Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

@whatever

σε αυτό που μ είπες για την διαφορά ΠΗΤ και εγώ δεν έχω απάντηση γιατί αυτή η διαφορά ,μου έχει πει για 15/9 και στην αρχή μ είχε πει για 8/9,μετά μ το έκανε μια εβδομάδα αργότερα ,εγώ τώρα είμαι 17+2

Κοριτσια έχει αρχίσει καμία να αγοράζει πραγματάκια(online μιας και τα μαγαζιά είναι κλειστά)για τα μπεμπέ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η @nn@ είπε:

Καλημέρα και από εμένα!

Μόλις ανακάλυψα την συζήτηση!

Είμαι και εγώ στην 16η εβδομάδα με ΠΗΤ 25/9

Καλώς ήρθες!!!

εύχομαι να έρθει και εσένα με το καλό το μωράκι σου 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2020 at 11:14 ΠΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Πωπω τώρα βρήκε να χαλάσει κι αυτο;;;; χαχα Τουλάχιστον έχεις υπολογιστή οπότε σώζεται!

Εμένα σίγουρα δεν ήταν έντερο απλά ίσως ήταν κάποια σύσπαση! Πότε ξαναπας γιατρό;;;;

Άστα, με το βρωμοκινητο....Έχω ραντεβού τη 2η εβδομαδα του Πάσχα...Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2020 at 12:58 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε; Πως τα πάτε με την κλεισούρα; 

Και γω για την κυστική ίνωση μόνο το πακέτο που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ έκανα και όχι το ολοκληρωμένο πακέτο. Δεν το θεώρησε ο γιατρός μου απαραίτητο να κανω το μεγάλο πακέτο. Είναι η μετάλλαξη (δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή λέξη) που παρατηρείται τις περισσότερες φορές. 

Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα και μια φορά μέσα στη βδομάδα ένιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά διαφορετικό, αλλά ήταν μόνο μια φορά οπότε έχω ιδέα αν ήταν το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο! 

Να κάναμε κάνα πινακακι με τις ΠΗΤ μας; Είναι κάποια που έχει κλείσει ραντεβού για την β επιπέδου; 

Καλημέρα κορίτσι,

Τι κάνεις;;;Η κλεισούρα μας έχει φάει...Έχει τόση βροχή και αέρα τις τελευταίες δέκα μέρες που το σκέφτομαι μέχρι κ για περπάτημα...Ωραία η ιδέα σου για το πινακάκι...Η φίλη μου ένιωσε αυτα τα φτερουγίσματα μολις εκλεισε τον τριτο μηνα..Οπότε αυτά τα φτερουγίσματα ισως να είναι τα μπεμπάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Άστα, με το βρωμοκινητο....Έχω ραντεβού τη 2η εβδομαδα του Πάσχα...Εσύ;

16.4 εχω και μετραω τις μερες 1-1!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

@whatever

σε αυτό που μ είπες για την διαφορά ΠΗΤ και εγώ δεν έχω απάντηση γιατί αυτή η διαφορά ,μου έχει πει για 15/9 και στην αρχή μ είχε πει για 8/9,μετά μ το έκανε μια εβδομάδα αργότερα ,εγώ τώρα είμαι 17+2

Κοριτσια έχει αρχίσει καμία να αγοράζει πραγματάκια(online μιας και τα μαγαζιά είναι κλειστά)για τα μπεμπέ;; 

Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι να ξεκινήσω ,καθώς βλέπω ότι θα μαζευτούν πολλά στο τέλος!

Αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @nn@ είπε:

Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι να ξεκινήσω ,καθώς βλέπω ότι θα μαζευτούν πολλά στο τέλος!

Αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω!

Εγώ ξεκίνησα από τα βασικά λόγο της κατάστασης που είναι τα μαγαζιά κλειστά να τα παραγγέλνω online και θα έρθουν τον Ιούνιο όποτε σκέφτηκα ότι δεν θα είναι νωρίς...δεν σε ρώτησα μάθατε το φύλο του μπεμπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εγώ ξεκίνησα από τα βασικά λόγο της κατάστασης που είναι τα μαγαζιά κλειστά να τα παραγγέλνω online και θα έρθουν τον Ιούνιο όποτε σκέφτηκα ότι δεν θα είναι νωρίς...δεν σε ρώτησα μάθατε το φύλο του μπεμπε;;

Όχι ακόμα!

Στην αυχενική μου είπε ότι δεν φαινόταν ακόμα και  επόμενος υπέρηχος είναι στις 16/4.

