Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη εξωσωματική, καιμια συμβουλή;


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα και καλή χρονιά. Εμείς ξεκινήσαμε με σπερματέγχυση, κάναμε  2 προσπάθειες αλλά τελικά τίποτα. Επειδή είμαι στα 40 πάμε για εξωσωματική. Ο άνδρας μου έχει χαμηλή κινητικότητα και εγώ ξεκινάω τώρα τις ενέσεις. Καμιά συμβουλή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η HamaG είπε:

Γεια σας και από εμένα και καλή χρονιά. Εμείς ξεκινήσαμε με σπερματέγχυση, κάναμε  2 προσπάθειες αλλά τελικά τίποτα. Επειδή είμαι στα 40 πάμε για εξωσωματική. Ο άνδρας μου έχει χαμηλή κινητικότητα και εγώ ξεκινάω τώρα τις ενέσεις. Καμιά συμβουλή? 

Καλημέρα καλη επιτυχία τις εξετάσεις εχεις κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα καλη επιτυχία τις εξετάσεις εχεις κανει;

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.. και εγω περιμενω ν αδιαθετησω και ξεκινάω τις ενέσεις σε λίγες μέρες ελπίζω..  Καλή επιτυχία να εχουμε κορίτσι μου και όλα καλά να μας πάνε.. όλες οι συμβουλές καλοδεχουμενες♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η συμβουλή μου είναι βεβαιωθείτε ότι καταλάβατε τι πρέπει να κάνετε! Αν έχετε απορίες ρωτήστε το γιατρό! Όταν έκανα διέγερση άκουσα πολλές ιστορίες για κοπέλες που πήραν λάθος τις ενέσεις, ή πχ ξέχασαν να αρχίσουν τον ανταγωνιστή με αποτέλεσμα να χάσουν τα ωάρια. Έλεγα απίστευτο κ όμως το είδα! Οπότε βεβαιωθείτε οτι ξέρετε πότε να πάρετε τι κ πως γίνονται οι ενέσεις. Έβλεπα βιντεάκια μέρες πριν γιατί κάποιες δεν ειναι τόσο απλές (δεν ειναι πενα δλδ αλλα πρέπει να ετοιμάσεις εσυ την ένεση). Κατά τα άλλα ούτε θα καταλάβετε πότε πέρασαν οι μέρες :-) Καλή μας επιτυχία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Που να μπούνε να δούμε βιντεάκια δλδ θέλω να πω τι να γραψω??

Πες οτι έχεις να κάνεις γκοναλ 300, πατα στο YouTube "gonal injection" κ θα σου βγάλει πολλά. Κυρίως αγγλικά αλλά ακόμα κ αν ειναι άλλη γλώσσα καταλαβαίνεις τι δείχνει γιατί τα παει βημα βήμα. Πχ ο ανταγωνιστής ο δικος μου (cetrotyde) ήθελε να ετοιμάσω την ένεση, το είδα στο βιντεακι... αν κάτι σε δυσκολεύει πήγαινε σε ενα φαρμακείο. Γενικά ότι δεν μπορείς ή δεν καταλαβαινεις μην το αφήνεις, ρώτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 4:03 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Που να μπούνε να δούμε βιντεάκια δλδ θέλω να πω τι να γραψω??

Καλό είναι να σου διξει η φαρμακοποιός η ο ιατρός σου πως να τις κανείς..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια συμβουλή μου είναι να ακούς μόνο και μόνο τον ιατρό σου να είσαι χαλαρή και το κυριότερο να μην καθίσεις να διαβάσεις στο Ίντερνετ τίποτα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Μια συμβουλή μου είναι να ακούς μόνο και μόνο τον ιατρό σου να είσαι χαλαρή και το κυριότερο να μην καθίσεις να διαβάσεις στο Ίντερνετ τίποτα..! 

Γενικώς το χω αφήσει λίγο πάνω τους (γιατρο μαια που ειναι φιλη της μαμας) και προσπαθώ να μην διαβάζω και να μη σκέφτομαι και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω.. πάω με καλή ψυχολογια.. Όσο για το αποτέλεσμα δεν με αγχώνει προς το παρον ότι ειναι θελημα θεου θα γινει..  σημερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω με το πρώτο υπέρηχο είναι τόσο χαρουμενη🤹‍♀️🤹‍♀️🤹‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Γενικώς το χω αφήσει λίγο πάνω τους (γιατρο μαια που ειναι φιλη της μαμας) και προσπαθώ να μην διαβάζω και να μη σκέφτομαι και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω.. πάω με καλή ψυχολογια.. Όσο για το αποτέλεσμα δεν με αγχώνει προς το παρον ότι ειναι θελημα θεου θα γινει..  σημερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω με το πρώτο υπέρηχο είναι τόσο χαρουμενη🤹‍♀️🤹‍♀️🤹‍♀️

Εύχομαι ότι καλύτερο!!όλα να πάνε τέλεια!!!και εγώ ξεκινάω στον επόμενο κύκλο και είμαι πολύ ανυπόμονη!!!μακάρι φέτος να είναι η χρονιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εύχομαι ότι καλύτερο!!όλα να πάνε τέλεια!!!και εγώ ξεκινάω στον επόμενο κύκλο και είμαι πολύ ανυπόμονη!!!μακάρι φέτος να είναι η χρονιά μας!!!

