Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε;

Ελπίζω κάποια να είναι εδώ να μου απατήσει.

Μου συμβαίνει κάτι παράξενο.Είμαι 11 μέρες μετά την οωρρηξία. Όπως σας είπα είχα κάνει ovitrelle στις 14/1

Από περιέργεια και επειδή οι οδηγίες χρήσεως της ενεσης λένε ότι η ένεση φαίνεται μέχρι και 10 μέρες στα τεστ.

Έκανα τεστ hometest 11η και 12η μέρα μετά την ένεση. Δηλαδή 9η κ 10η μέρα αντιστοιχα μετά την οωρρηξία. Μέσα στο ΣΚ. Μου εμφάνισαν παρα πολύ αχνή γραμμή, πάρα παρα πολύ αχνή όμως. Σήμερα έχω καφέ υγρά. Που πάντα εχω πριν την περίοδο.

Είναι τόσο ευαίσθητα τα Hometest που έπιασαν την ovitrelle? Αλλά λέει το χαρτί της ότι διαβάζεται στα τεστ μεχρι 10 μέρες μετά.

Να σας πω την αληθεια θα κανω και σημερα ενα τεστ και αν δεν δειξει μαλλον ηταν απο την ένεση. 

Αυτο πιστεύω δηλαδή ότι ήταν. Μηπως ήταν καποια βιοχημικη όμως;  Αν και ποτε δεν καταφερα συλληψη. Θα παρω κ το γιατρο να ρωτησω.

Αλλα αναρωτιεμαι υποτιθεται τα hometest δεν ειναι τοσο ευαισθητα.  Τι το θελα και εγώ και έκανα δοκιμές;

Καλημέρα.
Δεν ξέρω τι να σου πω, και εγώ μπερδεύτηκα αν τελικά είναι από την ένεση ή από εγκυμοσύνη. 
Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου; Για να σου δώσει καλύτερες οδηγίες. Εύχομαι τα καλύτερα.
🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε;

Ελπίζω κάποια να είναι εδώ να μου απατήσει.

Μου συμβαίνει κάτι παράξενο.Είμαι 11 μέρες μετά την οωρρηξία. Όπως σας είπα είχα κάνει ovitrelle στις 14/1

Από περιέργεια και επειδή οι οδηγίες χρήσεως της ενεσης λένε ότι η ένεση φαίνεται μέχρι και 10 μέρες στα τεστ.

Έκανα τεστ hometest 11η και 12η μέρα μετά την ένεση. Δηλαδή 9η κ 10η μέρα αντιστοιχα μετά την οωρρηξία. Μέσα στο ΣΚ. Μου εμφάνισαν παρα πολύ αχνή γραμμή, πάρα παρα πολύ αχνή όμως. Σήμερα έχω καφέ υγρά. Που πάντα εχω πριν την περίοδο.

Είναι τόσο ευαίσθητα τα Hometest που έπιασαν την ovitrelle? Αλλά λέει το χαρτί της ότι διαβάζεται στα τεστ μεχρι 10 μέρες μετά.

Να σας πω την αληθεια θα κανω και σημερα ενα τεστ και αν δεν δειξει μαλλον ηταν απο την ένεση. 

Αυτο πιστεύω δηλαδή ότι ήταν. Μηπως ήταν καποια βιοχημικη όμως;  Αν και ποτε δεν καταφερα συλληψη. Θα παρω κ το γιατρο να ρωτησω.

Αλλα αναρωτιεμαι υποτιθεται τα hometest δεν ειναι τοσο ευαισθητα.  Τι το θελα και εγώ και έκανα δοκιμές;

Καλημέρα κορίτσι μου! Λες να κλείσουμε τόσο όμορφα τον μήνα μας;Επειδή δεν ξέρω γι αυτήν την ένεση δεν μπορώ να εκφέρω φυσικά άποψη αλλά θυμάμαι ότι η @Frogel μας είχε κάνει 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση και τις είχε βγεί αχνή γραμμή. Αν δεν κάνω λάθος ήταν από αυτήν την εταιρεία. Θα το δεί το κορίτσι μας και θα μας πει. Μακάρι να έχουμε ευχάριστα. Κάνε όμως κι ένα σήμερα! Λογικά θα δείξει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro@Ευάγγελοςτ Σας ευχαριστώ κορίτσια πολύ που μου απαντήσατε.

