Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις On 8/4/2020 at 1:25 ΜΜ, ο/η @nn@ είπε:

Όχι ακόμα!

Στην αυχενική μου είπε ότι δεν φαινόταν ακόμα και  επόμενος υπέρηχος είναι στις 16/4.

Αν δε φανεί και τότε θα το μάθουμε σίγουρα με την άμνιο!

Εσείς το μάθατε;

Είμαστε μαζί μαζι εμείς!!!!! Γιατί θα κανεις αμνιο;

Κι εγώ ΠΗΤ έχω 25/9 και επόμενο ραντεβού 16/4 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ κοιτάζω για καρότσια κι εγώ αλλά δεν έχω καταλήξει. Θέλω 3 σε 1 σίγουρα... Ποιο πήρατε εσεις;;;;; Τι τέλεια που σας είπε και βάρος! Εμένα δεν μου έχει πει προς το παρόν! Την αλλη Πέμπτη που θα πάω ελπίζω να μου πει!!! Κορίτσι μου αφού προσέχεις όλα καλά θα πάνε!!!!! Αχου μωρε το μωράκι σου ντρέπεται θέλει να σας κάνει έκπληξη μάλλον 😄🥰

Ερωτηση, έχετε πάρει καθόλου βάρος προς το παρόν;;;

Στην ερώτηση για το βάρος ,εγώ έχω πάρει 1 κιλό  έχω και κοιλιτσα για την εβδομάδα που είμαι φαίνεται ,εσεις από κοιλιτσα πως πάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ααα τέλειο αυτό και εμενα η κουμπαρά μ που έκανε πέρσι κοριτσάκι θα μ δώσει αρκετά ρουχαλάκια ...Το καρότσι και εγώ το σκέφτομαι να το παραγγείλω έχω βρει πιο θέλω αλλά λέω να περιμένω μέχρι και την επόμενη φορά που θα πάμε στον γιατρό!!!

Εντωμεταξύ έχω από εχθες λίγα πονάκια χαμηλά  όχι τίποτα το ιδιαίτερο και όχι όλη την ώρα ,σήμερα πήρα τηλ την γιατρό μ να την ρωτήσω και μ ειπαι ότι είναι φυσιολογικό καθώς  μεγαλώνει η μήτρα μ ειπα να πάρω και κανένα μαγνήσιο για να με χαλαρώσει,έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;;;

Εγώ δεν άντεξα πάντως! Το έχουμε παραγγείλει ήδη! 

Και γω έχω κάποιες φορές κάτι πολύ ήπια πονακια χαμηλά και κάτι τσιμπηματακια. Μπορεί να κρατάνε δύο τρεις μέρες αλλά όχι όλη μέρα και μετά για καμμιά βδομάδα να μην έχω το παραμικρό. Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός και δεν χρειάζεται να πάρω μαγνήσιο ή κάτι άλλο, τουλάχιστον προς το παρών

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ κοιτάζω για καρότσια κι εγώ αλλά δεν έχω καταλήξει. Θέλω 3 σε 1 σίγουρα... Ποιο πήρατε εσεις;;;;; Τι τέλεια που σας είπε και βάρος! Εμένα δεν μου έχει πει προς το παρόν! Την αλλη Πέμπτη που θα πάω ελπίζω να μου πει!!! Κορίτσι μου αφού προσέχεις όλα καλά θα πάνε!!!!! Αχου μωρε το μωράκι σου ντρέπεται θέλει να σας κάνει έκπληξη μάλλον 😄🥰

Ερωτηση, έχετε πάρει καθόλου βάρος προς το παρόν;;;

Εμείς πήραμε το peg perego book 51 3 σε 1. Το είχα βάλει στο μάτι πριν καν μείνω έγκυος και το έχει και μια γνωστή μου και είναι πολύ ευχαριστημένη! Τυχαία το είχα σηκώσει και το είχα τσεκαρει μέσω της γνωστής και μου άρεσε οπότε μόλις το βρήκαμε ευκαιρία το πήραμε! 2 μηνών ήμουν ακόμη ούτε αυχενική δεν είχα κάνει, αλλά λόγω και δύο βιοχημικών στο παρελθόν θέλαμε ας πούμε να το πάρουμε για γούρι! 

