Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ναι κορίτσι μου φυσικά και θα σου στείλω θέλω πολύ επιτέλους κάποιος να μου κάνει το κλικ , καταλαβαίνετε τι θέλω να πω :-)

Ελπίζω να είναι ο τυχερός γιατρός 😘😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια κ εγώ για καινούργιο γιατρό πάω.. νιώθω ότι έχω ζοριστεί πολύ.. θα πάω Αθήνα.. να κάνω μια νέα αρχή..  έκανα εξέταση προγεστερόνης χθες κ ήταν χαμηλή.. ο ένας μ έλεγε ειναι ο άλλος όχι καλή είναι.. άντε βγάλε άκρη.. βαρέθηκα... είμαι 21η σήμερα , θα περιμένω να μ έρθει γιατί σίγουρα θα έρθει, κ προχωράω...

Να πας κορίτσακι μου εάν και να ξέρεις από ότι έχω καταλάβει με τους γιατρούς δεν βγάζεις άκρη!!που λες να πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η αννι είπε:

Ναι κορίτσι μου.Τον τελευταίο χρόνο μου κάνει κατι μεγάλες αυξήσεις και πριν μια εβδομάδα μου ανέβηκε 17,8.Φοβήθηκα πολυ.. Τωρα την παρακολουθώ πρωι -βραδυ..Αυριο που εχω συνάντηση με γιατρό για ΠΑΠ θα τον ενημερώσω να δω τι θα μου πει..

Γιατί βρε κορίτσι μου τόση πίεση;;;είναι κάτι παθολογικό ή ανεβαίνει σε περιόδους ανχους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι μία υπέροχη Κυριακή σε όλες! Εμείς ετοιμαζόμαστε για μια βόλτα στο χιονοδρομικό! Ήθελα να σας ρωτήσω...έχετε διακυμάνσεις στην ροή της περιόδου; Για παράδειγμα την πρώτη ημέρα είχα αρκετή, την δεύτερη κανονική και σήμερα τρίτη ημέρα έχω μεγάλη! 

Με περάσεις τέλεια κοριτσουδι μου!!! Όχι εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, πρώτη φορά σου συμβαίνει;;δεν θα είναι κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; εγώ καθόλου καλά πριν λίγο πέθανε το καναρινη μου. Ενώ μέχρι χθες ήταν μια χαρά σήμερα το βρήκα φουσκωμένο πάνω στην ταιστρα τον κουναγα και δεν αντιδρούσε μόνο σήκωνε λίγο το κεφαλάκι του. Τον έβγαλα έξω μήπως και αντίδραση με τον ήλιο αλλά τίποτα. Τον ξανά έβαλα μεσα του άναψα τη σόμπα μήπως και κρυωνε έκατσε στον πάτο του κλουβιού κούνησε λίγο τα φτερά του γύρισε ανάσκελα και ξεψυχησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; εγώ καθόλου καλά πριν λίγο πέθανε το καναρινη μου. Ενώ μέχρι χθες ήταν μια χαρά σήμερα το βρήκα φουσκωμένο πάνω στην ταιστρα τον κουναγα και δεν αντιδρούσε μόνο σήκωνε λίγο το κεφαλάκι του. Τον έβγαλα έξω μήπως και αντίδραση με τον ήλιο αλλά τίποτα. Τον ξανά έβαλα μεσα του άναψα τη σόμπα μήπως και κρυωνε έκατσε στον πάτο του κλουβιού κούνησε λίγο τα φτερά του γύρισε ανάσκελα και ξεψυχησε 

Αχ ποσο κρίμα. Είναι πολύ δύσκολο να χανεις το κατοικίδιο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια κ εγώ για καινούργιο γιατρό πάω.. νιώθω ότι έχω ζοριστεί πολύ.. θα πάω Αθήνα.. να κάνω μια νέα αρχή..  έκανα εξέταση προγεστερόνης χθες κ ήταν χαμηλή.. ο ένας μ έλεγε ειναι ο άλλος όχι καλή είναι.. άντε βγάλε άκρη.. βαρέθηκα... είμαι 21η σήμερα , θα περιμένω να μ έρθει γιατί σίγουρα θα έρθει, κ προχωράω...