Δεν ξέρω και εγώ  τι να πω? Εντωμεταξύ παίρνω και προγεστερόνη και σαλοσπίρ και έχω και ζαλάδες πολλές και όλα αυτά με έχουν μπερδεψει.

Πιστευω περίοδος είναι όλο αυτό και απλά δεν έπρεπε να δοκιμάσω τόσο νωρίς να κανω τεστ. Τι το θελα?

Αλλα επειδη 1μιση χρονο τωρα δεν εχω καταφερει συλληψη θα ηθελα πολυ να πιστεψβ οτι κατι μπορει να πηγε να γινει.

Μολις εχω κανονικη ροη θα μιλουσα με το γιατρο μου γιατι προγραμματιζουμε να κανω μαζι λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση. Το πιστευετε οτι λεω ας βρεθει κατι και να λυθει επι τοπου. Μονο ετσι θα αναπτερωσω ελπιδες. Να δουμε κ τι γινεται με τη κλειστη σαλπιγγα και γενικα τι γινεται εκει μεσα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@misofeggaro@Ευάγγελοςτ Σας ευχαριστώ κορίτσια πολύ που μου απαντήσατε.

Δεν ξέρω και εγώ  τι να πω? Εντωμεταξύ παίρνω και προγεστερόνη και σαλοσπίρ και έχω και ζαλάδες πολλές και όλα αυτά με έχουν μπερδεψει.

Πιστευω περίοδος είναι όλο αυτό και απλά δεν έπρεπε να δοκιμάσω τόσο νωρίς να κανω τεστ. Τι το θελα?

Αλλα επειδη 1μιση χρονο τωρα δεν εχω καταφερει συλληψη θα ηθελα πολυ να πιστεψβ οτι κατι μπορει να πηγε να γινει.

Μολις εχω κανονικη ροη θα μιλουσα με το γιατρο μου γιατι προγραμματιζουμε να κανω μαζι λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση. Το πιστευετε οτι λεω ας βρεθει κατι και να λυθει επι τοπου. Μονο ετσι θα αναπτερωσω ελπιδες. Να δουμε κ τι γινεται με τη κλειστη σαλπιγγα και γενικα τι γινεται εκει μεσα.

 

Φυσικά και να κάνεις αυτές τις εξετάσεις και οτι χρειάζεται ώστε να πετύχεις μια εγκυμοσύνη. Και όπως λες αν βρεθεί κάτι να το φτιάξετε για να ξέρεις ότι έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου. Αν και μερικές φορές πιστεύω πως κάποια πράγματα είναι και θέμα τύχης. Δεν ξέρω για ποιο λόγο γίνονται, αλλά τίποτα δεν είναι δεδομένο. 

Η προγεστερόνη σίγουρα φέρνει ζαλάδες και ανακατοσούρες, οπότε λογικό είναι να μπερδέυεσαι. 
Μίλα με τον γιατρό και περιμένουμε νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Φυσικά και να κάνεις αυτές τις εξετάσεις και οτι χρειάζεται ώστε να πετύχεις μια εγκυμοσύνη. Και όπως λες αν βρεθεί κάτι να το φτιάξετε για να ξέρεις ότι έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου. Αν και μερικές φορές πιστεύω πως κάποια πράγματα είναι και θέμα τύχης. Δεν ξέρω για ποιο λόγο γίνονται, αλλά τίποτα δεν είναι δεδομένο. 

