Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Σε ποια εβδομάδα είστε;; Εγώ 15η 

κοιλιτσα έτσι κι ετσι

κι εγώ 250€ πλήρωσα για κυστικη ίνωση 

Είναι δωρεαν βρε παιδιά η εξέταση. Εκτος και αν δεν έχεις ασφάλεια! Εγώ είμαι 15 κ 1 σήμερα!!! Μαζί είμαστε!!!!! πητ έχεις 26/9???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Είναι δωρεαν βρε παιδιά η εξέταση. Εκτος και αν δεν έχεις ασφάλεια! Εγώ είμαι 15 κ 1 σήμερα!!! Μαζί είμαστε!!!!!

Μια χαρά ασφάλεια έχω πίστεψε με!! Μου είπε όμως ότι δεν δικαιολογείται.. αν είσαι 15+1 είσαι στην 16η!!!!!!! Εγώ είμαι 14+4 άρα διανύω την 15η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Μια χαρά ασφάλεια έχω πίστεψε με!! Μου είπε όμως ότι δεν δικαιολογείται.. αν είσαι 15+1 είσαι στην 16η!!!!!!! Εγώ είμαι 14+4 άρα διανύω την 15η!

Αααα νόμιζα ότι έχεις κλείσει τη 15! Και πάλι κοντά είμαστε! Ε τότε κορίτσι μου κάτι άλλο παίζει... τι να πω, μίζες παιρνουνε κάποιοι;;; Ποσοστα;;; δεν ξέρω, πάντως 100% την καλύπτει ο ΕΟΠΠΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Σε ποια εβδομάδα είστε;; Εγώ 15η 

κοιλιτσα έτσι κι ετσι

κι εγώ 250€ πλήρωσα για κυστικη ίνωση 

19η εγώ..κοιλίτσα έτσι κ έτσι κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αααα νόμιζα ότι έχεις κλείσει τη 15! Και πάλι κοντά είμαστε! Ε τότε κορίτσι μου κάτι άλλο παίζει... τι να πω, μίζες παιρνουνε κάποιοι;;; Ποσοστα;;; δεν ξέρω, πάντως 100% την καλύπτει ο ΕΟΠΠΥ.

Εκτός αν υπάρχουν 2 εξετάσεις κι εμείς κάναμε τη βασική κ όχι την ολοκληρωμένη...γιατί εμένα έλεγε στο χαρτί 50€ όχι 250...και η συμμετοχή μου ήταν 0€, τα κάλυψε όλα δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εκτός αν υπάρχουν 2 εξετάσεις κι εμείς κάναμε τη βασική κ όχι την ολοκληρωμένη...γιατί εμένα έλεγε στο χαρτί 50€ όχι 250...και η συμμετοχή μου ήταν 0€, τα κάλυψε όλα δηλαδή!

Μπορεί και αυτό αλλά δεν θυμάμαι δυστυχώς πόσο έγραφε εμένα... πάντως σίγουρα έκανε 2 εβδομάδες να βγεί η κυστική ίνωση! Και πρέπει να πλήρωσα για όλες που είχα κάνει γύρω στα 30ευρω....πλήρωσα δλδ συμμετοχή! θα ψάξω μήπως έχω κρατησει καμιά φωτο να δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εκτός αν υπάρχουν 2 εξετάσεις κι εμείς κάναμε τη βασική κ όχι την ολοκληρωμένη...γιατί εμένα έλεγε στο χαρτί 50€ όχι 250...και η συμμετοχή μου ήταν 0€, τα κάλυψε όλα δηλαδή!

