Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Τα νιώθω και εγώ πρισμένα, ο πόνος δεν είναι μόνιμος όμως.

Οπότε....Και εγώ μαζί σου, λα λα λα ....
Σου πάνε και εσένα τα άσπρα όμως :P
Εύχομαι σε 8 μερούλες να κάνεις πάρτυ! Αλλά μακρυά από το Δαφνί! 

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου πάνε τα άσπρα;😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου πάνε τα άσπρα;😔

Καλύτερα κορίτσι μου να μην πάνε σε καμιαμας χαχα.. 

Αλλά κορίτσι πέρα απο την πλάκα  συζητάμε κ όλες εδώ μαζί τα άγχη μας και τις σκέψεις μας και μας φεύγει ένας βάρος. Καταλαβαίνουμε η μια την άλλη γιατί όλες είμαστε στην ίδια φάση. Εμένα μου δίνετε πολύ δύναμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου πάνε τα άσπρα;😔

Εσένα λίγο πριν τις 6/2 βλέπω να στα βάζουν με το ζόρι!, εγώ θα πάω οικειοθελώς... ΛΑ ΛΑ ΛΑ! 🤩🥼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Καλύτερα κορίτσι μου να μην πάνε σε καμμια μας χαχα.. 

Αλλά κορίτσι πέρα απο την πλάκα  συζητάμε κ όλες εδώ μαζί τα άγχη μας και τις σκέψεις μας και μας φεύγει ένας βάρος. Καταλαβαίνουμε η μια την άλλη γιατί όλες είμαστε στην ίδια φάση. Εμένα μου δίνετε πολύ δύναμη..

@Ευάγγελοςτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Εσένα λίγο πριν τις 6/2 βλέπω να στα βάζουν με το ζόρι!, εγώ θα πάω οικειοθελώς... ΛΑ ΛΑ ΛΑ! 🤩🥼

Χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Καλύτερα κορίτσι μου να μην πάνε σε καμιαμας χαχα.. 

Αλλά κορίτσι πέρα απο την πλάκα  συζητάμε κ όλες εδώ μαζί τα άγχη μας και τις σκέψεις μας και μας φεύγει ένας βάρος. Καταλαβαίνουμε η μια την άλλη γιατί όλες είμαστε στην ίδια φάση. Εμένα μου δίνετε πολύ δύναμη..

Ισχύει κορίτσακι μου γι'αυτό εξάλλου είμαστε όλες εδώ 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου πάνε τα άσπρα;😔

Αποκλείεται!!! Τόσο λευκό δερματακι έχεις κορίτσι μου;; Στυλιστικές οδηγίες 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ ,εγώ είμαι στο κρεβάτι με δέκατα και λαιμό,δεν πήγα για δουλειά!!  @Hope19 κορίτσακι μου γιατί τόσο ανχος αυτή τη φορά;;

Καλημέρα Αννια μου! Περαστικά σου κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση! Δες το σαν μια ευκαιρία για ξεκούραση!😉

Σε ένα ποτηρακι χλιαρό νερό βάλε μια κουταλιά μέλι και λεμόνι. Κάνε γαργαρες και μετά το πιες το.Βοηθάει πολύ!😘 Είναι και φυτικό! Μην κάνουμε και καμιά ζημιά αν είμαστε έγκυες!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα Αννια μου! Περαστικά σου κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση! Δες το σαν μια ευκαιρία για ξεκούραση!😉

Σε ένα ποτηρακι χλιαρό νερό βάλε μια κουταλιά μέλι και λεμόνι. Κάνε γαργαρες και μετά το πιες το.Βοηθάει πολύ!😘 Είναι και φυτικό! Μην κάνουμε και καμιά ζημιά αν είμαστε έγκυες!😊

Άμα λέω εγώ ότι είσαι η μανούλα της παρέας το εννοώ!!!! 💕 Ευχαριστώ ,θα το κάνω σίγουρα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Αποκλείεται!!! Τόσο λευκό δερματακι έχεις κορίτσι μου;; Στυλιστικές οδηγίες 😋

Αν μείνω ακίνητη σε έναν λευκό τοίχο μπορεί και να μην με προσέξει κανείς!😁😄 Είμαστε πολύ άσπρες γενικά στο σόι μου.  Άσε σε όποιον γιατρό και να πάω αμέσως για το χρώμα μου λέει! 🐩🐇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εσένα λίγο πριν τις 6/2 βλέπω να στα βάζουν με το ζόρι!, εγώ θα πάω οικειοθελώς... ΛΑ ΛΑ ΛΑ! 🤩🥼

😄😄😄😄😄😄😄😄. Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις από κάτω!😤Καλά τόσο λίγες είναι;🤨☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😄😄😄😄😄😄😄😄. Μου τελείωσαν και οι αντιδράσεις από κάτω!😤Καλά τόσο λίγες είναι;🤨☹️