Αν δε φανεί και τότε θα το μάθουμε σίγουρα με την άμνιο!

Εσείς το μάθατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @nn@ είπε:

Όχι ακόμα!

Στην αυχενική μου είπε ότι δεν φαινόταν ακόμα και  επόμενος υπέρηχος είναι στις 16/4.

Αν δε φανεί και τότε θα το μάθουμε σίγουρα με την άμνιο!

Εσείς το μάθατε;

Εμάς μας είπαν κοριτσάκι αλλά καθόταν σε καλή στάση και το είδε, στην αυχενική μας είχε πει 90% κορίτσι και πριν μια εβδομάδα που είχα πάλι ραντεβού μας το επιβεβαίωσε η Γυναικολογος.

Σε μια εβδομαδουλα θα το δείτε πάλι τελεια ,εμεις θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα 3🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2020 at 3:21 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Kάτι μικρά χτυπηματάκια είχα νιώσει αλλά είναι πολύ νωρίς και δε νομίζω να ήταν αυτο αν και ήταν κάτι που δεν το είχα ξανανιώσει! Γύρω στις 20 εβδομαδες εχω ακουσει οτι ξεκινάει να γίνεται αντιληπτό!

Ναι είναι πολύ νωρίς για να το ένιωσες..δηλαδή αποκλείεται ούτως ή άλλως να το νιώσεις πριν τη 16η εβδομάδα..αλλά εγώ που μπήκα στην 20η αγχώνομαι που δεν το έχω νιώσει ακόμα..εκτός αν δε το καταλαβαίνω, γιατί κάτι μικρά νιώθω αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως νιώθω κάτι ή αν είναι στο μυαλό μου..μου έχουν πει ότι όταν το καταλάβεις είναι πολύ έντονο και το καταλαβαίνεις σίγουρα ότι είναι αυτό..και φοβάμαι γιατί δεν το έχω νιώσει μέχρι τώρα; 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2020 at 12:58 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε; Πως τα πάτε με την κλεισούρα; 

Και γω για την κυστική ίνωση μόνο το πακέτο που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ έκανα και όχι το ολοκληρωμένο πακέτο. Δεν το θεώρησε ο γιατρός μου απαραίτητο να κανω το μεγάλο πακέτο. Είναι η μετάλλαξη (δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή λέξη) που παρατηρείται τις περισσότερες φορές. 

Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα και μια φορά μέσα στη βδομάδα ένιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά διαφορετικό, αλλά ήταν μόνο μια φορά οπότε έχω ιδέα αν ήταν το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο! 

Να κάναμε κάνα πινακακι με τις ΠΗΤ μας; Είναι κάποια που έχει κλείσει ραντεβού για την β επιπέδου; 

 Ωραία ιδέα! Εγώ έχω ΠΗΤ 02/09! Εσύ πότε είσαι;

Έχω ραντεβού τη Δευτέρα με το γιατρό μου..τότε θα τελειώνω την 20η εβδομάδα, αλλά δε μου είχε πει ότι θα είναι η β’ επιπέδου..οπότε φαντάζομαι ότι τώρα που θα πάω θα μου κλείσει για β’ επιπέδου.. εσύ έχεις κλείσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2020 at 8:06 ΜΜ, ο/η Mammatobe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήταν δική μου επιλογή να κάνω την εξέταση με 98% μάλλον γι 'αυτό δεν μπορούσε να μου την γράψει ο γιατρός  όπως επίσης και  στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι υπάρχουν 3 ειδών εξετάσεων για την κυστική ινωση ανάλογα με τις μεταλλάξεις που καλύπτει είναι ανάλογο και το ποσό.Άπλα από δικιά μας λόξα αποφασίσαμε να κανουμε το πλήρες πακέτο. Σας ευχαριστώ όλες πάντως για τις απαντήσεις .Εγώ κορίτσια τον ακούω περισσότερο το βραδάκι καταλαβαίνω κάτι φτερουγίσματα    σαν πεταλουδίτσα κάνει !!!! Φιλιά σε όλες.

