Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εμένα ξεκίνησαν οι αναγούλες τι στομάχι μου χάλια ;όλα εμετό δεν έχω κάνει. Χθες γι'αυτό δεν μπήκα καθόλου δεν ήμουνα καλά .. 

Καλημέρα! Αχ σε καταλαβαίνω...ελπίζω να μην κάνεις εμετούς τουλάχιστον! Εγώ ήρθα χθες Αθήνα για άσχημο λόγο δυστυχώς για κηδεία, αλλά πήγα και στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα...οπότε ηρέμησα λίγο..τελικά σήμερα είμαι 8 αντί για 8 κ 2 που θα ήμουν σύμφωνα με όσα μου είπε την προηγούμενη φορά..άρα τώρα μπήκα στην 9η εβδομάδα..καλά οι μέρες τώρα παίζουν ούτως ή άλλως είναι νωρίς ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω καλά νέα το αίμα μειώθηκε πολύ και αυτό που έχω τώρα είναι καφέ δόξα τον θεό όλα πηγενουν καλύτερα ας είναι καλά το μπεμπακι και όλα ξεπερνιούνται  ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι!!!ευχαρηστω για την συμπαράσταση και συγγνώμη αν σας αναστάτωσα!!!σε ότι πρόβλημα και να αντιμετωπίζουμε να σκεφτόμαστε μόνο θετικά όσο μπορούμε!!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η whatever είπε:

Είναι πολύ καλό που βρέθηκε ότι κάτι υπήρχε και αντιμετωπίστηκε! Εγώ βρέθηκα ετεροζυγωτης σε έναν παράγοντα θρομβοφιλιας που έχει ως αποτέλεσμα την ανεπάρκεια βιταμινών. Είχα σοβαρή ανεπάρκεια φυλλικού και αυτο έχει ως αποτέλεσμα αλλοιώσεις στο dna των ωαρίων άρα και βιοχημικές! Συν χασιμοτο και αντιφωσφολιπιδικο... Μόνο υστεροσκοπηση δεν είχα κάνει και το έχω αγχος μήπως υπήρχε και κει κάτι... Αλλά δεν έχει και νόημα να το σκέφτομαι τώρα...

Αυτή τη φορά θα τα καταφέρουμε! Θα έχουμε μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη!!!

Να σκεφτεσαι θετικα αφου βρηκες οτι εχεις αυτα δεν νομιζω να εχεις και κατι στη μητρα..ολα καλα θα πανε (τα λεω γι να τα ακουω κι εγω🙂)!!!Ελπιζω να αντιμετωπιστηκε γτ δεν εχω ξανακανει υστεροσκοπηση.. πηρα για 15 μερες αντιβιωση και μου ειπε ο γιατρος να παιρνω καθε μηνα οσες μερες εχω περιοδο ξανα αντιβιωση. Ευτυχως εμεινα στον δευτερο μηνα μετα την αντιβιωση αλλα το αγχος για το αν εχει φυγει υπαρχει ακομα!! Επισης εχω ξεκινησει και ενεσεις ηπαρινης γτ ο αιματολογος βρηκε οτι εχω ταση για πηξη του αιματος οποτε τις παιρνω προληπτικα!!Ευχομαι η Παναγια να μας βοηθησει να κρατηθουν τα μωρακια μας και να ειναι υγιει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας... Η χοριακη σου από τη στιγμή που διπλασιάστηκε είναι μια χαρά. αυτο κοιτάμε αν διπλασιάζεται.. όσο για τις απόβολες σε καταλαβαίνω και το άγχος που έχεις τώρα.. και εγώ πριν 6 μήνες είχα μια αποβολή στις 9 βδομάδες είχαμε ακούσει καρδούλα στις 7 βδομάδες και στις 9 που πήγαμε για υπέρηχο δεν την ξανά ακούσαμε. Ταλαιπωρήθηκα και πολύ για να αποβαλω γιατί δεν έκανα απόξεση. Επίσης είχα και μια πάλι αποβολή πριν 8 χρόνια στις 6 βδομάδες. Τώρα αν πάνε όλα καλά θα ειναι το δεύτερο παιδάκι μου. 