Πετάγομαι σπόντα από άλλο θέμα, αλλά αν δείτε στο σχετικό λινκ που έστειλε η @Mammatobe, αναφέρεται πως ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει μόνο την εξέταση για τη ΔF 508 del μετάλλαξη, που είναι και η μετάλλαξη που συναντάται και πιο συχνά.  Υπάρχουν άλλα 2 πακέτα ανίχνευσης που εξετάζουν κι άλλες, λιγότερο συχνές μεταλλάξεις και δεν καλύπτονται. Υποθέτω ο γιατρός, ανάλογα την κάθε περίπτωση προτείνει και διαφορετικό πακέτο. Αλλά επειδή οι μίζες παίζουν συχνά, δεν αποκλείεται να προτείνουν χωρίς να υπάρχει εμφανής λόγος τα πιο ακριβά πακέτα. Ρωτήστε τον γιατρό σας αν η εξέταση που καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ σας καλύπτει, και για ποιο λόγο σας πρότεινε την άλλη, και πάρτε και μια δεύτερη γνώμη, γιατί 250€ δεν είναι και λίγα, και έξοδα πλεον έτσι κι αλλιώς υπάρχουν πολλά.

Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Πετάγομαι σπόντα από άλλο θέμα, αλλά αν δείτε στο σχετικό λινκ που έστειλε η @Mammatobe, αναφέρεται πως ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει μόνο την εξέταση για τη ΔF 508 del μετάλλαξη, που είναι και η μετάλλαξη που συναντάται και πιο συχνά.  Υπάρχουν άλλα 2 πακέτα ανίχνευσης που εξετάζουν κι άλλες, λιγότερο συχνές μεταλλάξεις και δεν καλύπτονται. Υποθέτω ο γιατρός, ανάλογα την κάθε περίπτωση προτείνει και διαφορετικό πακέτο. Αλλά επειδή οι μίζες παίζουν συχνά, δεν αποκλείεται να προτείνουν χωρίς να υπάρχει εμφανής λόγος τα πιο ακριβά πακέτα. Ρωτήστε τον γιατρό σας αν η εξέταση που καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ σας καλύπτει, και για ποιο λόγο σας πρότεινε την άλλη, και πάρτε και μια δεύτερη γνώμη, γιατί 250€ δεν είναι και λίγα, και έξοδα πλεον έτσι κι αλλιώς υπάρχουν πολλά.

Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι κορίτσια!

Το διάβασα κι εγώ... απλά μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ της είπε ότι δεν είναι υποχρεωτική η εξέταση (άρα δεν είχε η κοπέλα καποιο κληρονομικό ιστορικό) της έδωσε μόνο τη λύση του πλήρους πακέτου και όχι απλά το σύνηθες που καλύπτει και ο ΕΟΠΠΥ... Τι να πω! Ας έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ όχι τίποτα!! Εσείς;

Kάτι μικρά χτυπηματάκια είχα νιώσει αλλά είναι πολύ νωρίς και δε νομίζω να ήταν αυτο αν και ήταν κάτι που δεν το είχα ξανανιώσει! Γύρω στις 20 εβδομαδες εχω ακουσει οτι ξεκινάει να γίνεται αντιληπτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Geia sas koritsia euxomai na eiste oles kala εγω ειμαι ηδη μανα εχω 1 αγορι 4 μηνων αν ξερει κανεισ να μου πει για τα εμβολια επιδη στο νοσοκομειο δεν μπορω να παω λογω επιδημιασ?ποσα εμβολια γινουν στο 3 μηνα και το τεταρτο μηνα ε ποσο κοστιζουν επιδη το παιδι  μου δεν εχει Αμκα? Ηπαρχει ακομα αυτο το πραγαμα που γινουνρ τα εμωολια δωρεαν για τα μωρα που δεν εχου  ασφαλια!?!❤❤⚘⚘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ήταν δική μου επιλογή να κάνω την εξέταση με 98% μάλλον γι 'αυτό δεν μπορούσε να μου την γράψει ο γιατρός  όπως επίσης και  στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι υπάρχουν 3 ειδών εξετάσεων για την κυστική ινωση ανάλογα με τις μεταλλάξεις που καλύπτει είναι ανάλογο και το ποσό.Άπλα από δικιά μας λόξα αποφασίσαμε να κανουμε το πλήρες πακέτο. Σας ευχαριστώ όλες πάντως για τις απαντήσεις .Εγώ κορίτσια τον ακούω περισσότερο το βραδάκι καταλαβαίνω κάτι φτερουγίσματα    σαν πεταλουδίτσα κάνει !!!! Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2020 at 8:59 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!!!! Καλά εδώ προσπαθούμε να κάνουμε υπομονή μέχρι να λήξη το χάος..... Εγώ παραφουσκώνω! Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και ανεβαίνει προς τα πάνω τώρα και όλοι μου λένε ότι θα έχω τεράστια κοιλιά (ελπίζω όχι)!

