεία κ κάθε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διανύω την 27η εβδομάδα και έχω έναν ζωηρό μπέμπη!!Ενώ μέχρι τώρα είχα μια πολύ καλή κ εύκολη εγκυμοσύνη,πλέον έχω το λεγόμενο πέτρωμα σε ένα σημείο της κοιλιάς χωρίς πόνο 🙁Επικοινωνησα με τη γιατρό κ μου είπε ότι είναι συσπάσεις και φυσικά μου συνέστησε να πάρω μαγνήσιο 2 φορές τη μέρα..Στην αρχή σταμάτησαν αλλά μόλις κουραστω λίγο πάλι τα ίδια.... Ανησυχώ πολύ και περιμένω να πάω στο ραντεβού που έχω 4 Μαρτίου να δούμε αν όλα είναι καλά! Πώς καταλαβαίνουμε αν απλά το μωρό κινείται κ μαζεύεται στο σημείο εκείνο και δεν είναι σύσπαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλή μου και εγώ έχω και πίνω μαγνήσιο μην ξεχνάμε ότι οι εβδομάδες που είμαστε η μήτρα μεγαλώνει ραγδαία και είναι φυσιολογικό να έχουμε σύσπασουλες και πονάκια όλα θα πάνε τελειαααα,εγώ πριν μια εβδομάδα πήγα νοσοκομείο για κάτι πονάκια γιατί η γιατρός μ ήταν κλειστή και μου κάναν όλες τις εξετάσεις και ήταν όλα καλά αυτά είναι φυσιολογικά μ είπαν θέλει απλά λίγη ξεκούραση  και να μην ζοριζόμαστε όταν τα έχουμε🌸


κορίτσια να ρωτήσω παίρνει καμία σας πολυβιταμίνες;;εγώ παίρνω εδώ και έναν μήνα τις femibion έχει δυο κάψουλες μέσα με όλες τις βιταμίνες π χρειαζόμαστε μ τις σύστησε η γιατρός μου 

Μα κι εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου.... αλλά λιγο αγχωθηκα αλλα ενταξει! Προσευχομαι να πανε ολα καλα! 2γω δεν πινω πολυβοταμινες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, Καλη Ανασταση σας εύχομαι και καλο Πασχα! Χριστος Ανεστη καο χρονια πολλα! Ελπιζω να περασετε υπεροχα! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσια, Καλη Ανασταση σας εύχομαι και καλο Πασχα! Χριστος Ανεστη καο χρονια πολλα! Ελπιζω να περασετε υπεροχα! 😘😘😘

Αληθώς Ανέστη και χρόνια πολλά,και του χρόνου πρώτα ο θεός όλες με τα μωράκια μας και όλους όσους αγαπάμε γύρο μας!!!😍🙏🏻🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσια, Καλη Ανασταση σας εύχομαι και καλο Πασχα! Χριστος Ανεστη καο χρονια πολλα! Ελπιζω να περασετε υπεροχα! 😘😘😘

Χρόνια πολλά εύχομαι σε όλες Καλή Ανάσταση!! 😘 Ελπίζω να περάσατε όμορφα σήμερα με αγαπημένα σας πρόσωπα μαζί, του χρόνου θα έχουμε και τα μωράκια μας αγκαλιά! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Αληθώς ο Κύριος! Ένα διαφορετικό Πάσχα βιώσαμε όλοι μας φέτος.... Και ένα διαφορετικό Πάσχα θα ζήσουμε του χρόνου πρώτη φορα με τα μικρουλια μας! Υγεία και ευτυχία εύχομαι σε σας και τις οικογένειες σας! Να περάσετε όμορφα σήμερα ότι και αν κάνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2020 at 10:46 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Καλή μου και εγώ έχω και πίνω μαγνήσιο μην ξεχνάμε ότι οι εβδομάδες που είμαστε η μήτρα μεγαλώνει ραγδαία και είναι φυσιολογικό να έχουμε σύσπασουλες και πονάκια όλα θα πάνε τελειαααα,εγώ πριν μια εβδομάδα πήγα νοσοκομείο για κάτι πονάκια γιατί η γιατρός μ ήταν κλειστή και μου κάναν όλες τις εξετάσεις και ήταν όλα καλά αυτά είναι φυσιολογικά μ είπαν θέλει απλά λίγη ξεκούραση  και να μην ζοριζόμαστε όταν τα έχουμε🌸


