Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Πως είστε;;;

Σας έχει δώσει ο γιατρός κάτι για τη ναυτία και τον εμετό;;;Μου έγραψε χτες ένα φυτικό φάρμακο ...Δεν το πήρα ακόμα...

 

Όχι εμένα δυστυχώς τίποτα!! Ξεκίνησαν κι εσένα οι εμετοί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όχι εμένα δυστυχώς τίποτα!! Ξεκίνησαν κι εσένα οι εμετοί;;

Κοίτα έχω κάνει τις δύο προηγούμενες μέρες απλά θα μπορούσα να κάνω σίγουρα τρεις τη μέρα...Κρατιεμαι αφάνταστα πολύ και πιέζομαι να μη κάνω...Μου έδωσε το navatαc και μου είπε ότι είναι φυτικό και τον ρώτησα αν επηρεάζει λίγο το έμβρυο και μου είπε ότι δε θα μου έδινε κάτι που θα επηρέαζε...Μέσα λέει ότι έχει τζίντζερ και αγκινάρα κλπ...Με φόβο το ξεκίνησα...Απλά όλη μέρα ανακάτεμα και ότι και να μυρίσω έντονο κάνει σπασμούς το στομάχι μου κ είναι λες κ ξεκινάω εμετό...Εσένα σου μειώθηκαν καθόλου τώρα που κλείνεις τον τρίτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα την αυχενική σήμερα και ευτυχώς όλα καλά! 💗 Τελικά με έβγαλε μεγαλύτερη απ’όσο νόμιζα, 12εβ κ 2ημ είμαι σήμερα...δηλαδή ΠΗΤ έχω 02/09!!! Ααααα!!!!και μάλλονννν είναι αγοράκι 😳😂😂👶👶👶💙💙💙 κοριτσάκι περίμενα εγώ αλλά τι να κάνουμεε....φαινόταν πεντακάθαρα μπορώ να πω κρεμόταν ανάμεσα στα πόδια του κάτι αρκετά μακρύ 😂😂😂🤗

Πώς είστε εσείς;;

Μπράβο κορίτσι μου!!! Μεγάλη ανακούφιση!!! 

Εγώ από συμπτώματα συνεχίζω να μην έχω ιδιαίτερα. Πρήξιμο και πόνο στο στήθος όπως είχα. Δυσκολεύομαι να χωνέψω το φαγητό και λιγουρευομαι φαγητά που υπό κανονικές συνθήκες δεν μου κάνουν αίσθηση!!!! Ευτυχώς δεν έχω θέμα με εμετούς γιατί σίγουρα δεν θα την πάλευα. Δεν έχω χειρότερο από αυτό... Είμαι τώρα 9+4 οπότε ελπίζω να την γλύτωσα!!!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από χθες έχω αρκετά υγρά... Βέβαια είναι διάφανα ή λευκοκιτρινα και άοσμα χωρίς άλλες ενοχλήσεις. Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό και αμφιταλαντευομαι αν θα πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα ή να περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Μεγάλη ανακούφιση!!! 

Εγώ από συμπτώματα συνεχίζω να μην έχω ιδιαίτερα. Πρήξιμο και πόνο στο στήθος όπως είχα. Δυσκολεύομαι να χωνέψω το φαγητό και λιγουρευομαι φαγητά που υπό κανονικές συνθήκες δεν μου κάνουν αίσθηση!!!! Ευτυχώς δεν έχω θέμα με εμετούς γιατί σίγουρα δεν θα την πάλευα. Δεν έχω χειρότερο από αυτό... Είμαι τώρα 9+4 οπότε ελπίζω να την γλύτωσα!!!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από χθες έχω αρκετά υγρά... Βέβαια είναι διάφανα ή λευκοκιτρινα και άοσμα χωρίς άλλες ενοχλήσεις. Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό και αμφιταλαντευομαι αν θα πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα ή να περιμένω.