Μωρέ δεν αγχώνομαι τόσο γιατί το παρακολουθούμε και προσέχω αλλά σκέφτομαι όλα αυτά που δεν μπορώ να φάω και @@@@@@@ 😂 😂 . Θα μου περάσει!!! 

Εγώ είχα χάσει μέχρι την 8η εβδομάδα σχεδόν 2,5 κιλά και από τοτε έχω βάλει μέχρι σήμερα 1,2. Γενικώς ξεκίνησα με αρκετά παραπανισια κιλά οπότε δεν θέλω να ξεφύγω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Εγώ δεν άντεξα πάντως! Το έχουμε παραγγείλει ήδη! 

Και γω έχω κάποιες φορές κάτι πολύ ήπια πονακια χαμηλά και κάτι τσιμπηματακια. Μπορεί να κρατάνε δύο τρεις μέρες αλλά όχι όλη μέρα και μετά για καμμιά βδομάδα να μην έχω το παραμικρό. Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός και δεν χρειάζεται να πάρω μαγνήσιο ή κάτι άλλο, τουλάχιστον προς το παρών

Εμείς πήραμε το peg perego book 51 3 σε 1. Το είχα βάλει στο μάτι πριν καν μείνω έγκυος και το έχει και μια γνωστή μου και είναι πολύ ευχαριστημένη! Τυχαία το είχα σηκώσει και το είχα τσεκαρει μέσω της γνωστής και μου άρεσε οπότε μόλις το βρήκαμε ευκαιρία το πήραμε! 2 μηνών ήμουν ακόμη ούτε αυχενική δεν είχα κάνει, αλλά λόγω και δύο βιοχημικών στο παρελθόν θέλαμε ας πούμε να το πάρουμε για γούρι! 

Μωρέ δεν αγχώνομαι τόσο γιατί το παρακολουθούμε και προσέχω αλλά σκέφτομαι όλα αυτά που δεν μπορώ να φάω και @@@@@@@ 😂 😂 . Θα μου περάσει!!! 

Εγώ είχα χάσει μέχρι την 8η εβδομάδα σχεδόν 2,5 κιλά και από τοτε έχω βάλει μέχρι σήμερα 1,2. Γενικώς ξεκίνησα με αρκετά παραπανισια κιλά οπότε δεν θέλω να ξεφύγω.

 

Κι εγω εχω καμια 10αρια παραπανω απο τα φυσιολογικα μου. ειχα χασει πριν μεινω 7 και τωρα. Δεν εχω παρει καθολου προς το παρον αν παρω τα 7 που εχασα μονο θα ειμαι οκ! Βεβαια η γιατρος μου ειπε οτι ειμαι οκ γενικά κι ας εχω παραπάνω!

θα το κοιταξω το καροτσι που λες εχω βαλει διαφορα κι εγω στα αγαπημένα αλλα δε θυμαμαι τωρα ποια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==> 25/9 💗 👶 

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==> 25/9 💗 👶 

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι!

Τελειο! Βαλε μας κι εμας μπεμπα αν και θα στο επιβεβαιωσω την αλλη πεμπτη γιατι μας ειχαν πει κατα 70%!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγω εχω ακουσει το αντίθετο πάντως οτι ξεκιναει με μικρα χτυπηματακια ή με φτερουγισματα! Διάβασα οτι καμιά φορα και απο τη 16η μπορει να το νιωσεις! Ειδικα αν δεν ειναι το πρωτο σου! Μην αγχώνεσαι, καθε μωρακι είναι διαφορετικο, άλλα ειναι πιο υπερκινητικά και αλλα πιο ησυχουλια! Ανυπομονω να τα νιωσουμε να πουμε την εμπειρια μου!