Εσύ τι κάνεις;

 

Kαλημέρα!

Α ανεβαίνει κ σε σένα ε;;Ωραία!!!Κ να κάνεις μεγάλη κοιλιά δεν πειράζει!!Χαλάλι!!!Άσε κάηκε η οθόνη του κινητού μου κ είμαι με μια μπακατέλα χωρις facebook k λοιπές εφαρμογές...Ελπίζω να φτιάξει ο καιρός και να αρχίσουμε να μπαίνουμε στην κανονικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2020 at 9:18 ΜΜ, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα  σε όλες , εμάς την προηγούμενη φορά μας είπε και το φύλο ΑΓΟΡΑΚΙ εγώ προσωπικά καταχάρηκα, πάντα ήθελα το πρώτο μου παιδάκι αγοράκι,  σήμερα κλείσαμε τις 18 εβδομάδες και έχουμε ξανά ραντεβού μετά το ΠΑΣΧΑ .Ήθελα  να σας ρωτήσω μήπως έχει κάνει καμιά σας την εξέταση της κυστικής ινωσης. Θα παραθέσω ένα link να το διαβάσουν όσες θέλουν  έμενα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητη άλλα το άφησε επάνω μου αν θέλω να την κάνω η όχι  φυσικα και την έκανα  γιατί ο άνδρας μου είναι μεγάλη ψείρα αν και το κόστος είναι τσουχτερό στα 250 ευρώ δεν γράφεται και κάνει και κοντά στις 2 εβδομάδες να βγει την περιμένω από βδομάδα.Πείτε μου αν την έχει κάνει καμιά άλλη!!!

Όσο για την κοιλίτσα μεγάλωσε αρκετά ήδη δεν ξέρω που θα φτάσουμε!!!!

    https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up 

Καλημέρα

Πράγματι ο ΕΟΠΥ τουλάχιστον μέχρι πέρσυ που την έκανα, κάλυπτε μόνο ένα μικρό ποσοστό..Νομίζω καλύπτει το 50% των ειδών της κυστικής ίνωσης..Δυστυχώς το 98% ή το 99% της εξέτασης δεν καλύπτεται και είναι όντως πολύ ακριβή..Εγώ την είχα κάνει στα πλαίσια του προγεννητικού, ο γιατρός που είχα τότε επέμεινε να κάνω άνω του 80% της εξέτασης αν δεν μπορούσα να κάνω το 99%...Πάντως και ο τωρινός που έχω, όταν πήγα, μου είπε να την κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kάτι μικρά χτυπηματάκια είχα νιώσει αλλά είναι πολύ νωρίς και δε νομίζω να ήταν αυτο αν και ήταν κάτι που δεν το είχα ξανανιώσει! Γύρω στις 20 εβδομαδες εχω ακουσει οτι ξεκινάει να γίνεται αντιληπτό!

Και εγώ το βράδυ,αν και ίσως είναι το έντερο...Ρώτησα αυτόν που μου έκανε την αυχενική και μου είπε αποκλείεται να το έχω νιώσει και ότι θα το νιώσω μετά την 18η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Και εγώ το βράδυ,αν και ίσως είναι το έντερο...Ρώτησα αυτόν που μου έκανε την αυχενική και μου είπε αποκλείεται να το έχω νιώσει και ότι θα το νιώσω μετά την 18η...