Και εγώ έχω τέτοια υγρά που περιγράφεις...Έκανα και καλλιέργεια κολπικού (στα πλαισια του προγεννητικού ελέγχου) πριν δύο εβδομάδες και ήταν όλα φυσιολογικα...Αν ανησυχείς πολύ παρτον,αλλά λογικά δε θα είναι κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2020 at 4:37 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Κοίτα έχω κάνει τις δύο προηγούμενες μέρες απλά θα μπορούσα να κάνω σίγουρα τρεις τη μέρα...Κρατιεμαι αφάνταστα πολύ και πιέζομαι να μη κάνω...Μου έδωσε το navatαc και μου είπε ότι είναι φυτικό και τον ρώτησα αν επηρεάζει λίγο το έμβρυο και μου είπε ότι δε θα μου έδινε κάτι που θα επηρέαζε...Μέσα λέει ότι έχει τζίντζερ και αγκινάρα κλπ...Με φόβο το ξεκίνησα...Απλά όλη μέρα ανακάτεμα και ότι και να μυρίσω έντονο κάνει σπασμούς το στομάχι μου κ είναι λες κ ξεκινάω εμετό...Εσένα σου μειώθηκαν καθόλου τώρα που κλείνεις τον τρίτο;;;

Όχι δυστυχώς και αύριο μπαίνω στον 4ο...μέχρι τώρα είναι το στομάχι μου χάλια και κάνω εμετούς κάθε μέρα...το θέμα είναι ότι βλέπω φαγητά και τα θέλω όλα, αλλά δε μπορώ να φάω τπτ όλα με ανακατεύουν, και αν φάω κάτι που θέλω συνήθως κάνω εμετό μετά..ξεκίνησαν κ πονοκέφαλοι τώρα και είμαι κάθε μέρα με ντεπον..δε ξέρω αν κάνει καλό αλλά είναι τόσο έντονοι οι πονοκέφαλοι που δεν αντέχονται... Εσύ πώς είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2020 at 9:54 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Και εγώ έχω τέτοια υγρά που περιγράφεις...Έκανα και καλλιέργεια κολπικού (στα πλαισια του προγεννητικού ελέγχου) πριν δύο εβδομάδες και ήταν όλα φυσιολογικα...Αν ανησυχείς πολύ παρτον,αλλά λογικά δε θα είναι κάτι..

Καλησπέρα! Μου διέφυγε το μήνυμα σου γι' αυτό και δεν σου απάντησα νωρίτερα. Τελικά δεν έκανα τίποτα. Κράτησαν κάνα δυο μέρες λίγο πιο έντονα και μετά σταμάτησαν. Πέμπτη έχω ραντεβού στη γιατρό οπότε θα το δούμε. Μου έγραψε τον προγεννητικό αλλά δεν έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού. Θα τον ρωτήσω σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2020 at 10:57 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα την αυχενική σήμερα και ευτυχώς όλα καλά! 💗 Τελικά με έβγαλε μεγαλύτερη απ’όσο νόμιζα, 12εβ κ 2ημ είμαι σήμερα...δηλαδή ΠΗΤ έχω 02/09!!! Ααααα!!!!και μάλλονννν είναι αγοράκι 😳😂😂👶👶👶💙💙💙 κοριτσάκι περίμενα εγώ αλλά τι να κάνουμεε....φαινόταν πεντακάθαρα μπορώ να πω κρεμόταν ανάμεσα στα πόδια του κάτι αρκετά μακρύ 😂😂😂🤗

Πώς είστε εσείς;;

Μπράβο βρε κορίτσι !!!! Όλα να σου πάνε κατ ευχήν!!!! Και σε μας τις υπόλοιπες με το καλό στην αυχενική να έχουμε καλά αποτελέσματα να χαλαρώσουμε λίγο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2020 at 6:58 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Εγώ από συμπτώματα συνεχίζω να μην έχω ιδιαίτερα. Πρήξιμο και πόνο στο στήθος όπως είχα. Δυσκολεύομαι να χωνέψω το φαγητό και λιγουρευομαι φαγητά που υπό κανονικές συνθήκες δεν μου κάνουν αίσθηση!!!! Ευτυχώς δεν έχω θέμα με εμετούς γιατί σίγουρα δεν θα την πάλευα. Δεν έχω χειρότερο από αυτό... Είμαι τώρα 9+4 οπότε ελπίζω να την γλύτωσα!!!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από χθες έχω αρκετά υγρά... Βέβαια είναι διάφανα ή λευκοκιτρινα και άοσμα χωρίς άλλες ενοχλήσεις. Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό και αμφιταλαντευομαι αν θα πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα ή να περιμένω.

