Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι ακριβώς! Θα τα καταφέρεις αν έχεις υπομονή και θέληση! Εγώ βέβαια υπομονή δεν είχα😁. Άρχισα να απελπιζομαι μέρα με την ημέρα. Να κλαίω! Τώρα θυμήθηκα μια φορά που γυρνούσαμε από Θεσσαλονίκη για μια εξέταση σε όλη την διαδρομή έκλαιγα. Έλεγα εμένα οι φίλες μου έπιασαν με τον αέρα εγώ γιατί όχι; Εκείνος ο γιατρός τότε μας είχε πει ότι σε τρεις μήνες θα μείνω έγκυος. Αλλά εγώ σημασία δεν έδωσα στα λόγια του. Και όμως βγήκε αληθινός κι εγώ τι κατάλαβα; Την πίστη σου όμως μην την χάνεις πότε....ούτε κι εγώ την έχασα. Δεν μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολο να μην στεναχωριέσαι! Γι'αυτό είμαστε άνθρωποι! Απλά κάνε κάθε στεναχώρια σου λιθαράκι. Φτιάξε ένα μονοπάτι για να σε οδηγήσει στο στόχο σου και να είσαι απόλυτα σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις😉💗

Κορίτσι μου περιέγραψες ακριβώς αυτά που νοιώθω. Απελπίζομαι, πέφτω πολύ , κλαίω όταν ακούω διάφορα περί εγκυμοσύνης , οταν αδιαθετω χανω καθε ελπιδα μετα ξανασηκωνομαι. Ενοιωθα ενοχές που και που, ένοιωθα ότι το ίδιο μου το σώμα με προδίδει.  Αλλά είπα δεν παει άλλο και προσπαθώ να το δω αισιόδοξα.

Το τελευταίο που είπες με συγκίνησε και πραγματικά αυτό θα κάνω. Αυτό περίπου μου είπε και ο γιατρός μου ο οποίος με είδε τελευταία σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Αλλά πιστεύω θα έρθει στην ώρα του και το δικό μου θαυματάκι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια τι κάνετε;

Εγω τελικά πηγα σήμερα στη γυναικολόγο. Μου ειπε να κανω ολες τις εξετάσεις μαζι.. αρχικά ορμονικές, σπερμοδιαγραμμα κ στη συνέχεια σαλπιγγογραφια. Μ αυτά που διαβάζω τη φοβάμαι την τελευταία αλλα μιας κ μπήκαμε στο χορό.. 

Εχω ηδη κανει εξετάσεις αίματος, 4η μερα σήμερα (αποτελέσματα μου ειπαν σε 2 μερες!). Αυριο θα κανονίσουμε για το σπέρμα, 21η παλι για αίμα κ μολις υπάρχει διαθεσιμο ραντεβού βλέπω σάλπιγγες.. Αγχώνομαι πολυ για τα αποτελέσματα..κατι μεσα μου μου λεει οτι κατι δεν πάει καλα...😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό το μήνα αποφάσισα να κάνω διαλλειμα. Όχι από τις επαφές θα έχω κανόνικα αλλά από την οργάνωση. Μου τελειώνουν τα τεστ ωορρηξιας που πήρα κ λέω να μη κάνω καθόλου. Επίσης να μη κοιτάξω καν ημερολόγιο να πάω στα τύφλα κ αν τύχει.... 

Θα ασχοληθώ έτσι κ αλλιώς με το γάμο που πλησιάζει οπότε θα ξεχαστω πιστεύω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

9 μέρες πώς περνάνε μέχρι την περίοδο που δεν θα έρθει;;; θα μου στρίψει.. Λα λα λα 

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

9 μέρες πώς περνάνε μέχρι την περίοδο που δεν θα έρθει;;; θα μου στρίψει.. Λα λα λα 

Αχ και μένα κορίτσι μου.7μερες. Συμπάσχω! Το είπες πολύ σωστά. Που ΔΕΝ θα έρθει.. Ξου ξου ξου.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;

Εγω τελικά πηγα σήμερα στη γυναικολόγο. Μου ειπε να κανω ολες τις εξετάσεις μαζι.. αρχικά ορμονικές, σπερμοδιαγραμμα κ στη συνέχεια σαλπιγγογραφια. Μ αυτά που διαβάζω τη φοβάμαι την τελευταία αλλα μιας κ μπήκαμε στο χορό.. 