Η προγεστερόνη σίγουρα φέρνει ζαλάδες και ανακατοσούρες, οπότε λογικό είναι να μπερδέυεσαι. 
Μίλα με τον γιατρό και περιμένουμε νέα σου. 

Ναι θα κάνω τα πάντα για να καταφέρω να έρθει το μωρό που τόσο θέλουμε. Η αλήθεια είναι ότι φτάνω πολλες φορές σε φάσεις απελπισίας και νοιώθω ότι έχω να ανέβω ένα βουνό. Αλλά πρέπει να συνέρχομαι. Δεν γίνεται αλλιώς θα τρελαθώ. Κάποια στιγμή θα τα καταφέρω πιστεύω. Μπορεί απλά ακόμα να μην έχει έρθει η κατάλληλη στιγμή. Τουλάχιστον τώρα το έχω πιάσει από κάπου και ξεκινάω. 

Μακάρι για όλες μας κορίτσια.. Να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι θα κάνω τα πάντα για να καταφέρω να έρθει το μωρό που τόσο θέλουμε. Η αλήθεια είναι ότι φτάνω πολλες φορές σε φάσεις απελπισίας και νοιώθω ότι έχω να ανέβω ένα βουνό. Αλλά πρέπει να συνέρχομαι. Δεν γίνεται αλλιώς θα τρελαθώ. Κάποια στιγμή θα τα καταφέρω πιστεύω. Μπορεί απλά ακόμα να μην έχει έρθει η κατάλληλη στιγμή. Τουλάχιστον τώρα το έχω πιάσει από κάπου και ξεκινάω. 

Μακάρι για όλες μας κορίτσια.. Να πάνε όλα καλά!

Κάπως έτσι είναι κορίτσι μου. Ένα βουνό είναι και αυτό όμως μόνο με την θέληση και την αντοχή σου θα καταφέρεις να το ανέβεις. Κι όταν φτάσεις η θέα θα είναι υπέροχη! Εύχομαι να είσαι με το ένα πόδι στην κορυφή και να έχεις ήδη νινακι. Περιμένουμε με αγωνία το αποτέλεσμα του επόμενου τέστ!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Λες να κλείσουμε τόσο όμορφα τον μήνα μας;Επειδή δεν ξέρω γι αυτήν την ένεση δεν μπορώ να εκφέρω φυσικά άποψη αλλά θυμάμαι ότι η @Frogel μας είχε κάνει 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση και τις είχε βγεί αχνή γραμμή. Αν δεν κάνω λάθος ήταν από αυτήν την εταιρεία. Θα το δεί το κορίτσι μας και θα μας πει. Μακάρι να έχουμε ευχάριστα. Κάνε όμως κι ένα σήμερα! Λογικά θα δείξει!💗

@Hope19Καλημέρα κορίτσι μου! Εύχομαι ολόψυχα να είναι εγκυμοσύνη! Εμένα τη 10η ημέρα μετά την ένεση το τεστ ήταν αρνητικό, όπως μου είχε πει κ ο γιατρός μέχρι 9η θα είναι ακόμη πολύ αχνό ψευδώς θετικό αλλά από 10η θα δείχνει αν είσαι έγκυος! Σε μένα τουλάχιστον έτσι συνέβη! Καλή επιτυχία σου εύχομαι ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς σήμερα μου ήρθε η καταραμένη  κοκκινομούρα. Εν τω μεταξύ τα τεστ ωορρηξίας home test δε ξέρω τελικά τι ρόλο βαράνε! Μου είχαν δείξει την 14η μέρα κατακόκκινη γραμμή θετικού τεστ ωορρηξίας, και γράφει ότι η ωορρηξία γίνεται 24-48 ώρες μετά. Εκ του αποτελέσματος φάνηκε ότι η ορμόνη ήταν στο απόγειο την ημέρα της ωορρηξίας και όχι 1-2 ημέρες πριν. 