Θα Ναι γιατί να μην είναι??  Όλα καλα να πάνε γι όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Γενικώς το χω αφήσει λίγο πάνω τους (γιατρο μαια που ειναι φιλη της μαμας) και προσπαθώ να μην διαβάζω και να μη σκέφτομαι και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω.. πάω με καλή ψυχολογια.. Όσο για το αποτέλεσμα δεν με αγχώνει προς το παρον ότι ειναι θελημα θεου θα γινει..  σημερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω με το πρώτο υπέρηχο είναι τόσο χαρουμενη🤹‍♀️🤹‍♀️🤹‍♀️

Τέλεια κοπέλα μου όλα να πάνε καλά..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια, συγνώμη που χάθηκα αλλά όλα πήγαν καλά και πήραμε τα αποτελέσματα και είμαι έγκυος! Εύχομαι καλή επιτυχία. Για τις εξετάσεις είχα κάνει σαλπιγγογραφία που ήταν καλή και ορμονικές εξετάσεις. Το σπέρμα του άντρα μου είχε καλό αριθμό σπερματοζωαρίων αλλά κάπως χαμηλή κηνιτικότητα. . Η γιατρός μου (κα Ζερβακάκου είναι φανταστική) μου είπε από την αρχή  ότι μας έδινε την ευκαιρία μήπως και μείνω έγκυος με σπερματέγχυση. ¨Ήθελα κι εγώ να κάνω πρώτα σπερματέγχυση. Αλλά μετά μας εξήγησε, ότι λόγω της ηλικίας μου, (έχω και λίγο χαμηλούτσικη ΑΜΗ), αφού  μας έδωσε κάθε ευκαιρία με τη σπερματέγχυση, καλό θα είναι να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Με τη σπερματέγχυση  δεν γνωρίζουμε αν το σπέρμα του άντρα μου μπορεί να  κάνει  γονιμοποίηση, δηλαδή αν γίνονται έμβρυα, γιατί δεν είχουμε εικόνα. Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η HamaG είπε:

Καλημέρα κορίτσια, συγνώμη που χάθηκα αλλά όλα πήγαν καλά και πήραμε τα αποτελέσματα και είμαι έγκυος! Εύχομαι καλή επιτυχία. Για τις εξετάσεις είχα κάνει σαλπιγγογραφία που ήταν καλή και ορμονικές εξετάσεις. Το σπέρμα του άντρα μου είχε καλό αριθμό σπερματοζωαρίων αλλά κάπως χαμηλή κηνιτικότητα. . Η γιατρός μου (κα Ζερβακάκου είναι φανταστική) μου είπε από την αρχή  ότι μας έδινε την ευκαιρία μήπως και μείνω έγκυος με σπερματέγχυση. ¨Ήθελα κι εγώ να κάνω πρώτα σπερματέγχυση. Αλλά μετά μας εξήγησε, ότι λόγω της ηλικίας μου, (έχω και λίγο χαμηλούτσικη ΑΜΗ), αφού  μας έδωσε κάθε ευκαιρία με τη σπερματέγχυση, καλό θα είναι να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Με τη σπερματέγχυση  δεν γνωρίζουμε αν το σπέρμα του άντρα μου μπορεί να  κάνει  γονιμοποίηση, δηλαδή αν γίνονται έμβρυα, γιατί δεν είχουμε εικόνα. Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα.

 

Καταρχήν συγχαρητήρια και πάλι και με το καλό το παιδάκι σου!

Επειδή κ γω είμαι στη φάση της εξωσωματικής ήθελα να σε ρωτήσω με τι έμβρυα πετύχατε; 3ης μέρας ή βλαστοκύστες; εμείς έχουμε βλαστοκύστες και αποφασίσαμε να κάνουμε προεμφυτευτικό πριν προχωρήσουμε σε μεταφορά οπότε περιμένουμε! Είμαι 38 κ έχω κ γω κλασσικά χαμηλή ΑΜΗ :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Έχει κάποια κοπέλα ενέσεις menopur 600 που να της περισσεύουν;

Καλημέρα @Mariapretty!Εγώ δυστυχώς δν εχω.Ρώτησες στο άλλο το γκρουπακι μελλοντικές μανουλες εξωσωματικής 2020;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα @Mariapretty!Εγώ δυστυχώς δν εχω.Ρώτησες στο άλλο το γκρουπακι μελλοντικές μανουλες εξωσωματικής 2020;

Καλησπέρα! Σ'ευχαριστω πολύ θα ρωτησω κ εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...