Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Να ρωτήσω αν η αυχενική βγει καλή πρέπει να κανείς αμνιο;;;;εμένα μ είχε πει ότι αν η αυχενική δεν βγει καλή πρώτα κανείς μια εξέταση αίματος συγκεκριμένη και αν και αυτή δεν βγει καλεί τότε σου λένε για αμνιο 

Αυτό ισχύει που λες για την αυχενική και την Pap-A.

Αλλά μου είπε να την κάνω γιατί αυτό συνιστά ο παγκόσμιος οργανισμός μετά τα 35.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Αυτό ισχύει που λες για την αυχενική και την Pap-A.

Αλλά μου είπε να την κάνω γιατί αυτό συνιστά ο παγκόσμιος οργανισμός μετά τα 35.

Αααα καταλαβα,όλα καλά θα πάνε πάντως αυτό π μ ειπαι εμένα η γιατρός είναι ότι αν η αυχενική βγει καλή δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας όποτε αφού η αυχενική σου βγήκε καλή μην αγχώνεσαι 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι; Δεν το ήξερα αυτό! Βέβαια τώρα που είμαι στον 5ο έκανα εξετάσεις πριν λίγες μέρες και η γλυκόζη μου είναι στο κατώτατο κατώτατο όριο, ενώ ήταν περίπου στη μέση πριν μείνω έγκυος. Οπότε ελπίζω ότι δε θα έχω πρόβλημα με ζάχαρο...εσένα πόσο είναι έχεις δει τις εξετάσεις σου;

Ναι επειδη εγω ειχα οριακο θυροειδη οταν εμεινα εγκυος (2.48) ειχα παει σε ενδοκρινολογο και επειδη εχω κληρονομικοτητα ζαχαρου μου ειπε να προσεχω και τα 2! Ωστοσο προς το παρον οι εξετασεις μου ειναι αριστες θυροειδης επεσε στο 1.40 και το ζάχαρο μου ειναι 0.85! Οποτε για την ωρα καλα! Αλλα αυτα αλλαζουν απο μηνα σε μηνα οποτε προσεχω οσο μπορω αν και ολο βλακειες θελω ..... Μεχρι και πακοτινια που τα σιχαινομουν! χαχαχχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω εχω καμια 10αρια παραπανω απο τα φυσιολογικα μου. ειχα χασει πριν μεινω 7 και τωρα. Δεν εχω παρει καθολου προς το παρον αν παρω τα 7 που εχασα μονο θα ειμαι οκ! Βεβαια η γιατρος μου ειπε οτι ειμαι οκ γενικά κι ας εχω παραπάνω!

θα το κοιταξω το καροτσι που λες εχω βαλει διαφορα κι εγω στα αγαπημένα αλλα δε θυμαμαι τωρα ποια!

Στα ίδια με σένα πάνω κάτω και γω! Μάλλον λίγο πιο πανω!!! Και μένα ο γιατρός δεν με τρελαίνει με τα κιλά μου. Θέλει να είμαι προσεκτική και να μην ξεφύγω και να πάρω πολλά αλλά ρε παιδί μου δε με κάνει να νιώθω άσχημα με αυτά που έχω. Και έχω διαβάσει κατά καιρούς για τέτοιες συμπεριφορές γιατρών στο φόρουμ.

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Κι εμείς έχουμε αρκετά από τον ανιψιό μου ευτυχώς, οπότε λίγα χρειαζόμαστε! Που ανυπομονώ βέβαια να τα ψωνίσουμε 😊😊 Ήδη κοιτάμε για καρότσι, δεν έχουμε πάρει βέβαια τίποτα ακόμα, πέρα από ένα κουκλάκι που του πήρα εγώ! 😊

Αυτό κι εγώ, νιώθω εδώ και κάτι εβδομάδες φτερουγίσματα κ ελαφριά κουνήματα, αλλά μπορεί να’ναι και στη φαντασία μου!! Δεν είναι κάτι που μπορώ να πω με σιγουριά..

Αχ το μικρούλι σου μεγαλώνει! 😊 Εμένα πριν 3 εβδομάδες που είχα πάει ήταν 140 γραμμάρια, όσο και το δικό σου περίπου..για να δούμε τώρα πόσο θα’χει πάει!