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εγώ είμαι 9εβδομάδων και έχω παρατηρήσει κι εγώ περισσότερα υγρά  κάποιες μέρες αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικά μου είπε η γιατρός! Πέμπτη έχω κι εγώ ραντεβού!!! Εύχομαι να σου είναι όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι !!!! Όλα να σου πάνε κατ ευχήν!!!! Και σε μας τις υπόλοιπες με το καλό στην αυχενική να έχουμε καλά αποτελέσματα να χαλαρώσουμε λίγο !!!!

Ευχαριστώ πολύ!! ☺️💗 Κι εσείς μακάρι να είναι όλα καλά στην αυχενική όντως ηρεμείς λίγο μετά!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2020 at 4:58 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Μεγάλη ανακούφιση!!! 

Εγώ από συμπτώματα συνεχίζω να μην έχω ιδιαίτερα. Πρήξιμο και πόνο στο στήθος όπως είχα. Δυσκολεύομαι να χωνέψω το φαγητό και λιγουρευομαι φαγητά που υπό κανονικές συνθήκες δεν μου κάνουν αίσθηση!!!! Ευτυχώς δεν έχω θέμα με εμετούς γιατί σίγουρα δεν θα την πάλευα. Δεν έχω χειρότερο από αυτό... Είμαι τώρα 9+4 οπότε ελπίζω να την γλύτωσα!!!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι από χθες έχω αρκετά υγρά... Βέβαια είναι διάφανα ή λευκοκιτρινα και άοσμα χωρίς άλλες ενοχλήσεις. Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό και αμφιταλαντευομαι αν θα πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα ή να περιμένω.

Ήταν όντως!! 

Εντάξει κάθε κοπέλα έχει άλλα συμπτώματα..για να μην έχεις μέχρι τώρα εμετούς μάλλον τη γλίτωσες ευτυχώς!! Πήγες στο γιατρό τελικά; Όλα οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όχι δυστυχώς και αύριο μπαίνω στον 4ο...μέχρι τώρα είναι το στομάχι μου χάλια και κάνω εμετούς κάθε μέρα...το θέμα είναι ότι βλέπω φαγητά και τα θέλω όλα, αλλά δε μπορώ να φάω τπτ όλα με ανακατεύουν, και αν φάω κάτι που θέλω συνήθως κάνω εμετό μετά..ξεκίνησαν κ πονοκέφαλοι τώρα και είμαι κάθε μέρα με ντεπον..δε ξέρω αν κάνει καλό αλλά είναι τόσο έντονοι οι πονοκέφαλοι που δεν αντέχονται... Εσύ πώς είσαι τώρα;

Αχ υπομονή βρε κορίτσι...Εγώ ανακατευομαι κάθε μέρα σχεδόν όλη μέρα εκτός από την ώρα που είναι γεμάτο το στομάχι μου...Τα χάπια τα φοβάμαι λίγο έχω πάρει μόνο δύο αν και είναι τελείως φυτικα με τζίντζερ αγκινάρα κ βιταμίνη Β κλπ ...Προχτές έκανα εμετό με το που τελείωσα το βούρτσισμα των δοντιών...άσε άσχημο Εμετό κ χωρίς να έχω φάει φάει μεσημεριανό...Τες πα...Υπομονή...Μια φίλη μου μου είπε ότι βοηθάνε τα κρακερς και τα κουλουράκια(για διαβητικούς,χωρίς ζάχαρη),όταν έχεις τάση για εμετό...Κοίτα,  είδα λιγι ότι βοηθάνε...Όταν σου έρχεται εμετός ξεκινά να φας δύο κρακερακια ή κάνα bakerolls ή δύο κριτσινια....Ελπίζω τώρα που μπαίνεις 4ο να μειωθούν...Υπομονή και με τον πονοκέφαλο 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2020 at 7:35 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εγώ είμαι 9εβδομάδων και έχω παρατηρήσει κι εγώ περισσότερα υγρά  κάποιες μέρες αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικά μου είπε η γιατρός! Πέμπτη έχω κι εγώ ραντεβού!!! Εύχομαι να σου είναι όλα τέλεια!!!