Ολα καλα θα πανε πρεπει να σκεφτομαστε μονο θετικα ( μιλαω εγω που σκεφτομαι μονο αρνητικα🤪και ειμαι φουλ στο αγχος) Μας ευχομαι να εχουμε τελειομηνη εγκυμοσυνη κι υγειες μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2020 at 2:41 ΜΜ, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ!! Ευχομαι σε ολες μας με το καλο τα μωρακια μας!! Εγω ειμαι στην 4εβδ και 3μερες και εχω πολυ αγχος για το αν θα παει καλα διοτι ειχα δυο προηγουμενες αποβολες στην αρχη πριν καν δουμε σακο 🙁. Τελευταια ΤΕΡ 25/12 Εκανα χοριακη  στις 21/1 μια μερα πριν την περιοδο και ηταν 44 ξαναεκανα 2 μερες μετα και ηταν 96 τωρα εχω ραντεβου την τριτη ξανα για χοριακη και ελεγχο! Πως την βλεπετε την χοριακη δεν ειναι λιγο χαμηλη;; Επισης το τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο 13η και 14η μερα του κυκλου 

Kαλως όρισες!! Λογικά είμαστε σε παρόμοια εβδομάδα! Αφού διπλασιάστηκε είναι πολύ καλό σημάδι! Μην αγχώνεσαι εδώ είμαστε να τα συζητάμε όλα! Κι εγώ Τριτη θα ξανπάω! Ευχομαι να έχουμε όλες καλά νέα!!!!

στις On 25/1/2020 at 7:22 ΜΜ, ο/η Xrita είπε:

Αχ πολύ όμορφη έκπληξη Δήμητρα!!!Και τέλεια ρουχαλακια!!!!Πες μας αντιδράσεις....

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!! Ε τι να σου πω!!! Χαρά συγκίνηση όλα μαζί!!!!

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ,εγώ εχθες είχα μια μεγάλη περιπέτεια ,εκεί που κοιμόμουν ξαφνικά πλημμύρισα στο αίμα και όπως καταλαβαίνετε τρελάθηκα ,με πήρε ο άντρας μ και πήγαμε στο νοσοκομείο νομίζοντας ότι έχω αποβάλλει ,βασικά ήμασταν σίγουροι ,τελικά το μπεμπέ μας είναι μια χαρά ακούσαμε και την καρδούλα του και κλαίγαμε σαν τρελοί, τέλος πάντων αν και το μπεμπέ είναι μια χαρά έχω ένα αιμάτωμα στην μήτρα το οποίο είναι μικρό αλλά πρέπει να κλείσει ,εγώ έχω ακόμα αιμορραγία ,η γιατρός μου ειπαι να είμαι ξάπλα μέχρι να τελειώσει το αίμα και μου έδωσε μαγνήσιο και utrogestan,τέλος μ ειπαι όταν την ρώτησα αν θα φύγει το αιμάτωμα ότι είναι 50-50 ελπιζω να αντέξει το μωράκι μας και να πάνε όλα καλά!!!!εχει ακούσει καμία κάτι παρόμοιο η βιώσει να μ πει την εξέλιξη;;;

Πωπω τι πέρασες!!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τον τρόμο σας!!! Δεν το έχω ξαναακούσει ποτέ! Σου είπαν πως προεκυψε το αιμάτωμα; Πολύ χάρηκα που είναι όλα καλά με το μωράκι σας! Τώρα ξεκούραση και όλα θα πάνε καλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2020 at 1:58 ΜΜ, ο/η Dimitra86 είπε:

