Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου !!! Επειδη διαβασα ενημερωθηκα πολυ σημερα μιας και εχω Και Εγω  χαμηλη βιταμινη D Μονο 10.. που ξεκιναει απο 30..Λεει ναι οτι αποβολες ...προωρος τοκετος και αλλα μπορουν να συμβουν εαν υπαρχει ελληψη !!! Οποτε για να το λενε κατι θα ξερουν παραπανω απο εμας !!!

Και ο γυναικολόγος μου είναι αυτής της άποψης. Όταν του είπα ότι θέλω να ξεκινήσω για δεύτερο μου έδωσε να κάνω και την D. Παρόλο που δεν ήταν και φοβερά χαμηλή, νομίζω γύρω στο 25 αλλά αυτός την θέλει γύρω στο 40,μου έδωσε θεραπεία για ένα μήνα με μεγάλη δόση και τώρα την παίρνω για συντήρηση. Βέβαια όλο ξεχνάω να την πάρω αλλά τώρα που είπαμε όλα αυτά από αύριο εντατικά. 📝🕰️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Και το φυλλικό κορίτσια είναι πολύ σημαντικό! Και όχι μόνο μετά την επίτευξη εγκυμοσύνης αλλά και πριν

Ευτυχως αυτο το εχω καλα !!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η αννι είπε:

κι εγω.Μα ολος ο κοσμος εχει ελλειψη βιταμινης d;;

Ναι κοριτσι μου ειναι πολλοι που εχουν ελληψη καλο ειναι να την εχουμε καλα ειδικα εαν μεινουμε εγκυος .. φερνει αποβολες .. προωρος τοκετος κ.α.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η αννι είπε:

ααα δεν το ηξερα οτι ειναι τοσο σημαντικη...

Ειναι σημαντικη κ εγκυος να ειμαστε την θελουν σε καλη τιμη !!! Αλλιως μπορει να φερει προβληματα !!! Εγω μιας κ βρηκα χαμηλη πολυ ξεκινησα επο σημερα τις βιταμινες μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2019 at 3:54 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσάκιααααα μου, Καλή Χρονιά !!!! 💖

Ένα νέο θέμα ξεκινά γεμάτο αισιοδοξία...

Ελάτε να μαζευτούμε όλες εδώ να συμπαρασταθούμε η μια στην άλλη, να λύσουμε τις απορίες μας, κ να ανεβάσουμε φώτο μόνοοοο από θετικά τεστάκια +++++++!!!!

γιατί είμαι σίγουρη δε θα μείνει καμιά, σε λίγο καιρό όοοοολες θ ακούμε ΜΑ-ΜΑ κ θα γυρνάμε στα μικράκια μας...👩‍👦

ο χρόνος φευγει κ μας έφερε χαρές, λύπες, συγκινήσεις , απογοητεύσεις... σηκώνουμε όλες το κεφάλι ψηλά και με αυτοπεποίθηση συνεχίζουμε τον αγώνα μας που θα μας φέρει ο,τι πιο πολύτιμο υπάρχει.. ένα γερό μωρό στην αγκαλιά μας.. 

Εγώ προσωπικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες  γιατί ένα χρόνο τώρα που είμαι στο φόρουμ έμαθα πάρα πολλά από εσας.. 🙏

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob3.gif]

Μακαρι να εχουμε ολες ευχαριστα και θετικα τεστακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2019 at 4:38 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

ναι μια χαρά θετικό είναι μα νομίζω δε γινεται να βγει κ πανομοιότυπη με την άλλη γραμμή είπαμε να είναι εντονη αρκετά αλλά ίδια δε νομίζω να βγαίνει ακριβώς .. 