Εχω ηδη κανει εξετάσεις αίματος, 4η μερα σήμερα (αποτελέσματα μου ειπαν σε 2 μερες!). Αυριο θα κανονίσουμε για το σπέρμα, 21η παλι για αίμα κ μολις υπάρχει διαθεσιμο ραντεβού βλέπω σάλπιγγες.. Αγχώνομαι πολυ για τα αποτελέσματα..κατι μεσα μου μου λεει οτι κατι δεν πάει καλα...😒

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι. Για τη σαλπιγγογραφια πρεπει να γινει συγκεκριμενες μερες κυκλου , από ότι θυμάμαι 8-11η κάτι τέτοιο. Εγώ έχω μια κλειστή λόγω χειρουργείου και πονεσα αλλά ο πόνος είναι τόσο σύντομος κάποια δευτερόλεπτα.. Αλλες κοπέλες δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Μην ανησυχεις. Σκέψου ότι μετά από τις εξετάσεις θα είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο και θα ξέρεις τι σου γίνεται. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι. Για τη σαλπιγγογραφια πρεπει να γινει συγκεκριμενες μερες κυκλου , από ότι θυμάμαι 8-11η κάτι τέτοιο. Εγώ έχω μια κλειστή λόγω χειρουργείου και πονεσα αλλά ο πόνος είναι τόσο σύντομος κάποια δευτερόλεπτα.. Αλλες κοπέλες δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Μην ανησυχεις. Σκέψου ότι μετά από τις εξετάσεις θα είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο και θα ξέρεις τι σου γίνεται. Καλή επιτυχία!

Μακάρι!! 🙂🙂

Ερωτηση! Η προγεστερόνη μου ειπε οτι γινεται 21η μερα. Αυτο υπολογίζεται βαση κύκλου; Στην περίπτωση μου 21η ειναι Κυριακή, τι γίνεται λοιπόν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου περιέγραψες ακριβώς αυτά που νοιώθω. Απελπίζομαι, πέφτω πολύ , κλαίω όταν ακούω διάφορα περί εγκυμοσύνης , οταν αδιαθετω χανω καθε ελπιδα μετα ξανασηκωνομαι. Ενοιωθα ενοχές που και που, ένοιωθα ότι το ίδιο μου το σώμα με προδίδει.  Αλλά είπα δεν παει άλλο και προσπαθώ να το δω αισιόδοξα.

Το τελευταίο που είπες με συγκίνησε και πραγματικά αυτό θα κάνω. Αυτό περίπου μου είπε και ο γιατρός μου ο οποίος με είδε τελευταία σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Αλλά πιστεύω θα έρθει στην ώρα του και το δικό μου θαυματάκι..

 

Θα έρθει! Θα έρθει! Κι ύστερα θα τα ξεχάσεις όλα! Θα κλάψεις και μετά  φυσικά αλλά θα είναι δάκρυα χαράς επειδή τα κατάφερες!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;

Εγω τελικά πηγα σήμερα στη γυναικολόγο. Μου ειπε να κανω ολες τις εξετάσεις μαζι.. αρχικά ορμονικές, σπερμοδιαγραμμα κ στη συνέχεια σαλπιγγογραφια. Μ αυτά που διαβάζω τη φοβάμαι την τελευταία αλλα μιας κ μπήκαμε στο χορό.. 

