Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλό Σαββατοκύριακο! Τις καθημερινές πολλές φορές δεν προλαβαίνω να μπαίνω γι' αυτό και δεν σας απαντάω πιο σύντομα.

@Princess28 @Dimitra91 ναι πήγα στον γιατρό. Όλα καλά με το μικρούλι, 3εκ και 177 παλμούς. Ήταν ήσυχο και λίγο το κούνησε ο γιατρός με τον υπέρηχο από την κοιλιά και φαινόταν που κουνιόταν μετά! Απίστευτο!!!

Μόνο λίγο αγχώθηκα γιατί την προηγούμενη φορά ήμουν βάσει περιοδου 7+2 και με έβγαλε 8+2 κολπικα. Την Πέμπτη ήμουν βάσει περιοδου 9+2 και με έβγαλε 9+6 κοιλιακα. Καλέ που πήγαν αυτές οι 3 μέρες;;;; Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί γι' αυτό. Αυχενική έχω στις 12/3 οπότε υπομονή μέχρι τότε!

Τα υγρά που σας έλεγα ήταν κυρίως τσισακια.... Μην γελάτε!!!! Αλήθεια ήταν!!! Πίνω πολύ νερό και όταν κάθομαι πιέζεται ακόμη περισσότερο η κύστη μου! Ωραία ξεκινήσαμε!!!

 

 

 

Καλημεραααα!

Μπραβο κοριτσι μου!  Μην ανησυχείς  κι εμενα με εβγαλε 10εβδ αντι για 9κ3 που υπολογιζα! Εμενα είναι 3.03 και ειχαμε 175παλμους! Καλέ εμείς  παμε μαζι! 12.3 εχω κι εγω αυχενικη!  🤗🤗🤗 Καλα αποτελεσματα να έχουμε !

@Princess28 Α  ευχαριστωκαταλαβα! 28 ειμαι και δεν εχω ουτε κι εγω ουτε και ο αρραβωνιαστικος μου κληρονομικοτητα απ οσο γνωριζω! Οποτε ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά με την αυχενική.... Όλες οι μετρήσεις τέλειες.. τώρα νομίζω πως μπορώ να ηρεμήσω.  😀 9/9 ΠΗΤ οπως υπολόγιζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημεραααα!

Μπραβο κοριτσι μου!  Μην ανησυχείς  κι εμενα με εβγαλε 10εβδ αντι για 9κ3 που υπολογιζα! Εμενα είναι 3.03 και ειχαμε 175παλμους! Καλέ εμείς  παμε μαζι! 12.3 εχω κι εγω αυχενικη!  🤗🤗🤗 Καλα αποτελεσματα να έχουμε !

@Princess28 Α  ευχαριστωκαταλαβα! 28 ειμαι και δεν εχω ουτε κι εγω ουτε και ο αρραβωνιαστικος μου κληρονομικοτητα απ οσο γνωριζω! Οποτε ευχομαι να πανε ολα καλα!

Ναι οντως! Και όπως φαίνεται από τις μετρήσεις είμαστε πάρα πολύ κοντά!!! Καλά αποτελέσματα να έχουμε!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια όλα καλά με την αυχενική.... Όλες οι μετρήσεις τέλειες.. τώρα νομίζω πως μπορώ να ηρεμήσω.  😀 9/9 ΠΗΤ οδό υπολόγιζα. 

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Ναι νομίζω πως μια πολύ μεγάλη ανάσα μπορείς να την πάρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημεραααα!

Μπραβο κοριτσι μου!  Μην ανησυχείς  κι εμενα με εβγαλε 10εβδ αντι για 9κ3 που υπολογιζα! Εμενα είναι 3.03 και ειχαμε 175παλμους! Καλέ εμείς  παμε μαζι! 12.3 εχω κι εγω αυχενικη!  🤗🤗🤗 Καλα αποτελεσματα να έχουμε !

@Princess28 Α  ευχαριστωκαταλαβα! 28 ειμαι και δεν εχω ουτε κι εγω ουτε και ο αρραβωνιαστικος μου κληρονομικοτητα απ οσο γνωριζω! Οποτε ευχομαι να πανε ολα καλα!