Γενικά είναι τραγικοι οι γιατροί όλων των ειδικοτήτων!Ο καθένας λέει το δικό του.Παρε μια ακόμα γνώμη να δεις ποια από τις δύο που άκουσες μέχρι τώρα είναι η σωστή!Στείλε μας εντυπώσεις αν θες! Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Επειδή στο παρελθόν έχω πάθει δύο φορές ουρολημωξη και μάλιστα τη δεύτερη βαριάς μορφής έχω να σου πω ότι ροζ δεν είχα ποτέ. 

Τι να σου και γω. Τις επόμενες φορές το είχα συνέχεια στο μυαλό μου για να καταλάβω από που ήταν αλλά δεν είχα ξανά. Δεν έχω πάθει ξανά ή όσες φορές έπαθα ήταν τόσο ελαφριά που ούτε που κατάλαβα πως περασε

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα! Νομίζω ήταν νωρίς για one step. Καλα  είναι αλλά από τη μέρα της αναμενόμενης περιόδου. Για πιο πριν δεν πιστεύω ότι δείχνουν. 

Όντως νωρίς ήταν απλα σκέφτηκα αν το ροζ ήταν αίμα εμφύτευσης και αν η χοριακη ανεβαίνει κατευθείαν ίσως κάτι να έπιανε! Το καλοκαίρι τα χρησιμοποίησα δυο μέρες πριν την περιόδου και πήρα αχνό θετικό με χοριακη 13 οπότε θεώρησα ότι θα ήταν καλά. Σε αυτή την παραγγελία όμως τα τεστακια είναι λίγο φουσκωμένα στην άκρη και δεν ξέρω αν έχουν θέμα

Εκτός από τα clearblue, τα predictor και τα iq (αν τα θυμάμαι σωστά) είναι εξίσου αξιόπιστα με τα πρώτα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλα να περάσεις! 

Και εμένα κάνει αυξομειώσεις κατά την διάρκεια της περιόδου, την μεγάλη ροή την έχω 3-4 μέρα, 5η μπορεί να έχω σχεδόν μόνο υγρά και 6η να βγάλει πάλι αίμα... 

Για πες, θα κάνεις και σκι;; ή σαλέ και ζέστη σοκολάτα;; 

 

Γειά σου κορίτσι μου! Μόλις γυρίσαμε! Μπα δεν το έχω με το σκι! Άσε να σπάσω και κανένα πόδι και να τρέχω μετά😄. Παίξαμε χιονοπολεμο, ήπιαμε και κάτι ζεστό και μετά κατεβήκαμε στο παλιό χωριό για φαγητό! Ξεφύγαμε λιγάκι! Απλά δεν είχε πάρα πολύ χιόνι και υπήρχε παντού ομίχλη. Σημασία όμως έχει ότι ο μικρός μας το καταχάρηκε!

IMG_20200112_115109.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Με περάσεις τέλεια κοριτσουδι μου!!! Όχι εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, πρώτη φορά σου συμβαίνει;;δεν θα είναι κάτι

Ευχαριστούμε Αννια μου! Περάσαμε πολύ ωραία! Ο μικρός τρελάθηκε από χαρά. Ήταν η πρώτη φορά που στην ουσία κατάλαβε το χιόνι κι ότι μπορεί να παίξει με αυτό. 

Όχι από μικρή έτσι ειμαι. Τις περισσότερες φορές έχω εναλλαγές στη ροή και στον πόνο. Απλά από τις φίλες μου μόνο σε εμένα είναι έτσι και ήμουν περίεργη αν συμβαίνει και σε άλλα κορίτσια. Επίσης έχω πολλά πήγματα. Αλλά κι αυτά από μικρή τα έχω απλά κάποιες περιόδους είναι πιο έντονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Γενικά είναι τραγικοι οι γιατροί όλων των ειδικοτήτων!Ο καθένας λέει το δικό του.Παρε μια ακόμα γνώμη να δεις ποια από τις δύο που άκουσες μέχρι τώρα είναι η σωστή!Στείλε μας εντυπώσεις αν θες! Καλημερα!

Τώρα μου θύμησες που όταν ήμουν μικρή(είχα πρόβλημα με την εισπνοή από την μύτη)η μαμά μου με είχε πάει σε ένα γιατρό και της είχε  πει ότι εχω κρεατακια. Πάει και για μια δεύτερη γνώμη και της λένε μπούκωμα. Ε! Λέει δεν γίνεται θα πάω και σε έναν τρίτο. Κι ο τρίτος της λέει ότι φταίει το διάφραγμα. Βγάλε άκρη τώρα εσύ!🥴😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα!