Ναι ακριβώς, από τη 16η και μετά το καταλαβαίνεις, πιο πριν αποκλείεται! Και ειδικά αν δεν είναι το πρώτο σου όπως λες.. Αυτό το φτερούγισμα που λες ίσως νιώθω τις τελευταίες εβδομάδες, γι’αυτό δε μπορώ να καταλάβω αν είναι κάτι ή αν είναι στο μυαλό μου..το έψαχνα χθες, και διάβασα ότι αν είναι πρόσθιος ο πλακούντας δεν το νιώθεις τόσο έντονα..έλεγε διάφορες περιπτώσεις πότε δε το νιώθεις πολύ..κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι έχω πρόσθιο πλακούντα..ίσως γι’αυτό δε το νιώθω πολύ ακόμα 😅 Άντε να τα νιώσουμε ναι κι εγώ ανυπομονώ... Τη Δευτέρα έχω γιατρό, να δω τουλάχιστον ότι είναι όλα καλά κι ας μην το νιώθω, να μου φύγει η ανησυχία..! Εσύ πότε πας τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ακριβώς, από τη 16η και μετά το καταλαβαίνεις, πιο πριν αποκλείεται! Και ειδικά αν δεν είναι το πρώτο σου όπως λες.. Αυτό το φτερούγισμα που λες ίσως νιώθω τις τελευταίες εβδομάδες, γι’αυτό δε μπορώ να καταλάβω αν είναι κάτι ή αν είναι στο μυαλό μου..το έψαχνα χθες, και διάβασα ότι αν είναι πρόσθιος ο πλακούντας δεν το νιώθεις τόσο έντονα..έλεγε διάφορες περιπτώσεις πότε δε το νιώθεις πολύ..κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι έχω πρόσθιο πλακούντα..ίσως γι’αυτό δε το νιώθω πολύ ακόμα 😅 Άντε να τα νιώσουμε ναι κι εγώ ανυπομονώ... Τη Δευτέρα έχω γιατρό, να δω τουλάχιστον ότι είναι όλα καλά κι ας μην το νιώθω, να μου φύγει η ανησυχία..! Εσύ πότε πας τώρα;

Ααχχχχ κι εγω πρόσθιο πλακουντα εχω απ οσο θυμαμαι!!!

Αντε να παμε να δουμε ρα μικρουλια μας! 16.4 παω εγω!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Στην ερώτηση για το βάρος ,εγώ έχω πάρει 1 κιλό  έχω και κοιλιτσα για την εβδομάδα που είμαι φαίνεται ,εσεις από κοιλιτσα πως πάτε;;;

Εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα απ οτι μου λενε οι έμπειρες πχ η μανα μου 😂😂 

Ειμαι στη 16η εβδομαδα, αυριο μπαινω στην 17! Και να σημειωσω οτι δεν ειχα ποτε κοιλια! Στελνω φωτο να μου πειτε κι εσεις αν υπερβαλω!

20200409_145602.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Καλήμερα εγώ είμαι 18w 6d έχει εδώ και 3 εβδομάδες και  ειδικά τις βραδινές ώρες όταν χαλαρώνω στον καναπέ  κάτω χαμηλά νιώθω να κάνει σαν μια πεταλουδίτσα σαν ένα φτερούγισμα . Άλλα όχι όλες τις μέρες, επίσης  έχω διαβάσει ότι δεν είναι ανησυχητικό να μην το ακούς  αυτό το διάστημα είναι τόσο μικρο που κάνει τούμπες μέσα μπορεί να είναι γυρισμένο προς τα μέσα φάε κανένα κομματάκι σοκολάτα το βραδύ χαλάρωσε και εστιάσου στην κοιλίτσα  υπάρχει  περίπτωση να το ακούσεις  ! Φιλάκια.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω 😊🤗 αυτό το σαν φτερούγισμα το νιώθω αλλά δε ξέρω αν είναι κάτι ή φαντασία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλά δεν πειράζει, εμείς κρατάμε τις ΠΗΤ! 