Και μένα δύο μέρες κράτησαν τα παραπάνω υγρά και μετά πάλι τα ίδια, χωρίς πολλά πολλά. Μου ειχε πει στο προηγούμενο ραντεβού ότι είναι φυσιολογικό να έχουμε παραπάνω υγρά αλλά λίγο αγχώθηκα που ήταν τόσα πολλά. Άντε να πάμε αύριο να τα δούμε πάλι τα σπορακια μας!!! Ανυπομονώ!!!

στις On 25/2/2020 at 8:35 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ήταν όντως!! 

Εντάξει κάθε κοπέλα έχει άλλα συμπτώματα..για να μην έχεις μέχρι τώρα εμετούς μάλλον τη γλίτωσες ευτυχώς!! Πήγες στο γιατρό τελικά; Όλα οκ;

Δεν πήγα γιατί από την επόμενη μέρα δεν είχα πλέον τόσα πολλά υγρά και ηρέμησα και αύριο έχω το προκαθορισμένο ραντεβού οπότε κρατήθηκα! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2020 at 6:35 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα! Μου διέφυγε το μήνυμα σου γι' αυτό και δεν σου απάντησα νωρίτερα. Τελικά δεν έκανα τίποτα. Κράτησαν κάνα δυο μέρες λίγο πιο έντονα και μετά σταμάτησαν. Πέμπτη έχω ραντεβού στη γιατρό οπότε θα το δούμε. Μου έγραψε τον προγεννητικό αλλά δεν έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού. Θα τον ρωτήσω σίγουρα

Το υπέθεσα,δεν πειράζει!!! Καλημέρα!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η whatever είπε:

Και μένα δύο μέρες κράτησαν τα παραπάνω υγρά και μετά πάλι τα ίδια, χωρίς πολλά πολλά. Μου ειχε πει στο προηγούμενο ραντεβού ότι είναι φυσιολογικό να έχουμε παραπάνω υγρά αλλά λίγο αγχώθηκα που ήταν τόσα πολλά. Άντε να πάμε αύριο να τα δούμε πάλι τα σπορακια μας!!! Ανυπομονώ!!!

Koρίτσι μου τι έγινε;;; Πήγες γιατρό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες τι κάνετε??????? 

@Princess28 κοριτσάκι μου μπράβο αγάπη όλα καλά με την αυχενική!!!! Πόσο χάρηκα.  Αγοράκι μάλλον ε? Τέλεια.. εγώ σήμερα έχω αυχενική για να δούμε τι θα δούμε. Έχω λίγο άγχος αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. 

Κορίτσια και εγώ προτιμώ τέλος Αυγούστου να γεννήσω αφού έχω ΠΗΤ μέχρι 9/9 μάλλον ;τα και πάλι δεν θα έχουν αρχίσει τα σχολεία όταν θα έχει γενέθλια . .😜 

Εμείς το ΣΚ αυτό θα κάνουμε την μετακόμιση και ξεκινάνε την ανακαίνιση.... Πολύ κούραση δεν σηκώνω πράγματα βέβαια αλλά τα τακτοποιώ. Είχε έρθει και η μαμά μου να βοηθήσει.  Τώρα έφυγε. Θα έρθει πάλι όταν φτιαχτεί το σπίτι να τα τακτοποιήσουμε..

Αχ πείτε μου τα νέα σάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπες τι κάνετε??????? 