Έχετε κοντά σας χιονοδρομικό; Τι καλά!!! Να περάσετε πολύ όμορφα!!!

Εννοείς σε κάθε κύκλο να είναι διαφορετική; Παλιότερα είχα πάρα πολύ την δεύτερη μερα, λιγότερο την τρίτη και πάλι πολύ την τέταρτη μέρα. Και ήταν έτσι από όταν μου πρωτοήρθε. Τώρα έχει αλλάξει λίγο δεν είναι τοσο έντονη. Αλλά είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρος. Πάντως πλέον δεν έχω την αυξομείωση που έγραψα παραπάνω. Ακολουθεί φθίνουσα πορεία

Ευχαριστούμε! Πριν λίγο γυρίσαμε! Είμαστε περίπου ένα 25λεπτο από το χιονοδρομικό και το τιμάμε κάθε χρόνο. Ε! να δούμε και λίγο χιόνι! Πέρσι είχε ρίξει αρκετό μέσα στη πόλη αλλά φέτος τίποτα ακόμα.

Είναι διαφορετική γενικά η περίοδος μου. Υπάρχουν φορές που έχω μεγαλη κι άλλες που έχω πολύ μικρότερη ροή. Άλλες φορές πονάω πρώτη ημέρα μόνο κι άλλες και την τρίτη. Όμως πάντα έτσι ήμουν. Απλά από όταν γέννησα μου έχει ελαττωθεί πάρα πολύ ο πόνος. Μικρότερη υπέφερα τώρα υπάρχουν φορές που δεν καταλαβαίνω ότι έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τώρα μου θύμησες που όταν ήμουν μικρή(είχα πρόβλημα με την εισπνοή από την μύτη)η μαμά μου με είχε πάει σε ένα γιατρό και της είχε  πει ότι εχω κρεατακια. Πάει και για μια δεύτερη γνώμη και της λένε μπούκωμα. Ε! Λέει δεν γίνεται θα πάω και σε έναν τρίτο. Κι ο τρίτος της λέει ότι φταίει το διάφραγμα. Βγάλε άκρη τώρα εσύ!🥴😁

Καλέ έχεις δίκιο μπορεί να ακούσεις κ Τρίτη διαφορετική γνώμη...Τι να πεις...😛🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2020 at 11:43 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Κοίτα να ηρεμήσεις πρώτα ,εγώ πιστεύω ότι θα μείνεις εγκυουλα χωρίς να μπεις σε αυτές τις διαδικασίες ,έχω ραντεβού την ερχόμενη Παρασκευή να μιλήσω με έναν καινούριο γιατρό να δω πως θα προχωρήσω ,έχω μπερδευτεί πολύ με τους γιατρούς ,δεν ξέρω που πρέπει να πάω για να μην με κοιτάξουν σαν πορτοφόλι και από την άλλη να με προσέξουν ....δεν ξέρω...🤷‍♀️

Γνώμη είναι ότι κάνεις πολύ καλα που παίρνεις πολλές γνώμες , νομίζω όταν θα βρεις τον καταλληλο γιατρό θα αισθανθείς ασφάλεια κι ότι ξέρει τι κάνει. Είναι η αρχή ακόμα και λογικό να τα βλεπεις λίγο βουνό. Είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά και θα έχεις ευχαριστα σύντομα.

Εγώ αυτό το μήνα είπα θα ηρεμήσω και τον άλλο μήνα βλέπουμε πως θα κινηθούμε!Μαλλον θ απαρω και εγω κι αλλη γνωμη.. Θα παω σημερα να δω τι θα μου πει ο γιατρος γτ μιλησαμε το Σαββατο και μου ειπε να μιλησουμε πως θα κινηθουμε γτ καταλαβαινει απο τους 4 κυκλους που με εχει δει οτι  το βασικό θεμα ειναι η οωρρηξια μου. Θα δω και αναλογως ισως παρω κι εγω και μια αλλη γνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2020 at 12:53 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Γιατί βρε κορίτσι μου τόση πίεση;;;είναι κάτι παθολογικό ή ανεβαίνει σε περιόδους ανχους;