Οπότε Άννια μου βάλε με για 26/2/20!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Καινούρια εδω, 29 ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον σύζυγό πρώτο μήνα και περιμένω να μην έρθει στις 6 του μήνα!  Σας διαβάζω ανελλιπώς από τότε που ξεκινήσαμε προσπαθείες. Παίρνω ήδη filicine!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς σήμερα μου ήρθε η καταραμένη  κοκκινομούρα. Εν τω μεταξύ τα τεστ ωορρηξίας home test δε ξέρω τελικά τι ρόλο βαράνε! Μου είχαν δείξει την 14η μέρα κατακόκκινη γραμμή θετικού τεστ ωορρηξίας, και γράφει ότι η ωορρηξία γίνεται 24-48 ώρες μετά. Εκ του αποτελέσματος φάνηκε ότι η ορμόνη ήταν στο απόγειο την ημέρα της ωορρηξίας και όχι 1-2 ημέρες πριν. 

Οπότε Άννια μου βάλε με για 26/2/20!

Αλήθεια λες; Εμένα 18η και 19η μερα ήταν τα πιο έντονα μου αλλά όχι ίδιο ή περισσότερο από την γραμμή ελέγχου. Μετά αντιλήφθηκα ότι τα έκανα λάθος ώρα, γιατί τα έκανα με τα πρώτα πρωινά, ίσως και για αυτό να μην είδα ποτέ απολύτως θετικό. Επίσης τώρα διάβασα ότι μελέτες έχουν δείξει ότι το 38% των γυναικών έχουν κορύφωση της  LH σε λιγότερο από 10 ώρες. Άρα το καλύτερο είναι να κάνουμε συνέχεια σεξ :P και πριν την ωορρηξια και μετα αλλά δεν είναι πάντα εύκολο.

Εγώ μετράω αντίστροφα και είμαι ανυπόμονη και έχω μπερδευτεί με όλα αυτά και δεν ξέρω πότε να κάνω τεστ... Εδώ σκέφτομαι να παραγγείλω early να το κάνω αύριο μεθάυριο... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2020 at 9:36 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρες πως σας φαίνεται το "ο Φλεβάρης κι αν φλεβηση μωρουλινια θα γεμίσει " ;;; :-)

Συμφωνώ!!! Εύχομαι κ ο Φεβρουάριος να είναι το ίδιο καλός και ακόμα καλύτερος από τον Ιανουάριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

@Hope19Καλημέρα κορίτσι μου! Εύχομαι ολόψυχα να είναι εγκυμοσύνη! Εμένα τη 10η ημέρα μετά την ένεση το τεστ ήταν αρνητικό, όπως μου είχε πει κ ο γιατρός μέχρι 9η θα είναι ακόμη πολύ αχνό ψευδώς θετικό αλλά από 10η θα δείχνει αν είσαι έγκυος! Σε μένα τουλάχιστον έτσι συνέβη! Καλή επιτυχία σου εύχομαι ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Λογικά ήταν η ένεση. Σήμερα δεν βλέπω κάτι. Έδειξε πάντως 11η και 12η μετά την ένεση. Άρα θέλει προσοχή. Το λέω για όσες κοπέλες αναρρωτιούνται. Ίσως και τα hometest ειναι πολύ ευαίσθητα.

Εγώ κορίτσια μόλις δω ροή θα μιλήσω με το γιατρό για το χειρουργείο και θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γιατί να μην τα καταφέρεις κορίτσι μου; Όλα θα γίνουν απλά καμιά φορά θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.💖

Το πιο σημαντικό σε όλο αυτό είναι η επιθυμία όλων των κοριτσιών εδώ να αποκτήσουν παιδάκι. Αυτό αποδεικνύει πόσο σπουδαίες μητέρες μπορούν να γίνουν. Γιατί η απόκτηση ενός παιδιού, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω, σε κάνει ακόμα καλύτερο άνθρωπο!💗

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω απλά δεν έχω μεγάλα χρονικά περιθώρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε;

Ελπίζω κάποια να είναι εδώ να μου απατήσει.