Καλά θα πάνε θα δεις 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια όλα καλά με την αυχενική.... Όλες οι μετρήσεις τέλειες.. τώρα νομίζω πως μπορώ να ηρεμήσω.  😀 9/9 ΠΗΤ οπως υπολόγιζα 

Μπράβοο...εγώ 2/9..μια εβδομάδα διαφορά έχουμε 😊❤️ Φύλο είδατε ή όχι ακόμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2020 at 11:01 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη να μην τα φοβάσαι τα χάπια, είναι απολύτως φυσικά δεν έχουν κάτι χημικό μέσα..για να στα έδωσε ο γιατρός σου θα ξέρει! Πωπω αυτό με τον εμετό στο βούρτσισμα το είχα πριν μείνω έγκυος..φαντάσου αφού έμεινα...ρε γαμώτο δε με βοηθάει τπτ...κ ακόμη κ να μην τρώω ανακατεύομαι κ είναι χάλια το στομάχι μου..η μαμά μου είχε αναγούλες κ εμετούς μέχρι τον 6ο κ η αδερφή μου είχε αναγούλες μέχρι τον 6ο κ αυτή..φοβάμαι μην είναι κληρονομικό γιατί δεν θα τ αντέξω..μου χει πάρει όλη την ενέργεια αυτό το πράγμα, όλη μέρα υποφέρω το μόνο που θέλω είναι να μαι ξαπλωμένη. Πώς είσαι εσύ;

Σορυ που άργησα να σου απαντήσω...Ελπίζω να είσαι και εσύ καλύτερα...Μου έχουν φύγει λίγο..Ξαφνικά μου έρχονται όταν τρώω φρουτα και ειδικά πορτοκάλι ή μανταρίνι...Καλή Σαρακοστή!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;;;;

Εμείς κάναμε την αυχενική σήμερα! Τα τελικά αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα! Ο γιατρός μας είπε όμως ότι το μωρό φαίνεται μια χαρά! Μας είπε και 70% πιθανότητα ότι είναι μπέμπα!!!

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!!

ΠΗΤ μου είπε 25/9! Αύριο κλείνω τον 3ο μήνα (δλδ θα είμαι 12 εβδομάδων) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;;;;

Εμείς κάναμε την αυχενική σήμερα! Τα τελικά αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα! Ο γιατρός μας είπε όμως ότι το μωρό φαίνεται μια χαρά! Μας είπε και 70% πιθανότητα ότι είναι μπέμπα!!!

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!!

ΠΗΤ μου είπε 25/9! Αύριο κλείνω τον 3ο μήνα (δλδ θα είμαι 12 εβδομάδων) !!

Καλησπέρα αγάπηη 💖 Μπράβο για την αυχενική, πήρες μια μεγάλη ανακούφιση τώρα πιστεύω! 💞 και κοριτσάκι εε, για να δούμε 😄👶 Ο 3ος μήνας κλείνει τη 13η εβδομάδα, άρα έχεις 1 βδομάδα ακόμα 😊

Εγώ αύριο έρχομαι Ελλάδα, με άγχος για το γάμο και τι θα γίνει! Κατά τα άλλα όπως τα ξέρεις...εσύ πώς είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα αγάπηη 💖 Μπράβο για την αυχενική, πήρες μια μεγάλη ανακούφιση τώρα πιστεύω! 💞 και κοριτσάκι εε, για να δούμε 😄👶 Ο 3ος μήνας κλείνει τη 13η εβδομάδα, άρα έχεις 1 βδομάδα ακόμα 😊

Εγώ αύριο έρχομαι Ελλάδα, με άγχος για το γάμο και τι θα γίνει! Κατά τα άλλα όπως τα ξέρεις...εσύ πώς είσαι;;

Ναι αν και περιμενουμε και τα αποτελεσματα για να ειμαστε οσο γξνεται καλυμμένοι! Α ναι? Δεν το ήξερα τελεια τοτε!Ευχαριστω που μου το ειπες μην λεω βλακείες 🤣🤣🤣

Καλε ολα καλα θα πανε να εισαι σιγουρη! Καλο Ταξίδι  να έχετε! Το μπεμπακι σου καλα? Τα συμπτωματα σου εχουν υποχωρησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι αν και περιμενουμε και τα αποτελεσματα για να ειμαστε οσο γξνεται καλυμμένοι! Α ναι? Δεν το ήξερα τελεια τοτε!Ευχαριστω που μου το ειπες μην λεω βλακείες 🤣🤣🤣

Καλε ολα καλα θα πανε να εισαι σιγουρη! Καλο Ταξίδι  να έχετε! Το μπεμπακι σου καλα? Τα συμπτωματα σου εχουν υποχωρησει?