κορίτσια να ρωτήσω παίρνει καμία σας πολυβιταμίνες;;εγώ παίρνω εδώ και έναν μήνα τις femibion έχει δυο κάψουλες μέσα με όλες τις βιταμίνες π χρειαζόμαστε μ τις σύστησε η γιατρός μου 

Καλησπέρα κορίτσι μου χρόνια πολλά!! 

Εγώ παίρνω τις pregnacare!! Που έχει κ αυτό όλες τις βιταμίνες μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2020 at 11:57 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσια, Καλη Ανασταση σας εύχομαι και καλο Πασχα! Χριστος Ανεστη καο χρονια πολλα! Ελπιζω να περασετε υπεροχα! 😘😘😘

Αληθώς Ανέστη!Υγεία και κάθε καλό σε ολες!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μωράκια σας!

Αύριο πάω για άμνιο και είμαι αρκετά αγχωμένη!

 

Καλημέρα κορίτσι,

ολα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι όσο μπορείς αλλά σε καταλαβαίνω και εγώ έχω ραντεβού σε μια εβδομάδα και με έχει πιάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μωράκια σας!

Αύριο πάω για άμνιο και είμαι αρκετά αγχωμένη!

 

Καλησπέρα! 

Μόνο να φανταστώ μπορώ το άγχος σου! Όλα καλά θα σου πάνε και θα ξεμπερδευεις και με αυτό! Όσο μπορείς να είσαι ήρεμη, όσο γίνεται δηλαδή! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μωράκια σας!

Αύριο πάω για άμνιο και είμαι αρκετά αγχωμένη!

 

Καλησπέρα @@nn@ μου!! Καλή επιτυχία αύριο, όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι,

ολα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι όσο μπορείς αλλά σε καταλαβαίνω και εγώ έχω ραντεβού σε μια εβδομάδα και με έχει πιάσει!!!

Καλησπέρα! Έχεις κι εσύ ραντεβού για αμνιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα! Έχεις κι εσύ ραντεβού για αμνιο;

Καλημέρα🌸 όχι έχω β επιπέδου,

Να ρωτήσω εσυ είσαι στην 22η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος έχεις νιώσει κλοτσιτσα;;εγώ έχω από εχθες το βράδυ που νιώθω κάτι σαν χτυπήματακια σκέψου έβαλε το χέρι και ο άντρας μ και το ένιωσε και αυτός,έχει νιώσει καμία κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα🌸 όχι έχω β επιπέδου,

Να ρωτήσω εσυ είσαι στην 22η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος έχεις νιώσει κλοτσιτσα;;εγώ έχω από εχθες το βράδυ που νιώθω κάτι σαν χτυπήματακια σκέψου έβαλε το χέρι και ο άντρας μ και το ένιωσε και αυτός,έχει νιώσει καμία κάτι παρόμοιο;

Αα νόμιζα αμνο..κι εγώ είχα την άλλη εβδομάδα για β’ επιπέδου αλλά τελικά μου έβαλαν το ραντεβού την παράλλη γαμώτο! 😄

Ναι στην 22η μπα όχι...ένιωθα κ εγώ πριν 2-3 μέρες ένα χτύπημα στην κοιλιά σαν χτύπο καρδιάς, έβαλε κι ο άντρας μου το χέρι το ένιωσε κι εκείνος το ίδιο..ίσως ήταν κλωτσίτσα τι να πω..δεν ασχολούμαι πια😂 και σήμερα ένιωθα σαν να κάνει κωλοτούμπες μέσα στη κοιλιά..μπορεί να τα φαντάζομαι κι εγώ δε ξέρω πια😂 σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αα νόμιζα αμνο..κι εγώ είχα την άλλη εβδομάδα για β’ επιπέδου αλλά τελικά μου έβαλαν το ραντεβού την παράλλη γαμώτο! 😄