Μου συμβαίνει κάτι παράξενο.Είμαι 11 μέρες μετά την οωρρηξία. Όπως σας είπα είχα κάνει ovitrelle στις 14/1

Από περιέργεια και επειδή οι οδηγίες χρήσεως της ενεσης λένε ότι η ένεση φαίνεται μέχρι και 10 μέρες στα τεστ.

Έκανα τεστ hometest 11η και 12η μέρα μετά την ένεση. Δηλαδή 9η κ 10η μέρα αντιστοιχα μετά την οωρρηξία. Μέσα στο ΣΚ. Μου εμφάνισαν παρα πολύ αχνή γραμμή, πάρα παρα πολύ αχνή όμως. Σήμερα έχω καφέ υγρά. Που πάντα εχω πριν την περίοδο.

Είναι τόσο ευαίσθητα τα Hometest που έπιασαν την ovitrelle? Αλλά λέει το χαρτί της ότι διαβάζεται στα τεστ μεχρι 10 μέρες μετά.

Να σας πω την αληθεια θα κανω και σημερα ενα τεστ και αν δεν δειξει μαλλον ηταν απο την ένεση. 

Αυτο πιστεύω δηλαδή ότι ήταν. Μηπως ήταν καποια βιοχημικη όμως;  Αν και ποτε δεν καταφερα συλληψη. Θα παρω κ το γιατρο να ρωτησω.

Αλλα αναρωτιεμαι υποτιθεται τα hometest δεν ειναι τοσο ευαισθητα.  Τι το θελα και εγώ και έκανα δοκιμές;

Επειδή έχω κάνει τέστ μετά την ovitrelle ανιχνεύεται στα τέστ και βγαίνει αχνή γραμμή μέχρι και 7-10 μέρες μετά. Τώρα επειδή έχει περάσει ο χρόνος αν κάνεις και ξαναβγεί γραμμή σημαίνει ότι είσαι έγκυος όσο αχνή και να είναι. Κάνε ένα σήμερα να σου φύγει η ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Επειδή έχω κάνει τέστ μετά την ovitrelle ανιχνεύεται στα τέστ και βγαίνει αχνή γραμμή μέχρι και 7-10 μέρες μετά. Τώρα επειδή έχει περάσει ο χρόνος αν κάνεις και ξαναβγεί γραμμή σημαίνει ότι είσαι έγκυος όσο αχνή και να είναι. Κάνε ένα σήμερα να σου φύγει η ιδέα

Μεχρι χθες που ηταν η 12η μετα την ενεση  φαινόταν.

Σημερα δεν φανηκε.. Αλλα δεν αντεξα και το εκαν α με τα δευτερα ουρα και ενω ειχα πιει καφε. Τι να πω ? Ηταν η ενεση ? Δεν ξερω. Εντωμεταξυ ενοιωθα διαφορετικα αυτο το μηνα για αυτο και ειχα ελπιδα...

Ακομα εχω καφε υγρα... Ειμαι 11 μερες μετα την οωρρηξια. Αλλα δεν εχω ελπιδα.

Πρεπει να το παρω αποφαση και να παω παρακατω. Να δουμε τι θα δείξει και η επεμβαση.. Ουφ ψυχολογικα ειμαι χαλια κοριτσια δεν σας το κρυβω. Εχω πεσει πολυ ψυχολογικα τελευταια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Μεχρι χθες που ηταν η 12η μετα την ενεση  φαινόταν.

Σημερα δεν φανηκε.. Αλλα δεν αντεξα και το εκαν α με τα δευτερα ουρα και ενω ειχα πιει καφε. Τι να πω ? Ηταν η ενεση ? Δεν ξερω. Εντωμεταξυ ενοιωθα διαφορετικα αυτο το μηνα για αυτο και ειχα ελπιδα...

