Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η kristalenia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Καλησπέρα!! 

Καλώς μας βρήκες, αν και μπορεί να είσαι και στις μανούλες Οκτωβρίου, κάτσε να δούμε πόσων εβδομάδων είσαι ακριβώς 😄

Μπράβο που είχατε όλο το μήνα επαφές, γιατί αφού έχεις πολυκυστικές δεν ξέρεις και πότε θα κάνεις ωορρηξία! 

Εγώ 4εβ κ κάτι ημερών είχα χοριακή 1800, οπότε αυτά παίζουν 😄 λογικά κάπου 4-5 εβδομάδων είσαι πάντως! Θα σου πει ο γιατρός μόλις πας, και με τη χοριακή που θα έχεις θα δείτε και σάκο 💗

Δεν μας κούρασες εννοείται, και όσο για το άγχος σε καταλαβαίνω!! Και δε ξέρω και πώς περνάει!! Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι! Άντε, μακάρι να μας πάνε όλα καλά!💗

Από πού είσαι; Ηλικία; Προσπαθείτε καιρό; Ρωτάω για να σε γνωρίσουμε, αν θες μας λες φυσικά! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 

Καλώς μας βρήκες, αν και μπορεί να είσαι και στις μανούλες Οκτωβρίου, κάτσε να δούμε πόσων εβδομάδων είσαι ακριβώς 😄

Μπράβο που είχατε όλο το μήνα επαφές, γιατί αφού έχεις πολυκυστικές δεν ξέρεις και πότε θα κάνεις ωορρηξία! 

Εγώ 4εβ κ κάτι ημερών είχα χοριακή 1800, οπότε αυτά παίζουν 😄 λογικά κάπου 4-5 εβδομάδων είσαι πάντως! Θα σου πει ο γιατρός μόλις πας, και με τη χοριακή που θα έχεις θα δείτε και σάκο 💗

Δεν μας κούρασες εννοείται, και όσο για το άγχος σε καταλαβαίνω!! Και δε ξέρω και πώς περνάει!! Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι! Άντε, μακάρι να μας πάνε όλα καλά!💗

Από πού είσαι; Ηλικία; Προσπαθείτε καιρό; Ρωτάω για να σε γνωρίσουμε, αν θες μας λες φυσικά! 😄

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Είμαι από Χανιά και είμαι 30 χρονών! Ένα μήνα προσπαθήσαμε. Μετά την τελευταία μου περίοδο, δλδ από τις 21 Δεκεμβρίου! Εσύ πόσο μηνών είσαι? Φοβάμαι μήπως οι τιμές της χοριακής μου είναι χαμηλές για τις βδομάδες μου! Να σου πω την αλήθεια αύριο ίσως ξανακάνω χοριακή για να δω αν έχει διπλασιαστεί. Θα πρέπει να έχει πάει 1700++ Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kristalenia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Είμαι από Χανιά και είμαι 30 χρονών! Ένα μήνα προσπαθήσαμε. Μετά την τελευταία μου περίοδο, δλδ από τις 21 Δεκεμβρίου! Εσύ πόσο μηνών είσαι? Φοβάμαι μήπως οι τιμές της χοριακής μου είναι χαμηλές για τις βδομάδες μου! Να σου πω την αλήθεια αύριο ίσως ξανακάνω χοριακή για να δω αν έχει διπλασιαστεί. Θα πρέπει να έχει πάει 1700++ Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!!