Εμείς έχουμε παραγγείλει καρότσι, νωρίς νωρίς κιόλας! Τα υπόλοιπα τα έχουμε σχεδόν όλα από τα ανήψια μου οπότε πιο πολύ θα πάρουμε πραγματακια γιατί θα μας αρέσουν και όχι λόγω ανάγκης. Και τα λίγα που μας λείπουν φυσικά!

Επιτέλους ο καιρός έχει φτιάξει και την βγάζουμε στο μπαλκόνι. Χθες πήγα στον γιατρό, σήμερα στο φαρμακείο και αύριο θα παω για εξετάσεις... Ξεπορτιζω τελευταία!!! Πάντως πέρασε μια βδομάδα και δεν το ξαναενιωσα αλλά που θα πάει θα μεγαλώσει και θα το καταλαβαίνουμε συνέχεια!

Η κουμπάρα μου στην 20η εβδομάδα επίσης δεν το είχε νιώσει και ήταν και μεγάλο μωρό. Την 22η ξεκίνησε να την αντιλαμβάνεται και από τότε έκανε και πάρτι η μικρή!!! Και μεις που νιώσαμε κάτι φτερουγισματα δεν ξέρουμε καν αν είναι όντως το μωρό ή η φαντασία μας!!! Μην αγχώνεσαι ακόμη είναι φυσιολογικό να μην το έχεις νιώσει!

Χθες το είδαμε το μικρούλι μας πάλι! Είναι 150 γραμμάρια, αλλά πάλι δεν μπορέσαμε να δούμε φύλλο! Ήταν κάπως στραμμένο προς τα μέσα, είχε και τα πόδια σταυρωμένα οπότε τζιφος! Μου βρήκε και λίγο την πίεση ανεβασμένη ο γιατρός, ειχε βγάλει και ένα ποσοστό για προεκλαμψία η αυχενική και τώρα το παρακολουθούμε. Βέβαια εγώ μετά την αυχενική παρακολουθώ την πίεση μου και δεν έχω ποτέ ανεβασμένη οπότε ίσως έτυχε είπε ο γιατρός. Συνεχίζω να μετράω και να καταγράφω, έκοψα και το αλάτι και το βλέπουμε.

Ελπίζω σήμερα να κλείσω και ραντεβού για την β επιπέδου να ξέρω τουλάχιστον πότε θα πάω!

Και θα ετοιμάσω και το πινακακι μας! Δεν το ξέχασα!

Καλησπέρα!! Κι εμείς έχουμε αρκετά από τον ανιψιό μου ευτυχώς, οπότε λίγα χρειαζόμαστε! Που ανυπομονώ βέβαια να τα ψωνίσουμε 😊😊 Ήδη κοιτάμε για καρότσι, δεν έχουμε πάρει βέβαια τίποτα ακόμα, πέρα από ένα κουκλάκι που του πήρα εγώ! 😊

Αυτό κι εγώ, νιώθω εδώ και κάτι εβδομάδες φτερουγίσματα κ ελαφριά κουνήματα, αλλά μπορεί να’ναι και στη φαντασία μου!! Δεν είναι κάτι που μπορώ να πω με σιγουριά..

Αχ το μικρούλι σου μεγαλώνει! 😊 Εμένα πριν 3 εβδομάδες που είχα πάει ήταν 140 γραμμάρια, όσο και το δικό σου περίπου..για να δούμε τώρα πόσο θα’χει πάει!

Να προσέχεις την πίεση! Σήμερα έχεις ραντεβού με το γιατρό εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Εγώ δεν άντεξα πάντως! Το έχουμε παραγγείλει ήδη! 