@Princess28 κοριτσάκι μου μπράβο αγάπη όλα καλά με την αυχενική!!!! Πόσο χάρηκα.  Αγοράκι μάλλον ε? Τέλεια.. εγώ σήμερα έχω αυχενική για να δούμε τι θα δούμε. Έχω λίγο άγχος αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. 

Κορίτσια και εγώ προτιμώ τέλος Αυγούστου να γεννήσω αφού έχω ΠΗΤ μέχρι 9/9 μάλλον ;τα και πάλι δεν θα έχουν αρχίσει τα σχολεία όταν θα έχει γενέθλια . .😜 

Εμείς το ΣΚ αυτό θα κάνουμε την μετακόμιση και ξεκινάνε την ανακαίνιση.... Πολύ κούραση δεν σηκώνω πράγματα βέβαια αλλά τα τακτοποιώ. Είχε έρθει και η μαμά μου να βοηθήσει.  Τώρα έφυγε. Θα έρθει πάλι όταν φτιαχτεί το σπίτι να τα τακτοποιήσουμε..

Αχ πείτε μου τα νέα σάς...

Καλησπέρα! 

Εγώ είμαι καλά, πήγαμε εχθές για υπέρηχο. Με έβγαλε 10 εβδομάδων, το νινί μας είναι πολύ καλά, έχει μεγαλώσει πολύ και οι παλμοί του είναι μια χαρα! Τώρα θα κλείσω ραντεβού για αυχενική κάτι που με αγχώνει ιδιαίτερα... Φαντάζομαι στα μέσα του Μάρτη θα με βάλει.... 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και να προσέχεις με την μετακόμιση!!! Θα σου πουν και φύλλο μάλλον έ;;; Περιμένουμε νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπες τι κάνετε??????? 

@Princess28 κοριτσάκι μου μπράβο αγάπη όλα καλά με την αυχενική!!!! Πόσο χάρηκα.  Αγοράκι μάλλον ε? Τέλεια.. εγώ σήμερα έχω αυχενική για να δούμε τι θα δούμε. Έχω λίγο άγχος αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. 

Κορίτσια και εγώ προτιμώ τέλος Αυγούστου να γεννήσω αφού έχω ΠΗΤ μέχρι 9/9 μάλλον ;τα και πάλι δεν θα έχουν αρχίσει τα σχολεία όταν θα έχει γενέθλια . .😜 

Εμείς το ΣΚ αυτό θα κάνουμε την μετακόμιση και ξεκινάνε την ανακαίνιση.... Πολύ κούραση δεν σηκώνω πράγματα βέβαια αλλά τα τακτοποιώ. Είχε έρθει και η μαμά μου να βοηθήσει.  Τώρα έφυγε. Θα έρθει πάλι όταν φτιαχτεί το σπίτι να τα τακτοποιήσουμε..

Αχ πείτε μου τα νέα σάς...

Καλησπέρα Κατερινάκι!! Ευχαριστώ πολύ 😊😊💗 Τι έγινε εσύ με την αυχενική; Τι σου είπε ο γιατρός;;

Εγώ μάλλον τέλος Αυγούστου θα γεννήσω γιατί έχω ΠΗΤ 02/09..εκτός αν γεννήσω πια τις δύο τελευταίες μέρες χαχα...δε ξέρω τι προτιμώ πάντως..δεν έχω πρόβλημα..βασικά θα προτιμούσα καμιά δεκαριά μέρες πριν την ΠΗΤ αν γινόταν, για να βγει Λέων στο ζώδιο όπως ο πατέρας του 😂 θα’χω 2 άντρες βασιλιάδες 🥰 βέβαια δύο λιοντάρια μες το σπίτι όλο θα τσακώνονται για το ποιος θα επικρατήσει, οπότε μάλλον καλύτερα να βγει Παρθένος το παιδί 😂

Να μη σηκώνεις βάρη!! Προσεκτικά όσο μπορείς!!

Πες μου τι σου είπαν στην αυχενική!! 😊 Είδες φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα! 