Πωπω τώρα βρήκε να χαλάσει κι αυτο;;;; χαχα Τουλάχιστον έχεις υπολογιστή οπότε σώζεται!

Εμένα σίγουρα δεν ήταν έντερο απλά ίσως ήταν κάποια σύσπαση! Πότε ξαναπας γιατρό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε; Πως τα πάτε με την κλεισούρα; 

Και γω για την κυστική ίνωση μόνο το πακέτο που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ έκανα και όχι το ολοκληρωμένο πακέτο. Δεν το θεώρησε ο γιατρός μου απαραίτητο να κανω το μεγάλο πακέτο. Είναι η μετάλλαξη (δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή λέξη) που παρατηρείται τις περισσότερες φορές. 

Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα και μια φορά μέσα στη βδομάδα ένιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά διαφορετικό, αλλά ήταν μόνο μια φορά οπότε έχω ιδέα αν ήταν το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο! 

Να κάναμε κάνα πινακακι με τις ΠΗΤ μας; Είναι κάποια που έχει κλείσει ραντεβού για την β επιπέδου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε; Πως τα πάτε με την κλεισούρα; 

Και γω για την κυστική ίνωση μόνο το πακέτο που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ έκανα και όχι το ολοκληρωμένο πακέτο. Δεν το θεώρησε ο γιατρός μου απαραίτητο να κανω το μεγάλο πακέτο. Είναι η μετάλλαξη (δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή λέξη) που παρατηρείται τις περισσότερες φορές. 

Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα και μια φορά μέσα στη βδομάδα ένιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά διαφορετικό, αλλά ήταν μόνο μια φορά οπότε έχω ιδέα αν ήταν το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο! 

Να κάναμε κάνα πινακακι με τις ΠΗΤ μας; Είναι κάποια που έχει κλείσει ραντεβού για την β επιπέδου; 

Καλημέρα και από εμένα 🌸εγώ το πρωί που κ που βγαίνω λίγο για περπάτημα....εμείς ήμαστε ακριβώς ίσα και εγώ αύριο μπαίνω στην 17 εβδομάδα,ποτέ σου έδωσε ημερομηνία τοκετού;εμένα 15 Σεπτεμβρίουκαι κ εγώ που κ που νιώθω κάτι σαν φτερούγισμα, η γιατρός μ είπε ότι μπορείς να το νιώσεις από την 16 εβδομάδα αλλά οι περισσότερες το νιώθουν από την 20η.Εγω το επόμενο ραντεβού το έχω 29/4 για β επιπέδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήταν δική μου επιλογή να κάνω την εξέταση με 98% μάλλον γι 'αυτό δεν μπορούσε να μου την γράψει ο γιατρός  όπως επίσης και  στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι υπάρχουν 3 ειδών εξετάσεων για την κυστική ινωση ανάλογα με τις μεταλλάξεις που καλύπτει είναι ανάλογο και το ποσό.Άπλα από δικιά μας λόξα αποφασίσαμε να κανουμε το πλήρες πακέτο. Σας ευχαριστώ όλες πάντως για τις απαντήσεις .Εγώ κορίτσια τον ακούω περισσότερο το βραδάκι καταλαβαίνω κάτι φτερουγίσματα    σαν πεταλουδίτσα κάνει !!!! Φιλιά σε όλες.

E τότε αλλάζει!  Αν και προσωπικά εγώ θα έκανα το δωρεαν και αν υπήρχε θέμα θα έκανα το φουλ! Αλλά είναι επιλογές αυτα! Αφου το αποφασίσατε καλά κανατε και κάνατε το πλήρες πακέτο να είστε και 100% σίγουροι ότι είναι ολα καλα!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι κάνετε; Πως τα πάτε με την κλεισούρα; 

Και γω για την κυστική ίνωση μόνο το πακέτο που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ έκανα και όχι το ολοκληρωμένο πακέτο. Δεν το θεώρησε ο γιατρός μου απαραίτητο να κανω το μεγάλο πακέτο. Είναι η μετάλλαξη (δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή λέξη) που παρατηρείται τις περισσότερες φορές. 

Αύριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα και μια φορά μέσα στη βδομάδα ένιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά διαφορετικό, αλλά ήταν μόνο μια φορά οπότε έχω ιδέα αν ήταν το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο! 

Να κάναμε κάνα πινακακι με τις ΠΗΤ μας; Είναι κάποια που έχει κλείσει ραντεβού για την β επιπέδου; 

Γεια σου κορίτσι!!!! Αντε ελπίζω να το ξανανιώσεις σύντομα! Και να το νιώσουμε κι εμείς σύντομα!!!!!

Με την κλεισούρα προσπαθούμε να την παλεύουμε! Τουλάχιστον αραιά κ που πετάγομαι στους δικούς μου που είναι 2 στενά πάνω απο το σπίτι μου και κάτι είναι κι αυτό!!! Εσυ;

Καλή ιδέα με τις ΠΗΤ! Γιατι δεν το κάνεις;;;;; Εγω έχω ΠΗΤ 25/9!

Όταν έκανα την αυχενική έκλεισα αμέσως τη β επιπέδου στις 21/5. Εσύ την έχεις κλείσει; Επίσης έχει καμιά σας ιδέα γαι το κόστος της συγκεκριμένης;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα και από εμένα 🌸εγώ το πρωί που κ που βγαίνω λίγο για περπάτημα....εμείς ήμαστε ακριβώς ίσα και εγώ αύριο μπαίνω στην 17 εβδομάδα,ποτέ σου έδωσε ημερομηνία τοκετού;εμένα 15 Σεπτεμβρίουκαι κ εγώ που κ που νιώθω κάτι σαν φτερούγισμα, η γιατρός μ είπε ότι μπορείς να το νιώσεις από την 16 εβδομάδα αλλά οι περισσότερες το νιώθουν από την 20η.Εγω το επόμενο ραντεβού το έχω 29/4 για β επιπέδου

Εμένα β επιπέδου μου την έκλεισε 21/5 και είμαι 16 εβδομάδων τωρα. Μήπως μου την έκλεισε αργά;Γιατί απο ότι βλέπω εσένα στην έκλεισε 1 μην πριν απο εμένα και έχουμε διαφορά μόνο 1 εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Εμένα β επιπέδου μου την έκλεισε 21/5 και είμαι 16 εβδομάδων τωρα. Μήπως μου την έκλεισε αργά;Γιατί απο ότι βλέπω εσένα στην έκλεισε 1 μην πριν απο εμένα και έχουμε διαφορά μόνο 1 εβδομάδα!

Δεν νομίζω να είναι αργά,η γιατρός μ είχε πει ότι η β επιπέδου γίνεται από την 20 εβδομάδα μέχρι την 24η όποτε είσαι μέσα εμένα μ την κάνει μάλλον πολύ νωρίς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

E τότε αλλάζει!  Αν και προσωπικά εγώ θα έκανα το δωρεαν και αν υπήρχε θέμα θα έκανα το φουλ! Αλλά είναι επιλογές αυτα! Αφου το αποφασίσατε καλά κανατε και κάνατε το πλήρες πακέτο να είστε και 100% σίγουροι ότι είναι ολα καλα!!!

Γεια σου κορίτσι!!!! Αντε ελπίζω να το ξανανιώσεις σύντομα! Και να το νιώσουμε κι εμείς σύντομα!!!!!

Με την κλεισούρα προσπαθούμε να την παλεύουμε! Τουλάχιστον αραιά κ που πετάγομαι στους δικούς μου που είναι 2 στενά πάνω απο το σπίτι μου και κάτι είναι κι αυτό!!! Εσυ;

Καλή ιδέα με τις ΠΗΤ! Γιατι δεν το κάνεις;;;;; Εγω έχω ΠΗΤ 25/9!