Να σκεφτεσαι θετικα αφου βρηκες οτι εχεις αυτα δεν νομιζω να εχεις και κατι στη μητρα..ολα καλα θα πανε (τα λεω γι να τα ακουω κι εγω🙂)!!!Ελπιζω να αντιμετωπιστηκε γτ δεν εχω ξανακανει υστεροσκοπηση.. πηρα για 15 μερες αντιβιωση και μου ειπε ο γιατρος να παιρνω καθε μηνα οσες μερες εχω περιοδο ξανα αντιβιωση. Ευτυχως εμεινα στον δευτερο μηνα μετα την αντιβιωση αλλα το αγχος για το αν εχει φυγει υπαρχει ακομα!! Επισης εχω ξεκινησει και ενεσεις ηπαρινης γτ ο αιματολογος βρηκε οτι εχω ταση για πηξη του αιματος οποτε τις παιρνω προληπτικα!!Ευχομαι η Παναγια να μας βοηθησει να κρατηθουν τα μωρακια μας και να ειναι υγιει!!

Καλά κάνεις καλέ!!! Και γω το ίδιο κάνω!!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! Όσο και να μας επηρεάζει το τι έχει γίνει πρέπει να κοιτάμε μπροστά!!! Και γω κάνω ενεσουλες και το είχα μεγάλο άγχος πως θα τις κάνω αλλά δεν είναι τίποτα τελικά!!!

Καλησπέρα δεν είπα όμως καλησπέρα στην ομάδα!!! Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλά κάνεις καλέ!!! Και γω το ίδιο κάνω!!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! Όσο και να μας επηρεάζει το τι έχει γίνει πρέπει να κοιτάμε μπροστά!!! Και γω κάνω ενεσουλες και το είχα μεγάλο άγχος πως θα τις κάνω αλλά δεν είναι τίποτα τελικά!!!

Καλησπέρα δεν είπα όμως καλησπέρα στην ομάδα!!! Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Καλησπέρα και από μένα!!!Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!Πόσο δίκιο έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

@whatever Πήγες γιατρό;;; (εσύ δεν ήσουν που θα πήγαινες σήμερα ή θυμάμαι λάθος?)

Εγώ πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2020 at 1:42 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια μου έχω καλά νέα το αίμα μειώθηκε πολύ και αυτό που έχω τώρα είναι καφέ δόξα τον θεό όλα πηγενουν καλύτερα ας είναι καλά το μπεμπακι και όλα ξεπερνιούνται  ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι!!!ευχαρηστω για την συμπαράσταση και συγγνώμη αν σας αναστάτωσα!!!σε ότι πρόβλημα και να αντιμετωπίζουμε να σκεφτόμαστε μόνο θετικά όσο μπορούμε!!!!🥰🥰🥰

Γειά σου κορίτσι. Διάβασα την περιπέτεια σου. Πω πω τι άγχος και τι στεναχώρια θα πέρασες! Ευτυχώς όλα είναι καλά και θα συνεχίσουν να είναι. Πριν περίπου τρεις μήνες η φίλη μου πέρασε κάτι παρόμοιο. Εκεί που καθόταν της ήρθε αίμα. Βασικα αιμορραγία κανονικοτατη. Ήταν σίγουρη κι αυτή ότι απέβαλε. Όμως το νινακι της ήταν εκεί και η καρδούλα του χτύπησε πιθανότατα για πρώτη φορά εκείνη την ημέρα. Ραντεβού είχε μετά από 3-4 ημέρες για να την ακούσει. Έμεινε στο κρεβάτι μερικές ημέρες και όλα πήγαν τέλεια. Τώρα είναι 5 μηνών! Τα καφέ είναι απολύτως φυσιολογικά. Δεν είναι εύκολο να καθαρίσεις τόσο γρήγορα. Στην φίλη μου κράτησε αρκετές ημέρες και μάλιστα της είχε πει ότι και αιματακι να δει είναι μέσα στο πρόγραμμα! Όλα να σου πάνε καλά κορίτσι μου και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

@whatever Πήγες γιατρό;;; (εσύ δεν ήσουν που θα πήγαινες σήμερα ή θυμάμαι λάθος?)

