Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ είχα 6 όταν έμεινα έγκυος. Η αιματολογος μου είχε πει ότι μπορεί να ευθύνεται αυτό για την παλινδρομη. Επίσης ότι είναι σημαντική και πριν. Όπως και το φυλλικό οξύ. Πρέπει να πάρεις οποσδήποτε συμπλήρωμα. Όσο και να φας δεν μπορείς να αναπληρώσεις την ανεπάρκεια της.💗 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την απάντησή σου. Εγώ έχω 7, άρα παίζει και πάλι η περίπτωση εγκυμοσύνης αλλά με αυξημένο κίνδυνο. :( :(  Θα πάω απο Δευτέρα στον γιατρό να δω τι θα μου δώσει εκτός απο τις IOFOLEN που παίρνω εδώ και 2 βδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Βρε κορίτσια μήπως να σκεφτόμαστε σιγα σιγα ονομα για καινούριο θεματακι;;;

Έχεις δίκαιο! Μέσα στη εβδομάδα ας το ανοίξουμε!Πότε πέρασε ο μήνας;Ήταν καλός όμως! Είχαμε αρκετά θετικά😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Let me think!🤔

Α! Μου ήρθαν μερικοί τίτλοι!

1) Ο Φλεβάρης κι αν φλεβισει μωρουδιλα θα μυρίσει!

2) Φλεβαρουλη μας καλέ γέμισε μας με μπεμπέ!

Θα σκεφτώ κι άλλους μόλις χωνέψω το παστίτσιο! Μόλις έφαγα δύο τεράστια κομμάτια και είμαι να σκάσω!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρες πως σας φαίνεται το "ο Φλεβάρης κι αν φλεβηση μωρουλινια θα γεμίσει " ;;; :-)

Εντάξει πλάκα μου κάνεις! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρες πως σας φαίνεται το "ο Φλεβάρης κι αν φλεβηση μωρουλινια θα γεμίσει " ;;; :-)

Μ αρέσει πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εντάξει πλάκα μου κάνεις! 😃

Χαχαχαχα τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρες πως σας φαίνεται το "ο Φλεβάρης κι αν φλεβηση μωρουλινια θα γεμίσει " ;;; :-)

Μ αρεσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχαχαχα τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται 😉

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ!Μα τι γίνεται;😆😆😆😆😆

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ!Μα τι γίνεται;😆😆😆😆😆

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Χαχαχα να ανησυχισω ;;; 😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, χάθηκα λιγάκι σας διαβάζω όμως.. δεν έχω νέα πολλά καθώς αύριο έχω τεστ παπ, κ σε 10 μέρες περίπου πάω Αθήνα για μια νέα αρχή όπως σας είπα... είμαι στην 8η μέρα του κύκλου..λογικά 15 Φεβρουαρίου περιμένω.. @Αννια27

με το καλό το νέο θεματάκι χάρηκΑ πολύ που είχε θετικά τεστάκια κ ήμουν γουρλού... 

😍🤩🌸 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εμείς φάγαμε, έψησε ο Αντρουλης και τώρα έχει μαραθώνιο νετφλιξ. Σομπουλα, καφεδάκι, αγκαλίτσες και ότι ήθελε προκύψει... 

Και μετράω αντίστροφα, μια εβδομάδα έμεινε... Λαλαλαλαλλαλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, χάθηκα λιγάκι σας διαβάζω όμως.. δεν έχω νέα πολλά καθώς αύριο έχω τεστ παπ, κ σε 10 μέρες περίπου πάω Αθήνα για μια νέα αρχή όπως σας είπα... είμαι στην 8η μέρα του κύκλου..λογικά 15 Φεβρουαρίου περιμένω.. @Αννια27

με το καλό το νέο θεματάκι χάρηκΑ πολύ που είχε θετικά τεστάκια κ ήμουν γουρλού... 

😍🤩🌸 

Τέλεια κορίτσι μου! Καμιά φορά πρέπει τα πράγματα να τα παίρνουμε ξανά από την αρχή για να βρούμε την άκρη! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να μας πεις ευχάριστα!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα! Εμείς φάγαμε, έψησε ο Αντρουλης και τώρα έχει μαραθώνιο νετφλιξ. Σομπουλα, καφεδάκι, αγκαλίτσες και ότι ήθελε προκύψει... 

Και μετράω αντίστροφα, μια εβδομάδα έμεινε... Λαλαλαλαλλαλ 

Ψητά ε;🍗 Κι εμείς στην απ' έξω;☹️

Αχ το καλύτερο θα κάνεις! Μακάρι κι εμάς να κοιμηθεί λίγο ο μικρός γιατί από το πρωί ήμασταν στους δρόμους και όσο να ναι θέλουμε λίγο ξεκούραση.