Έχω λύση και για αυτό... πας βγάζεις τις παλιές και βάζεις καινούριες... Και εμένα μου τελείωσαν...
Μετράμε τις μέρες για την ωορρηξία, μετράμε τις μέρες για την περίοδο, να μετράμε και τα Like μας;
Ε πόσα χτυπήματα να αντέξει κανείς;;; 
ΥΓ εκείνη η ρημάδα η εφαρμογή κολλημένη στις 8 μέρες πριν τη περίοδο λέει... λες και δεν περνάνε οι μέρες... Εν τω μεταξύ είναι παραπάνω βάση ωορηξίας που έκανα αργά... θα πάρω κομπολόι νομίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έχω λύση και για αυτό... πας βγάζεις τις παλιές και βάζεις καινούριες... Και εμένα μου τελείωσαν...
Μετράμε τις μέρες για την ωορρηξία, μετράμε τις μέρες για την περίοδο, να μετράμε και τα Like μας;
Ε πόσα χτυπήματα να αντέξει κανείς;;; 
ΥΓ εκείνη η ρημάδα η εφαρμογή κολλημένη στις 8 μέρες πριν τη περίοδο λέει... λες και δεν περνάνε οι μέρες... Εν τω μεταξύ είναι παραπάνω βάση ωορηξίας που έκανα αργά... θα πάρω κομπολόι νομίζω... 

Εγώ προσπάθησα να ξεκινήσω πλέξιμο αλλά τα παράτησα.... Έλεγα να φτιάξω ένα σαλι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έχω λύση και για αυτό... πας βγάζεις τις παλιές και βάζεις καινούριες... Και εμένα μου τελείωσαν...
Μετράμε τις μέρες για την ωορρηξία, μετράμε τις μέρες για την περίοδο, να μετράμε και τα Like μας;
Ε πόσα χτυπήματα να αντέξει κανείς;;; 
ΥΓ εκείνη η ρημάδα η εφαρμογή κολλημένη στις 8 μέρες πριν τη περίοδο λέει... λες και δεν περνάνε οι μέρες... Εν τω μεταξύ είναι παραπάνω βάση ωορηξίας που έκανα αργά... θα πάρω κομπολόι νομίζω... 

Ε! Ναι! Αφού μου αρέσει το σχόλιο βρε παιδάκι μου να μην πατήσω ένα like! Η απόλυτη καταπίεση! 

Ο μήνας μας περνάει με διακυμάνσεις στην ψυχολογία μας! Πόσα να αντέξουμε πια οι καημενουλες; 

Τις πρώτες 5 ημέρες θλίψη και στεναχώρια που αδιαθετησαμε☹️.  Τις επόμενες 9 με χαρά και ελπίδα  που προσπαθούμε😃. Και τις επόμενες 15 με άγχος και ανυπομονησία που δε περνάνε οι ημέρες!🥺

Κι εντέλει καταλήγουμε έτσι😃🤰 ή έτσι🥴🙍!

Ε πολύ θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ προσπάθησα να ξεκινήσω πλέξιμο αλλά τα παράτησα.... Έλεγα να φτιάξω ένα σαλι χαχα

Ξεκίνησα κι εγώ να κάνω μια κουβερτουλα για τον μικρό μου όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος. Πήρα και μαλλάκι με ουδέτερο χρώμα γιατί φυσικά δεν ήξερα τι ήταν. Έπρεπε κάτι να κάνω για να μην σκέφτομαι! Κάπως να απασχολούμαι για να διώχνω το άγχος! Ε ακόμα ούτε στη μέση δεν έφτασα! Δεν πειράζει θα την ξαναπιάσω όταν κι αν έρθει το δεύτερο! Ελπίζω να μην την φάει ο σκόρος!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας αρέσει το διάβασμα αλλά εμένα με βοηθάνε πολύ και τα βιβλία. Ξεχνιέμαι λίγο γιατί μπαίνεις σε έναν άλλο κόσμο όταν διαβάζεις! Δοκιμάστε το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας αρέσει το διάβασμα αλλά εμένα με βοηθάνε πολύ και τα βιβλία. Ξεχνιέμαι λίγο γιατί μπαίνεις σε έναν άλλο κόσμο όταν διαβάζεις! Δοκιμάστε το..

Εμένα μου αρέσουν πολύ αλλά τώρα με το μικρό έχω πολύ καιρό να διαβάσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν σας αρέσει το διάβασμα αλλά εμένα με βοηθάνε πολύ και τα βιβλία. Ξεχνιέμαι λίγο γιατί μπαίνεις σε έναν άλλο κόσμο όταν διαβάζεις! Δοκιμάστε το..

Μ' αρέσει πολύ! Έχω και ολόκληρη βιβλιοθήκη! Αλλά βρε κορίτσια δεν αντέχω πια με το που θα διαβάσω λίγες σελίδες με παίρνει ο ύπνος! Τι να πω! Κουράζομαι με τις δουλειές... λίγο ο μικρός... λίγο και ότι με πήραν τα χρονακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μ' αρέσει πολύ! Έχω και ολόκληρη βιβλιοθήκη! Αλλά βρε κορίτσια δεν αντέχω πια με το που θα διαβάσω λίγες σελίδες με παίρνει ο ύπνος! Τι να πω! Κουράζομαι με τις δουλειές... λίγο ο μικρός... λίγο και ότι με πήραν τα χρονακια...