Ναι στην 22η μπα όχι...ένιωθα κ εγώ πριν 2-3 μέρες ένα χτύπημα στην κοιλιά σαν χτύπο καρδιάς, έβαλε κι ο άντρας μου το χέρι το ένιωσε κι εκείνος το ίδιο..ίσως ήταν κλωτσίτσα τι να πω..δεν ασχολούμαι πια😂 και σήμερα ένιωθα σαν να κάνει κωλοτούμπες μέσα στη κοιλιά..μπορεί να τα φαντάζομαι κι εγώ δε ξέρω πια😂 σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ;

Ακριβώς όπως το είπες σαν χτύπο καρδιάς και κλοτσιά μικρή η αδερφή μ π παιδάκια έβαλε  και αυτή το χέρι κ ειπαι ότι είναι το μωρό ,εγώ σήμερα το έχω αυτό πολύ συχνά όταν ξαπλώνω ειδικά ,όταν πάω στην γιατρό θα την ρωτήσω!εγω μπήκα σήμερα στην 20  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ακριβώς όπως το είπες σαν χτύπο καρδιάς και κλοτσιά μικρή η αδερφή μ π παιδάκια έβαλε  και αυτή το χέρι κ ειπαι ότι είναι το μωρό ,εγώ σήμερα το έχω αυτό πολύ συχνά όταν ξαπλώνω ειδικά ,όταν πάω στην γιατρό θα την ρωτήσω!εγω μπήκα σήμερα στην 20  

Έχουμε ακριβώς 2 εβδομάδες διαφορά!! Κ εγώ σήμερα μπήκα στην 22η

Τα έχω κι εγώ εδώ κ αρκετό καιρό αυτά, αλλά δε ξέρω..τι να πω..φαντάζομαι τους επόμενους μήνες θα τα καταλαβαίνουμε χωρίς αμφιβολία και θα βλέπουμε τα πατουσάκια στην κοιλιά 😅 ο γιατρός πάντως που είχα πάει όταν τελείωνα την 20η εβδομάδα με ρώτησε αν έχω νιώσει τπτ κ είπα όχι, κ μου λέει ότι όπου να’ναι θα αρχίσω να νιώθω..άρα είναι νορμαλ..εκτός αν είναι αυτά τα χτυπηματάκια και επειδή είναι νωρίς δεν είναι πολύ έντονα..ρώτα τη γιατρό σου να ξέρουμε, μακάρι να είναι!! 😍 λογικά για να νιώθουμε κ οι δύο το ίδιο κ να το είπε κ η αδερφή σου αυτό θα’ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έχουμε ακριβώς 2 εβδομάδες διαφορά!! Κ εγώ σήμερα μπήκα στην 22η

Τα έχω κι εγώ εδώ κ αρκετό καιρό αυτά, αλλά δε ξέρω..τι να πω..φαντάζομαι τους επόμενους μήνες θα τα καταλαβαίνουμε χωρίς αμφιβολία και θα βλέπουμε τα πατουσάκια στην κοιλιά 😅 ο γιατρός πάντως που είχα πάει όταν τελείωνα την 20η εβδομάδα με ρώτησε αν έχω νιώσει τπτ κ είπα όχι, κ μου λέει ότι όπου να’ναι θα αρχίσω να νιώθω..άρα είναι νορμαλ..εκτός αν είναι αυτά τα χτυπηματάκια και επειδή είναι νωρίς δεν είναι πολύ έντονα..ρώτα τη γιατρό σου να ξέρουμε, μακάρι να είναι!! 😍 λογικά για να νιώθουμε κ οι δύο το ίδιο κ να το είπε κ η αδερφή σου αυτό θα’ναι

Τι να πω μακάρι να είναι τα μωράκια θέλω να έρθει η Τετάρτη πως κ πως!!!🥰που κ που έχω και συχνουρία κ πιέζομαι χαμηλά,αστα το καλό είναι ότι δεν το έχω κάθε μέρα!!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...