Κρητικιά κι εσύ! Έχει γεμίσει το φορουμ! Πανέμορφα τα Χανιά!! 😄 Εγώ είμαι από την Αθήνα και είμαι 29! Μπράβο αμέσως έμεινες😊 και έχεις και πολυκυστικές! Κι εγώ έμεινα αμέσως και τώρα είμαι στη 10η εβδομάδα..3ο μήνα δηλαδή..μακάρι να περάσει το τρίμηνο και να πάνε όλα καλά γιατί το άγχος δε μου περνάει!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου και διπλασιάζεται κανονικά! Και για να έχεις αυτή τη χοριακή θα είσαι και στην αντίστοιχη εβδομάδα! 4η-5η λογικά! Όταν πας στο γιατρό θα ηρεμήσεις πιστεύω! 😊☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κρητικιά κι εσύ! Έχει γεμίσει το φορουμ! Πανέμορφα τα Χανιά!! 😄 Εγώ είμαι από την Αθήνα και είμαι 29! Μπράβο αμέσως έμεινες😊 και έχεις και πολυκυστικές! Κι εγώ έμεινα αμέσως και τώρα είμαι στη 10η εβδομάδα..3ο μήνα δηλαδή..μακάρι να περάσει το τρίμηνο και να πάνε όλα καλά γιατί το άγχος δε μου περνάει!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου και διπλασιάζεται κανονικά! Και για να έχεις αυτή τη χοριακή θα είσαι και στην αντίστοιχη εβδομάδα! 4η-5η λογικά! Όταν πας στο γιατρό θα ηρεμήσεις πιστεύω! 😊☺️

Ακολουθούσα αγωγή πολυκυστικών με glucophage και inofert γι αυτό πιστεύω έμεινα γρηγορα έγκυος!! Κι εγώ Αθήνα έμενα λόγω σπουδών και δουλειάς αλλά εδώ και 2 χρόνια έχω γυρίσει στα πάτρια εδάφη!!

Καρδούλα πότε άκουσες? Αυχενική έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εντάξει.. κάντο τότε! Γιατί φοβάσαι;

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, μπορεί εμάς να μη μας είπαν, αλλά εσύ για κάποιο λόγο να το χρειάζεσαι!

Πιστεύεις ότι μπορεί να κάνει και κακό; Σε ρωτάω γιατί δε ξέρω τπτ γι’αυτό το θέμα

Πρέπει να το κάνουν λέει όλες οι έγκυες...

Λένε διάφορα ότι προκαλεί χτύπα ξύλο αποβολές κλπ 

Ο θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kristalenia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Καλώς ήρθες!

Μια Χαρούλα είναι η χοριακη σου...

Και εγώ είμαι μάλλον η τελευταία (σε σύλληψη) από τα κορίτσια...

Εύχομαι με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kristalenia είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! εσύ έχεις κάνει χοριακή?? αχ αυτή η αναμονή σκοτώνει!! 

Ναι εκανα την  1η φορα (πηγα γιατρο για υπερηχο και δεν ειδαμε τιποτα) ηταν 311 η χοριακη μου και ηταν λογικο να μην δουμε κατι. Μετα απο 2 μερες ηταν 706. Και μετά  απο 5 μερες ειδαμε και σακο.  Τωρα στην αναμονη για καρδουλα! Σκοτωνει οντως 🤣🤣🤣🤣 αλλα δε μπορουμε να κανουμε αλλιως. Οπότε κουλ και βλεπουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2020 at 12:20 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσια τι σας είπαν οι γιατροί για το εμβόλιο της γρίπης;;;

Εμένα μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε....Δεν το έχω κάνει ποτέ κ γενικά είμαι πολύ φοβητσιαρα...Κορίτσια ούτε έμβρυο δεν έχουμε δει,καρδια κλπ κ φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς....

Εγώ κορίτσι το είχα κάνει πριν μείνω έγκυος γιατί προσθουσαμε και είχα ακούσει ότι καλό είναι το πρώτο 3 μηνο να μην κάνουμε. Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ κορίτσι το είχα κάνει πριν μείνω έγκυος γιατί προσθουσαμε και είχα ακούσει ότι καλό είναι το πρώτο 3 μηνο να μην κάνουμε. Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι...Το έκανα αν και ειμαι πολύ κατά...Ο,τι είναι να γίνει θα γινει..Απλά έρχομαι σε επαφή με παιδιά και είναι όλα άρρωστα...Παθαίνουν από τις ιώσεις βρογχίτιδας κ πνευμονίες κ τρόμαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα κορίτσια? Τι μου κάνετε???

Καλημέρα!!!!

Ρε κορίτσια με πιάνει μια αηδια τρελή....Δεν είναι εμετός ούτε αναγουλες...Είναι μια αηδια ξαφνικα...Το έχει καμία;;;

Εσύ τι κάνεις κορίτσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2020 at 11:32 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα!!!!