Εγώ πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Τι ανακούφιση πρέπει να νιώθεις αυτή τη στιγμή!!! 💗

Ναι εγώ ήμουν αλλά δυστυχώς δεν πήγα. Εκτάκτως μου αλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για την Πέμπτη.... Πφφφφ και περίμενα πως και πως να πάω αλλά τώρα σκέφτομαι ότι μπορεί με τις 2 μέρες αργότερα να δω κάτι παραπάνω!!! Παρηγοριά στον άρρωστο που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Τι ανακούφιση πρέπει να νιώθεις αυτή τη στιγμή!!! 💗

Ναι εγώ ήμουν αλλά δυστυχώς δεν πήγα. Εκτάκτως μου αλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για την Πέμπτη.... Πφφφφ και περίμενα πως και πως να πάω αλλά τώρα σκέφτομαι ότι μπορεί με τις 2 μέρες αργότερα να δω κάτι παραπάνω!!! Παρηγοριά στον άρρωστο που λένε!

Ναι νιώθω αρκετή ανακούφιση η αλήθεια είναι :D:D:D 

Αααα κρίμα, δε πειράζει 1 μέρα έμεινε στην ουσία! Οπότε ναι μπορεί να δεις και κάτι παραπάνω! Περιμένω νέα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

@whatever Πήγες γιατρό;;; (εσύ δεν ήσουν που θα πήγαινες σήμερα ή θυμάμαι λάθος?)

Εγώ πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

Καλησπέρα!! 

Μπράβο!! Άντε να ηρεμήσεις κι εσύ! Πήγατε μαζί με τον άντρα σου;💗

Εγώ καλά, πήγα Αθήνα και εκεί μου έφυγε το μεγάλο άγχος εμένα, γιατί ακούσαμε την καρδούλα...πιο πριν δε μπορούσα να ηρεμήσω! Βέβαια σήμερα είδα λίγο αίμα οπότε πάλι αγχώθηκα...

Πόσων εβδομάδων είσαι τελικά σου είπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 

Μπράβο!! Άντε να ηρεμήσεις κι εσύ! Πήγατε μαζί με τον άντρα σου;💗

Εγώ καλά, πήγα Αθήνα και εκεί μου έφυγε το μεγάλο άγχος εμένα, γιατί ακούσαμε την καρδούλα...πιο πριν δε μπορούσα να ηρεμήσω! Βέβαια σήμερα είδα λίγο αίμα οπότε πάλι αγχώθηκα...

Πόσων εβδομάδων είσαι τελικά σου είπε;;

Σε ευχαριστώ!

Όχι δεν πήγαμε μαζί έτσι κι αλλιώς στους διακολπικούς υπερήχους δεν θέλω να είναι μαζί μου.... Αργότερα που θα είναι κοιλιακοί, πολύ ευχαριστως να ερχεται! 

Καλά εννοείται ότι θα είναι ένα διαρκές άγχος μέχρι την αυχενική διαφάνεια τουλάχιστον, αλλά ένα ένα τα αγχη να φεύγουνε :lol:

Μου είπε μεταξύ 4ης και 5ης. Επειδή έκανα πολύ καθυστερημένη συλληψη μου είπε ότι 100% θα ξέρουμε ημερομηνίες όταν κάνουμε την αυχενική και θα αλλάξουμε και την ημερομηνία της ΤΕΠ μου γιατί δεν ισχύει!

Εσύ πότε ξαναπάς;;; Ενημέρωσες τον γιατρό σου για το αίμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σε ευχαριστώ!

Όχι δεν πήγαμε μαζί έτσι κι αλλιώς στους διακολπικούς υπερήχους δεν θέλω να είναι μαζί μου.... Αργότερα που θα είναι κοιλιακοί, πολύ ευχαριστως να ερχεται! 