Να προσέχεις την πίεση! Σήμερα έχεις ραντεβού με το γιατρό εσύ;;

Είχα προχθές ραντεβού! Μωρέ δεν ξέρω τι γίνεται με την πίεση. Από την αυχενική και μετά τη μετράω πρωί απόγευμα και πάντα έχω 10,8-11,5 με 7-7,5. Και προχθές στο γιατρό είχα 14 με 9. Πήγα χθες με το πιεσόμετρο παραμασχαλα στο φαρμακείο για να τα συγκρίνουμε, όπως μου είπε και ο γιατρός, και έβγαλαν σχεδόν ίδια μέτρηση. 12 με 7,5-8 έχοντας περπατήσει αρκετά. Οπότε το πιεσόμετρο μου δεν έχει πρόβλημα και οι μετρήσεις μου συνεχίζουν να είναι καλές. Πιθανών είπε ο γιατρός σε αυτόν είχα πίεση γιατί το ραντεβού ήταν κοντά με το μεσημεριανό, περπατησαμε αρκετά για να πάμε και λίγο και το άγχος της επίσκεψης οπότε ανέβηκε. Το παρακολουθούμε και βλέπουμε

στις πριν 17 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Μη σε αγχώνουν τα πονάκια.

Έχω και εγώ συχνά. Είναι φυσιολογικό,όπως σου είπε η γιατρός σου. Και εμένα μαγνήσιο μου δίνει από την 8η εβδομάδα.

Έχει καμιά σας να προτείνει καρότσι; Τα 3 σε 1 βολεύουν;

Εγώ η βιαστική της υπόθεσης έγραψα ποιο πάνω ότι παρήγγειλα κιόλας 3σε 1! Θεωρώ ότι είναι βολικά αλλά είναι αναλόγως τις ανάγκες σου και τη χρήση που σκοπεύεις να του κάνεις. Επίσης αν θα αρέσει και στο μωρό! Ω ναι! Της κουμπαρας μου το μωρό κοντεύει τους 12 μήνες και δεν το θέλει και ιδιαίτερα! Από την αρχή αυτό! Δεν ήθελε το Πορτ μπεμπέ ούτε στο σπίτι. Δύο φίλες μου πάλι έχουν γράψει άπειρα χιλιόμετρα με τα μωρά στο Πορτ μπεμπέ από τις πρώτες μέρες κιόλας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Στα ίδια με σένα πάνω κάτω και γω! Μάλλον λίγο πιο πανω!!! Και μένα ο γιατρός δεν με τρελαίνει με τα κιλά μου. Θέλει να είμαι προσεκτική και να μην ξεφύγω και να πάρω πολλά αλλά ρε παιδί μου δε με κάνει να νιώθω άσχημα με αυτά που έχω. Και έχω διαβάσει κατά καιρούς για τέτοιες συμπεριφορές γιατρών στο φόρουμ.

Ναι κορίτσι μου έχεις δίκιο! Εδώ στην περιοχή μου υπάρχει ένας μεγαλογιατρός που ακόμα και τις κοπέλες με λίγα παραπάνω κιλά δεν τις αναλαμβάνει! Ευτυχώς και η δική μου είναι πολύ καλή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2020 at 1:58 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==> 25/9 💗 👶 

@Xrita @Mammatobe δεν γνωρίζω Πητ για εσάς οπότε αν θέλετε πείτε μου!

Και οποιο άλλο κορίτσι του Σεπτέμβρη μου διέφυγε, στείλτε να σας συμπληρώσω!

 

 

 

Καλησπέρα και από εμένα.. Εγώ πρώτα ο θεός είναι 27/9!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2020 at 3:02 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα απ οτι μου λενε οι έμπειρες πχ η μανα μου 😂😂 

Ειμαι στη 16η εβδομαδα, αυριο μπαινω στην 17! Και να σημειωσω οτι δεν ειχα ποτε κοιλια! Στελνω φωτο να μου πειτε κι εσεις αν υπερβαλω!

20200409_145602.png

Καλέ μας ειχες γράψει ότι είχες αρκετή κοιλιά, αλλά φαίνεται να μην υπερβάλλεις καθόλου!!!Με το καλό!!!Και εγω ειμαι 5 μερες τωρα που αισθανομαι μια παλαμη πανω απο τον αφαλο οτι το δερμα θα σκασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Καλέ μας ειχες γράψει ότι είχες αρκετή κοιλιά, αλλά φαίνεται να μην υπερβάλλεις καθόλου!!!Με το καλό!!!Και εγω ειμαι 5 μερες τωρα που αισθανομαι μια παλαμη πανω απο τον αφαλο οτι το δερμα θα σκασει...