Ρε κορίτσια με πιάνει μια αηδια τρελή....Δεν είναι εμετός ούτε αναγουλες...Είναι μια αηδια ξαφνικα...Το έχει καμία;;;

Εσύ τι κάνεις κορίτσι;;

Καλημέρα. Πήγα για υπέρηχο σήμερα.. όλα καλά. Ξανά ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς 181 παλμούς. Όλα καλά. Τώρα στις 28/2 έχω αυχενική. Λογικά ΠΗΤ έχω 9/9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2020 at 6:32 ΜΜ, ο/η kristalenia είπε:

Ακολουθούσα αγωγή πολυκυστικών με glucophage και inofert γι αυτό πιστεύω έμεινα γρηγορα έγκυος!! Κι εγώ Αθήνα έμενα λόγω σπουδών και δουλειάς αλλά εδώ και 2 χρόνια έχω γυρίσει στα πάτρια εδάφη!!

Καρδούλα πότε άκουσες? Αυχενική έχεις κάνει?

Όντως έχω ακούσει πολλές κοπέλες που έπαιρναν inofert και τις βοήθησε κατευθείαν!

Κατάλαβα ωραία! Και τώρα δουλεύεις ή είσαι σπίτι;

Καρδούλα άκουσα στις 8εβ, αλλά αυτό έγινε επειδή μένω στο εξωτερικό και δε μπορούσα να έρθω νωρίτερα..κανονικά ακούς κάπου μετά τις 6εβ... Αυχενική έχω σε 2 εβδομάδες!! Ανυπομονώ να δω και ότι είναι όλα καλά! 

Από συμπτώματα πώς πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα. Πήγα για υπέρηχο σήμερα.. όλα καλά. Ξανά ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς 181 παλμούς. Όλα καλά. Τώρα στις 28/2 έχω αυχενική. Λογικά ΠΗΤ έχω 9/9.

Καλησπέρα!! Μπράβο κορίτσι μου τι ωραίααα ❤️ Αχ όλα καλά να πάνε αυτή τη φορά!! Εγώ έχω στις 21 αυχενική και αγχώνομαι από τώρα όπως καταλαβαίνεις..χαχαχαχ 

Ελπίζω τότε να μου πουν και μένα την ΠΗΤ!!

Πώς είσαι σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα. Πήγα για υπέρηχο σήμερα.. όλα καλά. Ξανά ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς 181 παλμούς. Όλα καλά. Τώρα στις 28/2 έχω αυχενική. Λογικά ΠΗΤ έχω 9/9.

Kαλησπέρα!!! Τι ωραία! Μπράβο χαίρομαι!!!Όλα καλά θα πάνε :D :D :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Μπράβο κορίτσι μου τι ωραίααα ❤️ Αχ όλα καλά να πάνε αυτή τη φορά!! Εγώ έχω στις 21 αυχενική και αγχώνομαι από τώρα όπως καταλαβαίνεις..χαχαχαχ 

Ελπίζω τότε να μου πουν και μένα την ΠΗΤ!!

Πώς είσαι σήμερα;;

Αχ πλησιάζει κορίτσι... Ακόμα 15 μερουλες..  τέλεια!!! Εδώ Αθήνα θα την κάνεις ή εκεί??

Καλά είμαι μια έχω αναγούλες μια όχι. Από εμετούς τίποτα τελικά. Προσέχω μόνο την διατροφή για το ζάχαρο. Θα ξανά πάω ενδοκρινολόγο τώρα σε 2 βδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα. Πήγα για υπέρηχο σήμερα.. όλα καλά. Ξανά ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς 181 παλμούς. Όλα καλά. Τώρα στις 28/2 έχω αυχενική. Λογικά ΠΗΤ έχω 9/9.

Μπράβο...Άντε με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2020 at 2:50 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ πλησιάζει κορίτσι... Ακόμα 15 μερουλες..  τέλεια!!! Εδώ Αθήνα θα την κάνεις ή εκεί??

Καλά είμαι μια έχω αναγούλες μια όχι. Από εμετούς τίποτα τελικά. Προσέχω μόνο την διατροφή για το ζάχαρο. Θα ξανά πάω ενδοκρινολόγο τώρα σε 2 βδομάδες...