Αχ ευχαριστώ ❤️❤️ Το μπεμπάκι μια χαρά, την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο..τα συμπτώματα έχουν καλυτερέψει, αλλά ακόμη ανακατεύομαι και κάνω εμετούς..ανακατεύομαι καθημερινά αλλά εμετούς κάνω μέρα παρά μέρα πχ και πιο λίγους απ’ό,τι έκανα.. Εσύ πώς είσαι;; Συνεχίζεις μια χαρά χωρίς έντονα συμπτώματα;

Ναι 😄 Ουσιαστικά ο τελευταίος μήνας κάθε τριμήνου έχει 1 βδομαδα παραπάνω, και ο 8ος μήνας..δηλαδή 3ος, 6ος, 8ος και 9ος...ώστε να βγαίνουν οι 40 εβδομάδες...γιατί ουσιαστικά ο κάθε μήνας δεν έχει 4 εβδομάδες, έχει 4μιση..

Να έτσι πάει βρήκα κ ένα πινακάκι:

 

0CCF4F53-6352-4756-BCB2-B9176311FCA3.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!!

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@whatever Τι κανεις κοριτσι? Εκανες Την αυχενικη?

Ναι έκανα και γω την Πέμπτη και χθες το βράδυ πήρα και τα αποτελέσματα της PapA και είναι πολύ καλά!!! Καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη ανακούφιση ένιωσα!!! 

Είδα και σας ο υπέρηχος είναι καλός! Καλά αποτελέσματα και από την αιματολογική!!! Μπεμπουλα μάλλον ε;;; Τι ωραία!!! 💗

Εμείς δεν μπορέσαμε να δούμε καθόλου γιατί είχε τα πόδια σταυρωμένα!!! Η αγαπημένη τους στάση όπως μας είπε και ο γιατρός!!!

ΠΗΤ 22/9 εγώ οπότε μαζί πηγαίνουμε! Επόμενο ραντεβού τώρα γύρω στις 10 Απρίλη. Πολύ μακριά μου φαίνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!!

Ναι έκανα και γω την Πέμπτη και χθες το βράδυ πήρα και τα αποτελέσματα της PapA και είναι πολύ καλά!!! Καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη ανακούφιση ένιωσα!!! 

Είδα και σας ο υπέρηχος είναι καλός! Καλά αποτελέσματα και από την αιματολογική!!! Μπεμπουλα μάλλον ε;;; Τι ωραία!!! 💗

Εμείς δεν μπορέσαμε να δούμε καθόλου γιατί είχε τα πόδια σταυρωμένα!!! Η αγαπημένη τους στάση όπως μας είπε και ο γιατρός!!!

ΠΗΤ 22/9 εγώ οπότε μαζί πηγαίνουμε! Επόμενο ραντεβού τώρα γύρω στις 10 Απρίλη. Πολύ μακριά μου φαίνεται....

Αχ υπεροχααααα! Μπραβο μπραβο!! Τι ωραια που ανακουφιστηκατε κι εσεις!! Πολυ γρηγορα πηρες την αιματολογικη τυχερη εισαι!  Εμεις αναμενουμε μεχρι τη Δευτερα! Ευχαριστω!😊😊

Εγω θα παω στη δικη μου γυναικολογο να με δει (γτ την αυχενικη την εκανα αλλού), στις 26 Μαρτη! 10 Απριλη κι εμενα αργα μου φαινεται αλλα εντάξει ολα καλα αφου τα αποτελεσματα σας ηταν τελεια!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ ευχαριστώ ❤️❤️ Το μπεμπάκι μια χαρά, την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο..τα συμπτώματα έχουν καλυτερέψει, αλλά ακόμη ανακατεύομαι και κάνω εμετούς..ανακατεύομαι καθημερινά αλλά εμετούς κάνω μέρα παρά μέρα πχ και πιο λίγους απ’ό,τι έκανα.. Εσύ πώς είσαι;; Συνεχίζεις μια χαρά χωρίς έντονα συμπτώματα;