Εχω ηδη κανει εξετάσεις αίματος, 4η μερα σήμερα (αποτελέσματα μου ειπαν σε 2 μερες!). Αυριο θα κανονίσουμε για το σπέρμα, 21η παλι για αίμα κ μολις υπάρχει διαθεσιμο ραντεβού βλέπω σάλπιγγες.. Αγχώνομαι πολυ για τα αποτελέσματα..κατι μεσα μου μου λεει οτι κατι δεν πάει καλα...😒

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Κάνεις ένα μεγάλο βήμα με αυτό. Νομίζω οι περισσότερες έτσι σκεφτόμαστε. Κι εγώ πίστευα ότι υπάρχει σίγουρα κάτι και τελικά ήταν τόσο μικρό που το λύσαμε μέσα σε ένα μήνα. Αν δεν είχα ψαχτει μπορεί ακόμα να προσπαθούσα. Η Σαλπιγγογραφια με πόνεσε δεν θα σου πω ψέματα αλλά όχι και τίποτα φοβερό. Μου θύμησε ακριβώς τον πόνο της περιόδου αλλά μόλις μου είπε ότι όλα είναι καλά τον ξέχασα εντελώς . Αυτή όμως είναι η δική μου περίπτωση ( που παρεπιπτόντως δεν έχω καθόλου ανοχή στον πόνο 🥺😩). Ξέρω κοπέλες που δεν κατάλαβαν τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Μακάρι!! 🙂🙂

Ερωτηση! Η προγεστερόνη μου ειπε οτι γινεται 21η μερα. Αυτο υπολογίζεται βαση κύκλου; Στην περίπτωση μου 21η ειναι Κυριακή, τι γίνεται λοιπόν;;

Την κάνεις 6-7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Το 21 λέγεται με τη λογική ότι όλες οι γυναίκες έχουν κύκλο 28 ημερών 😒 Εσύ αν έχεις συνήθως πχ 30 κάνε το 23η κλπ. Κ ακόμα και αν σου βγαίνει την Κυριακή, κάνε το την επόμενη ημέρα και πάλι η τιμή θα είναι αντιπροσωπευτική ώστε να καταλάβει ο γιατρός σου τι γίνεται

Πάντως καλά κάνεις και προχωράς κορίτσι... το ξέρω ότι η διαδικασία είναι σούπερ αγχωτική αλλά και αυτή η απογοήτευση μήνα-μήνα καλύτερη είναι; άσε που μπορεί να έχεις το πιο απλό πράγμα κ τόσο καιρό να παιδεύεσαι άδικα! όλα καλά θα πάνε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Την κάνεις 6-7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Το 21 λέγεται με τη λογική ότι όλες οι γυναίκες έχουν κύκλο 28 ημερών 😒 Εσύ αν έχεις συνήθως πχ 30 κάνε το 23η κλπ. Κ ακόμα και αν σου βγαίνει την Κυριακή, κάνε το την επόμενη ημέρα και πάλι η τιμή θα είναι αντιπροσωπευτική ώστε να καταλάβει ο γιατρός σου τι γίνεται

Πάντως καλά κάνεις και προχωράς κορίτσι... το ξέρω ότι η διαδικασία είναι σούπερ αγχωτική αλλά και αυτή η απογοήτευση μήνα-μήνα καλύτερη είναι; άσε που μπορεί να έχεις το πιο απλό πράγμα κ τόσο καιρό να παιδεύεσαι άδικα! όλα καλά θα πάνε 😉

Τελεια αρα θα το υπολογισω βαση ωορρηξιας!! Ευχαριστώ πολυ!! 🙂

Ειναι αγχωτικη ναι, αλλα τουλάχιστον να ξερω που βαδιζω. Τωρα καθε φορά κατηγορώ τον εαυτό μου όταν αδιαθετω γιατί πιστεύω πως φταιω εγω..που μπορεί να υπάρχει προβλημα μπορεί ομως κ οχι κ απλα να το εχω βαλει ετσι στο μυαλο μου κ ολο αυτο να μην με αφηνει να προχωρησω! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Οι εγκυούλες που μπορούν να μας πούν τα αρχικά συμπτώματα, ισχύει αυτό με τα υγρά; Εγώ είμαι στην 23η ημέρα του κύκλου είχα ωορρηξία τη 15η... ΑΝ υπάρχει εγκυμοσύνη βλέπουμε περισσότερα υγρά όπως έχω ακούσει ή καμία διαφορά; Επίσης που λένε για την αιμόρροια της εμφύτευσης την καταλάβατε, είδατε αίμα;
Πάντως μια φίλη μου που ρώτησα και τη ξαδέρφη μου μου είπανε δεν πήρανε χαμπάρι, ούτε αίμα, ούτε υγρά, ούτε πόνους ή πρήξιμο στο στήθος ούτε τίποτα. Καθυστέρησε  περίοδος μερικές μέρες και μετά έκαναν τεστ και το ανακάλυψαν.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Όσον αφορά τα υγρά εγώ δεν είχα καμμία διαφορά. Όσον αφορά το αίμα εμφύτευσης αυτή τη φορά είχα 6 μέρες μετά την ωορρηξία μια φορά στο χαρτί μονο λίγο ροζ. Τις δύο προηγούμενες φορές δεν είχα δει αίμα εμφύτευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μιας και χθες μιλάγατε για συμπτώματα.