Εγώ είμαι καλά, πήγαμε εχθές για υπέρηχο. Με έβγαλε 10 εβδομάδων, το νινί μας είναι πολύ καλά, έχει μεγαλώσει πολύ και οι παλμοί του είναι μια χαρα! Τώρα θα κλείσω ραντεβού για αυχενική κάτι που με αγχώνει ιδιαίτερα... Φαντάζομαι στα μέσα του Μάρτη θα με βάλει.... 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και να προσέχεις με την μετακόμιση!!! Θα σου πουν και φύλλο μάλλον έ;;; Περιμένουμε νέα σου!!!!

Να μη σε αγχώνει η αυχενική, θα έχει μεγαλώσει κι άλλο τότε!! 😊 Και μπορεί να δείτε και φύλο!! Επίσης είσαι μικρούλα οπότε δε νομίζω ότι έχεις τόσο φόβο για σύνδρομα κλπ💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2020 at 7:09 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Και μένα δύο μέρες κράτησαν τα παραπάνω υγρά και μετά πάλι τα ίδια, χωρίς πολλά πολλά. Μου ειχε πει στο προηγούμενο ραντεβού ότι είναι φυσιολογικό να έχουμε παραπάνω υγρά αλλά λίγο αγχώθηκα που ήταν τόσα πολλά. Άντε να πάμε αύριο να τα δούμε πάλι τα σπορακια μας!!! Ανυπομονώ!!!

Δεν πήγα γιατί από την επόμενη μέρα δεν είχα πλέον τόσα πολλά υγρά και ηρέμησα και αύριο έχω το προκαθορισμένο ραντεβού οπότε κρατήθηκα! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Αγάπη πήγες στο γιατρό;; Τι σου είπε; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2020 at 6:30 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Αχ υπομονή βρε κορίτσι...Εγώ ανακατευομαι κάθε μέρα σχεδόν όλη μέρα εκτός από την ώρα που είναι γεμάτο το στομάχι μου...Τα χάπια τα φοβάμαι λίγο έχω πάρει μόνο δύο αν και είναι τελείως φυτικα με τζίντζερ αγκινάρα κ βιταμίνη Β κλπ ...Προχτές έκανα εμετό με το που τελείωσα το βούρτσισμα των δοντιών...άσε άσχημο Εμετό κ χωρίς να έχω φάει φάει μεσημεριανό...Τες πα...Υπομονή...Μια φίλη μου μου είπε ότι βοηθάνε τα κρακερς και τα κουλουράκια(για διαβητικούς,χωρίς ζάχαρη),όταν έχεις τάση για εμετό...Κοίτα,  είδα λιγι ότι βοηθάνε...Όταν σου έρχεται εμετός ξεκινά να φας δύο κρακερακια ή κάνα bakerolls ή δύο κριτσινια....Ελπίζω τώρα που μπαίνεις 4ο να μειωθούν...Υπομονή και με τον πονοκέφαλο 😓

Αγάπη να μην τα φοβάσαι τα χάπια, είναι απολύτως φυσικά δεν έχουν κάτι χημικό μέσα..για να στα έδωσε ο γιατρός σου θα ξέρει! Πωπω αυτό με τον εμετό στο βούρτσισμα το είχα πριν μείνω έγκυος..φαντάσου αφού έμεινα...ρε γαμώτο δε με βοηθάει τπτ...κ ακόμη κ να μην τρώω ανακατεύομαι κ είναι χάλια το στομάχι μου..η μαμά μου είχε αναγούλες κ εμετούς μέχρι τον 6ο κ η αδερφή μου είχε αναγούλες μέχρι τον 6ο κ αυτή..φοβάμαι μην είναι κληρονομικό γιατί δεν θα τ αντέξω..μου χει πάρει όλη την ενέργεια αυτό το πράγμα, όλη μέρα υποφέρω το μόνο που θέλω είναι να μαι ξαπλωμένη. Πώς είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Να μη σε αγχώνει η αυχενική, θα έχει μεγαλώσει κι άλλο τότε!! 😊 Και μπορεί να δείτε και φύλο!! Επίσης είσαι μικρούλα οπότε δε νομίζω ότι έχεις τόσο φόβο για σύνδρομα κλπ💗