Καλά εννοείται ότι θα είναι ένα διαρκές άγχος μέχρι την αυχενική διαφάνεια τουλάχιστον, αλλά ένα ένα τα αγχη να φεύγουνε :lol:

Μου είπε μεταξύ 4ης και 5ης. Επειδή έκανα πολύ καθυστερημένη συλληψη μου είπε ότι 100% θα ξέρουμε ημερομηνίες όταν κάνουμε την αυχενική και θα αλλάξουμε και την ημερομηνία της ΤΕΠ μου γιατί δεν ισχύει!

Εσύ πότε ξαναπάς;;; Ενημέρωσες τον γιατρό σου για το αίμα;;;

Άσε..ναι το πρώτο τρίμηνο είναι και το πιο αγχωτικό..

Ναι έκανες πολύ καθυστερημένη απ’ό,τι φαίνεται!! Αλλά το θέμα είναι ότι έγινε 😊 και σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάς θα ακούσετε και καρδούλα λογικά ❤️❤️ Γιατί δε θέλεις να πηγαίνεις μαζί του στους διακολπικούς; Εμένα απ’το πρώτο ραντεβού ήρθε μαζί μου, φαντάσου αυτός πήρε το γιατρό να κλείσει το ραντεβού...και τώρα που πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα επειδή ήρθα έκτακτα Αθήνα δεν το ήξερε και δούλευε,αλλά πήρε την προηγούμενη μέρα τηλ και άλλαξε τη βάρδια για να έρθει. Εγώ λέω πάρτον μαζί μωρέ στο επόμενο, είναι ωραίο να συμμετέχει και είναι ωραίο να ακούσετε μαζί την καρδούλα💗 θα συνειδητοποιήσει και καλύτερα τι συμβαίνει. Αλλά απ’την άλλη εσύ τον ξέρεις και καλύτερα. 😄

Εγώ πάω για την αυχενική τώρα..σε 3 εβδομάδες περίπου!! Έστειλα μήνυμα αμέσως μόλις είδα το αίμα και μου είπαν να παίρνω utrogestan και να ξεκουραστώ..και να μην ανησυχώ γιατί είναι κάτι που γίνεται συχνά...εγώ αγχώθηκα βέβαια☹️..και δεν είναι και πολύ εύκολο να ξεκουράζομαι γιατί κάθε μέρα δουλεύω..τα απογεύματα ξαπλώνω πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Τι κάνετε; Πως περάσατε το Σ/Κ σας;;; Εγώ δεν πρόλαβα να μπω πολύ γιατί έτρεχα λίγο!!!

@whatever Πήγες γιατρό;;; (εσύ δεν ήσουν που θα πήγαινες σήμερα ή θυμάμαι λάθος?)

Εγώ πήγα στη γυναικολόγο και μου έφυγε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ άγχος! Είδαμε και τον αμνιακό σάκο αλλά και τον λεκιθικό σάκο! Μου έγραψε κάποιες ελάχιστες εξετάσεις αίματος (τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο είχα κάνει όλα τα προγεννητικά οπότε είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζομαι πολλές). Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες και λογικά αν όλα πάνε καλά, θα δούμε - ακούσουμε κάτι παραπάνω!

Αχ μπράβο κορίτσι!Και εγώ πήγα.Ειδε σάκο μου είπε κ ότι είναι νωρίς ακόμα για να δει κάτι άλλο...Πολύ άγχος βρε παιδί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άσε..ναι το πρώτο τρίμηνο είναι και το πιο αγχωτικό..

Ναι έκανες πολύ καθυστερημένη απ’ό,τι φαίνεται!! Αλλά το θέμα είναι ότι έγινε 😊 και σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάς θα ακούσετε και καρδούλα λογικά ❤️❤️ Γιατί δε θέλεις να πηγαίνεις μαζί του στους διακολπικούς; Εμένα απ’το πρώτο ραντεβού ήρθε μαζί μου, φαντάσου αυτός πήρε το γιατρό να κλείσει το ραντεβού...και τώρα που πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα επειδή ήρθα έκτακτα Αθήνα δεν το ήξερε και δούλευε,αλλά πήρε την προηγούμενη μέρα τηλ και άλλαξε τη βάρδια για να έρθει. Εγώ λέω πάρτον μαζί μωρέ στο επόμενο, είναι ωραίο να συμμετέχει και είναι ωραίο να ακούσετε μαζί την καρδούλα💗 θα συνειδητοποιήσει και καλύτερα τι συμβαίνει. Αλλά απ’την άλλη εσύ τον ξέρεις και καλύτερα. 😄