Και γω έχω κάποιες φορές κάτι πολύ ήπια πονακια χαμηλά και κάτι τσιμπηματακια. Μπορεί να κρατάνε δύο τρεις μέρες αλλά όχι όλη μέρα και μετά για καμμιά βδομάδα να μην έχω το παραμικρό. Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός και δεν χρειάζεται να πάρω μαγνήσιο ή κάτι άλλο, τουλάχιστον προς το παρών

Εμείς πήραμε το peg perego book 51 3 σε 1. Το είχα βάλει στο μάτι πριν καν μείνω έγκυος και το έχει και μια γνωστή μου και είναι πολύ ευχαριστημένη! Τυχαία το είχα σηκώσει και το είχα τσεκαρει μέσω της γνωστής και μου άρεσε οπότε μόλις το βρήκαμε ευκαιρία το πήραμε! 2 μηνών ήμουν ακόμη ούτε αυχενική δεν είχα κάνει, αλλά λόγω και δύο βιοχημικών στο παρελθόν θέλαμε ας πούμε να το πάρουμε για γούρι! 

Μωρέ δεν αγχώνομαι τόσο γιατί το παρακολουθούμε και προσέχω αλλά σκέφτομαι όλα αυτά που δεν μπορώ να φάω και @@@@@@@ 😂 😂 . Θα μου περάσει!!! 

Εγώ είχα χάσει μέχρι την 8η εβδομάδα σχεδόν 2,5 κιλά και από τοτε έχω βάλει μέχρι σήμερα 1,2. Γενικώς ξεκίνησα με αρκετά παραπανισια κιλά οπότε δεν θέλω να ξεφύγω.

 

Μάλλον αυτά τα πονάκια είναι και γιατί ανοίγει το σώμα εγώ έχω και φαγούρα στην κοιλιά και βάζω λαδακι για τις ραγάδες αλλά και για να μην κάνω ξηροδερμία.
Εμενα βάζει που κ που ο Άντρας μ το Αφτί του στην κοιλιά μ και μ λέει ότι ακούγετε σαν νερό και κάποιος να κινείτε , τώρα αν είναι το μπεμπέ δεν ξέρω σκέφτομαι να πάρω στυθοσκοπιο🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα απ οτι μου λενε οι έμπειρες πχ η μανα μου 😂😂 

Ειμαι στη 16η εβδομαδα, αυριο μπαινω στην 17! Και να σημειωσω οτι δεν ειχα ποτε κοιλια! Στελνω φωτο να μου πειτε κι εσεις αν υπερβαλω!

20200409_145602.png

Αχχχ τι ωραία, και εμένα κάπως ετσι είναι ,δηλ οταν φτάσουμε με το καλό 9 μήνα πως θα είναι 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Τέλειοοοοοο αχ με το καλό να έρθουν τα μπεμπακια μας να είναι γερά 😍😍

@Princess28 με το μπεμπακι σου θα έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια 

Αλήθεια; 😄 εκτός αν γεννήσω πιο νωρίς χαχα...εσύ πότε έχεις ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Ααα τέλειο αυτό και εμενα η κουμπαρά μ που έκανε πέρσι κοριτσάκι θα μ δώσει αρκετά ρουχαλάκια ...Το καρότσι και εγώ το σκέφτομαι να το παραγγείλω έχω βρει πιο θέλω αλλά λέω να περιμένω μέχρι και την επόμενη φορά που θα πάμε στον γιατρό!!!

Εντωμεταξύ έχω από εχθες λίγα πονάκια χαμηλά  όχι τίποτα το ιδιαίτερο και όχι όλη την ώρα ,σήμερα πήρα τηλ την γιατρό μ να την ρωτήσω και μ ειπαι ότι είναι φυσιολογικό καθώς  μεγαλώνει η μήτρα μ ειπα να πάρω και κανένα μαγνήσιο για να με χαλαρώσει,έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;;;

Μη σε αγχώνουν τα πονάκια.