Καλέ ναι σου λέω φουσκώνω επικίνδυνα!!! χαχαχαχαχ  !!! Καταλαβαίνω τι λες! Εμένα με φαγουρίζει η κοιλιά και βάζω μία κρέμα της frezyderm! Bάζεις κάποια κρέμα εσύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλέ ναι σου λέω φουσκώνω επικίνδυνα!!! χαχαχαχαχ  !!! Καταλαβαίνω τι λες! Εμένα με φαγουρίζει η κοιλιά και βάζω μία κρέμα της frezyderm! Bάζεις κάποια κρέμα εσύ;;;

Αν σε εβλεπα θα έλεγα οτι είσαι σίγουρα 6-7 μηνών!!!!Σοβαρά κ χωρίς υπερβολές!!!Κρέμα δε βάζω,αλλά έχω στο νου να ρωτήσω το γιατρό για κρέμα στο επόμενο ραντεβού..Καλά έκανες κ ξεκίνησες.Και μια φίλη μου έβαζε της frezyderm με το που έκλεισε τον τρίτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2020 at 1:39 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Ααα τέλειο αυτό και εμενα η κουμπαρά μ που έκανε πέρσι κοριτσάκι θα μ δώσει αρκετά ρουχαλάκια ...Το καρότσι και εγώ το σκέφτομαι να το παραγγείλω έχω βρει πιο θέλω αλλά λέω να περιμένω μέχρι και την επόμενη φορά που θα πάμε στον γιατρό!!!

Εντωμεταξύ έχω από εχθες λίγα πονάκια χαμηλά  όχι τίποτα το ιδιαίτερο και όχι όλη την ώρα ,σήμερα πήρα τηλ την γιατρό μ να την ρωτήσω και μ ειπαι ότι είναι φυσιολογικό καθώς  μεγαλώνει η μήτρα μ ειπα να πάρω και κανένα μαγνήσιο για να με χαλαρώσει,έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;;;

Και εγώ τα έχω...Τα έχω από την αρχή!!! Κάποιες φορές την προηγούμενη εβδομάδα ήταν κ λιγο πιο έντονα μια δυο φορές σα μικρή σουβλιά κ τρόμαξα..Είπα να τον πάρω αλλά δεν κράτησαν...Γενικά έχω παρατηρήσει οτι μπορει να εχω μικρα πονακια για 3 μερες συνεχομενα, μικρά όμως και μετά για 5 μερες να μην έχω και ξανά τα ίδια μετά από 5 μερες...Εγώ παιρνω μαγνησιο απο την 6η εβδομαδα να φανταστεις κ τον ρωταω παντα για τα πονακια αλλα δεν τα αξιολογει κ τα βρισκει φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Ουφφφφ θέλω να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα (το ξέρω είμαι λίγο φοβιτσιάρα)🤪η κοιλιτσα σας σκληραίνει η είναι μαλακιά ρωτάω γιατί έχω τώρα αυτά τα πονάκια από προχθές με ποναει και το στομάχι μ κύριος το βράδυ σαν καούρα και ξυπνάω κάθε βράδυ στης 3,η γιατρός μ θα ανοίξει πάλι την Τρίτη γιατί εδώ έχουν Πάσχα αύριο και είναι όλα κλειστά και το νοσοκομείο θέλω να το αποφύγω με όλη αυτήν την κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αν σε εβλεπα θα έλεγα οτι είσαι σίγουρα 6-7 μηνών!!!!Σοβαρά κ χωρίς υπερβολές!!!Κρέμα δε βάζω,αλλά έχω στο νου να ρωτήσω το γιατρό για κρέμα στο επόμενο ραντεβού..Καλά έκανες κ ξεκίνησες.Και μια φίλη μου έβαζε της frezyderm με το που έκλεισε τον τρίτο!

Η φωτο προσθετει λιγο αλλα οντως ολοι με κανουν 5-6 μηνων!Εχω ακομα μεχρι τοτε βεβαια 🤣🤣🤣🤣🤣 

Βαζω αλλα οι ραγαδες ειναι κληρονομικές, η γιατρος μου ειπε οτι επειδή ηδη εχω ταση για ραγαδες γτ εχω καποιες μαλλον θα κανω κι αλλες αλλα μου πρότεινε την κρεμα για προληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Η φωτο προσθετει λιγο αλλα οντως ολοι με κανουν 5-6 μηνων!Εχω ακομα μεχρι τοτε βεβαια 🤣🤣🤣🤣🤣 

Βαζω αλλα οι ραγαδες ειναι κληρονομικές, η γιατρος μου ειπε οτι επειδή ηδη εχω ταση για ραγαδες γτ εχω καποιες μαλλον θα κανω κι αλλες αλλα μου πρότεινε την κρεμα για προληψη!