Εγώ πάω για την αυχενική τώρα..σε 3 εβδομάδες περίπου!! Έστειλα μήνυμα αμέσως μόλις είδα το αίμα και μου είπαν να παίρνω utrogestan και να ξεκουραστώ..και να μην ανησυχώ γιατί είναι κάτι που γίνεται συχνά...εγώ αγχώθηκα βέβαια☹️..και δεν είναι και πολύ εύκολο να ξεκουράζομαι γιατί κάθε μέρα δουλεύω..τα απογεύματα ξαπλώνω πάντα..

Σε ποια εβδομάδα ακούγεται η καρδούλα;8η;; Να ξεκουράζεσαι βρε κορίτσι..Πως είσαι με τους Εμετούς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2020 at 5:18 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλά κάνεις καλέ!!! Και γω το ίδιο κάνω!!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! Όσο και να μας επηρεάζει το τι έχει γίνει πρέπει να κοιτάμε μπροστά!!! Και γω κάνω ενεσουλες και το είχα μεγάλο άγχος πως θα τις κάνω αλλά δεν είναι τίποτα τελικά!!!

Καλησπέρα δεν είπα όμως καλησπέρα στην ομάδα!!! Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Καλησπερα εχεις δικιο!! Με τις ενεσεις εγω δεν μπορω καθολου  με κηνυγαει ο αντρας μου κανα 10 λεπτο να μου τις κανει.. εχουμε σοου στο σπιτι χαχα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια σημερα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης  απο 96 σε 4 μερες ανεβηκε 526 μου εφυγε ενα αγχος.. την πεμπτη θα παω στο γιατρο να μου ξαναπαρει αιμα για χοριακη και να με εξετασει κι ολας... αραγε θα δουμε τπτ στον υπερυχο;; Τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ποια εβδομάδα ακούγεται η καρδούλα;8η;; Να ξεκουράζεσαι βρε κορίτσι..Πως είσαι με τους Εμετούς;;

Όχι, μετά την 6η ακούγεται...😊 εγώ πήγα την 8η γιατί μένω στο εξωτερικό και δε μπορούσα να πάω πιο πριν! 

Αχ προσπαθώ...αλλά καταλαβαίνεις το άγχος μου μόλις είδα το αίμα...και ακόμη είμαι αγχωμένη μήπως ξαναδώ...😞

Εμετούς κάθε μέρα κάνω...και το στομάχι μου όλη μέρα χάλια ακόμη και ζαλάδες και όλα..παιδεύομαι λίγο, αλλά τουλάχιστον αν είναι όλα καλά κάνω υπομονή...το αίμα με φόβισε πολύ😞

Εσύ πώς είσαι; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα τι σου είπε ο γιατρός;

Λογικά είναι νωρίς γι’αυτό είδατε μόνο σάκο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια σημερα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης  απο 96 σε 4 μερες ανεβηκε 526 μου εφυγε ενα αγχος.. την πεμπτη θα παω στο γιατρο να μου ξαναπαρει αιμα για χοριακη και να με εξετασει κι ολας... αραγε θα δουμε τπτ στον υπερυχο;; Τι λετε;;

Μια χαρά ανέβηκε 😊 Λογικά είναι νωρίς, αλλά μπορεί να δείτε σάκο! Ανάλογα πώς θα αυξηθεί η χοριακή..μακάρι να δείτε κάτι 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά ανέβηκε 😊 Λογικά είναι νωρίς, αλλά μπορεί να δείτε σάκο! Ανάλογα πώς θα αυξηθεί η χοριακή..μακάρι να δείτε κάτι 😊😊

Ευχαριστω κοριτσι μου κι εγω το ευχομαι γτ εχω πολυ αγχος γενικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όχι, μετά την 6η ακούγεται...😊 εγώ πήγα την 8η γιατί μένω στο εξωτερικό και δε μπορούσα να πάω πιο πριν! 