Ναι 😄 Ουσιαστικά ο τελευταίος μήνας κάθε τριμήνου έχει 1 βδομαδα παραπάνω, και ο 8ος μήνας..δηλαδή 3ος, 6ος, 8ος και 9ος...ώστε να βγαίνουν οι 40 εβδομάδες...γιατί ουσιαστικά ο κάθε μήνας δεν έχει 4 εβδομάδες, έχει 4μιση..

Να έτσι πάει βρήκα κ ένα πινακάκι:

 

0CCF4F53-6352-4756-BCB2-B9176311FCA3.jpeg

Σιγα σιγα θα σου σταματήσουν ολα τα συμπτώματα ειμαι σιγουρη! Ναι εγω συνεχίζω σα να μη συμβαινει τιποτα 😂😂😂

Τέλειο το πινακακι τωρα καταλαβα τι γινεται! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2020 at 10:29 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;;;;

Εμείς κάναμε την αυχενική σήμερα! Τα τελικά αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα! Ο γιατρός μας είπε όμως ότι το μωρό φαίνεται μια χαρά! Μας είπε και 70% πιθανότητα ότι είναι μπέμπα!!!

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!!

ΠΗΤ μου είπε 25/9! Αύριο κλείνω τον 3ο μήνα (δλδ θα είμαι 12 εβδομάδων) !!

Μπράβο κορίτσι!Με το καλό όλα!😜😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!!

Ναι έκανα και γω την Πέμπτη και χθες το βράδυ πήρα και τα αποτελέσματα της PapA και είναι πολύ καλά!!! Καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη ανακούφιση ένιωσα!!! 

Είδα και σας ο υπέρηχος είναι καλός! Καλά αποτελέσματα και από την αιματολογική!!! Μπεμπουλα μάλλον ε;;; Τι ωραία!!! 💗

Εμείς δεν μπορέσαμε να δούμε καθόλου γιατί είχε τα πόδια σταυρωμένα!!! Η αγαπημένη τους στάση όπως μας είπε και ο γιατρός!!!

ΠΗΤ 22/9 εγώ οπότε μαζί πηγαίνουμε! Επόμενο ραντεβού τώρα γύρω στις 10 Απρίλη. Πολύ μακριά μου φαίνεται....

Μπράβο κ σε σένα κορίτσι...Με το καλό όλα 😍😘Μάλλον είμαι η τελευταία στην αυχενική κ το άγχος μου δε κρύβεται καθόλου...Εγώ είμαι την άλλη εβδομάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Μπράβο κ σε σένα κορίτσι...Με το καλό όλα 😍😘Μάλλον είμαι η τελευταία στην αυχενική κ το άγχος μου δε κρύβεται καθόλου...Εγώ είμαι την άλλη εβδομάδα....

Λογικό κοριτσι μπυ το άγχος σου! Αλλα θα δεις θα σου πανε ολα κατ ευχήν!! Να εισαι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Λογικό κοριτσι μπυ το άγχος σου! Αλλα θα δεις θα σου πανε ολα κατ ευχήν!! Να εισαι σιγουρη!