Καλησπέρα κορίτσι μου. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Και πώς ακριβώς νιώθεις όταν τον καταλαβαίνεις; Γιατί εγώ έχω μπερδευτεί και νομίζω δεν το έχω νιώσει ακόμη. έχω μπει 20η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι είναι πολύ νωρίς για να το ένιωσες..δηλαδή αποκλείεται ούτως ή άλλως να το νιώσεις πριν τη 16η εβδομάδα..αλλά εγώ που μπήκα στην 20η αγχώνομαι που δεν το έχω νιώσει ακόμα..εκτός αν δε το καταλαβαίνω, γιατί κάτι μικρά νιώθω αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως νιώθω κάτι ή αν είναι στο μυαλό μου..μου έχουν πει ότι όταν το καταλάβεις είναι πολύ έντονο και το καταλαβαίνεις σίγουρα ότι είναι αυτό..και φοβάμαι γιατί δεν το έχω νιώσει μέχρι τώρα; 😕

Εγω εχω ακουσει το αντίθετο πάντως οτι ξεκιναει με μικρα χτυπηματακια ή με φτερουγισματα! Διάβασα οτι καμιά φορα και απο τη 16η μπορει να το νιωσεις! Ειδικα αν δεν ειναι το πρωτο σου! Μην αγχώνεσαι, καθε μωρακι είναι διαφορετικο, άλλα ειναι πιο υπερκινητικά και αλλα πιο ησυχουλια! Ανυπομονω να τα νιωσουμε να πουμε την εμπειρια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγω γενναω Μάιο με το καλό και τα δικά σας λοιπόν εγώ το ένιωσα 15 εβδομάδα  από τότε σχεδόν καθημερινά σαν  πεταλουδιτσα ήτανε αν και στην πρώτη εγκυμοσύνη λένε αργείς να το νιώσεις γιατι τα τοιχώματα της μήτρας είναι πιο σκληρά ως νοσηλευτρια έχω ακούσει και πολλά στην μαιευτική άλλες το νιώθουμε νωρίτερα άλλες αργότερα αλλα σίγουρα θα καταλάβατε εάν είναι το μωρό η τα έντερα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα εγώ είμαι 18w 6d έχει εδώ και 3 εβδομάδες και  ειδικά τις βραδινές ώρες όταν χαλαρώνω στον καναπέ  κάτω χαμηλά νιώθω να κάνει σαν μια πεταλουδίτσα σαν ένα φτερούγισμα . Άλλα όχι όλες τις μέρες, επίσης  έχω διαβάσει ότι δεν είναι ανησυχητικό να μην το ακούς  αυτό το διάστημα είναι τόσο μικρο που κάνει τούμπες μέσα μπορεί να είναι γυρισμένο προς τα μέσα φάε κανένα κομματάκι σοκολάτα το βραδύ χαλάρωσε και εστιάσου στην κοιλίτσα  υπάρχει  περίπτωση να το ακούσεις  ! Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 7:34 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

@whatever

σε αυτό που μ είπες για την διαφορά ΠΗΤ και εγώ δεν έχω απάντηση γιατί αυτή η διαφορά ,μου έχει πει για 15/9 και στην αρχή μ είχε πει για 8/9,μετά μ το έκανε μια εβδομάδα αργότερα ,εγώ τώρα είμαι 17+2

Κοριτσια έχει αρχίσει καμία να αγοράζει πραγματάκια(online μιας και τα μαγαζιά είναι κλειστά)για τα μπεμπέ;; 

Καλημέρα!!! Εγώ έχω αρχίζει και κοιτάω διάφορα απο το νετ και να παίρνω ιδέες  και για το θέμα το δωματίου του μωρού, αλλά είναι νωρίς για κάποια αγορά και επίσης, ελπίζω να τελειώσει σύντομα όλο αυτό ωστε να μπορέσω να πάω στα μαγαζιά να δώ πχ καρότσια και κούνιες απο κοντά να δω πιο θα με εξυπηρετήσει καλύτερα!!!

Εσύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ έχω αρχίζει και κοιτάω διάφορα απο το νετ και να παίρνω ιδέες  και για το θέμα το δωματίου του μωρού, αλλά είναι νωρίς για κάποια αγορά και επίσης, ελπίζω να τελειώσει σύντομα όλο αυτό ωστε να μπορέσω να πάω στα μαγαζιά να δώ πχ καρότσια και κούνιες απο κοντά να δω πιο θα με εξυπηρετήσει καλύτερα!!!

Εσύ;;;

Καλημερααααα

εγω έχω αρχίσει με κάτι μικροπράγματα αν και είναι νωρίς το ξέρω αλλά καθώς χάζευα στο Ίντερνετ δεν μπόρεσα να αντισταθώ άσε που θα έρθουν σε δυο μήνες....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Καλημερααααα

εγω έχω αρχίσει με κάτι μικροπράγματα αν και είναι νωρίς το ξέρω αλλά καθώς χάζευα στο Ίντερνετ δεν μπόρεσα να αντισταθώ άσε που θα έρθουν σε δυο μήνες....