Περιττό να σου πω ότι με κόλλησες κι εμένα κι έχω αρχίσει να μετράω τις ημέρες! 😄😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κοριτσια μου! Καιρό έχω να σας γράψω και ήθελα σήμερα να δω τι κάνετε!

Αύριο κλείνω 11ε και με το καλό την ερχόμενη εβδομάδα τελειώνω το πρώτο τρίμηνο!

Ευχομαι σύντομα όλες να έχετε θετικά τεστακια στα χέρια σας!

 

ΥΓ: 1) Σας στέλνω πολύ μπεμπεδοσκονη!

2) Αυτά τα συμπτώματα που ψάχνουμε πριν την καθυστέρηση μπορεί τελικά να μην έρθουν ποτέ όπως και στην δίκη μου περίπτωση! Μόνο φούσκωμα στο στήθος και υπνηλία που σταμάτησε όταν έκοψα τα utrogestan! 
👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κοριτσια μου! Καιρό έχω να σας γράψω και ήθελα σήμερα να δω τι κάνετε!

Αύριο κλείνω 11ε και με το καλό την ερχόμενη εβδομάδα τελειώνω το πρώτο τρίμηνο!

Ευχομαι σύντομα όλες να έχετε θετικά τεστακια στα χέρια σας!

 

ΥΓ: 1) Σας στέλνω πολύ μπεμπεδοσκονη!

2) Αυτά τα συμπτώματα που ψάχνουμε πριν την καθυστέρηση μπορεί τελικά να μην έρθουν ποτέ όπως και στην δίκη μου περίπτωση! Μόνο φούσκωμα στο στήθος και υπνηλία που σταμάτησε όταν έκοψα τα utrogestan! 
👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻

Γειά σου κορίτσι! 😃Είδες πως περνάει ο καιρός! Δεν θα καταλάβεις για πότε θα κρατάς το νινακι σου αγκαλιά! Μάθαμε τι είναι το λουλουδάκι; Σου έδωσαν ποσοστά στην αυχενική;😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εμείς τώρα γυρίσαμε σπίτι ,βόλτες και πολύ φαγητό σήμερα !! @misofeggaro μου θα μας κολλήσεις όλες και θα μετράμε μέρες και χωρίς να ξέρουμε μερικές τι περιμένουμε χιχιχι λαλαλα !!! @Mt3508 μπράβο κορίτσακι μου με το καλό να φτάσει η μέρα που θα πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά :-) !!! @lactaki με το καλό η νέα αρχή και πραγματικά αποδείχτηκε πολύ γουρλου ,του χρόνου σε έχω κλείσει για ποδαρικο στο σπίτι 😉 !!! Εντ μεταξύ ρε κορίτσια εγώ μπορεί να πηγαίνω με εξωσωματική αλλά δεν θέλω να φύγω από αυτό το γκρουπακι !!! Είμαι άνθρωπος της συνήθειας βλέπετε και πλέον σας έχω μάθει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σταυρι: ?

diana8: ?

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

PAPA EVA: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: 15/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εμείς τώρα γυρίσαμε σπίτι ,βόλτες και πολύ φαγητό σήμερα !! @misofeggaro μου θα μας κολλήσεις όλες και θα μετράμε μέρες και χωρίς να ξέρουμε μερικές τι περιμένουμε χιχιχι λαλαλα !!! @Mt3508 μπράβο κορίτσακι μου με το καλό να φτάσει η μέρα που θα πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά :-) !!! @lactaki με το καλό η νέα αρχή και πραγματικά αποδείχτηκε πολύ γουρλου ,του χρόνου σε έχω κλείσει για ποδαρικο στο σπίτι 😉 !!! Εντ μεταξύ ρε κορίτσια εγώ μπορεί να πηγαίνω με εξωσωματική αλλά δεν θέλω να φύγω από αυτό το γκρουπακι !!! Είμαι άνθρωπος της συνήθειας βλέπετε και πλέον σας έχω μάθει :-)