Καλημέρα!! Άντε ναι την άλλη εβδομάδα έχω το ραντεβού! Αγχώνομαι λίγο! Αθήνα θα την κάνω..όλες τις εξετάσεις...εδώ αρχικά σου κλείνουν τι πρώτο ραντεβού για υπέρηχο 12η-14η εβδομάδα..γράφτηκα και εδώ βέβαια οπότε θα κάνω και εδώ τις εξετάσεις..

Εντάξει τι να κάνουμε πρέπει να κάνουμε θυσίες!! Εγώ χάλια είμαι ακόμη αλλά είμαι 11η εβδομάδα οπότε ελπίζω σύντομα να είμαι καλύτερα..

Πώς είσαι εσύ; Πώς πάει η ανακαίνιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Άντε ναι την άλλη εβδομάδα έχω το ραντεβού! Αγχώνομαι λίγο! Αθήνα θα την κάνω..όλες τις εξετάσεις...εδώ αρχικά σου κλείνουν τι πρώτο ραντεβού για υπέρηχο 12η-14η εβδομάδα..γράφτηκα και εδώ βέβαια οπότε θα κάνω και εδώ τις εξετάσεις..

Εντάξει τι να κάνουμε πρέπει να κάνουμε θυσίες!! Εγώ χάλια είμαι ακόμη αλλά είμαι 11η εβδομάδα οπότε ελπίζω σύντομα να είμαι καλύτερα..

Πώς είσαι εσύ; Πώς πάει η ανακαίνιση;

Ααα τέλεια.. ποτέ έχεις την αυχενική??? Εγώ τέλος του μήνα.. έχουμε ακόμα μερεουλες. Εγώ αύριο κλείνω 10 βδομάδες και μπαίνω 11η...

Καλά εδώ ξεκινάμε να πακεταρουμε γιατί αρχές Μαρτίου ξεκινάμε.... ανυπομωνω..

Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2020 at 11:44 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αύριο!!

Άντε να δούμε πότε θα σου πει να πας!!

Δεν είναι άλλα κοριτσάκια για Σεπτεμβριο μόνο εμείς είμαστε ρε γαμώτο;; 😅🤗 

Καλησπέρα κοριτσια εγω μπήκα σημερα στην 9 εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλησπερααα κοριτσια ςγω μπήκα σημερα στην 9 εβδομαδα

Kαλησπέρα!!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!!!! Απο που είσαι; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! 

Τι κάνετε; Πως πάνε οι εγκυμοσύνες σας;;; Από συμπτώματα;;;

Εγώ σήμερα πήγα ενδοκρινολόγο τις εξετάσεις μου και ευτυχώς ήταν άριστες όλες αλλά μου είπε να ελέγχω ζάχαρο και Tsh κάθε μήνα! Επίσης, έκανα υπέρηχο, ακούσαμε καρδούλα και επιτέλους η γιατρός μου είπε ότι βγαίνω 7 εβδομάδων! Δεν έχω καθόλου συμπτώματα πέρα απο κάποια τραβηγματάκια και πονάκια.

Δηλαδή βάση αυτού είμαι Σεπτεμβρίου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τέλεια.. ποτέ έχεις την αυχενική??? Εγώ τέλος του μήνα.. έχουμε ακόμα μερεουλες. Εγώ αύριο κλείνω 10 βδομάδες και μπαίνω 11η...

Καλά εδώ ξεκινάμε να πακεταρουμε γιατί αρχές Μαρτίου ξεκινάμε.... ανυπομωνω..

Εσύ πως είσαι?

21/02..την άλλη Παρασκευή!! Μακάρι να είναι όλα καλά. Εγώ είμαι κάπου 10+2 10+3 τώρα..

Αρχές Μαρτίου ξεκινάτε την ανακαίνιση εννοείς; Άντε τέλεια 😍

Εγώ τα ίδια..ανακατωσούρα ζαλάδα όλη μέρα κ εμετούς...να σε ρωτήσω, στην πρώτη σου εγκυμοσύνη πόσο σου κράτησαν οι εμετοί κ αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια εγω μπήκα σημερα στην 9 εβδομαδα

Καλησπέρα!! Καλωσήρθες στην παρέα μας ελπίζω να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη 😊 Πώς νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...