Αχ προσπαθώ...αλλά καταλαβαίνεις το άγχος μου μόλις είδα το αίμα...και ακόμη είμαι αγχωμένη μήπως ξαναδώ...😞

Εμετούς κάθε μέρα κάνω...και το στομάχι μου όλη μέρα χάλια ακόμη και ζαλάδες και όλα..παιδεύομαι λίγο, αλλά τουλάχιστον αν είναι όλα καλά κάνω υπομονή...το αίμα με φόβισε πολύ😞

Εσύ πώς είσαι; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα τι σου είπε ο γιατρός;

Λογικά είναι νωρίς γι’αυτό είδατε μόνο σάκο😊

Αχ υπομονή βρε κορίτσι μου...Καλά τα σκέφτεσαι! Χαλάλι και οι εμετοι...Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!Για να σου λέει είναι φυσιολογικό,κάτι θα ξέρει,αλλιώς θα σου έλεγε ξάπλα μόνο.Δε σου είπε να είσαι ξαπλωμένη μόνο!Σου είπε απλά να ξεκουράζεσαι!Το άγχος ειναι το χειρότερο που κάνουμε κ εγώ δε ξέρω πως να το καταπολεμησω...Μην αγχωνεσαι.Επισης,Ξερω από φίλη μου που έκανε εμετο κάθε μέρα  ότι ηρέμησε προς τον τρίτο μηνα...Δεν ξέρω εγω πόσο είμαι...Τον είδα εκτάκτως στο μαιευτήριο,γιατί ειχε γεννα ενώ ήταν να πάω στο γιατρειο...Με είδε για λίγο κ είπαμε θα τα πούμε στο ιατρείο στο τέλος της άλλη εβδομάδας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Τι ανακούφιση πρέπει να νιώθεις αυτή τη στιγμή!!! 💗

Ναι εγώ ήμουν αλλά δυστυχώς δεν πήγα. Εκτάκτως μου αλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για την Πέμπτη.... Πφφφφ και περίμενα πως και πως να πάω αλλά τώρα σκέφτομαι ότι μπορεί με τις 2 μέρες αργότερα να δω κάτι παραπάνω!!! Παρηγοριά στον άρρωστο που λένε!

Μια χαρά τα λες...Μπορεί να δείτε κ κάτι ακόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι νιώθω αρκετή ανακούφιση η αλήθεια είναι :D:D:D 

Αααα κρίμα, δε πειράζει 1 μέρα έμεινε στην ουσία! Οπότε ναι μπορεί να δεις και κάτι παραπάνω! Περιμένω νέα!!!!!!

Εννοείται θα ενημερώσω!!! 

Από υπνηλία πως τα πάτε βρε κορίτσια; Χθες πάλι από τις 9 κοιμήθηκα.... Κάνω δουλειά γραφείου οπότε δεν μπορώ να πω ότι κουράζομαι σωματικά αλλά κάθε βράδυ νιώθω πτώμα από πολύ νωρίς

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα εχεις δικιο!! Με τις ενεσεις εγω δεν μπορω καθολου  με κηνυγαει ο αντρας μου κανα 10 λεπτο να μου τις κανει.. εχουμε σοου στο σπιτι χαχα 😂

Χαχαχαχαχαχα το έκανα εικόνα να ξέρεις!!! Και μένα είπε να τις κάνει αλλά δεν ήθελα. Από την πρώτη μόνη μου ξεκίνησα και νομιζω το προτιμώ!!! Κάνα δυο φορές ζοριστηκα βέβαια αλλά τα καταφέρνω με λιγη γκρίνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...