 

Καλά ναι καταλαβαίνω ακριβώς!!!!  :D:D:D Είναι δύσκολο να αντισταθείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 7:34 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

@whatever

σε αυτό που μ είπες για την διαφορά ΠΗΤ και εγώ δεν έχω απάντηση γιατί αυτή η διαφορά ,μου έχει πει για 15/9 και στην αρχή μ είχε πει για 8/9,μετά μ το έκανε μια εβδομάδα αργότερα ,εγώ τώρα είμαι 17+2

Κοριτσια έχει αρχίσει καμία να αγοράζει πραγματάκια(online μιας και τα μαγαζιά είναι κλειστά)για τα μπεμπέ;; 

Καλά δεν πειράζει, εμείς κρατάμε τις ΠΗΤ! 

Εμείς έχουμε παραγγείλει καρότσι, νωρίς νωρίς κιόλας! Τα υπόλοιπα τα έχουμε σχεδόν όλα από τα ανήψια μου οπότε πιο πολύ θα πάρουμε πραγματακια γιατί θα μας αρέσουν και όχι λόγω ανάγκης. Και τα λίγα που μας λείπουν φυσικά!

στις On 8/4/2020 at 9:05 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσι,

Τι κάνεις;;;Η κλεισούρα μας έχει φάει...Έχει τόση βροχή και αέρα τις τελευταίες δέκα μέρες που το σκέφτομαι μέχρι κ για περπάτημα...Ωραία η ιδέα σου για το πινακάκι...Η φίλη μου ένιωσε αυτα τα φτερουγίσματα μολις εκλεισε τον τριτο μηνα..Οπότε αυτά τα φτερουγίσματα ισως να είναι τα μπεμπάκια...

Επιτέλους ο καιρός έχει φτιάξει και την βγάζουμε στο μπαλκόνι. Χθες πήγα στον γιατρό, σήμερα στο φαρμακείο και αύριο θα παω για εξετάσεις... Ξεπορτιζω τελευταία!!! Πάντως πέρασε μια βδομάδα και δεν το ξαναενιωσα αλλά που θα πάει θα μεγαλώσει και θα το καταλαβαίνουμε συνέχεια!

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι είναι πολύ νωρίς για να το ένιωσες..δηλαδή αποκλείεται ούτως ή άλλως να το νιώσεις πριν τη 16η εβδομάδα..αλλά εγώ που μπήκα στην 20η αγχώνομαι που δεν το έχω νιώσει ακόμα..εκτός αν δε το καταλαβαίνω, γιατί κάτι μικρά νιώθω αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως νιώθω κάτι ή αν είναι στο μυαλό μου..μου έχουν πει ότι όταν το καταλάβεις είναι πολύ έντονο και το καταλαβαίνεις σίγουρα ότι είναι αυτό..και φοβάμαι γιατί δεν το έχω νιώσει μέχρι τώρα; 😕

Η κουμπάρα μου στην 20η εβδομάδα επίσης δεν το είχε νιώσει και ήταν και μεγάλο μωρό. Την 22η ξεκίνησε να την αντιλαμβάνεται και από τότε έκανε και πάρτι η μικρή!!! Και μεις που νιώσαμε κάτι φτερουγισματα δεν ξέρουμε καν αν είναι όντως το μωρό ή η φαντασία μας!!! Μην αγχώνεσαι ακόμη είναι φυσιολογικό να μην το έχεις νιώσει!

Χθες το είδαμε το μικρούλι μας πάλι! Είναι 150 γραμμάρια, αλλά πάλι δεν μπορέσαμε να δούμε φύλλο! Ήταν κάπως στραμμένο προς τα μέσα, είχε και τα πόδια σταυρωμένα οπότε τζιφος! Μου βρήκε και λίγο την πίεση ανεβασμένη ο γιατρός, ειχε βγάλει και ένα ποσοστό για προεκλαμψία η αυχενική και τώρα το παρακολουθούμε. Βέβαια εγώ μετά την αυχενική παρακολουθώ την πίεση μου και δεν έχω ποτέ ανεβασμένη οπότε ίσως έτυχε είπε ο γιατρός. Συνεχίζω να μετράω και να καταγράφω, έκοψα και το αλάτι και το βλέπουμε.

Ελπίζω σήμερα να κλείσω και ραντεβού για την β επιπέδου να ξέρω τουλάχιστον πότε θα πάω!