Και εγώ της frezyderm βάζω από τον 3ο μήνα σε συνδυασμο με το bio-oil.Έχω και εγώ κάποιες ραγάδες στους γοφούς από την εφηβεία και γι αυτό ξεκίνησα νωρίς μήπως τις γλιτώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Και εγώ της frezyderm βάζω από τον 3ο μήνα σε συνδυασμο με το bio-oil.Έχω και εγώ κάποιες ραγάδες στους γοφούς από την εφηβεία και γι αυτό ξεκίνησα νωρίς μήπως τις γλιτώσω!

Ναι κι εγω, εχω κάνει ήδη 2 μικρές στην κοιλιά βέβαια. Αλλά όπως είπα επειδή είναι κληρονομικό και επειδή έχω και υπερευαίσθητο δέρμα δε νομιζω να τις γλυτώσω αλλά δε πειράζει, θα κάνω λειζερ αν είναι πολύ άσχημες μετά την εγκυμοσύνη! Το Bio oil ωστόσο, είχα ακούσει πολύ καλά λόγια κ το είχα πάρει,είναι πολύ λιπαρό για μένα και δεν το αντέχω πάνω μου δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/7 💗 👶

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2020 at 3:02 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα απ οτι μου λενε οι έμπειρες πχ η μανα μου 😂😂 

Ειμαι στη 16η εβδομαδα, αυριο μπαινω στην 17! Και να σημειωσω οτι δεν ειχα ποτε κοιλια! Στελνω φωτο να μου πειτε κι εσεις αν υπερβαλω!

20200409_145602.png

Τι ωραία κοιλίτσα!!! Νιώθεις περίεργα που τη βλέπεις; Εγώ είχα λίγο κοιλιά από πριν οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αν άλλαξε κάτι. Μάλλον όχι βασικά. Ίσως επειδή φοράω και συνέχεια φόρμες τώρα να μου φαίνεται ότι δεν έχω

Για τις ραγαδες βάζω και γω την κρέμα της frezyderm. Στους γοφούς και στο στήθος έχω από την εφηβεία περίπου. Στην κοιλιά προς το παρών τίποτα αλλά έτσι κι αλλιώς από δω και πέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Τι ωραία κοιλίτσα!!! Νιώθεις περίεργα που τη βλέπεις; Εγώ είχα λίγο κοιλιά από πριν οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αν άλλαξε κάτι. Μάλλον όχι βασικά. Ίσως επειδή φοράω και συνέχεια φόρμες τώρα να μου φαίνεται ότι δεν έχω

Ναι ειναι πολύ περίεργο, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα!  Εγω  φοράω κολαν εγκυμοσύνης οπότε κάνει μπαμ ειδικά όταν είμαι μεσα στο σπίτι 😅, έξω τώρα συνήθως με λίγο φαρδια φορεματα κυκλοφορώ πλέον οπότε φαίνεται αλλά όχι τραγικά! Σίγουρα θα εχει μεγαλώσει η κοιλίτσα σου εστω και λίγο! Αλλά είναι και ανάλογα το μωρό και το σώμα! Η συνυφάδα μου (πολύ αδυνατη) στα τελη της εγκυμοσύνης είχε την κοιλιά που έχω εγώ τωρα ενώ η κολλητη μου φίλη (ακομα πιο αδυνατη) είχε μία τεραααααστια κοιλιά μιλάμε η καημένη υπέφερε! Οπότε αυτό παιζει!!!! Αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μας!!!!!

Εμένα με εχει πιάσει μια  ανησυχία τωρα αν ολα πανε καλά.... την Μ. Πέμπτη ξαναπάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ειναι πολύ περίεργο, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα!  Εγω  φοράω κολαν εγκυμοσύνης οπότε κάνει μπαμ ειδικά όταν είμαι μεσα στο σπίτι 😅, έξω τώρα συνήθως με λίγο φαρδια φορεματα κυκλοφορώ πλέον οπότε φαίνεται αλλά όχι τραγικά! Σίγουρα θα εχει μεγαλώσει η κοιλίτσα σου εστω και λίγο! Αλλά είναι και ανάλογα το μωρό και το σώμα! Η συνυφάδα μου (πολύ αδυνατη) στα τελη της εγκυμοσύνης είχε την κοιλιά που έχω εγώ τωρα ενώ η κολλητη μου φίλη (ακομα πιο αδυνατη) είχε μία τεραααααστια κοιλιά μιλάμε η καημένη υπέφερε! Οπότε αυτό παιζει!!!! Αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μας!!!!!

Εμένα με εχει πιάσει μια  ανησυχία τωρα αν ολα πανε καλά.... την Μ. Πέμπτη ξαναπάω...