Kαλό μεσημέρι κοπέλα μου.Τωρα το ερευνώ να δω τι παίζει..Δεν ειχα θέμα μεχρι τωρα...Απο τις μετρήσεις που καταγράφω καθημερινά θα μου πει ο καρδιολόγος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2020 at 12:14 ΜΜ, ο/η Kostef είπε:

Σε περίπτωση εγκυμοσύνης σε ξεψαχνιζουν σε εξετασεις. Αλλά κ εσύ θα πεις το ιστορικό στο γιατρό σου θα τον ενημερώσεις ότι έχεις θέμα. Δεν μου έχει τύχει και δε ξέρω τι κάνουν. Ο γιατρός θα ξέρει. Νομίζω μια γνωστή μου είχε αγοράσει πιεσόμετρο και μετραγε τη πίεση κάποιες φορές την ημέρα. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Κι εγω την μετράω τωρα και 4 μερες και ειναι σε καλα επίπεδα.Να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Μόλις γυρίσαμε! Μπα δεν το έχω με το σκι! Άσε να σπάσω και κανένα πόδι και να τρέχω μετά😄. Παίξαμε χιονοπολεμο, ήπιαμε και κάτι ζεστό και μετά κατεβήκαμε στο παλιό χωριό για φαγητό! Ξεφύγαμε λιγάκι! Απλά δεν είχε πάρα πολύ χιόνι και υπήρχε παντού ομίχλη. Σημασία όμως έχει ότι ο μικρός μας το καταχάρηκε!

IMG_20200112_115109.jpg

Πολύ ωραία φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

@Αννια27 αδιαθέτησα σήμερα, οπότε βάλε με πάλι για 10/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2020 at 9:58 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Ναι κορίτσι μου φυσικά και θα σου στείλω θέλω πολύ επιτέλους κάποιος να μου κάνει το κλικ , καταλαβαίνετε τι θέλω να πω :-)

Άννια μου τι έγινε? δεν έχω παρακολουθήσει όλη τη συζήτηση, αλλά σου έχει συμβεί κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έκανα σήμερα το πρωί γύρω στις 12:00  το τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό. Άρα σημαίνει ότι τις επόμενες ώρες ή αύριο θα έχω ωορρηξία; Να ξανα κάνω ακόμη ένα το βράδυ να δω τι θα δείξει ή δεν έχει νόημα αφού βγήκε ήδη θετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έκανα σήμερα το πρωί γύρω στις 12:00  το τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό. Άρα σημαίνει ότι τις επόμενες ώρες ή αύριο θα έχω ωορρηξία; Να ξανα κάνω ακόμη ένα το βράδυ να δω τι θα δείξει ή δεν έχει νόημα αφού βγήκε ήδη θετικό;

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ αυτά που έχω λένε ότι μέσα στις επόμενες 24 με 48 ώρες ,μετά το θετικό,γίνεται η ωορρηξία. Άρα αν μπορείς να εκμεταλλευτείς αυτές τις 3 ημέρες😉. Ατμόσφαιρα...δεν σηκώνουμε τηλέφωνα...και πάνω από όλα δεν έχουμε άγχος!😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2020 at 4:45 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευχαριστούμε! Πριν λίγο γυρίσαμε! Είμαστε περίπου ένα 25λεπτο από το χιονοδρομικό και το τιμάμε κάθε χρόνο. Ε! να δούμε και λίγο χιόνι! Πέρσι είχε ρίξει αρκετό μέσα στη πόλη αλλά φέτος τίποτα ακόμα.

Είναι διαφορετική γενικά η περίοδος μου. Υπάρχουν φορές που έχω μεγαλη κι άλλες που έχω πολύ μικρότερη ροή. Άλλες φορές πονάω πρώτη ημέρα μόνο κι άλλες και την τρίτη. Όμως πάντα έτσι ήμουν. Απλά από όταν γέννησα μου έχει ελαττωθεί πάρα πολύ ο πόνος. Μικρότερη υπέφερα τώρα υπάρχουν φορές που δεν καταλαβαίνω ότι έχω.

Τέλεια! Νομίζω και μεις θα το βάλουμε στο πρόγραμμα! Για μια ζεστή σοκολάτα και βόλτα και ελκηθρακια φυσικά! Δοκίμασα μια φορά και snowboard αλλά όχι με πολύ μεγάλη επιτυχία!

Νομίζω ότι τέτοιες διακυμάνσεις όλες έχουμε λίγο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...