Και θα ετοιμάσω και το πινακακι μας! Δεν το ξέχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλά δεν πειράζει, εμείς κρατάμε τις ΠΗΤ! 

Εμείς έχουμε παραγγείλει καρότσι, νωρίς νωρίς κιόλας! Τα υπόλοιπα τα έχουμε σχεδόν όλα από τα ανήψια μου οπότε πιο πολύ θα πάρουμε πραγματακια γιατί θα μας αρέσουν και όχι λόγω ανάγκης. Και τα λίγα που μας λείπουν φυσικά!

Επιτέλους ο καιρός έχει φτιάξει και την βγάζουμε στο μπαλκόνι. Χθες πήγα στον γιατρό, σήμερα στο φαρμακείο και αύριο θα παω για εξετάσεις... Ξεπορτιζω τελευταία!!! Πάντως πέρασε μια βδομάδα και δεν το ξαναενιωσα αλλά που θα πάει θα μεγαλώσει και θα το καταλαβαίνουμε συνέχεια!

Η κουμπάρα μου στην 20η εβδομάδα επίσης δεν το είχε νιώσει και ήταν και μεγάλο μωρό. Την 22η ξεκίνησε να την αντιλαμβάνεται και από τότε έκανε και πάρτι η μικρή!!! Και μεις που νιώσαμε κάτι φτερουγισματα δεν ξέρουμε καν αν είναι όντως το μωρό ή η φαντασία μας!!! Μην αγχώνεσαι ακόμη είναι φυσιολογικό να μην το έχεις νιώσει!

Χθες το είδαμε το μικρούλι μας πάλι! Είναι 150 γραμμάρια, αλλά πάλι δεν μπορέσαμε να δούμε φύλλο! Ήταν κάπως στραμμένο προς τα μέσα, είχε και τα πόδια σταυρωμένα οπότε τζιφος! Μου βρήκε και λίγο την πίεση ανεβασμένη ο γιατρός, ειχε βγάλει και ένα ποσοστό για προεκλαμψία η αυχενική και τώρα το παρακολουθούμε. Βέβαια εγώ μετά την αυχενική παρακολουθώ την πίεση μου και δεν έχω ποτέ ανεβασμένη οπότε ίσως έτυχε είπε ο γιατρός. Συνεχίζω να μετράω και να καταγράφω, έκοψα και το αλάτι και το βλέπουμε.

Ελπίζω σήμερα να κλείσω και ραντεβού για την β επιπέδου να ξέρω τουλάχιστον πότε θα πάω!

Και θα ετοιμάσω και το πινακακι μας! Δεν το ξέχασα!

Ααα τέλειο αυτό και εμενα η κουμπαρά μ που έκανε πέρσι κοριτσάκι θα μ δώσει αρκετά ρουχαλάκια ...Το καρότσι και εγώ το σκέφτομαι να το παραγγείλω έχω βρει πιο θέλω αλλά λέω να περιμένω μέχρι και την επόμενη φορά που θα πάμε στον γιατρό!!!

Εντωμεταξύ έχω από εχθες λίγα πονάκια χαμηλά  όχι τίποτα το ιδιαίτερο και όχι όλη την ώρα ,σήμερα πήρα τηλ την γιατρό μ να την ρωτήσω και μ ειπαι ότι είναι φυσιολογικό καθώς  μεγαλώνει η μήτρα μ ειπα να πάρω και κανένα μαγνήσιο για να με χαλαρώσει,έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==> 25/9 💗 👶 

@Xrita @Mammatobe δεν γνωρίζω Πητ για εσάς οπότε αν θέλετε πείτε μου!

Και οποιο άλλο κορίτσι του Σεπτέμβρη μου διέφυγε, στείλτε να σας συμπληρώσω!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ααα τέλειο αυτό και εμενα η κουμπαρά μ που έκανε πέρσι κοριτσάκι θα μ δώσει αρκετά ρουχαλάκια ...Το καρότσι και εγώ το σκέφτομαι να το παραγγείλω έχω βρει πιο θέλω αλλά λέω να περιμένω μέχρι και την επόμενη φορά που θα πάμε στον γιατρό!!!