Λογικό κορίτσι μου , έχεις και το παιδί τώρα και κουράζεσαι.. Ε όχι και σε πήραν τα χρονάκια από τώρα χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλα κ γω μια απ τα ιδια, μην νομίζεις!

Μονο η οργανωση του κέντρου ηταν λιγο αγχωτική διαδικασία, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις κ κεινο απ την μεριά του άντρα μου πιο πολύ! 

Πίστευα οτι θα είχα άγχος, ως αγχώδεις άτομο αλλά το πήρα πολύ χαλαρά.. Μέχρι κ οι φωτογράφοι μου έλεγαν πρωτη φορά βλέπουμε νύφη να είναι πιο άνετη κ από γαμπρό χωρίς άγχος!!!🙂

Καλημέρα κορίτσια!! 🙂

Εγώ με  το τραπέζι αυτό δεν ασχολήθηκα καθόλου έδωσα τη λίστα στις αδελφές και κάτι θείες και έφτιαξαν τα τραπέζια μόνες τους. Μόνο για το νυφικό τραπέζι τους είπα εγώ.. Όσο για τον φωτογράφο απλά περίμενα να τελειώσει γιατί τα βαριέμαι αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μ' αρέσει πολύ! Έχω και ολόκληρη βιβλιοθήκη! Αλλά βρε κορίτσια δεν αντέχω πια με το που θα διαβάσω λίγες σελίδες με παίρνει ο ύπνος! Τι να πω! Κουράζομαι με τις δουλειές... λίγο ο μικρός... λίγο και ότι με πήραν τα χρονακια...

Πόσο είπαμε ότι είσαι και σε πήραν τα χρονάκια;;; μην ακούω αηδιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Πόσο είπαμε ότι είσαι και σε πήραν τα χρονάκια;;; μην ακούω αηδιες

Έχω σβήσει ήδη 38 ωραιότατα κεράκια! 🎂🤭 Εντάξει δεν μπορώ να πω ακόμα κρατιεμαι καλά 💃😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!
Τη προηγούμενη βδομάδα πήγα και σε έναν τέταρτο γυναικολόγο και μου έδωσε να κάνω εξέταση βιταμίνης D3 και Φυλλικού οξέως και κάτι άλλες δικές μου και του συζύγου,που δεν μου είπε κανένας απο τους δύο προηγούμενους να κάνω (απορώ ένας γιατρός να τα ψάξει όλα ολοκληρωμένα δεν υπάρχει;)
Όλες φυσιολογικές εκτός απο την βιταμίνη D που έχω μεγάλη έλλειψη. Το φυσιολογικό είναι άνω το 25 και εγώ έχω 7!
Γενικά δεν τρώω αυγά γιατί αμέσως βγάζω ακμή, δεν μου αρέσουν καθόλου τα ψάρια, στη καλύτερη καλαμάρια και χταπόδια. Αποφεύγω τον ήλιο σαν τον βρυκόλακα, γενικά δεν κάθομαι στον ήλιο, ψάχνω τη σκιά ακόμη και τον χειμώνα, πως να μην έχω τόσο μεγάλη έλλειψη;
Απο βδομάδα θα πάω στον γιατρό που μου έδωσε να κάνω αυτές τις εξετάσεις να μου πεί τι να κάνω. Λογικά θα μου δώσει μόνο βιταμίνη D γιατί απο τα τρόφιμα και μόνο δεν το κόβω να μου ανεβαίνει.
Ειλικρινά σας μιλάω, έφυγα χαρούμενη απο το αιματολογικό, γιατί τουλάχιστον βρήκαμε κάτι και ξέρω τι να ψάξω και που να εστιάσω. Είναι πολύ σημαντική βιταμίνη μου είπε για να γίνει η σύλληψη και πιστεύω πως κάπου εκεί μάλλον κρύβεται το πρόβλημα!

Είμαι οργισμένη με τον γυναικολόγο που πήγαινα και απο τις αρχές που ξεκίνησα τις προσπάθειες δεν μου είπε ποτέ να δω τις βιταμίνες μου! Μου έλεγε όλα καλά προχωρήστε και θα έρθει!


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απο εδώ έμειναν έγκυες με έλλειψη βιαταμίνης D με ποσοστά κάτω απο 10? Η παίζει ρόλο πιο πολύ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Νόμιζα ότι την είχα κάνει την D αλλά δεν την είχα κάνει τελικά :(
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια απο εδώ έμειναν έγκυες με έλλειψη βιαταμίνης D με ποσοστά κάτω απο 10? Η παίζει ρόλο πιο πολύ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Νόμιζα ότι την είχα κάνει την D αλλά δεν την είχα κάνει τελικά :(
 

Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ είχα 6 όταν έμεινα έγκυος. Η αιματολογος μου είχε πει ότι μπορεί να ευθύνεται αυτό για την παλινδρομη. Επίσης ότι είναι σημαντική και πριν. Όπως και το φυλλικό οξύ. Πρέπει να πάρεις οποσδήποτε συμπλήρωμα. Όσο και να φας δεν μπορείς να αναπληρώσεις την ανεπάρκεια της.💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...