Χαζη ερωτηση αλλα επειδη δεν ξερω πως τα υπολογίζουν, δηλαδη μετραει και η ηλικια της μαμας? οσο μεγαλύτερη  τοσο περισσότερο "φοβο" εχει για τα συνδρομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαζη ερωτηση αλλα επειδη δεν ξερω πως τα υπολογίζουν, δηλαδη μετραει και η ηλικια της μαμας? οσο μεγαλύτερη  τοσο περισσότερο "φοβο" εχει για τα συνδρομα??

Ναι οι γυναίκες που είναι μεγάλες ηλικιακά έχουν περισσότερες πιθανότητες για σύνδρομα down κλπ..κ αυτοί που έχουν ιστορικό ή κληρονομικότητα.. στο αποτέλεσμα εμένα μου έλεγε αριστερά ποια είναι η πιθανότητα βάσει της ηλικίας μου, κ μετά δίπλα την τελική πιθανότητα που είχε βγει από όλες τις μετρήσεις.

Δες:

4A567240-E85F-497B-A7D4-133274116582.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλό Σαββατοκύριακο! Τις καθημερινές πολλές φορές δεν προλαβαίνω να μπαίνω γι' αυτό και δεν σας απαντάω πιο σύντομα.

@Princess28 @Dimitra91 ναι πήγα στον γιατρό. Όλα καλά με το μικρούλι, 3εκ και 177 παλμούς. Ήταν ήσυχο και λίγο το κούνησε ο γιατρός με τον υπέρηχο από την κοιλιά και φαινόταν που κουνιόταν μετά! Απίστευτο!!!

Μόνο λίγο αγχώθηκα γιατί την προηγούμενη φορά ήμουν βάσει περιοδου 7+2 και με έβγαλε 8+2 κολπικα. Την Πέμπτη ήμουν βάσει περιοδου 9+2 και με έβγαλε 9+6 κοιλιακα. Καλέ που πήγαν αυτές οι 3 μέρες;;;; Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί γι' αυτό. Αυχενική έχω στις 12/3 οπότε υπομονή μέχρι τότε!

Τα υγρά που σας έλεγα ήταν κυρίως τσισακια.... Μην γελάτε!!!! Αλήθεια ήταν!!! Πίνω πολύ νερό και όταν κάθομαι πιέζεται ακόμη περισσότερο η κύστη μου! Ωραία ξεκινήσαμε!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη να μην τα φοβάσαι τα χάπια, είναι απολύτως φυσικά δεν έχουν κάτι χημικό μέσα..για να στα έδωσε ο γιατρός σου θα ξέρει! Πωπω αυτό με τον εμετό στο βούρτσισμα το είχα πριν μείνω έγκυος..φαντάσου αφού έμεινα...ρε γαμώτο δε με βοηθάει τπτ...κ ακόμη κ να μην τρώω ανακατεύομαι κ είναι χάλια το στομάχι μου..η μαμά μου είχε αναγούλες κ εμετούς μέχρι τον 6ο κ η αδερφή μου είχε αναγούλες μέχρι τον 6ο κ αυτή..φοβάμαι μην είναι κληρονομικό γιατί δεν θα τ αντέξω..μου χει πάρει όλη την ενέργεια αυτό το πράγμα, όλη μέρα υποφέρω το μόνο που θέλω είναι να μαι ξαπλωμένη. Πώς είσαι εσύ;

Λογικό να θες να είσαι ξαπλωμένη. Όλο αυτό σε εξαντλεί. Μέχρι τον 6ο είχαν τόσο έντονα συμπτώματα; Χαρά στο κουράγιο τους. Και μένα μια φίλη μου μέχρι και τον 5ο έτσι ήταν και έκανε κάθε μέρα ενέσεις πριμπεραν αλλιώς ούτε να σταθεί δεν μπορούσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...