Μακαρι κορίτσι,σε ευχαριστώ!Να σε ρωτήσω,τι σου λέει ο γιατρός για εμάς που είμαστε ευπαθής ομάδα με αυτόν τον νέο ιό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα και από εμένα !!!!εγώ έχω πολύ καιρό να μπω είχα αναγούλες και γενικά ήμουν λίγο χάλια είμαι η κοπέλα που είχε τις αιμορραγίες,τώρα όμως είναι όλα μια χαρά ,εγω ειμαι στην 13 εβδομάδα κάναμε την αυχενική την Πέμπτη και την αιματολογική και βγήκαν όλα τελεια δόξα τον θεό,έχουμε μπεμπουλα 90%μας ειπαι η γιατρός,από ότι διαβάζω πολλές μάλλον θα έχουμε κοριτσάκια,ευχομαι σε όλες με όλη μ την καρδιά να πάνε όλα τελεια να έχουμε τελεια εγκυμοσύνη και να την απολαύσουμε παρά τις δυσκολίες που πετάμε με αυτόν τον ιό,εγώ ζω στην Γερμανία (Κολωνία  )και στην περιοχή μ έχουμε τα περισσότερα κρούσματα εδώ δεν υπάρχει τόσος πανικός η αλήθεια είναι όμως έχω σταματήσει από την δουλειά με προτροπή της γυναικολόγου μ και του εργοδότη μ όμως  μ είπαν ότι αν κάνουμε αυτά π πρέπει να κάνουμε δεν υπάρχει κίνδυνος και δεν υπάρχει λόγος πανικού γενικά εδώ είναι πιο χαλαρά τα πράγματα αν και έχουν κλείσει τα σχολεία για 6 εβδομάδες τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά με κρούσματα στην περιοχή μας 500+😰

*συγνώμη για το κατεβατό 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλησπερα και από εμένα !!!!εγώ έχω πολύ καιρό να μπω είχα αναγούλες και γενικά ήμουν λίγο χάλια είμαι η κοπέλα που είχε τις αιμορραγίες,τώρα όμως είναι όλα μια χαρά ,εγω ειμαι στην 13 εβδομάδα κάναμε την αυχενική την Πέμπτη και την αιματολογική και βγήκαν όλα τελεια δόξα τον θεό,έχουμε μπεμπουλα 90%μας ειπαι η γιατρός,από ότι διαβάζω πολλές μάλλον θα έχουμε κοριτσάκια,ευχομαι σε όλες με όλη μ την καρδιά να πάνε όλα τελεια να έχουμε τελεια εγκυμοσύνη και να την απολαύσουμε παρά τις δυσκολίες που πετάμε με αυτόν τον ιό,εγώ ζω στην Γερμανία (Κολωνία  )και στην περιοχή μ έχουμε τα περισσότερα κρούσματα εδώ δεν υπάρχει τόσος πανικός η αλήθεια είναι όμως έχω σταματήσει από την δουλειά με προτροπή της γυναικολόγου μ και του εργοδότη μ όμως  μ είπαν ότι αν κάνουμε αυτά π πρέπει να κάνουμε δεν υπάρχει κίνδυνος και δεν υπάρχει λόγος πανικού γενικά εδώ είναι πιο χαλαρά τα πράγματα αν και έχουν κλείσει τα σχολεία για 6 εβδομάδες τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά με κρούσματα στην περιοχή μας 500+😰

*συγνώμη για το κατεβατό 🌸

Μπράβο κορίτσι!Να πάνε όλα καλά!Εδώ στην Ελλάδα κάποιοι φοβούνται κ κάποιοι είναι στην καρακοσμαρα τους (σορυ για την έκφραση)! Υπομονή!Έχουν βγάλει κάτι έρευνες (στη Μ.Βρετανια) κ λένε ότι δεν κινδυνεύουν οι έγκυες τόσο...Βέβαια δεν είναι κ πολύ αξιόπιστες,γιατί είναι λίγες οι έγκυες που έχουν νοσήσει και λένε οτι ίσως αλλάξουν τα αποτελέσματα της έρευνας αν νοσησουν κ άλλες έγκυες!Ο θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2020 at 9:33 ΠΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ υπεροχααααα! Μπραβο μπραβο!! Τι ωραια που ανακουφιστηκατε κι εσεις!! Πολυ γρηγορα πηρες την αιματολογικη τυχερη εισαι!  Εμεις αναμενουμε μεχρι τη Δευτερα! Ευχαριστω!😊😊

Εγω θα παω στη δικη μου γυναικολογο να με δει (γτ την αυχενικη την εκανα αλλού), στις 26 Μαρτη! 10 Απριλη κι εμενα αργα μου φαινεται αλλα εντάξει ολα καλα αφου τα αποτελεσματα σας ηταν τελεια!❤❤❤