Έχω και εγώ συχνά. Είναι φυσιολογικό,όπως σου είπε η γιατρός σου. Και εμένα μαγνήσιο μου δίνει από την 8η εβδομάδα.

Έχει καμιά σας να προτείνει καρότσι; Τα 3 σε 1 βολεύουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αλήθεια; 😄 εκτός αν γεννήσω πιο νωρίς χαχα...εσύ πότε έχεις ΠΗΤ;

Εγώ έχω ΠΗΤ 15/9 εμένα στην αρχή μ είχε πει για 8/9 αλλά μετά μ ειπαι για 15,εσένα σου έχει βάλει 2/9 το αργότερο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Μη σε αγχώνουν τα πονάκια.

Έχω και εγώ συχνά. Είναι φυσιολογικό,όπως σου είπε η γιατρός σου. Και εμένα μαγνήσιο μου δίνει από την 8η εβδομάδα.

Έχει καμιά σας να προτείνει καρότσι; Τα 3 σε 1 βολεύουν;

Ναι αφού τα έχουμε σχεδόν όλες είναι φυσιολογικό μου έφυγε το άγχος🙃

εμένα μ αρέσει ένα το οποίο είναι 2 σε ένα δηλαδή έχει το καλαθάκι για μωράκι και μετά έχει το αλλο που είναι για πιο μεγάλο το καθισματάκι για το αυτοκίνητο θα το πάρουμε ξεχωριστά γιατί έτυχε να μας αρέσει αυτό το μοντέλο που έχει αυτά τα δυο αλλά γενικά θεωρώ πως βολεύουν τα 3 σε 1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ κοιτάζω για καρότσια κι εγώ αλλά δεν έχω καταλήξει. Θέλω 3 σε 1 σίγουρα... Ποιο πήρατε εσεις;;;;; Τι τέλεια που σας είπε και βάρος! Εμένα δεν μου έχει πει προς το παρόν! Την αλλη Πέμπτη που θα πάω ελπίζω να μου πει!!! Κορίτσι μου αφού προσέχεις όλα καλά θα πάνε!!!!! Αχου μωρε το μωράκι σου ντρέπεται θέλει να σας κάνει έκπληξη μάλλον 😄🥰

Ερωτηση, έχετε πάρει καθόλου βάρος προς το παρόν;;;

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει, έχω χάσει 2-3 με τους εμετούς και τις ανακατωσούρες..αλλά ούτως ή άλλως έχω ακούσει ότι μετά τον 6ο παίρνεις τα περισσότερα 😅 Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Είμαστε μαζί μαζι εμείς!!!!! Γιατί θα κανεις αμνιο;

Κι εγώ ΠΗΤ έχω 25/9 και επόμενο ραντεβού 16/4 😄😄😄

Ούτε κανονισμένα να τα είχαμε!

Άμνιο θα κάνω λόγω ηλικίας. Είμαι 36. Η αυχενική βγήκε καλή.

Έχει κάνει ή θα κάνει καμιά άλλη κοπέλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 15/9 εμένα στην αρχή μ είχε πει για 8/9 αλλά μετά μ ειπαι για 15,εσένα σου έχει βάλει 2/9 το αργότερο;;;