Να κανεις αυτα σε συνδυασμο.. Δλδ τις πρωτες μερες χρησιμοποιησε αυτα και οταν σκουρηνει χρησιμοποιησε της clearblue που ειναι ξεκαθαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 9:46 ΠΜ, ο/η Hope19 είπε:

Περάσαμε πολύ ωραία και ξεχαστήκαμε. ¨Ηταν ο επόμενος κύκλος από τις ενέσεις που είχα κάνει. Αν θυμάσαι είχα περίοδο 18η μερα κύκλου κ είχα και υπερδιέγερση και μετά σε αυτό τον κύκλο περίμενα 28η μέρα και ήρθε 23η, 5 μέρες νωρίτερα δλδ. Δεν ξέρω μήπως είναι ακόμα επίρρεια από τις ορμόνες. Πάντως είχα κάνει υπέρηχο και φαίνονταν όλα καλά τι να πω.

Αυτό το μήνα δεν θα πάω καθολου γιατρό. Θα κατσω να ηρεμήσω. Τον αλλο μηνα βλεπυμε. Σκέφτομαι να κάνω μια σπερματεγχυση πρώτα και εάν δεν πετύχει σκέφτομαστε σοβαρα σε λίγους μήνες να ξεκινήσουμε διαδικασίες για εξωσωματική. Γιατί είναι πολλά. Η σάλπιγγα η κλειστή , η οωρρηξία που μάλλον δεν είναι ποιοτική. Μη χάνουμε άλλο χρόνο. Μέχρι το καλοκαίρι λέω και από Φθινόπωρο ξεκινάμε.

Εσύ κορίτσι μου τι νέα. Πότε έχεις ραντεβού?

Κοίτα να ηρεμήσεις πρώτα ,εγώ πιστεύω ότι θα μείνεις εγκυουλα χωρίς να μπεις σε αυτές τις διαδικασίες ,έχω ραντεβού την ερχόμενη Παρασκευή να μιλήσω με έναν καινούριο γιατρό να δω πως θα προχωρήσω ,έχω μπερδευτεί πολύ με τους γιατρούς ,δεν ξέρω που πρέπει να πάω για να μην με κοιτάξουν σαν πορτοφόλι και από την άλλη να με προσέξουν ....δεν ξέρω...🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου δεν ήξερα ότι η βιταμίνη D είναι τόσο σημαντική ,θα ψάξω να δω τις εξετάσεις μου !!! Κορίτσακια μου να σας ζητήσω συγνώμη που δεν ανεβάζω συχνά πινακακι η είναι λάθος μερικές φορές αλλά πραγματικά δεν έχω πολύ χρόνο!! Θα προσπαθήσω να επανορθώσω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλη αρχη σου εύχομαι αγαπη μου κ να εισαι ηρεμη κ αισιόδοξη πως κ πως περιμένω να γράψεις οτι εισαι εγκυουλα 😍😍😍 σε ευχαριστώ τοσο πολυ αλήθεια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Αχχχ και εγώ το θέλω τόσο πολύ αγάπη μου ,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο!!!! Και εγώ σε ευχαριστώ κορίτσακι μου 🥰💕💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

Κοριτσαρες μουυυυ οποία θέλει με διορθώνει στις ημερομηνίες 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Βλέπω στα τελευταία σχόλια οτι πολλές έχετε προβλήματα σύλληψης. Εύχομαι με τη νέα χρόνια να σας πάνε ολα καλα και να αποκτήσετε το μωράκι σας. Το δικο μου αναμένεται τελη του μηνός με καισαρική αν και εχω ΠΗΤ αρχές Φεβρουαρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Τι κάνετε; Χθες με πήρε ο ύπνος από τις 9 και πάλι λίγο κουρασμένη νιώθω... Ίσως είναι λόγω της ουρολοίμωξης; Δεν ξέρω...

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sillia είπε:

Να κανεις αυτα σε συνδυασμο.. Δλδ τις πρωτες μερες χρησιμοποιησε αυτα και οταν σκουρηνει χρησιμοποιησε της clearblue που ειναι ξεκαθαρο..

Και γω αυτό έκανα τον προηγούμενο μήνα και αυτό θα συνεχίσω να κάνω! Αυτόν τον μήνα βέβαια δεν χρησιμοποίησα... Μου την έδωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Βλέπω στα τελευταία σχόλια οτι πολλές έχετε προβλήματα σύλληψης. Εύχομαι με τη νέα χρόνια να σας πάνε ολα καλα και να αποκτήσετε το μωράκι σας. Το δικο μου αναμένεται τελη του μηνός με καισαρική αν και εχω ΠΗΤ αρχές Φεβρουαρίου. 