Και γω Δευτέρα περίμενα ότι θα είναι έτοιμα αλλά Παρασκευή βράδυ μου τα έστειλε ο γιατρός μου! Ούτε εγώ έκανα την αυχενική σε δικό μου γιατρό αλλά με είχε δει πριν την αυχενική οπότε και κανονίσαμε το ραντεβού σε ένα μήνα. Γενικώς μέχρι να μπω στον όγδοο μια φορά τον μήνα θα με βλέπει. Εσύ θα πηγαίνεις πιο συχνά;

στις On 14/3/2020 at 10:50 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Μπράβο κ σε σένα κορίτσι...Με το καλό όλα 😍😘Μάλλον είμαι η τελευταία στην αυχενική κ το άγχος μου δε κρύβεται καθόλου...Εγώ είμαι την άλλη εβδομάδα....

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Όντως είμαστε οι τελευταίες του Σεπτεμβρίου! Κάνε λίγο υπομονή ακόμη! Όλα θα πάνε καλά! Μετά την αυχενική θα πάρεις πολύ μεγάλη ανάσα! Ποτέ πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μακαρι κορίτσι,σε ευχαριστώ!Να σε ρωτήσω,τι σου λέει ο γιατρός για εμάς που είμαστε ευπαθής ομάδα με αυτόν τον νέο ιό;;;

Ο δικός μου γιατρός μου είπε να αποφεύγω τελείως κλειστούς και πολυσύχναστους χώρους αλλά όχι εγκλεισμό. Να βγαίνω λίγο να κάνω μια βόλτα στον καθαρό αέρα και τον ήλιο αλλά όχι όπου κυκλοφορεί κόσμος. Βέβαια πηγαίνω στη δουλειά οπότε βγαίνω αναγκαστικά

Γενικώς μου είπε δεν έχουν και πάρα πολλές πληροφορίες για τις έγκυες. Έχουν μεν αλλά όχι τοσες όσες είναι σχετικές με αλλά θέματα. Από αυτά που γνωρίζουν μέχρι τώρα τα μωρά μας είναι προστατευμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλησπερα και από εμένα !!!!εγώ έχω πολύ καιρό να μπω είχα αναγούλες και γενικά ήμουν λίγο χάλια είμαι η κοπέλα που είχε τις αιμορραγίες,τώρα όμως είναι όλα μια χαρά ,εγω ειμαι στην 13 εβδομάδα κάναμε την αυχενική την Πέμπτη και την αιματολογική και βγήκαν όλα τελεια δόξα τον θεό,έχουμε μπεμπουλα 90%μας ειπαι η γιατρός,από ότι διαβάζω πολλές μάλλον θα έχουμε κοριτσάκια,ευχομαι σε όλες με όλη μ την καρδιά να πάνε όλα τελεια να έχουμε τελεια εγκυμοσύνη και να την απολαύσουμε παρά τις δυσκολίες που πετάμε με αυτόν τον ιό,εγώ ζω στην Γερμανία (Κολωνία  )και στην περιοχή μ έχουμε τα περισσότερα κρούσματα εδώ δεν υπάρχει τόσος πανικός η αλήθεια είναι όμως έχω σταματήσει από την δουλειά με προτροπή της γυναικολόγου μ και του εργοδότη μ όμως  μ είπαν ότι αν κάνουμε αυτά π πρέπει να κάνουμε δεν υπάρχει κίνδυνος και δεν υπάρχει λόγος πανικού γενικά εδώ είναι πιο χαλαρά τα πράγματα αν και έχουν κλείσει τα σχολεία για 6 εβδομάδες τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά με κρούσματα στην περιοχή μας 500+😰

*συγνώμη για το κατεβατό 🌸

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτειτε την μπεμπουλα σας!!! Εδώ νομίζω είναι όπως τα έγραψε και η xrita. Των άκρων δηλαδή! Και γω θέλω να ανακοινώσω αύριο στο αφεντικό μου την εγκυμοσύνη και να δω πως μπορώ να προσαρμόσω τη δουλειά μου να την κάνω από το σπίτι! Δεν μπορώ να πω ότι αγχώνομαι παραπάνω απ' όσο χρειάζεται αλλά θα ένιωθα καλύτερα να δουλέψω αυτό το διάστημα από το σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...