Εντωμεταξύ έχω από εχθες λίγα πονάκια χαμηλά  όχι τίποτα το ιδιαίτερο και όχι όλη την ώρα ,σήμερα πήρα τηλ την γιατρό μ να την ρωτήσω και μ ειπαι ότι είναι φυσιολογικό καθώς  μεγαλώνει η μήτρα μ ειπα να πάρω και κανένα μαγνήσιο για να με χαλαρώσει,έχει καμία άλλη αυτό το σύμπτωμα;;;

Κορίτσι εγώ έχω πονάκια συχνά αλλά είναι φυσιολογικό μου είπε κι εμένα η δική μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 

@whatever ==> 22/9 💗👶 

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 

@Dimitra91 ==> 25/9 💗 👶 

@Xrita @Mammatobe δεν γνωρίζω Πητ για εσάς οπότε αν θέλετε πείτε μου!

Και οποιο άλλο κορίτσι του Σεπτέμβρη μου διέφυγε, στείλτε να σας συμπληρώσω!

 

 

 

Τέλειοοοοοο αχ με το καλό να έρθουν τα μπεμπακια μας να είναι γερά 😍😍

@Princess28 με το μπεμπακι σου θα έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Καλά δεν πειράζει, εμείς κρατάμε τις ΠΗΤ! 

Εμείς έχουμε παραγγείλει καρότσι, νωρίς νωρίς κιόλας! Τα υπόλοιπα τα έχουμε σχεδόν όλα από τα ανήψια μου οπότε πιο πολύ θα πάρουμε πραγματακια γιατί θα μας αρέσουν και όχι λόγω ανάγκης. Και τα λίγα που μας λείπουν φυσικά!

Επιτέλους ο καιρός έχει φτιάξει και την βγάζουμε στο μπαλκόνι. Χθες πήγα στον γιατρό, σήμερα στο φαρμακείο και αύριο θα παω για εξετάσεις... Ξεπορτιζω τελευταία!!! Πάντως πέρασε μια βδομάδα και δεν το ξαναενιωσα αλλά που θα πάει θα μεγαλώσει και θα το καταλαβαίνουμε συνέχεια!

Η κουμπάρα μου στην 20η εβδομάδα επίσης δεν το είχε νιώσει και ήταν και μεγάλο μωρό. Την 22η ξεκίνησε να την αντιλαμβάνεται και από τότε έκανε και πάρτι η μικρή!!! Και μεις που νιώσαμε κάτι φτερουγισματα δεν ξέρουμε καν αν είναι όντως το μωρό ή η φαντασία μας!!! Μην αγχώνεσαι ακόμη είναι φυσιολογικό να μην το έχεις νιώσει!

Χθες το είδαμε το μικρούλι μας πάλι! Είναι 150 γραμμάρια, αλλά πάλι δεν μπορέσαμε να δούμε φύλλο! Ήταν κάπως στραμμένο προς τα μέσα, είχε και τα πόδια σταυρωμένα οπότε τζιφος! Μου βρήκε και λίγο την πίεση ανεβασμένη ο γιατρός, ειχε βγάλει και ένα ποσοστό για προεκλαμψία η αυχενική και τώρα το παρακολουθούμε. Βέβαια εγώ μετά την αυχενική παρακολουθώ την πίεση μου και δεν έχω ποτέ ανεβασμένη οπότε ίσως έτυχε είπε ο γιατρός. Συνεχίζω να μετράω και να καταγράφω, έκοψα και το αλάτι και το βλέπουμε.

Ελπίζω σήμερα να κλείσω και ραντεβού για την β επιπέδου να ξέρω τουλάχιστον πότε θα πάω!

Και θα ετοιμάσω και το πινακακι μας! Δεν το ξέχασα!

Αχ κοιτάζω για καρότσια κι εγώ αλλά δεν έχω καταλήξει. Θέλω 3 σε 1 σίγουρα... Ποιο πήρατε εσεις;;;;; Τι τέλεια που σας είπε και βάρος! Εμένα δεν μου έχει πει προς το παρόν! Την αλλη Πέμπτη που θα πάω ελπίζω να μου πει!!! Κορίτσι μου αφού προσέχεις όλα καλά θα πάνε!!!!! Αχου μωρε το μωράκι σου ντρέπεται θέλει να σας κάνει έκπληξη μάλλον 😄🥰

Ερωτηση, έχετε πάρει καθόλου βάρος προς το παρόν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και περσυ που ήμουν πάλι έγκυος πάλι μια κοπέλα είχε φτιάξει πίνακα κι με πητ και φύλο μωρού και ήταν πολύ ωραιο.. εγώ κορίτσια τα ψώνια στο πρώτο μου τα έκανα όταν ήμουν στον 7ο γιατί φοβόμουν μήπως κάτι δεν πάει καλά..

βαλτε με κι εμένα στο πίνακακι

πητ 29/9 κορίτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...