Ακομα εχω καφε υγρα... Ειμαι 11 μερες μετα την οωρρηξια. Αλλα δεν εχω ελπιδα.

Πρεπει να το παρω αποφαση και να παω παρακατω. Να δουμε τι θα δείξει και η επεμβαση.. Ουφ ψυχολογικα ειμαι χαλια κοριτσια δεν σας το κρυβω. Εχω πεσει πολυ ψυχολογικα τελευταια!!

 

Κοίταξε τόσες μέρες μετά η επίδραση της ovitrelle έχει περάσει... Συζήτησε το με το γιατρό... ίσως είχες κάποια βιοχημικη. Δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτο να δούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω απλά δεν έχω μεγάλα χρονικά περιθώρια 

Έχεις όμως κι αυτό είναι το σπουδαιότερο. Καμιά φορά δεν καταφέρνουμε σε μια αιωνιότητα ότι σε μια ημέρα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κοίταξε τόσες μέρες μετά η επίδραση της ovitrelle έχει περάσει... Συζήτησε το με το γιατρό... ίσως είχες κάποια βιοχημικη. Δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτο να δούμε;

Θα το αναφερω σιγουρα στο γιατρο γιατι και εμενα δεν μου φαινεται λογικο. Εντωμεταξυ το στηθος πονεσε αποτομα πριν τρεις μερες ενω συνηθως ποναει κατευθειαν μετα την οωρρηξια και την ιδια μερα ενοιωθα τραβηγμα δεξια απο την πλευρα της οωρρηξιας.

 Αυτο σκεφτομαι και εγω μηπως περασα βιοχημικη και κατι πηγε να γινει αλλα δεν εγινε. 

Δυστυχως τα πεταξα τα τεστ σημερα γτ με επηρεαζε πολυ ψυχολογικα το ολο θεμα.

Θα δω αν θα εξελιχθει σε αιμα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μεχρι χθες που ηταν η 12η μετα την ενεση  φαινόταν.

Σημερα δεν φανηκε.. Αλλα δεν αντεξα και το εκαν α με τα δευτερα ουρα και ενω ειχα πιει καφε. Τι να πω ? Ηταν η ενεση ? Δεν ξερω. Εντωμεταξυ ενοιωθα διαφορετικα αυτο το μηνα για αυτο και ειχα ελπιδα...

Ακομα εχω καφε υγρα... Ειμαι 11 μερες μετα την οωρρηξια. Αλλα δεν εχω ελπιδα.

Πρεπει να το παρω αποφαση και να παω παρακατω. Να δουμε τι θα δείξει και η επεμβαση.. Ουφ ψυχολογικα ειμαι χαλια κοριτσια δεν σας το κρυβω. Εχω πεσει πολυ ψυχολογικα τελευταια!!

 

Πάντα είχες τόσο νωρίς καφέ πρίν την περίοδο; Στο ρωτάω γιατί κι εγώ είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και νόμιζα ότι θα μου έρθει. Για τόσο νωρίς καλύτερα να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Αλλά και να σου έρθει μην το βάζεις κάτω. Θα κάνεις ότι πρέπει να γίνει και θα τα καταφέρεις🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Θα το αναφερω σιγουρα στο γιατρο γιατι και εμενα δεν μου φαινεται λογικο. Εντωμεταξυ το στηθος πονεσε αποτομα πριν τρεις μερες ενω συνηθως ποναει κατευθειαν μετα την οωρρηξια και την ιδια μερα ενοιωθα τραβηγμα δεξια απο την πλευρα της οωρρηξιας.

 Αυτο σκεφτομαι και εγω μηπως περασα βιοχημικη και κατι πηγε να γινει αλλα δεν εγινε. 

Δυστυχως τα πεταξα τα τεστ σημερα γτ με επηρεαζε πολυ ψυχολογικα το ολο θεμα.