Όταν έκανα την αυχενική έκλεισα αμέσως τη β επιπέδου στις 21/5. Εσύ την έχεις κλείσει; Επίσης έχει καμιά σας ιδέα γαι το κόστος της συγκεκριμένης;;;;

Α βλέπω και εσυ τέλος Μαΐου θα κανείς β επιπέδου εμένα γιατί μ έκλεισε 29/4 δεν καταλαβαίνω...επειδή ζούμε στο εξωτερικό ξέρω ότι εδώ δεν κοστίζει κάτι η β επιπέδου εκεί δεν έχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα και από εμένα 🌸εγώ το πρωί που κ που βγαίνω λίγο για περπάτημα....εμείς ήμαστε ακριβώς ίσα και εγώ αύριο μπαίνω στην 17 εβδομάδα,ποτέ σου έδωσε ημερομηνία τοκετού;εμένα 15 Σεπτεμβρίουκαι κ εγώ που κ που νιώθω κάτι σαν φτερούγισμα, η γιατρός μ είπε ότι μπορείς να το νιώσεις από την 16 εβδομάδα αλλά οι περισσότερες το νιώθουν από την 20η.Εγω το επόμενο ραντεβού το έχω 29/4 για β επιπέδου

Τυχερή που μπορείς και βγαίνεις! Εδώ έχει μια εβδομάδα που βρέχει συνέχεια και ούτε να βγεις για περπάτημα δεν μπορείς....

22/9 μου είπε! Πως δικαιολογείται η διαφορά που έχουμε στην ΠΗΤ αλλά ότι είμαστε στην ίδια εβδομάδα; Μπερδεύτηκα! Σε τρεις εβδομάδες ε; Πλησιάζει ο καιρός!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

E τότε αλλάζει!  Αν και προσωπικά εγώ θα έκανα το δωρεαν και αν υπήρχε θέμα θα έκανα το φουλ! Αλλά είναι επιλογές αυτα! Αφου το αποφασίσατε καλά κανατε και κάνατε το πλήρες πακέτο να είστε και 100% σίγουροι ότι είναι ολα καλα!!!

Γεια σου κορίτσι!!!! Αντε ελπίζω να το ξανανιώσεις σύντομα! Και να το νιώσουμε κι εμείς σύντομα!!!!!

Με την κλεισούρα προσπαθούμε να την παλεύουμε! Τουλάχιστον αραιά κ που πετάγομαι στους δικούς μου που είναι 2 στενά πάνω απο το σπίτι μου και κάτι είναι κι αυτό!!! Εσυ;

Καλή ιδέα με τις ΠΗΤ! Γιατι δεν το κάνεις;;;;; Εγω έχω ΠΗΤ 25/9!

Όταν έκανα την αυχενική έκλεισα αμέσως τη β επιπέδου στις 21/5. Εσύ την έχεις κλείσει; Επίσης έχει καμιά σας ιδέα γαι το κόστος της συγκεκριμένης;;;;

Μακάρι! Όταν θα αρχίσουμε πλέον να το νιώθουμε θα νιώθουμε και μεγαλύτερη ασφάλεια πιστεύω.

Εγώ μέχρι τώρα δούλευα αλλά πλέον έληξε η σύμβαση μου οπότε δεν θα έχω και τα πρωινά τι να κάνω... Θα πεταχτω αύριο να δω και τους γονείς μου να τους πάω και κάτι πράγματα που χρειάζονται. Έχω σχεδόν ένα μήνα να τους δω και μη φανταστείς ότι είμαστε και μακριά αλλά φοβάμαι μη τους μεταφέρω τίποτα. 

Όχι δεν έχω κλείσει για β επιπέδου. Δεν το σκέφτηκα τότε. Τετάρτη πάω στον γιατρό μου και φαντάζομαι θα μου πει να κλείσω. 20η με 24η γίνεται αν θυμάμαι καλά. 

Θα κάνω μια απόπειρα φτιάξω το πινακακι και μετά το διορθώνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...