Έχεις δίκιο είναι ανάλογα τον οργανισμό. Δύο ξαδέρφες μου  γέννησαν και είχαν μια κοιλίτσα λες και ήταν στον 6ο, 7ο το πολύ. Και η κουμπάρα είχε κάνει μια κοιλιά μεγααααλη που τη ζοριζε πραγματικά. Και οι τρεις κανονικές στα κιλά τους. Θα επανέλθω και γω με φωτό!

Η Πέμπτη σχεδόν έφτασε! Κάνε λίγο υπομονή ακόμη! Όλα καλά πάνε και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε! Αλλά να σου πω την αλήθεια και γω ανησυχώ όταν πλησιάζει το ραντεβού. Όλες τις υπόλοιπες μέρες είμαι μια χαρά και μόλις έρχεται η μέρα του ραντεβού έχω ένα άγχος αν θα μας πει κάτι κακό ο γιατρός.... 

18/5 έχω ραντεβού για β επιπέδου ξανά! Έχω ακόμη μέλλον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Έχεις δίκιο είναι ανάλογα τον οργανισμό. Δύο ξαδέρφες μου  γέννησαν και είχαν μια κοιλίτσα λες και ήταν στον 6ο, 7ο το πολύ. Και η κουμπάρα είχε κάνει μια κοιλιά μεγααααλη που τη ζοριζε πραγματικά. Και οι τρεις κανονικές στα κιλά τους. Θα επανέλθω και γω με φωτό!

Η Πέμπτη σχεδόν έφτασε! Κάνε λίγο υπομονή ακόμη! Όλα καλά πάνε και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε! Αλλά να σου πω την αλήθεια και γω ανησυχώ όταν πλησιάζει το ραντεβού. Όλες τις υπόλοιπες μέρες είμαι μια χαρά και μόλις έρχεται η μέρα του ραντεβού έχω ένα άγχος αν θα μας πει κάτι κακό ο γιατρός.... 

18/5 έχω ραντεβού για β επιπέδου ξανά! Έχω ακόμη μέλλον... 

Ναι ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!

Περιμένω φώτο!!!!!!!!!!!

Ξέρεις τι γίνεται; Ενώ προσπαθώ να είμαι cool, λόγω εγκυμοσύνης μάλλον, βλέπω κάτι πολύ τρελά ονειρα που με γεμίζουν ανησυχίες! Και όλο λέω λες να είναι καλά το μωρό;;; Χτυπάει η καρδούλα του;;; Γεμίζω ανασφάλειες! Δεν το έχω φτιάξει αυτό ακόμα .... Τι να πω!  Μέχρι 18/5 δλδ δεν θα ξαναπάς για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!

Περιμένω φώτο!!!!!!!!!!!

Ξέρεις τι γίνεται; Ενώ προσπαθώ να είμαι cool, λόγω εγκυμοσύνης μάλλον, βλέπω κάτι πολύ τρελά ονειρα που με γεμίζουν ανησυχίες! Και όλο λέω λες να είναι καλά το μωρό;;; Χτυπάει η καρδούλα του;;; Γεμίζω ανασφάλειες! Δεν το έχω φτιάξει αυτό ακόμα .... Τι να πω!  Μέχρι 18/5 δλδ δεν θα ξαναπάς για υπέρηχο;

Καλημέρα!! Κι εγώ τον ίδιο φόβο έχω πάντα, αν θα χτυπάει η καρδιά...έχω σήμερα ραντεβού..άσε!! Ας σκεφτόμαστε ότι όλα θα’ναι καλά 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Κι εγώ τον ίδιο φόβο έχω πάντα, αν θα χτυπάει η καρδιά...έχω σήμερα ραντεβού..άσε!! Ας σκεφτόμαστε ότι όλα θα’ναι καλά 💗💗💗

Αχ τι τέλεια!!!!!! Πες μας τα νέα σου μετά!!!!!

Όλα μια χαρα θα είναι και τα μωράκια μας θα είναι τέλεια!!!!! Προσπαθω να διώξω τις αρνητικές σκέψεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ τι τέλεια!!!!!! Πες μας τα νέα σου μετά!!!!!

Όλα μια χαρα θα είναι και τα μωράκια μας θα είναι τέλεια!!!!! Προσπαθω να διώξω τις αρνητικές σκέψεις!!!!

Ναι θα σας πω 😊🤗 Αχ κι εγώ!! Αλλά όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι θα σας πω 😊🤗 Αχ κι εγώ!! Αλλά όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι!!

Τι έγινε κορίτσι μου είδες το μωράκι σου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...