Ναι!! Δηλαδή όχι το αργότερο, η ΠΗΤ είναι τότε που κλείνεις τις 40 εβδομάδες..μπορεί να γεννήσεις νωρίτερα ή αργότερα..έχω ακούσει ότι είναι φυσιολογικό να γεννήσεις από 38-42 εβδομάδες...αλλά συνήθως γεννάς πριν την ΠΗΤ 😅 γι’αυτό κι εγώ φαντάζομαι θα γεννήσω νωρίτερα.. σπάνια γεννάς ακριβώς τη μέρα της ΠΗΤ! Ο άντρας μου γεννήθηκε τη μέρα της ΠΗΤ ακριβώς 😊 Στην αρχή το πάνε βάσει περιόδου γι’αυτό σου είπε 8/9 μάλλον..μετά πάει βάσει υπερήχου, πόσο είναι πραγματικά το μωρό,οπότε μάλλον ήταν μικρότερο..φυσιολογικά θα γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι!! Δηλαδή όχι το αργότερο, η ΠΗΤ είναι τότε που κλείνεις τις 40 εβδομάδες..μπορεί να γεννήσεις νωρίτερα ή αργότερα..έχω ακούσει ότι είναι φυσιολογικό να γεννήσεις από 38-42 εβδομάδες...αλλά συνήθως γεννάς πριν την ΠΗΤ 😅 γι’αυτό κι εγώ φαντάζομαι θα γεννήσω νωρίτερα.. σπάνια γεννάς ακριβώς τη μέρα της ΠΗΤ! Ο άντρας μου γεννήθηκε τη μέρα της ΠΗΤ ακριβώς 😊 Στην αρχή το πάνε βάσει περιόδου γι’αυτό σου είπε 8/9 μάλλον..μετά πάει βάσει υπερήχου, πόσο είναι πραγματικά το μωρό,οπότε μάλλον ήταν μικρότερο..φυσιολογικά θα γεννήσεις;

Ναι αυτό μ είχε πει ότι ήταν μικρότερο την πρώτη φορά γιαυτο με έβαλε μια εβδομάδα πιο μετά!!

Ναι φυσιολογικά πρώτα ο θεός το θέλω πολύ!!!!εσυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Ούτε κανονισμένα να τα είχαμε!

Άμνιο θα κάνω λόγω ηλικίας. Είμαι 36. Η αυχενική βγήκε καλή.

Έχει κάνει ή θα κάνει καμιά άλλη κοπέλα;;

Να ρωτήσω αν η αυχενική βγει καλή πρέπει να κανείς αμνιο;;;;εμένα μ είχε πει ότι αν η αυχενική δεν βγει καλή πρώτα κανείς μια εξέταση αίματος συγκεκριμένη και αν και αυτή δεν βγει καλεί τότε σου λένε για αμνιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η @nn@ είπε:

Ούτε κανονισμένα να τα είχαμε!

Άμνιο θα κάνω λόγω ηλικίας. Είμαι 36. Η αυχενική βγήκε καλή.

Έχει κάνει ή θα κάνει καμιά άλλη κοπέλα;;

Α ναι ναι καταλαβα! Ολα καλα θα ειναι αφου ειναι καλη η αυχενικη! Ελπιζω να δειτε το φυλου του μωρου αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω πάρει, έχω χάσει 2-3 με τους εμετούς και τις ανακατωσούρες..αλλά ούτως ή άλλως έχω ακούσει ότι μετά τον 6ο παίρνεις τα περισσότερα 😅 Εσύ;

Δεν εχω παρει καθόλου! Ναι σωστα τα λες ο 6ος ειδικα ειναι και ο πιο επικίνδυνος μηνας για ζαχαρο κυησης και πρεπει να προσέχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν εχω παρει καθόλου! Ναι σωστα τα λες ο 6ος ειδικα ειναι και ο πιο επικίνδυνος μηνας για ζαχαρο κυησης και πρεπει να προσέχουμε! 

Ναι; Δεν το ήξερα αυτό! Βέβαια τώρα που είμαι στον 5ο έκανα εξετάσεις πριν λίγες μέρες και η γλυκόζη μου είναι στο κατώτατο κατώτατο όριο, ενώ ήταν περίπου στη μέση πριν μείνω έγκυος. Οπότε ελπίζω ότι δε θα έχω πρόβλημα με ζάχαρο...εσένα πόσο είναι έχεις δει τις εξετάσεις σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...