Θα δω αν θα εξελιχθει σε αιμα αύριο.

κορίτσι αν δεν δεις αίμα κάνε μια χοριακή! νομίζω η οβιτρελ ειναι άλλου είδους χοριακή από αυτή της εγκυμοσύνης... ναι μεν μπερδεύει τα τεστ αλλά νομίζω η εξέταση αίματος θα δείξει! ελπίζω να μη σου λέω βλακείες... 

Πάντως το ξέρω πως νιώθεις μαυρίλα, όλες την έχουμε περάσει κυρίως γιατί είναι δύσκολο να δεχτείς ότι ίσως χρειαστεί κάτι παραπάνω. Παλιότερα εγώ δεν το συζητούσα καν να περάσω τη διαδικασία της εξωσωματικής κ όμως όταν ήρθε η επιλογή ή αυτό ή τίποτα μια χαρά προχώρησα. Κ να σου πω και κάτι; εύκολη δεν είναι αλλά κ αυτό που ζεις τώρα είναι εύκολο νομίζεις; τουλάχιστον στην εξωσωματική βλέπεις κ ξέρεις τι στα κομμάτια γίνεται...

Μακάρι να μη σου χρειαστεί ποτέ κ να σου έρθει το δωράκι σου σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι αν δεν δεις αίμα κάνε μια χοριακή! νομίζω η οβιτρελ ειναι άλλου είδους χοριακή από αυτή της εγκυμοσύνης... ναι μεν μπερδεύει τα τεστ αλλά νομίζω η εξέταση αίματος θα δείξει! ελπίζω να μη σου λέω βλακείες... 

Πάντως το ξέρω πως νιώθεις μαυρίλα, όλες την έχουμε περάσει κυρίως γιατί είναι δύσκολο να δεχτείς ότι ίσως χρειαστεί κάτι παραπάνω. Παλιότερα εγώ δεν το συζητούσα καν να περάσω τη διαδικασία της εξωσωματικής κ όμως όταν ήρθε η επιλογή ή αυτό ή τίποτα μια χαρά προχώρησα. Κ να σου πω και κάτι; εύκολη δεν είναι αλλά κ αυτό που ζεις τώρα είναι εύκολο νομίζεις; τουλάχιστον στην εξωσωματική βλέπεις κ ξέρεις τι στα κομμάτια γίνεται...

Μακάρι να μη σου χρειαστεί ποτέ κ να σου έρθει το δωράκι σου σύντομα!

Κορίτσι μου σωστά. Δεν είναι β χοριακή είναι α χοριακή κάτι τέτοιο.

Να σπυ πω την αληθεια εχω κουραστεί. Τωρα θα κανω λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση λογω του οτι εχω και μια κλειστη σαλπιγγα και μια χειρουργημενη οωθηκη να δουμε τι γινετε. Γιατι καθε μηνα κανω οωθηλακιο μονο απο τη μια πλευρα τη δεξια οπου ειναι κ ανοιχτη η σαλπιγγα. Η χειρουργημενη οωθηκη μια φορα εκανε οωθηλακιο πριν 5 μηνες. Εχω και θεμα με την ωχρινικη φαση που δεν λεει να ξεκολλησει απο τις 11 μερες. Να σω τωρα με τα utrogestan Τι θα γινει. 

Ορμονικα το παλευουμε με βιταμινες και παιρνω τωρα και utrogestan Και salospir να υποστηριξουμε την περιπτωση που προκυψει συλληψη

Πρεπει να σουμε τι γινεται ομωε και μεσα γιατι μπορει να ειναι και θεμα ενδομητριου μου ειπε ο γιατρός ή μπορει να ειναι και κατι απλο τελικα και να το φτιαξουμε.

Μου είπε κ ολας ότι ειδικα υστεροσκοπηση στην περιπτωση εξωσωματικης ειναι απαραιτητη διοτι μπορει να υπαρχει κατι και αν δεν λυθει να αποτυχεις. Καλυτερα να ειμαστε προετοιμασμενοι.