Ε όχι και να φύγεις! Τι σημασία έχει ο τρόπος που θα τα καταφέρεις; Ο σκοπός μετράει. Να καταλήξουμε δηλαδή όλες με ένα νινακι στην κοιλίτσα μας. Σίγουρα δεν έχουμε τις γνώσεις που έχουν τα κορίτσια της εξωσωματικής αλλά μπορείς να είσαι κι εκεί. Κρατάς το πινακακι των ονείρων! Λυπάμαι δεν μπορούμε να σε αντικαταστήσουμε σε αυτό! Έχεις και κάποιες υποχρεώσεις πως να το κάνουμε!😁🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ε όχι και να φύγεις! Τι σημασία έχει ο τρόπος που θα τα καταφέρεις; Ο σκοπός μετράει. Να καταλήξουμε δηλαδή όλες με ένα νινακι στην κοιλίτσα μας. Σίγουρα δεν έχουμε τις γνώσεις που έχουν τα κορίτσια της εξωσωματικής αλλά μπορείς να είσαι κι εκεί. Κρατάς το πινακακι των ονείρων! Λυπάμαι δεν μπορούμε να σε αντικαταστήσουμε σε αυτό! Έχεις και κάποιες υποχρεώσεις πως να το κάνουμε!😁🥰

Δεν με πειράζει καθοοολου το πινακακι !!! Μακάρι να έρθει η στιγμή που θα βάλω σε όλες θετικά σύντομα κιόλας 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ε όχι και να φύγεις! Τι σημασία έχει ο τρόπος που θα τα καταφέρεις; Ο σκοπός μετράει. Να καταλήξουμε δηλαδή όλες με ένα νινακι στην κοιλίτσα μας. Σίγουρα δεν έχουμε τις γνώσεις που έχουν τα κορίτσια της εξωσωματικής αλλά μπορείς να είσαι κι εκεί. Κρατάς το πινακακι των ονείρων! Λυπάμαι δεν μπορούμε να σε αντικαταστήσουμε σε αυτό! Έχεις και κάποιες υποχρεώσεις πως να το κάνουμε!😁🥰

Σύμφωνο απόλυτα... Είμαστε εδώ γιατί έχουμε όλες την ίδια επιθυμία.. Τώρα το πως θα τα καταφέρει η καθεμία δεν έχει καμία σημαια... Εγώ προσωπικά ίσως και να μην τα καταφέρω γιατί δεν συζητάω τίποτα άλλο εκτός από την φυσιολογική σύλληψη αλλά αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι δεν θα προσπαθήσω ούτε ότι θα φύγω από το γκρουπακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σύμφωνο απόλυτα... Είμαστε εδώ γιατί έχουμε όλες την ίδια επιθυμία.. Τώρα το πως θα τα καταφέρει η καθεμία δεν έχει καμία σημαια... Εγώ προσωπικά ίσως και να μην τα καταφέρω γιατί δεν συζητάω τίποτα άλλο εκτός από την φυσιολογική σύλληψη αλλά αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι δεν θα προσπαθήσω ούτε ότι θα φύγω από το γκρουπακι 

Γιατί να μην τα καταφέρεις κορίτσι μου; Όλα θα γίνουν απλά καμιά φορά θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.💖

Το πιο σημαντικό σε όλο αυτό είναι η επιθυμία όλων των κοριτσιών εδώ να αποκτήσουν παιδάκι. Αυτό αποδεικνύει πόσο σπουδαίες μητέρες μπορούν να γίνουν. Γιατί η απόκτηση ενός παιδιού, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω, σε κάνει ακόμα καλύτερο άνθρωπο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε;

Ελπίζω κάποια να είναι εδώ να μου απατήσει.

Μου συμβαίνει κάτι παράξενο.Είμαι 11 μέρες μετά την οωρρηξία. Όπως σας είπα είχα κάνει ovitrelle στις 14/1

Από περιέργεια και επειδή οι οδηγίες χρήσεως της ενεσης λένε ότι η ένεση φαίνεται μέχρι και 10 μέρες στα τεστ.

Έκανα τεστ hometest 11η και 12η μέρα μετά την ένεση. Δηλαδή 9η κ 10η μέρα αντιστοιχα μετά την οωρρηξία. Μέσα στο ΣΚ. Μου εμφάνισαν παρα πολύ αχνή γραμμή, πάρα παρα πολύ αχνή όμως. Σήμερα έχω καφέ υγρά. Που πάντα εχω πριν την περίοδο.

Είναι τόσο ευαίσθητα τα Hometest που έπιασαν την ovitrelle? Αλλά λέει το χαρτί της ότι διαβάζεται στα τεστ μεχρι 10 μέρες μετά.

Να σας πω την αληθεια θα κανω και σημερα ενα τεστ και αν δεν δειξει μαλλον ηταν απο την ένεση. 

Αυτο πιστεύω δηλαδή ότι ήταν. Μηπως ήταν καποια βιοχημικη όμως;  Αν και ποτε δεν καταφερα συλληψη. Θα παρω κ το γιατρο να ρωτησω.

Αλλα αναρωτιεμαι υποτιθεται τα hometest δεν ειναι τοσο ευαισθητα.  Τι το θελα και εγώ και έκανα δοκιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...