Εμένα το στόρυ μου είναι ότι είναι ο τελευταίος μήνας και μετά θα κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.

Λοιπόν, μια τελευαταία φορά προσπαθήσαμε με ovitrelle να σπασει το οωθηλακιο και προγραμματισμενες επαφες , μετά την οωρρηξία παίρνω προγεστερόνη,salospir,φολικό που ετσι κ αλλιως παιρνω και ελπίζουμε.

Ενώ έχω ξανα πάρει προγεστερόνη παλαιότερα δεν είχα ποτέ ζαλάδες.

Σήμερα το πρωί στο δρόμο προς τη δουλειά γύριζαν όλα και το επαθα και χθες το μεσημέρι που κοντεψα να κοιμηθω και στο γραφείο.

Λογικά είναι συμπτώματα της προγεστερόνης; Δεν ξερω.

Επίσης απευθείας μετά την οωρρηξια ξεκινησαν πονακια χαμηλά στο υψος της μητρας τα οποια συνεχιζουν ακόμα και περιμενω περιοδο σε 1 βδομαδα. . Νομίζω συνεχεια οτι παλι θα ερθει νωρις και παω φοβισμενη τουαλετα να δω.

Ειχα και μετα την οωρρηξια πονο δεξια απο οπου ηταν η οωρρηξια η οποια κρατησε 3 μερες. Αυτό ξεκινησε να το νοιωθω παλι σημερα ελαφρος δεξια σαν τραβηγμα. Ειμαι 7 μερες μετα την οωρρηξια

Το στηθος δεν ποναει οπως αλλους μηνες αλλα το νοιωθβ καποιες στιγμες σας να με τραβανε οι αδενες(δεν μπορω α το προσδιορίσω.

 

Τι να πω. Ειδομεν! Γιατι καθε μηνα ολο κατι θα παρατηρησεις διαφορετικο.

Και να μην γινει το θαυμα δεν πειραζει ειμαι σιγουρη πως εφοσον βαλαμε ενα προγραμμα με το γιατρο θα τα καταφερουμε.

Να ρωτησω οσα κοριτσια εχουν παρει το παραπανω σχημα φαρμακων, ειχαν τετοια συμπτωματα?  Και ποτε μπορω να κανω τεστ για να ειναι αξιοπιστο μετα την OVITRELLE;

Κορίτσι μου γλυκό εγώ όταν έπαιρνα την προγεστερόνη ένιωθα τρομερές ζαλάδες και υπνηλία!!! Εμένα ο γιατρός μου είχε πει 14 μέρες μετά την οβιτρελ !!! Εύχομαι να δεις το θετικό σου ,εάν όχι θα το δεις πολύ σύντομα και γι'αυτό είμαι σίγουρη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι ακριβώς! Θα τα καταφέρεις αν έχεις υπομονή και θέληση! Εγώ βέβαια υπομονή δεν είχα😁. Άρχισα να απελπιζομαι μέρα με την ημέρα. Να κλαίω! Τώρα θυμήθηκα μια φορά που γυρνούσαμε από Θεσσαλονίκη για μια εξέταση σε όλη την διαδρομή έκλαιγα. Έλεγα εμένα οι φίλες μου έπιασαν με τον αέρα εγώ γιατί όχι; Εκείνος ο γιατρός τότε μας είχε πει ότι σε τρεις μήνες θα μείνω έγκυος. Αλλά εγώ σημασία δεν έδωσα στα λόγια του. Και όμως βγήκε αληθινός κι εγώ τι κατάλαβα; Την πίστη σου όμως μην την χάνεις πότε....ούτε κι εγώ την έχασα. Δεν μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολο να μην στεναχωριέσαι! Γι'αυτό είμαστε άνθρωποι! Απλά κάνε κάθε στεναχώρια σου λιθαράκι. Φτιάξε ένα μονοπάτι για να σε οδηγήσει στο στόχο σου και να είσαι απόλυτα σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις😉💗