Παντως εγω εχω παρει αποφαση αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη απο φθινοπωρο να ξεκινησω διαδικασιες εξωσωματικης. Αν και ο γιατρος μου ειναι κ εξωσωματικος δεν μου το προτεινε. Εγω το ανεφερα με τον αντρα μου γιατι δεν μπορώ αλλο.

 Ειναι οντως πολυ ψυχοφθορο αυτο το μηνα-μηνα και τιποτα δεν γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Καλημέρα σας!

Καινούρια εδω, 29 ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον σύζυγό πρώτο μήνα και περιμένω να μην έρθει στις 6 του μήνα!  Σας διαβάζω ανελλιπώς από τότε που ξεκινήσαμε προσπαθείες. Παίρνω ήδη filicine!

Καλώς ήρθες κορίτσι στην παρέα μας! Μαζί δεν περιμένουμε! Ελπίζω ότι καλύτερο και να μην σε παιδεψει το σπορακι σου. Να έρθει με την πρώτη! Καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό θα βοηθήσει. Όπως επίσης καλό είναι να δεις και την D σου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι στην παρέα μας! Μαζί δεν περιμένουμε! Ελπίζω ότι καλύτερο και να μην σε παιδεψει το σπορακι σου. Να έρθει με την πρώτη! Καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό θα βοηθήσει. Όπως επίσης καλό είναι να δεις και την D σου!😘

χμμμ έχω κάτι d3 ξεχασμένα! θα τα ξεθάψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πάντα είχες τόσο νωρίς καφέ πρίν την περίοδο; Στο ρωτάω γιατί κι εγώ είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και νόμιζα ότι θα μου έρθει. Για τόσο νωρίς καλύτερα να το κάνεις με τα πρωινά ούρα. Αλλά και να σου έρθει μην το βάζεις κάτω. Θα κάνεις ότι πρέπει να γίνει και θα τα καταφέρεις🥰

Γενικα ναι ξεκιναει με καφε.. Εχω και θεμα με την ωχρινικη. Το παλευουμε με το γιατρό για αυτο το θεμα. Επαιρνα βιταμινες για καλυτερη οωρρηξια και για αυτο τωρα μου εδωσε και προγεστερονη και σαλοσπιρ για να υποστηριξουμε το ενδομητριο αν προκυψει συλληψη..

Αλλα όπως έγραψα και στην Tokyo εχω και αλλα θεματα για αυτο κλαλυτερα να κοιταξουμε και τι γινεται εκει μεσα.

Αναλογως πραττω μετα. Σκεφτομαι και την εξωσωματικη μεσα στο 2020 αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Σας διαβάζω μέρες τώρα και είπα να σας γράψω και εγώ. Έχω 1 κόρη 3,5 ετών ( με φυσιολογική σύλληψη) και αποφασίσαμε με τον σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξωσωματική αφού είχαν στενέψει τα περιθώρια λόγω ηλικίας.

Έκανα ωοληψία 15/01 με 6 ωάρια. Γονιμοποιήθηκαν και τα 6 αλλά μόνο τα 3 ήταν φυσιολογικά γονιμοποιημένα.  Κάναμε εμβρυομεταφορά των 3 εμβρύων στις 17/01, δηλαδή 2ης μέρας, τα οποία είχαν κάνει διαιρέσεις 4 κυττάρων ( Το 1 από τα 3 είχε προχωρήσει σε διαίρεση το πρωί πριν τα βάλουμε).

Χθες έκανα 1 τεστάκι (hometest) που βγήκε αρνητικό! Χοριακή έχω την Τετάρτη 29/01.

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Μόνο τσιμπηματάκια στο πάνω μέρος της κοιλιάς και σήμερα που δεν ξέρω τι έχω πάθει και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...