Με το καλό κορίτσι μου με κανέναν πόνο σου εύχομαι :-) σε ευχαριστούμε πολύ!! Τι είναι το ΠΗΤ παρεπιπτόντως;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου με κανέναν πόνο σου εύχομαι :-) σε ευχαριστούμε πολύ!! Τι είναι το ΠΗΤ παρεπιπτόντως;;

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές . ΠΗΤ λενε την Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού οπως και το ΤΕΡ σημαίνει Τελευταία Έμμηνος Ρύση . Δεν τα γνώριζα καν εγω αργότερα τα έμαθα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Giota83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές . ΠΗΤ λενε την Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού οπως και το ΤΕΡ σημαίνει Τελευταία Έμμηνος Ρύση . Δεν τα γνώριζα καν εγω αργότερα τα έμαθα. 

Αχχχ τι ωραίες καινούργιες γνώσεις είναι αυτές μακάρι όλα τα κορίτσια μας να τα ακούσουν σύντομα :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Ναι κοριτσι μου ειναι πολλοι που εχουν ελληψη καλο ειναι να την εχουμε καλα ειδικα εαν μεινουμε εγκυος .. φερνει αποβολες .. προωρος τοκετος κ.α.!!! 

Σ ευχαριστω πολυ!Δεν το ηξερα ποσο σημαντικη ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Ειναι σημαντικη κ εγκυος να ειμαστε την θελουν σε καλη τιμη !!! Αλλιως μπορει να φερει προβληματα !!! Εγω μιας κ βρηκα χαμηλη πολυ ξεκινησα επο σημερα τις βιταμινες μου :) 

Πολυ καλα εκανες.Θα το ψαξω με ένα έλεγχο κι εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

Κοριτσαρες μουυυυ οποία θέλει με διορθώνει στις ημερομηνίες 😍

Καλη επιτυχία σε ολες κοριτσια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ρε κορίτσια μου δεν ήξερα ότι η βιταμίνη D είναι τόσο σημαντική ,θα ψάξω να δω τις εξετάσεις μου !!! Κορίτσακια μου να σας ζητήσω συγνώμη που δεν ανεβάζω συχνά πινακακι η είναι λάθος μερικές φορές αλλά πραγματικά δεν έχω πολύ χρόνο!! Θα προσπαθήσω να επανορθώσω 😁

Είναι Αννια μου από ότι λένε οι γιατροί. Δες το! Εμένα αυτή η λεπτομέρεια μπορεί να μου έκανε την ζημιά τη πρώτη φορά. 

Ούτε να το λες αυτό κορίτσι μου!  Όταν δουλεύεις και έχεις κι ένα σπίτι να κουμαντάρεις που να βρεις χρόνο; 💗💗💗💗😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλό σκ

Ευχαριστούμε!!! Επίσης lacostaki μου! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχχ τι ωραίες καινούργιες γνώσεις είναι αυτές μακάρι όλα τα κορίτσια μας να τα ακούσουν σύντομα :-):-):-)

Δεν θα αργήσεις να τα μάθεις όλα αυτά! Όταν θα πάρεις στα χέρια σου τον πρώτο σου υπέρηχο θα το δεις κάπου γραμμένο. Τώρα ξέρεις ότι θα είναι η πιθανή ημερομηνία που θα πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν θα αργήσεις να τα μάθεις όλα αυτά! Όταν θα πάρεις στα χέρια σου τον πρώτο σου υπέρηχο θα το δεις κάπου γραμμένο. Τώρα ξέρεις ότι θα είναι η πιθανή ημερομηνία που θα πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!😉😘

Το ελπιζω κορίτσακι μου να μην αργήσει η μέρα και σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για αυτήν την τέλεια ενέργεια που μου στέλνεις 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...