Αχχχ κορίτσακι μου τι μου θύμησες εγώ κάπου στον 1.5 χρόνο που είχα απελπιστη τελείως θυμάμαι ότι έλεγα

"τι να την κάνω την περίοδο;;αφού την δουλειά της δεν την κάνει;;;γιατί με ταλαιπωρεί ;; Εάν είναι να μην μπορώ να κάνω παιδί θα πάω να τα βγάλω ΟΛΑ"

η απόλυτη τρέλα σου λέω !!! Ο άντρας μου να μην μπορεί να με κάνει καλά τότε ,είχα θυμό λύπη όλα μαζί !!! Μετά τράβηξα και μια κατάθλιψη και ήρθα στα συγκαλα μου!!! Τώρα όλα τα βλέπω τελείως διαφορετικά ,η ζωή μας θέλει υπομονή για να χαρούμε αυτά που θα έρθουν ,δεν είναι στο χέρι μας αλλά είναι στο χέρι μας να προσπαθούμε για τα πράγματα που μας κάνουν ευτυχισμένους και όχι να τα βάφουμε μαύρα αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι-ζωη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;

Εγω τελικά πηγα σήμερα στη γυναικολόγο. Μου ειπε να κανω ολες τις εξετάσεις μαζι.. αρχικά ορμονικές, σπερμοδιαγραμμα κ στη συνέχεια σαλπιγγογραφια. Μ αυτά που διαβάζω τη φοβάμαι την τελευταία αλλα μιας κ μπήκαμε στο χορό.. 

Εχω ηδη κανει εξετάσεις αίματος, 4η μερα σήμερα (αποτελέσματα μου ειπαν σε 2 μερες!). Αυριο θα κανονίσουμε για το σπέρμα, 21η παλι για αίμα κ μολις υπάρχει διαθεσιμο ραντεβού βλέπω σάλπιγγες.. Αγχώνομαι πολυ για τα αποτελέσματα..κατι μεσα μου μου λεει οτι κατι δεν πάει καλα...😒

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!! Και κάτι μικρό να υπάρχει καλύτερα να το βρεις τώρα για να το λύσετε και να έρθει γρήγορα το μωρό σας 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό το μήνα αποφάσισα να κάνω διαλλειμα. Όχι από τις επαφές θα έχω κανόνικα αλλά από την οργάνωση. Μου τελειώνουν τα τεστ ωορρηξιας που πήρα κ λέω να μη κάνω καθόλου. Επίσης να μη κοιτάξω καν ημερολόγιο να πάω στα τύφλα κ αν τύχει.... 

Θα ασχοληθώ έτσι κ αλλιώς με το γάμο που πλησιάζει οπότε θα ξεχαστω πιστεύω... 

Καλά θα κάνεις κορίτσακι μου,να ηρεμήσεις να ετοιμάσεις το γάμο σου και να μας πεις τις ετοιμασίες σου εάν βρήκες νυφικό και τέτοια 😉 πολύ μου αρέσουν αυτά :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

9 μέρες πώς περνάνε μέχρι την περίοδο που δεν θα έρθει;;; θα μου στρίψει.. Λα λα λα 

Χαχαχαχα κλαιωωω πόσο σωστηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχαχαχα κλαιωωω πόσο σωστηηη

Σε λίγο θα μετράω και τις ώρες... και είναι ο πρώτος μήνας των καινούριων προσπαθειών, έχω και τον πόνο και τον φόβο της προηγούμενης φοράς..  βλέπω να μου φορανε ζουρλομανδυα.... πάλι καλά που μου πάνε τα ασπρα :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχχ κορίτσακι μου τι μου θύμησες εγώ κάπου στον 1.5 χρόνο που είχα απελπιστη τελείως θυμάμαι ότι έλεγα

"τι να την κάνω την περίοδο;;αφού την δουλειά της δεν την κάνει;;;γιατί με ταλαιπωρεί ;; Εάν είναι να μην μπορώ να κάνω παιδί θα πάω να τα βγάλω ΟΛΑ"

η απόλυτη τρέλα σου λέω !!! Ο άντρας μου να μην μπορεί να με κάνει καλά τότε ,είχα θυμό λύπη όλα μαζί !!! Μετά τράβηξα και μια κατάθλιψη και ήρθα στα συγκαλα μου!!! Τώρα όλα τα βλέπω τελείως διαφορετικά ,η ζωή μας θέλει υπομονή για να χαρούμε αυτά που θα έρθουν ,δεν είναι στο χέρι μας αλλά είναι στο χέρι μας να προσπαθούμε για τα πράγματα που μας κάνουν ευτυχισμένους και όχι να τα βάφουμε μαύρα αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι-ζωη 😍

Έτσι είναι κοριτσάκι μου! Πόσα να αντέξει η καημένη η καρδούλα μας; Και καμιά φορά πέφτουμε αλλά μόνο τότε μπορούμε να καταλάβουμε την αξία του να στέκεσαι όρθιος! Να έχουμε το μεγαλύτερο όπλο μας που είναι η υγεία μας και θα την βρούμε την άκρη! Είναι σίγουρο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

antzy9:?

Σταυρι: ?

diana8: ?

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

PAPA EVA: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε λίγο θα μετράω και τις ώρες... και είναι ο πρώτος μήνας των καινούριων προσπαθειών, έχω και τον πόνο και τον φόβο της προηγούμενης φοράς..  βλέπω να μου φορανε ζουρλομανδυα.... πάλι καλά που μου πάνε τα ασπρα :P 

Χαχαχα έλα βρε κορίτσι μου ,ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε !!! Πάλι καλά που σου πάνε τα άσπρα και όχι λόγω ζουρλομανδύα αλλά λόγω του φορέματος για την βάφτιση του μικρού που είναι στο δρόμο 😉 !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι είναι κοριτσάκι μου! Πόσα να αντέξει η καημένη η καρδούλα μας; Και καμιά φορά πέφτουμε αλλά μόνο τότε μπορούμε να καταλάβουμε την αξία του να στέκεσαι όρθιος! Να έχουμε το μεγαλύτερο όπλο μας που είναι η υγεία μας και θα την βρούμε την άκρη! Είναι σίγουρο!💗

💕💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα μακάρι... 
Ας κάνω μια σοβαρη ερώτηση τώρα...
Εχω ένα πιάσιμο στην μέση, καμια μυοχαλαρωτική μπορω να βάλω ή δεν επιτρέπεται;;; Σε περίπτωση που γίνονται διεργασίες εντός της μητρικής μου κυλότητας ρωτάω δλδ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!! Και κάτι μικρό να υπάρχει καλύτερα να το βρεις τώρα για να το λύσετε και να έρθει γρήγορα το μωρό σας 😉

Μακαρι κουκλα μου!! Ευχαριστώ πολυ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλά θα κάνεις κορίτσακι μου,να ηρεμήσεις να ετοιμάσεις το γάμο σου και να μας πεις τις ετοιμασίες σου εάν βρήκες νυφικό και τέτοια 😉 πολύ μου αρέσουν αυτά :-):-)

Πρωτα βρήκα τα παπούτσια, μετά το νυφικό... έκλεισα μαλλιά μακιγιαζ... Ο γαμπρός έμεινε να ντυθεί χαχα

Τώρα αυτές τις μέρες πρέπει να δούμε τις προσκλήσεις κ στολισμό. Πρέπει να ασχοληθώ λίγο κ με τις παιδικές μπομπονιέρες αυτα!!! Η αλήθεια είναι ότι ξεκόλλησε το μυαλό μου αρκετά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...